اگه یکی از محبت شما سواستفاده کنه چیکار میکنید؟

fifa

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
فرض کنید شما یه هنری بلدید مثلا بلدید مو کوتاه کنید البته به طور مثال، بعد یک یا چند تا از فامیلاتون هر چند وقت یه بار از شما میخوان که به خونه شون برید و موهاشون رو کوتاه کنید، شما کلی وقت صرف میکنید کلی بنزین مصرف میکنید و میرید میرسید خونه طرف و موهاش رو کوتاه میکنید و بعد اون آدم با یه تشکر خالی سر و ته قضیه رو هم میاره و بی جیره و مواجب شما رو راهی خونه تون میکنه و شما میمونید و هزینه بنزین سوخت شده و وقت تلف شده و هزینه استهلاک قیچی و دیگر ابزاری که به کار بردید. شما سه بار درخواست طرف رو میذارید به حساب اینکه بهش محبت میکنید اما بعد از بار سوم این جریان بازم ادامه پیدا میکنه و شما احساس میکنید که دارن از محبتتون سواستفاده میکنن، اینجور مواقع چیکار میکنید و چه جوری به طرف می فهمونید که داره از خوبی شما سواستفاده میکنه و دوباره حاضر نیستید یه همچین کاری بکنید؟
پیشاپیش از راهنماییتون ممنونم
:gol:

مجتبی اس

عضو جدید
بستگی دتره اون اشنا کی باشه اگه درجه یک باشه که اصلا مهم نیست صدبارم بری
ولی اگه دور باشه یکی دوبار که بپیچونی خودش متوجه میشه
البته ما ایرانیا نه گفتنو خوب بلد نیستیم
داداش نه واسه همین جور وقتاس دیگه

• Like
واکنش ها: fifa

botany

عضو جدید
کاربر ممتاز
واقعا سخته که آدم رک و راست بگه انجام نمیدم ولی میشه موقعی که درخواست کرد یه بهونه بیاری و بگی من نمیتونم بیام تا طرف بفهمه که ما بیکار نیستیم که همش کارای اونو بکنیم یا بهش بگی تو بیا اینجا...............

fk_invisible

عضو جدید
کاربر ممتاز
بستگی دتره اون اشنا کی باشه اگه درجه یک باشه که اصلا مهم نیست صدبارم بری
ولی اگه دور باشه یکی دوبار که بپیچونی خودش متوجه میشه
البته ما ایرانیا نه گفتنو خوب بلد نیستیم
داداش نه واسه همین جور وقتاس دیگه

بله درست است . نه گفتن خیلی سخت است و بلد بودن میخواهد .
من اگر بودم احتمالا رویم نمیشد بگویم نه .
دوست دارم بدانم این طور وقتها چه جوری میشود نه گفت:question::question:
اگر کسی بلد است به ما هم یاد بدهد لطفا

ICE-G

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی وقتا برام پیش اومده اما کاری نکردم فقط رابطه ام کمتر کردم اما بازم دلم نیومده و ......

• Like

fifa

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ممنون از همه تون.
طرف فامیل دوره یکی دو بار پیچوندمش اما از رو نرفت که نرفت. اگه یه بهانه خوب و طولانی مدت سراغ داشته باشم همونو بهش میگم و خلاص.
کسی بهانه طولانی مدت سراغ نداره؟

S0g@nD

عضو جدید
وقتی کسی شما رو ناراحت میکنه دلیلی نداره که از ناراحت شدنش بترسی

• Like

زهره مسعودی

عضو جدید
باید به طور غیر مستقیم حالیش کرد که نمیخوای کارشو انجام بدی.............یا بگی همه سعیمو میکنم که کارامو زود انجام بدم و بیام آخه این مدت خیلی گرفتارم ....یه چیزایی تو این مایه ها....

• Like

fk_invisible

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون از همه تون.
طرف فامیل دوره یکی دو بار پیچوندمش اما از رو نرفت که نرفت. اگه یه بهانه خوب و طولانی مدت سراغ داشته باشم همونو بهش میگم و خلاص.
کسی بهانه طولانی مدت سراغ نداره؟
پ

اگر نمیپرسد چه کار داری!
میتوانید بگویید چند تا کار شخصی دارم . که دروغ هم نیست . بالاخره در هر ساعتی آدم چند تا کار شخصی دارد دیگر!:D

• Like

hadise70

عضو جدید
مطمئن باش طرف فهمیده که شما نمی خواید برید ولی پرویی می کنه من باشم با پرویی خودش میگم هزینه اش انقد میشه درغیر این صورت بیکار نیستم کارای شما رو انجام بدم

• Like

mina jigili

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من بدون مزد برای کسی کار نمیکنم مگر اینکه احساس کنم طرفم دستش تنگه و همیشه شعارم در زندگی اینه:
تباه کرد کار خود را هر آن کس که کار کردو مزد نگرفت.
دوست خوبم لطف زیاد از حد به بعضی ها باعث میشه که اونا فکر کنن وظیفه شماست که این کار ها را براشون انجام بدی پس به کسی لطف کن که قدردان باشه.

• Like

lars_manson2002

عضو جدید
کاربر ممتاز
بخدا یکی از مشکلات بزرگ زندگی من اینه, از زندگی افتادم بس که اطرافیان ازم کاری میخوان و من نمیتونم نه بگم. مشکل بزرگیه و تقصیر خودمه چون خیلی با بقیه مهربونم. نیست تو هر کاری هم سررشته دارم اینه که واقعا اسیر شدم, یه دادش دارم راحته هر کس ازش هرکاری میخواد میگه بلد نیستم اما من بیچاره ...

• Like

faeal

عضو جدید
هر دفه یه کاری جور کن،مثلا بگو همین کاری که برایه اون طرف میخای انجام بدی رو جایی دیگه هم میخای بری انجام بدی ولی اونجا پول میگیری

• Like

gelayol joon

عضو جدید
کاربر ممتاز
این جور آدمارو توهم باید مفتی مفتی ازشون استفاده کنی تا حساب کار دستشون بیاد

68686868

عضو جدید
به نظر من وقتی یک نفر را کامل نمیشناسی و اخلاقش دستت نیست چرا باید بهش محبت کنی؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :mad:
مگر احساسات پاکتو از سر راه اوردی که بخوای برا یه ادم بی ظرفیت حرومش کنی؟؟؟؟؟؟؟ :razz:
قدر خودتو و احساستو بدون و به خودت احترام بذار که کسی از مهربونیت سو استفاده نکنه.:gol:;)

• Like

gelayol joon

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه بتوني همچين كاري كني راه خوبيه
موافقم ممکنه همیشه نشه این کارو کرد ...در این صورت میشه بهانه آورد جوری که زیاد تو زحمت نیوفتی
اما اگر کلا از این روحیه ها نداشته باشه بهتره هنراشو مخفی کنه و اگه کاریو بلده به روی این سبک آدما نیاورد

fifa

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
این جور آدمارو توهم باید مفتی مفتی ازشون استفاده کنی تا حساب کار دستشون بیاد
راه حل خیلی خوبیه ولی آخه طرف چیزی نداره که من بتونم ازش استفاده کنم و به دردم بخوره.:cry:

gelayol joon

عضو جدید
کاربر ممتاز
راه حل خیلی خوبیه ولی آخه طرف چیزی نداره که من بتونم ازش استفاده کنم و به دردم بخوره.:cry:
چهارتا کار به درد نخور بسپار انجام بده خوب ...چمیدونم مثلا بسپار یه چیزی برات بخره یا هر کار دم دستی به فکرت میرسه

• Like

mohammad vaghei

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من یه بار موهاشو بد خراب میکنم که دیگه دفعه بعد به من نگه

???zendegi

عضو جدید
توی یه جمع فامیلی که نشستید و اون طرف هم حضور داره یه جور بحث و پیش بکش یعنی به در بگو دیوار بشنوه.مثلا بگو توی این وضعیت خراب اقتصادی که برادر دست برادرشو نمیگیره بعضی ها توقع کار مفت ودارن مثلا واسه من بارها پیش اومده به خاطر آشنایی واحترام رفتم خونه طرف کاری که ازم خواسته رو انجام دادم وقت گذاشتم هزینه کردم ولی دست خالی برگشتم.اگر طرف درکش بالا باشه میفهمه اگرم نفهمید دفعات بد رک بگو وقت ندارم.:redface:

• Like

okanava

عضو جدید
کاربر ممتاز
دفعه ي سوم به يه بهانه اي ردش مي كنم بره ... به خيالشون چون بيكار و علاف هستم و احتياجي به پول ندارم ازم اين تقاضا رو دارند و متوقع هستن . پس خواهشا ازين اشتباه درشون بيار تا كدورت پيش نياد ... اين جور وقتا اصن رودر باسي نكنيد...

از عزيزي شنيدم تو زندگيت هيچي نداشته باش فقط دو تا چيز داشته باش : پر رويي و اعتماد به نفس ...
حالا اينجا هر دوش به دردت مي خوره

• Like
بالا