مشاوره، سوال و درخواست مطالب مکانیک ماشین های کشاورزی

hifa123

عضو جدید
با سلام از سایت خوبتون...
یه مقاله ای در مورد ماشین کاشت یا برداشت یکی از محصولات کشاورزی میخوام..
ممنونم

hakimi.a

عضو جدید
سلام به همه دوستان
مهدي هستم كارشناس ارشد ماشينهاي كشاورزي از دانشگاه صنعتي اصفهان. از آشنايي با اين سايت بسيار خوشحالم. زمينه فعاليت من در دوره كارشناسي ارشد و بعد از آن، فرآوري محصولات كشاورزي مخصوصاً خشك كردن (drying)‌ هست. در اين زمينه چند تا پروژه تحقيقاتي هم انجام داده ام. خوشحال ميشم به كساني كه به اين زمينه علاقه مند اند كمم كنم. در ضمن از نظرات و پيشنهادات شما هم استقبال مي كنم. به اميد شكوفايي صنعت كشاورزي در ايران.:gol:[/QUOT

سلام مهدی ، کدوم روش ها رو کار کردین ؟

amir sheykhi ara

عضو جدید
سلام امیر شیخی اراسته ام کارشناس ارشد ماشینهای کشاورزی ارومیه. عنوان مقاله ها رو برام به ایمیلم بفرس تا واست دانلود کنمa.sh.arasteh@gmail.com

pooyashirazi

عضو جدید
سلام
من این مقاله رو میخواستم. از سایت ASABE است.ممنون میشم واسم بفرستیدش.
=http://elibrary.asabe.org/abstract.asp?aid=38692&t=2&redir=&redirType

A Study of Two-Dimensional Infiltration
Authors: Yu-Si Fok
ایمیلم هم هست p.shirazi.a@gmail.com هست.

asoya

عضو جدید
سلام
کلید مشکل شما دست منه
من برای پروژه طراحی یک - با سالید یه کاری انجام دادم که تو وبلاگم (مون) برای دانلود به صورت رایگان قرار دادم
2تا پروژه
1- کولتیواتور
2- چهار شاخ گاردان
اولی مال خودمه با تحلیل استاتیک که البته فایل تحلیل و ارائه شو آپلود نکردم ولی اگه خواستی ایمیل بده بفرستم
دومی هم مربوط به دوستم که تحلیل دینامیک داره
هر دو پروژه به صورت اسمبل هست
پیشنهاد می کنم هر دوتا شو دانلود کنی
هر سوالی داشتی در قسمت نظرات بپرس حتما کمکت میکنم:gol:
برای دانلود برو به
www.mecatra.blogfa.com
نظر هم یادت نره;)

سلام من سر زدم ولی هرچی گشتم مطلبی رو که میگفتی تو اون وبلاگ پیدا نکردم

asgar33

عضو جدید
سلام به مهندسین کشاورزی من مهندس مکانیک ام ولی به مکانیک کشاوزی خیلی علاقه دارممیگن ماشینی ساخته شده که سیبزمینی روجمع میکنه و توگونی تحویل میده کسی میدونه چجور کار میکنه؟اگه مقاله ای دارین ممنون میشم واسم بفرسه

Phyto

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
سلام به مهندسین کشاورزی من مهندس مکانیک ام ولی به مکانیک کشاوزی خیلی علاقه دارممیگن ماشینی ساخته شده که سیبزمینی روجمع میکنه و توگونی تحویل میده کسی میدونه چجور کار میکنه؟اگه مقاله ای دارین ممنون میشم واسم بفرسه

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/352339-سيب-زميني-كن-ها

نیلوفر1369

عضو جدید
من یک سری مطلب درموردتیلردوارهمراه عکس میخوام مطالب تکراری که همه جا هست نه.......مرسی:gol:

javadv

عضو جدید
Rotary harrow اطلاعاتی در مورد چنگه های دوار

Rotary harrow اطلاعاتی در مورد چنگه های دوار

شما می توانید با مراجعه به لینک زیر اطالاعاتی همچون عکس، کاتالوگ قطعات، دفترچه راهنما و ... خاکورزهای دوار که به صورت مستقل یا همراه ماشین کاشت مرکب استفاده می شود دسترسی پیدا کنید.http://www.poettinger.at/us/produkte_downloads/?DATEITYP=4&KAT=55&LANGSEL=us&SUBMT=TRUEکاتالوک کل قطعات Spare parts lists دفترچه راهنما Operating instructions

kaghaz rangi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان
واسه ازمایشگاه ماشین ازمون خواستن در مورد یه موضوعی که تقریبا کاربردی باشه کنفرانس بدیم... من هم واسه موضوعش یخورده مشکل داشتم هم واسه پیدا کردن مطلب... البته هنوز هیچ سرچی نکردم... اما میخواستم از شما که واردترید راهنمایی بگیرم...
موضوع تو این مایه ها باید باشه... مثلا روغن کاری یه ماشین کشاورزی یا عیب یابی یه ماشین کشاورزی یا معرفی یه ماشین جدید و توضیحات کامل در موردش و ...

اگه کسی راهنماییم کنه یا سایت و منبع خاصی در این زمینه رو بهم معرفی کنه ممنون میشم...

Mr.Pouyan

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرا درتراکتور چرخهای عقب بزرگتر ازچرخهای جلواست؟

به طور خیلی خلاصه : بدلیل گشتاور بالای موتور تراکتور.

چرخهای جلوی تراکتور اغلب برای فرمانگیری ساخته میشن. کمتر تراکتوری هست که فرمانپذیریش از طریق چرخهای عقب باشه.به همین دلیل اکثر چرخهای جلو کوچکترن. که به نسبت اندازه تراکتور. قدرت موتور. و نوع کارایی میتشه بزرگتر هم باشن.

ولی چرخهای عقب .. غالبا هرچی موتور بزرگتر باشه . تولید نیروی بیشتری داره و به همین نسبت قدرت و گشتاور بالاتری.
این قدرت و گشتاور باید به چرخهای عقب منتقل شن. از جهتی تو ادوات سنگین برخلاف سبک مثل سواری ها .. لغزش و اصطکاک نیاز داریم. چرخهای بزرگتر این هدف ها رو تامین میکنن .
در بعضی تراکتور ها به دلیل گشتاور بالاتر و همچنین نوع خاک . نوع زمین و مهمتر از بقیه .. ادوات مورد نیاز ( مثل دیسکهای سنگین . گاوآهن های بزرگ ) از دوبل چرخ استفاده میکنن .

نیلوفر1369

عضو جدید
Ansys نرم‌افزار قدرتمند و شبیه ساز سهل‌ الاستفاده‌اي‌ مي‌باشد كه‌ قدرت توانایی یک طراحی معتبر http://amoozyar.com/uploads/ansys_designspace.jpg
میانگین امتیاز به دست آمده از تعداد 418 نظر ارسال شده: 3
و استاندارد‌ را به ‌طراحان‌ و مهندسين‌ مي‌دهد تا ايده‌ هايشان‌ را بر روي‌ صفحه كامپيوترهايشان‌ پیاده ‌كنند. در این نرم افزار از سیستم كارآمد و سهل‌العمل اتوماسیون پایگاه داده ها استفاده می گردد و باعث کاربری بسیار آسان این نرم افزار گردیده که به گفته سازنده نرم افزار می تواند به قدری قدرتمند باشد که برای 32 سال آینده جهت حل مشکلات طراحی موثر،مفید و قابل اعتماد واقع گردد .
با كاربرد این نرم افزار مهندسین قادر به‌ طراحی و توليد محصولاتی با کیفیت بهتر در زمانی‌ كمتر خواهند بود. اين‌ نرم‌افزار مهندسين‌ و طراحان‌ را قادر مي‌سازد تا به‌ راحتی‌ بهينه‌سازی ‌ساختاری‌، حرارتی‌، ديناميكی‌، تعادل وزنی‌ و عملكردی‌ و همچنين‌ شبيه‌سازی‌ های‌ مُد ارتعاشی‌ و ضريب‌ اطمينان‌ و ایمنی را در طرح‌هايشان‌ به‌ صورت‌ مرحله‌ به‌ مرحله‌ اعمال‌ كنند.

نرم‌افزار
Design Space Ansys كاملاً بر آخرين‌ ورژن نرم افزارهای اصلی‌ CAD سه‌ بعدي‌ كه ‌شامل‌ Autodesk Uechanical, Pro/ENGINEER, Solid works, Unigra Phics,Solid Edge, Autodesk Inventor می‌شود منطبق‌ است‌.این نرم افزار میتواند از اطلاعات خروجی نرم افزار Catia استفاده نموده و از فرمت های رایج هندسی و برداری مانند SAT و Parasolid پشتیبانی نماید .
این نرم افزار از اجزای‌ تك‌ واحدي‌‌ تا مجموعه هاي‌ بزرگ‌ و پيچيده‌ و حتي ‌سيستم‌های‌ كامل‌ را با کلیه‌ نماهای‌ سه‌ بعدی‌
CAD به یک محصول یا سیستم مجازی کامل ‌و قابل توسعه‌ تبديل‌ مي‌سازد. سیستم شبيه‌سازی‌ این نرم افزار از چهار تابع مختلف‌ باقابليت های‌ کاربردی‌ مختلف‌ تبعیت می نماید که از مُدل‌های‌ اضافی‌،پلاگین های‌ CAD و اتصالات متحرک می‌باشند و طوری‌ طراحی‌ شده‌اند تا‌ کلیه نيازهای‌ كاربران‌ خاص‌ را نیز برآورده‌ سازند.
برخی‌ از بهترین و مهمترین اين‌ سرويس‌ها و کاربردهای آنها بصورت زیر می باشد :

قابلیت
Design Space :
در این سیستم میتوان کلیه اجزای یک سیستم را وارد نموده و با سیستم قدرتمند شبیه ساز آن اجزای ثابت و متحرک را بصورت اتوماتیک به هم پیوند داد .
توانایی های دیگر :
• نصب‌ اتوماتيك‌ اتصالات روکش دار‌
• نصب اتصالات‌ خطی‌
• دستكاری‌ اجزا‌ اتصالات توسط کاربر
• دقت بالا
• دارای قدرت تجسم‌ گروهی‌ پيشرفته‌ جهت نمایش
• اتصالات‌ غيرخطی‌
قابليت‌ عملكردي‌ پيشرفته ‌:
توسط محيط‌ این نرم افزار كاربران‌ مي‌توانند پروژه خود را از نمای بالا و با مقیاس اصلی تهیه نموده
و کلیه این پروژه ها به‌ راحتی‌ می‌توانند ذخيره‌ و بوسيله‌ ابزارهای‌ پيشرفته‌ ديگر
Ansys اجرا شوند تا موارد دیگری از جمله مواد یا اجزا غيرخطی‌، هارمونيك‌،تغییر شکل‌ و دفرمگی و يا اتصالات‌ پيشرفته‌ دیگر تحت بررسی قرار گیرند …

asgar33

عضو جدید
کسی اساس عملکرد کمباین سیب زمینی یا یه نقشه درمورد کار کمباین سیب زمینی داره؟
مهندسی کشاورزی علم بسیار مهمی است پس بدون توجه به وضع این رشته در ایران دنبال پیشرفت باشید وبه ما(مکانیک سیالات )کمک کنید

malekanh

عضو جدید
باسلام من دانشجوی ترم آخر کارشناسی ارشد مکانیزاسیون هستم دنبال موضوع برای پایان نامه هستم میشه کمک کنید

ministar

عضو جدید
چرخ ها و زنه ها

چرخ ها و زنه ها

سلام
من دانشجوي مهندسي كشاورزي هستم
براي درس ماشين الات كشاورزي بايد در رابطه با چرخ ها و وزنه ها در تراكتور تحقيق كنم و تا شنبه تحويل بدم
خوشحال ميشم اگه بتونين كمكم كنين

به افرین

عضو جدید
دستگاه سویل بین

دستگاه سویل بین

سلام دانشجوی ماشین الات هستم میخواستم بدونم دستگاه سویل بین چیه؟

نیلوفر1369

عضو جدید
میخواستم بدونم که کسی هست بدونه ارشد ماشین الات ومکانیزاسیون تا رتبه چندو میگیره شنیدم تا 300وخوردهای شبانه ماشین قبول شدن.شهرش مهم نیست قبولی مهمه دیگه

نیلوفر1369

عضو جدید
هیچ کس نمیدونه یکی از بچه ها میگفت با300 ساری قبول شده.جواااااااااااااااااااااااااااااااااااب بدین لطفا;)

نیلوفر1369

عضو جدید
مرسی از همه دوستان که جواب ندادند
خودم جواب وپیدا کردم میگم تا به درد دوستان بخوره امسال ماشین216تا طرفیت داشت.شبانش حدوده60تا بود
تعدادروزانه که حدودا150بود باید*در1.3بشه یعنی حدوده200تا روزانه قبول میشن یکم بیشتر.شبانه حدود3برابر ظرفیتش میشه یعنی180پس دوستا تا رتبه 300خورده ای قبولن ولی شبانه احتمالا راه دوووووووووووووووور
مرسی از استاد عزیزی که این اطلاعات و بهم داد:gol::gol::gol:

yakuza

عضو جدید
سلام کتاب راهنمای سرویس و نگهداری بیلر لوردا را می خواستم
www.mahmouie@yahoo.com
ممنون

didar_2026

عضو جدید
درخواست کمک برای کنکور ارشد ماشین الات

درخواست کمک برای کنکور ارشد ماشین الات

سلام.جزوات لازم برای ارشد ماشین الات دکتر عباس همت (مدرس دانشگاه صنعتی اصفهان ) رو اگه کسی داره و جزوه خوانا هست لطفا به ما هم بده.
برای مکانیک تراکتور کدوم کتاب ها جامع و کامل هست ؟

usar

عضو جدید
اگه برم سربازی بهتره یا یه باره دیگه واسه ارشد امتحان بدم ؟

اگه برم سربازی بهتره یا یه باره دیگه واسه ارشد امتحان بدم ؟

همینطور که معلومه نظرتون رو در مورد موضوع مورد نظر می خوام؟

"Pejman"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی گیاهان دارویی
به نظرم بشینی برای ارشد امتحان بدی بهتره... اگر واقعا قصد ادامه تحصیا داری بعد از سربازی یه کمی سخت میشه.... البته بستگی به روحیت داره.

الان بشینی بخونی چندین قایده داره:
1- فاصله از لیسانست کمتره... درسارو خوب یادت میاد.... تا دوسال دیگه کسی یادش نمیاد چی خونده چی نخونده... خیلی خیلی قوی باشین بازم چیزایی هست که دیگه یادتون نمیاد... گذر زمان شانستونو کم میکنه
2- سربازی بری با ارشد برات بهتره... حداقلش یه امریه بهت میدن.... سختی لیسانس و دیپلمه هارو نداره...
3- در ایران هرچی زودتر ارشد بگیری به نفعته.... ! چرا ؟ چون از اولین کسایی هستی که به جمعیت بیکار ارشد اضافه میشی !

mahdya

عضو جدید
همینطور که معلومه نظرتون رو در مورد موضوع مورد نظر می خوام؟

به نظرم حتما برو درس بخون.چون مطمئن باش بعدا پشیمون میشی.الان جامعه یه طوری شده که حتا یارو میلیاردره ولی 50 سالش که می شه باز غصه میخوره که چرا درس نخونده و دنبال یه راهیه که یه مدرکی بگیره.
اگه الان شرایط درس داری درس بخون.چون بعد سربازی معلوم نیست شرایط زندگیت چه طوری بشه.و درس مهم تره

• Like
واکنش ها: usar

usar

عضو جدید
کار کار کار کار کار ..............................................

کار کار کار کار کار ..............................................

به نظرتون یه مهندس مکانیک ماشین کشاورزی چه کاری میتونه واسه خودش دست و پا کنه؟
اگه نخواد شغل دولتی بگیره! ،نخواد که نیستش شغل دولتی که بخواد
یا کسی از طرح های جهاد کشاورزی اطلاع دقیق داره؟:que:

بالا