جملاتی در مورد حجاب

وضعیت
موضوع بسته شده است.

M@HYA-J00N

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من نميشه به طور قطع يه نظر كامل داد نميشه گفت چون همه زنا اينجورين يا چون همه مردا اونجورين ما توي دنيايي زندگي ميكنيم كه همه مدل آدمي توش هست اگر هم اينجا صحبتي ميشه ميخوايم اون نظرهاي متفاوتو بدونيم چون هركسي برا خودش يه فكري داره قرار نيست همديگرو محكوم كنيم يا بگيم تقصير فلانيه
اينجا نظرات بيان ميشه دوستانمون ميخونن و هركس با هر دليلي كه قانع شد اون نظرو براي خودش و براي استفاده تو زندگي شخصي خودش انتخاب ميكنه پس لطفا به جون هم نيفتين

LeonardoDavinchi

کاربر فعال
نمی خواستم پست بذارم، ولی اینو نمی گفتم نمی شد

کاملا قیاس مع الفارقیه گل رو با اشرف مخلوقات مقایسه میکنید؟؟؟!!
ببخشین پس چطور اشرف مخلوقات رو با مروارید در صدف مقایسه می کنین!!!!! ولی نمی شه با گل مقایسه ش کرد؟!!!

mahla-s

عضو جدید
خیلی متنش زیبا بود...البته درسته که حجاب خودش امنیت میاره ..
ولی به نظره من الان تو این جامعه پسرها هم به چادریاش گیر میدن هم غیر چادریاش.. فرقی نمیکنه

تیکا

عضو جدید
کاربر ممتاز
فرافکنی نکنید خواهشا!
بقیه اش به کنار
فروشنده که محو موهاى مش‏کرده زن دیگرى است و حالش دگرگون است

نمى‏دانید؛ واقعاً نمى‏دانید چه لذتى دارد وقتى کرم قلاب ماهى‏گیرى شیطان براى به دام انداختن مردان شهر نیستید.

طرف مقابل این حرفا مردا هستن که از نظر شما آدمهایی چنان ضعیف هستن که تو خیابون آب از لب و لوچشون میریزه، انقدر خودتون رو تحویل میگیرین که اگه کسی نشناسه فکر میکنه چه خبره!!!!
مگه چی هستین شماها؟
مردهایی هم که نگاه میکنن لذت نمیبرن!
دنبال چراغ سبز میگردن

شما حتما خيلي خوبي كه اينا رو نديدي!!!!!!
كاش دختر بودي اونوقت نظر ميدادي

تیکا

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببینید میر حسین ، من قصد نبش قبر ندارم یا اینکه شمایی رو که بی حوصله ای دوباره بکشونم تو بحث ، پست شما رو مخاطب قرار دادم که به برادرای عزیز یه مطلبی رو بفهمونم ، اونم اینکه شماها هیچ وقت نمی تونید اینطوری راجع به حجاب خانما قضاوت کنین !
شما نه هیچ وقت انقدر محدود بودین نه انقدر تحت فشار و تنش !
هیچ کس قصد توهین به فرد یا افراد خاصی رو نداره ، فقط بحث تجربه های شخصیه .
عین این مطلب چند وقت پیش برای خود من پیش اومده ، رفته بودم شال بخرم ، تو اون مغازه جز من دو تا خانم بودن ، همون طوری که این متن گفته بودن ( و البته من چادری نیستم ) اون خانما جلوی همون دوتا فروشنده دونه دونه ی شالارو امتحان می کردن و خیلی راحت روسریاشونو برداشته بودن و البته از فروشنده هم نظر می خواستن !!
فروشنده هام از اونایی بودن که به قول شما دنبال چراغ سبز بودن .
من هرچی خواستم و گفتم اصلا اعتنا نکردن و از سر بازم کردن . ولی احساسی که اون لحظه داشتم دقیقا " همونی بود که این متن توصیف کرده :smile: با تمام وجود خوشحال بودم از اینکه متانت من اجازه نمی ده یه غریبه حریم شخصی منو زیر سوال ببره حتی اگه به قیمت برخورد بد تموم شه !

دقيقا مثه همين برامنم پيش اومده
من ساده بودم و اونا همينجور كه شما ميگي
منم نخريدم ازش ادم شه......
اون موقع ها نمي فهميدم كه لذت ببرم
ولي ديگه فقط خدا رو شكر ميكنم هر روز كه بازيچه اينا نيستم ....

تیکا

عضو جدید
کاربر ممتاز
بر خلاف شما من چنین نظری ندارم آواتار هیچ ربطی به شخصیت آدم نداره من حجاب کاملی دارم اگه درباره هر کسی تو این تالار با توجه به آواتارش قضاوت میکنید واقعا براتون متاسفم پس کسی که عکس آواتارش عکس یه حیوونه دور از جون....شما نبین کی داره یه حرفو میزنه من یا کس دیگه چه فرقی میکنه؟؟ ببین چی داره میگه ...

آقا یا خانم محترم من عکس آواتارمو عوض می کنم ولی آیا مشکل شما حل میشه؟؟؟؟یا همچنان با این متن مخالفید؟؟؟
نمیدونم چرا همه اصرار دارن که مخالفت کنن حالا میخواد یه حرفی حق باشه یا ناحق به بدترین شکل ممکن وبا توهین وبی ادبی وبا دلایلی بی ربط به موضوع فقط مخالفت میکنن ومثلا میخوان بگن ما بیشتر میفهمیم البته سوتفاهم نشه منظورم شما نیستید
فکر هم نمیکنم ادامه دادن این موضوع فایده ای داشته باشه
اگه تو این تاپیک به کسی بی احترامی شده (که نشده)من عذرخواهی می کنم

والسلام

نه بابا چرا عوض كني
حالا از قيافه اين دختره خوشت اومده
از كجا مي خواي عكس با روسريش رو پيدا كني ؟
حالا مگه عكس مشكل دار گذاشتي؟

.حسين

اخراجی موقت
نمى‏دانید؛ واقعاً نمى‏دانید چه لذتى دارد وقتى سیاهى چادرم، دل مردهایى که چشمشان به دنبال خوش‏رنگ‏ترین زن‏هاست را مى‏زند.

نمى‏دانید چقدر لذت‏بخش است وقتى وارد مغازه‏اى مى‏شوم و مى‏پرسم: آقا! اینا قیمتش چنده؟ و فروشنده جوابم را نمى‏دهد؛ دوباره مى‏پرسم: آقا! اینا چنده؟ فروشنده که محو موهاى مش‏کرده زن دیگرى است و حالش دگرگون است، من را اصلاً نمى‏بیند. باز هم سؤالم بى‏جواب مى‏ماند و من، خوشحال، از مغازه بیرون مى‏آیم.

نمى‏دانید؛ واقعاً نمى‏دانید چه لذتى دارد وقتى مردهایى که به خیابان مى‏آیند تا لذت ببرند، ذره‏اى به تو محل نمى‏گذارند.

مى‏دانید؛ واقعاً نمى‏دانید چه لذتى دارد وقتى شاد و سرخوش، در خیابان قدم مى‏زنید؛ در حالى که دغدغه این را ندارید که شاید گوشه‏اى از زیبایى‏هاتان، پاک شده باشد و مجبور نیستید خود را با دلهره، به نزدیک‏ترین محل امن برسانید تا هر چه زودتر، زیبایى خود را کنترل کنید؛ زیبایى از دست رفته‏تان را به صورتتان باز گردانید و خود را جبران کنید.

نمى‏دانید؛ واقعاً نمى‏دانید چه لذتى دارد وقتى جولانگاه نظرهاى ناپاک و افکار پلید مردان شهرتان نیستید.

نمى‏دانید؛ واقعاً نمى‏دانید چه لذتى دارد وقتى کرم قلاب ماهى‏گیرى شیطان براى به دام انداختن مردان شهر نیستید.

نمى‏دانید؛ واقعاً نمى‏دانید چه لذتى دارد وقتى مى‏بینى که مى‏توانى اطاعت خدایت را بکنى؛ نه هوایت را.

نمى‏دانید؛ واقعاً نمى‏دانید چه لذتى دارد وقتى در خیابان راه مى‏روید؛ در حالى که یک عروسک متحرک نیستید؛ یک انسان رهگذرید.

نمى‏دانید؛ واقعاً نمى‏دانید چه لذتى دارد این حجاب! خدایا! لذتم مدام باد

----------------------------------------------------------------------------------------------------

شب معراج زنانی از زنان امتم را دیدم که سخت در عذاب بودند.زنی را دیدم که با موی جلوی سر او را به دیوار جهنم آویزان کرده بودندو مغزش از شدت عذاب در حال جوشیدن بود آن زن از امتم بود که موی جلوی سر خود را از نامحرم حفظ نمی کرد. (بحار الانوار. ج 103)

پیامبر گرامی اسلام فرمودند: شب معراج زنانی از زنان امتم را دیدم که سخت در عذاب بودند.زنی را دیدم که دارد گوشت بدن خود را می خورد و از زیرش اتش میزند بیرون. و او زنی بود که بدن خود را برای مردان غیر شوهرش آرایش می کرد وعشوه گری و طنازی می کرد . )بحار الانوار. ج 103)

سلام خواهر من

واقعا دستت درد نكند
خيلي عالي بود

ميدوني اكثرا مردها مقصرند كه با كمال بي غيرتي با زن بدحجاب خود در خيابان راه مي روند

و حتي يك كلمه به زنش - دخرش - خواهرش يا مادرش نمي گه كه خانم حجاب خودت را حفظ كن

rajai

عضو جدید
واقعا متن زیبایی بود.;)
امیدوارم که بازم به کارتون ادامه بدید و از این متنای جالب و عالی بزارین،و بعضی از رفتارا شما رو دلسرد نکنه...

zahra_216

عضو جدید
کاربر ممتاز
جالب بود وزیبا.ممنون اما قبول کن یکم زیادی تنده........

sajad_strant

عضو جدید
البته كه چادر بهترين حجاب است اما من خيلي از چادري ها را ديدم كه برعكس تمام صفات و اوصاف بالا را داشتند و كمي هم بيشتر
اما مهمتر از اينها ذات انسان هاست نه ظاهر
البته خدايي هم كه بگيم بيشتر پسرها چادري و مانتويي براش فرقي نداره و هر دو را يكسان مي بينند .

saba jo00on

عضو جدید
کاربر ممتاز
درسته چادر حجاب برتره اما آدم های با چادرکه هر چیزی زیر چادرشان می پوشند یابا اخلاق و طرز راه رفتن و خیلی چیزای دیگه شاید دست کمی از بدحجاب ها ندارند حالم بهم می زنند :mad:
حجاب فقط چادر نیست و حتی در لباس هم خلاصه نمی شه و حجاب در مورد نگاه حالت حرف زدن و....... هست که این جا اثری ازش ندیدم

zahra_216

عضو جدید
کاربر ممتاز
البته كه چادر بهترين حجاب است اما من خيلي از چادري ها را ديدم كه برعكس تمام صفات و اوصاف بالا را داشتند و كمي هم بيشتر
اما مهمتر از اينها ذات انسان هاست نه ظاهر
البته خدايي هم كه بگيم بيشتر پسرها چادري و مانتويي براش فرقي نداره و هر دو را يكسان مي بينند .

درسته چادر حجاب برتره اما آدم های با چادرکه هر چیزی زیر چادرشان می پوشند یابا اخلاق و طرز راه رفتن و خیلی چیزای دیگه شاید دست کمی از بدحجاب ها ندارند حالم بهم می زنند :mad:
حجاب فقط چادر نیست و حتی در لباس هم خلاصه نمی شه و حجاب در مورد نگاه حالت حرف زدن و....... هست که این جا اثری ازش ندیدم
دقیقا..............

soha.soha

عضو جدید
کاربر ممتاز
حجاب از حجب میاد...
شرم و حیاس...
زن و مرد هم نداره
این هزار بار!
مردی که حیا نداشته باشه چادری و غیره نمیشناسه!
حالا بیایمم افتخار کنیم ..! چه فایده وقتی نتونی یه عصر خلوت ، وقتی خیابونا خالی از آدم و ماشینه تنهایی و بدون استرس از این تنها بودن به سمت مقصدت قدم بزنی!

V A H ! D

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع ,
کاربر ممتاز
حجاب از حجب میاد...
شرم و حیاس...
زن و مرد هم نداره
این هزار بار!
حالا بیایمم افتخار کنیم ..! چه فایده وقتی نتونی یه عصر خلوت ، وقتی خیابونا خالی از آدم و ماشینه تنهایی و بدون استرس از این تنها بودن به سمت مقصدت قدم بزنی!

.
.
.

کاملا درسته ، ممنون ...

I'M SOMEONE

عضو جدید
کاربر ممتاز
حجاب از حجب میاد...
شرم و حیاس...
زن و مرد هم نداره
این هزار بار!

با جمله ی آخرتون خیلی خیلی موافقم.
البته اینم بگم که آدمای با حیای زیادی دیدم که ضرر کردن ... خیلی تو زندگیشون ضرر کردن !
شرایط جامعه خیلی عوض شده ، پسرای مذهبی و مقید زیادی میشناسم که حجاب ظاهری دختر براشون خیلی مهمتره تا متانت و حیای رفتار!
در واقع ناخودآگاه جذب دخترای به شدت محجبه ای شدن که رفتار و تفکراتشون مثل همون دخترای بی قیده...

zahra_216

عضو جدید
کاربر ممتاز
حجاب از حجب میاد...
شرم و حیاس...
زن و مرد هم نداره
این هزار بار!
این درسته .........

soha.soha

عضو جدید
کاربر ممتاز
با جمله ی آخرتون خیلی خیلی موافقم.
البته اینم بگم که آدمای با حیای زیادی دیدم که ضرر کردن ... خیلی تو زندگیشون ضرر کردن !
شرایط جامعه خیلی عوض شده ، پسرای مذهبی و مقید زیادی میشناسم که حجاب ظاهری دختر براشون خیلی مهمتره تا متانت و حیای رفتار!
در واقع ناخودآگاه جذب دخترای به شدت محجبه ای شدن که رفتار و تفکراتشون مثل همون دخترای بی قیده...
درسته
همه جور آدمی دیده میشه توی جامعه
مشکل اینجاس که ما هرروز بیشتر از قبل به این ظاهر بینی دامن می زنیم و بهش افتخار میکنیم!

من کاری به تفکرات مردم ندارم چون مردم هرجا که دینشون به نفعشون باشه بهش پایبندند.همه مامسلمونیم و کتاب قرآن سخن خداوند باماست واگر قرآن قبول نداشته باشیم دیگه...
حالا یک سوال که میخوام باتوجه به قرآن پاسخ بدبد.
حجاب از نظر قرآن یعنی چی؟کی گفته اگه چادریها بی حیا هستند توبرو مانتویی بشو.مگه ما کم مانتویی بی حیا داریم؟رهبر عزیزمون فرمودند اگر حجاب با مانتو نمرش 16یا17 است حجاب باچادر نمرش20.حالا نمره بیستیا کجاند.در ضمن یه چیزی میگم به عنوان یک توصیه.اگر به عنوان یک زن زیبایی هایی رو که همه خانم ها دارند برای نامحرم آشکار کردی بدون روز قیامت حضرت زهرا (س) به عنوان یک زن پیش خدا ازت شکایت میکن.حالا این تو واین فاطمه زهرا...

maryam_a

عضو جدید
نه بزرگوار من می دانم شما چه لذتی می برید اما این لذت را ناشی از تعهد شورمندانه شما به اعتقاداتتان می دانم و نه مسائلی که برشمرده شد.
من نگاهی که نگارنده به موضوع حجاب دارد را نگاهی ناشی از کژاندیشی،سطحی نگری و پلشت اندیشی او می دانم.
چنین سخنانی تراوشات ذهنی بیمار و جزمیت اندیش می باشد.
لذتی که می برید ارزانی خودتان!
از کسی که چنین مطلبی را کپی کرده است شگفت زده هستم که سخنانی را نقل می کند که اعتقادی به آنها ندارد و اگر اعتقاد دارد بلافاصله در اوتارش آن را نقض می کند! اگر نیک است و لذت می برید از حجاب خود، پس چرا در اوتارتان چنین منکراتی را شاهد هستیم؟مگر نمی دانید که اگر موی سربیرون باشد،ازموی سرآویزان می شوید ومغزتان در جهنم می جوشد؟پس چرا باید عکس چنین دخترجهنمی و فیها خالدون در اوتارشما باشد؟ از طرفی سخن پیامبراسلام را نقل می کنید و تاپیکی بلندبالاایجاد می کنید از لذت های حجاب و سپس از عواقب شوم عدم اطاعت از آن می گویید و احادیثی از حضرت محمد می آورید سپس دراوتارتان عکس کسی را قرار می دهید که موهای سرش بیرون است!
آیا این دهن کجی به سخنان حضرت محمد نیست؟
شما حتی در اوتارتان هم کل تاپیک تان را زیر سوال برده اید! یعنی به صراحت با رفتارتان گفتارتان را نقض می کنید.

بسیارعبرت آمیز بود گرانمایه.متحول شدیم. قول می دهیم بچه خوبی شویم!
ابتدا نگارنده با مطرح کردن اینکه چقدر لذت می برد و با آوردن دلایلی که فقط نشان می دهد چقدر نگرشی پلید و بیمارگونه دارد،به اصطلاح قصد تشویق خواننده دارد تا همانند او لذت ببرند! و سپس با ترسیم تصاویری موحش و ترسناک و استفاده از عباراتی همانند مغزدر حال جوشش،خوردن گوشت خودش و...سعی در ترساندن مخاطب دارد.
یعنی حربه ای آشنا:ابتدا خواننده را با ترسیم چهره ای زیبا از موضوع موردنظر،تشویق به اطاعت می کنیم و سپس با ترسیم چهره ای دهشتناک،عواقب کارش را درصورت عدم اطاعت گوشزد می کنیم!
ما را با خدایی که بخواهد دختری را به خاطر اینکه کمی از موی سرش بیرون باشد،به جهنم ببرد و از موی جلوی سرش آویزان کند و مغزش را بجوشاند،کاری نیست!
این خدایی است که کسی ترسیم کرده است که قرن ها پیش در جامعه ای غرق در جهالت و تعصبات و به شدت مرد سالار زندگی کرده و برای وادارکردن زنان به اطاعت و بخصوص زنان متعددخودش، به چنین داستان سرایی هایی روی آورده است...

کارنگارنده همانند کار شخصی است که تیری به دیوار شلیک می کند و سپس دور تیری که شلیک کرده خط می کشد و پیروزمندانه می گوید: دیدید که به هدف زدم؟
جناب خردبین چقدر باخرد جواب دادین
واقعا کسی که این متن رو نوشته ذهن خراب خودش داشته و بقیه رو مثل خودش فرض میکرده.........

maryam_a

عضو جدید
سفسته ننکید متن بسیار زیبایی بود ************** فقط یه زن اینو با تمام وجود میفهمه
من یه خانوم ایرانی هستم اما متن اصن به دلم نشست...
چون بیشتر به جای اینکه لذت ببره حرصش گرفته بود.....
متنی سطحی نگر بود، خیلی راحت شروع به قضاوت دیگران کرده بود.
اصن راضی نیستم.

Setayesh

مدیر تالار کتابخانه الکترونیکی
مدیر تالار
تاپیک قدیمی هست و قبلا بارها در این مورد بحث شده.
ولی کسانی که بازم تمایل دارن در این مورد صحبت کنن حق ندارن به طرف مقابل خودشون بی احترامی کنن.
بهتره یاد بگیریم به نظرات و عقاید همدیگه احترام بذاریم.

عنوان تاپیک رو ویرایش میکنم.
بعد از پست من اگر باز هم شاهد اینگونه رفتارها و برخوردها باشیم خیلی جدی تر برخورد خواهم کرد.

دانش +جو

عضو جدید
من یه خانوم ایرانی هستم اما متن اصن به دلم نشست...
چون بیشتر به جای اینکه لذت ببره حرصش گرفته بود.....
متنی سطحی نگر بود، خیلی راحت شروع به قضاوت دیگران کرده بود.
اصن راضی نیستم.

من یه زن نیستم ولی تمام چیزایی که این متن گفته رو تو جامعه دیدم شوخی که نداریم جامعه ما ایده آل نیست
بهتره شعار روشنفکری ندیم!

Maenad

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چادر سیاه که نه تنها دل آقایون حتی دل منم میزنه...
من موندم کی میگه حجاب برتره؟
کجای دین ما ازین پوشش افراطی حرفی زده شده؟
خداوند فرمودن جلباب که یعنی پوششی که سر و گردن رو بپوشونه
دیگه کجا گفتن سیاه!!!! تازه مکروه هم هست...
اونم یه تیکه بلند تا کف پات؟
بعضیا که چشمشونم میپوشونن
اونا دیگه فکر کردن از خدا بیشتر میدونن
خدا گفته گردیه صورت بی اشکاله اونا قبول ندارن میگن نه خدا کم گفته...!!!
اسلام رو خراب میکنن با اینهمه افراط
خدا آراستگیو دوست داره اما جلب توجه به وسیله ی آراستن رو نه...
باید فرق این دو تا رو بفهمیم...

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا