[ گفت و گو ] - انتخاب رشته كنكور ارشــد 92

SAEEDnumber1

عضو جدید
من از مالک اشتر زیاد اطلاعات ندارم، احتمالا مالک اشتر بهتر از دانشگاه تبریز باشه، چون دانشگاه تبریز الان سومین سالش هست که دانشجوی ارشد می گیره. فرآیند تبریز هم به احتمال زیاد قبول میشید. سال قبل یکی از دوستانم با 560 قبول شده بود. البته امسال یکم ظرفیت روزانه اش اومده پایین. اما فرایند صنعتی سهند یکم سخته قبولی. من خودم می خوام اول جداسازی بعد پیشرفته و بعدش فرایند صنعتی سهند رو بزنم.

الان متاسفانه دانشگاه ها سعی می کنن که کلاس ها رو طوری طول هفته پخش کنن که دانشجوی ارشد نتونه همزمان با تحصیل کار هم بکنه.

در مورد کسایی که می خوان دانشگاه تبریز و صنعتی سهند تبریز رو هم بزنن بگم که :
صنعتی سهند آزمایشگاهاش خیلی مجهز تر از دانشگاه تبریزه، استاداشم به مراتب بهتر از دانشگاه تبریز هست، تنها اشکالی که داره خارج از شهر هست، خوابگاه آقایون داخل دانشگاه هست ولی خوابگاه خانوما از دانشگاه دوره و داخل یک شهرستان نزدیک به دانشگاه هست. البته فاصله ی دانشگاه سهند از تبریز با سرویس دانشگاه 30-40 دقیقه هست. اما دانشگاه تبریز وسط شهر قرار داره و در مورد کیفیت خوابگاهاش زیاد اطلاعاتی ندارم.

در تکمیل حرفهای دوستمون استادهای دانشگاه سهند مخصوصا گرایش جداسازی فوق العاده سختگیر ولی از نظر علمی در سطح بالایی هستن. در ضمن برنامه کلاسیشون کل هفته رو شامل میشه. دانشگاه تبریز با اینکه هنوز به پختگی لازم تو ارشد مهندسی شیمی نرسیده ولی در استخدا میها جایگاه بالاتری از سهند داره و برنامه کلاسیش بهتره.خوابگاه دخترا و پسرا واسه ارشدها طوری که من خبر دارم در هر دو دانشگاه خوب و قابل قبوله.

Xerxes-I

عضو جدید
دانشگاه علم وصنعت به خانوما خوابگاه نمیده:( اینم از شانس ماست

برای بعضیا آره ولی خونواده من اجازه نمیدن جایی برم که خوابگاه نداشته باشه
حقم دارن

خدا کنه بیارم
راستی سطح شیراز و اصفهان بالاتره یا علم وصنعت؟
من این پست ها تونو خوندم.به 2 تا از دوستام که علم و صنعت میخونن زنگ زدم.یکیشون ارشد مستقیم اونجاست یکی دیگه پارسال شبانه فرآیند قبول شد اونجا.گفتند الکی نوشتند به دخترا خوابگاه نمیدند(ببخشیدا ولی جفتشون گفتن اونیکه تو دفترچه نوشته چرته :) ) .حتی به شبانه ها.دوستمم شبانه بود خوابگاه گرفته بود.ایشالله که قبولید

آخرین ویرایش:

mahdiyeh1367

عضو جدید
من این پست ها تونو خوندم.به 2 تا از دوستام که علم و صنعت میخونن زنگ زدم.یکیشون ارشد مستقیم اونجاست یکی دیگه پارسال شبانه فرآیند قبول شد اونجا.گفتند الکی نوشتند خوابگاه نمیدند.به دخترا هم میدند.حتی به شبانه ها.دوستمم شبانه بود خوابگاه گرفته بود.ایشالله که قبولید

چقدر اطلاعات شما از علم و صنعت زياده..ممنون
ميدونيد بيو روزانه تا چند گرفته؟ من 86 شدم

zahra_am68

کاربر فعال
من این پست ها تونو خوندم.به 2 تا از دوستام که علم و صنعت میخونن زنگ زدم.یکیشون ارشد مستقیم اونجاست یکی دیگه پارسال شبانه فرآیند قبول شد اونجا.گفتند الکی نوشتند به دخترا خوابگاه نمیدند(ببخشیدا ولی جفتشون گفتن اونیکه تو دفترچه نوشته چرته :) ) .حتی به شبانه ها.دوستمم شبانه بود خوابگاه گرفته بود.ایشالله که قبولید

خوابگاه خودگردان یا خوابگاه دولتی؟

Xerxes-I

عضو جدید
خوابگاه خودگردان یا خوابگاه دولتی؟
دولتی،داخل دانشگاهه.
منم از یکی ازدوستام پرسیدم خودش امیرکبیر می خونه گفت دوستاش که علمو صنعت قبول شدن خوابگاه دارن. خوابگاه دولتی و وضعیت خوابگاهشم خیلی بهتر از امیرکبیره
خوب من خودم امیرکبیرم دیگه.آره خوابگاههای علم و صنعت از امیرکبیر بهتره.خیلی بهتر.البته خوابگاههای دخترای امیرکبیر هم خیلی خوبه.خوابگاه پسراش ولی نه.من خوابگاههای علم و صنعت رو هم دیدم.خوابگاه پسراش که خوبه دختراشم 100% خوبه.در ضمن غذای علم و صنعت هم از همه دانشگاههای تهران بهتره.

zahra_am68

کاربر فعال
دولتی،داخل دانشگاهه.

خوب من خودم امیرکبیرم دیگه.آره خوابگاههای علم و صنعت از امیرکبیر بهتره.خیلی بهتر.البته خوابگاههای دخترای امیرکبیر هم خیلی خوبه.خوابگاه پسراش ولی نه.من خوابگاههای علم و صنعت رو هم دیدم.خوابگاه پسراش که خوبه دختراشم 100% خوبه.در ضمن غذای علم و صنعت هم از همه دانشگاههای تهران بهتره.

با این تفاسیر امیدوارم با این رتبه قبول بشم

alisaw

عضو جدید
کاربر ممتاز
ارشدی های عزیز ضمن تبریک

یک نکته را به یاد داشته باشید:

اگر روزی استاد شدید به یاد داشته باشید که خود روزی یک دانشجو بودید ! درست درس بدین لطفا!

قابل توجه استاد مدارم اگه اینو میخونی!

Hamid Reza 1

عضو جدید
سلام
رتبه ارشد مهندسی شیمی من 340 شده.
بنظرتون تهران چه دانشگاههایی قبول میشم و چه رشته هایی؟
صنعتی شیراز و صنعتی اصفهان چطور؟
البته روزانه و شبانه مهم نیست.

Hamid Reza 1

عضو جدید
الان بهش زنگیدم گفت طراحی فرآیند و ترمو سنتیک رو میتونید شبانه قبول بشید.گفت علم و صنعت جداسازیش زودتر پر میشه و امکان قبولی تون خیلی کمتره.حالا بستگی به ظرفیت های امسال داره

سلام.
واقعا بنظرشون بتونم شبانه فرآیند یا ترموسنتیک و احتمال اندکی جداسازی علم وصنعت رو با رتبه 340 قبول بشم؟؟؟؟

Xerxes-I

عضو جدید
سلام
رتبه ارشد مهندسی شیمی من 340 شده.
بنظرتون تهران چه دانشگاههایی قبول میشم و چه رشته هایی؟
صنعتی شیراز و صنعتی اصفهان چطور؟
البته روزانه و شبانه مهم نیست.

سلام.
واقعا بنظرشون بتونم شبانه فرآیند یا ترموسنتیک و احتمال اندکی جداسازی علم وصنعت رو با رتبه 340 قبول بشم؟؟؟؟
سلام.پارسال با 323 دوستم شبانه فرآیند علم و صنعت قبول شد.تو پست های قبلیم نوشتم که علم و صنعت جداسازیش زودتر پر میشه از فرآیند و واسه شبانه جداسازی تقریبا باید زیر 300 باشید.اما فرآیند شبانه احتمالش زیاده.ترموسنتیک شبانه که دیگه قطعیه

engineersajjad

عضو جدید
درود بر دوستان ارشدی گل!
به نظرتون با 700 شبانه فردوسی رو میشه آورد؟چه گرایش هایی؟
به نظرتون طراحی بهتره یا جداسازی یا پیشرفته؟

nasrinavm

عضو جدید
بچه ها توو ارشد هر ترم چند واحد ارائه میشه؟یعنی اگه شبانه بزنم به طور متوسط هزینه هر ترم چقدر میشه؟

azadeh69

عضو جدید
بچه ها توو ارشد هر ترم چند واحد ارائه میشه؟یعنی اگه شبانه بزنم به طور متوسط هزینه هر ترم چقدر میشه؟

معمولا ترم اول 12 ،13 واحد ارائه میشه ولی ترمای بعدی کمتر . واسه شهریه ببینید احتمال اینکه کدوم دانشگاه قبول شین بیشتره از پیوست دفترچه می شه برآورد کرد خوب مسلما هر چقدر دانشگاه بهتر باشه شهریه ش بالاتره

vaio

عضو جدید
دوستان یک سوال ریشه ای داشتم
در کل کدوم گرایش آسونتره؟
بازار کار کدوم گرایش بیشتره؟
از بیکاری باید ارشد بخونیم:):mad:

Xerxes-I

عضو جدید
دانشگاههای تهران دو ترم اول که واحد دارید 1.8-1.7 تومن.که 600 تومن تقریبا شهریه ثابته و 1.2 تقریبا پول واحداست.پول واحدا رو وام میدن بهت.وام رو هم بعد از ارشد پس میدی.تا اونجایی که میدونم هر قسطش هم خیلی کمه و مشکلی واسه بازپرداخت نخواهید داشت

Xerxes-I

عضو جدید
دوستان یک سوال ریشه ای داشتم
در کل کدوم گرایش آسونتره؟
بازار کار کدوم گرایش بیشتره؟
از بیکاری باید ارشد بخونیم:):mad:
سخت و آسونی بیشتر به دانشگاه و استادا بستگی داره تا گرایش
فرآیند،کنترل و جداسازی بهترن.محیط زیست هم با اینکه هنوز جا نیفتاده ولی بازار کارش خیلی خوبه

• Like
واکنش ها: vaio

minero86

عضو جدید
دوستان کسی راجع به رشته های دیگه کد 1257 ( مثل هسته ای - سیستمهای انرژی - زیست پزشکی ) اطلاعاتی داره؟

nasrinavm

عضو جدید
دانشگاههای تهران دو ترم اول که واحد دارید 1.8-1.7 تومن.که 600 تومن تقریبا شهریه ثابته و 1.2 تقریبا پول واحداست.پول واحدا رو وام میدن بهت.وام رو هم بعد از ارشد پس میدی.تا اونجایی که میدونم هر قسطش هم خیلی کمه و مشکلی واسه بازپرداخت نخواهید داشت
ممنون از اطلاعاتتون. راجع به اینکه دانشگاه شیراز بهتره یا صنعتی ش. یا برا اصفهان و تبریز که هر دو صنعتی هم دارن ،اول دانشگاه صنعتی این شهرارو توو اولویت بزاریم؟

minero86

عضو جدید
درود بر دوستان ارشدی گل!
به نظرتون با 700 شبانه فردوسی رو میشه آورد؟چه گرایش هایی؟
به نظرتون طراحی بهتره یا جداسازی یا پیشرفته؟

دو سال پیش 700 روزانه فردوسی قبول شده.حتی 1000 هم روزانه فردوسی آورده که حتما گرایشش خوب نبوده. اکثرا هم میگن طراحی بهتره

Xerxes-I

عضو جدید
ممنون از اطلاعاتتون. راجع به اینکه دانشگاه شیراز بهتره یا صنعتی ش. یا برا اصفهان و تبریز که هر دو صنعتی هم دارن ،اول دانشگاه صنعتی این شهرارو توو اولویت بزاریم؟
صنعتی شیراز که تازه تاسیسه.قابل مقایسه با خود دانشگاه شیراز نیست.اصفهان صنعتیش معتبرتره ولی میگن استاداش خیلی سخت میگیرن.فک کنم خارج شهرم باشه.باید یه مصالحه مهندسی بین اعتبار صنعتی اصفهان با آسونی خود اصفهان برقرار کنید :) دانشگاه تبریزم اونجوری که من شنیدم از سهند بهتره و رتبه های بهتری واسه قبولی میخواد

بالا