بالاخره مسلمان هستید یا نه؟؟؟؟

araghi

عضو جدید
کاربر ممتاز
اولا ما باید دین رو از دین دار جدا کنیم ...دین مشکل نداره ما مشکل داریم ....نباید دین را به خاطر حرکات بعضی ها یا دولت زیر سوال ببریم ...مشکل از ما هست .

مشکل دوم ما این هست که ما اصول دینمون تحقیقی نیست ولی احاکم دینمون تحقیقی هست یعنی ما از وقتی چشم باز کردیم چون پدر مادرمون به خدا اعتقاد داشتن ما هم اعتقاد پیدا کردیم ...اسلام می گه اول تحقیق کنید بعد ایمان بیاورید نه مثل مسحیت که می گه اول ایمان بیاورد بعد تحقیق کنید ...پس وقتی ما تحقیق کردیم و دیدم خدایی هست باید دنبال یه راهنما بریم که به این نتیجه می رسیم که راهنمای ما پیامبر هست ...این پیامبر باید کتابی داشته برای هدایت انسان به سوی کمال...این کتاب قرآن هست ...نمی خوام بیشتر توضیح بدم .....پس وقتی ما به خدا ایمان آوردیم دیگه هرچی گفت باید قبول کنیم و چون و چرا نیاریم ....اما چون ایمانمون ضعیف هست و با هر نسیمی از بین می ره اعث به وجو آمدن این مشکلات می شه ....ما همیشه دنبال این هستیم که خودمون رو گول بزنیم

کلمات ارزشمند شما باز هم اجازه نداد ساکت بنشینم ،شما چقدر در دینتان تحقیق کرده اید ؟اینکه وقتی به خدا ایمان آوردید دیگه هر چی گفت باید قبول کنیم چقدر تحقیقی است؟به شما گفته میشود با پای راست به دستشویی برو و با پای چپ برگرد!به این هم عمل میکنی؟زن را در بالاخانه نگه ندارید و اجازه ندهید سوره یوسف را بخواند چقدر زیباست؟مردان قوامین بر زنان هستند و ... ؟زن خطا کار را در اطاقی در خانه اتان زندانی کنید تا بمیرد چقدر زیباست؟زنان مزارع کشاورزیتان هستند و ....چقدر جملات ارزشمندی هستند ؟ بیلان انرژی و مواد را خوب بخوان تا خرد راهنمایت باشد .
خرد نگهدارت

آخرین ویرایش:

vatanparast

عضو جدید
مذهب موروثی و مذهب ناشی از تفکر متحجرین و مذهب مملو از خرافه و بت سازی و اسطوره سازی نمیتونه حس خداجویی انسان رو مرتفع کنه ، این موارد که مطرح کردم در مذهب تشیع به وفور دیده میشه مذهبی که موروثی به من هم رسیده و نقدها جدی و اساسی بهش وارده میتونم در جواب سوال این رو بگم اسلام رو از نظر عقلی و روانی قبول دارم ولی تشیع خیر

JavadMessi

مدیر بازنشسته
مذهب موروثی و مذهب ناشی از تفکر متحجرین و مذهب مملو از خرافه و بت سازی و اسطوره سازی نمیتونه حس خداجویی انسان رو مرتفع کنه ، این موارد که مطرح کردم در مذهب تشیع به وفور دیده میشه مذهبی که موروثی به من هم رسیده و نقدها جدی و اساسی بهش وارده میتونم در جواب سوال این رو بگم اسلام رو از نظر عقلی و روانی قبول دارم ولی تشیع خیر
واااااي كه چقدر دلم براي بحث با كسي كه حداقل به يه چيزي اعتقاده دلم لك زده:d
خب تشيع رو قبول ندارين يعني اهل سنت هستيد؟
چرا اهل سنت هستيد و چرا شيعه رو قبول نداريد؟؟

vatanparast

عضو جدید

منکه گفتم تشیع هم موروثی به من رسیده ، من مذهب رو قبول ندارم هیچ نوعشو تسنن ، تشیع، اسماعیلی ، حنبلی ، فاطمی و...... من اسلام قبل از وفات پیامبر رو قبول دارم

araghi

عضو جدید
کاربر ممتاز
من میتونم طرف بحث قرار گیرم به شرطی که یه کم فضای دید را باز تر کنی و از دوستانت هم بخوای پاک کنشون رو غلاف کنند
برای شروع یه آزمونی رو پیشنهاد میکنم
یه عبارتی بگو که به هیچ چیز مرتیط نباشه اما صاحبش میاد اون حرف رو مال خودش می پنداره و عکس العمل نشون میده مثلا بگو اینها به خودشون هم رحم نکردند چه فامیل هایی از هم کشتند اونوقت میخوای به تو رحم کنند ؟! همین عبارت ساده صاحب داره که میدونه اینچنینه اما طاقت شنیدن واقعیت رو نداره و در نهایت عکس العمل بچگانه ای نشون میده که معلوم چقدر از خودش و اعتقاداتش مطلعه؟
خرد نگهدارت

آخرین ویرایش:

JavadMessi

مدیر بازنشسته
من میتونم طرف بحث قرار گیرم به شرطی که یه کم فضای دید را باز تر کنی و از دوستانت هم بخوای پاک کنشون رو غلاف کنند
برای شروع یه آزمونی رو پیشنهاد میکنم
یه عبارتی بگو که به هیچ چیز مرتیط نباشه اما صاحبش میاد اون حرف رو مال خودش می پنداره و عکس العمل نشون میده مثلا بگو اینها به خودشون هم رحم نکردند چه فامیل هایی از هم کشتند اونوقت میخوای به تو رحم کنند ؟! همین عبارت ساده صاحب داره که میدونه اینچنینه اما طاقت شنیدن واقعیت رو نداره و در نهایت عکس العمل بچگانه ای نشون میده که معلوم چقدر از خودش و اعتقاداتش مطلعه؟
خرد نگهدارت
خواهشا در حد يك بيسواد توضيح بده:دي

JavadMessi

مدیر بازنشسته
منکه گفتم تشیع هم موروثی به من رسیده ، من مذهب رو قبول ندارم هیچ نوعشو تسنن ، تشیع، اسماعیلی ، حنبلی ، فاطمی و...... من اسلام قبل از وفات پیامبر رو قبول دارم
خب اسلام قبل از وفات چه ويژگيهايي داشته كه تو هيچ كدوم از مذاهب نميبيني؟؟؟
در ثاني منبع رجوعت به اون زمان چه وسيله اي هستش؟؟؟

vatanparast

عضو جدید
خب اسلام قبل از وفات چه ويژگيهايي داشته كه تو هيچ كدوم از مذاهب نميبيني؟؟؟
در ثاني منبع رجوعت به اون زمان چه وسيله اي هستش؟؟؟

آنچه از تاریخ برمیاد قبل وفات پیامبر انسانی بود مثل بقیه کما اینکه در قرآن هم خطاب به پیامبر گفته شده در معرفی خودت بگو انا بشر مثلکم ، مردم به راحتی به بحث با پیامبر می پرداختن و توحید رو به معنای پرستش خدای یگانه تلقی میکردن نه جز این ، بعد از وفات پیامبر و دودستگی مسلمانان و بعد از اون چند دستگی خیلی از مقدسات به تفکر مسلمانان رسوخ کرد که عدول از اعتقاد به هریک از آنان مساوی شرک شمرده میشه علی الخصوص مذهب تشیع که مبتنی بر اسطوره ها و افسانه هاست و همچینین در تسنن مقدس شمردن خلفا و داستان سرایی در مورد اونها و در تفکرات متحجر تر مثل وهابیت که اسلام خلاصه شده در ظواهر و به افسانه سرایی در مورد ثواب ریختن خون یک شیعه ،که بازخورد این تفکرات در حوادث تروریستی کاملا مشهوده ، اگر اسلام به روال زمان قبل از وفات باقی میموند و ضریح پرستی شیعه ، خلیفه پرستی سنی و ظاهر پرستی وهابی شکل نمیگرفت الان شاهد تصویر بهتری از مسلمانان در جهان بودیم نه تصویر یک تروریست وحشی. در مورد منبع و مرجع کافیه عقل خودمون رو هم به منابع موجود اضافه کنیم آنچه با منطق سازگاره استخراج کنیم.

آخرین ویرایش:

JavadMessi

مدیر بازنشسته
آنچه از تاریخ برمیاد قبل وفات پیامبر انسانی بود مثل بقیه کما اینکه در قرآن هم خطاب به پیامبر گفته شده در معرفی خودت بگو انا بشر مثلکم ، مردم به راحتی به بحث با پیامبر می پرداختن و توحید رو به معنای پرستش خدای یگانه تلقی میکردن نه جز این ، بعد از وفات پیامبر و دودستگی مسلمانان و بعد از اون چند دستگی خیلی از مقدسات به تفکر مسلمانان رسوخ کرد که عدول از اعتقاد به هریک از آنان مساوی شرک شمرده میشه علی الخصوص مذهب تشیع که مبتنی بر اسطوره ها و افسانه هاست و همچینین در تسنن مقدس شمردن خلفا و داستان سرایی در مورد اونها و در تفکرات متحجر تر مثل وهابیت که اسلام خلاصه شده در ظواهر و به افسانه سرایی در مورد ثواب ریختن خون یک شیعه ،که بازخورد این تفکرات در حوادث تروریستی کاملا مشهوده ، اگر اسلام به روال زمان قبل از وفات باقی میموند و ضریح پرستی شیعه ، خلیفه پرستی سنی و ظاهر پرستی وهابی شکل نمیگرفت الان شاهد تصویر بهتری از مسلمانان در جهان بودیم نه تصویر یک تروریست وحشی. در مورد منبع و مرجع کافیه عقل خودمون رو هم به منابع موجود اضافه کنیم آنچه با منطق سازگاره استخراج کنیم.
ممنون،جزو معدود بحثهاي اخيره كه ميدونم طرفم هم به چيزي مشخص اعتقاد داره:gol:
ببينيد توحيد فقط به معناي پرستش نيست اگه بخوايم درباره توحيد بحث كنيم خودش يه باشگاه ميخواد!!
در مورد انا بشر مثلكم:
خب كاملش اينه قل انما انا بشر مثلكم يوحي الي:يعني حداقل يه فرق مشخص ميشه اونم اينه كه به پيامبر وحي ميشه
خب از آيات 26 و 27 سوره مباركه جن هم علم غيب پيامبر اثبات ميشه:داناى غیب اوست و هیچ كس را بر اسرار غیبش آگاه نمى ‏سازد مگر رسولانى كه آنان را برگزیده
از آيات 3 و4 سوره مباركه نجم هم عصمت پيامبر نتيجه ميشه:و هرگز از روى هواى نفس سخن نمى‏ گوید آنچه مى ‏گوید چیزى جز وحى كه بر او نازل شده نیست
از چند آيه ديگر هم لزوم اطاعت از خدا و پيامبر و اولي الامر:اولي الامر هم به گواه هم تشيع هم اهل سنت ائمه معصومين هستند
البته درمورد لازم بودن وجود ائمه و عصمت 14 معصوم دلايل عقلي هم هست ولي خب فكر كنم در بحث ما دلايل نقلي كافي باشه
حالا شما ميگيد به منابع موجود عقل خودمون رو هم اضافه ميكنيم:
سوال پيش مياد منابع موجود چيه؟؟غير از كتاب الله و اهل بيت هستش؟
كتاب الله كه بدون كوچكترين تحريف در اختيار ماست مي ماند عترت و سنت پيامبر كه مسلما با رجوع به كتب بايد اونها رو برداشت كرد و خب به طور كامل نميتونه حجت باشه و نياز به پالايش داره
اگر بگيم صرفا عقل ما كاتاليزوره كه خب خود را در مقام عصمت قرار داده ايم پس نياز به بررسي عقلاني اون و قبل از آن فراگيري علوم اين بررسي است.
اما به ضريح پرستي اشاره كرديد ما هيچ جاي تشيع حتي امام پرستي هم نداريم چه برسد به آهن پرستي!! اگر عده اي چنين عقيده دارند به خودشون برميگرده و ربطي به مذهب و دين نداره
اما يه گريز عقلي هم بزنيم.
شما ميگيد كه نه اهل سنت حقه نه تشيع خب دوتا اشكال پيش مياد يكي اينكه احتمالا بايد يكي از اين دو حق باشند كه چنين دودستگي به وجود آمده نميشه كه دعواي اين دو سر حق باشد در حالي كه حق 1400 سال پيش از بين رفته!!دوم اينكه از مقام حضرت حق به دور است كه وسيله اي براي حفظ دين خود قرار نداده باشد معاذالله اين كار خدا يعني كاري عبث كه چنين مقدمات تكامل دين رو به وجود بياره و در مقطعي اون رو ول بكنه!!

araghi

عضو جدید
کاربر ممتاز
ارکان دین را که کتاب و سنت و اجماع باشد حرفی درش نیست کتاب که از آن خداست و او را عقل کل میدانیم و سنت هم که شیوه پیامبران و معصومین است که آنها هم عقل مرجع هستند و اجماع علما هم که همه عقل کل اجتماعات مسلمین ولی در زمان حیاتشان هستند فلذا برای دستیابی و رسیدن به نتایج کامل عقلی وکمال انسانی همین سه رکن کافیست به این ترتیب چهارمین عنصر ارکان دین که عقل باشد چیزی اضافیست که باید انرا مسلمین کنار بگذارند چرا که یا باید مقلد باشند یا مقلد اکر از گروه تقلید کنندگان باشند که اساسا نیازی به عقل ندارند ولی اگر از تقلید شوندگان باشند در اینصورت آنها به عقل نیاز دارند تا بتوانند به آنهایی که به عقل نیاز ندارند راه را از چاه نشان دهند. به این میگن اوج آزادی ،اند فلسفه و کمال مسلمان (کسی که تسلیم شده )
خرد نگهدار ش
ممنون،جزو معدود بحثهاي اخيره كه ميدونم طرفم هم به چيزي مشخص اعتقاد داره:gol:
ببينيد توحيد فقط به معناي پرستش نيست اگه بخوايم درباره توحيد بحث كنيم خودش يه باشگاه ميخواد!!
در مورد انا بشر مثلكم:
خب كاملش اينه قل انما انا بشر مثلكم يوحي الي:يعني حداقل يه فرق مشخص ميشه اونم اينه كه به پيامبر وحي ميشه
خب از آيات 26 و 27 سوره مباركه جن هم علم غيب پيامبر اثبات ميشه:داناى غیب اوست و هیچ كس را بر اسرار غیبش آگاه نمى ‏سازد مگر رسولانى كه آنان را برگزیده
از آيات 3 و4 سوره مباركه نجم هم عصمت پيامبر نتيجه ميشه:و هرگز از روى هواى نفس سخن نمى‏ گوید آنچه مى ‏گوید چیزى جز وحى كه بر او نازل شده نیست
از چند آيه ديگر هم لزوم اطاعت از خدا و پيامبر و اولي الامر:اولي الامر هم به گواه هم تشيع هم اهل سنت ائمه معصومين هستند
البته درمورد لازم بودن وجود ائمه و عصمت 14 معصوم دلايل عقلي هم هست ولي خب فكر كنم در بحث ما دلايل نقلي كافي باشه
حالا شما ميگيد به منابع موجود عقل خودمون رو هم اضافه ميكنيم:
سوال پيش مياد منابع موجود چيه؟؟غير از كتاب الله و اهل بيت هستش؟
كتاب الله كه بدون كوچكترين تحريف در اختيار ماست مي ماند عترت و سنت پيامبر كه مسلما با رجوع به كتب بايد اونها رو برداشت كرد و خب به طور كامل نميتونه حجت باشه و نياز به پالايش داره
اگر بگيم صرفا عقل ما كاتاليزوره كه خب خود را در مقام عصمت قرار داده ايم پس نياز به بررسي عقلاني اون و قبل از آن فراگيري علوم اين بررسي است.
اما به ضريح پرستي اشاره كرديد ما هيچ جاي تشيع حتي امام پرستي هم نداريم چه برسد به آهن پرستي!! اگر عده اي چنين عقيده دارند به خودشون برميگرده و ربطي به مذهب و دين نداره
اما يه گريز عقلي هم بزنيم.
شما ميگيد كه نه اهل سنت حقه نه تشيع خب دوتا اشكال پيش مياد يكي اينكه احتمالا بايد يكي از اين دو حق باشند كه چنين دودستگي به وجود آمده نميشه كه دعواي اين دو سر حق باشد در حالي كه حق 1400 سال پيش از بين رفته!!دوم اينكه از مقام حضرت حق به دور است كه وسيله اي براي حفظ دين خود قرار نداده باشد معاذالله اين كار خدا يعني كاري عبث كه چنين مقدمات تكامل دين رو به وجود بياره و در مقطعي اون رو ول بكنه!!

آخرین ویرایش: