آیا قرآن تحریف شده؟

Maenad

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خان خودتی:دی
شما بفرمایید البته نه کپی پیستی ما هم اگر تونستیم طبق معمول جواب میدیم!!
البته نمیدونم استارتر راضیه یا نه چون خیلی زبطی به تاپیک نداره

دوستان خوب
دلایلتونو بگید دیگه
چیکار به من دارید؟
من میشنوم و فیض میبرم...
بسم الله

Ir. A. P

عضو جدید
کاربر ممتاز
میشه موضوع بحثو اول بگید در مورد تحریف قرانه یا از این گیرای جزئی که که فلان ایه چرا نوشته مردا قوی ترن و میتونن زناشونو بزنن و... اخه تازگی از این بحثا زیاد شنیدم اخرشم به هیچ نتیجه ای نمیرسه من خودم به شخصه هنوز نتونستم همه ایه ها رو اثبات کنم بیام یکی یکی جواب بدم اما در کل قران رو به عنوان اخرین کتاب اسمانی که از بقیه کامل تره و تحریف هم نشده قبول دارم خود قرانم گفته بعضی ایاتش محکمه و بعضی متشابه.

هُوَ الَّذِيَ أَنزَلَ عَلَيْكَ الْكِتَابَ مِنْهُ آيَاتٌ مُّحْكَمَاتٌ هُنَّ أُمُّ الْكِتَابِ وَأُخَرُ مُتَشَابِهَاتٌ فَأَمَّا الَّذِينَ في قُلُوبِهِمْ زَيْغٌ فَيَتَّبِعُونَ مَا تَشَابَهَ مِنْهُ ابْتِغَاء الْفِتْنَةِ وَابْتِغَاء تَأْوِيلِهِ وَمَا يَعْلَمُ تَأْوِيلَهُ إِلاَّ اللّهُ وَالرَّاسِخُونَ فِي الْعِلْمِ يَقُولُونَ آمَنَّا بِهِ كُلٌّ مِّنْ عِندِ رَبِّنَا وَمَا يَذَّكَّرُ إِلاَّ أُوْلُواْ الألْبَابِ
سوره : آل عمران آیه : 7

S i s i l

عضو جدید
کاربر ممتاز
امکانش بسیار کمه، چون اگه تحریف شده بود نمی تونست طوری باشه که کسی نتونه ازش ایراد بگیره الان
ما نقصی توش نمی بینیم، می بینیم؟

Maenad

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
میشه موضوع بحثو اول بگید در مورد تحریف قرانه یا از این گیرای جزئی که که فلان ایه چرا نوشته مردا قوی ترن و میتونن زناشونو بزنن و... اخه تازگی از این بحثا زیاد شنیدم اخرشم به هیچ نتیجه ای نمیرسه من خودم به شخصه هنوز نتونستم همه ایه ها رو اثبات کنم بیام یکی یکی جواب بدم اما در کل قران رو به عنوان اخرین کتاب اسمانی که از بقیه کامل تره و تحریف هم نشده قبول دارم خود قرانم گفته بعضی ایاتش محکمه و بعضی متشابه.

هُوَ الَّذِيَ أَنزَلَ عَلَيْكَ الْكِتَابَ مِنْهُ آيَاتٌ مُّحْكَمَاتٌ هُنَّ أُمُّ الْكِتَابِ وَأُخَرُ مُتَشَابِهَاتٌ فَأَمَّا الَّذِينَ في قُلُوبِهِمْ زَيْغٌ فَيَتَّبِعُونَ مَا تَشَابَهَ مِنْهُ ابْتِغَاء الْفِتْنَةِ وَابْتِغَاء تَأْوِيلِهِ وَمَا يَعْلَمُ تَأْوِيلَهُ إِلاَّ اللّهُ وَالرَّاسِخُونَ فِي الْعِلْمِ يَقُولُونَ آمَنَّا بِهِ كُلٌّ مِّنْ عِندِ رَبِّنَا وَمَا يَذَّكَّرُ إِلاَّ أُوْلُواْ الألْبَابِ
سوره : آل عمران آیه : 7

دوست خوب مرسی از پاسخ جامع و کاملت
هدف این تاپیک اینه که شاید بتونیم نظر بعضی ها رو عوض کنیم...

Maenad

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
امکانش بسیار کمه، چون اگه تحریف شده بود نمی تونست طوری باشه که کسی نتونه ازش ایراد بگیره الان
ما نقصی توش نمی بینیم، می بینیم؟

نقص که نه
اما بعضیا از برخی آیاتش دل خوشی ندارن و...
مرسی دوست من...

شهریاری 2

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن
کاربر ممتاز
من اگر میخواستم جواب ندم توی این تاپیک پست نمیزدم . . .
ولی با برخورد جواد خان دیگه به سرنوشت تاپیک پی بردم که به کجا میره . . .

دوست عزیز!
بحث به هرجا که میخاد بره،بره!
شما چکار داری؟!
همیشه بحث ها،به خیلی جاها میره!
اصلا خاصیت بحث و گفتوگو همینه!
شما ادامه!

علّامه

عضو جدید

دوست خوبم
ما آزادیم که نظر منطقی بدیم
شمام نظرتو بگو
از دوستای دیگه خواهش میکنم منطقی و با آرامش ادامه بدیم
مرسی...
سلام دوست عزیز
اول از اینکه چند وقت نتونستم بیام عذر خواهی میکنم.
دیگه اینکه بعضی وقتا برای بحث باید یه پیش نیازایی رو داشت و بعد شروع به بحث کرد و فقط نظر شخصی که درست نیست. مثل اینکه کسی که در یه رشته ای هیچ تخصصی نداشته باشه و بخواد نظرم بده خداییش میشه؟؟؟؟
از اونجاییکه بحث بالا گرفته و بین داداشی جواد و .... یه دلخوری پیش اومده اول یه دلیل عقلی میارم و بعد اگه خواسستین دلایل نقلی هم میاریم تا همه دوستان از تحریف نشدن قرآن خاطرشون جمع بشه و دیگه خون و پول و ... به وسط نیارن تا .......بگذریم
قبل از دلیل عقلی یه مقدمه ای رو گوشزد کنم و اونم اینکه ما در جای خودش اثبات کردیم که دین اسلام دین کامل و آخرین دینی هست که توسط خداوند به دست بشریت رسیده
حالا دلیل: اگه یه مدیری به زیر دستاش نگه که مثلا فلان کار رو نباید انجام بدین و بعد که اونا انجام دادن بیاد و اونا رو تنبیه کنه جای سرزنش داره که باید میگفتی بعد اگه انجام نمیدادن میومدی عقاب میکردی. حالا بیاین سر بحث خودمون که دین اسلامه خدا نبوت رو ختم کرده و بعد احکام و برنامه هایی که برای بشر نیاز بوده بوسیله این کتاب به اونا داده و این برای همه مردم است و مختص به این زمان و اون زمان نیست همانطور که خود خدا در قرآن میگه:(ان هو الا ذکر للعالمین)(تکویر27) حالا فرض کنین این برنامه ها تحریف شده باشه مثلا کم شده باشه ازش خوب در این صورت حجیت این کتاب میفته و دیگه برای همه حجت نیست و این منافی با این است که خداوند میخواسته یه دینی بیاره که کامل باشه و مثل همون مدیره نشه که بدون اینکه بگه بیاد عقاب کنه پس باید این برنامش از تحریف مصون باشه

Maenad

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوست عزیز شما اگه از اول تاپیک میخوندین مقدمات منو میدیدین
که من از طریق رمز گشایی ریاضی یه مسئله ای رو اثبات کردم...
پس مطالعه داشتم و این تاپیک هدف مهمی داشته
شما از کجا میدونید دوستانی که نظر دادن مطالعه نداشتن؟
به هر حال
مرسی از نظر جامع و کاملتون

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بسم الله الرحمن الرحیم

"انا نحن نزلنا الذکر و انا له لحافظون" (همانا ما فرستادیم قران را و همانا ماییم نگهداران آن"
سوره حجر آیه 9
با توجه به این تاکیداتی که توی این آیه آمده(فکر کنم 4 تاکید)،قران به هیچ وجه تحریف نشده و این همون قرانیه که بر رسول الله(صلی الله علیه و آله) نازل شد.

و من الله التوفیق

آخرین ویرایش:

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سنت حفظ قران از عصر پیامبر(صلی الله علیه و آله) و به دستور و تاکید خود آن حضرت که در روایات زیادی وارد شده و در تمام قرون و اعصار ادامه داشته است.
آیا با چنین وضعی هیچگونه احتمالی در مورد تحریف قران امکان پذیر است؟
علاوه بر اینها مساله "نویسندگان وحی" است.یعنی کسانی که بعد از نزول آیات قران بر پیامبر آنرا یادداشت می کردند که عدد انها را از چهارده نفر تا چهل و سه نفر نوشته اند.
ابو عبدالله زنجانی در کتاب ذیقیمت خود "تاریخ قران" اینچنین می گوید:پیامبر(صلی الله علیه و آله) نویسندگان متعددی داشت که وحی را یادداشت می کردند و آنها پهل و سه نفر بودند که از همه مشهورتر خلفای چهارگانه نخستین بودند،ولی بیش از همه زید بن ثابت و امیرمومنان علی بن ابی طالب(علیه السلام) ملازم پیامبر در این رابطه بودند.
کتابی که این همه نویسنده داشته چگونه ممکن است دست تحریف کنندگان به سوی آن دراز شود؟
عدد حافظان قران انقدر زیاد بود که در تواریخ می خوانیم در یکی از جنگها که در زمان ابوبکر واقع شد چهارصد نفر از قاریان قران به قتل رسیدند.
و در داستان بئر معونه(یکی از آبادیهای نزدیک مدینه) و جنگی که در آن منطقه در زمان حیات پیامبر(صلی الله علیهو آله) اتفاق افتاد می خوانیم که جمیع کثیری از قاریان از اصحاب پیامبر در حدود 70 نفر شربت شهادت نوشیدند.
از اینها و نظائر اینها روشن می شود که حافظان و قاریان و معلمان قران آنقدر زیاد بودند که تنها در یک میدان جنگ این تعداد از آنها شربت شهادت نوشیدند.
قران یک کتاب متروک در گوشه خانه و یا مسجد که گرد و غبار فراموشی روی آن نشسته باشد نبود تا کسی از آن کم یا بر آن بیافزاید.
آیا فی المثل هیچکس می تواند در وجود شهرهایی همچون مکه و مدینه و یا همچون لندن و پاریس شک کند هر چند هرگز به هیچ یک از این شهرها سفر نکرده باشد؟!و آیا کسی می تواند مساله حمله مغول را به ایران و یا انقلاب کبیر فرانسه و یا جنگ جهانی اول و دوم را منکر شود؟!
چرا نمی تواند بخاطر اینکه همه اینها بتواتر به ما رسیده است.آیات قران نیز همینگونه است.

منبع:تفسیر نمونه،سایت اعجاز

hocus

عضو جدید
تفسیر یعنی نظر و برداشت شخصی از قرآن
هر کس آزاد است از قرآن هر برداشتی که می خواهد بکند زیرا برای همه نازل شده. حال ممکن است شما مایل باشید نظر برخی افراد را که بیشتر از شما می دانند بدانید. که به تفسیر قرآن مراجعه می کنید.

بالا