گفت و گوهای خودمانی بچه های IT

...Melody

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
بابا ايول من اگه زبانم خوب بود الآن وضعم اين نبود نمي گم زبانم بده ها اما اون قدر خوب نيست كه بتونم كتاباي مرجع و خودم ترجمه كنم.

ممنون بابت راهنمايت
سيلام سوگند جان!
درمورد ترجمه...چه بهتر كه روي زبان خيلي كار كنيم چون بالاخره رشته ما رشته ايه كه زبان خيلي توش نقش داره.ولي نمي خواد حتما كل يه كتابو بشيني ترجمه كني!كم كم شروع كن..ميشه براي بيشتر فهميدن از ترجمه اون هم استفاده كرد..يكم كه بگذره خودت متوجه ميشي كه زبانت خيلي با گذشته فرق كرده.
:gol::gol::gol:
http://www.iran-eng.../images/smilies/icon_gol.gifhttp://www.iran-eng.../images/smilies/icon_gol.gifhttp://www.iran-eng.../images/smilies/icon_gol.gif

mohandeseit

دستیار مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
زبان نقشش محوریه.منم با تمرین زیاد زبانم خدارو شکر خوب شده و حتی ترجمه تخصصی هم انجام دادم.

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
سلام
احسنت به پدر شما که بچشو در اینترنت تنها نمی زاره
راستش رو بخواهی از اینترنت من این توصیف رو دارم که مثل یک فنر میمونه که میتونی بپری روش و از اینکه هستی بالاتر بروی ولی اگر حواست نباشه پاهات داخل فنر میره و گیر میکنه و بدجوری می خوری زمین که تا عمر داری نمی تونی کمر راست کنی
پس اول حق به پدرت بده
من بعضی موقع ها پدرم رو کنار خودم می خونم و براش توصیف می کنم از کارهام تا هم اون خیالش راحت باشه و هم من حواسم باشه که یک بچه مسلمونم و یک خدا بالا سرم که حواسش بهم است که دست از پا خطا نکنم
از اینکه نصیحتت می کنن باید خیلی خیلی خوشحال باشی چون این نشون می ده براشون مهمی:gol::gol::gol:
امیر با بخشی از این پستت مخالفم.
در مورد اینکه اینترنت خوبی و بدی داره که خب حرفت متینه.البته این فقط محدود به اینترنت نیست : همون خودکار دستت هم میتونی باهاش بنویسی(مثبت) / یا تو لوله اش کاغذ بزاری فوت کنی(غیر مفید) / یا بکنیش تو چشم یکی دیگه(مضر).
در مورد اینکه به فرض پدر ایشون هم به هر حال بدونه توی این اینترنت داره چی میگذره بد نیست و اینکه در مورد کار و درس پسرش هم اطلاع داشته باشه جای اشکال نداره.
ولی با اینکه میگی بچشو در اینترنت تنها نمی زاره یا یکی بالا سر آدم باشه که دست از پا خطا نکنه رو موافق نیستم.اول اینکه عبارت دست از پا خطا نکنه رو کلا نمی پسندم.همه در برابر رفتارشون آزادشون(تا وقتی به آزادی دیگران صدمه نزنه) و حتی حق دارن اشتباه(یا همون خطا) کنن.
دوم اینکه این آدم دیگه بچه نیست و بالای 18 سال هست.تا کی باید این آدم کنترل بشه؟ اگه اینطور فکر کنیم که از این به بعد اختیار زندگی این آدم با خودشه زندگی واسه همه امون راحت تر میشه : هم اون پدر (که تا سالیان سال باید به فکر این بچه بزرگ باشه) هم خود شخص (وقتی با خوب و بد زندگی رو به رو شد واسه همه چی آماده میشه . به جای ۲۴ سالگی وسط ۴۰ سالگی تازه یادش نمیفته باید واسه زندگیش تصمیم بگیره)

نمیخوام بحث یه جوری بشه که یه گروهی از ما معذب بشن و نتونن وارد بشن پس اگه مثالم یه کم غیر واقعی یا پرت بود بدونید این ملاحظات اعمال شده.مثال میزنم که من به هر طریقی وارد سایت گروه های تروریست شدم.این یک گروهیه که همه (به جز افراد گروه) باهاشون مخالفن.حالا نظرتون چیه؟ من باید سریعا این سایت رو ببندم؟ نباید بابام بفهمه که من اینجا میرم؟ باید مخفیش کنم؟ اگه بابام ببینه من اینجام باید منو تنبیه کنه؟

بابا ايول من اگه زبانم خوب بود الآن وضعم اين نبود نمي گم زبانم بده ها اما اون قدر خوب نيست كه بتونم كتاباي مرجع و خودم ترجمه كنم.

ممنون بابت راهنمايت
قرار نیست بشینی مثل جعفرنژاد ترجمه کنی که! اصلا قرار نیست ترجمه کنی! فقط باید وقتی میخونی بفهمیش.
سيلام سوگند جان!
درمورد ترجمه...چه بهتر كه روي زبان خيلي كار كنيم چون بالاخره رشته ما رشته ايه كه زبان خيلي توش نقش داره.ولي نمي خواد حتما كل يه كتابو بشيني ترجمه كني!كم كم شروع كن..ميشه براي بيشتر فهميدن از ترجمه اون هم استفاده كرد..يكم كه بگذره خودت متوجه ميشي كه زبانت خيلي با گذشته فرق كرده.
http://www.iran-eng.../images/smilies/icon_gol.gifhttp://www.iran-eng.../images/smilies/icon_gol.gifhttp://www.iran-eng.../images/smilies/icon_gol.gif
همون Practice makes perfect دیگه!
واسه اینکه توی زبان قوی بشین سه تا کار باید بکنین : ۱.تمرین ۲.تمرین ۳.تمرین
توصیه میکنم شما تازه واردا تاپیک ترجمه رو احیا کنین.یه موقع ما اونجا خیلی حال میکردیم.

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
امیر با بخشی از این پستت مخالفم.
د
ولی با اینکه میگی بچشو در اینترنت تنها نمی زاره یا یکی بالا سر آدم باشه که دست از پا خطا نکنه رو موافق نیستم.اول اینکه عبارت دست از پا خطا نکنه رو کلا نمی پسندم.همه در برابر رفتارشون آزادشون(تا وقتی به آزادی دیگران صدمه نزنه) و حتی حق دارن اشتباه(یا همون خطا) کنن.
دوم اینکه این آدم دیگه بچه نیست و بالای 18 سال هست.تا کی باید این آدم کنترل بشه؟ اگه اینطور فکر کنیم که از این به بعد اختیار زندگی این آدم با خودشه زندگی واسه همه امون راحت تر میشه : هم اون پدر (که تا سالیان سال باید به فکر این بچه بزرگ باشه) هم خود شخص (وقتی با خوب و بد زندگی رو به رو شد واسه همه چی آماده میشه . به جای ۲۴ سالگی وسط ۴۰ سالگی تازه یادش نمیفته باید واسه زندگیش تصمیم بگیره)
مهندس جان من حرفهای شما رو قبول دارم
شاید من بد منظورم رو رسوندم
آزادی واژه و عبارتی است که برای من خیلی مقدسه
اینکه میگم پدرش نظارت کنه این نیست که بالای سرش باشه بلکه این است که سعی کنه فرزندش رو با خطرات آن آشنا کنه
من اگر پدر بشم سعی میکنم فرزندم رو اول با مزایای اینترنت اشنا کنم بعد با معایب ان بعد هر از گاهی بهش سر بزنم که ببینم چقدر از فایده های اینترنت نسبت به معایبش استفاده کرده(نه اینکه بالای سرش باشم بلکه مخاطرات آن را برایش تعریف می کنم و اگر در سنی بود که می تونست تشخیص دهد به آزادی عملش بها میدم)

Drago

کاربر ممتاز
یه نفر چیز جالبی نوشته بود.نوشته بود که من سعی میکنم با تکنولوژی و ابزارهای جدید آشنا باشم که با بچه ام(و کلا نسل بعد) زیاد اختلاف فکر نداشته باشم.و این طرز فکر رو از مادرش به ارث برده بود.به عنوان خاطره نوشته بود که وقتی یاهو مسنجر تازه اومده بود مادرم روی سیستم نصب کرد،یه چند وقتی باهاش کار کرد،تمام زیر و بمش و کارکردش و اینا رو فهمید و بعد نظرشو در مورد استفاده کردن یا نکردن ما گفت.
ببین وقتی اینجوری باشه من مجبور نیستم یاهو مسنجرم رو قایم کنم از بابام که چون نمیدونه چیه فکر میکنه چت الزاما به معنی خلاف هست.
{البته اشتباه نشه، من دارم مثال میزنم! بابای من دیپلم تجربی داره ولی از سال 76 کامپیوتر خرید.انگلیسیش نمیشه بگی خوبه ولی این نیست که هیچی نفهمه ازش.از زمان داس کار میکرد.اینکه میگم کار نه اینکه حالا برنامه بنویسه یا چی... نه کارای معمولی و گاهی هم بازی.ولی مثلا مینشت کتاب میخوند اطلاعاتشو تکمیل میکرد.نمیدونم چقدر با داس کار کردین ولی اگه بدونین 3 تا فایل اصلی داشت command.com و autoexec.bat و config.sys و بابای من اون موقع مینشست اینا رو دستکاری میکرد! البته یهو صبح بلند میشدیم میدیدیم کامپیوترو جمع کرده ببره پیش دوستش چون خراب شده!!! بعد هم ویندوز و ... ولی خب منظورم اینه که یه کاربر عادی رو به حرفه ای هست.اطلاعاتش هم بدک نیست.اینی هم که نوشتم منظور خاصی ندارم فقط دارم میگم اگه چیزی میگم مثاله!}

R-Quantum

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب دوست عزیز ما برای طراحی صفحات وب نیاز به یادگیری زبان اچ تی ام ال داریم . بعد طبق علاقه خودت سراغ زبان ASP یا PHP میری . با اچ تی ام ال فقط میتونی صفحات استاتیک طراحی کنی که به راحتی این کار رو میتونی تو notepad انجام بدی ولی اگه میخوای صفحات داینامیک داشته باشی باید زبان دیگه ای مثل php رو یادبگیری تا صفحات داینامیک ایجاد کنی . که اینم میتونی تو notepad یا deamweaver انجام بدی . امیدوارم تونسته باشم به سوالت خوب جواب بدم . موفق باشی.

بحث پدر و پسر و دعوا و ..... بود . وقت ندارم والا منم براش جواب داشتم. موفق باشید

dzzv_13

مدیر تالار
خوب دوست عزیز ما برای طراحی صفحات وب نیاز به یادگیری زبان اچ تی ام ال داریم . بعد طبق علاقه خودت سراغ زبان ASP یا PHP میری . با اچ تی ام ال فقط میتونی صفحات استاتیک طراحی کنی که به راحتی این کار رو میتونی تو notepad انجام بدی ولی اگه میخوای صفحات داینامیک داشته باشی باید زبان دیگه ای مثل php رو یادبگیری تا صفحات داینامیک ایجاد کنی . که اینم میتونی تو notepad یا deamweaver انجام بدی . امیدوارم تونسته باشم به سوالت خوب جواب بدم . موفق باشی.

بحث پدر و پسر و دعوا و ..... بود . وقت ندارم والا منم براش جواب داشتم. موفق باشید

به سلام خانم رضایی کجایید خبری نیست ازتون
همون طور که خانم رضایی گفتن اولین کار برای صفحات وب این است که کد نویسی HTML رو خوب خوب یاد بگیری
در این زمینه یک مدرک CIW هست که من دورشو رفتم بنظرم هم خوب بود از پایه کار میکنه یعنی اول html رو یاد میگیری بعد با فرانت پیج و دریم ویور و بعضا با فلش کار میکنی هر چند این ها برای طراحی است و شما برای اینکه سایتی بسازید باید برنامه نویسی (که امروزه به کد زنی بیشتر شباهت داره) انجام بدی که معرفترین این زبان ها php و asp است

sara.mortazavi

کاربر حرفه ای
والا چی بگم شاید بد نباشه پدرومادر گاهی نظارت کنن ولی..............................
حالا این حرفا را ولش کنین
دنبال یه موضوع توپم برای طرح صفحات وب سایت پروژه ی مبانیه.................البته نمیدونم چطور باید شروع کنم.....................وهمچین یه موضوع جدید وهیجانی که تحقیق کنم....................

Drago

کاربر ممتاز
:cry:;)چجوری میشه صفهات وبو طراحی کرد؟
علاوه بر چیزایی که دوستان گفتن بعد از اینکه اطلاعات و توانایی کافی توی html و php (مرگ بر asp!) به دست آوردی میتونی از سیستم های مدیریت محتوا استفاده کنی.
در این زمینه یک مدرک CIW هست که من دورشو رفتم بنظرم هم خوب بود
در مورد CIW توضیح بده.چه کورس های داره و چی یاد میدن(یه کم جزئی تر)
سلام
:)میخواستم بدونم چ طور اطلاعات کسب کردید چندتاسایت جالب سراغ دارید:hate::victory:
سلام و خوش آمدید!
در مورد چی اطلاعات کسب کردیم؟
سایت جالب زیاد هست ولی توصیه میکنم در کنارش دنبال سایت های مفید بگردید.

آخرین ویرایش:

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
علاوه بر چیزایی که دوستان گفتن بعد از اینکه اطلاعات و توانایی کافی توی html و php (مرگ بر asp!) به دست آوردی میتونی از سیستم های مدیریت محتوا استفاده کنی.
.

بیچاره asp / واقعا اینقدر asp ظلم کرده :D من asp.net رو ترجیح میدم:wink:

miladsmz

عضو جدید
سلام من میلاد مهر هستم...دانشجوی رشته IT دانشگاه ازاد کرمان.....

خوشحال میشم در کنار شما از تجربیات و توانایی های شما استفاده کنم....:victory:

dzzv_13

مدیر تالار

در مورد CIW توضیح بده.چه کورس های داره و چی یاد میدن(یه کم جزئی تر)
سلام بر تازه وارد ها (خوش اومدید)
در مورد ciw باید بگم که به معنی طراحی صفحات وب است و یکی از مدارک مایکرسافت است که من از فنی حرفهایی شهرمون گرفتمش
دوره ایی که من رفتم اولش html کار کردیم تقریبا یک ماه شد بطوری که دیگه با html سایت هم میتونستیم طراحی کنیم (به دوستانی که دنبال طراحی سایت می روند پیشنهاد اکید می کنم که تا این رو بلد نشدن سراغ چیز دیگه نروند)
بعد سراغ fire work رفتیم کمی با اونهم کار کردیم بعد روی دریم ویور کار کردیم که در واقع بحث اصلی این مدرک هم می باشد کمی هم فلش کار کردیم بعد pablish کردن سایت رو یاد گرفتیم (هرچند این قسمت رو نتونستم برم)

ریزتر بخوام بشم اینو باید بگم که با این دوره فقط شما با اصول طراحی سایت آشنا میشوید هر چند برای داشتن یک سایت باید زبان برنامه نویسی مثل php کار کنید ولی این دوره به شما توانایی خلاقیت و پایه ایی میدهد

مثلا اگر بخواهید یک تغییری ایجاد کنید که با ماژولهای برنامه نویسی نمیشه اون موقع است که html بدردتون می خوره و یا اینکه شما بخواهید یک بنر برای سایتتون طراحی کنید براحتی می تونید با دریم ویور این کار رو بکنید

یادمه یکسال نیم پیش که میخواستم این دوره رو برم این بحث رو همین تاپیک گذاشتم فکر کنم صفحات 100 اینا بود و امیر(مدیر این تالار) تاکید کرد که هرکس می خواهد طراحی سایت رو ازپایه شروع کنه حتما این دوره رو بره من هم رفتم اگر میبینید می خواهید طراحی سایت کنید و پایه ایی و اصولی می خواهید کار کنید و وقت دارید این دوره رو برید اگر هم وقت ندارید همون یک زبان برنامه نویسی یاد بگیرید برای وضع کنونی کفایت می کند

dzzv_13

مدیر تالار

سلام
اگر اشتباه نکنم دلیل دراگو برای حرفهایش این است که هر کی asp استفاده میکنه زیر سلطه مایکروسافت میره
و دلیل شما که asp دوست دارید هم این است که راحتر است(البته فکر می کنم هااااااااااااااااااااااااااا)

این چیز ها که شما میگید یکی از معایب و مزایای asp است همون طور که میدونید یک آدم رو با یک رفتارش نمیشه آدم خوب یا بدی گذاشت

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
اگر اشتباه نکنم دلیل دراگو برای حرفهایش این است که هر کی asp استفاده میکنه زیر سلطه مایکروسافت میره
و دلیل شما که asp دوست دارید هم این است که راحتر است(البته فکر می کنم هااااااااااااااااااااااااااا)

این چیز ها که شما میگید یکی از معایب و مزایای asp است همون طور که میدونید یک آدم رو با یک رفتارش نمیشه آدم خوب یا بدی گذاشت

سلام
من تا الان حس میکردم Php راحت تره :D
حرف شما دقیقا درسته. همونجور که شما میگید هرکدوم از اینا مزابا و معایبی دارن که نمیشه گفت کدوم بهتره و کدوم بدتره.
به هر حال از نظر من نیازه که طراحان صفحات وب هر 2 رو یاد بگیرن.
موفق باشید

Drago

کاربر ممتاز
asp کافی نبود حالا میخوای دات نت هم بهش اضافه کنی؟!!
سلام من میلاد مهر هستم...دانشجوی رشته IT دانشگاه ازاد کرمان.....

خوشحال میشم در کنار شما از تجربیات و توانایی های شما استفاده کنم....:victory:
سلام میلاد خوش اومدی.
ما هم خوش حال میشیم از توانایی ها و ایده های تو استفاده کنیم.
یه چیزی توجهمو جلب کرده...ببخشید فضولیه ولی...این آواتارت یه کم نژاد پرستانه نیست؟
سلام بر تازه وارد ها (خوش اومدید)
در مورد ciw باید بگم که به معنی طراحی صفحات وب است
دوره ایی که من رفتم اولش html کار کردیم تقریبا یک ماه شد بطوری که دیگه با html سایت هم میتونستیم طراحی کنیم (به دوستانی که دنبال طراحی سایت می روند پیشنهاد اکید می کنم که تا این رو بلد نشدن سراغ چیز دیگه نروند)
بعد سراغ fire work رفتیم کمی با اونهم کار کردیم بعد روی دریم ویور کار کردیم که در واقع بحث اصلی این مدرک هم می باشد کمی هم فلش کار کردیم بعد pablish کردن سایت رو یاد گرفتیم (هرچند این قسمت رو نتونستم برم)

ریزتر بخوام بشم اینو باید بگم که با این دوره فقط شما با اصول طراحی سایت آشنا میشوید هر چند برای داشتن یک سایت باید زبان برنامه نویسی مثل php کار کنید ولی این دوره به شما توانایی خلاقیت و پایه ایی میدهد

مثلا اگر بخواهید یک تغییری ایجاد کنید که با ماژولهای برنامه نویسی نمیشه اون موقع است که html بدردتون می خوره و یا اینکه شما بخواهید یک بنر برای سایتتون طراحی کنید براحتی می تونید با دریم ویور این کار رو بکنید

یادمه یکسال نیم پیش که میخواستم این دوره رو برم این بحث رو همین تاپیک گذاشتم فکر کنم صفحات 100 اینا بود و امیر(مدیر این تالار) تاکید کرد که هرکس می خواهد طراحی سایت رو ازپایه شروع کنه حتما این دوره رو بره من هم رفتم اگر میبینید می خواهید طراحی سایت کنید و پایه ایی و اصولی می خواهید کار کنید و وقت دارید این دوره رو برید اگر هم وقت ندارید همون یک زبان برنامه نویسی یاد بگیرید برای وضع کنونی کفایت می کند
البته من فکر میکنم CIW به معنی Certified Internet Webmaster هست و باید حد و حدودش فراتر این باشه ها...اطلاع نداری جاهای دیگه(منظور کشورهای دیگه و نهادهای بین المللی است) چه مواردی رو آموزش میدن؟
Firework چیه؟ نرم افزاره؟ مثل دریم ویور؟
به نظر من آموزش چند تا نرم افزار نمیتونه از کسی وبمستر بسازه... اصلا وبمستر چه بخواد چه نخواد خودش میره با اینا کار میکنه ولی چیزی که باید واسه این مدرک یادش بدن این نیست.مثال میزنم اگه کسی لینوکس کار کنه نمیتونه وبمستر بشه؟ خب چون دریم ویور برای لینوکس نیست! (به جاش میشه از Kompozer استفاده کرد)
یه چیز دیگه : مطمئنی دوره مال مایکروسافته؟ فکر میکنم اشتباه میکنی...
سلام
دقیقا درست حدس زدی!
البته من توی این مورد مخصوصا مایکروسافت،بیل گیتس،اپل و استیوجابز زیاد شوخی میکنم(شاید هم جدی میگم...کی میدونه؟!)

dzzv_13

مدیر تالار
asp کافی نبود حالا میخوای دات نت هم بهش اضافه کنی؟!!

سلام میلاد خوش اومدی.
یه چیزی توجهمو جلب کرده...ببخشید فضولیه ولی...این آواتارت یه کم نژاد پرستانه نیست؟

البته من فکر میکنم CIW به معنی Certified Internet Webmaster هست و باید حد و حدودش فراتر این باشه ها...اطلاع نداری جاهای دیگه(منظور کشورهای دیگه و نهادهای بین المللی است) چه مواردی رو آموزش میدن؟
Firework چیه؟ نرم افزاره؟ مثل دریم ویور؟
به نظر من آموزش چند تا نرم افزار نمیتونه از کسی وبمستر بسازه... اصلا وبمستر چه بخواد چه نخواد خودش میره با اینا کار میکنه ولی چیزی که باید واسه این مدرک یادش بدن این نیست.مثال میزنم اگه کسی لینوکس کار کنه نمیتونه وبمستر بشه؟ خب چون دریم ویور برای لینوکس نیست! (به جاش میشه از Kompozer استفاده کرد)
یه چیز دیگه : مطمئنی دوره مال مایکروسافته؟ فکر میکنم اشتباه میکنی...

دقیقا درست حدس زدی!
البته من توی این مورد مخصوصا مایکروسافت،بیل گیتس،اپل و استیوجابز زیاد شوخی میکنم(شاید هم جدی میگم...کی میدونه؟!)
اول از هر چیز اینکه با استیو جابز شوخو نکن اخه من دوست دارم مثل اون بشم:redface::redface:
راستی می دونید آقای جابز به گفته ی بعضی ها مرد اول کامپیوتر در این دهه است
در مورد ciw هم مخففشو درست گفتی و اینکه میگم احتمال داره برای مایکروسافت باشه شاید هم نه

مهم این است که چه چیزی یاد میگیری من چون این دوره رو رایگان رفتم شاید تمام مباحث رو پیش نبردیم (همون طور که خیلی چیزها در کشور ما با خارج از کشور فرق میکنه یکیشم همین رشته مون که منابعش درکشورمون یک چیز است در خارج از کشور چیز دیگر است)
شاید چیز هایی که خوندیم در این مدرک کافی نبود و به نظرم باید خیلی از این بالاتر باشه ولی نسبت به سایر مدارکی که در کشور داده میشه میشه گفت قابل قبول است

(مثلا یاد میگرفتیم که چه جوری حجم سایت رو پایین نگه داریم و از مهمترین مباحث که یاد نگرفتیم این بود که راهکار های امنیتی کار کنیم یادمه چند جلسه ایی کلاس asp.net با بچه ها می رفتیم استاده خوب درس میداد ولی در مباحث امنیتی میگفت فلان کار رو بکنید ولی نمی گفت چرا)

در مورد Firework باید بگم یک نرم افزار طراحی گرافیکی هست البته مخصوص طراحان وب

مهندس دراگو بخون: (راستی اسمتو نمی دونم؟)
( دراگو جان حیف وقت ندارم وگرنه وادارت می کردم یک تاپیک تمام عیار لینکوسی رو باهم راه بندازیم از نصب گرفته تا آشنایی با نرم افزار ها طوری که در اخر بتونیم خودمون یک نسخه لینوکس تولید کنیم مثل این فارسیکس (اگر اسمشو اشتباه نگم )که بچه های کشور خوردمون درست کردن که فارسی رو هم ساپورت میکنه البته اگر این کنکور رو بدم و یک پروژه با یکی از استادمون که قرار روی اینترنت ملی بیاد انجام بدم شاید اومدم ولی اگر من نتونستم شما استارتشو بزنید انشاالله بقیه هم کمک میکنن) ;);)

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
ا
( دراگو جان حیف وقت ندارم وگرنه وادارت می کردم یک تاپیک تمام عیار لینکوسی رو باهم راه بندازیم از نصب گرفته تا آشنایی با نرم افزار ها طوری که در اخر بتونیم خودمون یک نسخه لینوکس تولید کنیم مثل این فارسیکس (اگر اسمشو اشتباه نگم ;);)

اون که پارسیکس بود. ولی اسم جالبی گفتید. فارسیکس هم اسم قشنگیه. میشه تو پروژه های مختلف از این اسم استفاده کرد.

dzzv_13

مدیر تالار
اون که پارسیکس بود. ولی اسم جالبی گفتی. فارسیکس هم اسم قشنگیه. میشه تو پروژه های مختلف از این اسم استفاده کرد.

آی مردم به دادم برسید داره اسم انتخابی مون می دزده آی کمککککککککککککککککککک
شوخو کردم

راستی قضیه اون مرده شور خانه دار رو شنیدید:
چند وقت پیش بود یک مطلبی رو در مورد مدارهای سویچینگ میخوندم به موضوع جالبی بر خوردم براتون تعریف میکنم
پس از اینکه اولین مرکز سویچینگ اقای بل راه افتاد نمیدونم چی شد یک سری اتفاقها افتاد تا اینکه یک اقای که چندین مرده شور خانه داشت این سیستم رو ارتقا داد
قضیه این طور بود که زن رقیبش در مرکز سویچینگ بود و تمام کسانی که با مرده شور خانه تماس میگرفتن رو وصل میکرد به شوهرش تا اینکه این اقا دید که داره برشکست میشه به این فکر افتاد که اولین مرکز سویچینگ خودکار رو راه بنداز
و این شد که یک مرده شور خانه باعث شد که یکی از زیرساختهای اساسی سیستم مخابرات شکل بگیره
جالب بود !!!

sara.mortazavi

کاربر حرفه ای
برای طراحی وب تنها تااخراین ماه وقت دارم وجناب کجا رایگان این کلاسارورفتین؟
اخه من پول مول ندارم زیاد.........................................

miladsmz

عضو جدید
asp
سلام میلاد خوش اومدی.
!)

سلام ... نه ه ه ه ....من اعتقادات هیتلر رو تحسین میکنم نه خودش رو;)

sogand.sogand

عضو جدید
سيلام سوگند جان!

سلام دوست خوبم دارم سعي مي كنم زبانم و تقويت كنم ممونو بابت راهنمايت

Drago

کاربر ممتاز
1.اول از هر چیز اینکه با استیو جابز شوخو نکن اخه من دوست دارم مثل اون بشم:redface::redface:
2. ...اینکه میگم احتمال داره برای مایکروسافت باشه شاید هم نه

۳.....از مهمترین مباحث که یاد نگرفتیم این بود که راهکار های امنیتی کار کنیم ....

۴.
مهندس دراگو بخون: (راستی اسمتو نمی دونم؟)
( دراگو جان حیف وقت ندارم وگرنه وادارت می کردم یک تاپیک تمام عیار لینکوسی رو باهم راه بندازیم از نصب گرفته تا آشنایی با نرم افزار ها طوری که در اخر بتونیم خودمون یک نسخه لینوکس تولید کنیم مثل این فارسیکس (اگر اسمشو اشتباه نگم )که بچه های کشور خوردمون درست کردن که فارسی رو هم ساپورت میکنه البته اگر این کنکور رو بدم و یک پروژه با یکی از استادمون که قرار روی اینترنت ملی بیاد انجام بدم شاید اومدم ولی اگر من نتونستم شما استارتشو بزنید انشاالله بقیه هم کمک میکنن) ;);)
۱.من دوست دارم مثل استیو جابز موفق باشی(نه! بهتر و بیشتر از ایشان) ولی ازت درخواست میکنم وقتی که به اونجا رسیدی یه دیکتاتوری واسه خودت راه نندازی.مثلا برنامه نویس بیچاره ای که واسه سیستم عاملت برنامه مینویسه مجبور نباشه اول کدش رو بده شرکت تو تحلیل کنه بعد اگه پسندید اجازه پخش داشته باشه،تازه آخرش ۳۰ درصد سود رو بهش بدن...
۲.من یه سرچی زدم نه مال مایکروسافت نیست.اصلا یه گروه مستقله.
۳.آخ آخ این خیلی نکته مهمیه که حتی توی سایت های بزرگ و رسمی یا سایت های طراحان وب هم رعایت نمیشه.کلا ماها زیاد بهش اهمیت نمیدیم و این خطرناکه.
۴.فکر کنم قبلا گفتم و یادت رفته...من هم امیر هستم!
تاپیک لینوکس رو هم بعد از اینکه اینجا یه کم بحث کردیم این دوستمون زد و تا یه جاهایی هم پیش رفتیم ولی مثل همیشه ادامه شو نگرفتیم!
این حرفی که شما میزنی تا حدی درسته : چون لینوکس فقط کرنل هست و بقیه با توجه به هدفشون براش شل و دستکتاپ طراحی میکنن.پس ما نسخه لینوکس نمیسازیم!
در مورد فارسی بودن هم خیلی از توزیع های لینوکس (مثلا اوبونتو) فارسی رو خیلی کامل و راحت ساپورت میکنه.اما توی چیزی مثل پارسیکس خب به صورت دیفالت هست و به نظر راحت تر میاد،هرچند که من هنوز از پارسیکس استفاده نکردم.
نظر من چیز دیگه ای بود،شاید هم به علت اطلاعات کمم در مورد سیستم عامل باشه...من فکر میکنم که چرا سیستم عامل ها(غیر ویندوز) همه بر پایه یونیکس هستند؟(حتی مکینتاش) من تو فکر یه هسته ای هستم که جای یونیکس باشه! یا حالا اگه بخوایم تخفیف بدیم یه پله میایم بالاتر و میگم یه کرنل به جای لینوکس.یعنی به جای اینکه یه سیستم عاملی بر پایه لینوکس طراحی کنیم یه کرنلی به جای لینوکس بسازیم...
اون که پارسیکس بود. ولی اسم جالبی گفتید. فارسیکس هم اسم قشنگیه. میشه تو پروژه های مختلف از این اسم استفاده کرد.
من فکر میکم هدف نامگذاری پارسیکس استفاده از پارس به جای فارس برای فارسی تر شدنش باشه.در عین حال اگه یه شرکت داشتم که قرار بود همچین سیستمی رو ایجاد کنم از نام فارسیکس استفاده نمیکردم چون به علت شباهتش به پارسیکس میتونه هم مشکل حقوقی داشته باشه هم مخاطبین و مردم اینارو باهم اشتباه بگیرن.
راستی قضیه اون مرده شور خانه دار رو شنیدید:
.........
..........
........
و این شد که یک مرده شور خانه باعث شد که یکی از زیرساختهای اساسی سیستم مخابرات شکل بگیره
جالب بود !!!

امتیاز دادم ها، نگی تشکر نکرد!
برای طراحی وب تنها تااخراین ماه وقت دارم وجناب کجا رایگان این کلاسارورفتین؟
اخه من پول مول ندارم زیاد.........................................
من هم مشکل تو رو دارم! اگه تو زیاد نداری من اصلا ندارم!!!
اینترنت رو گذاشتن واسه چی؟ باورت میشه من واسه طراحی وب تا حالا یه ساعت هم آموزش ندیدم؟ البته مسلمه که یه سری نکته ها که باید از استاد شنید رو نمیدونم ولی سعی کردم تجربی برم جلو و فکر میکنم بد هم نرفتم...
اگه پایه ای تا یه سری جاها رو بهت معرفی کنم که به دردت میخوره.
سلام ... نه ه ه ه ....من اعتقادات هیتلر رو تحسین میکنم نه خودش رو;)
بدتر شد که برادر!
حالا اگه خودش رو تحسین میکردی یه چیزی ولی اعتقاداتشه که منفور و زشته!
نژاد پرستی و دیکتاتوری؟

pira_sa

عضو جدید
یه نفر چیز جالبی نوشته بود.نوشته بود که من سعی میکنم با تکنولوژی و ابزارهای جدید آشنا باشم که با بچه ام(و کلا نسل بعد) زیاد اختلاف فکر نداشته باشم.و این طرز فکر رو از مادرش به ارث برده بود.به عنوان خاطره نوشته بود که وقتی یاهو مسنجر تازه اومده بود مادرم روی سیستم نصب کرد،یه چند وقتی باهاش کار کرد،تمام زیر و بمش و کارکردش و اینا رو فهمید و بعد نظرشو در مورد استفاده کردن یا نکردن ما گفت.
ببین وقتی اینجوری باشه من مجبور نیستم یاهو مسنجرم رو قایم کنم از بابام که چون نمیدونه چیه فکر میکنه چت الزاما به معنی خلاف هست.
{البته اشتباه نشه، من دارم مثال میزنم! بابای من دیپلم تجربی داره ولی از سال 76 کامپیوتر خرید.انگلیسیش نمیشه بگی خوبه ولی این نیست که هیچی نفهمه ازش.از زمان داس کار میکرد.اینکه میگم کار نه اینکه حالا برنامه بنویسه یا چی... نه کارای معمولی و گاهی هم بازی.ولی مثلا مینشت کتاب میخوند اطلاعاتشو تکمیل میکرد.نمیدونم چقدر با داس کار کردین ولی اگه بدونین 3 تا فایل اصلی داشت command.com و autoexec.bat و config.sys و بابای من اون موقع مینشست اینا رو دستکاری میکرد! البته یهو صبح بلند میشدیم میدیدیم کامپیوترو جمع کرده ببره پیش دوستش چون خراب شده!!! بعد هم ویندوز و ... ولی خب منظورم اینه که یه کاربر عادی رو به حرفه ای هست.اطلاعاتش هم بدک نیست.اینی هم که نوشتم منظور خاصی ندارم فقط دارم میگم اگه چیزی میگم مثاله!}
سلام اصلا تربيت و طرز فكر انسان ها متفاوت است بستگي به مدرك تحصيلي نه اينكه نداره ولي بستگي تنگاتنگي نداره چون مي بيني شخصي ديپلم است از شخصي كه ليسانس دبيري داره حالا هم تدريس مي كنه واقعا روشن فكر تر و آگاه تر است اين و با چشم خودم ديدم كه مي گم
ولي تا حا لا نديدم محدوديت در خانواده ها باعث تربيت فرزندان سر به زيري بشه
به آميد استفاده از تكنولوژي هاي روز در تمام خانواده ها البته با آگاهي

Drago

کاربر ممتاز
سلام اصلا تربيت و طرز فكر انسان ها متفاوت است بستگي به مدرك تحصيلي نه اينكه نداره ولي بستگي تنگاتنگي نداره چون مي بيني شخصي ديپلم است از شخصي كه ليسانس دبيري داره حالا هم تدريس مي كنه واقعا روشن فكر تر و آگاه تر است اين و با چشم خودم ديدم كه مي گم
ولي تا حا لا نديدم محدوديت در خانواده ها باعث تربيت فرزندان سر به زيري بشه
به آميد استفاده از تكنولوژي هاي روز در تمام خانواده ها البته با آگاهي
سلام.
حرف شما کاملا متینه.چیزی که مهمه "آگاهی"‍‍ـه که به صورت کلاسیک و عمومی انتظار میره همراه با تحصیل به دست بیاد ولی میتونه بی تحصیل هم ممکن بشه.
[من امتیاز دادم ها! نگین تشکر نکرد]

آخرین ویرایش:
بالا