برای آینده شغلی خود چه تصمیمی دارید؟

ho_b

عضو جدید
کاربر ممتاز
من کار دارم ولی حوصله کار کردن ندارم
:biggrin:
من.......؟ راستش بر آینده کاریم ی تصمیم خطرناک دارم:lol:
مقسی
;)
:w45: :biggrin:
اصلا فکر نمیکردم جایی باشه که بخوام فکر و برنامه هایی که برای ایندم دارم بگم .
من پارتی استخدام در پالایشگاه و اداره برق رو دارم .
اما از اونجایی که با محیط بسیار بد کار دولتی اشنا هستم (بماند) اصلا حتی اگر با حقوق 2 برابر بشه کار نمیکنم .
پس هدفمو تغییر دادم .
به فکر کار خصوصی افتادم و اینکه تخصصی بگیرم و اگر خدا بخواد دفتری ثبت کنم . فکرم زیاد تخلیه ولی بهش ایمان دارم . بعد از اون با توجه به اینکه برادرم دکتری شیمی داره و اطرافیام که تخصص مورد نیاز رو دارن یه کارخونه بزنم .
فعلا تنها مشکل سرمایست که اونم اگه خدا بخواد و حل بشه انشالله شروع میکنم .
تا همین جا میگم بقیش واسه زمانی که استارت کارمو زدم :d
...
ممنون از تاپیکت .
ممنون آقا مصطفی که اومدی.
اگه شغل دولتی گیرت اومد بچسب و ولش نکن.
الان اکثر جوونا مشکل سرمایه دارن و کلی ایده جالب تو سرشون. ولی متاسفانه حمایت لازم از طرف دولت انجام نمیگیره. اشخاص حقیقی هم که اهل ریسک نیستن که سرمایشونو به پای جوونا بریزین.
در کنار شغل دولتی به کار شفل آزاد باشی خیالت راحت تره.;)

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اصلا فکر نمیکردم جایی باشه که بخوام فکر و برنامه هایی که برای ایندم دارم بگم .
من پارتی استخدام در پالایشگاه و اداره برق رو دارم .
اما از اونجایی که با محیط بسیار بد کار دولتی اشنا هستم (بماند) اصلا حتی اگر با حقوق 2 برابر بشه کار نمیکنم .
پس هدفمو تغییر دادم .
به فکر کار خصوصی افتادم و اینکه تخصصی بگیرم و اگر خدا بخواد دفتری ثبت کنم . فکرم زیاد تخلیه ولی بهش ایمان دارم . بعد از اون با توجه به اینکه برادرم دکتری شیمی داره و اطرافیام که تخصص مورد نیاز رو دارن یه کارخونه بزنم .
فعلا تنها مشکل سرمایست که اونم اگه خدا بخواد و حل بشه انشالله شروع میکنم .
تا همین جا میگم بقیش واسه زمانی که استارت کارمو زدم :d
...
ممنون از تاپیکت .

والا ماهم تا زمانیکه تو شرایط کار نبودیم کلی پارتی داشتیم!!1000 نفر به خودم میگفتن به به رشتت عالیه کارت پایان خدمت داشتی همین الان میذاشتمت سر کار!!!
اما الان که شرایطم جوره همشون تو سوراخ موش قایم شدن!!!تازه همشونم کله گنده هستن!
منم دنبال شرکت خصوصی بودم حتی سمت های افراد رو هم مشخص کرده بودم!!!ولی وقتی آدم همه ی چیزاش جور شد که بره تو بازار کار اونوقت میفهمه که هیچی مثه کار دولتی مثل شرکت نفت یا گاز نمیشه!

.:ارمیا:.

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
هدف من از درس خوندن فقط کار کردن نیست ! من درس میخونم تایک مادر باسواد وتحصیل کرده برای بچه هام باشم !حتی اگه کار پیدانکنم خیالم راحته که فرزندان من از وجود یک مادر فهمیده برخور دارن ! البته الان که فعلا دانشجوی لیسانسم ! قصد دارم تادکترا ادامه بدم ! اما اگه روزی احساس کنم خانواده وفرزندم دچار مشکل شدن حاضرم تمام وقتم رو بدون منت به تربیت فرزنم اختصاص بدم ! امابازم میگم همه ی اینها بستگی به اینده داره........ به اینکه چه چیزها وچه کسانی در انتظار من هستن !:cool:

1- موافقم. مشکل اینه که الان انتظار خودِ دخترا از خودشون چیز دیگه ایه! و البته انتظار اطرافیان!!

به اسم پیشرفت و مدرنیته، دور یه سری واقعیت هارو خط می کشیم که "مرد"بشیم و مردانه از مردها جلو بزنیم، غافل از اینکه "زن" هستیم و واقعیتمون این نیست!!! به نظرم یه خانوم اگه قراره شغلی داشته باشه، نباید شغلش به زندگی خانوادگیش و به واقعیت وجودیش ضربه بزنه.

2-شغل هست...برای هرکس به اندازه ی تلاش و استعداد و استحقاقش! ولی خب بعضیا حاضر نیستن به اندازه ی پولی که دادن آش بخورن!! یه سری واسه بدست آوردن شغل تلاش نمی کنن، یه سری از اول راه رو اشتباه رفتن(در انتخاب رشته)، یه سری هم به اندازه ی کافی تو دوران تحصیل جون نکندن!

3-من خودم خیلی به استاد دانشگاه شدن علاقه دارم. به نظرم استاد شدن تو رشته ی معماری خیلی خیلی لذت داره! انشاءالله...:gol:

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
:biggrin:

:w45: :biggrin:

ممنون آقا مصطفی که اومدی.
اگه شغل دولتی گیرت اومد بچسب و ولش نکن.
الان اکثر جوونا مشکل سرمایه دارن و کلی ایده جالب تو سرشون. ولی متاسفانه حمایت لازم از طرف دولت انجام نمیگیره. اشخاص حقیقی هم که اهل ریسک نیستن که سرمایشونو به پای جوونا بریزین.
در کنار شغل دولتی به کار شفل آزاد باشی خیالت راحت تره.;)

راستش کاری که من میخوام انجام بدم نمیشه هم کارمند دولت باشی هم خصوصی کار کنی .
پسر دایی من 12 سال سابقه کار داشت و تو پالایشگاه کار میکرد .
یکی از دوستام 5 سال با مدرک فوق دیپلم کار میکرد . خیلی قشنگ و راحت اومدن بهشون گفتن اخراج ... زود جمع کنین برین خونتون بسه دیگه :d
ادم وقتی یه جایی مشغول به کار میشه خیالش راحت میشه . و هزار تا برنامه میچینه که چکار کنه چکار نکنه . یهو بیان بهش بگن اقا اخراج ....
واقعا زندگیش میریزه بهم .
الان که دوستمو دیدم این چیزا رو فهمیدم . واقعا الان ریخته بهم . با دو تا بچه خونه باباش زندگی میکنه . خونه ی باباش هم کوچیک و پر جمعیت ....
خلاصه ...
محیط کار دولتی رو نپسندیدم... از اونجایی که حاضرم هر کاری انجام بدم ولی راحت باشم . کار دولتی رو نمیپسندم .
ولی ادم که از اینده خبر نداره . ما هم راضییم به رضای خدا .

محمد مراغه ای

عضو جدید
1- موافقم. مشکل اینه که الان انتظار خودِ دخترا از خودشون چیز دیگه ایه! و البته انتظار اطرافیان!!

به اسم پیشرفت و مدرنیته، دور یه سری واقعیت هارو خط می کشیم که "مرد"بشیم و مردانه از مردها جلو بزنیم، غافل از اینکه "زن" هستیم و واقعیتمون این نیست!!! به نظرم یه خانوم اگه قراره شغلی داشته باشه، نباید شغلش به زندگی خانوادگیش و به واقعیت وجودیش ضربه بزنه.

2-شغل هست...برای هرکس به اندازه ی تلاش و استعداد و استحقاقش! ولی خب بعضیا حاضر نیستن به اندازه ی پولی که دادن آش بخورن!! یه سری واسه بدست آوردن شغل تلاش نمی کنن، یه سری از اول راه رو اشتباه رفتن(در انتخاب رشته)، یه سری هم به اندازه ی کافی تو دوران تحصیل جون نکندن!

3-من خودم خیلی به استاد دانشگاه شدن علاقه دارم. به نظرم استاد شدن تو رشته ی معماری خیلی خیلی لذت داره! انشاءالله...:gol:

ولی باید دکتراتو بگیری و بعد 2سال سربازی میشی 35 ساله

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
حتما از کرکسیون خوشت میاد

خودم بدم میاد واسه کرکسیون برم پیش استاد!! ولی از کرکسیون خوشم میاد! :D کلاً خوشم میاد استاد به روز و مطلعی باشم و بقیه رو از دانشم مستفیض بفرمایم! حالا چه تو کرکسیون چه تو زمینه های دیگه!

شما خودتون چه شغلی مد نظرتونه؟

محمد مراغه ای

عضو جدید
خودم بدم میاد واسه کرکسیون برم پیش استاد!! ولی از کرکسیون خوشم میاد! :D کلاً خوشم میاد استاد به روز و مطلعی باشم و بقیه رو از دانشم مستفیض بفرمایم! حالا چه تو کرکسیون چه تو زمینه های دیگه!

شما خودتون چه شغلی مد نظرتونه؟
اگه از الان بگم زوده اول سربازی بعد اینکه کنکور ارشدو
دادم بعد کار

-anjel-

عضو جدید
من در حال حاضر شاغل نیستم. دارم میخونم واسه دکترا.
قبلا دوس داشتم گلخونه بزنم یا آزمایشگاه، حتی اگه شده شراکتی، اما حالا نه، اگه خدا بخواد تصمیم دارم استاد دانشگاه بشم. چونکه تدریس مناسب ترین شغل برای خانوم هاست. و اگه ازدواج کنم،کمترین آسیب رو به وظایف خانه داری م میزنه. در کنار تدریس مربی آمادگی جسمانی هم میتونم بشم.
به خودم باشه، اگه همسری داشته باشم که کاملا بی نیاز از نظر مالی باشه، منم با کمال میل کار رو میبوسم میذارم کنار و به خانواده میرسم و میدونم که این خواست قلبی هر مردی ست که همسرش کاملا در اختیار خانواده باشه. ولی متاسفانه وضعیت طوری ست که تو بیشتر خانواده ها مردها بنده خداها نمیتونن تنهایی از پس مخارج بربیان. خب زن هم به خاطر خود مرد و کم کردن فشار زندگی روی شوهرش،ناچاره کار کنه دیگه چیکار میشه کرد؟
وگرنه واسه خانوم هیچی بهتر از همون خانه داری نیست. وقتی که زن هم کار کنه، چجوری میتونه وقتی مردش خسته برمیگرده، به گرمی و مثل بمب انرژی ازش استقبال کنه؟ با چه جونی ، با عشق لباسای همسرشو آماده کنه و با عشق براش غذا بپزه؟
گاهی که مرد کوفته و عصبی از سر و کله زدن با کلی آدم اون بیرون برمیگرده خونه و حتی سر زن هم غر میزنه، اگه زن هم با همین وضع برسه خونه، پس کی به مرد آرامش بده و غرهاشو با مهربونی نادیده بگیره و در عوضش حرفای شیرین بزنه و به روی مردش لبخند بزنه و به خاطر تلاشش واسه زندگیشون ازش تشکر کنه؟
آرزو میکنم تموم آقاپسرهامون تو شغلشون موفق بشن تا در آینده همسرشون مجبور نشه بره سر کار، چون اینکار از اساس به بنیان خانواده آسیب شدید میزنه...........

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
اگه از الان بگم زوده اول سربازی بعد اینکه کنکور ارشدو
دادم بعد کار

ایشالا موفق باشید!
یه ذره هم به جوونای مردم امید بدید، بد نیست...رسماً بنده رو با خاک گور یکی کردید!!:D
واسه موفقیت ما دعا کنید.:gol:

• Like
واکنش ها: ho_b

محمد مراغه ای

عضو جدید
من در حال حاضر شاغل نیستم. دارم میخونم واسه دکترا.
قبلا دوس داشتم گلخونه بزنم یا آزمایشگاه، حتی اگه شده شراکتی، اما حالا نه، اگه خدا بخواد تصمیم دارم استاد دانشگاه بشم. چونکه تدریس مناسب ترین شغل برای خانوم هاست. و اگه ازدواج کنم،کمترین آسیب رو به وظایف خانه داری م میزنه. در کنار تدریس مربی آمادگی جسمانی هم میتونم بشم.
به خودم باشه، اگه همسری داشته باشم که کاملا بی نیاز از نظر مالی باشه، منم با کمال میل کار رو میبوسم میذارم کنار و به خانواده میرسم و میدونم که این خواست قلبی هر مردی ست که همسرش کاملا در اختیار خانواده باشه. ولی متاسفانه وضعیت طوری ست که تو بیشتر خانواده ها مردها بنده خداها نمیتونن تنهایی از پس مخارج بربیان. خب زن هم به خاطر خود مرد و کم کردن فشار زندگی روی شوهرش،ناچاره کار کنه دیگه چیکار میشه کرد؟
وگرنه واسه خانوم هیچی بهتر از همون خانه داری نیست. وقتی که زن هم کار کنه، چجوری میتونه وقتی مردش خسته برمیگرده، به گرمی و مثل بمب انرژی ازش استقبال کنه؟ با چه جونی ، با عشق لباسای همسرشو آماده کنه و با عشق براش غذا بپزه؟
گاهی که مرد کوفته و عصبی از سر و کله زدن با کلی آدم اون بیرون برمیگرده خونه و حتی سر زن هم غر میزنه، اگه زن هم با همین وضع برسه خونه، پس کی به مرد آرامش بده و غرهاشو با مهربونی نادیده بگیره و در عوضش حرفای شیرین بزنه و به روی مردش لبخند بزنه و به خاطر تلاشش واسه زندگیشون ازش تشکر کنه؟
آرزو میکنم تموم آقاپسرهامون تو شغلشون موفق بشن تا در آینده همسرشون مجبور نشه بره سر کار، چون اینکار از اساس به بنیان خانواده آسیب شدید میزنه...........

باهات موافقم
تو باید روان شناس یا مشاور میشدی اینو جدی میگم
در ضمن دوستای من گاخونه زدن الان نا راضین

ho_b

عضو جدید
کاربر ممتاز

الان کار کردن زن و مرد تو یه خونواده واقعا کمک بزرگی به حساب میاد از بابت تامین مخارج زندگی!!! ولی همونطور که گفتین زن نباید خودشو جلوتر از مرد بدونه. کار و تامین مخارج زندگی به عهده مرده.
الان برای خیلیا به اندازه پولش آش نمیدن. از این بابت خیالتون راحت باشه. اونایی که تلاش نمیکنن مستثنان ولی هستن کسانی که تلاش میکنن و به جایی نمیرسین
برای شمام امیدوارم به مقامی که آرزوشو داری برسین. ولی تدریس معماری واقعا سخته.
راستش کاری که من میخوام انجام بدم نمیشه هم کارمند دولت باشی هم خصوصی کار کنی .
پسر دایی من 12 سال سابقه کار داشت و تو پالایشگاه کار میکرد .
یکی از دوستام 5 سال با مدرک فوق دیپلم کار میکرد . خیلی قشنگ و راحت اومدن بهشون گفتن اخراج ... زود جمع کنین برین خونتون بسه دیگه :d
ادم وقتی یه جایی مشغول به کار میشه خیالش راحت میشه . و هزار تا برنامه میچینه که چکار کنه چکار نکنه . یهو بیان بهش بگن اقا اخراج ....
واقعا زندگیش میریزه بهم .
الان که دوستمو دیدم این چیزا رو فهمیدم . واقعا الان ریخته بهم . با دو تا بچه خونه باباش زندگی میکنه . خونه ی باباش هم کوچیک و پر جمعیت ....
خلاصه ...
محیط کار دولتی رو نپسندیدم... از اونجایی که حاضرم هر کاری انجام بدم ولی راحت باشم . کار دولتی رو نمیپسندم .
ولی ادم که از اینده خبر نداره . ما هم راضییم به رضای خدا .
پس شما راه خودتونو مشخص کردین. به امید خدا موفق میشین. ولی به نظر من شغل دولتی یه چیز دیگس ;)
اینجور که پیش میره من بیکار مطلقم
هممون تو همین وضعیم :redface:
تا تو این مملکت پارتی بازی هست تصمیم ما واسه آینده شغلی چه فرقی میکنه:razz:

من میخوام رئیس یک کارخونه خیلی بزرگ بشم
;)
خواستن توانستن است
صد البته. اگه بخواین میتونین. ولی چه کارخونهای باشه!!!!! این مهمه!!!