زنان عشق می کارند و کینه درو می کنند

آرماندیس

عضو جدید
کاربر ممتاز
زن عشق مي كارد و كينه درو مي كند...
ديه اش نصف ديه توست و مجازات زنايش با تو برابر....
مي تواند تنها يك همسر داشته باشد و تو مختار به داشتن چهار همسرهستي...
براي ازدواجش ــ در هر سني ـاجازه ولي لازم است و تو هر زماني بخواهي به لطف قانونگذار مي تواني ازدواج كني...
در محبسي به نام بكارت زنداني است و تو...
او كتك مي خورد و تو محاكمه نمي شوي...
او مي زايد و تو براي فرزندش نام انتخاب مي كني...
او درد مي كشد و تو نگراني كه كودك دختر نباشد...
او بي خوابي مي كشد و تو خواب حوريان بهشتي را مي بيني...
او مادر مي شود و همه جا مي پرسند نام پدر....
و هر روز او متولد ميشود؛ عاشق مي شود؛ مادر مي شود؛ پير مي شود و ميميرد...
و قرن هاست كه او؛ عشق مي كارد و كينه درو مي كند چرا كه در چين و شيارهاي صورت مردش به جاي گذشت، زمان جواني بر باد رفته اش را مي بيند
و در قدم هاي لرزان مردش؛ گام هاي شتابزده جواني براي رفتن
و درد هاي منقطع قلب مرد؛ سينه اي را به ياد مي اورد كه تهي از دل بوده
و پيري مرد رفتن و فقط رفتن را در دل او زنده مي كند...
و اينها همه كينه است كه كاشته مي شود در قلب مالامال از درد...! و اين, رنج است,

دكتر علي شريعتی

آرماندیس

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی جالب بود ولی همیشه اینطور نیست عزیزم فکر میکنم زن و مرد بی احساس کمتر از با احساسشونه;)

من که هیچ حس خوبی نسبت به مردا ندارم . احساس می کنم خیلی خودخواهن . شایدم به خاطر تجربه بدی بوده که داشتم ولی تمام و تمام حرفای دکتر شریعتی در این نوشته رو از ته قلب بهش ایمان دارم و باور .:w04:

!...

عضو جدید
کاربر ممتاز
امیدوارم این تایپیک کل کل نشه!!!!!

من عاشق دکترم....!
ولی این حرفش!!!!!!!!!!!

ولی تو خیلی از جاها هم بخونی...!

این حکمت خداست!!!!! نمیشه بهش ایراد گرفت!

منم نسبت به زن ها (و میشه گفت همچنین دخترها)!!!! دید خیلی خیلی بدی دارم!!!!
اینم برمیگرده به شناختی که زیرو وریه اجتماع و جامعه و معزلات بدست اوردم! که خاصلش فقط حرس خوردن!و فرار از زن هاست....!

ولی در کل قبول داشته باش که هر چی میکشیم از زن هاست...! و از آدم و حوا شروع شد!!!!

که اگه حوا , آدم رو وسوسه نمی کرد.... شاید الآن تو بهشت بودیم...!

نمیدونم...!

به امید روزی که...!:gol:

یا حق...!

mohammad u3fi

عضو جدید
کاربر ممتاز
امیدوارم این تایپیک کل کل نشه!!!!!

من عاشق دکترم....!
ولی این حرفش!!!!!!!!!!!

ولی تو خیلی از جاها هم بخونی...!

این حکمت خداست!!!!! نمیشه بهش ایراد گرفت!

منم نسبت به زن ها (و میشه گفت همچنین دخترها)!!!! دید خیلی خیلی بدی دارم!!!!
اینم برمیگرده به شناختی که زیرو وریه اجتماع و جامعه و معزلات بدست اوردم! که خاصلش فقط حرس خوردن!و فرار از زن هاست....!

ولی در کل قبول داشته باش که هر چی میکشیم از زن هاست...! و از آدم و حوا شروع شد!!!!

که اگه حوا , آدم رو وسوسه نمی کرد.... شاید الآن تو بهشت بودیم...!

نمیدونم...!

به امید روزی که...!:gol:

یا حق...!

من قبول ندارم امید.
حکمت خداست که زن رو تو یه چهار دیواری حبس کنی و ازش بخوای واست کارای آشپرخونه تو کنه؟

اینم قبول ندارم که هر چی میکشیم از زنهاس.
درسته همیشه پای یک زن در میون بوده اما طرف مقابلش یه مرد بوده.
به قولی اگه هوا وسوسه کرده آدم بوده که خورده، قبول نداری؟

!...

عضو جدید
کاربر ممتاز
من قبول ندارم امید.
حکمت خداست که زن رو تو یه چهار دیواری حبس کنی و ازش بخوای واست کارای آشپرخونه تو کنه؟

اینم قبول ندارم که هر چی میکشیم از زنهاس.
درسته همیشه پای یک زن در میون بوده اما طرف مقابلش یه مرد بوده.
به قولی اگه هوا وسوسه کرده آدم بوده که خورده، قبول نداری؟

ظلم حکمت خداست؟؟؟؟؟
این فقط عرف جامعه ماست....

نه ظلم حکمت خداست! و نه حبس...!

حکمت خدا بکارت و... دختره!!! من اون رو گفتم! اگه بخوایم به خیلی چیزا فکر کنیم.... تو این دوره زمونه خیلی از اتفاقات نمی افتاد خیلی از مشکلات...! بوجود نمیومد! اگه خودمون بعضی چیزها و کارها رو مراعات میکردیم!(شاید قانون خدا!)

عرف جامعه ی ما اینه که دختر و پسر اینقدر نسبت به هم حریص میشن که... !
و دختر و پسر واسه ی خودشون هم تعریف نشدس! چه برسه به بزرگتر ها و...! به همین خاطر مشکلات زیادی پیش میاد! نیازهایه داخلی با شرایط بیرونی! با خواسته هایه عقل و دل... به هم نمی خونن!!!!

مشکل جامعه ی ما اینه که یا زنمون رو تو خونه زندونی میکنیم, یا جوری آزادش میذاریم و جوری باهاش رفتار میکنیم که شوهر و خونشو هم فراموش کنه!

خیلی کم هستن کسانی که تعادل رو برقرار کنن!

خوب محمد جان! از جوانب دیگه هم قضیه ی وسوسه رو میشه نگاه کرد...!

خود زن ها اونقدر قدرت دارن, که هر چیزی که بخوان, انجام بدن! اگه ....! ولی در عین حال احساسی و .... هستن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! اگه یه چیزی بره تو مخشون و بخوان به همسرشون بقبولونن.... کی می تونه جلوشونو بگیره؟ خود زن ها اعتراف میکنن!!!! که خودشون رو فقط خدا میشناسه!!!! ولی بعضی زن ها که از لحاظ علمی و فکری بخودشون رسیدن! و رشد جشمگیری کردن با قدرتی که دارن, می تونن باعث تحول بشن! ولی امان از یک روز که شیطون بخواد....!

به امید روزی که...!

یا حق...!

sepehrkhosrowdad

مدیر بازنشسته
نوشتن همچین متن های خشکی 1خرده کم لطفی می خواد!
یکی ندونه فکر میکنه مردها همه قصاب انسان یا همون قاتلند!!!!!
خوب، می تونست از استثنائات هم بگه، چه مرد چه زن!
قبول دارم که متاسفانه در جامعه ی ما زن و مرد یکی نیستند، اما....

samin-1

عضو جدید
نوشتن همچین متن های خشکی 1خرده کم لطفی می خواد!
یکی ندونه فکر میکنه مردها همه قصاب انسان یا همون قاتلند!!!!!
خوب، می تونست از استثنائات هم بگه، چه مرد چه زن!
قبول دارم که متاسفانه در جامعه ی ما زن و مرد یکی نیستند، اما....
بله منم موافقم همیشه اینطور نیست درسته که زنها چون احساسی ان بیشتر از مردا در برابر ناملایمتها شکسته میشن و تقریبا هر مشکلی براشون خیلی بزرگه اما دلیل نمیشه مردارو به بی احساس بودن و بی رحم بودن متهم کرد راستش من معتقدم همه جورش هست چه مرد چه زن :gol:

nicespring

عضو جدید
ای بابا

ای بابا

من انسانم!
4 تیر 87 - 02:53
روز زن شده.. روز مادر...روز مونث...روز ماده، روز هر چیزی بجزمرد....یك كلام: روز نامرد است امروز!
"اگر به خانه من آمدی"...برایم مداد بیاور.....مداد سیاه...می خواهم روی چهره ام خط بكشم تا به جرم زیبایی در قفس نیفتم ، یك ضربدر هم روی قلبم تا به هوس هم نیفتم !
یك مداد پاك كن بده برای محو لبها.....نمی خواهم كسی به هوای سرخیشان ، سیاهم كند!
یك بیلچه، تا تمام غرایز زنانه را از ریشه در آورم....شخم بزنم وجودم را ...بدون اینها راحت تر به بهشت می روم گویا!
یك تیغ بده؛ موهایم را از ته بتراشم.... سرم هوایی بخورد... و بی واسطه روسری كمی بیاندیشم !
نخ و سوزن هم بده ، برای زبانم می خواهم ... بدوزمش به سق....اینگونه فریادم بی صداتر است!
قیچی یادت نرود......می خواهم هر روز اندیشه هایم را سانسور كنم !
پودر رختشویی هم لازم دارم.....برای شستشوی مغزی....مغزم را كه شستم ، پهن كنم روی بند... تا آرمانهایم را باد با خود ببرد به آنجایی كه عرب نی انداخت... می دانی كه؟ باید واقع بین بود !
صدا خفه كن هم اگر گیر آوردی بگیر......می خواهم وقتی به جرم عشق و انتخاب ، برچسب فاحشه می زنندم.... بغضم را در گلو خفه كنم!
یك كپی از هویتم را هم می خواهم.... برای وقتی كه خواهران و برادران دینی به قصد ارشاد، فحش و تحقیر تقدیمم می كنند !
و از همه مهمتر: یك قاب! بكارتم را قاب كنم بزنم روی دیوار، كنار مدارك تحصیلی ....بختم باز بماند همیشه !
تو را به خدا....اگر جایی دیدی "حقی" می فروختند .....برایم بخر....تا در غذا بریزم.... ترجیح می دهم خودم قبل از دیگران حقم را بخورم !
و سر آخر اگر پولی برایت ماند ...برایم یك پلاكارد بخر......به شكل گردنبند.....بیاویزم به گردنم....و رویش با حروف درشت بنویسم: "من یك انسانم "..." من هنوز یك انسانم" ...." من هر روز یك انسانم":cry:
ای بابا این حرفا و کل کل ها بین دختر ها و پسر ها به هیچ جا نمی رسه. وقتی یه پسر یا دختر رو خیلی دوست دارید احساس می کنید بهتر از اون دیگه نیست و وقتی رابطه شما باهاش بهم می خوره می گید همشون عین همن.این یه قانونه و جالب تر اینکه می گید هیچ وقت دیگه این اشتباه رو تکرار نمی کنم ولی خدا وکیلی چقدر به گفتتون عمل می کنین.
درسته که پشت هر مرد موفقی یه زن موفق هست. ولی خانوما نقش چشمگیری در خطا رفتن آقایون دارن آقایونم که خدا رو شکر پایه کج رفتن هستن البته نه همشون 90 در صدشون.