جستجو و گزارش گیری در SQL

djjafar90

عضو جدید
سلام دوستان عزیز.من دارم یک پروژه فروشگاه با سی شارپ درست میکنم.حذف و اضافه و ویرایش کالا رو میدونم اما نحوه جستجو در پایگاه داده و گزارش گیری رو بلد نیستم.از شما سروران خواهش میکنم اگه بلدین مرا راهنمایی کنید.خیلی ضروریه!درضمن منظور از گزارش گیری رو هم نمیدونم چیه!یعنی باید یه دکمه بزارم که وقتی روش کلیک میکنیم تمام اطلاعات موجود در پایگاه داده رو بده؟منطور همینه؟ممنون.

djjafar90

عضو جدید
یعنی کسی نمیتونه جواب بده؟
اینم کدهای نوشته شده توسط خودم برای اضافه کردن و حذف و ویرایش!
کد:
using System;
using System.Collections.Generic;
using System.ComponentModel;
using System.Data;
using System.Drawing;
using System.Linq;
using System.Text;
using System.Windows.Forms;
using System.Data.SqlClient;

namespace project
{
    public partial class Form1 : Form

{
        SqlConnection con;
        SqlCommand cmd;
        SqlDataAdapter da;
        public Form1()
        {

InitializeComponent();
            this.con = new SqlConnection(@"Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|DataDirectory|\data.mdf;Integrated Security=True;Connect Timeout=30;User Instance=True");
            this.cmd = new SqlCommand();
            this.da = new SqlDataAdapter();
            this.cmd.Connection = con;
            this.da.SelectCommand = cmd;
        }

private void button_New_Click(object sender, EventArgs e)

{
            this.con.Open();
            this.cmd.CommandText = "insert into table1 (name,family) values ('"+textBox_Name.Text+"','mohammad')";

this.cmd.ExecuteNonQuery();
            this.con.Close();

}

private void button_Edit_Click(object sender, EventArgs e)
        {
            this.con.Open();
            this.cmd.CommandText = "update person set pfname=N'" + textBox_Name.Text + "',plname=N'" + textBox_Tell.Text + "',ptell=''"+textBox_Tell.Text+",paddress=N'" + textBox_Address.Text + "' where pid=" + int.Parse(textBox_Id.Text);
            this.con.Close();
        }

private void button_Delete_Click(object sender, EventArgs e)
        {
            this.con.Open();
            this.cmd.CommandText="Delete from table1 where id=" + int.Parse(textBox_Id.Text);
            this.con.Close();
        }

private void textBox_Id_TextChanged(object sender, EventArgs e)
        {

}

private void button_Exit_Click(object sender, EventArgs e)
        {
            this.Close();
        }

private void Form1_Load(object sender, EventArgs e)
        {

}
    }
}

RIG

متخصص C#.net
تو نمونه پروژه ای سی شارپ که تو صفحه قبل هست ... میتونی جستجو رو ببینی. در ضمن هم جیتجو و هم گزارش گیری تفو سایت ها هست. بگردی پیدا میشه. سرچ کن.

djjafar90

عضو جدید
تو نمونه پروژه ای سی شارپ که تو صفحه قبل هست ... میتونی جستجو رو ببینی. در ضمن هم جیتجو و هم گزارش گیری تفو سایت ها هست. بگردی پیدا میشه. سرچ کن.
سلام من که الان چند روزه فقط سرچ میکنم چیز بدرد بخوری ندیدم
میشه خودت به من بگی چه جوریه؟فردا باید پروژه رو تحویل بدم.!!!

RIG

متخصص C#.net
سلام:
بر اساس نام هست.

پیوست ها

• Amin.zip
    68.8 کیلوبایت · بازدیدها: 0

djjafar90

عضو جدید
سلام:
از اینکه جواب دادی ممنونم.ولی شما از اکسس استفاده کردی در حالی که من از sql استفاده میکنم.!
بگذریم.....
من برنامه رو نوشتم و با report viewer گزارش گیری هم کردم الان یه مشکل دیگه دارم که اگه این حل بشه دیگه پروژه کامله!!!!!
تا اینجا برنامه من همه جاش درسته (یعنی وقتی حذف و اضافه و ویرایش میکنم تو datagridview به خوبی نمایش میده و وقتی هم که گزارش میگیرم تمام جدول رو به صورت کامل نشون میده.)اما وقتی که از برنامه خارج میشم و جدول پایگاه دادمو نگاه میکنم میبینم تغییری نکرده(یعنی هر چی اضافه و ویرایش کرده بودم رو توش وارد نشده)
شما تا حالا به همچین مشکلی برخوردین؟

RIG

متخصص C#.net
سلام:
از اینکه جواب دادی ممنونم.ولی شما از اکسس استفاده کردی در حالی که من از sql استفاده میکنم.!
بگذریم.....
من برنامه رو نوشتم و با report viewer گزارش گیری هم کردم الان یه مشکل دیگه دارم که اگه این حل بشه دیگه پروژه کامله!!!!!
تا اینجا برنامه من همه جاش درسته (یعنی وقتی حذف و اضافه و ویرایش میکنم تو datagridview به خوبی نمایش میده و وقتی هم که گزارش میگیرم تمام جدول رو به صورت کامل نشون میده.)اما وقتی که از برنامه خارج میشم و جدول پایگاه دادمو نگاه میکنم میبینم تغییری نکرده(یعنی هر چی اضافه و ویرایش کرده بودم رو توش وارد نشده)
شما تا حالا به همچین مشکلی برخوردین؟
دوست من اکسس یا sql نداره!!!
شما با using System.data.SqlClient;
وصل شدی من باusing System.data.oledb;
در کل هر کدوم یکی هستن.
فقط باید یکی دو تا کلاس رو عوض کنی!!!
سوال دومت شما فکر میکنم از ویزارد استفاده کردی!
شما یه بانک مجازی مانند داری!!!
که اطلاعات به ضورت تستی وراد میشه!
در کل شما برنامه رو به صورت exe باهاش اطلاعات رو بدی اطلاعات فکر مینم میشینه تو دیتابیس شما!

djjafar90

عضو جدید
سوال دومت شما فکر میکنم از ویزارد استفاده کردی!
اره از report viewer استفاده کردم
شما یه بانک مجازی مانند داری!!!
که اطلاعات به ضورت تستی وراد میشه!
اینو نفهمیدم چیه دیگه!!
در کل شما برنامه رو به صورت exe باهاش اطلاعات رو بدی اطلاعات فکر مینم میشینه تو دیتابیس شما!
چه جوری از برنامه فایل exe بگیرم؟

یه سوال دیگه:
*:چه جوری اطلاعات موجود در datagridview رو به reportviewer بدم؟(یعنی هر چی در datagridview بود در reportviewer نمایش داده بشه)
ممنون میشم اگه یکم بیشتر توضیح بدی اخه من تازه کارم...

RIG

متخصص C#.net
دوست عزیز شما یه دیتا ست ایجاد کن یا یه دیتا تیبل که با کوئری اطلاعات رو توش بریزی و اونو وصل کن به کزیستال ریپورت و تو ریپورت ویور نشون بده!
آموزش کریستال ریپورت رو تو اینترنت سرچ کن!
!! فایل exe تو شاخه debug هست ! و اگه میخای فایل ستاپ برای برنامه خودت درست کنی با خود ویژوال استدیو و یا نرم افزار های ستاپ سازی میتونی اینکار رو کنی!
در شمن آموزش ساخت ستاپ با vs تو همین باشگاه گذاشته شده میتونی از اون یاد بگیری. سرچ کن پیدا میشه!

djjafar90

عضو جدید
سلام دوست خوب من.
من الان دیتاتیبل رو ساختم فقط نمیدونم چطوری بفرستم به ریپورت ویور.
من فقط بلدم دیتاست درست کنم و به ریپورت ویور بدم.ولی دیتا تیبل رو نمیدونم چه جوریه بدم بش؟
میخوام با کلیک روی دیتا گرید ویو اطلاعاتش تو تکست باکس نمایش داده بشه.از کد زیر که استفاده میکنم کار نمیکنه!چرا؟ارور هم نمیده.
txt1.text=datagridview1.selectedrows[0].cells[0].values.tostring();

RIG

متخصص C#.net
سلام دوست خوب من.
من الان دیتاتیبل رو ساختم فقط نمیدونم چطوری بفرستم به ریپورت ویور.
من فقط بلدم دیتاست درست کنم و به ریپورت ویور بدم.ولی دیتا تیبل رو نمیدونم چه جوریه بدم بش؟
میخوام با کلیک روی دیتا گرید ویو اطلاعاتش تو تکست باکس نمایش داده بشه.از کد زیر که استفاده میکنم کار نمیکنه!چرا؟ارور هم نمیده.
کد:
textbox1.text=Datagridview1.CurrentRows.Cells[0].Value.Tostring();