مسابقه ••• تشخیص عکسهای میکروسکوپی!

hfarda2011

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
:D ، البته بیشتر به سبد های بافته شده در منطقه آقای صادقیمون شبیه;)
منتظر نظرات شما هستیم :)
سلام
ماشااله منطقه شما هم از اینا زیاده مگه کم رطوبت داره اونجا
حق با شماست البته من بیشتر همونجا دیدم خیلی جالبند با اون جثه کوچولو وریز یه خورده جمع کرده بودم اما همش خشک شد اینا به رطوبت زنده اند.

Soheila.G

عضو جدید
کاربر ممتاز
جان من درست بود؟
اطلاعت درهمين حده بيشتر از اينو ندارم با دوستان باشه بقيه اش.. مربوط به خرما يا پسته نيست؟

**آگاهدخت**

مدیر تالار اسلام و قرآن
مدیر تالار

ثریا قدوسی

عضو جدید
پرسش جدید تشخیص عکس های میکروسکوپی

پرسش جدید تشخیص عکس های میکروسکوپی

سلام
گرچه در محضر شما حق من نیست گه پرسشی رو طرح کنم ولی با اجازه اساتید من یه عکس میگذارم بفرمایید چیه ؟

خیال شیشه ای

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام
گرچه در محضر شما حق من نیست گه پرسشی رو طرح کنم ولی با اجازه اساتید من یه عکس میگذارم بفرمایید چیه ؟

سلام حالتش بیشتــر شبیه به استخوان های اسفنجی میمونه

مثل بدن انســان!

hfarda2011

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

سلام به نظر من یه چی تومایه موجودات آبزی دیاتومه ها-فیتوپلانگتونها و...... باشه برید به این جهت.

**آگاهدخت**

مدیر تالار اسلام و قرآن
مدیر تالار

**آگاهدخت**

مدیر تالار اسلام و قرآن
مدیر تالار
خب ثریا جوون یه راهنمایی بکنن!:D

سلام

خانم قدوسی رفتن سفر

من پاسخ رو میزارم

جناب مهندس
jalaltatari زحمت سوال بعدی رو بکشند

پاسخ کامل

Skeletonema japonicum

منبع سوالشون برای من باز نشد میفرستم برای مدیر اگر تونستند توضیحات رو بزارن

متشکرم
:gol:

*محیا*

کاربر فعال مهندسی کشاورزی ,
کاربر ممتاز

سلام

بله کاملا درسته

زحمت سوال بعدی با شما دوست عزیز

اگر مطلبی هم در موردش داری بزار لطفا

لینک سوالو گم کردم
:redface:

ممنونم
سلام
ممنونم

این مگس بسیار پلی فاژ باعث خسارت به دامنه وسیعی از میوه های خانواده های مختلف می شود. این آفت در بسیاری از مناطق كه همراه مگس مدیترانه ای بوده جانشین آن شده است.

●اهمیت قرنطینه ای:این مگس علاوه بر حضور در لیست آفات و بیماریهای قرنطینه خارجی ایران در لیست آفات و بیماریهای قرنطینه خارجی EPPO به عنوان یك مگس میوه غیر اروپایی وجود دارد.و همچنین در لیست های JUNAC و OIRSA به عنوان آفت قرنطینه ای محسوب می شود. این آفت مانند مگس میوه شرقی می تواند در مناطق جنوبی EPPO مستقر شود و ممكن است به مناطق گرمسیری محدود شود كه می تواند خطر مستقیم ایجاد كند. در بررسی های اخیر در مورد خطر گونه های Ceratitis sp. برای EPPO این مگس تنها آ‎فت مهم دامنه وسیعی از درختان میوه است. برای كشورهای اروپایی در صورت وجود این مگس وضع قوانین سختگیرانه قرنطینه ای در مورد صادرات میوه لازم است .

●میزبانها: این آفت بسیار پلی فاژ بوده و به درختان میوه: سیب، زردآلو، آووكادو، مركبات، نانگی، گواوا، انجیر، انگور، لیچی، انبه، پاپایا، هلو، گلابی، آلو، به، و گوجه فرنگی حمله می كند.

●لیست میزبانها:Citrus, Coffea (coffee), Averrhoa carambola (carambola), Capsicum frutescens (chilli), Carica papaya (papaw), Citrus aurantium (sour orange), Citrus reticulata (mandarin), Citrus sinensis (navel orange), Coffea arabica (coffee (arabica)), Cydonia oblonga (quince), Eugenia uniflora (surinam cherry), Ficus carica (fig), Garcinia mangostana (mangosteen), Lycopersicon esculentum (tomato), Malus pumila (apple), Manilkara zapota (sapodilla), Prunus armeniaca (apricot), Prunus domestica (damson), Psidium littorale (strawberry guava), Pyrus communis (European pear), Syzygium aqueum (watery rose-apple), Syzygium cumini (black plum), Syzygium jambos (rose apple), Syzygium malaccense (malay-apple), Terminalia catappa (Singapore almond), Theobroma cacao (cocoa), Ziziphus jujuba (common jujube), Psidium guajava (guava), Annona reticulata (bullock&#۰۳۹;s heart), Eriobotrya japonica (loquat), Mangifera indica (mango), Persea americana (avocado), Prunus persica (peach), Vitis vinifera (grapevine), Carissa macrocarpa, Litchi chinensis (lichi).

●مناطق انتشار: این آفت از ناحیه EPPO و اروپا گزارش نشده است.آفریقا: آنگولا، اتیوپی، كنیا، مالاوی، مالی، موریتیوس، موزامبیك، نیجریه، رونیون، روآندا، آفرقای جنوبی، سوازیلند، تانزانیا، اوگاندا، زئیر، زامبیا و زیمباوه

●علائم خسارت: محل تخمگذاری به صورت نقاطی روی میوه های مورد حمله مشاهده می شود.

آخرین ویرایش:

ثریا قدوسی

عضو جدید
سلام

خانم قدوسی رفتن سفر

من پاسخ رو میزارم

جناب مهندس
jalaltatari زحمت سوال بعدی رو بکشند

پاسخ کامل

Skeletonema japonicum

منبع سوالشون برای من باز نشد میفرستم برای مدیر اگر تونستند توضیحات رو بزارن

متشکرم
:gol:
سلام و عرض تشکر از دوستمون خانم آگاهدخت که قبول زحمت کردند و به جای من پاسخ کامل رو اعلام کردند . لینک کامل توضیحات و تصاویر Skeletonema رو براتون گذاشتم . امیدوارم قابل استفاده باشه
http://epic.awi.de/12145/1/Sar2005b.pdf

با احترام و آرزوی موفقیت و عرض پوزش از اینکه دیر شد.:gol: