[اسکیس/کروکی] كارگاه اسكيس و کروکی

homayun.Gh

عضو جدید
خوب این دفعه سیع کردم حجم ها رو بهتر نشون بدم.حالا تا چه حد موفق بودم رو دیگه شما بگید:D
DSC00016.jpg
چهارمحل-محله شنبدی-مدرسه گلستان-بوشهر.

رجبی علی

عضو جدید
خوب این دفعه سیع کردم حجم ها رو بهتر نشون بدم.حالا تا چه حد موفق بودم رو دیگه شما بگید:D
مشاهده پیوست 89241
چهارمحل-محله شنبدی-مدرسه گلستان-بوشهر.
سلام داداش همایون
پرسپکتیو پنجره ها یه نَمونه مشکل داره ولی بهتر از قبلی شده
مهندس با چی کروکی میکشی ؟ من با روان نویس union میکشم خط رو زخیم میکشه بخاطر همین هم خط رو قوی تر نشون میده

رجبی علی

عضو جدید
سلام این کروکی سرای فرش فروش های همدان هستش وقتی این کروکی رو میکشیدم از سرما صدای دندونامم میشنفتم یکی از اون دو نفر که کشیدم اومده بود میگفت منو نقاشی کن ببینم چطوری نقاشی میکنی ! یکی دیگشون دمش گرم رفت قالیچه آورد انداختم زیرم ولی فقط تند تند کشیدم رفتم بیرون زیر آفتاب واسادم من 3 ماه بخاطر سرما کروکی نکشیدم موندم تو خُماری:w22:
SAM_1167.jpg

000!

عضو جدید
مشاهده پیوست 89241
چهارمحل-محله شنبدی-مدرسه گلستان-بوشهر.[/QUOT
کارت خوبه.جرات خط کشیدن داشته باش فکر اینکه خراب بشه رو نکن فقط بکش .نوع خط واقعا تاثیر میزاره
موفق باشی

homayun.Gh

عضو جدید
سلام داداش همایون
پرسپکتیو پنجره ها یه نَمونه مشکل داره ولی بهتر از قبلی شده
مهندس با چی کروکی میکشی ؟ من با روان نویس union میکشم خط رو زخیم میکشه بخاطر همین هم خط رو قوی تر نشون میده
این با راپید بود اما کلا با روان نویس faber castle.آره باره اول بود اینقدر پنجره یه جا میکشیدم:biggrin:

رجبی علی گفت:
سلام این کروکی سرای فرش فروش های همدان هستش وقتی این کروکی رو میکشیدم از سرما صدای دندونامم میشنفتم یکی از اون دو نفر که کشیدم اومده بود میگفت منو نقاشی کن ببینم چطوری نقاشی میکنی ! یکی دیگشون دمش گرم رفت قالیچه آورد انداختم زیرم ولی فقط تند تند کشیدم رفتم بیرون زیر آفتاب واسادم من 3 ماه بخاطر سرما کروکی نکشیدم موندم تو خُماری:w22:

دمت گرم با این خیلی حال کردم;)

000! گفت:
کارت خوبه.جرات خط کشیدن داشته باش فکر اینکه خراب بشه رو نکن فقط بکش .نوع خط واقعا تاثیر میزاره
موفق باشی
چشم اینم روش کار میشه:) یه سوال ضخامت خط رو ققط با فشار بکشم یا با چندبار خط کشیدن!؟

رجبی علی

عضو جدید
سلام برادر همایون چاکرتم داداش به نظر من اگه از روان نویس جوهری استفاده کنی بهتره تا نوک نمدی اگه از خود نویس استفاده کنی که دیگه شاه کاره ولی واقعا سخته با خود نویس کار کردن اگه در کروکی چند بار خط بکشی قشنگ وانمیسته اگه هم فشار زیاد روی کاغذ بیاری زود خسته میشی و هم اعصابت به مرور زمان میریزه بهم بهترین کار استفاده از روان نویس جوهری هستش:D

آخرین ویرایش:

homayun.Gh

عضو جدید
سلام برادر همایون چاکرتم داداش به نظر من اگه از روان نویس جوهری استفاده کنی بهتره تا نوک نمدی اگه از خود نویس استفاده کنی که دیگه شاه کاره ولی واقعا سخته با خود نویس کار کردن اگه در کروکی چند بار خط بکشی قشنگ وانمیسته اگه هم فشار زیاد روی کاغذ بیاری زود خسته میشی و هم اعصابت به مرور زمان میریزه بهم بهترین کار استفاده از روان نویس جوهری هستش:D
همون دیگه من تو این کارا بعضی از خط ها رو چندبار رفتم بعد انیطوری نشون میده که تیکه تیکه رفتی:D با خودنویس کار کردم غریبه نیستم باش اما نه واسه کروکی!
روان نویس جوهری میشه union؟:D

رجبی علی

عضو جدید
شرمنده اسمشو اشتاه گفتم uniball بود نه union :redface::cry: از اینا استفاده کنی بهتره ولی خب بدیش اینه که یکبار مصرفه
p13_1.jpg

000!

عضو جدید
این با راپید بود اما کلا با روان نویس faber castle.آره باره اول بود اینقدر پنجره یه جا میکشیدم:biggrin:

دمت گرم با این خیلی حال کردم;)

چشم اینم روش کار میشه:) یه سوال ضخامت خط رو ققط با فشار بکشم یا با چندبار خط کشیدن!؟
برا کارات میتونی از اتود mیا fاستفاده کنی واقعا خوبه

رجبی علی

عضو جدید
سلام سلام همگی سلام این کروکی عمارت مسعودیه در تهران هستش اینم جرء اولین کارام هستش اون اوایل اصلا نمیدونستم کروکی چیه هی استاد هم میگفت برو کروکی بکشید
SAM_0084.jpg

رجبی علی

عضو جدید
سلام این کروکی رو در راه برگشت از دزفول تو اتوبوس کشیدم مخم چِت کرده بود برا استادم کار نبردم فرستادتم دزفول عکس بگیرم و کروکی بکشم کروکی هاش جالب نشد واقعا نمیتونستم کار کنم اینم راه کار استاد من برا باز شدن قفل مغز من
SAM_1182.jpg

et-rt

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام خسته نباشید دوست عزیز
کارتون ایرادایی داره ولی مطمئنا میتونید حلشون کنید
خطوط عمودی رو بیشتر روش تمرین کنید که کج نره
تو پنجره ها هم دقت نکردین و درست کار نشدن
خطوط به سمت نقاط گریز نرفتن
تو عکس دوم به فرو رفتگیه کار عمق ندادین و جداره ی رو به نور و پشت به نورو به یه صورت راندو کردین
تو کروکی کشیدن لازم نیست که چشمتون همش به بنا باشه
اول یه نگاه کلی به بنا بکنید و نسبتهای اضلاع و ارتفاعات رو تو حافظه ثبت کنید بعد فرم و ترکیب کلی بنا رو بکشید
بعد ببینید تو هر قسمت ساختمان چه اتفاقایی میوفته. مثلا تو نیمه ی اول اون دیوار ستا پنجره هست و شما اونو میکشید
موفق باشید

homayun.Gh

عضو جدید
سلام این کروکی فرهنگسرای الوند همدان هستش جاتون خالی یه درخت زردآلو داره که چاقاله های خیلی بزرگی داره این ساختمان یه سرداب کوچیک اما قشنگی داره چون مجوز نداشتم مجبور شدم از حیاطش کروکی بکشم
مشاهده پیوست 89781
میگما...یکمی نا مفهوم نیست؟!یعنی هیچ اطلاعات خاصی به آدم نمیده:confused:

رجبی علی

عضو جدید
میگما...یکمی نا مفهوم نیست؟!یعنی هیچ اطلاعات خاصی به آدم نمیده:confused:

سلام آره متاسفانه داداش همایون نذاشتن که از ساختمان کروکی بکشم بهانه مجوز آوردن منم چون مجبور بودم فردا کار تحویل استاد بدم و خیلی خسته شده بودم بسکی راه رفته بودم برا پیدا کردن سوژه اجبارا نشستم اینو کشیدم وقتی اینو میکشیدم اصلا روحیه خوبی نداشتم بیشتر دلم میخواست کار نکنم

homayun.Gh

عضو جدید
آره در نوع خودش بی نظیره حالا یه مقبره داره که متعلق به اِستِر و مُردخای که زن و عموی خشایار شاهه که یهودین همونایی که در چند روز 10 هزار ایرانی و از جمله هامان وزیر خشایار رو به قتل رسوندن میشه گفت بزرگترین جنایت بشری رو کردند سیزده بدری که ما باهاش حال میکنیم سال روز اون واقعه هستش برا یهودیا خیلی مقدسه بخاطر همین تو جنگ همدان به عنوان یه شهر غربی خیلی کم موشک خورد خلاصه اونجا تنها جاییه که خواستم اما موفق به کشیدنش نشدم چون مجرد هارو راه نمیدن یه یهودیه مسئولشه میگفت برو از هرجا و هرکی که میخوای نامه بیار نمیذارم بری داخل همدان شهر عجیبیه برا خودش :smile:
از کروکی کشیدن تو همدان میشه فیلم اکشن ساخت:D

آقا حالا از اینا بگذریم من میخوام اندازه کشیدنم رو کوچیک کنم(از طرح به اندازه A3 برم رو A4 ) نظر کارشناسی دوستان چیه؟:)

رجبی علی

عضو جدید
:biggrin: راست میگی
استاد ما از A3کوچیکترو پاره میکرد ولی من خودم رو هر کاغذی که دستم بیاد کار میکنم تیکه روزنامه کاغذ خط دار ولی اگه کوچیکتر میخوای کار کنی باید روان نویست هم نازک باشه جزیاتو بیشتر ماست مالی کنی ولی کادر کارت باید بیشتر کاغذو بگیره

homayun.Gh

عضو جدید
آره همه میگن A3 اما دیگه اینطور هم نیست که اندازه رو عوض کنی آسمون بیاد بچسبه به زمین:D آخه من کتاب های چاپ شده رو دیدم به نظرم منطقی اومد که تو A4 بکشی.هم کنترلت بیشتره هم واسه بیرون رفتن جمع و جورتره و...دست خیلی از نقاش ها هم دیدم که دفترایی تو اندازه های A4 دارن!
حالا دارم یه دفتر مسازم یه تست میزنم نتیجه رو اینجا اعلام میکنم:D

رجبی علی

عضو جدید
سلام این کروکی رو تو اتوبوس در راه رفتن به دانشگاه کشیدم
عیدتون پیشاپیش مبارک انشاءالله سال خوبی داشته باشید و همیشه دلی شاد باشه بدی ازم دیدید حلال کنید :w23::w27::w32::w33::w31::w40::w14:
من رفتم 5 یا 6 عید بیام:w34:
2011-10-13 18.18.20.jpg

آخرین ویرایش:

homayun.Gh

عضو جدید
سلام به همهههههههه سال نو مبارک باشه
روز اول تعطیلات(شیراز-باغ ارم):
مشاهده پیوست 90185
تجربه خیلی خوبی بود عالی بود.اول اینکه خیلی شلوغ بود تا حالا تو همچین شلوغی نکشیده بودم!!(فشار عصبی واقعا زیاد بود)
بعد size رو عوض کردم یعنی این روی A4 هستش.بعد دیگهههه...خیلی چیزا یاد گرفتم مثلا اینکه بلد نیستم دور طرح رو با درخت کادر ببندم و...:D

پیوست ها

• DSC00020.jpg
    DSC00020.jpg
    41.3 کیلوبایت · بازدیدها: 0

000!

عضو جدید
سلام به همهههههههه سال نو مبارک باشه
روز اول تعطیلات(شیراز-باغ ارم):
مشاهده پیوست 90185
تجربه خیلی خوبی بود عالی بود.اول اینکه خیلی شلوغ بود تا حالا تو همچین شلوغی نکشیده بودم!!(فشار عصبی واقعا زیاد بود)
بعد size رو عوض کردم یعنی این روی A4 هستش.بعد دیگهههه...خیلی چیزا یاد گرفتم مثلا اینکه بلد نیستم دور طرح رو با درخت کادر ببندم و...:D

کارت خوب شده مخصوصا درختات نسبت به کارای قبلیت واقعا بهتر شدن;)

homayun.Gh

عضو جدید
اینم مال امروز.ارگ کریم خان زند-شیراز:
مشاهده پیوست 90273
البته درسته یکی از برج ها کج شده بود اما نه اینقدر:surprised: یه چیزای جدیدیم یاد گرفتم مثل وقتی یه چیز دور میشه دیگه بیخیال جزیات به خوای کار کنی طرح خراب میشه:D

پیوست ها

• DSC00021.jpg
    DSC00021.jpg
    31.3 کیلوبایت · بازدیدها: 0

رجبی علی

عضو جدید
سیلام سیلام سیلام سیلام سیلام عیدتون مبارک همه خوبید به به میبینم کار آوردید
داداش همایون که ترکونده بابا:w17:
من از روز شروع سفرم کارامو میذارم این کروکی رو در راه سفر ار فرط بیکاری کشیدم
5.jpg

رجبی علی

عضو جدید
آره یه سرگرمی توپه تو ماشین کار کردن
داداش همایون من خیلی با باغ ارمت حال کردم مخصوصا آدماش من خودم با کشیدن آدم مشکل دارم دست خودم نیست یهو میرم سراغ جزییات لباس و بدن و چهره آدما البته اونم درنمیاد ساده کشیدن برام سخته تو شلوغی کار کردن اولش سخته بعد به فضا غالب میشه آدم بعدش حساب کار دست آدمای کنجکاو میاد همیشه اونجای کنجکاویشون جالبه که میپرسن نقاشی میکنی ؟چهره هم بلدی بکشی ؟:D
این کروکی رو وسط راه واسه ناهار واساده بودیم از داخل ماشین کشیدم یه مسجد در جاده تاکستان بود بعد 2 ماه کار نکردن کارم ضعیف شده
مشاهده پیوست 90998

پیوست ها

• 6.jpg
    6.jpg
    26.7 کیلوبایت · بازدیدها: 0

homayun.Gh

عضو جدید
آره یه سرگرمی توپه تو ماشین کار کردن
داداش همایون من خیلی با باغ ارمت حال کردم مخصوصا آدماش من خودم با کشیدن آدم مشکل دارم دست خودم نیست یهو میرم سراغ جزییات لباس و بدن و چهره آدما البته اونم درنمیاد ساده کشیدن برام سخته تو شلوغی کار کردن اولش سخته بعد به فضا غالب میشه آدم بعدش حساب کار دست آدمای کنجکاو میاد همیشه اونجای کنجکاویشون جالبه که میپرسن نقاشی میکنی ؟چهره هم بلدی بکشی ؟:D
این کروکی رو وسط راه واسه ناهار واساده بودیم از داخل ماشین کشیدم یه مسجد در جاده تاکستان بود بعد 2 ماه کار نکردن کارم ضعیف شده
مشاهده پیوست 90998
حرف زدن با مردم هم لذت خودش رو داره:D
ایول با کادر بستنت با ماشین حال کردم;) فقط میگم این ورودی مسجد مگه عمق نداره؟!یا من اشتباه میکنم؟

بالا