کرکسیون پروژه های طراحی معماری

وضعیت
موضوع بسته شده است.

takmemar

عضو جدید
سلام به همه
من تو مشکل بزرگی افتادم...:(
موضوع طرح این ترم ما(طرح 4) بیمارستانه! طراحی یه بیمارستان یا بهتر بگم درمانگاه تخصصی کنار پارک دلاویلت پاریس!
من از نظر فرم و کانسپت به نتیجه رسیدم و تقریبا همهی وقتمو تو طول ترم روی مطالعه واسه کانسپتم که «خود» بود گذاشتم!
ولی الان که رسیدم به پلان و ایناش، واقعا به مشکل برخوردم...
آخه من دقیقا نمیدونم یه درمانگاه تخصصی چه فضاهایی میخواد و اساس چیدمان فضاها و ورودیها چجوریه؟
میشه کمکم کنین؟!!

et-rt

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوست من
کارت خوبه ولی موردای زیادی هست که میشه گفت
اول اینکه سایت تو یه سایت بزرگه و طرح تو کوچکترین تاثیری بر سایت نزاشته و اگه خوب به اولین عکست نگاه کنی میبینی که ساختمون مثل یه نقطه یا لکه تو سایت ظاهر شده
تاثیر بر سایت یعنی اینکه طرح شما در بعد دوم توی سایت پخش بشه ولی نباید از اضلاع سایتت پیروی کنه و موازی با اونها باشه
درکل طرح شما باید یک تظاد رو با زمین ایجاد کنه
بحث دوم در مورد پنجره ها هستش که این پنجره ها یه تکرار نه چندان دلچسب ایجاد میکنه و به صورت خیلی ابتدایی طراحی شدن
یادتون باشه که بازشوها و دیوارها باید به صورت فضاهای صلب و شفاف کنار هم قرار بگیرن نه اینکه دیوار نقش یک صفحه رو ایفا کنه و پنجره ها مثل سوراخ توی اون قرار بگیرن
مورد بعدی هم خط اسمان کارته که به صورت کاملا یک دست و صاف هست و نقطه ی اوج قوی توی کار نیس
به نظر من شما طرحتونو از پلان شروع کردین و دیوارها رو بالا اوردین و بعد به فرمتون رسیدین که این اشتباهه چون روند صحیح طراحی از کل به جز هست و پلان اخرین مرحله هستش
من خودم طرح 2 هستم اینجا دوتا رندر ایزومتریک از کارم برات میزارم تا بهتر متوجه منظورم بشی:smile:

پیوست ها

• ff.jpg
    ff.jpg
    22.7 کیلوبایت · بازدیدها: 0

architect2011

عضو جدید
سلام دوست من
اول اینکه سایت تو یه سایت بزرگه و طرح تو کوچکترین تاثیری بر سایت نزاشته و اگه خوب به اولین عکست نگاه کنی میبینی که ساختمون مثل یه نقطه یا لکه تو سایت ظاهر شده
تاثیر بر سایت یعنی اینکه طرح شما در بعد دوم توی سایت پخش بشه ولی نباید از اضلاع سایتت پیروی کنه و موازی با اونها باشه
بحث دوم در مورد پنجره ها هستش که این پنجره ها یه تکرار نه چندان دلچسب ایجاد میکنه و به صورت خیلی ابتدایی طراحی شدن
یادتون باشه که بازشوها و دیوارها باید به صورت فضاهای صلب و شفاف کنار هم قرار بگیرن نه اینکه دیوار نقش یک صفحه رو ایفا کنه و پنجره ها مثل سوراخ توی اون قرار بگیرن
مورد بعدی هم خط اسمان کارته که به صورت کاملا یک دست و صاف هست و نقطه ی اوج قوی توی کار نیس
به نظر من شما طرحتونو از پلان شروع کردین و دیوارها رو بالا اوردین و بعد به فرمتون رسیدین که این اشتباهه چون روند صحیح طراحی از کل به جز هست و پلان اخرین مرحله هستش
من خودم طرح 2 هستم اینجا دوتا رندر ایزومتریک از کارم برات میزارم تا بهتر متوجه منظورم بشی:smile:

ممنونم خیلی استفاده کردم موافقم با نظرتون

moh110h

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوست من

حالا کار شما موضوعش چیه؟

همه ایرادای این مهندس رو بر عکس داری؟چرا انقدر طرحت غالبه؟اصلا چرا این شکلیه؟اقلیمیه؟فرهنگیه؟عملکردیه؟چرا انقدر سطح اشغال بالاس؟پلاناتم بذار با رندر های دیگه کارت که انصافا رندر خوبی داره رو با هم نقد کنیم...منتظرم ها.

moh110h

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سایه سایت پلانت کاملا عکسه رندراته...دانشجو من بودی می نداختمت..چون بلدی زحمت کشیدی اما غلط نوشتاری داری نه املایی.

اگر نظر بخوایم بدیم اول از دوز نگاه می کنیم می بینیم تری دی ها بسیار ضعیفه..شاید آرشی کد زدی انقدر مصنوعی شده یا رویته...در هر صورت بده.

از دور داد نمی زنه من دانشکده معماریم

ارتباط ساختمون با سایت ضعیفه
فکر نکردی صرفا تزیین کردی...الکی یه جا اومده بیرون...الکی سمت غرب سه تا ستون چه داریم....فکر شده نیس...نورگیری رندر داخل آتلیه به شدت غلطه نور باید کنار دست باشه نه پست و جلو..پلان بذاری بیشتر می تونم بگم..

هیچ عیبی نداره که برای طرح 2 پلان بزنی بعد دیوار ها رو بیاری بالا..اما این کارو عمرانی انجام دادی نه معماری فکر و ظرافت نداره
برای طرح های عملکردی پلان باید اول ترسیم شه.
برای طرح های فرمال اسمش روشه...

کارت مقطع خوبی نداره
آمفی نمی بینم..کتابخونه سایت نمااازخونه...محل گپ و پفت بچه ها بوفه...

کارت از دور همون قدر دانشکده شده که یه دوستی می گه هتل بهش...

شرمنده ها!

architect2011

عضو جدید
QUOTE=moh110h;4614865]سایه سایت پلانت کاملا عکسه رندراته...دانشجو من بودی می نداختمت..چون بلدی زحمت کشیدی اما غلط نوشتاری داری نه املایی.
سلام استاد من تمام قد جلوتون خم میشم و عاشق این نظر کارشناسانم
ولی استاد من اگه حتی 1 یا 2 تا کرکسیون درست درمون داشتم این طرحم نبود
به خدا استاداز صبح میومد میشست تو کلاس تا عصر میرفت من به نظرتون چه کار میکردم؟؟؟
اگر نظر بخوایم بدیم اول از دوز نگاه می کنیم می بینیم تری دی ها بسیار ضعیفه..شاید آرشی کد زدی انقدر مصنوعی شده یا رویته...در هر صورت بده.

از دور داد نمی زنه من دانشکده معماریم

اره با رویت زدم...پس با چی کار میکردم بهتر بود؟(که از دور معلوم میشد دانشکدست)

فکر نکردی صرفا تزیین کردی...الکی یه جا اومده بیرون...الکی سمت غرب سه تا ستون چه داریم....فکر شده نیس...نورگیری رندر داخل آتلیه به شدت غلطه نور باید کنار دست باشه نه پست و جلو..پلان بذاری بیشتر می تونم بگم..
درسته همین طوری زدم عجله ای ...

هیچ عیبی نداره که برای طرح 2 پلان بزنی بعد دیوار ها رو بیاری بالا..اما این کارو عمرانی انجام دادی نه معماری فکر و ظرافت نداره
برای طرح های عملکردی پلان باید اول ترسیم شه.
برای طرح های فرمال اسمش روشه...

همه ی بچه ها اینطوری کار کردن منم تازه ته ترم که طرحم اوردم تو 3d رویت موضوع رو فهمیدم(تازه خیلی هاشونم که 3d نداشتن و اصلا کار نکردن اصلا نفهمیدن اگه 3d بگیرن میشه مسکونی یکی از طرح بچه ها رو من 3d گرفتم بخدا با کلی تزیینات شد مسکونی عکسش رو میذارم)

کارت از دور همون قدر دانشکده شده که یه دوستی می گه هتل بهش...

شرمنده ها![/QUOTE]
درسته ولی منم روالم از این ترم عوض میشه به استاد هامون نمیشه اطمینان کرد(البته استاد جسارت نشه)

دوباره میگن نسل اینده معمارها روز به روز ضعیف تر میشه...
من درواقع دیگه به دانشگاه اعتقاد م خیلی کمرنگ شده بیشتر خودم کار میکنم
شما میگید من چکار کنم و این دانشجوی ضعیف رو راهنمایی کنین
خوشحال میشم دوباره با هم بحثی در این مورد داشته باشیم اگه لطف کنید
بی نهایت ممنون

آخرین ویرایش:

moh110h

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من قصد جسارت نداشتم عزیزم اما دیدم بعضی ها از کار تو خوششون اومده

به نظر من تو از اون شاگردای حرف گوش کن بودی برا همین نقد کردم..تازه کم گقتی...

با من در تماس باش تا جایی که بتونم در خدمتتم اگر از سوادم خارج باشه می سپارمت به اهلش...

اسم دانشگاهتو برام بفرست و دست دوستی ما رو رد نکن.

در ضمن کتاب مفاهیم پایه در معماری رو بگیر...50 صفحه اولشو بخون بقیه کتاب رو هم هر شب بکش تا تموم شه

موفق باشی

architect2011

عضو جدید
من قصد جسارت نداشتم عزیزم اما دیدم بعضی ها از کار تو خوششون اومده

به نظر من تو از اون شاگردای حرف گوش کن بودی برا همین نقد کردم..تازه کم گقتی...

با من در تماس باش تا جایی که بتونم در خدمتتم اگر از سوادم خارج باشه می سپارمت به اهلش...

اسم دانشگاهتو برام بفرست و دست دوستی ما رو رد نکن.

در ضمن کتاب مفاهیم پایه در معماری رو بگیر...50 صفحه اولشو بخون بقیه کتاب رو هم هر شب بکش تا تموم شه

موفق باشی

ممنونم استاد

hd_memar

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام به همه من تو مشکل بزرگی افتادم...:( موضوع طرح این ترم ما(طرح 4) بیمارستانه! طراحی یه بیمارستان یا بهتر بگم درمانگاه تخصصی کنار پارک دلاویلت پاریس! من از نظر فرم و کانسپت به نتیجه رسیدم و تقریبا همهی وقتمو تو طول ترم روی مطالعه واسه کانسپتم که «خود» بود گذاشتم! ولی الان که رسیدم به پلان و ایناش، واقعا به مشکل برخوردم... آخه من دقیقا نمیدونم یه درمانگاه تخصصی چه فضاهایی میخواد و اساس چیدمان فضاها و ورودیها چجوریه؟ میشه کمکم کنین؟!!
موضوغ طرح 4 منم بیمارستان بود البته نه تخصصی عمومی 96 تخت خوابی استاد خوبی داشتیم و تا حدودی اطلاعات دارم اگه به درد بیمارستان تخصصیت بخوره اول بگو بیمارستانت چه تخصصیه؟ و اینکه استاد ریز فضا داده یا نه؟ نفهمیدم الان مشکلت ریز فضا هاست یا دیاگراما؟

et-rt

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
طرح 2 . موضوع: مجتمع فرهنگی معماران جوان ابعاد سایت: 240در80 متر
ass.jpgff.jpg

et-rt

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اینم پلان اولین طبقه.
البته بگم که قسمت سمت چپ پلان نمایشگاه اثار هستش و اون راه رویی که در ادامه هستش بنبست نیست و با پله به نمایشگاه زیر زمینی میرهnew work.jpg

moh110h

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خیلی شیت جالبیه. با چه نرم افزاری کار شده

پینت :d

من هر چقد ر از ماکت خوشم اومد شیتتو نپسندیدم

اولا سنگینه...رنگاش تانسب ندارن....لاین نکردی...یعنی خطوط اتفاقی اند فکر نکردی بر یه اساسی مرتب کنی...داخلی ها که خالیه..عنوان هایی که نوشتی غلطه...نمای بیرونی...نه طراحی بیرونی...بعد دیگه آهان!
فیلاتو eps بگیر ببر تو فتو شاپ اینجوری که پی دی اف کردی و اونجا هم از blending option استفاده کرده بد شده...ماته بی کیفیته پلانات....با ای پی اس ببر..به جا بلندینگ هم از منوی ***** unsharp mask رو بزن

شیتت سنگینیش طرفه چپه و راست رو هواست...

تو شیت گرافیکی که اسمون رو انقدر آبژه نمی ذارن..رندراتو png بگر تو فتو شاپ به مقدار لازم آسمون بذار...

بازم بگم!؟

et-rt

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

اولا سنگینه...رنگاش تانسب ندارن....لاین نکردی...یعنی خطوط اتفاقی اند فکر نکردی بر یه اساسی مرتب کنی...داخلی ها که خالیه..عنوان هایی که نوشتی غلطه...نمای بیرونی...نه طراحی بیرونی...بعد دیگه آهان!
فیلاتو eps بگیر ببر تو فتو شاپ اینجوری که پی دی اف کردی و اونجا هم از blending option استفاده کرده بد شده...ماته بی کیفیته پلانات....با ای پی اس ببر..به جا بلندینگ هم از منوی ***** unsharp mask رو بزن

تو شیت گرافیکی که اسمون رو انقدر آبژه نمی ذارن..رندراتو png بگر تو فتو شاپ به مقدار لازم آسمون بذار...

بازم بگم!؟

فک کنم نظرم در مورد شیت عوض شد:w20:

esul

عضو جدید

بازم بگم!؟

استاد eps چیه؟!!!!پیدا نکردم

et-rt

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
شیت های طرح معماری 2

شیت های طرح معماری 2

سلامی گرم خدمت دوستان عزیز
بالاخره راحت شدم و طرحمو تموم کردم
شیتارو اینجا گذاشتم که ببینید خوشحال میشم اگه هر موردی به نظرتون میرسه بهم بگید
ممنونsheet1.jpgsheet2.jpg

et-rt

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
sheet5.jpg
راستی موضوع این طرح فرهنگسرای معماران جوان هستش و مساحت سایتش هم 240در80 متر هست و کانسپتش هم شفافیت ذهن معماره

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
کار خوبی‌ به نظر میاد... مخصوصا اون مقطعی که زدی ....ولی‌ من اگه جای تو بودم رو شیتبندیم بیشتر کار می‌کردم.. بک گراند مشکی‌ قرمز سفید و شکل‌های محو و پلان محو خیلی‌ شیت رو شیک و حرفه ای می‌کنه... آبی‌ و اینا زیاد جالب نیست به نظرم ولی‌ خوب بعضیا ممکن دوست داشته باشن....

فونتیم که استفاده کردی به نظرم اگه ساده و یه کم ریزتر کنی‌ و بیشتر حجمتو نشون بدی تا نوشته‌ .,... باز به نظرم تاثیر مثبتی تو ارائت میذاره...

et-rt

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کار خوبی‌ به نظر میاد... مخصوصا اون مقطعی که زدی ....ولی‌ من اگه جای تو بودم رو شیتبندیم بیشتر کار می‌کردم.. بک گراند مشکی‌ قرمز سفید و شکل‌های محو و پلان محو خیلی‌ شیت رو شیک و حرفه ای می‌کنه... آبی‌ و اینا زیاد جالب نیست به نظرم ولی‌ خوب بعضیا ممکن دوست داشته باشن....

فونتیم که استفاده کردی به نظرم اگه ساده و یه کم ریزتر کنی‌ و بیشتر حجمتو نشون بدی تا نوشته‌ .,... باز به نظرم تاثیر مثبتی تو ارائت میذاره...

سلام در مورد بک گراند کار باید بگم استادمون گفت که حتی رنگبندی شیتتون باید متناسب با کانسپت باشه منم که کانسپتم شفافیت بود و رنگی جز ابی به ذهنم نرسد
در مورد فونت هم باهات موافقم ولی میخواستم حال و هوای این شیتا رو یه جورای مثل مجله های کمیک در بیارم
یعنی میخواستم از حالت رسمی و خطی یکمی بیرون بیاد
ممنونم از نظراتت

architect2011

عضو جدید
افرین خسته نباشی
طرحت خوبه اما شیتت به نظر من فونتش نمیخونه همش تو یک فازه کاش فونتتو پرسپکتیوی میکردی و ... یا رنگبندیش هم خونی نداره...
البته نظر شخصیه منه...
مثلا من طرحمو این طوری شیت بندی کردم
412.jpg

در کل خسته نباشی

آخرین ویرایش:

et-rt

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اره بابا کار خودمه
هم طراحیش هم شیت بندیش

وضعیت
موضوع بسته شده است.