آیا قرآن تحریف شده؟

Maenad

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خداوند متعال در سوره بقره آيه ي 22 مي فرمايد : «اگر از آنچه كه بر بنده خودمان فرو فرستاده ايم در تعجب و ترديد مي باشيد . پس (حداقل) يك سوره مشابه آن بياوريد و در اين كار از هر كه خواهيد كمك بگيرد . و در آيه بعد از آن مي فرمايد : «اگر نتوانستيد كه هرگز هم نخواهيد توانست از آتشي بترسيد كه براي كافران آماده شده است» .
كلمه (شهر) به معني ماه ، 12 بار در قرآن كريم تكرار شده است كه مساوي تعداد ماههاي يكسال است .

ـ كلمه (يوم) به معناي روز ، 365 بار در قرآن كريم تكرار شده است كه مساوي تعداد روزهاي يكسال شمسي است .
ـ كلمه (ساعه) 48 بار در قرآن كريم تكرار شده است كه در 24 مورد قبل از آن يكي از حروف ذكر شده است و در 24 مورد ديگر قبل از آن حرفي وجود ندارد . بنابراين هر مورد را كه در نظر بگيريم مطابق است با تعداد ساعات يك شبانه روز كه 24 ساعت مي باشد .

كلمه (سجد) به معناي سجده كرد و مشتقات آن (در زمان ماضي ، مضارع و امر) براي عاقلان 34 بار تكرار شده است كه اين عدد برابر است با تعداد سجده هاي واجب روزانه ، چون روزانه 17 ركعت نماز واجب است و هر ركعت 2 سجده دارد .
كلمه (رجل) به معناي مرد مساوي كلمه (امراه) به معناي زن هر كدام 24 بار آمده است

كلمه (ملائكه) به معناي فرشتگان و كلمه (شيطان) به معناي اهريمن و يا جن هر كدام 88 بار تكرار شده
است .
كلمه (آخرت) به معناي جهان آخرت و كلمه (دنيا) به معناي اين جهان هر كدام 115 بار تكرار شده است

کلمه (الحسنات) به معناي خوبي ها و كلمه (سيئات) به معناي گناهان هر كدام 180 بار تكرار شده است

کلمه(الحياه) به معناي زندگي وكلمه (الموت) به معناي مرگ هر كدام 145 بار تكرار شده است

كلمه(ارسل) به معناي فرستاد و مشتقات آن 513 بار در قرآن كريم تكرار شده است و نام 28 پيامبري كه در قرآن از آنها نامي آورده شده است نيز مجموعاً 513 بار تكرار شده است .

عبارت (حزب الله) به معناي ياران خداوند و عبارت (حزب الشيطان) به معناي ياران شيطان هر كدام 3 بار تكرار شده است .
در قرآن كريم به اينكه 300 سال شمسي دقيقاً برابر 309 سال تمام قمري است به صورت مستقيم اشاره شده است .

يكي ديگر از اعجازهاي قرآن كه 2 سال قبل توسط يكي از فارغ التحصيلان رشته آمار جناب آقاي كوروش جم نشان كشف شده است :
قبل از ‌آنكه آن را توضيح دهيم ابتدا سه نكته را متذكر مي شويم :
الف)همان طور كه مي دانيم تعداد كل آيات قرآن كريم 6236 آيه است كه يك عدد زوج است .
ب) همچنين مي دانيم كه قرآن 114 سوره دارد پس مجموعه شماره سوره هاي قرآن مي شود 6555 كه يك عدد فرد است:
1+2+3+.....=6555
ج) اگر شماره ي هر سوره را با تعداد آيات آن سوره جمع كنيم عدد مخصوص آن سوره بدست مي آيد مثلاً براي سوره حمد كه اولين سوره قرآن مي باشد عدد مربوط مي شود 8‌ (7+1) و براي سوره بقره مي شود
288(286+2) و براي سوره آل عمران عدد مربوط مي شود 203 يعني (200+3) .

حال اگر اين عددهاي به دست آمده براي هر سوره را به تفكيك زوج و فرد در جدول هاي جداگانه اي قرار دهيم نتايج شگفت آوري به دست مي آيد .
جدول عددهاي حاصله ي فرد
جدول عددهاي حاصله ي زوج
آل عمران
203
فاتحه
8
مائده
125
بقره
288
انعام
171
نساء
180
.....
.....
.....
....
جمع كل
6555
جمع كل
6236

چهار مطلب شگفت انگيز در اين جدول ها ديده مي شود :

الف)مجموع اعداد جدول زوج برابر است با 6236 كه مساوي مجموع كل ‌آيات قرآن است و مجموع عددهاي حاصل از جدول فرد برابر است با 6555 كه همان عدد حاصل جمع شماره سوره هاي قرآن است .

ب) در هر جدول 27 سوره وجود دارند كه تعداد كل آيات آن سوره يك عدد زوج است و بنابراين در هر جدول نيز 30 سوره وجود دارد كه تعداد كل آيات آن سوره فرد است .

ج) در هر جدول به طور مساوي 57 سوره قرار مي گيرد .

د) مجموع اعداد جدول زوج يك عدد زوج شده است و مجموع اعداد جدول فرد يك عدد فرد شده است .

بدين ترتيب حتي اگر يك آيه از يك سوره اي كم شود يا زياد شود و يا يك سوره جابه جا شود تمام نظم فوق از بين مي رود .
بنابراين اين رابطه اثبات مي نمايد كه يك سوره و حتي يك آيه از قرآن شريف كم و يا زياد نشده است .

Maenad

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من چیکار کنم این تاپیکو همه ببینن؟
بچه ها خواهش میکنم بدور از تعصب به جدول دقت کنید و واسه نظرتون دلیل بدید...

آخرین ویرایش:

Hossein -2002

عضو جدید
کاربر ممتاز
با عرض معذرت هیچوقت "نظر من" نمیشه حرف مستند!!!
چرا باعرض معذرت راس میگی 
هرکی نظر خودشو داره 
اما بنظرمن ممکنه تحریفش شده باشه. من فقط نظر خودمو دارم میگم ب عقیده کسیم قصد ندارم توهین کنم

salizadeniri

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرا باعرض معذرت راس میگی
هرکی نظر خودشو داره
اما بنظرمن ممکنه تحریفش شده باشه. من فقط نظر خودمو دارم میگم ب عقیده کسیم قصد ندارم توهین کنم
خوب دلیلتون چیه؟
کی اونو تحریف کرده و کی؟

Ir. A. P

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرا باعرض معذرت راس میگی
هرکی نظر خودشو داره

اگه تحریف شده اصلش کجاست؟ چرا چند نوع قران نداریم ؟ چرا کسی تا حالا نگفته قران اونیه که دست منه نه اونی که شما میخونید؟ مسلما اگر بود خیلی ها از وجودش برای ضربه زدن به اسلام استفاده میکردن غیر از اینه؟

Hossein -2002

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه چرا ضربه زدن؟؟
تحریف میکنن ک منافع خودشونو حفظ کنن. یسری منافع واسه خودشون درست کنن و...

JavadMessi

مدیر بازنشسته
نه چرا ضربه زدن؟؟
حسن جان خوشبختانه یا متاسفانه این بحث سیاسی نیست که هر کسی رو هوا حرف بزنه و به عنوان سند بگه اگه دروغه خلافشو ثابت کن!!!
پس خواهشا سعی نکنید هر موضوعی رو سیاسی کنید:gol:

Hossein -2002

عضو جدید
کاربر ممتاز
حسن جان خوشبختانه یا متاسفانه این بحث سیاسی نیست که هر کسی رو هوا حرف بزنه و به عنوان سند بگه اگه دروغه خلافشو ثابت کن!!!
پس خواهشا سعی نکنید هر موضوعی رو سیاسی کنید:gol:
نه سیاسی نمیکنم. اما روهر بحثی آدم نباید زیاد تعصبی بحث کنه. من عقیده خودمو گفتم. اگرم ب عقیده کسی توهین کردم همینجا معذرت میخوام . بالاخره هرکی یه عقیده ای داره

JavadMessi

مدیر بازنشسته
نه سیاسی نمیکنم. اما روهر بحثی آدم نباید زیاد تعصبی بحث کنه. من عقیده خودمو گفتم. اگرم ب عقیده کسی توهین کردم همینجا معذرت میخوام . بالاخره هرکی یه عقیده ای داره
عقیده شخصی وقتی عمومی شد باید باید منطقی باشه نه از روی هوا و هوس!!

Hossein -2002

عضو جدید
کاربر ممتاز
عقیده شخصی وقتی عمومی شد باید باید منطقی باشه نه از روی هوا و هوس!!
از روی هوا و هوس نیست . قرآنم مثه همه کتابای دیگس. من که خودم عربی بلد نیستم و نمیخوامم یاد بگیرم. بنابراین هرکی میتونه معنییی ای که خودش دوس داره رو برای یه سوره یا یه آیه قرار بده 

Ir. A. P

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه چرا ضربه زدن؟؟

به نظر من غیر منطقی هست چون چند سال بعد از نزول قران اسلام به کشور های زیادی کشیده شد حتی تا ایران و مصر و... که خودتون هم از این جنگ ها خبر دارید در زمان خلیفه های قبل از امام علی(ع)
اگر در یک کشور به خاطر منافع گروهی عوض میشد باید نسخه های دیگرش در سایر کشور ها میبود و الان ما چند قران داشتیم که اینطور نیست شما چه دلیلی دارید برای این ادعاتون؟

JavadMessi

مدیر بازنشسته
از روی هوا و هوس نیست . قرآنم مثه همه کتابای دیگس. من که خودم عربی بلد نیستم و نمیخوامم یاد بگیرم. بنابراین هرکی میتونه معنییی ای که خودش دوس داره رو برای یه سوره یا یه آیه قرار بده
من متوجه نشدم نتیجه شما از چی حاصل شد!!!
چون عربی بلد نیستین پس به این دلیل قرآن تحریف شده؟!!!

Hossein -2002

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من غیر منطقی هست چون چند سال بعد از نزول قران اسلام به کشور های زیادی کشیده شد حتی تا ایران و مصر و... که خودتون هم از این جنگ ها خبر دارید در زمان خلیفه های قبل از امام علی(ع)
اگر در یک کشور به خاطر منافع گروهی عوض میشد باید نسخه های دیگرش در سایر کشور ها میبود و الان ما چند قران داشتیم که اینطور نیست شما چه دلیلی دارید برای این ادعاتون؟
من ادعایی نکردم. نظر خودمو گفتم. 

Hossein -2002

عضو جدید
کاربر ممتاز
من احساس میکنم اینجا همه دارن براساس تعصبه خودشون نظر میدن نه عقلشون. 
بنابراین دلیلی نمیبینم بحثو ادامه بدم
چون اینجور بحثا بیفایدس بدتر اعصابم داغون میشه. شب همگان خوش

JavadMessi

مدیر بازنشسته
دوست عزیز شما از اولش با نظر شخصی اومدین جلو و فکر کنم تعصب از نظر صرفا شخصی حاصل بشه تا حرف مستند!!!

Ir. A. P

عضو جدید
کاربر ممتاز

به نظر من تنها شما هستی که بی دلیل حرف میزنید (امیدوارم این رو رو حساب بی ادبی نذارید اخه همه جا میگید این نظر منه و هیچ دلیلی نمیارید ادعا میکنید برای منافع افراد تحریف شده اما دلیلی نمیارید)

Hossein -2002

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من تنها شما هستی که بی دلیل حرف میزنید (امیدوارم این رو رو حساب بی ادبی نذارید اخه همه جا میگید این نظر منه و هیچ دلیلی نمیارید ادعا میکنید برای منافع افراد تحریف شده اما دلیلی نمیارید)
دلیل نمیارم چون حوصله ندارم تاریخ و ورق بزنم . 

sam 600020

عضو جدید
کاربر ممتاز
بی خیال بابا این آقا اومدن نظرشونو گفتن هرچند دلیلی هم برای نظرشون نگفتن ولی من فکر میکنم ایشون منظورشون تحریف در معنا و تفسیرشون هست نه اصلش ... چون همونطور که شماها هم گفتین اگه تاحالا یه کلمه اش این ور اونور شده بود تا الان معلوم میشد.
همونطور که چند ماه پیش وقتی چین قران چاپ کرد و یه نمیدونم «و» یا چیشو گذشته بودن بهش اعتراض شد ...

یکی از دلایلی هم که برای اخرین کتاب اسمانی بودن قران عنوان شده همین عدم تحریفش هست .

شمام اگه واقعا دلیل منطقی برا حرفتون دارید لطفا بگین تا کسایی که نظرتونو میخونن فکر نکنن فقط برا متفاوت بودن و جلب توجه دارین با بقیه ساز مخالف میزنین

Maenad

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

دوست خوبم مرسی از نظرت
اما اگه آیه ای از قرآن کم میشد یا زیاد نظم ریاضی گفته شده از بین میرفت...
به نظمش دقت کردی؟
اون جدوله...

3D Art

عضو جدید
کاربر ممتاز
این نظر من نیست . . . پس قابل بحث هست .
قرآن و همه کتابهای آسمانی به خودیه خود دارای مشکلاتی هستند . . . که اگر مجالی باشه توضیح میدم
اگر کسی نتونست جواب بده لطفا دینش رو به خطر نندازه بگه من نمیتونم جواب بدم شما لازم نیست همه چیز رو بدونید . . .
ولی این جمله شما مثل این میمونه که بگیم یک نقاشی مثل پرتره مونالیزا بیارید . . . آیا کسی میتونه ؟ در مورد این هم بعدا توضیح میدم
پیروز باشید و بدور از تعصب

JavadMessi

مدیر بازنشسته
این نظر من نیست . . . پس قابل بحث هست .
قرآن و همه کتابهای آسمانی به خودیه خود دارای مشکلاتی هستند . . . که اگر مجالی باشه توضیح میدم
اگر کسی نتونست جواب بده لطفا دینش رو به خطر نندازه بگه من نمیتونم جواب بدم شما لازم نیست همه چیز رو بدونید . . .
ولی این جمله شما مثل این میمونه که بگیم یک نقاشی مثل پرتره مونالیزا بیارید . . . آیا کسی میتونه ؟ در مورد این هم بعدا توضیح میدم
پیروز باشید و بدور از تعصب
اون همه بعدش ربطی به ما نداره چون تحریف شده است!
جواب تک تک حرفایی که میخواید بزنید بارها داده شده و عجیب اینه که طرف مخالف ته تهش بازهم همون مخالفه اوله!!!
پرتره مونالیزا هم قیاس مع الفارقه گرچه بدلش هم وجود داره و از روی قدمت میتونند بفهمند کدوم اصله!!

3D Art

عضو جدید
کاربر ممتاز
اون همه بعدش ربطی به ما نداره چون تحریف شده است!
جواب تک تک حرفایی که میخواید بزنید بارها داده شده و عجیب اینه که طرف مخالف ته تهش بازهم همون مخالفه اوله!!!
پرتره مونالیزا هم قیاس مع الفارقه گرچه بدلش هم وجود داره و از روی قدمت میتونند بفهمند کدوم اصله!!

پرتره مونالیزا با چندین لایه اسکن هنوز هم دارای رازهای ناشناخته هست . . .
عجب از شمایی که از حرف های نزده من آگاهید . . .!
مخالفت با دینی که 1400 سال هست حکومت ها در جهت تثبیتش خونها ریخته اند و پول ها خرج کرده اند کاری خطرناک هست . . . ولی اگر جوابی داشتید اجازه سخن میدادید نه اینکه سخن پراکنی کنید دوست گرامی . . .
دیگه پست هام رو ادامه نمیدم توی این تاپیک مگر اینگه استارتر اجازه بده .

JavadMessi

مدیر بازنشسته
مخالفت با دینی که 1400 سال هست حکومت ها در جهت تثبیتش خونها ریخته اند و پول ها خرج کرده اند کاری خطرناک هست . . . ولی اگر جوابی داشتید اجازه سخن میدادید نه اینکه سخن پراکنی کنید دوست گرامی . . .
من اجازه سخن ندادم؟!!!
شما بفرمایید بحث رو شروع کنید گرچه اسمش بحثه و در عمل این فقط ما هستیم که باید جواب بدیم!
خون ریختن حکومتها ربطی به دین داره؟؟؟

شهریاری 2

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن
کاربر ممتاز
من اجازه سخن ندادم؟!!!
شما بفرمایید بحث رو شروع کنید گرچه اسمش بحثه و در عمل این فقط ما هستیم که باید جواب بدیم!
خون ریختن حکومتها ربطی به دین داره؟؟؟

بابا میخاد جواب نده،بهونه در میاره!

Maenad

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

دوست خوبم
ما آزادیم که نظر منطقی بدیم
شمام نظرتو بگو
از دوستای دیگه خواهش میکنم منطقی و با آرامش ادامه بدیم
مرسی...

JavadMessi

مدیر بازنشسته
من اگر میخواستم جواب ندم توی این تاپیک پست نمیزدم . . .
ولی با برخورد جواد خان دیگه به سرنوشت تاپیک پی بردم که به کجا میره . . .
خان خودتی:دی
شما بفرمایید البته نه کپی پیستی ما هم اگر تونستیم طبق معمول جواب میدیم!!
البته نمیدونم استارتر راضیه یا نه چون خیلی زبطی به تاپیک نداره

بالا