صفحه 9 از 19 نخستنخست ... 5678910111213 ... آخرينآخرين
نمايش نتايج 81 تا 90 از 186

تاپیک: روش هاي ساخت فرآورده هاي شيميايي

کاربر فعال تالار شیمی آواتار S H i M A
    تاريخ عضويت
    2007/3

پيش فرض

روش تولید کویل پشه کُش (کویل حشره کش)

مراحل مختلف تولید فرایند محصول بشرح ذیل می باشد:

1) موادخام

2) خردکردن و پودرسازی

3) ترکیب کردن

4) خمیرکردن

5) خمیرکردن ثانویه

6) خردکن ثانویه

7) اکستروژن

8) برش

9 ) سوراخ کردن و مهرکردن

10) خشک کردن

11) بسته بندی

12) موادشیمیایی و آب

13) افزودنیهای شیمیایی اضافی

14) ضایعات

15) موادضایع

1-ابتدا کلیه مواد خام که بعنوان عناصر اصلی کویل بکار می روند توزین می شوند.

2-مواد خام در آسیاب بصورت پودر در می آید.

3-پودر بدست آمده در یک مخلوط کن :کاملاً مخلوط می گردد این مواد شامل پودر پوست چوب،

خاک اره تصفیه شده و نشاسته میباشد.

4-این مواد به خمیرکن منتقل شده و با میزان مناسبی از مواد رنگی،اسانس حشره کشها و

آب مخلوط شده سپس کاملاً خمیر می گردد.

5- الیزین، مالاکیت سبز و دی نیتروفنل به مخلوط اضافه شده مجدداً خمیر می گردد.

6-قبل از این که مخلوط به پرس اکستروژن منتقل گردد ابتدا به ضایعات اکسترود شده کاملاً

آسیاب می گردد.

7-مخلوط آسیاب شده به پرس اکستروژن منتقل می گردد.

8-نوارهای با ضخامت 3میلیمتر تولید شده با پرس اکست روژن به صفحات منفرد بریده میشود.

9-سپس به ماشینهای سوراخ کن چرخشی منتقل میگردد. این ماشین سوراخ یکسره است

که 21 کویل هر بار تولید می کند هر کویل تشکیل شده می تواند به دو کویل مار پیچی تقسیم

شود.

10- کویلهای تشکیل شده خشک شده تا میزان رطوبت آنها تقریباً به 10 درصد برسد.

11- پس از خشک کردن، کویلها در جعبه یا قوطی بسته بندی میشود.

12- مواد ضایعاتی تولید شده در این پروسس مجدداً خرد شده و مورد مصرف قرار می گیرد.

شخصیت منو با برخوردم اشتباه نگیر!

شخصیت من چیزیه که "من" هستم اما برخوردِ من بستگی به این داره که "تو" کی هستی...!

2. تشكرها از اين پست

تاريخ عضويت
    2007/3

پيش فرض

تولید مواد استری و پوشش عایق لوله های گاز

پرایمر یا آستری محلول قیر در حلال سبک نفتی است و در دمای معمول بسیار شل است

بطوریکه پس از آماده سازی و زنگ بری سطح لوله (توسط شن پاشی و یا روشهای متداول

دیگر ) این محلول مانند رنگ توسط اسپری یا قلم موبر روی لوله زده می شود و به راحتی

سطح لوله ر ا آغش ته و چسبنده می کند و به عنوان آستری یا زیر رنگ لایه های بعدی

استفاده می شود .

انامل از قیر دمیده و مواد پرکننده معدنی ساخته می شود که در دمای بالا وب صورت مذاب

روی جدار لوله که قبلاَ پرایمر زده شده است توسط ماشین مخصوص اندود می شود . تولید

پرایمر و انامل در دیگ پخت انجام میگیرد.

این دیگ یک ظرف درب دار از جنس فولاد معمولیست که توسط حرارت شعله مستقیم مشعل

در زیر آن تا حدود
    200-250 گرم می شود .ممکن است دیگ بصورت دوجداره ساخته شود و

توسط حرارت بخار آب یا روغن حرارتی داغ گرم شود . این ظر ف مجهز به همزن مکانیک دور

کم، کنترل کننده و نشاندهنده دما ونیز کانال تهویه بخارات حاصل می باشد وکلیه مواد قبل از

تخلیه بداخل دیگ دقیقأ وزن می شود .جهت ساخت انامل ابتدا قیر دمیده را شکته و بداخل

دیگ می اندازند ودمای آن بتدیج تا 200 درجه سانتی گراد افزایش می دهند سپس ضمن

هم زدن قیر مذاب به
    مقدار 35-25 % پودر کربنات کلسیم با تالک به دانه بندی ریز اضافه

می کنند تا کاملاً با هم مخلوط شوند .

متناسب با نوع قیر دمیده ممکن ست جهت حصول نتیجه دلخواه مقداری روغنهای معدنی یا

خشک شونده به مخلوط اضافه گردد . در پایان جهت اندازه گیری مشخصات استان دارد محصول

نمونه به آزمایشگاه ارسال میشود و درصورت تأیید محصول به مخازن بسته بندی تخلیه میشود.

برای تولید پرایمر نیاز به حرارت نمی باشد چرا که حلال دارای دمای اشتعال پایین می باشد

بدین لحاظ ابتدا قیر را خرد کرده ضمن همزدن بداخل دیگ حاوی حلال می ریزند و پس از اینکه

کاملاً در یکدیگر حل شدند قیر شل یا روغن خشک شونده یا رزینهای مصنوعی را به مقدار لازم

اضافه میکنند وپس از همزدن به مقدار کافی، نمونه ای جهت تأیید مشخصات لازم به آزمایشگاه

ارسال می شود و در صورت تأیید محصول به مخازن بسته بندی تخلیه می شود .جهت ساخت

ماستیک از مخلوط کردن 15تا10% انامل و شن و ماسه استفاده می شود اینکار به روش معمول

برای ساخت آسفالت جاده صورت می گیرد و معمولاً شده درزیر حرارت مستقیم شعله مخلوط

می کنند . اینکار در محل اجرای اندود کاری روی خط لوله انجام می شود .

ممکن است جهت بهبوده خواص مکانیکی پوشش نهای به جای ماستیک از مخلوط انامل و پشم

سنگ یا پشم شیشه استفاده گردد.

شخصیت من چیزیه که "من" هستم اما برخوردِ من بستگی به این داره که "تو" کی هستی...!

4. تشكرها از اين پست

تاريخ عضويت
    2007/3

پيش فرض

تولید آب ژاول (آب اکسیژنه)

در فرایند کلر آلکالی با استفاده از نمک طعام که ماده اولیه این واحد می باشد و پس از استخراج از معادن

بصورت نمک آسیاب شده به کار خانه حمل می گردد عمل الکترو لیز انجام می شود .

نمک در مخازن مخصوص در آب حل شده و بصورت اشباع با غلظت 300 گرم در لیتر می آید.سپس این محلول

تصفیه و در نهایت الکترولیز می شود.

نمک اولیه 98% خلوص دارد و بیشتر ناخالصیهای موجود در نمک یونهای منیزیم و کلسیم می باشد این خالص

سازی از هزینه بالایی برخوردار است .چرا که نباید سختی آب برای ورود به پروسس الکترولیز(50 قسمت در

بیلیون ) 50bbp بیشتر باشد در نتیجه جهت تشکیل رسوبهای کربنات کلسیم و استفاده کربنات منیزیم از

کربنات سدیم و سود (جهت کنترلph) می شود .

بدین تر تیب تمامی کاتیونهای ناخالصی در زیر تانک جمع می شوند.از مواد دیگر مزاحم غشا الکترولیز سولفات

سدیم میباشد که مقدار آن در نمک نباید از 70درصد بیشتر باشد.الکترولیز با از ترکیب اسید سولقوریک با آهن،

کلرور فور تهیه و سپس آنرا با گاز کلر اکسید نموده تا به کلرورفریک با غلظت 40 % تبدیل گردد.

محلول سود سوز آور (کاستیک سودا محلول) :

این محلول در کاتد الکترولیز با غلظت 30 % تهیه و در واحد تغلیظ کننده اولیه به 45 % تبدیل میگردد

سود پرک(کاستیک سودا پرک NaOH ) :

استفاده از عشا پیشرفته ممبراین-
    membrine (غشاهایی که بصورت انتخابی یونها را از خود عبور می دهند )

صورت میگیرد به همین سبب محصولات تولید شده دارای خلوصی بالا و مطابق استاندارد های بین المللی

می باشد . علاوه بر تفاوتهایی که در طراحی مکانیکی سیستم های ممبراین با روش جیوه ای است.مزیت

این روش عاری بودن محصو لات از اکسید جیوه و همچنین صرفه جویی در مصرف انرژی است .در عین حال با

مصرف بسیار بالای آب و برق در پرو سه .آب و برق مصرفی را نیز باید جز مواد اولیه این واحد بشمار آورد.ا ز

واکنشهای انجام شده در در الکترو لایزر ها گاز کلر.هیدروژن و محلول سود سوز آور است که مواد دیگری از

آنها قابلیت تولید دارد.

محلول آب ژاول (هیپو کلریت سدیم NACLO ) :

در ترکیب محلول سود سوزأور باگاز کلر در برج مخصوص

اسید کلریدریک(جوهر نمک HCl ) :

از ترکیب مستقیم گاز کلر و هیدروژن بدست می آید این واکنش می تواند در یک راکتور انجام بگیرد.

کلر مایع:

گاز کلر پس از فشرده شدن توسط کمپرسور،وارد برج خشککن شده با اسیدسولفوریک 98 % کاملاً خشک

و به کندانسور هدایت میگردد سپس تا 31 سانتی گراد سرد و به حالت مایع در می آید.

کلرور فریک :

بخش اصلی این واحد سلول الکتریکی است که با استفاده از خاصیت غشائی انتخاب یون عمل میکند.سلول

به کار رفته توسط واحد سازنده غشاء اسید می باشد که (NAFION) پروفلوئورسولفونیک اسید دارای قدرت

مکانیکی بالا مصرف انرژی پائین و راندمان بالاست . علاوه بر این هوا نیز بدون بدون وارد آوردن خسارت میتواند

غشاء را خشک کند .این غشاء سلول را به جز کاتولیک و انولیت تقسیم میکند.

6. تشكرها از اين پست

عضو فعال آواتار levrone
    تاريخ عضويت
    2011/1
    محل سكونت
    تهران . نیرو هوایی.كلن

پيش فرض

نقل قول نوشته اصلي بوسيله S H i M A نمايش پست

تولید آب ژاول (آب اکسیژنه)

در فرایند کلر آلکالی با استفاده از نمک طعام که ماده اولیه این واحد می باشد و پس از استخراج از معادن

بصورت نمک آسیاب شده به کار خانه حمل می گردد عمل الکترو لیز انجام می شود .

نمک در مخازن مخصوص در آب حل شده و بصورت اشباع با غلظت 300 گرم در لیتر می آید.سپس این محلول

تصفیه و در نهایت الکترولیز می شود.

نمک اولیه 98% خلوص دارد و بیشتر ناخالصیهای موجود در نمک یونهای منیزیم و کلسیم می باشد این خالص

سازی از هزینه بالایی برخوردار است .چرا که نباید سختی آب برای ورود به پروسس الکترولیز(50 قسمت در

بیلیون ) 50bbp بیشتر باشد در نتیجه جهت تشکیل رسوبهای کربنات کلسیم و استفاده کربنات منیزیم از

کربنات سدیم و سود (جهت کنترلph) می شود .

بدین تر تیب تمامی کاتیونهای ناخالصی در زیر تانک جمع می شوند.از مواد دیگر مزاحم غشا الکترولیز سولفات

سدیم میباشد که مقدار آن در نمک نباید از 70درصد بیشتر باشد.الکترولیز با از ترکیب اسید سولقوریک با آهن،

کلرور فور تهیه و سپس آنرا با گاز کلر اکسید نموده تا به کلرورفریک با غلظت 40 % تبدیل گردد.

محلول سود سوز آور (کاستیک سودا محلول) :

این محلول در کاتد الکترولیز با غلظت 30 % تهیه و در واحد تغلیظ کننده اولیه به 45 % تبدیل میگردد

سود پرک(کاستیک سودا پرک NaOH ) :

استفاده از عشا پیشرفته ممبراین-
    membrine (غشاهایی که بصورت انتخابی یونها را از خود عبور می دهند )

صورت میگیرد به همین سبب محصولات تولید شده دارای خلوصی بالا و مطابق استاندارد های بین المللی

می باشد . علاوه بر تفاوتهایی که در طراحی مکانیکی سیستم های ممبراین با روش جیوه ای است.مزیت

این روش عاری بودن محصو لات از اکسید جیوه و همچنین صرفه جویی در مصرف انرژی است .در عین حال با

مصرف بسیار بالای آب و برق در پرو سه .آب و برق مصرفی را نیز باید جز مواد اولیه این واحد بشمار آورد.ا ز

واکنشهای انجام شده در در الکترو لایزر ها گاز کلر.هیدروژن و محلول سود سوز آور است که مواد دیگری از

آنها قابلیت تولید دارد.

محلول آب ژاول (هیپو کلریت سدیم NACLO ) :

در ترکیب محلول سود سوزأور باگاز کلر در برج مخصوص

اسید کلریدریک(جوهر نمک HCl ) :

از ترکیب مستقیم گاز کلر و هیدروژن بدست می آید این واکنش می تواند در یک راکتور انجام بگیرد.

کلر مایع:

گاز کلر پس از فشرده شدن توسط کمپرسور،وارد برج خشککن شده با اسیدسولفوریک 98 % کاملاً خشک

و به کندانسور هدایت میگردد سپس تا 31 سانتی گراد سرد و به حالت مایع در می آید.

کلرور فریک :

بخش اصلی این واحد سلول الکتریکی است که با استفاده از خاصیت غشائی انتخاب یون عمل میکند.سلول

به کار رفته توسط واحد سازنده غشاء اسید می باشد که (NAFION) پروفلوئورسولفونیک اسید دارای قدرت

مکانیکی بالا مصرف انرژی پائین و راندمان بالاست . علاوه بر این هوا نیز بدون بدون وارد آوردن خسارت میتواند

غشاء را خشک کند .این غشاء سلول را به جز کاتولیک و انولیت تقسیم میکند.
    سلام

خيلي عالي بود ممنون
    ولي
    آب ژاول با آب اكسيژنه فرق داره
    آب اكسيژنه همون پر اكسيد هيدروژنه H2O2

موفق باشيد
    ويرايش شده توسط levrone در 2012/7/12 در ساعت 08:50 PM
    Catalyst Production Technology

8. تشكرها از اين پست

تاريخ عضويت
    2007/3

پيش فرض

روش تولید دودسیل بنزن + دیاگرام فرآیند (PFD) دودسیل بنزن

فايل ضميمه فايل ضميمه
    • نوع فايل: rar D.D.B.rar (946.9 كيلو بايت, 353 نمايش)

10. تشكرها از اين پست

تاريخ عضويت
    2007/3

پيش فرض

روش ساخت فشفشه

مواد مورد نیاز:

-سیم آهنی یا یک تکه چوب

-۳۰۰ واحد پتاسیم کلرات

-۶۰ واحد پودر آلومینیوم

-۲ واحد زغال چوب

-محلول ۱۰٪ آب شکر

-۵۰۰ واحد استرانسیوم نیترات(برای رنگ قرمز)

-۶۰ واحد باریوم نیترات(برای رنگ سبز)

۱.ذرات خشک را با محلول آب و شکر مخلوط کنید تا یک محلول آبکی به دست آید.

اگر می خواهید رنگ فشفشه قرمز شود به آن استرانسیوم نیترات اضافه کنید و اگر می خواهید رنگ آن سبز شود به

آن باریوم نیترات اضافه کنید.

۲.سیم آهنی یا چوب را درون محلول فشفشه فرو ببرید اما تمام آنرا درون محلول فرو نبرید و مقداری از انتهای فشفشه

را آزاد بگذارید تا بعدا بتوانید آن را در دست بگیرید.

۳.قبل از آتش زدن فشفشه اجازه دهید که مخلوط به طور کامل خشک شود . (چند ساعت)

۴.فشفشه ها را از گرما و شعله دور نگه دارید و همچنین آنها را از رطوبت بالا محافظت کنید.

12. تشكرها از اين پست

تاريخ عضويت
    2007/3

پيش فرض

ساخت دود های رنگی:

از ترکیب مواد زیر به طور جداگانه دود تولید می شود:

دود سفید:

غبار روی ، هگزاكلرو اتان و آلومینیم

دود سفید:

پنتا اكسید فسفر و اسید فسفریك

دود سیاه:

كلرات پتاسیم ، نفتالن و ذغال

دود خاكستری:

گرد روی ، هگزاكلرو اتان و نفتالین

دود خاكستری:

تترا كلرید سیلیكون و بخار آمونیم

دود زرد:

اورا مین ، لاكتوز ، پتاسیم كلرات و كریوزیدین

دود زرد:

اورا مین ، لاكتوز ، پتاسیم كلرات و آنتیموان سولفید

14. تشكرها از اين پست

تازه وارد
    رشته
    مهندسی شیمی
    تاريخ عضويت
    2013/2

پيش فرض

سلام خوبی میخواستم ازتون چند تا سوال برسم اول اینکه شما نحوه تولید دقیق تینر فوری دارین ؟واینکه خط تولیدش چجوری هست؟میشه راهنماییمم کنین

عضو فعال آواتار moaqfe
    رشته
    مهندسی برق
    تاريخ عضويت
    2007/9
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

امروزه در بیشتر کشورهای پیشرفته چیزی حدود ۹۵ در صد عدسیهای عینک از مواد پلاستیکی ساخته می شود.

پلاستیک بدلیل سبکی و ایمنی ذاتی آن بطور کلی جایگزین شیشه شده و عنوان نخستین انتخاب برای مواد عدسیهای عینک را بخود اختصاص داده است.

مقدار اندکی استفاده از شیشه بطور کلی مربوط به شیشه های دارای ضریب انکساری بالا (بالاتر از ۱.۸)و همچنین عدسیهای فتوکرومیک با ویژگیهای خاص مانند شیشه های CPF شرکت corning می گردد.

اطلاعاتی که بطور معمول در مورد مواد عدسیهای عینک منتشر می شود عبارتند از :

۱-ضریب انکسار
    ۲- دانسیته
    ۳-عدد Abbe
    ۴- UV cut off point

اگر ضریب انکسار ماده ای مشخص باشد دو مورد دیگر از ویژگیهای مواد سازنده عینک مانند عامل تغییر انحناء( CVF) و انعکاس از سطح آن ماده را که با ρ نشان داده می شود را می توان بدست آورد

ضریب انکساری : ضریب انکساری نسبت سرعت یک طول موج مشخص نور در هوا به سرعت همان طول موج نور در محیط منکسر کننده نور می باشد.

در حال حاضر در بریتانیا و آمریکا ضریب انکساری بر اساس طول موج خط d هلیم ( با طول موج nm۵۸۷.۵۶)اندازه گیری می شود در حالیکه در قاره اروپا بر اساس خط eجیوه (با طول موج nm۵۴۶.۰۷)اندازه گیری می شود
    توجه کنید که میزان ضریب انکساری با خط e جیوه بیشتر از d هلیم می باشد بنابراین وقتی که میزان ضریب انکسارماده ای بر حسب خط e جیوه داده می شود بنظر می رسد که آن ماده ضریب انکساری بیشتری دارد.

ممكن است گاهی وقتها لازم باشد تا بدانیم چه میزان تغییر در حجم و ضخامت یك عدسی خاص وقتی كه به جای شیشه استاندارد كرون از ماده دیگری استفاده شود روی خواهد داد این اطلاعات را از CVF می توان بدست آورد CVFامكان مقایسه مستقیم ضخامت عدسیهای ساخته شده از مواد مختلف با شیشه استاندارد كرون را فراهم می آوردبرای مثال ماده ای با ضریب انكسار ۱.۷۰ دارای CVF=۰.۷۵ می باشد كه این بدین مفهوم می باشد كه در صورت جایگزینی این ماده بجای شیشه كرون كاهشی معادل ۲۵%در ضخامت عدسی روی خواهد داد.

یكی از استفاده های مهم CVF تبدیل قدرت عدسی كه قرار است ساخته شود به معادل آن از جنس كرون است و این كار بسادگی با ضرب قدرت عدسی در CVFآن ماده امكان پذیر می باشد برای مثال فرض كنید ما می خواهیم یك عدسی ۱۰.۰۰-دیوپتر را از ماده ای به ضریب انكسار ۱.۷۰ داشته باشیم معادل همین عدسی از جنس شیشه كرون ازضرب ۱۰.۰۰ × ۰.۷۵ كه مساوی ۷.۵۰-می شود بدست می آید به عبارت دیگر استفاده از ماده ای به ضریب شكست ۱.۷۰ عدسی ای به قدرت ۱۰.۰۰-ایجاد می كند كه از نظر سایر مشخصات شبیه یك عدسی به قدرت ۷.۵۰- از جنس كرون می باشد.

ماده ای به ضریب شكست ۱.۶۰ دارای CVF=۰.۸۷ می باشد . بنابراین ما انتظار داریم كه در صورت ساختن عدسی ای از این ماده ۱۳ %كاهش در ضخامت داشته باشیم و یك عدسی ۱۰.۰۰- دیوپتر از این ماده مشابه یك عدسی به قدرت ۸.۷۵-از شیشه كرون می باشد CVFیك ماده در واقع نسبت انكسار شیشه كرون به انكسار توسط آن ماده خاص می باشد ( n-۱ ) /۰.۵۲۳ و در واقع انحناءبدست آمده برای آن قدرت خاص از جنس شیشه كرون را با انحناءشیشه همان قدرت وقتی كه از جنس ماده مورد نظر ساخته شود را با هم مقایسه می كند

عدسیهای ساخته شده از مواد پلاستیكی با CR۳۹ مقایسه می گردند
    یك استفاده عملی دیگر CVF تعیین میزان تقریبی ضریب انكساری یك عدسی ناشناخته است كه بعدا در باره آن بحث خواهیم كرد.

دانسیته:
    دانسیته یك ماده مشخص كننده میزان سنگینی آن ماده می باشد و مقایسه دانسیته موادمختلف می تواند تغییرات احتمالی را كه ممكن است در اثر استفاده از یك ماده خاص در ساخت عدسی مورد نظر ما روی دهد را بیان می كند دانسیته معمولا بر حسب گرم وزن یك سانتی متر مكعب از هر ماده بیان می گردد دانسیته عدسیهایی كه از مواد دارای ضریب انكساری بالا ساخته می شوند بیشتر از دانسیته شیشه كرون است اما برای مقایسه وزن عدسیهای ساخته شده از مواد مختلف لازم است تا حجم را نیز در نظر بگیریم برای مثال اگر دانسیته ماده ای ۳.۰ ذكر شود این بدین مفهوم است كه این ماده ۲۰%سنگین تر از شیشه كرون است

بطور كلی در صورتی كه كاهش ایجاد شده در حجم (كه از رویCVF مشخص می گردد)بیشتر از افزایش دانسیته باشد عدسی نهایی ساخته شده از شیشه كرون سنگین تر نخواهد بود برای مثال یك شیشه CVFباضریب شكست ۱.۸۰۲ حدود ۰.۶۳ است كه نشاندهنده این است كه ۳۵%كاهش حجم در مقایسه با شیشه كرون وجود خواهد داشت اما دانسیته این ماده ۳.۷ است كه به مفهوم این است كه این ماده ۴۸%سنگین تر از شیشه كرون در واحد حجم می باشد ما می توانیم پیش بینی كنیم كه شیشه دارای ضریب انكسار ۱.۸۰۲ چیزی حدود ۱۵% سنگین تر از معادل آن كه از شیشه كرون ساخته شده است می باشد.

در مورد ساخت لنز آفتابی میشه اطلاعات بدید

آیا تکنولوژی اون در ایران هست؟
    گاهی اوقات به خودم میگم آیا ما هم مثل ابراهیم بن مالک اشتر شدیم که باز تاریخ رو فراموش کردیم؟ آیا باز هم تاریخ داره مثل زمان دکتر مصدق تکرار میشه؟ و آیا فرزندان ما در آینده میگن چه گوهری داشتن و گول خوردن و از دست دادنش؟ و فقط بعد از خوندن اوراق تاریخ ایکاش و حسرت ثمره اون خواهد بود؟ و باز لبخند و شادی از آن استعمارگران خواهد شد؟
    ملتی بزرگ ،با تمدني عظيم ،ولی بدون خودباوری و اتحاد

عضو فعال آواتار moaqfe
    رشته
    مهندسی برق
    تاريخ عضويت
    2007/9
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

كامپاند هاي ضد مه گرفتگي:

دترجنت نان يونيك 0.3

پلي اكسي اتيلن (مونو استئارات) 8 با رواداري 2

پلي اكسي اتيلن (مونو اولئات ) 20 با رواداري 5

مينرال اسپيريت تا 100

((در صد ها همه حجمي هستند.))

محلول ضد يخ:

اتيلن گلايكل 54.95

آب بدون يون 31.9

متيل سلو سلو 9.7

اتيل سلو سلو 9.7

متيل كاربيتول 9.7

سديم تترا بورات 2.5

تري سديم فسفات 0.4

نمك سديم مركاپتوبنزو تيازول 0.5

ضد كف 0.05

پلي اكسي الكيلن گلايكول بعنوان ضد يخ در اينجا مصرف ميشود.

سيال ديفراست:

1و 2 گليكول 88 در صد وزني

آب 9 تا 10

فسفات پتاسيم دي بازيك 0.9 تا 1.1

سديم دي(2 اتيل هگزيل) 0.45تا 0.55

این ترکیبی که برای ضد یخ معرفی کردید در بتن استفاده میشه یا در اتومبیل؟
    گاهی اوقات به خودم میگم آیا ما هم مثل ابراهیم بن مالک اشتر شدیم که باز تاریخ رو فراموش کردیم؟ آیا باز هم تاریخ داره مثل زمان دکتر مصدق تکرار میشه؟ و آیا فرزندان ما در آینده میگن چه گوهری داشتن و گول خوردن و از دست دادنش؟ و فقط بعد از خوندن اوراق تاریخ ایکاش و حسرت ثمره اون خواهد بود؟ و باز لبخند و شادی از آن استعمارگران خواهد شد؟
    ملتی بزرگ ،با تمدني عظيم ،ولی بدون خودباوری و اتحاد

صفحه 9 از 19 نخستنخست ... 5678910111213 ... آخرينآخرين

تاپیک های مشابه

1. روش های ساخت لوله های فلزی
    توسط mostafa.kh در تالار درخواست ، پرسش و پاسخ
    پاسخ ها: 2
    آخرین ارسال: 2012/8/08, 09:07 PM
  2. تكنولوژی های ساخت تراشه های منطقی
    توسط p-electric در تالار مقالات برق
    پاسخ ها: 0
    آخرین ارسال: 2011/3/31, 02:58 AM
  3. روش هاي ساخت صنعتي فرآورده هاي شيميايي