تایپیک مشاور

حمید...HaMiD

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی ممنون
بله میدونم خدا دوستم داره و بارها هم اینو بهم نشون داده
دعا کنید هر چه زودتر باز هم مهربونیشو بهم نشون بده
و اون چیزی که ته دلمه بشه
خود خدا میدونه که دلم چقدر شکسته و چجوری درد دلم التیام پیدا میکنه ...

بله دوست عزیز حق با شماست خدا بنده هاشو خیلی دوست
و همونطور که بالا گفتم بارها هم مهربونیشو به من نشون داد
من صبرم خیلی زیاده و همیشه آخرش خوب بوده برام
الانم از خدا میخوام بازم کمکم کنه و اون چیزی که میخوام بشه
از همدردیتم خیلی ممنون ،واقعا این روزا به روحیه دادن دوستان خیلی نیاز دارم
دعا می کنم اون چیزی که اراده پروردگاره و به سود شما و آیندتونه همون بشه
چون هیچکدوم از ما بندگان از سعادت و خوشبختی خودش خبر نداره و اون چیزایی نیست که ما می خواییم یا فکر می کنیم
پس به خدا اعتماد کنید
اون مهربون مطلقه

mina jojo

عضو جدید
کاربر ممتاز
مطمئن باشید خدا دوستتون داره
همه بنده هاش رو دوست داره اونقدر که نمی تونین حتی تصورش رو بکنید
به مهربونی خدا شک نکنید خدا عاشق همه بنده هاشه و اینو زمان بهتون نشون میده
همیشه برای همگی دعا می کنم
امیدوارم شما هم هرچه زودتر نوازش دست های مهربان خداوند رو حس کنید تا بدونید خدا چقدر عاشقتونه
در پناه خدا شاد باشید:gol:

واقعیت همینه
هیچ کدوم از ما حتی در خیالمون هم نمی تونیم تصور بکنیم که خدا چقدر بنده هاش رو دوست داره و عاشقمونه
شاد و موفق باشید:gol:

واقعا درسته

ولی انسان در مواقع سختی گاهی این مطلب رو فراموش می کنه................

و واقعا گذشت زمان که می تونه این رو بهش ثابت کنه که خداوند خوجز خوبی بنده هاش چیز دیگه ای رو نمی خواد.......

بازم ممنون از راهنمائیای زیباتون .........

امیدوارم اجر کمکی که به ماها می کنید رسیدن به آرزوهاتون باشه این رو از صمیم قلبم میگم
من به این جمله که خدا خیرمونو میخاد اعتقاد دارم تو یه زمانی واسه من اتفاقاتی افتاد که از همه چی بریدم از همه کس و همه چی بیزار شده بودم حتی پروع کردم جدا زدگی کردن اما بعده چند سال سختی الان یه چیزی دارم که میدونم لطف خدای
چون من نه لیاقتشو نداشتم

گاهی یه جاهای تو زندگیمون میافتیم و با این فکر که خیلی تنهاییم و هیچکی نیست دستمونو بگیره بلند نمیشیم اما هیچ وقت اون بالا رو نگاه نمیکنیم که یکی دوست داره بهش نزدیک بشیم

mr.abooli

عضو جدید
کاربر ممتاز
من به این جمله که خدا خیرمونو میخاد اعتقاد دارم تو یه زمانی واسه من اتفاقاتی افتاد که از همه چی بریدم از همه کس و همه چی بیزار شده بودم حتی پروع کردم جدا زدگی کردن اما بعده چند سال سختی الان یه چیزی دارم که میدونم لطف خدای
چون من نه لیاقتشو نداشتم

گاهی یه جاهای تو زندگیمون میافتیم و با این فکر که خیلی تنهاییم و هیچکی نیست دستمونو بگیره بلند نمیشیم اما هیچ وقت اون بالا رو نگاه نمیکنیم که یکی دوست داره بهش نزدیک بشیم
داری بابا قدر خودتو بدون

saba888

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام به تمامی دوستان عزیز
راستش یه مدت توی این فکر بودم که آیا درسته یا نه؟
ولی خب آخرش دل رو زدم به دریا
توکل به خدا
من در زمان دانشجویی دو رشته ای می خوندم
برق و روانشناسی
خواستم تا با ایجاد این تایپیک بتونم حتی اگه شده برای یک نفر هم که بتونم مفید باشم
خدائیش همیشه آرزوم بوده که اگه بتونم خوشبختی و شادی رو به زندگی یه نفر برگردونم حتما حتما این کار رو بکنم
چون احساس شادی و شعفی رو که بعد از اون دارم برای خودم برتر از خیلی امور می دونم

اصل کلی من در اینجا بر امانتداری و رازداری هستش
پس اگه مایل نیستید مطالبتون رو کسی بخونه از طریق پیغام خصوصی یا ایمیل برام بفرسیتد

این رو هم بگم که من هیچ وقت جای یک دکتر کارکشته و باتجربه رو براتون نمی گیرم
ولی سعی می کنم در حد توان خودم تا جاییکه علم و تجربم بهم اجازه میده براتون مفید باشم و حتی اگه این ها هم نبودم گوشی شنوا باشم برای شنیدن درد دلهاتون

از مسئولین باشگاه هم تقاضا دارم تا اجازه بدن این تایپیک پر رونق بشه و در صورت امکان هم انتقالش ندن چون این تالار تالار پربازدیدی هست

دوست ندارم همه کارهایی رو که انجام میدم برای همین دنیا باشه

من عهدی با خدای خودم دارم که نذارم بندگانش خیلی از چیزهایی رو که من دیدم و تجربه کردم؛احساس کنن

اگه لایق دونستید در خدمتتون هستم

بعد از برادر خوب و وفادارم توی این باشگاه Adrine عزیز شاید بتونم یه گوشه از جای خالیش رو اینجوری پُر کنم

راستش چند وقت پیش می خواستم من هم از این باشگاه برم و برای همین هم خیلی کم و دیر به دیر میومدم

ولی خب حالا انگیزه ای دارم برای موندن
همیشه هستم تا بشنوم و سخنی باشم تا شاید مفید واقع بشم

همگی در پناه خداوند یکتا شاد و موفق باشید

من از همين الان به جاي 30- ثانيه 1 دقيقه سكوت مي كنم!!!!

A&S

عضو جدید
کاربر ممتاز
آقا حمید بهتون تبریک میگم
تاپیک داره خوب پیش میره
نیت شما خیره
مطمئنم که مشکلات شما با این کاراتون به زودی برطرف میشه
امیدوارم همه ی درهای شادی به روتون باز بشه
انشاءالله...

frooh

عضو جدید
من یه سوال داشتم. البته دوستم که فوق روانشناسی بوده و الان مطب داره نتونست کمکم کنه. استادشم که دکتر هست و کلی معروفه نتونست.
چه جوری می شه خشم رو کنترل کرد؟ مثلا ضرف 10 ثانیه منفجر نشد؟ من نصبت به خودی ها خشم دارم با غریبه ها کلا ارومم و کنترلم بالاست حتی اگه بدترین کارها رو بکنند.

تا ده بشمار و چشمت و ببند و فکر کن و برو اونجا وای نستا و به چیزای خوب فکر کن و اینها رو لطفا بریزید دور. یک جواب خوب می خوام.:)

mina jojo

عضو جدید
کاربر ممتاز
من یه سوال داشتم. البته دوستم که فوق روانشناسی بوده و الان مطب داره نتونست کمکم کنه. استادشم که دکتر هست و کلی معروفه نتونست.
چه جوری می شه خشم رو کنترل کرد؟ مثلا ضرف 10 ثانیه منفجر نشد؟ من نصبت به خودی ها خشم دارم با غریبه ها کلا ارومم و کنترلم بالاست حتی اگه بدترین کارها رو بکنند.

تا ده بشمار و چشمت و ببند و فکر کن و برو اونجا وای نستا و به چیزای خوب فکر کن و اینها رو لطفا بریزید دور. یک جواب خوب می خوام.:)
منم همین مشکلو دارم:cry:

B A H R A M

عضو جدید

خوب یه راه خوب هم میتونه این باشه
بشینیم و فکر کنیم کی و کجا عصبانی شدیم و چه نتیجه ای گرفتیم
تحلیل کنیم اگه چکار میکردیم درست بود
تا دوباره اگر همچین موقعیتی تکرار شد راهکار بهتری به ذهنمون برسه :smile:

حمید...HaMiD

عضو جدید
کاربر ممتاز
چون من نه لیاقتشو نداشتم

درسته
هروقت میفتیم اونقدر درگیر احساساتمون هستیم که نمیبینیم خدا دستش رو به طرف ما گرفته تا از زمین بلندمون کنه
حتی وقتایی که بدون اینکه دستشو بگیریم داره از زمین بلندمون میکنه اما ما با سماجت خودمونو به زمین می چسبونیم
خدا همیشه باما حرف میزنه
پس بشنویم

mina jojo

عضو جدید
کاربر ممتاز
بیست بار ابن کارو کردم اما اثر نداشته
البته من چند ساله اینطوری شدم خیلی زود عصبی میشم:cry: البته با دوستام خوبم اما با خونواده نه
:cry::cry::cry:

حمید...HaMiD

عضو جدید
کاربر ممتاز
آقا حمید بهتون تبریک میگم
تاپیک داره خوب پیش میره
نیت شما خیره
مطمئنم که مشکلات شما با این کاراتون به زودی برطرف میشه
امیدوارم همه ی درهای شادی به روتون باز بشه
انشاءالله...
مرسی از لطفتون
همش از لطف پروردگاره
من کاره ای نیستم
من هم براتون آرزوی شادی دارم:gol:

حمید...HaMiD

عضو جدید
کاربر ممتاز

منم همین مشکلو دارم:cry:

من ادعایی در این زمینه ندارم فقط تجربه ای رو که دارم بهتون میگم
یک شبه نمی تونید رفتار 20 و چند سالتون رو تغییر بدید
با خودتون رو راست باشید
باید سعی کنید پله پله برگردید
اولین قدم رو که جالب هستش رو بهتون میگم
خشمگین شدی؟
باشه حقته که خشمگین باشی
ولی چرا داری داد میزنی؟ مگه حنجرت زیادی کرده یا میخوایی ناراحتی قلبی بگیری؟
دور از جون هزینه بیماری قلبی رو داری پرداخت کنی؟
پس چیکار کنی؟
بهت میگم
حالا که عصبانی هستی خودت هم میدونی که با حرف زدن جز اینکه اوضاع رو بدتر کنی و نزدیکان عزیزت رو غمگین و دلشکته کار دیگه ای نمیکنی تازه بعدش هم کلی باید عذرخواهی کنی و قطعا اثر اون خشمت تو دل اونها میمونه
عصبانی بشو
ولی حرفی نزن
یه راست برو سراغ روزنامه ها و شروع کن به پاره پاره کردنشون
هرچی بیشتر ریز ریزشون کنی دلت بیشتر خنک میشه
کم کم متوجه میشی ضربان قلبت میزون شده
پاشو برو یه لیوان آب بخور و یه چند دقیقه ای رو با خودت خلوت کن و یادت باشه فعلا حرف نزن وقت حرف زدن هنوز نرسیده
اینو هم یادت نره:
شب قبل از خواب موسیقی آرامش بخش با صدای دریا گوش کن مخصوصا اگه صدای دلفین داشته باشه
اگه هم نداری بگو تا بگم کجا میشه گیر آورد
این فقط قدم اوله
اینو انجام بدید تا باهم بریم جلو و کم کم همگی بر خشممون غلبه کنیم
سخت نیست
تو میتونی:gol:

حمید...HaMiD

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی دوست عزیز
این قطعا راه حل خیلی خوبیه و یه تمرین مفید برای شروع موفقیت
شاد باشی
:gol:

mina jojo

عضو جدید
کاربر ممتاز

من ادعایی در این زمینه ندارم فقط تجربه ای رو که دارم بهتون میگم
یک شبه نمی تونید رفتار 20 و چند سالتون رو تغییر بدید
با خودتون رو راست باشید
باید سعی کنید پله پله برگردید
اولین قدم رو که جالب هستش رو بهتون میگم
خشمگین شدی؟
باشه حقته که خشمگین باشی
ولی چرا داری داد میزنی؟ مگه حنجرت زیادی کرده یا میخوایی ناراحتی قلبی بگیری؟
دور از جون هزینه بیماری قلبی رو داری پرداخت کنی؟
پس چیکار کنی؟
بهت میگم
حالا که عصبانی هستی خودت هم میدونی که با حرف زدن جز اینکه اوضاع رو بدتر کنی و نزدیکان عزیزت رو غمگین و دلشکته کار دیگه ای نمیکنی تازه بعدش هم کلی باید عذرخواهی کنی و قطعا اثر اون خشمت تو دل اونها میمونه
عصبانی بشو
ولی حرفی نزن
یه راست برو سراغ روزنامه ها و شروع کن به پاره پاره کردنشون
هرچی بیشتر ریز ریزشون کنی دلت بیشتر خنک میشه
کم کم متوجه میشی ضربان قلبت میزون شده
پاشو برو یه لیوان آب بخور و یه چند دقیقه ای رو با خودت خلوت کن و یادت باشه فعلا حرف نزن وقت حرف زدن هنوز نرسیده
اینو هم یادت نره:
شب قبل از خواب موسیقی آرامش بخش با صدای دریا گوش کن مخصوصا اگه صدای دلفین داشته باشه
اگه هم نداری بگو تا بگم کجا میشه گیر آورد
این فقط قدم اوله
اینو انجام بدید تا باهم بریم جلو و کم کم همگی بر خشممون غلبه کنیم
سخت نیست
تو میتونی:gol:
من داد نمیزنم که
اینقدر حرص میخورم کاهی هم از عصبانیت میلرزم گاهی فکر میکنم الانه که سکته کنم

B A H R A M

عضو جدید
بیست بار ابن کارو کردم اما اثر نداشته
البته من چند ساله اینطوری شدم خیلی زود عصبی میشم:cry: البته با دوستام خوبم اما با خونواده نه
:cry::cry::cry:
بعضی از عصبانیت ها ریشه فیزیولوژیکی دارن
مثلا بعضی ها موقع گشنگی زود عصبی میشن
بعضیا خانمها وقتی پریودن اینجورین
و بعضی بخاطر کمبود مواد معدنی و ویتامینها
یه مقدار هم ریشه ژنتیکی داره
البته کودکی شخص و محیط تربیتی و فرهنگی که درش رشد کرده هم خیلی موثره
ولی در کل انسان تربیت پذیره و با اموزش میتونه مهارت کنترل خشم رو در خودش تقویت کنه

B A H R A M

عضو جدید
من داد نمیزنم که
عزیزم تو فقط به خودت ضربه میزنی ایندفعه اینجوری شدی تو فکرت یاد من بیوفت همینجوری که ماتیلدا رو بغل کردم تو بغلمی بعد یه نفس عمیق بکش.:gol:

حمید...HaMiD

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان عزیز
به این نکته خیلی مهم توجه داشته باشیم که:
بیشتر دلیل اینکه ما به موفقیت نمی رسیم اینه که خیلی سریع در قبال راه حلی که گفته میشه جبهه میگیریم و در موردش قضاوت می کنیم و همون اول کار یک فعل منفی رو به کار میبریم
رمز کار اینه:
1- هیچ فکری در مورد اون راه ارائه شده نکنید حتی اگه چندمین بار باشه که دارید آزماییش می کنید
2- با خودتون تکرار کنید: من آرامم و عصبانی نمیشم
3- تکرار کنید: من شاد هستم
در موقع تکرار چشم هاتون رو ببندید و یه موسیقی آرامش بخش با صدای طبیعت گوش کنید و خودتون رو روی یک چمنزار سبز بسیار زیبا تصور کنید (ساعت 10 صبح و 7 بعد از ظهر بهترین وقت این کار هست)
4- انجامش بدید و اصلا هم به فکر نتیجه نباشید در عوض به فکر کنترل مراحل و اینکه دقیقا همون کار رو انجام بدید باشید

شما آرام هستید و از دیدن آرامش لذت می برید
:gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol:

حمید...HaMiD

عضو جدید
کاربر ممتاز
من داد نمیزنم که
اول از همه این واقعیت رو قبول کنید
حرص یعنی سم مهلک و این چیزیه که شما نمی خوایید
قضیه از این قراره:
نزدیکان شما دارن خیر و صلاح شما رو بهتون میگن چون دوستتون دارن
اما دوتا نکته هست:
1- راه گفتنش رو بلد نیستن
2- ممکنه راه اون ها درست نباشه
شما یک فرد شاخص هستید پس نباید طوری رفتار کنید که از خودتون ضعف نشون بدید
اول از همه حرفشونو بشنوید
بعد راجع بهش فکر کنید؛ شما هنوز بهش فکر نکردید پس چرا دارید حرص می خورید اونهم بی خودی؟ مگه بهش فکر کردید و مگر بجز پدر و مادر عزیزتری هم هست (غیر از خداوند یکتا)
پدر و مادر میوه هایی تکرار نشدنی و دست نیافتنی هستند
حالا که بهش فکر کردید قطعا شما هم راجع بهش حرف دارید
حالا نوبت شماست ولی نه اینجوری
با حرص خوردن کسی حرف های شما رو نمیشنوه و متوجه نمیشه
فقط در موردش حرف بزنید و مطمئن باشید به مرور حرف زدن براتون راحت تر و زیباتر میشه
حالا که در موردش حرف زدید به نزدیکانتون نزدیک تر شدید و با همین حرف زدن به نتیجه می رسید
اینو هم در نظر داشته باشید که کم کم و به مرور همه چی بهتر میشه نه با یک جرقه و یک شبه
در ضمن شما این فرصت رو دارید تا از دیدن روند موفقیت خودتون لذت ببرید:gol:

mina jojo

عضو جدید
کاربر ممتاز
عزیزم تو فقط به خودت ضربه میزنی ایندفعه اینجوری شدی تو فکرت یاد من بیوفت همینجوری که ماتیلدا رو بغل کردم تو بغلمی بعد یه نفس عمیق بکش.:gol:
:surprised::surprised::surprised:
اول از همه این واقعیت رو قبول کنید
حرص یعنی سم مهلک و این چیزیه که شما نمی خوایید
قضیه از این قراره:
نزدیکان شما دارن خیر و صلاح شما رو بهتون میگن چون دوستتون دارن
اما دوتا نکته هست:
1- راه گفتنش رو بلد نیستن
2- ممکنه راه اون ها درست نباشه
شما یک فرد شاخص هستید پس نباید طوری رفتار کنید که از خودتون ضعف نشون بدید
اول از همه حرفشونو بشنوید
بعد راجع بهش فکر کنید؛ شما هنوز بهش فکر نکردید پس چرا دارید حرص می خورید اونهم بی خودی؟ مگه بهش فکر کردید و مگر بجز پدر و مادر عزیزتری هم هست (غیر از خداوند یکتا)
پدر و مادر میوه هایی تکرار نشدنی و دست نیافتنی هستند
حالا که بهش فکر کردید قطعا شما هم راجع بهش حرف دارید
حالا نوبت شماست ولی نه اینجوری
با حرص خوردن کسی حرف های شما رو نمیشنوه و متوجه نمیشه
فقط در موردش حرف بزنید و مطمئن باشید به مرور حرف زدن براتون راحت تر و زیباتر میشه
حالا که در موردش حرف زدید به نزدیکانتون نزدیک تر شدید و با همین حرف زدن به نتیجه می رسید
اینو هم در نظر داشته باشید که کم کم و به مرور همه چی بهتر میشه نه با یک جرقه و یک شبه
در ضمن شما این فرصت رو دارید تا از دیدن روند موفقیت خودتون لذت ببرید:gol:
درسته
اما من با ودر مادرم مشکل ندارم:D

ممنون ازتون

ofakur

عضو جدید
کاربر ممتاز

سلام دوست عزیز
رابطه تغذیه با استرس :
از دلایل بروز استرس ، افسردگی ، تند مزاجی ، ناکافی بودن برخی ویتامین های گروه Bو کمبود عناصری مثل منیزیم و پتاسیم می باشد. کمبود ویتامین های گروه B در بدن باعث بیماریهای روحی ، عصبانیت و اضطراب می شود .
برای کاهش بیماریهای روحی و افسردگی باید از غذاهای دارای پتاسیم و منیزیم و نیز غذاهای دارای ویتامین به خصوص ویتامین B استفاده کرد . کمبود ویتامین های گروه B در بدن باعث بیماریهای روحی ، عصبانیت و اضطراب می شود.
غذاهایی مثل ماهی ، جگر ، قلوه ، تخم مرغ ، شیر ، عسل ، سویا ، قارچ ، بادام زمینی و جوانه گندم ، سبزیجات و مرکبات اثر شایانی در پیشگیری و رفع استرس دارد .

frooh

عضو جدید
وقتی عصبانی می شی فقط میخای طرف و خفه کنی دیگه تحلیل که نمی تونی بکنی که.

mina jojo

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز
رابطه تغذیه با استرس :
از دلایل بروز استرس ، افسردگی ، تند مزاجی ، ناکافی بودن برخی ویتامین های گروه Bو کمبود عناصری مثل منیزیم و پتاسیم می باشد. کمبود ویتامین های گروه B در بدن باعث بیماریهای روحی ، عصبانیت و اضطراب می شود .
برای کاهش بیماریهای روحی و افسردگی باید از غذاهای دارای پتاسیم و منیزیم و نیز غذاهای دارای ویتامین به خصوص ویتامین B استفاده کرد . کمبود ویتامین های گروه B در بدن باعث بیماریهای روحی ، عصبانیت و اضطراب می شود.
غذاهایی مثل ماهی ، جگر ، قلوه ، تخم مرغ ، شیر ، عسل ، سویا ، قارچ ، بادام زمینی و جوانه گندم ، سبزیجات و مرکبات اثر شایانی در پیشگیری و رفع استرس دارد .
اااا جدا من اصلا اینا رو نمیخورم نکنه کمبود ویتامین دارم:razz:

تاریک وتنها

عضو جدید
کاربر ممتاز
:surprised::surprised::surprised:

درسته
اما من با ودر مادرم مشکل ندارم:D

ممنون ازتون

سلام دوستان

بعضیا می گن دلیل خشمگین شدن می تونه فرو خوردن خشم باشه که در گذشته این کار رو انجام میدادیم............

الانم در حال حاضر ظرفیت قبل رو نداریم واین طوری می شه...........

من خودم یه مدت این طوری بودم ............

خیلی سخته ولی با استفاده از تمرین و ممارست تونستم این رو کنار بزارم

راستی می خوام ببینم در مورد کنترل خشم کتابی رو مطالعه کردین ؟؟؟؟؟؟؟؟

حمید...HaMiD

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز
رابطه تغذیه با استرس :
بسیار مفید بود;)
مرسی:gol:

حمید...HaMiD

عضو جدید
کاربر ممتاز
وقتی عصبانی می شی فقط میخای طرف و خفه کنی دیگه تحلیل که نمی تونی بکنی که.
خب این تصور کاملا اشتباهه و علتش هم این بوده که از ابتدا دنبال ساده ترین و اشتباه ترین راه حل بودیم و انجامش دادیم
بدون اینکه بخواییم درک درستی از خشم خودمون داشته باشیم یا اینکه اونو صحیح هدایتش بکنیم
و مهم هم اینه که قبول کنیم اصلاح اون مدتی زمان میبره و یک امر لحظه ای نیست
و مهم تر از اون اینکه ما تواناییش رو داریم

حمید...HaMiD

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست خوم واقعا ممنون از لطفت باشگاه فقط همين موضوع رو كم داشت كه شما لطف كردي اين كارو انجام ميدي.
سلام
از لطفتون سپاسگذارم
قطعا همگی دوستان در بهبود این تایپیک شرکت و کمک می کنن
تنها ایده از من بوده اما
همه امور در دست خداونده
:gol:

حمید...HaMiD

عضو جدید
کاربر ممتاز
اااا جدا من اصلا اینا رو نمیخورم نکنه کمبود ویتامین دارم:razz:
قطعا تاثیر گذاره
متاسفانه در کشورمون به تغذیه صحیح و درست اهمیتی داده نمیشه و هنگامی که در این خصوص صحبت میشه اکثرا تصور می کنن که منظور غذاهای گرانقیمت و چرب و چیل هستند اما کسی حتی تصور یک کلم بروکلی همراه با مقداری کدو و سیب زمینی پخته رو اصلا به ذهنش راه نمیده
یک فکر خیلی خوب و عالی به ذهنم رسید
می خوام با کمک دوستان یک تایپیک حرفه ای تغذیه بزنیم;)

بالا