تولد کوروش کبیر

best_3539

عضو جدید
هفت آبان ماه سالروز تولد کوروش کبیر...(لطفا به اشتراک بگذارید) مطابق با بيست و نهم اكتبر روز جهاني كوروش (سايرس دي) نام گذاري شده است كه از دير باز پارسيان، يهوديان، دوستداران حقوق بشر و هواداران اداره جهان به صورت ملل مشترك المنافع آن را گرامي مي دارند و رعايت مي كنند. اين روز به مناسبت تكميل تصرف امپراتوري بابل به دست ارتش ايران (اكتبر سال ۵۳۹ پيش از ميلاد) و پايان دوران ستمگري در دنياي باستان برقرار شده است . ۲۵۴۴ سال پيش در همين ماه اعلاميه تاريخي كوروش بزرگ در زمينه حقوق افراد و ملل انتشار يافته بود كه نخستين سنگ بناي يك دولت مشترك المنافع جهاني و هر سازمان بين المللي بشمار مي آيد.

me.fatima

عضو جدید
کاربر ممتاز
هفت آبان روز منشور حقوق بشر کوروش هست نه روز تولدش

yasser_eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
ای ابر مرد مشرقی ای کوه … ای نگهبان قدسی خورشیدی
روشنایی آتش زرتشت … یادگار صداقت جمشید
ناجی سربلندی احساس … ای تو پیغمبر اهورایی
ای برای تو این هیولاها … همه کوچیک همه مقوایی

yasser_eng

عضو جدید
کاربر ممتاز

احترام بگذارید .... :)

raha.68m

عضو جدید
کاربر ممتاز
2سالی هست که متوجه شدم کوروش کبیر پیامبر بوده....
چه سعادتی بود....
ای کاش که با ظهور اماممون دوباره زندگی معنا بگیره....:gol:

mina jigili

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
روز جهانی بزرگداشت کوروش کبیر29اکتبر مصادف با7 آبان

روز جهانی بزرگداشت کوروش کبیر29اکتبر مصادف با7 آبان

[FONT=&quot]سلام به همه دوستانی که دارن این تاپیکو مشاهده میکنن امرز29اکتبر مصادف با 7آبان روز جهانی بزرگداشت کوروش کبیراست که متاسفانه خیلی از ما ایرانی ها نمیدونیم این روز چه روزیه وبا اینکه این روز با سالگرد ازدواج حضرت علی و حضرت فاطمه مصادف شده بیشتر پیامکهایی که ردو بدل میشه برای سالگرد دومی هست چه خوب میشد که در این روز بزرگ و فرخنده یاد کوروش بزرگ را با همین پیامک های ساده از گوشی های همرامون گرامی میداشتیم.[/FONT]​
[FONT=&quot]

بخشی از سخن کوروش کبیر که در منشور حقوق بشر قید گشته را درذیل آورده ام.
[/FONT]
[FONT=&quot]من امروز اعلام میکنم هرکسی آزاد است که هر دینی را که میل دارد بپرستد[/FONT]​
[FONT=&quot]من تا روزی که به یاری مزدا زنده هستم و سلطنت میکنم نخواهم گذاشت که مردان و زنان را به عنوان غلام و کنیزبفروشند و حکام و زیر دستان من موکلف هستند که در حوزه حکومت و ماموریت خود مانع ازخریدو فروش مردان و زنان به عنوان غلام و کنیز شوند و رسم بردگی باید به کلی از جهان برافتد.[/FONT]​
[FONT=&quot]من تا روزی که پادشاه ایران هستم نخواهم گذاشت کسی به دیگری ظلم کند هرگز سلطنت خود را بر هیچ مملکتی تحمیل نخواهم کردوهرملت آزاد است مرا به سلطنت خود قبول کند یا ننماید.[/FONT]​
[FONT=&quot]دین وآیین و رسوم ملت هایی که من پادشاه آنان هستم را محترم خواهم شمرد و نخواهم گذاشت که حکام و زیردستان من دین و آیین ورسوم ملت هایی که من پادشاه آنان هستم یا ملت های دیگر را مورد تحقیرقرار دهند یا به آنان توهین نمایند.[/FONT]​
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]به امید آن روز که سخنان این بزرگ مرد تاریخ بشریت در ذره ذره تاروپودما آریاییان رخنه کند.

[/FONT]
[FONT=&quot]دوستان عزیزاگر جمله ای از کوروش در خاطرتون هست اینجا قید کنید.[/FONT]​

arnak

عضو جدید
کاربر ممتاز
امروز روزی بود که ورود به پاسارگاد و آرامگاه کوروش ممنوع بود!!!!!
شاید به خاطر ترسیه که دشمنان ایران پس از هزاران سال حتی از مرده کوروش دارند
روز بزرگداشت و تولد کوروش شاه جهان، مبارک

شهرام 59

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم تبریک می گم این روزه بزرگو

کوروش افتخار این مرز و بوم هست
.

خدا رحمتش کنه.

amir-

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه دوستانی که دارن این تاپیکو مشاهده میکنن امرز29اکتبر مصادف با 7آبان روز جهانی بزرگداشت کوروش کبیراست که متاسفانه خیلی از ما ایرانی ها نمیدونیم این روز چه روزیه وبا اینکه این روز با سالگرد ازدواج حضرت علی و حضرت فاطمه مصادف شده بیشتر پیامکهایی که ردو بدل میشه برای سالگرد دومی هست چه خوب میشد که در این روز بزرگ و فرخنده یاد کوروش بزرگ را با همین پیامک های ساده از گوشی های همرامون گرامی میداشتیم.

بخشی از سخن کوروش کبیر که در منشور حقوق بشر قید گشته را درذیل آورده ام.

من امروز اعلام میکنم هرکسی آزاد است که هر دینی را که میل دارد بپرستد
من تا روزی که به یاری مزدا زنده هستم و سلطنت میکنم نخواهم گذاشت که مردان و زنان را به عنوان غلام و کنیزبفروشند و حکام و زیر دستان من موکلف هستند که در حوزه حکومت و ماموریت خود مانع ازخریدو فروش مردان و زنان به عنوان غلام و کنیز شوند و رسم بردگی باید به کلی از جهان برافتد.
من تا روزی که پادشاه ایران هستم نخواهم گذاشت کسی به دیگری ظلم کند هرگز سلطنت خود را بر هیچ مملکتی تحمیل نخواهم کردوهرملت آزاد است مرا به سلطنت خود قبول کند یا ننماید.
دین وآیین و رسوم ملت هایی که من پادشاه آنان هستم را محترم خواهم شمرد و نخواهم گذاشت که حکام و زیردستان من دین و آیین ورسوم ملت هایی که من پادشاه آنان هستم یا ملت های دیگر را مورد تحقیرقرار دهند یا به آنان توهین نمایند.

به امید آن روز که سخنان این بزرگ مرد تاریخ بشریت در ذره ذره تاروپودما آریاییان رخنه کند.

دوستان عزیزاگر جمله ای از کوروش در خاطرتون هست اینجا قید کنید.
استارتر محترم بهتر بود مطالب رو در ادامه تاپیک هایی با این موضوع میزدین که از تکرار جلوگیری بشه و همه در یک تاپیک جمع بندی بشن.

mina jigili

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
استارتر محترم بهتر بود مطالب رو در ادامه تاپیک هایی با این موضوع میزدین که از تکرار جلوگیری بشه و همه در یک تاپیک جمع بندی بشن.

نمیدونم تاپیک هایی که فرمودین کجا هستن.

hamid221

عضو جدید
کاربر ممتاز
ادم واقعا دلش میسوزه
نمیگم تقدیر از کورش کبیر کار بدیه ولی...
روز شهادت امام جواد ادم اینجا یه تاپیک نمیبینه یا بقیه مناسبتهای ائمه
هی بابااااااااااااااااااااااا

sky walker1

عضو جدید
یکی از بزرگترین رهبران آزاداندیش دنیا کاش افراد دیگری بیدا میشدن مثه کورش بزرگ که به ایرانی بودنشون بنازیم.نام ایرانو تو دنیا بلند کنن.به ایران نشاید چنین روزگار

شهرام 59

عضو جدید
کاربر ممتاز
ادم واقعا دلش میسوزه
نمیگم تقدیر از کورش کبیر کار بدیه ولی...
روز شهادت امام جواد ادم اینجا یه تاپیک نمیبینه یا بقیه مناسبتهای ائمه
هی بابااااااااااااااااااااااا

باهات موافقم حق با شماست امامان و ائمه همیشه مظلومان تاریخ بودن

کوتاهی بوده

پادشاهی

اخراجی موقت
منم کورش پسر بهشت در اوستا

منم کورش پسر بهشت در اوستا

منم کورش پسر بهشتدر اوستا سیروس در تورات سایروس در انجیل ذولقرنین در قران نخستین شاه جهان اولین دادگستر گیتی پدر ایران زمین هفتم ابان زاد روز شاه جهان کورش کبیر بر نجیب زادگان اریایی مبارک

شهرام 59

عضو جدید
کاربر ممتاز
داداش شرمنده تو ذوقت می زنم ولی یه نگاه بندازی این تاپیک پنجاهمیه امروز در مورد تولد کوروش فکر کنم یکی کافی باشه

magnet

عضو جدید
بزرگداشت (یا تولد ! ) کورش به سبک ایرانی !

بزرگداشت (یا تولد ! ) کورش به سبک ایرانی !

طی چند روز گذشته تاپیک های مختلفی (این و این و این و این ) تحت عنوان تولد یا بزرگداشت کورش دیده شد که در نوع خود بسی جالب بود.
برای همین یه سرچ همینجوری هم کردم که ببینم قضیه چیه.

اول اینکه تعجب می کنم از دوستانی که اومدند تولد !!! کورش رو تبریک گفتند ! این یعنی اصلاً نمی دونن تولد نیست و بزرگداشت هست و کلاً تو باغ نیستند که این ناآگاهی مایه تأسف بود.

منم کورش پسر بهشتدر اوستا سیروس در تورات سایروس در انجیل ذولقرنین در قران نخستین شاه جهان اولین دادگستر گیتی پدر ایران زمین هفتم ابان زاد روز شاه جهان کورش کبیر بر نجیب زادگان اریایی مبارک

دوم ؛ این نوع بزرگداشت واقعاً جای تقدیر داره ، البته بهتره که اونو با آمیخته کردن به برخی اغراق ها و .... به تایپیک های بی ارزش تبدیل نکنیم .
چندتا از اظهار نظرها در نوع خودش شاهکار محسوب میشه . بعلاوه جملاتی که نقل قول می کنن و همگی بدون منبع هست . جملاتی که اصلاً مشخص نیس از کجا میگن که کورش گفته . از آنجایی که می دونستیم منبع ندارن و به کرات تقاضای منبع کردیم و رفتند بیارن و برنگشتند ، با این وجود برای احترام واقعی به شخصیت کورش ، بار دیگر تکرار می کنیم که دوستان با منبع بیان و جملات قصار ! نقل کنند. فکر کنم کورش بزرگ هم به همین راضی تر باشه.

مطلب بعدی که برام جالب بود ، اینکه علاقه مندم بدونم که از کی و توسط چه کسی این روز نامگذاری شده ، از سرچ گوگل نتایج فارسی که فاجعه بود . فقط سایت خبری فرارو این نوشته رو آورده بود که :

روز هفتم آبان، به مناسبت تكميل تصرف امپراتوري بابل به دست ارتش ايران (اكتبر سال 539 پيش از ميلاد) به پیشنهاد برخی علاقمندان تاریخ ایران، نام روز جهانی کورش نامگذاری شد.

سرچ انگلیسی هم ، تاپ سرچش یه سایت فارسی باستانی بود که متن انگلیسی گذاشته بود و عجیبتر اینکه بعدی ها از سایت های اسراییلی !!! مثل israelnationalnews.com بود ! :surprised:

اینم اگه دوستان کمک کنن ، به اطلاعات عمومی مون اضافه میشه .

در پایان ، با نهایت احترام به شخصیت کورش ، از دوستان می خواهم تا به "حقیقت" هم احترام بذارن و مطالبی با منبع قرار دهند تا هم قوانین باشگاه رعایت شود و هم با نگاهی واقع بینانه به تاریخ نگاه کنیم .
ضمن اینکه از دوستانی که واقع بین بودند ، تشکر می کنم.

Sohrab.net

عضو جدید
کاربر ممتاز
تشکرها فعلا غیر فعال شده، مجبورم پست بدم.....
از راهنمایی و تاپیک خوبت خیلی ممنونم....:gol:
من الان چند وقته میخوام بیام و همین حرفا رو بزنم، متاسفانه فراموش میکنم.... خیلی ممنونم که شما مطرح کردین....
هیچ کسی در ایران نیست که واسه کوروش ارزش قایل نشه و ایشون رو دوست ناشته باشه، ولی حتی اغراق کردن در شخصیت ایشونم هم به نظرم کار درستی نیست....
این موارد در مورد ائمه هم صادق هست....متاسفانه بعضی از افراد از روی غیر عمد حرفایی اغراق آمیز راجب این بزرگواران میارن که هرجا میگردی پیدا نمیکنی، که به نظرم نه تنها کار درستی نیست، بلکه خیلی هم اشتباه و گناه هست.....

fariba.sh70

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من یاور یقین و عدالتم من زندگی ها خواهم ساخت ، من خوشی های بسیار خواهم آورد ، من ملتم را سربلند زمین خواهم کرد ، زیرا شادمانی او شادمانی من است.
(کوروش کبیر)

منم به همه این روز بزرگ رو تبریک میگم.

???zendegi

عضو جدید
دقیقأ منم پارسال با دوستام به مناسبت تولد کوروش رفتیم گفتن ورود جوونها و مخصوصأ دانشجو ها ممنون هست ماهم معترض شدیم که گناهمون چیه؟فوری گفتن کارت دانشجویی رو بدید و اسامی رو یادداشت کنید که با هزار ترفند ما رو مجبور کردن برگردیم واقعأ جای تأسف داره."سالروز تولد بزرگ مرد تاریخ،مردی که 2564 سال پیش به انسان بودن افراد احترام میگذاشت مبارک"
امروز روزی بود که ورود به پاسارگاد و آرامگاه کوروش ممنوع بود!!!!!
ژروز بزرگداشت و تولد کوروش شاه جهان، مبارک

SAMIFAR

عضو جدید
هرگز زانو نخواهم زد، حتی اگر آسمان به کوتاهی قامتم شود!
شاه شاهان، کوروش بزرگ، آسوده بخواب ...!
تا شاید نبینی که تمدن و حکومت سرافرازت امروز چطور زیر سوال رفته!تو برده داری رو منسوخ کردی، غافل از اینکه امروز با فرزندان تو به خاطر عقایدشون بدتر از برده رفتار می شه!

بردوک بزرگ

عضو جدید
کاربر ممتاز
بزرگداشت اولین و اخرین حکمران و پادشاه ازادیخواه ایران زمین مبارک.

آخرین ویرایش: