[ سوالات و مشكلات نقشه برداری ]►

moridy2000

عضو جدید
آره الانم همون دست نویسه البته یکم کیفیتش بهتر شده
واقعا متاسفم.......... اون موقع گزارش اردو رو با زرنگار تایپ کردیم .........ورد هنوز اختراع نشده بود............الان همه یه لپ تاپ دارن بازم دارن از جزوه دست نویس 15 سال پیش تدریس میکنن......واقعا جای تاسف داره
میگن حرمت امامزاده به متولیشه ............
ما نقشه بردارا متاسفانه به کارمون و درسمون اونطور که باید اهمیت نمیدیم بعد تو محیط کار هم حسابی چوبش رو میخوریم

artinbala999

عضو جدید
واقعا متاسفم.......... اون موقع گزارش اردو رو با زرنگار تایپ کردیم .........ورد هنوز اختراع نشده بود............الان همه یه لپ تاپ دارن بازم دارن از جزوه دست نویس 15 سال پیش تدریس میکنن......واقعا جای تاسف داره
ما نقشه بردارا متاسفانه به کارمون و درسمون اونطور که باید اهمیت نمیدیم بعد تو محیط کار هم حسابی چوبش رو میخوریم
نمیدونم چی بگم والا انگار جزوه ی شایسته طلسم داره

valentino

عضو جدید

ابته خاکبازان یه کتاب خودش نوشته
که البته اون موقع که استاد ما بود تازه داشت می نوشت
قسمت طرح پرواز کتابش را من جمع کردم یکی از دوستامم تایپ کرد
نصف کتابشو به کمک بچه های کلاس ما جمع کرد

milad-es

عضو جدید
مشکل دراجرای نرم افزار

مشکل دراجرای نرم افزار

ضمن عرض سلام واحترام به تمامی دستندرکاران وبزرگان اهل فن.من نرم افزار اس تی ارمپ6.5را در ویندوز7نصب میکنم ولی بعدازاینکه نصب شد بازیااجرا نمی شود.لطفآاگردراین خصوص اطلاعاتی دارید خواهشمندم راهنمایی بفرمایید.قبلآاززحمات بیوقفه شما صمیمانه تشکر میکنم.

valentino

عضو جدید
ضمن عرض سلام واحترام به تمامی دستندرکاران وبزرگان اهل فن.من نرم افزار اس تی ارمپ6.5را در ویندوز7نصب میکنم ولی بعدازاینکه نصب شد بازیااجرا نمی شود.لطفآاگردراین خصوص اطلاعاتی دارید خواهشمندم راهنمایی بفرمایید.قبلآاززحمات بیوقفه شما صمیمانه تشکر میکنم.

نمی دونم مشکل از چیه ولیه بهتر بود وقتی می خوایی نرم افزارهایی که قدیمی اند و با ویندوز سازگارترند را با استفاده از ویندوز مجازی نصب کنی
اول VirtualBox را دانلود کن و ویندوز xp را روی اسن نرم افزار نصب کن بعد هر برنامه ای را که دوست داشتی توی ویندوز xp مجازی اجرا کن
من با land مشکل داشتم و توی ویندوز 7 مشکل داشت اینجوری نصب کردم

artinbala999

عضو جدید
نمی دونم مشکل از چیه ولیه بهتر بود وقتی می خوایی نرم افزارهایی که قدیمی اند و با ویندوز سازگارترند را با استفاده از ویندوز مجازی نصب کنی
اول VirtualBox را دانلود کن و ویندوز xp را روی اسن نرم افزار نصب کن بعد هر برنامه ای را که دوست داشتی توی ویندوز xp مجازی اجرا کن
من با land مشکل داشتم و توی ویندوز 7 مشکل داشت اینجوری نصب کردم
بله حرف شما درسته چون ورژن 6.5 اس دی ار مپ روی ویندوز ایکس پی قابل اجراست و اگر بخواهید روی سون اجرا شه یا باید این کار رو انجام داد یا اینکه ورژن 8.5 رو نصب کنین

limoo447

عضو جدید
اموزشگاه

اموزشگاه

سلام من فارغ التحصیل کارشناسی نقشه برداریم ولی از اونجا که اکثر دانشگاها چیزی عملی یاد نمیدن درست کار بلد نیستم ایا جایی رو میشناسید که از ابتدا نقشه برداری رو کاربردی اموزش ببینم یه موسسه باشه که یک مدرکیم بده.www.gtc.ac.ir/ اینجا هست که دورش 4 روزس که کمه اینطوری فشردس میخوام جایی باشه که طولانی تر از مبتدی اموزش بدن.؟

valentino

عضو جدید
سلام من فارغ التحصیل کارشناسی نقشه برداریم ولی از اونجا که اکثر دانشگاها چیزی عملی یاد نمیدن درست کار بلد نیستم ایا جایی رو میشناسید که از ابتدا نقشه برداری رو کاربردی اموزش ببینم یه موسسه باشه که یک مدرکیم بده.www.gtc.ac.ir/ اینجا هست که دورش 4 روزس که کمه اینطوری فشردس میخوام جایی باشه که طولانی تر از مبتدی اموزش بدن.؟

دوست عزیز این دوره ای که اینجا برگزار می کنه برای افرادی هستش که اصلا هیچ اشنایی با نقشه برداری ندارن، به قول خودمون از یه رشته دیگه اومدن و نقشه بردار تجربی شدن! حالا میان اینجا بهشون توضیح می دن که مثلا پیمایش و چه جوری می بندن و محاسباتش و ...
همه استادای این دوره ها را هم می شناسم، فقط یه استاد داره به اسم سعادت که نرم افزار درس می ده، واقعا استاد با سوادیه اگر خواستی نرم افزار geolab یا matlab یاد بگیری کلاس های این استاد را برو
جایی دیگه را نمی شناسم، ولی به نظر من اینجا چیز زیادی بهت یاد نمی دن

فارق التحصیل کدوم دانشگاه هستید؟

آخرین ویرایش:

893607112376

عضو جدید
سلام
میخوام کنکور کاردانی به کاشناسی رشته نقشه کشی را شرکت کنم
درسهایی که تو کنکور میاد چی هست
باتشکر

limoo447

عضو جدید
اموزشگاه

اموزشگاه

دوست عزیز این دوره ای که اینجا برگزار می کنه برای افرادی هستش که اصلا هیچ اشنایی با نقشه برداری ندارن، به قول خودمون از یه رشته دیگه اومدن و نقشه بردار تجربی شدن! حالا میان اینجا بهشون توضیح می دن که مثلا پیمایش و چه جوری می بندن و محاسباتش و ...
همه استادای این دوره ها را هم می شناسم، فقط یه استاد داره به اسم سعادت که نرم افزار درس می ده، واقعا استاد با سوادیه اگر خواستی نرم افزار geolab یا matlab یاد بگیری کلاس های این استاد را برو
جایی دیگه را نمی شناسم، ولی به نظر من اینجا چیز زیادی بهت یاد نمی دن

فارق التحصیل کدوم دانشگاه هستید؟

شبستر البته من کارورزی با درسای عملیمو پیچوندم بار علمیم کمه خیلیام بودن تو دانشگاه که خوب یاد گرفتن به هر حال ما در به در یه اموزشگاه درست حسابی هستیم مثل اینکه واسه نقشه برداری نیست حالا بگو pc یا حسابداری!!راستی یک سوال جاش اینجا نیست ولی من civil design روی لند 2007 نصب میکنم ولی به برنامه بالاش porofil اضافه نمیشه میرم تو درایو نصب اونجا به نظز میاد civil نصبه ولی توی لند نیست?

sahebgharani200

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان
سوالی داشتم
می خواستم ببینم که قیمت عکس های ماهواره ای (مثل ikonos ETM و ..) که سازمان نقشه برداری میفروشه، حدودا چه قدره؟
با تشکر

nimavao

عضو جدید
سلام یک سوال دارم و نمیدونستم کجا مطرح کنم.
میتونین لطفا کمکم کنین و بهم بگین که چطور میتونم یک نقشه توپوگرافی دو بعدی تبدیل به سه بعدی کنم
منظورم اینه که نقاط من کدx و y دارند و من میخام کد z اضافه کنم میدونم که اینکار با land انجام میشه ولی کسی تا حالا کمکم نکرده.ممنونم

eghlimy

عضو جدید
سلام دوستان من تو متلب قسمت guiرو میخام کار کنم کسی در این مورد اطلاعاتی داره
اگه کمکم کنین واقعا ممنون میشم

jamali.unes

عضو جدید
قضیه حمار

قضیه حمار

:biggrin:قضیهٔ حِمار یا نامساوی مثلثی، که در میان عوام به اشتباه اصل حمار نیز نامیده می‌شود، قضیه‌ای در هندسه اقلیدسی است که می‌گوید همواره کوتاه‌ترین مسیر بین دو نقطه، خط راست است. این اصل بدین دلیل حمار نامیده شده‌است که چنین استنباط می‌کند که اگر خری را در یک رأس مثلث قائم‌الزاویه قرار دهیم و بوته یا علفی را در رأس دیگر آن، حیوان همواره کوتاه‌ترین مسیر که همان وتر است را برای رسیدن به غذا بر می‌گزیند. یا اینکه همواره مجموع دو ضلع یک مثلث قائم‌الزاویه از وتر آن بیشتر است.
در هندسه به کوتاهترین فاصله بین دو نقطه، ژئودزیک می‌گویند. ژئودزیک دو نقطه در روی سطح با انحنا صفر یک خط راست است. این قضیه را می‌توان توسط حساب وردشی و وردش عنصر فاصله اثبات کرد.

ashkan.k

عضو جدید
سلام
من دانشجوي كارشناسي نقشه برداري هستم اما متاسفانه اصلا نقشه برداري بلد نيستم به نظر شما چه كاركنم؟

valentino

عضو جدید
سلام
من دانشجوي كارشناسي نقشه برداري هستم اما متاسفانه اصلا نقشه برداري بلد نيستم به نظر شما چه كاركنم؟
فقط باید بری تو یه شرکتی و با دوربین کار کنی
تا موقعی که مسئولیت کاری را نداشته باشه هیچ وقت خوب یاد نمی گیره ولی وقتی ببینی که مجبوری این کار را انجام بدی یاد می گیری
من اتوکد را خیلی کم بلد بودم رفتم تو یه شرکت گفتم همشو بلدم اونا هم کار دادن و هرجا کار گیر می کردم از یکی می پرسیدم تا بعد از یک هفته کلا به کار وارد شدم
البته اگر می خوایی هزینه کنی کلاس هایی بیرون می ذارن که نقشه برداری را به صورت عملی یاد می دن

mahdyar_20

عضو جدید
?What is technical issues is GIS

?What is technical issues is GIS

سلام من دانشجوی ارشد Remote sensing and GIS در مالزی هستم لیسانسم عمران بود و زیاد با درسای نقشه برداری آشنا نیستم (مشکل زبان هم دارم)
درسی دارم به نام Technical Issues In GIS کسی میدونه این درس تو ایران چه عنوانی داره؟ و از کجا میتونم به جزوات فارسی رشتم دست پیدا کنم ؟
ممنون

skyplex

کاربر فعال
دوستان سلام سوالی دارم بدی شرج که نقشه های 1/25000 در میکرواستیشن و کد با چه فونتی خونده میشن؟؟؟منظورم همین نقشه های منطقه ا

دوستان سلام سوالی دارم بدی شرج که نقشه های 1/25000 در میکرواستیشن و کد با چه فونتی خونده میشن؟؟؟منظورم همین نقشه های منطقه ا

دوستان سلام سوالی دارم بدی شرج که نقشه های 1/25000 در میکرواستیشن و کد با چه فونتی خونده میشن؟؟؟منظورم همین نقشه های منطقه ای است که برای کل کشور تهیه شده اند. من فونت rsc رو تو فلدر symb میکرواستیشن کپی کردم اما فونت های فارسی خونده نمیشن.چرا؟ لطفا مساعدت نمایید. با نشکر​

msc87

عضو جدید
سلام من دانشجوی ارشد Remote sensing and GIS در مالزی هستم لیسانسم عمران بود و زیاد با درسای نقشه برداری آشنا نیستم (مشکل زبان هم دارم)
درسی دارم به نام Technical Issues In GIS کسی میدونه این درس تو ایران چه عنوانی داره؟ و از کجا میتونم به جزوات فارسی رشتم دست پیدا کنم ؟
ممنون
سلام
اول یک سوال بپرسم از شما: به شما در رابطه با GIS تا قبل از این درس، درس دیگه ای ارائه دادن یا نه؟
چون بحث فنی در زمینه GIS خیلی زیاده و باید مباحث به صورت خیلی خلاصه در هر زمینه ارائه بشه که در این صورت باید کتابای مختلفی رو بخونید که متاسفانه در ایران هم کتاب تخصصی فارسی وجود نداره....اما اگر بخوان به مبانی GIS بپردازند شما می تونی یک کتاب با عنوان GIS پیدا کنی و بخونی اکثرا به کلیات پرداخته اند.... یک کتاب فارسی هست که ترجمه یک کتاب خارجی از آرانوف.....این کتاب رو سازمان جغرافیایی فکر کنم ترجمه کرده ولی ماسفانه به صورت دیجیتال چیزی وجود نداره....

اگر سوالی بود بنده باز هم در خدمت هستم...

موفق باشین

msc87

عضو جدید
سلام

سلام
خوب اینجوری خیلی براتون سخت میشه اما جای نگرانی نیست...در زمینه نقشه برداری کتابهای خوب زیاد داریم که فکر میکنم برای یادگیری مفاهیم اولیه نقشه برداری خیلی بهتون کمک میکنه...اونارو بخونید مطمئنا مشلکلتون کمتر خواهد شد...بعلاوه همونطور که Valentino عزیز هم اشاره کرد خیلی از کارای نقشه برداری رو سر زمین و حین کار یاد میگیرین... همه دوستان این رو تجربه دارن پس جای نگرانی نیست ...تازه خیلی از چیزا رو تو دانشگاه یاد نمیدن و خیلی چیزایی هم که یاد می گیری سر کار بدردت نمیخوره.... پس اصلا ناراحت این موضوع نباش.

فقط یک نصیحت دوستانه میکنم... اگه واقعا به این رشته علاقه داری و آشنایی داری ادامه بده بخصوص در کار زمینی.. و اگر نه یا برو تو کار دفتری و نرم افزار یاد یگیر و یا برو دنبال یک رشته دیگه

موفق باشی

ALI-Geo

عضو جدید
می خواستم بدونم واسه درس نجوم ژئودزی چه جزواتی مناسبند؟
اگه می تونی زبان اصلی بخونی کتاب " The Concept " آقای ونیچک رو بخون ... عالیه .... اگر هم نمیتونی ترجمش رو که دوستان خواجه نصیر زحمتش رو کشیدن مطالعه کن .
موفق باشی

ALI-Geo

عضو جدید
امیدجان اون استادتون شوخی کرده!!!!!!!!!!!!!
واسه اینکه میشه گفت نصف بیشتر دانشجوهای نقشه برداری خانمها هستند، همینطور در سطوح بالاتر.
شاید تو ایران کار زمینی برای خانما به نظر خنده دار باشه ولی در دوره های ارشد و دکترا رشته هایی هست که بیشتر خانما توش هستند وحتی موفقترم هستند.

زیاد سخت نگیر.....:gol:
اما فعلا که توی دانشگاه ما این نسبت 1 به 3 هست بای خانم ها و این معقول نیست که تعدادشون برابر باشه

skyplex

کاربر فعال
دوستان من مشکلی دارم اینکه یک نقشه روستا دارای شبکه بندی دارم. اما در فضای مدل GRID ظاهر نمیشه ؟ در حالی که من باید در فضای مدل کار کنم. لطفا راهنمایی بفرمایید.

M@HYA-J00N

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
اكه كسي كتاب نقشه برداري ديانت خواهو داره لطفا براي من بفرسته
ممنون ميشم از لطفتون
راستي اينجا كسي استاد نادر افشاريو ميشناسه؟

ALI-Geo

عضو جدید
سلام دوستان
ممنون ميشم از لطفتون
با سلام
کتاب دیانتخواه رو من تاحالا به صورت PDF ندیدم ... دست دومش قیمت زیادی نداره
این آقای افشاری استاد برنامه نویسیه ؟

msc87

عضو جدید
سلام دوستان
ممنون ميشم از لطفتون

سلام

کتاب دیانت خواه رو که بعید میدونم بتونید به صورت دیجیتال (PDF) پیدا کنید!!!!!!!
بنده مهندس افشاری رو میشناسم... ایشون استاد من بودن!!!! چطور مگه؟!!!!

بالا