مطالعه گروهی کارشناسی ارشد معماری 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

qazal.

عضو جدید
من چاپ قدیمش رو دارم که شامل همون کتابایی بود که عرض کردم.
توی مقدمه ی کتاب نوشته با چاپ کتابهای جدید گلابچی، در ویرایش های بعدی موارد جدید اضافه میشن. ولی کتاب جدیدش رو نمی دونم که آپدیت شده یانه.
فکر کنم برای اینکه مطمئن باشید بهتره با خود انتشارات تماس بگیرید و سوال بپرسید.
021-22901015
021-66907394
اگه پرسیدید ، اینجا اطلاع رسانی کنید ممنون میشیم.

شما که چاپ قدیم رو داری در صورت آپدیت شدن این کتاب یا کتابای دیگه چیکار میکنی؟ آخه منم همین مشکلو دارم

qazal.

عضو جدید
چرا اتفاقا معماری معاصر ایران
من چن صفحشو ورق زدم ساختمونهایی بود که تو قبلیا نبودن

ایکاش یجا بودم که کل کتابای ارشد یکجا در اختیارم بود و حداقل واسه تهیه کردن کتاب گیج نمیزدم که کدومو اول بخرم کدوم مهمتره کدومو بمونم آپدیت شه....ای بابا چه کاریه این آپدیت کردن! با بازنگری و ویرایش و بررسی اشتباهاته کتاب موافقم اما اینکه سال بعد به همون کتاب یسری مطالب اضافه بشه و مجبور بشیم کتاب تکراری بخریم موافق نیستم:razz:
اصلا من میگم اوناییکه بعدا قراره اشتباهات کتابو متوجه بشن و حتی یه ویرایش ساده هم بخوان تو کتاب انجام بدن، از همون اول کتاب ننویسن...یه چند سالی صبر کنن اون کتابه رو که دارن مینویسن حسابی زیرو رو کنن غلط ملطاشو در بیارن ویرایش کنن:D اگر هم خواستن مطلب جدید اضافه کنن تو جلد شماره 2 یا یه کتاب دیگه اضافه کنن تا کار ما راحت شه و اینقد مارو به زحمت نندازن و پولامونو دور نریزن :w22:
خب کتاب قبلیامونو چیکار کنیم وقتی آپدیتشو میخریم؟ نظری ندارین؟
این کتاب چند صفحس؟

Omid_Mehraz

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
شما که چاپ قدیم رو داری در صورت آپدیت شدن این کتاب یا کتابای دیگه چیکار میکنی؟ آخه منم همین مشکلو دارم

به نظر من باید اصل رو بروی کتابهای منبع گذاشت و از کتابهای کمکی هم در کنارش استفاده کرد.
من چون کنکور مدیریت پروژه و ساخت شرکت می کنم باید تمام کتابهای گلابچی رو داشته باشم، چون طراح سوال خود ایشون هستند. کتاب طباطبایی چندتا رو پوشش می ده، مابقی رو از روی منابع باید بخونم...

شما برای فن و سازه، منظورم کتابهای گلابچی، کدوم ها رو داردید؟

Omid_Mehraz

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
ایکاش یجا بودم که کل کتابای ارشد یکجا در اختیارم بود و حداقل واسه تهیه کردن کتاب گیج نمیزدم که کدومو اول بخرم کدوم مهمتره کدومو بمونم آپدیت شه....ای بابا چه کاریه این آپدیت کردن! با بازنگری و ویرایش و بررسی اشتباهاته کتاب موافقم اما اینکه سال بعد به همون کتاب یسری مطالب اضافه بشه و مجبور بشیم کتاب تکراری بخریم موافق نیستم:razz:
اصلا من میگم اوناییکه بعدا قراره اشتباهات کتابو متوجه بشن و حتی یه ویرایش ساده هم بخوان تو کتاب انجام بدن، از همون اول کتاب ننویسن...یه چند سالی صبر کنن اون کتابه رو که دارن مینویسن حسابی زیرو رو کنن غلط ملطاشو در بیارن ویرایش کنن:D اگر هم خواستن مطلب جدید اضافه کنن تو جلد شماره 2 یا یه کتاب دیگه اضافه کنن تا کار ما راحت شه و اینقد مارو به زحمت نندازن و پولامونو دور نریزن :w22:
خب کتاب قبلیامونو چیکار کنیم وقتی آپدیتشو میخریم؟ نظری ندارین؟
این کتاب چند صفحس؟

دوست عزیز کتاب های منبع هیچ وقت تغییر نمی کنن، مگر اینکه مدت زمان خیلی زیادی از روش گذشته باشه، مثلا حداقل 5-6 سال

qazal.

عضو جدید
آخرین ویرایش:

qazal.

عضو جدید
به نظر من باید اصل رو بروی کتابهای منبع گذاشت و از کتابهای کمکی هم در کنارش استفاده کرد.
من چون کنکور مدیریت پروژه و ساخت شرکت می کنم باید تمام کتابهای گلابچی رو داشته باشم، چون طراح سوال خود ایشون هستند. کتاب طباطبایی چندتا رو پوشش می ده، مابقی رو از روی منابع باید بخونم...

شما برای فن و سازه، منظورم کتابهای گلابچی، کدوم ها رو داردید؟

سه تا پایه + طراحی لرزه ای ، فناوری نوین، ساختمانها چگونه....معمار مهندس ساختار، البته بعضیاشو امسال نخریدم. شاید بعدا یسری دیگه بخرم

Omid_Mehraz

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سه تا پایه + طراحی لرزه ای ، فناوری نوین، ساختمانها چگونه....معمار مهندس ساختار، البته بعضیاشو امسال نخریدم. شاید بعدا یسری دیگه بخرم

خوبه، شما مهمترین کتابهای گلابچی واسه معماری رو دارین،به نظرم کتاب جزییات ارتقا دهنده رو هم تهیه کنید،که در درس عناصر و جزییات، خیلی مهم اند. در کنار اینها کتاب چاپ جدید فاطمی رو هم بگیرید کافی باشه.
یه سری جزو های سینا شریفی هم هست که خلاصه ی بعضی کتابها مثل آرکی تایپی و معماری دیجیتال و ... هست.
شما این کتابهای گلابچی رو که می خونید، به دید مصالحی و عناصرجزییات هم بخونید. بخاط اینکه کمتر از منابع قدیمی مثل سام فروتنی و کباری و احمد حامی سوال میاد. رویکردشون جدید شده.
البته کتاب فناوری نانو رو فراموش کردم بگم.حتما حتما حتما خود این کتاب رو تهیه کنید. که یکی از منابع مهم مصالح هست که فکر نمی کنم در کتابهای سازه و فن فاطمی و طباطبایی جایی داشته باشه

qazal.

عضو جدید

مثلا کتاب ساختمانها چگونه ..... رو تو اوایل دوره دانشجویی خریدم اصلا نمیدونستم جز منابع کنکوره فقط چون گاهی کتاب میخریدم اینو دیدم خوشم اومد از مباحثش خریدم. اونموقع آقای دکتر گلابچی رو هم نمیشناختم

ghasedakkk

عضو جدید
کاربر ممتاز
کتابای گلابچی که هیچ وقت ویرایش نمیشن بنابراین نگران چاپ قدیم بودنش نباشید.
کتابایی که دارید خوبه فقط اگه خواستید کتاب بخرید "جزییات ارتقا دهنده" رو تهیه کنید حتما. به نظر من اول همینا را خوب بخونید بعد به فکر کتابای بعدی باشید.

Omid_Mehraz

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
مثلا کتاب ساختمانها چگونه ..... رو تو اوایل دوره دانشجویی خریدم اصلا نمیدونستم جز منابع کنکوره فقط چون گاهی کتاب میخریدم اینو دیدم خوشم اومد از مباحثش خریدم. اونموقع آقای دکتر گلابچی رو هم نمیشناختم

من خودم قبلا یه نظر دیگه ای راجع به دکتر گلابچی داشتم، ولی خیلی وقت نیست که متوجه شدم ایشون کارخونه ی کتاب نویسی دارن! سالی 5-6 تا کتاب به اسم خودشون چاپ می کنن، میشه هر 60 روز، یک کتاب.
اگه ایشون شبها و روزها رو فقط در حال نوشتن باشن هم نمی تونن این کار رو بکنن!!
مافیایی برای خودشون راه انداختن ...

qazal.

عضو جدید
من خودم قبلا یه نظر دیگه ای راجع به دکتر گلابچی داشتم، ولی خیلی وقت نیست که متوجه شدم ایشون کارخونه ی کتاب نویسی دارن! سالی 5-6 تا کتاب به اسم خودشون چاپ می کنن، میشه هر 60 روز، یک کتاب.
اگه ایشون شبها و روزها رو فقط در حال نوشتن باشن هم نمی تونن این کار رو بکنن!!
مافیایی برای خودشون راه انداختن ...
:smile:
اتفاقا منم یه مدتی داشتم حساب کتاب میکردم و با حساب ذهنم جور در نمیومد..تازه یمدت کارم به یجا کشیده بود که صفحه آخر کتابشو باز میکردم سوابقشو میخوندم هی خودمو سرزنش میکردم :D اما الان حالم یکم خوبه چون به این رسیدم که میشه خوب بود تو هر مهارتی حتی اگه فقط تعداد کمی از آدما ارزش مارو بمعنی واقعی بدونن..

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به چه خبر شده اینجا
این همه کتاب جدید از کدوم ور دراومدن
همش استرس وارد میشه به آدم......
بچه ها دیگه شروع کنیم همونایی که داریمو بخونیم تموم که شدن راجع به منابع جدیدم بحث کنیم

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
این واسه کنکاشه؟ هنوز نگرفتمش. جدیده بگیرم؟
تاریخ به نظرم تنها منبعیه که جدید و قدیم نداره
وسواس ندید به خرج....شما منابعتو بخون آخرشم واسه جمع بندی اینو یه نگاهی بنداز

atrali

کارشناس ارشد مدیریت پروژه
کاربر ممتاز
این همون کارگاه سروشنیا است؟
آره دوست خوبم(سينا شريفي زحمتشو كشيده).در ضمن بچه ها خواهشا امسال هر كي اين كلاس ها ثبت نام كرده جزوه هاي جديد رو اگه بزاره استفاده كنيم دعاش ميكنيم همگي...انشالله همه با هم به هدفمون برسيم

Sahar.Pirozmanes

عضو جدید
کاربر ممتاز
آره دوست خوبم(سينا شريفي زحمتشو كشيده).در ضمن بچه ها خواهشا امسال هر كي اين كلاس ها ثبت نام كرده جزوه هاي جديد رو اگه بزاره استفاده كنيم دعاش ميكنيم همگي...انشالله همه با هم به هدفمون برسيم

سلامنه این مال سروش نیاس تازه خیلی ناقصم هست. من فک کنم بتونم کاملشو گیر بیارم چندساعت صبر کنین

Omid_Mehraz

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام اميد جان.آقا با اين نظريه هاي نوين مديريت چيكار كنيم؟اصلا اومده بازار؟

سلام مهندس جان.
والا من هفته ی پیش از انتشارات دانشگاه تهران پبرسیدم، هنوز چاپ نشده بود.
یکی این کتابه، یکی هم کتاب روش های اجرای پروژه ست که اون هم هنوز چاپ نشده. فکر می کنم با چاپ این دو تا کتاب، مدیریت کنترل پروژه ی شیر محمدی رو از دور خارج کنه...

Sahar.Pirozmanes

عضو جدید
کاربر ممتاز
من ایمیل دادم استاد سروشنیا. قول داد تا امشب هم کارگاه نانو هم کارگاه جزییات ارتقا رو برا من ایمیل کنه. ازش اجازه گرفتم بزارم تو سایت. گفت هرچی میخواین بگین خودم بهتون بدم که باکیفیت باشه و رنگی;) ولی حرف همیشگیشم زد که اصل منابع رو بخونین. تنبل بازی درنیارین جزوه و این چیزا ناقصه و از این حرفا.

Eagle Golden

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان من طبق راهنماییتون 20صفحه از اول و 20 صفحه از آخر این تاپیکو خوندم به این نتیجه رسیدم که اول زبان و فنی و کنار هم شروع کنم بعد تابای دیگه اماهنوز نمیدونم چجوری برنام ریزی نمیشتر کتاارو هم فقط بصورت پی دی اف دارم که از اینا دانلود کردم:cry:

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من ایمیل دادم استاد سروشنیا. قول داد تا امشب هم کارگاه نانو هم کارگاه جزییات ارتقا رو برا من ایمیل کنه. ازش اجازه گرفتم بزارم تو سایت. گفت هرچی میخواین بگین خودم بهتون بدم که باکیفیت باشه و رنگی;) ولی حرف همیشگیشم زد که اصل منابع رو بخونین. تنبل بازی درنیارین جزوه و این چیزا ناقصه و از این حرفا.
تو فرشته ار کجا پیدات شد یهو
اگه واقعا این کارو کنی بزرگترین لطف رو در حقمون کردی و ماهم از ته دل برات دعا میکنیم.ما اینجا یه تیمیم که داریم برا یه هدف تلاش میکنیم
و امیدوارم همه موفق بشیم

Sahar.Pirozmanes

عضو جدید
کاربر ممتاز
تو فرشته ار کجا پیدات شد یهو
اگه واقعا این کارو کنی بزرگترین لطف رو در حقمون کردی و ماهم از ته دل برات دعا میکنیم.ما اینجا یه تیمیم که داریم برا یه هدف تلاش میکنیم
و امیدوارم همه موفق بشیم

ایشالله عزیزم. منم به عنوان دوست و خواهر کوچولوتون قبول کنین. من با استاد پایان نامه دارم و زود به زود میبینمش. خیلی باحاله. گفتم بچه ها یه همچین کاری کردن و شهرستانن و از این حرفا. گفت هرچی می خواین به خودم بگین. نرین بخرینا. منم از خداخواسته سوء استفاده کردم:biggrin:

ghasedakkk

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها اینم سوالات پایان ترم ترم قبل درس سازه های نو تو دانشگامونه که ای کاش ترم قبل داشتمشون:D فقط برا اینکه آقای «کپی+پیست» معروف نره اینا رو به نام خودش کپ بزنه روش یه بگراند انداختم. ببخشید که یه کم سنگینه. بابام دراومد تا اپلود کردم. تازه یه بارم وسطش پرید:cry:

واقعا دستت درد نکنه فقط کاش backgroundش کمرنگ تر باشه که بشه پرینت کرد عزیزم.

وضعیت
موضوع بسته شده است.