صفحه 1 از 8 12345 ... آخرينآخرين
نمايش نتايج 1 تا 10 از 79

تاپیک: هشدار : بازار کار مهندسی صنایع

عضو فعال آواتار Kaizen
    رشته
    مهندسی صنایع
    تاريخ عضويت
    2008/3
    محل سكونت
    همدان

Exclamation هشدار : بازار کار مهندسی صنایع

قابل توجه هم رشته ای های عزیز :

مهندسی صنایع و بازار کار
    رشته مهندسی صنايع تا سال ۷۵ به شدت ناشناخته و غریب می نمود. که در نیمه پایین کشور این ناآشنایی تا سال ۸۰ نیز ادامه داشت. با همت مهندسان جوان و استادان امر کم کم نظر صاحبان صنایع به بهره گیری از نگرشهای نوین در تولید و خدمات جلب شد.
    بازار کار مهندسان صنایع روز به روز ترقی نمود و با وجود بیکاری عمومی حاکم بر کشور که ناشی از عدم پیدایش و توسعه فرصتهای شغلی بود ، رشته مهندسی صنایع وضعیت قابل قبولی داشت.
    اما کم کم شعبده مهندسان صنایع لو رفت. گرچه در آغاز کار (سالهای قبل از ۸۲) بسیاری از کارفرمایان به وضوح نیازمند مهندسی صنایع به ویژه در کنترل پروژه و مباحث کیفیت بودند اما به دلایل بسیار زیادی این نیاز کم کم رو به کاهش نهاد.
    برخی از این دلایل که در مجموع به افت بازار کار مهنسی صنایع منجر گردید عبارتند از:
    • بسنده کردن دانشجویان رشته صنایع به آموخته های کلاسیک و مقدماتی
    • پیچیده تر شدن نیاز های کارفرمایان و آشنایی آنها با مفاهیمی که مهندسان قرار بود بلد باشند
      در واقع این طور بگویم که دیگر کاربرگهای شکیل اکسل و نمودارهای MSP چنگی به دل کارفرمایان زیرک نمی زدند. آنها کسی را میخواستند که در یک فضای رقابتی برگ برنده باشند.
    • ناتوانی دانشگاهها در تدریس سرفصلهای نوین. حتی دانشگاههای بسیار مدعی در رشته مهندسی صنایع نیز هنوز IT را در برنامه آموزشی خود ندارند. دانشگاههای آزاد و شهر های کوچک که دیگر جای خود دارند.
    • تا اینجا عوامل درون زا گفته شد ؛ اما عواملی خارج از کنترل دانشجویان و مهندسان
    • افت بازار کار صنعت و در نتیجه نگرانی های صنعتگران از تحولات سیاسی کشور (پرونده اتمی)
    • هرچه بیشتر دلالی شدن اقتصاد کشور به ویژه پس از روی کار آمدن دولت نهم. که باعث خروج سیلاب گونه سرمایه ها از کشور و به ویژه از بخش صنعت گردید. (*) و بدیهی است که در چنین شرایطی مشاوران زودتر از همه بیکار می شود.
      بدین ترتیب مهندسی صنایع زرق و برق اولیه خود را از دست داد و از نظر تعداد بیکاران کم و بیش شبیه به سایر رشته ها گردید.
    البته هنوز کم نیستند مهندسانی که به روز هستند و بازار کار آنها را به سرعت و با اشتیاق جذب می کند. اما ایشان هیچکدام به معلومات دانشگاهی بسنده نکرده اند.
    زبان انگلیسی قوی و آشنایی عمومی با کامپیوتر ضروری ترین قدم برای شروع است.

نقل از : [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ]
    Success is A Choice Not A Chance
    موفقيت يك انتخاب است ، نه يك شانس

2. تشكرها از اين پست

پيش فرض

مرسی از تخریب روحیه تون ولی تو هر زمینه ای بهترین باشی همیشه خواهان داری
    در کشورهای فاشیستی مردم زیاد از دزدها شکایت نمیکنند، چون ضرر ورود پلیس به زندگی خصوصی آنها از فایده پیدا کردن اموال دزدیده شده بیشتره.

4. تشكرها از اين پست

مدیر بازنشسته آواتار mahtabi
    رشته
    مهندسی صنایع
    تاريخ عضويت
    2007/5

پيش فرض

منم تشکر میکنم.بحث جالبی بود.
    اما یه کوچولو روحیه بچه ها ضعیف میشه هاااااا.
    حالا اون گوشه موشه ها هم یکم از مزایاش میگفتین

طرح خاموشی فکن تا وارهی کم کم ز رنگ
    پرده بردار از نگاه و نقش ایوان را ببین
    (سهراب سپهری)

من نه آن رندم که ترک شاهد و ساغر کنم/محتسب داند که من این کارها کمتر کنم...!

6. تشكر از اين پست

عضو فعال آواتار Kaizen
    رشته
    مهندسی صنایع
    تاريخ عضويت
    2008/3
    محل سكونت
    همدان

پيش فرض

نقل قول نوشته اصلي بوسيله Achilles نمايش پست
    مرسی از تخریب روحیه تون ولی تو هر زمینه ای بهترین باشی همیشه خواهان داری
    نقل قول نوشته اصلي بوسيله mahtabi نمايش پست
    منم تشکر میکنم.بحث جالبی بود.
    اما یه کوچولو روحیه بچه ها ضعیف میشه هاااااا.
    حالا اون گوشه موشه ها هم یکم از مزایاش میگفتین
    قصد تخریب روحیه نداشتم.از مزایای مهندسی صنایع که همگی باخبریم ولی این مزیتها نباید باعث بشه که تغییرات و چالشها رو نادیده بگیریم و خدایی نکرده بریم توی خواب خرگوشی.
    Success is A Choice Not A Chance
    موفقيت يك انتخاب است ، نه يك شانس

8. تشكرها از اين پست

اخراجی موقت
    رشته
    مهندسی صنایع
    تاريخ عضويت
    2007/12
    محل سكونت
    ایران,بوشهر,بندرعباس

پيش فرض

نقل قول نوشته اصلي بوسيله Kaizen نمايش پست
    قابل توجه هم رشته ای های عزیز :

مهندسی صنایع و بازار کار
    رشته مهندسی صنايع تا سال ۷۵ به شدت ناشناخته و غریب می نمود. که در نیمه پایین کشور این ناآشنایی تا سال ۸۰ نیز ادامه داشت. با همت مهندسان جوان و استادان امر کم کم نظر صاحبان صنایع به بهره گیری از نگرشهای نوین در تولید و خدمات جلب شد.
    بازار کار مهندسان صنایع روز به روز ترقی نمود و با وجود بیکاری عمومی حاکم بر کشور که ناشی از عدم پیدایش و توسعه فرصتهای شغلی بود ، رشته مهندسی صنایع وضعیت قابل قبولی داشت.
    اما کم کم شعبده مهندسان صنایع لو رفت. گرچه در آغاز کار (سالهای قبل از ۸۲) بسیاری از کارفرمایان به وضوح نیازمند مهندسی صنایع به ویژه در کنترل پروژه و مباحث کیفیت بودند اما به دلایل بسیار زیادی این نیاز کم کم رو به کاهش نهاد.
    برخی از این دلایل که در مجموع به افت بازار کار مهنسی صنایع منجر گردید عبارتند از:
    • بسنده کردن دانشجویان رشته صنایع به آموخته های کلاسیک و مقدماتی
    • پیچیده تر شدن نیاز های کارفرمایان و آشنایی آنها با مفاهیمی که مهندسان قرار بود بلد باشند
      در واقع این طور بگویم که دیگر کاربرگهای شکیل اکسل و نمودارهای MSP چنگی به دل کارفرمایان زیرک نمی زدند. آنها کسی را میخواستند که در یک فضای رقابتی برگ برنده باشند.
    • ناتوانی دانشگاهها در تدریس سرفصلهای نوین. حتی دانشگاههای بسیار مدعی در رشته مهندسی صنایع نیز هنوز IT را در برنامه آموزشی خود ندارند. دانشگاههای آزاد و شهر های کوچک که دیگر جای خود دارند.
    • تا اینجا عوامل درون زا گفته شد ؛ اما عواملی خارج از کنترل دانشجویان و مهندسان
    • افت بازار کار صنعت و در نتیجه نگرانی های صنعتگران از تحولات سیاسی کشور (پرونده اتمی)
    • هرچه بیشتر دلالی شدن اقتصاد کشور به ویژه پس از روی کار آمدن دولت نهم. که باعث خروج سیلاب گونه سرمایه ها از کشور و به ویژه از بخش صنعت گردید. (*) و بدیهی است که در چنین شرایطی مشاوران زودتر از همه بیکار می شود.
      بدین ترتیب مهندسی صنایع زرق و برق اولیه خود را از دست داد و از نظر تعداد بیکاران کم و بیش شبیه به سایر رشته ها گردید.
    البته هنوز کم نیستند مهندسانی که به روز هستند و بازار کار آنها را به سرعت و با اشتیاق جذب می کند. اما ایشان هیچکدام به معلومات دانشگاهی بسنده نکرده اند.
    زبان انگلیسی قوی و آشنایی عمومی با کامپیوتر ضروری ترین قدم برای شروع است.

نقل از : [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ]

با سلام.
    اولا اگر کسی بخواد با این حرف ها روحیش تضعیف بشه باید به سرعت خودشو دار بزنه.

دوما خدا برای همه ما ها بزرگه.
    سوما هر کسی یک سطح توقعی داره.
    چهارما از بین هم کلاسی های شما حتی اون شاگرد زرنگاش کمتر کسی به این فکر میکنه که بتونه در شرکت های معتبر و خودمونی تر خفن کار پیدا بکنه.

5امن کمی زبون ..ارتباطات میتونه ادم رو خیلی جلو ببره...
    6امن...باید زود جوش بود..به این معنی که بتونی با همه مهندسین روسا رابطه خوبی داشته باشی تا وقتی خواستی کاری بکنی اون ها هم ز موقعیت هاشون استفاده کنند و بتونند برای تو جایی رو پیدا کنند برای کار و انجام پروژه...

7امن...زبان مهه حتی در حد مکالمه....کامپیوتر هم که همین جوره...

8امن...آرزو های بزرگ داشته باشیم تا بتونیم وقتی شکست خوردیم دوباره از جامون بلند بشیم...

9امن...دلیل نداره اگر واسه دختر خاله یکی در شرکتی نسبتا ضعیف کار پیدا شده برای شما هم همون جا یا جایی مثل اونجا کار پیدا بشه...
    10امن...همیشه بچه های شریف یا نمیدونم دانشگاه های خفن قرار نیست براشون کار باشه...برای کسی کار هست که دست بر زانوان گذاشته و رفته دویده...

11امن...

12

...

Nامن......توکل به خدا

10. تشكرها از اين پست

مدیر بازنشسته آواتار bardinova
    رشته
    مهندسی صنایع
    تاريخ عضويت
    2007/4
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

جان ؟ ببخشید ؟ اینجا کجاست ؟ رختکن تیم ملی هستش ؟؟؟ مسابقه داریم ؟؟ کشتی ؟ فوتبال ؟!! . تضعیف روحیه ؟؟ . من نمیدونم چرا نمیگیرم این جمله یعنی چی !!! . دیگه ماها که همه صنایع هستیم و جمع شدیم اینجا که نباید بشینیم از خودمون تعریف کنیم و روحیه بدمیم در درون همدیگه !! . این هم مثل اون تعصب بر سر کنترل پروژه هستش !! . دیگه ماها با هم دیگه صادق نباشیم ، باید فاتحه رو با ذکر صلوات و دو تا خرما بفرستیم برای سلامتی اموات مهندسی صنایع ! .

12. تشكرها از اين پست

عضو فعال آواتار amirhakimi
    رشته
    مهندسی صنایع
    تاريخ عضويت
    2008/1
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

باید واقع بین بود.
    نه باید انقدر ناامید که خودمون رو ببازیم، نه انقدر خوش خیال که فکر کنیم حالا که مهندس صنایعیم کار واسمون ریخته !!!
    اینو بارها گفتم :
    مهم تلاش خود آدمه، من اصلا تو کتم نمیره که فلان رشته بازار خوبی داره و فلان رشته بدرد نمیخوره. مهم علاقه و تلاش شماست برای رسیدن به هدف فقط همین !!!
    من فارغ التحصیل شریف سراغ دارم که الان داره صبح تا شب خیابون متر میکنه، دیپلمه هم سراغ دارم که مهندس ها به دوستی با اون به خودشون میبالند.
    [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ]
    مهندسی صنایع گرایش تکنولوژی صنعتی
    مدیریت فناوری اطلاعات گرایش سیستمهای اطلاعات مدیریت پیشرفته

[مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ]
    بیاین به جمع متخصصان ایرانی بپیوندین

14. تشكرها از اين پست

اخراجی موقت
    رشته
    مهندسی صنایع
    تاريخ عضويت
    2007/12
    محل سكونت
    ایران,بوشهر,بندرعباس

پيش فرض

نقل قول نوشته اصلي بوسيله bardinova نمايش پست
    جان ؟ ببخشید ؟ اینجا کجاست ؟ رختکن تیم ملی هستش ؟؟؟ مسابقه داریم ؟؟ کشتی ؟ فوتبال ؟!! . تضعیف روحیه ؟؟ . من نمیدونم چرا نمیگیرم این جمله یعنی چی !!! . دیگه ماها که همه صنایع هستیم و جمع شدیم اینجا که نباید بشینیم از خودمون تعریف کنیم و روحیه بدمیم در درون همدیگه !! . این هم مثل اون تعصب بر سر کنترل پروژه هستش !! . دیگه ماها با هم دیگه صادق نباشیم ، باید فاتحه رو با ذکر صلوات و دو تا خرما بفرستیم برای سلامتی اموات مهندسی صنایع ! .
    بیشتر شبیه رینگ بوکسه...اقا به من و شما چه که صنایع اوضاع کاریش خرابه...من شخصا میدونم اگر کار خودمو درست انجام بدم میتونم گلیمو از اب بکشم بیرون....

حالا منم فاتحه مع الصلوات هم میخونم تا ثوابش برسه به روح صنایع...

اخراجی موقت
    رشته
    مهندسی صنایع
    تاريخ عضويت
    2007/12
    محل سكونت
    ایران,بوشهر,بندرعباس

پيش فرض

نقل قول نوشته اصلي بوسيله amirhakimi نمايش پست
    باید واقع بین بود.
    نه باید انقدر ناامید که خودمون رو ببازیم، نه انقدر خوش خیال که فکر کنیم حالا که مهندس صنایعیم کار واسمون ریخته !!!
    اینو بارها گفتم :
    مهم تلاش خود آدمه، من اصلا تو کتم نمیره که فلان رشته بازار خوبی داره و فلان رشته بدرد نمیخوره. مهم علاقه و تلاش شماست برای رسیدن به هدف فقط همین !!!
    من فارغ التحصیل شریف سراغ دارم که الان داره صبح تا شب خیابون متر میکنه، دیپلمه هم سراغ دارم که مهندس ها به دوستی با اون به خودشون میبالند.
    اصلا نمیشه زندگی ادم هارو با توجه به شرایط زندگی جامعه و افراد دورو برشون پیش بینی کرد.همه چیز به شرایط و طرز زندگی و اخلاق و 1000 فاکتور مربوط به خود طرف بستگی داره و ربط داره...ممکنه یکی شریفی باشه ولی اخرته کار باشه یکی هم نه...یکی دیپلم باشه اخرته فن و تکنیک ..و بلعکس...همه چیز به ادم ها ربط داره...

حالا بردینوا جان تورو جان امیر من واسه درس کنترل پروژه میخوام پیش دست شما کار یاد بگیرم... حال حوصله همکار یا نمیدونم کارآموز داری؟

من که اگه بشم بازاریاب یا مدیر فروش یک شرکت...اخرته مخ زدنو فروش میشم..

مدیر بازنشسته آواتار mahtabi
    رشته
    مهندسی صنایع
    تاريخ عضويت
    2007/5

پيش فرض

به به جناب بردینوا
    خوشحال میشیم بیاید توی بحث ها.
    حالا واقعا نه اینکه باید به قول جناب حکیمی اینقدر بد فکر کرد و نه اونقدر مثبت.

طرح خاموشی فکن تا وارهی کم کم ز رنگ
    پرده بردار از نگاه و نقش ایوان را ببین
    (سهراب سپهری)

من نه آن رندم که ترک شاهد و ساغر کنم/محتسب داند که من این کارها کمتر کنم...!

صفحه 1 از 8 12345 ... آخرينآخرين

تاپیک های مشابه

1. [ بازار کـــار مهندســی شیمی ]
    توسط mohsen117 در تالار کارشناسی ارشد و دکترا ، استخدامی ها و اطلاعات شغلی
    پاسخ ها: 118
    آخرین ارسال: 5 روز پيش, 07:16 PM
  2. بازار كار مهندسي منابع طبيعي- محيط زيست
    توسط N.DELNAZ در تالار سایر رشته های مهندسی
    پاسخ ها: 47
    آخرین ارسال: 2014/9/18, 12:01 PM
  3. بازار کار مهندسی باغبانی
    توسط amin majidi در تالار باغبانی