حل مشکلات علمی و درخواست اطلاعات دانشجویان رشته ی مواد و متالورژی

Melted_Boy

کاربر فعال مهندسی مواد و متالورژی ,
کاربر ممتاز
خیلی اچانت چک کردم از هندبوک ولی جواب نداده. شاید باید الکترو اچ بشه...فکر کنم اگه تو مقالات چیزی پیدا بشه ممکنه جواب بده. باز هم شما اگر چیزی مدنظر دارین امتحان می کنم.

به نظر منم الکترو اچ بهترین گزینه شاید برات باشه...
بازم بستگی داره هدف از اچ کردن کبالت بررسی چی باشه...

به نظرم همون جور که خودت گفتی برو تو مقالات بگرد، حتما حتما پیدا می کنی محلول مورد نظرت رو...

hesam02

عضو جدید
با سلام
دوستان عزیز اگر کسی تجربه متالوگرافی کبالت رو داره در مورد نحوه اچ کردنش راهنمایی کنه ممنون میشم. من خیلی از اچانت هایی که در منابع ذکر شده رو امتحان کردم ولی جواب نگرفتم. اکثرشون هم اسید نیتریک دارند.
salam dooste aziz
linke zir
http://www.kaker.com/etch/demo/data/1559.html

simorgh2000

عضو جدید
در موتورهای جت، مشکل بزرگ ایران در ضعف متالورژی است. دانش تولید پره های توربین رو ندارن

راس میگن؟

د ا ن ش گ ا ه

عضو جدید
کاربر ممتاز
در موتورهای جت، مشکل بزرگ ایران در ضعف متالورژی است. دانش تولید پره های توربین رو ندارن

راس میگن؟
راست میگفتن
ولی الان جدیدا این کار رو خیلی جاها انجام میدن
در مورد ساخت موتور موشک جت که خو صنایع دفاع این کار ر ومیکنه و در مورد ساخت پره توربی اگه یه سری به کیلومتر 5 جاده مخصوص بزنی شرکت ساخت توربین های گازی هست که این کار رو میکنن

Melted_Boy

کاربر ممتاز

راس میگن؟

ایده ال ترین نوع پره های توربین، تک کریستال بودن اونها هست که همین تک کریستال بودن توربین باعث مقاومت عالی در برابر خزش میشه و اون فاصله ی ای که بین خود پره با بدنه ی توربین داره، از کالیبره بیشتری برخوردار هست...
تا اونجایی که من شنیدم، بچه های صنایع دفاع تونستن به تکنولوژی تک کریستالی فلزات دست پیدا کنن...
ولی خوب تقریباً میشه گفت یک تکنولوژی پیچیده ای هست ساخت پره های توربین...

د ا ن ش گ ا ه

عضو جدید
کاربر ممتاز
ایده ال ترین نوع پره های توربین، تک کریستال بودن اونها هست که همین تک کریستال بودن توربین باعث مقاومت عالی در برابر خزش میشه و اون فاصله ی ای که بین خود پره با بدنه ی توربین داره، از کالیبره بیشتری برخوردار هست...
تا اونجایی که من شنیدم، بچه های صنایع دفاع تونستن به تکنولوژی تک کریستالی فلزات دست پیدا کنن...
ولی خوب تقریباً میشه گفت یک تکنولوژی پیچیده ای هست ساخت پره های توربین...
البته تک کریستال بودن فقط یکی از مواردش هست
مهمترین موردش نوع سوپرآلیاژی هست که به کار برده میشه. نوع پوششی که داده میشهو چموارد دیگه هست

Melted_Boy

کاربر ممتاز
البته تک کریستال بودن فقط یکی از مواردش هست
مهمترین موردش نوع سوپرآلیاژی هست که به کار برده میشه. نوع پوششی که داده میشهو چموارد دیگه هست

آره درسته...
نوع آلیاژ هم هست...
ممنمون

ya ali madadi

عضو جدید
تصویر متالو گرافی از برنزها

تصویر متالو گرافی از برنزها

سلام دوستان بنده به دنبال تصاویر متالوگرافی از مس والیاج های ان به خصوص برنز lg2 هستم ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

behnam2000be

عضو جدید
با عرض سلام و خسته نباشید به سروران گرامی این دوست داشتید و بلاگ این جانب سری بزنید و در باره آموزش جوش و تست های مخرب است با تشکر فروان

www.weld123.blogfa.com

mary.kartvel

عضو جدید
ریخته گری در بیومواد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ریخته گری در بیومواد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اگه میشه سایت یا مقاله ای در این مورد معرفی کنید:smile:

m3a

عضو جدید
عملیات حرارتی

عملیات حرارتی

با سلام
خواهشمند است اگر در مورد عملیات حرارتی ck45 و فولاد اتومات به روش اینداکشن اطلاعاتی دارید راهنمایی بفرمایید

setayesh_kh90

عضو جدید
سلام بچه ها
کسی راجع به خواص الکتریکی آلومینا(انواعش مثلا آلفا - بتا - گاما ) اطلاعاتی داره ؟
یا اگه کتاب مقاله سایتی چیزی سراغ دارید میشه لطفا راهنمایی کنید!
ممنون

ho3in.s

عضو جدید
سلام دوستان
کسی درباره اثر جوشکاری بر روی فولادهای عملیات ترمومکانیکی شده (TMCP) اطلاعاتی داره؟
سرچ کردم چیزی پیدا نکردم
نیاز عاجل دارم
مرسی

آخرین ویرایش:

reza_1364

مدیر بازنشسته
سلام دوستان
کسی درباره اثر جوشکاری بر روی فولادهای عملیات ترمودینامیکی شده (TMCP) اطلاعاتی داره؟
انگلیسیش میشه: the effects of welding parameteres on the weld propertice of the thermodynamic steel
سرچ کردم چیزی پیدا نکردم
نیاز عاجل دارم
مرسی

ترمودینامیکی شده یا ترمومکانیکی شده؟؟؟

hesam02

عضو جدید
سلام بچه ها
کسی راجع به خواص الکتریکی آلومینا(انواعش مثلا آلفا - بتا - گاما ) اطلاعاتی داره ؟
یا اگه کتاب مقاله سایتی چیزی سراغ دارید میشه لطفا راهنمایی کنید!
ممنون

سلام سایت زیر اطلاعات فیزیکی و شیمیایی و الکتریکی و مکانیکی آنلاین در مورد هر ماده ای که بخواین بهتون میده از جمله آلومینا
http://www.matweb.com

navidhagh

عضو جدید
سلام به همه ی دوستان و سروران عزیز

یه سوال داشتم: جنس فولاد ورق های موجود در بازار که مثلا برای کابینت سازی استفاده می شه، چیه؟ منظورم اسم استانداردش.

kaveh nabii

عضو جدید
درخواست مقاله در مورد AlN آلومنیوم نیترید

درخواست مقاله در مورد AlN آلومنیوم نیترید

با سلام و خسته نباشید.مقاله ای در مورد خصوصیات فیزیکی و شیمیاییی و مکانیکی آلومینیوم نیترید می خواستم.
ممنون می شم
kaveh.nabii@gmail.com

baran0

عضو جدید
درود برتمامی دوستان بابا کسی نیست واسه ما متالوژی پودر pdfبذراه دانلود کنیم

magnet

عضو جدید

سلام.
فکر کنم متالورژی پودر راندل جرمن رو می خواستین . ترجمه فارسی شو چندسال پیش خریدم که کتاب خوبی یه.

درهرصورت من پیداش نکردم ، ولی از مجموعه کتاب های هندبوک سری وایلی ، جلد مربوط به متالورژی پودرش کار دکتر جرمن هستش . لینکشو میذارم ، شاید به دردتون خورد.

دانلود

فقط لطف کنید درخواست های خوذتون رو در بخش درخواست ها در زیرتالار دانلودگاه بیارین تا نظم تالار حفظ شه . اگر دوستان بتونن ، کمک می کنند ، دیگه نیازی به تایپیک دوباره و ... نیست .

موفق باشین . . .

kamyab-90

عضو جدید
با سلام
کسی در مورد تصاویر SEM ،با ولتاژ بالا و ولتاژ کم اطلاعاتی داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
خیلی فوری یه سری تصویر از انها می خواهم .
کسی هست که بتونه کمک کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Amir-scientific

عضو جدید
سلام به همه دوستان.
ميشه يه نفر به من كمك كنه و ليست همه مينرال هايي كه تو اين 4 سال ميخونيم رو به همراه فرمولشون در اختيار من قرار بده!(البته اينو بگم كه من يه سراميستم)
ممنون ميشم.

mohsen.1362

عضو جدید
سوال در مورد فولاد آلیاژی X70

سوال در مورد فولاد آلیاژی X70

سلام یه سری اطلاعات در مورد آلیاژ های ترکیبی نحوه ساخت و کاربرد فولاد آلیاژی X70 در خطوط لوله نفت و گاز . و همچنین مزایای این نوع فولاد نسبت به آلیاژ های معمولی که در خطوط لوله استفاده میشه رو میخواستم بدونم .
خیلی فوری میخوام اگه کسی از بچه ها داره لطفا در اختیارم بزاره

د ا ن ش گ ا ه

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
فیلم در مورد ریخته گری سنتی یعنی همون با ماسه میخواستم
حالا مراحل مختلف قالبگیریش و ریخته گریش
ممنون

نسیم شمال

عضو جدید
اطلاعاتی در مورد عملیات حرارتی فولادHSLA

اطلاعاتی در مورد عملیات حرارتی فولادHSLA

پروژه ایی در مورد عملیات حرارتی فولاد HSLAدارم وساختار متالوگرافی آن و اطلاعاتی در مورد تست کشش وضربه ان احتیاج دارم حیاتی هست:(

متادون

عضو جدید
انتخاب مواد در ساخت بدنه تانک زرهی

انتخاب مواد در ساخت بدنه تانک زرهی

سلام من درباره مواد و الیاژبکاررفته توی بدنه تانک های زرهی مطلب میخام با توضیحات کامل.مرسی

hesam02

عضو جدید
پروژه ایی در مورد عملیات حرارتی فولاد HSLAدارم وساختار متالوگرافی آن و اطلاعاتی در مورد تست کشش وضربه ان احتیاج دارم حیاتی هست:(

سلام. سايت هاي مختلفي هست كه شما مي تونيد به صورت آنلاين اطلاعات متالورژيكي تون رو بدست بياريد
فقط كافيه سرچ كنيد material database يا material information
يكي از اين سايت ها : http://www.matweb.com

بالا