کلوپ طرفداران پرسپولیس

dr.che

عضو جدید
کاربر ممتاز
آذرنيا:پرسپوليس روي کاغذ بهتريارگيري کرده است

مديراجرايي تيم فوتبال تراکتورسازي تبريزگفت:پرسپوليس روي کاغذ در فصل نقل وانتقالات نسبت به ديگر تيم هاي شرکت کننده در فصل آتي ليگ فوتبال باشگاه هاي برتر ايران بهتر يارگيري کرده است.

''حسن آذرنيا'' افزود:باشگاه پرسپوليس تهران بازيکنان خوبي را دراين فصل به خدمت گرفته است ، ولي در رقابتهاي فوتبال، نام ها پيروزي را کسب نمي کنند.

به گزارش ايرنا وي گفت : براي پيروزي در رقابتهاي فوتبال ، کارگروهي ، هماهنگي بازيکنان و مديريت نقش اساسي دارد و به نظر من نام ها تاثير چنداني در کسب نتايج تيم ها در رقابتهاي فوتبال ندارد.

آذرنيا از تيم هاي استقلال تهران ، ****ان اصفهان و مس کرمان نيز به عنوان ديگر تيم هاي حاضر در ليگ فوتبال باشگاه هاي برتر ايران که در فصل نقل و انتقالات بازيکنان خوبي را به خدمت گرفتند ، نام برد.

مدير اجرايي تيم فوتبال تراکتور سازي تبريز با اشاره به تغييرات صورت گرفته در اين تيم و کادر فني ، با تقدير از زحمات '' امير قلعه نويي '' سرمربي فصل گذشته اين تيم گفت : تيم تراکتورسازي به رهبري قلعه نويي در فصل گذشته عنوان نايب قهرماني ليگ را کسب کرد که جاي تقدير دارد.

وي افزود در اين فصل ما بازيکناني همچون قاسم دهنوي ، مهدي کريميان ، سيد صالحي ، محمد نصرتي و ايران پوريان را به همراه يک بازيکن پرتغالي به نام '' آلونسو '' در اختيار گرفتيم ، ضمن آنکه چند بازيکن جوان را نيز به ترکيب خود اضافه کرديم .

با توجه به حمايتي که از سوي هواداران تيم تراکتورسازي از اين تيم به عمل خواهد آمد و هدف گذاري صورت گرفته ، تيم تراکتورسازي يکي از مدعيان قهرماني در فصل آينده ليگ فوتبال باشگاه هاي برتر ايران خواهد بود.

آذرنيا در باره '' اوليويرا '' سرمربي پرتغالي اين تيم نيز گفت : در پي رفتن قلعه نويي ، در ميان چند گزينه ، مسوولان باشگاه اين مربي پرتغالي را که سابقه هدايت تيم هايي در باشگاه هاي عربي را دارد ، برگزيدند.

وي به همراه پائولو مربي دروازه بان ها ، ويتوريو فرناندز مربي بدنساز و آنتونيو آناليزور هدايت تيم فوتبال تراکتورسازي را در فصل آينده ليگ فوتبال باشگاه هاي برتر ايران برعهده خواهد داشت.

مديراجرايي تيم فوتبال تراکتورسازي تبريز به تشکيل اردوي آمادگي اين تيم در ترکيه اشاره کرد و گفت : خوشبختانه در اين اردو توانستيم تقريبا تمامي بازيکنان خود را در اختيار باشيم و بازيکنان تمرينات آمادگي خود را به خوبي انجام دادند.

دو جلسه تمرين روزانه ، تمرينات بدنسازي و انجام دو ديدار دوستانه تدارکاتي سبب شد که بازيکنان تيم تراکتورسازي در مدت حضورشان در اردوي ترکيه ضمن هماهنگي به آمادگي مطلوب دست يابند .

dr.che

عضو جدید
کاربر ممتاز
سرنوشت خروجی های پرسپولیس / فقط نصرتی به جمع مدعیان پیوست!

مرجع خبری پرسپولیس : باشگاه پرسپولیس پس از پایان فصل گذشته فهرستی بلندبالا از بازیکنان مازاد اعلام کرد که از میان این جمع بزرگ تنها محمد نصرتی توانست به یکی از سه تیم بالای جدول لیگ بپیوندد!به گزارش مرجع خبری پرسپولیس، پس از پایان مسابقات فصل گذشته بود که لیست 10 نفره مشترک مصطفی دنیزلی و محمد رویانیان برای آغاز فصل جدید لیگ برتر منتشر شد و بیش از 15 بازیکن پرسپولیس عملا در لیست مازاد قرار گرفتند.مهدوي*كيا، كريمي، نوري، غلامرضا رضايي، علي*عسگري، فشنگچي، نورمحمدي، نوروزي، پولادي و زايد 10 بازيكني هستند كه براي فصل بعد مورد تاييد قرار گرفتند و بعدها از میان بازیکنان خط خورده سامان آقازمانی ، سیف الهی ، داستانی و جواد کاظمیان نیز به این جمع اضافه شدند.اما سرخپوشان ناکام که فصل اسفباری را سال گذشته برای ارتش سرخ رقم زدند و لیگ را با رتبه دوازدهمی به پایان رساندند پس از جدایی از این تیم سرنوشت نیکی پیدا نکردند. از میان بازیکنان فصل قبل پرسپولیس تنها محمد نصرتی بود که توانست به یک تیم مدعی بپیوندد و با قراردادی یک ساله بار دیگر به تراکتورسازی تبریز بازگشت.آسمیر آودوکیچ بوسنیایی را هم می توان تا حدودی در کنار نصرتی به حساب آورد چرا که با وجود پیشنهادهای داخلی به خاطر مسائل خانوادگی به کشور خودش بازگشت.در خط دفاعی شیث رضایی و مجتبی شیری برای امضای قرارداد منتظر پرسپولیس و مس کرمان ماندند و تا پایان فصل نقل و انتقالات بدون مشتری ماندند. این ها یا باید راهی دسته اول شوند یا تا مهلت نقل و انتقالات نیم فصل منتظر بمانند.شکوری به باشگاه قبلی خود سایپا بازگشت. الهایی راهی نفت آبادان شد و علیرضا محمد نیز پس از سالها حضور در پرسپولیس به گهر زاگرس تازه لیگ برتری شده پیوست!حسین هوشیار که با پرسپولیس قرارداد 2.5 ساله امضا کرده بود وقتی دید در فهرست پرسپولیس جایی ندارد به دسته پایین تر رفت و پیراهن ابومسلم مشهد را بر تن کرد. میثاق معمارزاده نیز تا آخرین روزها منتظر تمدید قرارداد با پرسپولیس بود و سرانجام بدون تیم ماند. گهر زاگرس مشتری جدی او بود که به جایی نرسید و برای دروازه بانی سراغ بیرانوند از نفت تهران رفت.مازیار زارع و حسین بادامکی هافبک های میانی پرسپولیس به دسته چک هدایتی لبیک گفتند و راهی ملوان بندرانزلی شدند. مهرداد اولادی هم وقتی دید باشگاه با جذب مهاجمان متعدد تمایلی به حفظ وی ندارد بار دیگر پای میز مذاکره با ملوانی ها نشست اما پیشنهاد زیر سقف ملوانی ها وی را راضی به امضای قرارداد نکرد تا مهاجم همیشه مصدوم فصل قبل پرسپولیس سرنوشتی نامعلوم در لیگ دوازدهم پیدا کند! صحبت هایی در خصوص بازگشت وی به پرسپولیس هم مطرح شده که چندان عملی به نظر نمی رسد.اما عجیب ترین خرید فصل قبل استیلی ممدوتال نام داشت که هیچ کس نفهمید چطور به پرسپولیس آمد و چگونه از این تیم رفت! این بازیکن نیز پس از جدایی از جمع سرخپوشان سرنوشت نامعلومی پیدا کرد. وحید هاشمیان مهاجم با سابقه و خوش اخلاق دو فصل اخیر پرسپولیس نیز پس از عدم تمایل باشگاه به تمدید قراردادش از لیگ خارج شد و باشگاه دیگری قرارداد نبست. صحبت هایی در خصوص پیوستن او به فولاد مطرح شد اما وحید به احتمال فراوان کفش های خود را برای همیشه آویزان خواهد کرد.یک استثنا هم در میان بازیکنان فصل پیش پرسپولیس وجود دارد که نامش علیرضا حقیقی است و پیش از پایان فصل یازدهم از جمع سرخپوشان جدا شد و در تعطیلات نیم فصل راهی روبین کازان روسیه شد و به این ترتیب می توان وی را موفق ترین بازیکن جدا شده فصل قبل پرسپولیس عنوان کرد.

dr.che

عضو جدید
کاربر ممتاز
رویانیان : سکوت برابر قرارداد 2 میلیاردی برخی تیم ها/ مدیران بزرگ بازنده بودند!

ارتش سرخ دات كام: مدیرعامل باشگاه پرسپولیس با تاکید بر اینکه از هواداران انتظار دارم در هفته های نخستین لیگ تحت هر شرایطی دست از حمایت تیم بر ندارند، گفت: مدیران باشگاه های بزرگ لیگ برتری بازنده های اصلی فصل نقل و انتقالات بودند.

محمد رویانیان در گفتگویی ، در خصوص عملکرد مدیران باشگاه های حاضردر رقابتهای لیگ برتر در فصل نقل و انتقالات بویژه باشگاه پرسپولیس ، هچنین پیشنهاد تعطیلی بازیهای لیگ در ماه مبارک رمضان و پاسخگو نبودن مسئولان مربوطه در فدراسیون فوتبال و....صحبت کرد که در زیر از نظر می گذرانید:

به 70 درصد از اهدافم در فصل نقل و انتقالت رسیدم
مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در پاسخ به این پرسش که به چه میزان از اهداف خود در فصل نقل و انتقالات دست پیدا کرده اید، به خبرنگار مهر گفت: من در فصل نقل و انتقالات به 70 درصد از اهداف و خواسته های خود دست پیدا کردم و 30 درصد باقی مانده نیز در اختیار و اراده ام نبود که به موضوعاتی همچون محدودیتهای مالی، زمانی و همچنین کاهش تعداد سهمیه بزرگسالان تیمها بر می گردد.

آنچه در فصل نقل و انتقالات بر ما گذشت بسیار تلخ و سخت بود
وی افزود: آنچه در فصل نقل و انتقالات بر ما گذشت بسیار تلخ و سخت بود، سختی آن به دلیل هجمه ها و جو مسمومی بود که برخی دوستان علیه باشگاه پرسپولیس راه انداخته بودند اما سختی آن به دلیل بعضی از رفتارهای همکاران و دوستانی بود که عمدتا افراد باشخصیتی در جامعه هستند اما نقل و انتقالات باعث شد که دچار لغزشهایی شویم و با یکدیگر وارد کری و حتی دعوا شویم. دیگر اهانتها و اتهاماتی که جای خود را دارد.

مدیران باشگاههای بزرگ بازنده اصلی نقل و انتقالات بودند
رویانیان در همین خصوص تاکید کرد: متاسفانه مدیران باشگاهای بزرگ از جمله خود من در فصل نقل و انتقالات موفق نبودیم چون نه تنها انتظارات جامعه بلکه حتی خودمان را نیز بر آورده نکردیم در واقع ما بازنده اصلی فصل نقل و انتقالات بودیم. امیدوارم این موضوع درس خوبی برای همه ما باشد که دیگر برای فوتبال ارزشها و احترامات را از بین نبریم.

از عملکرد برخی مدیران باشگاههای کم امکانات باید درس بگیریم

مدیر عامل باشگاه پرسپولیس در ادامه گفتگویش با خبرنگار مهر افزود: البته باید یک حقیقت تلخ دیگرا نیز بگویم ، حقیقت این است که مدیران بعضی از باشگاه های لیگ برتری که از امکانات کافی و خوبی برخوردار نبودند، به واقع در فصل نقل و انتقالات زجر و سختی کشیدند. اگر من جای آنها بودم نمی دانستم، چه باید بکنم و حتی فکر کردن به این موضوع مرا دچار استرس می کند بنابراین ضمن انکه به این دسته از مدیران خسته نباشید می گویم باید اعتراف کنم که از عملکرد برخی از آنها باید درس بگیریم.

ترازمالی باشگاه و قرارداد بازیکنان جدید را به وزارت ورزش دادیم
مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در مورد برخی از مطالب که در بعضی از رسانه ها در خصوص ریخت و پاش باشگاه پرسپولیس در فصل نقل و انتقالات مطرح شده، تاکید کرد: مدتی قبل تراز مالی باشگاه پرسپولیس در سال 91 را به طور رسمی به وزیر ورزش و جوانان و حراست وزارتخانه تقدیم کردیم و حتی مبلغ قرارداد بازیکنان جدیدی که جذب کرده ایم را طی یک جدول به وزارت ورزش و جوانان دادیم.

در مورد باشگاه هایی که قرارداد 2 میلیاردی می بندند سکوت کردند
وی در همین خصوص تاکید کرد: متاسفانه برخی از دوستان رسانه ای و مطبوعاتی جو بسیاری بدی را علیه باشگاه پرسپولیس راه انداخته و حتی به طور مصنوعی جنجال سازی کردند. آنها ارقام نجومی را در خصوص جذب بازیکنان جدید پرسپولیس مطرح کردند که به هیچ وجه صحت نداشت. متاسفانه همین دوستان در مورد باشگاههایی که در گذشته ای نه چندان دور خود را به بی پولی و نداری زده و دم از شکسته شدن سقف قراردادها می زدند اما در روزهای پایانی نقل و انتقالات بازیکنانی را جذب کردند که رقم قراردادشان حتی نزدیک به 2 میلیارد تومان نیز می رسید، حساسیتی به خرج نداده و سکوت کردند.

برخی دوستان رسانه ای علاقه ای به بررسی تعطیلی لیگ در ماه رمضان را ندارند
رویانیان خاطرنشان کرد: متاسفانه برخی از رسانه ها دررابطه با تعطیلی رقابتهای لیگ برتر در ماه مبارک رمضان ، علی رغم تاکید مراجه گرانقدر قم و برخی از مدیران دلسوز و کارشناسان، علاقه ای به بررسی و پردازش آن نداشتند و حتی پاسخگویی نیز در این خصوص وجود نداشت.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در همین خصوص تاکید کرد: یا متاسفانه شاهد هستیم این دوستان رسانه ای زیادعلاقه مند به بررسی ، مطرح کردن و پردازش حذف نشدن رقابتهای جام حذفی نیستند. رقابتهای مهمی که حذف آن فرصت ابراز وجود را از تیمهایی که مطرح نیستند گرفته و حتی ممکن است باعث کاهش تعداد سهمیه های ایران در رقابتهای لیگ قهرمانان آسیا بشود.

وی درهمین مورد افزود: در عوض شاهدیم که این دسته از رسانه ها توهین ها، اهانتها و حرفهای سخیف برخی از همکاران ما در فوتبال علیه یکدیگر را نه تنها منتشر کرده بلکه برجسته نیز می کنند.

من به قدرت خبرنگاران ورزشی اعتقاد دارم
رویانیان تاکید کرد: قطعا باید به این نتیجه برسیم که رسانه ها و مطبوعات ورزشی اساسی ترین نقش را در تولید فرهنگ، ایجاد رقابتهای سالم و توسعه ورزش بویژه فوتبال دارند و من به قدرت خبرنگاران ورزشی در خصوص نقشی که برای رسیدن به این هدف دارند اعتقاد دارم بنابراین آیا این موضوع انتظار زیادی است که از اصحاب رسانه انتظار داشته باشیم که در کنار حاشیه های جذاب فوتبال به رعایت اصول، فرهنگ و ارزشها در این رشته ورزشی بیشتر توجه کنند. مسلما رسانه ها و مطبوعات ما در این خصوص نقش پررنگی دارند.

زمان بزرگترین چالش پیش روی ماست
مدیرعامل باشگاه پرسپولیس درخصوص آخرین وضعیت آمادگی این تیم پیش از آغاز رقابتهای لیگ برتر و انتظارش از هواداران پرسپولیس گفت: به دلیل آنکه در حساس ترین زمان ممکن در فصل نقل و انتقالات تغییرات در کادرفنی تیم بوجود آمد و تعیین سرمربی جدید نیز کمی به تاخیر افتاد، زمان را برای آماده سازی و هماهنگی تیم تا حدودی از دست دادیم. در حال حاضر بیش از هر چیز به زمان نیاز داریم تا بازیکنان ما به انسجام تیمی کامل برسند و این موضوع بزرگترین چاش پیش روی ما است.

هواداران درهفته های نخستین لیگ تحت هر شرایطی حمایت کنند
رویانیان درباره انتظارش از هواداران پرسپولیس در مقطع زمانی فعلی تصریح کرد: با توجه به محدودیت زمانی که برای انسجام و آمادگی بیشتر تیم داشتیم لذا از هواداران در شرایط فعلی انتظار دارم که در هفته های نخستین لیگ تحت هر شرایطی دست از حمایت تیم برندارند. البته نظر قاطع ما این است که حمایت از تیم توسط هواداران تا پایان رقابتهای این فصل لیگ برتر تداوم داشته و عجولانه تصمیم گیری نکنند تا نتیجه حمایتهای خود را در پایان فصل ببینند چون هدف اصلی ما در این فصل قهرمانی در رقابتهای لیگ برتر است.

*K*A*Z*E*M*

عضو جدید
زمان ارسال : جمعه 1391/04/23 21:57

با اعلام ژوزه و مسئولان باشگاه؛
[h=1]تمرين پرسپوليس پشت درهاي بسته[/h]
[h=2]مسئولان باشگاه پرسپوليس از برگزاري تمرين فردا پشت درهاي بسته خبر دادند.[/h]

با تصميم ژوزه مانوئل و مسئولان باشگاه پرسپوليس تمرين فرداي قرمز پوشان پشت دربهاي بسته و بدون حضور هواداران و خبرنگاران در دو نوبت صبح و بعد از ظهر برگزار خواهد شد.

پرسپوليسي ها تا روز سه شنبه در دو نوبت صبح و بعد از ظهر تمرين مي‌کنند و چهارشنبه نيز براي ديدار مقابل نفت در هفته اول ليگ برتر عازم آبادان مي‌شوند.

dr.che

عضو جدید
کاربر ممتاز
رویانیان: خیال هواداران از دروازه راحت باشد/ استقلالی بروند مسی و رونالدو را هم بخرند

خودشان فکر می کنند خیلی غول شده اند!مرجع خبری پرسپولیس : محمد رویانیان پس از چند روز سکوت، همزمان با پایان مهلت قانونی نقل و انتقالات به ابهامات هواداران پرسپولیس پاسخ می دهد. لحن صحبت های رویانیان در این گفت و گو، سرشار از امید به روزهای آینده است:

* خیلی ها اعتقاد دارند پرسپولیس در درون دروازه نتوانست جایگزین خوب و مطمئنی برای آودوکیچ پیدا کند، شما با این موضوع موافق هستید؟
_ من بعد از گردان یک دروازه بان برزیلی را به پرسپولیس آوردم (نیلسون دیشب وارد تهران شد) که در باشگاه های مختلف جهان و اروپا عملکرد خوبی داشته است.
این دروازه بان برزیلی را با نظر ژوزه جذب کردیم چون به هر حال بعد از حضور مربی جدید لازم بود خریدهایمان را با نظر ایشان جذب کنیم.
* حالا مطمئن هستید که دروازه بان برزیلی می تواند در کنار گردان دروازه پرسپولیس را برای فصل جدید بیمه کند؟
_ من صد در صد اطمینان دارم 2 دروازه بان ما به بهترین شکل در پرسپولیس جواب خواهند داد و هیچ مشکلی در درون دروازه نخواهیم داشت.

* چرا در لحن صدایتان نوعی ناراحتی وجود دارد؟
_ بله ناراحت هستم و این ناراحتی ام را هم نمی توانم کتمان کنم. قطعا تیم های زیادی در ماه مبارک رمضان به شهرستان سفر خواهند کرد و من متاسفم که بگویم حرف 6 تن از علمای ما هم جدی گرفته نشد تا لیگ برگزار شوند و شاید چیزی در حدود 2000 بازیکن، مربی و... مجبور شوند به خاطر فوتبال روزه شان را بخورند و کسی هم به آن ها نمی پردازد در حالی که وقتی درب ورزشگاه درفشی فر شکسته می شود یا حاشیه های دیگر، ما می بینیم که بیشترین توجه و پوشش خبری به آن ها اختصاصی می یابد و این موضوع تبدیل به خبر اصلی و خبر یک رسانه ها می شود اما ماه رمضان که بهترین ماه برای خودسازی انسان هاست و در این ماه انسان ها به بهترین شکل می توانند پاک شوند اینگونه نیست و همه به دنبال مشغله برگزاری مسابقات و ... هستند. شما دیدید در عرصه فوتبال چند تن از مراجع عالیقدر ما اقدام به اظهار نظر در خصوص برگزاری مسابقات کردند اما به آن ها پاسخی داده نشد؟ چه کسی باید به ارزش های ما توجه کند؟ ما باید به ارزش ها احترام بگذاریم و در مورد آن ها فرهنگ سازی کنیم، اما همانطور که گفتم کوچکترین مصدومیت علی کریمی ، ایمون زاید یا ... به مهمترین خبر تبدیل می شود در حالی که کسی به حرف علما و مراجع ما گوش نکرد و به نوعی از کنار روزه خواری رد می شوند. قطعا نگفتن و نپرداختن ما هم اشتباه است، ما باید این مسائل را فریاد بزنیم تا در ماه رمضان به دنبال قرآن و خودسازی برویم و نماز بخوانیم. همین شما خبرنگاران زحمت کش هم مجبور هستید از افطار تا ساعت ها پس از آن به پوشش خبری و ... بپردازید ، واقعا چرا اینگونه است؟ ما باید 11 ماه با یکدیگر بجنگیم و کری بخوانیم و این 1 ماه را هم که خداوند تکلیف کرده به خودسازی، دنبال فوتبال باشیم ، البته قطعا فوتبال هم مقوله مهمی است و قطعا ذهن مردم به ویژه جوانان را در ماه رمضان هم درگیر می کند ، این اعتراض من است، متاسفانه یک عذرخواهی کوچک هم از مردم نمی کنند و متاسف هستم که مجلس شورای اسلامی در هر مسئوله کوچکی که مربوط به قوه مجریه است ورود می کند اما در مورد موضوعی که مراجع دینی ما هم در مورد آن اظهار نظر و مخالفت کرده اند ، سکوت می کند. پس فراکسیون و کمیته تربیت بدنی ورزش چه دغدغه ای باید داشته باشند و چه مسائلی را باید حل کنند؟ چرا آن ها مقابل مسائل شرعی و دینی سکوت کرده اند؟

* جدا از این ها، ما در مورد حرف هایتان راجع به دروازه بان خارجی و جانشین آسمیر هم قانع نشدیم!
_ مطمئن باشید گردان و دروازه بان خارجی بهترین عملکرد را در پرسپولیس خواهند داشت ضمن اینکه ما بزودی یک دروازه بان سوم را هم به ترکیب تیم اضافه می کنیم تا خیال همه از بابت دروازه پرسپولیس راحت شود.

* استقلالی ها ، شامل مدیریت و اعضای کادرفنی اعتقاد دارند با تمدید قرارداد جباری و خرید جانواریو و احتمالا نکونام، نیمه دوم نقل و انتقالات را از شما و پرسپولیس برده اند، خودتان چه نظری دارید؟
_ خریدهای جدید استقلال نوش جونشان. اصلا من کی گفتم نیمه اول را ما برده ایم که آن ها دنبال بردن نیمه دوم هستند؟ شما بگردید و جست و جو کنید من کجا از پیروزی در نقل و انتقالات گفتم، اما خود استقلالی ها اعتقاد داشتند و دارند که ما در پرسپولیس بمب و موشک منفجر کردیم و حالا هم با این چند خرید جدید فکر می کنند خیلی غول شده اند! اصلا بروند مسی و رونالدو را هم بخرند، بعضی دوستان خرید های 1.5 تا 2 میلیاردی می کنند اما به خریدهای ما ایراد می گیرند!

* منظورتان از خرید 2 میلیاردی باشگاه استقلال است؟
_ خیر منظور من استقلال نیست، باشگاه دیگری است. یکی از باشگاه هایی که مدام ما را محکوم به پرداخت پول های میلیاردی می کرد اما حالا خودشان برای خرید فقط یک بازیکن ، حدود 2 میلیارد تومان پول خرج کرده اند!

* شما قبلا در صحبت هایی به شدت از فدراسیون و منشور اخلاقی گلایه کرده بودید و گفتید می خواستند به شما دلال معرفی کنند اما گفته می شود پس از صرف یک ناهار مشترک با کفاشیان همه چیز حل و فصل شد!
_ این حرف هایی که شما گفتید مربوط به قبل از آن ناهار با آقای کفاشیان بود. من در آن جلسه از دغدغه ها و گلایه هایم گفتم و حالا هم آن مصاحبه را به هیچ عنوان تکذیب نمی کنم، هر چند متاسفانه متوجه می شوم که به بازیکن جوانان و امید گفته می شود که اگر به فلان تیم بروی دیگر جایی در ترکیب تیم ملی نداری و واقعا از این بابت متاسف هستم.* حالا بعد از ناهار چه حرف هایی با کفاشیان داشتید؟_ بعد از 11 ماه حضور، من با آقای کفاشیان و هیئت رئیسه جلسه خیلی خوبی داشتم. آقایان برخورد خیلی خوبی داشتند و من هم تمام مسائلی که در ذهنم بود با آن ها مطرح کردم.* آقای رویانیان از جذب نکردن خلعتبری و نکونام پشیمان نمی شوید؟_ در مورد خلعتبری و نکونام قبلا حرف هایم را زده ام. با خلعتبری گفت و ***ایی داشتم، او همشهری من است اما فکر می کنم حضور او نمی توانست چندان به پرسپولیس کمک کند. خلعتبری بازیکن خیلی خوبی است، اما همانطور که گفتم به این نتیجه رسیدیم که حضور او در مقطع فعلی نمی تواند خیلی برای پرسپولیس راهگشا باشد. در این راستا یکی از دوستان گفته رویانیان حواسش جای دیگری بود و ما خلعتبری را جذب کردیم، باید به ایشان بگویم لطفا بنشینید سر جایتان! ما خودمان با خلعتبری توافق کرده بودیم ولی در جمع بندی به این نتیجه رسیدیم که حضورش برای تیم ما ضروری نیست.* از ژوزه نگفتید، چه صحبتی با سرمربی جدید پرتغالی تان داشتید؟_ او از زمانی که به پرسپولیس آمده زحمات زیادی کشیده و اراده قوی دارد، تا آخر فصل هم با قدرت اهدافش را دنبال می کند.* مانوئل قولی به شما نداده؟ مثلا قول قهرمانی؟_ او اراده کرده که بهترین فصل ممکن را با پرسپولیس داشته باشد. مانوئل مربی بزرگی است و قهرمانی های زیادی دارد، او به ما قول قهرمانی نداد و ما هم از اول قول نگرفتیم ولی گفت بیشترین توانش را برای موفقیت پرسپولیس می گذارد.* به چند درصد از اهدافتان در فصل نقل و انتقالات رسیدید؟_ من به 70 درصد خواسته هایم رسیدم و 30 درصد باقی مانده هم در حد توان و اراده من نبود و به موضوعاتی مثل محدودیت های مالی، زمانی و کاهش تعداد سهمیه بزرگسالان تیم ها مربوط می شود.

dr.che

عضو جدید
کاربر ممتاز
معاون اقتصادی پرسپولیس: هواداران از طریق دفاتر پیشخوان می توانند کارت هواداری دریافت کنند

مرجع خبری پرسپولیس : معاون اقتصادی باشگاه پرسپولیس گفت: خریداری کارت های هواداری از سوی هواداران پرسپولیس به منزله اعلام حمایت آنها از خریدهای صورت گرفته توسط باشگاه است.
دکتر فرهاد بیاشاد با اعلام این مطلب افزود: در شرایطی که باشگاه پرسپولیس با فشارهای مختلفی روبرو است و سردار محمد رویانیان تلاش می کند در کنار حل مشکلات مالی، مانع از تاثیر جریان سازی ها برای متوقف کردن حرکت حرفه ای و نوگرایانه پرسپولیس شود، پشتگرمی باشگاه به حمایت همه جانبه هواداران آن است که از مهمترین مصادیق آن دریافت کارت های هواداری است.وی در خصوص چگونگی دریافت این کارت ها گفت: باشگاه پرسپولیس امکان عرضه کارت های هواداری را از طریق سایت رسمی باشگاه، دفاتر پیشخوان دولت و تکمیل فرم ثبت نام مندرج در روزنامه پرسپولیس مهیا کرده است و در آینده نزدیک با افزودن خدمات جدید به دارندگان کارت های هواداری، در عمل بیش از هزینه ای که برای خریداری آنها هزینه می شود، به دارندگان آن باز می گردد. از این رو امیدواریم هواداران پرسپولیس با مشارکت در این طرح به تیم محبوب خود یاری برسانند.

dr.che

عضو جدید
کاربر ممتاز
رويانيان: به قيمت كسر امتياز هم در ماه*رمضان بازي نمي*كنيم / تکمیلی

مرجع خبری پرسپولیس : محمد رويانيان مي*گويد 70 درصد از برنامه*اي كه براي پرسپوليس داشته، محقق شده است.
مديرعامل باشگاه پرسپوليس درباره اين موضوع كه چقدر توانسته برنامه*هاي خود را براي فصل جديد در پرسپوليس نهايي كند گفت: از آن چيزي كه خودم مي*خواستم 70 درصد محقق شده اما با اين وجود از بازيكناني كه به تيم آمده*اند و مربي*اي كه جذب كرده*ايم راضي هستم. بخشي از 30 درصدي كه در برنامه*ام بود و نتوانستيم به آن دست پيدا كنيم مربوط به بازيكنان بود و بخش ديگر هم مربوط به تغييراتي بود كه قصد داشتيم در باشگاه انجام دهيم اما نشد.وي ادامه داد: با اين حال اميد زيادي داريم كه ليگ را قدرتمندانه شروع كنيم و از همان ابتدا نتايج خوبي به دست بياوريم تا هواداران از تيم*شان راضي باشند.رويانيان درباره صحبت*هاي اخير خوروش سرپرست ****ان و اين صحبت او كه گفته بود "وقتي رويانيان و فتح*الله*زاده شو اجرا مي*كردند، ما در حال مذاكره با خلعتبري بوديم" گفت: متاسفانه هنوز افرادي در عرصه فوتبال حضور دارند كه گفتمان سنتي و كري خواندن را رها نكرده*اند. ما بايد اخلاق و رفتارمان را عوض كنيم و به هم احترام بگذاريم ولو اينكه مخالف يكديگر باشيم. حرف*هاي بيخود و توهين به يكديگر را بايد رها كنيم.وي افزود: درباره خلعتبري هم يقين داشته باشيد كه اگر مي*خواستيم او را جذب مي*كرديم اما مصلحت اين بود كه خلعتبري به تيم ديگري برود. يكي از كساني كه قصد داشتيم به خدمت بگيريم و در برنامه پيش از فصل ما وجود داشت، خلعتبري بود كه دوست و همشهري من است و علاقه زيادي به او دارم. او مبلغ بالايي از ما درخواست كرده بود اما جدا از اين اگر ضرورت داشت و ژوزه هم مي*خواست حتما خلعتبري را جذب مي*كرديم.
مديرعامل باشگاه پرسپوليس با اشاره به اينكه بسياري از مراجع تقليد از برگزاري ليگ برتر در ماه مبارك رمضان انتقاد كرده*اند گفت: روز گذشته آيت الله استادي امام جمعه قم فرمايشاتي داشتند و از مديران باشگاه*ها خواستند كه باشگاه*هايشان را در رقابت*هاي ليگ در ماه رمضان شركت ندهند و من خواستم اولين كسي باشم كه براي اين كار اعلام آمادگي مي*كنم. همين جا هم مي*گويم كه حاضر نيستيم وقتي علما و مراجع به برگزاري بازي*ها در ماه رمضان انتقاد دارند، ما حتي به قيمت از دست دادن امتياز در ليگ شركت كنيم.وي افزود: من متاسفم كه نه مجلس و نه هيچ كدام از مسئولان ورزش هيچ عكس*العملي به صحبت*هاي مراجع تقليد نشان نداده*اند و حتي يك پاسخ قانع كننده براي اين موضوع نداده*اند. آيات عظام و علماي بزرگي چون مكارم شيرازي، صافي گلپايگاني، محفوظي، استادي، شاهرودي، نمازي، علوي گرگاني و واعظ موسوي به برگزاري ليگ در ماه رمضان انتقاد دارند. حالا من نمي*دانم مسئولان فدراسيون از چه علمايي مجوز برگزاري بازي*ها را در ماه رمضان گرفته*اند؟ من آيت*اللهي را فرد متشرع و متديني مي*دانم اما اگر واقعا او و ساير مسئولان فدراسيون از مراجع استعلام گرفته باشند و برگزاري ليگ در ماه رمضان مشكلي نداشته باشد، ما هم تمكين مي*كنيم و مشكلي نداريم اما بحث من اين است كه وقتي علما نظر بدهند نمي*توان نسبت به آن بي*تفاوت باشيم.محمد رويانيان در پايان درباره صحبت*هاي ايمون زايد كه گفته بود باشگاه پرسپوليس توافقنامه*ي اوليه را زير پا گذاشته گفت: اين طور نبوده است. ما زايد را دوست داريم و او را نياز داريم. هواداران هم به او علاقه زيادي دارند و اميدواريم مثل گذشته عملكرد خوبي در تيم داشته باشد.

dr.che

عضو جدید
کاربر ممتاز
گزارش تکمیلی تمرین امروز با حضور ایمون زاید و مهرزاد معدنچی

مرجع خبری پرسپولیس : تمرینات تیم فوتبال پرسپولیس بعد از یك روز استراحت از صبح امروز از سر گرفته شد و ایمون زاید و مهرزاد معدنچی نفراتی بودند كه اولین تمرین تیمی خود را انجام دادند.
تمرین سرخپوشان از ساعت 10 صبح آغاز شد و مانوئل ژوزه بعد از گرم كردن بازیكنان؛ مدافعان را جدا و برای آنها تمرینی اختصاصی در نظر گرفت كه شامل دویدن، حركات كششی و كار با توپ می شد.
سایر نفرات تیم هم در بازی فوتبال حضور پیدا كردند كه به صورت پرفشار در نیمی از زمین با دروازه های اصلی انجام شد.مهمترین مساله ای كه سرمربی پرسپولیس در جریان بازی فوتبال بر آن تاكید داشت، انجام پاسكاری بین بازیكنان بود. ضمن این كه ایمون زاید و مهرزاد معدنچی هم در بازی فوتبال حضور داشتند. علی كریمی هم از كنار زمین نظاره گر تلاش همبازی های خود بود.در تمرین امروز سرخپوشان احمد ناجی، مربی دروازه بان ها هم تمرینی اختصاصی را برای شهاب گردان، مسعود داستانی و مهدی یاوری، دروازه بان تیم پرسپولیس 'ب' در نظر گرفته بود.گفتنی است؛ تمرین بعدی سرخپوشان از ساعت 18 امروز (شنبه) زیر نظر كادر فنی برگزار می شود.

dr.che

عضو جدید
کاربر ممتاز
مهدوی کیا: نقل و انتقالات نیمه دوم ندارد که کسی از پرسپولیس جلو بزند

مرجع خبری پرسپولیس : مهدی مهدوی کیا برای قهرمانی با پرسپولیس در لیگ دوازدهم و پس از آن آویختن کفش هایش انگیزه زیادی دارد.
کاپیتان سرخپوشان از وضعیت خودش و پرسپولیس برایمان می گوید و البته به اظهارات مدیرعامل باشگاه رقیب هم واکنش نشان می دهد. مصاحبه مهدی مهدوی کیا را با هم می خوانیم:
* از شرایط پرسپولیس و خودت برایمان بگو؟_ تمرینات بدنسازی و بازی های تدارکاتی خوبی داشتیم و تیم آمادگی نسبتا خوبی دارد. شرایط خودم نیز به علت تمرینات منظم بدنسازی و تاکتیکی با پرسپولیس بسیار خوب است. خوشبختانه بدن ها از شرایط بدنسازی رها شده و تیم مجموعا شرایط خوبی دارد.

* پرسپولیس در شرایط عجیب هوای 43 درجه بالای صفر تهران، فولاد را شکست داد، بنابراین نباید خیلی نگران بازی با صنعت نفت در آبادان باشید!_ شاید الان از نظر گرما تفاوت زیادی بین تهران و آبادان وجود نداشته باشد اما شرجی بودن هوا در آبادان مهم است. به هر صورت ما باید در اولین بازی تمام تلاشمان را انجام دهیم تا موفق شویم و نباید هیچ چیز مانع ما باشد.

* در این مدت شناخت کافی از افکار ژوزه پیدا کرده ای؟
_ ژوزه مربی است که به سازماندهی تیم و مالکیت توپ در طول 90 دقیقه اهمیت زیادی می دهد.

* ژوزه را با شناختی که از او کسب کردی یک مربی تهاجمی می بینی یا تدافعی؟_ ژوزه با قهرمانی هایی که در پرتغال و کشورهای دیگر کسب کرده نشان داده یک مربی تهاجمی است و افکار تهاجمی دارد و در پرسپولیس هم نمی توان چیزی غیر از این در افکارش جست و جو کرد.

* در مورد پیوستن برخی ستاره های تاثیرگذار فوتبال ایران در روزهای آخر نقل و انتقالات به ****ان و استقلال چه نظری داری؟ نگران رویارویی با این تیم ها نیستید؟_ صبای قم و نفت تهران فصل گذشته با چه شرایطی لیگ را آغاز کردند؟ به نظر من نمی توان با قاطعیت از قهرمانی یک تیم سخن گفت، ضمن اینکه داشتن ستاره ضامن موفقیت یک تیم نیست و ستاره ها باید در زمین مسابقه خیلی چیزها را ثابت کنند.

* استقلالی ها معتقدند با خرید جانواریو و احتمالا نکونام، همچنین تمدید قرارداد جباری نیمه دوم نقل و انتقالات را از پرسپولیس برده اند، نظر شما چیست؟
_ هر تیمی با توجه به نیازهایش خرید می کند و به نظر من نقل و انتقالات نیمه دوم ندارد که آن ها بخواهند نیمه دوم را از ما ببرند. مدیران پرسپولیس هم بر اساس نیاز تیم خیلی زود وارد بازار نقل و انتقالات شدند و نفرات بسیار خوبی را هم جذب کردند.

* در مورد احتمال برگزار نشدن بازی های جام حذفی نظری ندارید؟_ من یکی از مخالفان سرسخت حذف جام حذفی هستم چون فکر می کنم در این صورت واقعا حق یک سری از تیم ها خورده می شود.

* نظرت در مورد استقبال 7 هزار نفری هواداران پرسپولیس از بازی با فولاد چیست؟_ ما همیشه شرمنده هواداران پرسپولیس هستیم که همواره بیشترین حمایت را از پرسپولیس داشته اند و امیدوارم امسال بتوانیم با نتایجی که می گیریم زحمات آن ها را جبران کنیم.

* اما ظاهرا برای همسایه ها در اطراف درفشی فر مشکلات جدی ایجاد شده!
_ بله متاسفانه همسایه ها مشکلاتی دارند اما امیدوارم در آینده این مشکلات به حداقل برسد.

dr.che

عضو جدید
کاربر ممتاز
دلیل عدم امضای قرارداد ژوزه با پرسپولیس/ گفتم معدنچی را دقیق تست کنید

مرجع خبری پرسپولیس : مدیرعامل باشگاه پرسپولیس دلیل عدم امضای قرارداد با مانوئل ژوزه را اعلام کرد.
محمد رویانیان در خصوص اتفاقات بازی دوستانه پرسپولیس و فولاد خوزستان گفت: به عنوان مدیرعامل باشگاه پرسپولیس معتقدم به هیچ عنوان نباید در فوتبال ما بی*حرمتی وجود داشته باشد. برای ما مسائل فرهنگی در اولویت است. به همین دلیل از فولادی*ها عذرخواهی می*کنم. ما میزبان تیم خوب فولاد بودیم و کاری به باخت و برد این بازی نداریم اما به هیچ عنوان نباید به عزیزان خود در تیم فولاد بی*احترامی می*کردیم.وی ادامه داد: به هواداران خوب و خونگرم پرسپولیس گوشزد می*کنم که مراقب باشند. بعضی تماشاگرنماها دنبال این هستند تا پرسپولیس را وارد حاشیه کنند. جا دارد از تک تک هوادارانی که استقبال خوبی از این بازی دوستانه داشتند تشکر کنم. هواداران واقعی که بازی تیم خود را دیدند، لذت بردند و در انتهای بازی بسیار خونسرد و آرام همراه با شادی ورزشگاه را ترک کردند اما به فولادی*ها حق می*دهم.رویانیان درباره حرکت اسماعیل شریفات تصریح کرد: کاری ندارم شریفات چه کاری انجام داده اما فولادی*ها مهمان ما بودند. شریفات بازیکن خوبی است و ما باید در مقابل ایشان همه چیز را رعایت می*کردیم. من از هواداران خونگرم*مان می*خواهم همیشه این موضوع را سرلوحه کار خود قرار دهند.مدیرعامل پرسپولیس تأکید کرد: باید از کار زیبای علی کریمی و مهدوی*کیا و تمام بازیکنان پرسپولیس که در پایان بازی به فولادی*ها کمک کردند تا از ورزشگاه خارج شوند تقدیر کرد. از هواداران می*خواهم مراقب و فقط به فکر حمایت از پرسپولیس باشند و اجازه ندهند افرادی تیم را به حاشیه ببرند.
رویانیان در ادامه درباره وضعیت مهرزاد معدنچی گفت: ایشان در مراحل پایانی تست است. چند نفر که شامل دستیار ژوزه نیز هستند، مشخص کردیم تا معدنچی را به صورت دقیق تست کنند. بهترین تصمیم را درباره این بازیکن می*گیریم که به نفع پرسپولیس هم باشد.رویانیان در پاسخ به این سؤال که چرا قرارداد ژوزه هنوز امضا نشده و همین موضوع باعث ناراحتی این مربی شده گفت: نمی*دانم ایشان چرا ناراحت است. کار در حال پیشرفت است و مشکلی وجود ندارد. جلساتی با یکدیگر برگزار کردیم و اصلاحیه*های تایپی انجام دادیم. قرارداد او مشکل تایپی داشت که برطرف شد. با وکیل ایشان هماهنگیم و مشکل خاصی در این بین وجود ندارد و به زودی طرفین قرارداد را امضا می*کنند. در حال حاضر هم می*بینید که ایشان با قدرت در تمرینات کار خود را جلو می*برد.وی درباره اینکه برخی می*گویند ژوزه از حضور هواداران در تمرین ناراحت است، اظهار داشت: ناراحتی او از حضور همه روزه هواداران نیست. ژوزه معتقد است که می*خواهد تمرینات تاکتیکی و تیمی خود را اجرا کند تا وارد لیگ برتر شود اما نمی*تواند. به او حق می*دهیم که خواسته*هایش را در زمان*هایی که نیاز دارد پیاده کند.

dr.che

عضو جدید
کاربر ممتاز
چشمه سری: کریمی ضرب دیده بود، ژوزه به او استراحت داد

مرجع خبری پرسپولیس : دکتر چشمه سری گفت: علی کریمی به دلیل برخوردی که در بازی تدارکاتی روز پنجشنبه پیش آمد، در تمرین صبح امروز با نظر کادر فنی از تمرین معاف شد.
پزشک سرخپوشان گفت: در حال حاضر همه بازیکنان پرسپولیس از نظر پزشکی در شرایط مطلوب هستند و مشکل خاصی وجود ندارند و تنها مورد به علی کریمی بر می گشت. او در بازی با فولاد اهواز از ناحیه روی پا ضربه خورد. کریمی خود برای انجام تمرین اعلام آمادگی کرده بود اما پس از ارائه گزارش پزشکی؛ آقای مانوئل ترجیح دادند به کریمی استراحت بدهند و یقینا مشکل جدی در کار نیست.دکتر چشمه سری در ارتباط با آزمایشات پزشکی انجام شده برای تهیه شناسنامه سلامت بازیکنان هم تصریح کرد؛ نمونه برداری ها و همچنین انجام اکو با اقداماتی که صورت گرفت در همین مجموعه درفشی فر انجام شد. معاینه های ارتوپدی را هم پروفسور فرید رئیس کمیته پزشکی باشگاه شخصا انجام دادند و اکنون در حال پر کردن فرم ها هستیم. همین اقدامات درباره بازیکنانی که تازه به ما پیوستند انجام خواهد شد.

dr.che

عضو جدید
کاربر ممتاز
شاهرودی: باختهای پرسپولیس در بازیهای تدارکاتی باعث تاسف است

ارتش سرخ دات كام: رضا شاهرودی" بازیکن سابق پرسپولیس معتقد است که باختهای این تیم در بازیهای تدارکاتی باعث تاسف است چرا که پرسپولیس تیم بزرگی است و در هر شرایطی باید برنده شود.
* شکستهای پرسپولیس در بازیهای تدارکاتی با انتقاداتی مواجه شده است، در این رابطه صحبت می کنید؟
- این باختها اصلا برای پرسپولیس خوب نیست. می گویند پرسپولیس در بازیهای تدارکاتی باخته اما همین باختها برای تیم عادت می شود و در لیگ هم می بازد. پرسپولیس در زمین خاکی هم برود، نباید ببازد. این بازیها تدارکاتی بوده اما دلیل نیم شود که ببازد چون پرسپولیس تیم بزرگی است و در هیچ دیداری نباید ببازند. صد در صد علی پروین این مساله را گوشزد می کند.
* پروین این مساله را به سرمربی گوشزد می کند یا بازیکنان؟
- پروین مدیر فنی است و مشکلات را هم به مربی و هم به بازیکنان گوشزد می کند. درست است که پرسپولیس کارش را دیر شروع کرده اما دلیل نمی شود که خیلی راخت در بازیهای تدارکاتی ببازد.
* فکر می کنید کسی مثل مانوئل خوزه از علی پروین حرف شنوی دارد؟
- باید ببینیم چه صحبتهایی با او کرده اند. وقتی علی پروین مدیر فنی و رییس کمیته فنی استف مانوئل باید به حرفش گوش کند.
* پرسپولیس با اینهمه ستاره چرا نباید یک تیمی که تازه به لیگ برتر آمده را شکست دهد؟
- حرف من هم همین است و با این همه بازیکن ملی پوش آدم متاسف می شود که تیمی که تازه به لیگ برتر آمده ، پرسپولیس را شکست دهد. با این پولهایی که بازیکنان گرفته اند بازهم راحت می بازند البته تیم کارش را دیر شروع کرده و تا هفته چهارم باید به آنها فرصت بدهند چون از بقیه تیمها عقب تر است.
* با این شرایط پرسپولیس می تواند مدعی اصلی قهرمانی باشد؟
- با این خریدهایی که کرده اند، مدعی هستند. هرچند کارشان را دیر شروع کرده اند اما مربی تیم حرفه ای است و کارش را بلد است و می تواند موفق شود.

dr.che

عضو جدید
کاربر ممتاز
اتفاق جالب در نقل و انتقالات لیگ دوازدهم

ارتش سرخ دات كام: فصل نقل و انتقالات لیگ دوازدهم فوتبال کشور با دو نیمه کاملا متفاوت به پایان رسید و به راحتی می توان پرسپولیس را برنده اصلی نیمه اول و استقلال را برنده نیمه دوم جابه جایی های فوتبالی دانست.
پرسپولیس ی ها که با جذب بازیکنانی چون گردان، ماهینی، بنگر، حسینی، قاضی، پولادی و انصاری فرد فصل نقل و انتقالات را طوفانی آغاز کردند در ادامه مسیر با مشکلات بسیاری روبرو شدند و انتخاب سرمربی این تیم وقت زیادی از مسئولان باشگاه پرسپولیس گرفت.
در این بین آبی پوشان تهرانی که در ابتدای فصل نقل و انتقالات با مشکلات عدیده مالی مواجه بودند تیم خود را به هم ریخته می دیدند تا اینکه به یکباره ماجرای اسپانسر 9 میلیاردتومانی به وجود آمد و بمب های استقلال یکی پس از دیگری منفجر شد.
از سوی دیگر آخرين روز فصل نقل و انتــقال ليگ برتـر پرحادثه ترين روز بود. اگرچه پرسپوليس بمبي براي انفجار نداشت و به تمديد قرارداد ايمون زايد و روح الله سيف اللهي اكتفا كرد و راه آهن هم قرارداد علي دايي و 22 بازيكن جديد و قديمش را در هيأت فوتبال به ثبت رساند اما حوادث بزرگ را آبي ها رقم زدند.
محمدی و مبعلی قراردادشان را فسخ کردند
محمد محمدي دروازه بان جديد اين تيم از فهرست براي جايگزيني جانواريو، نخستين شوك استقلالي ها بود. در حالي كه پيشتر شايعات بر سر كنار گذاشتن بائو يا توزي بود. محمدي به راه آهن پيوست و بعد از آن هم مدعي شد براي حفظ دوستي ها از استقلال جدا شد! عصر همان روز ايمان مبعلي به ناگاه قراردادش را با استقلال فسخ كرد و در هيأت فوتبال تهران قرارداد جديدي با پيكان تهران منعقد كرد.
جباری چگونه تبریزی ها را پیچاند؟
اين اتفاق در حالي رخ داد كه مجتبي جباري در فرودگاه مهرآباد در حال سفر به تبريز بود تا در وقت هاي اضافي به عضويت تراكتورسازي درآيد اما تماس هاي پياپي آبي ها، او را منصرف كرد تا جباري و مدير برنامه هايش دو بار متوالي از پرواز تبريز جاماندند و به هيأت فوتبال تهران بروند. بدين ترتيب در حالي كه فتح الله زاده ظهر روز پنجشنبه عنوان كرده بود جباري اگر زيدان آسيا هم باشد ديگر او را نمي خواهد به استقلال بازگشت تا از حالا روزشمار براي تقابل او و قلعه نويي آغاز شود.
قلعه نوعی با مجیدی کنار آمد؟
امير قلعه نويي كه فرمان آشتي عمومي در تيمش را صادر كرده بود، به ناگاه خواستار جذب فرهاد مجيدي هم شد ولي تلاش هاي استقلالي ها در آخرين روز براي پيدا كردن اين بازيكن نافرجام ماند. گزينه بزرگ استقلال در آخرين روز جواد ن***ام بود كه آبي ها مدعي شدند با او به توافق نهايي دست پيدا كرده اند و فردا قراردادش را در تهران ثبت خواهند كرد.

برتری رویانیان بر فتح الله زاده در جذب انصاری فرد
مدیران استقلال و پرسپولیس برای جذب انصاری فرد با یکدیگر رقابت شدیدی داشتند و در این باره مصاحبه های تند و تیزی علیه یکدیگر انجام دادند اما سرانجام این سردار پرسپولیس ی ها بود که گوی سبقت را از حریف ربود و توانست شاه ماهی فصل نقل و انتقالات را قرمز پوش کند.
نکته جالب در خصوص دعوای مدیران سرخابی این بود که رویانیان بعد از جذب انصاری فرد اعلام کرد به فتح الله زاده گفته بودم انصاری فرد را نمی خواهیم و شما این بازیکن را جذب کنید اما وقتی دیدم که آنها در جذب این بازیکن تعلل می کنند و در رسانه ها مصاحبه علیه من می کنند برای جذب این بازیکن وارد عمل شدم.

خلعتبری و سرکار گذاشتن استقلال و پرسپولیس
شاید تا به حال هیچ بازیکنی مانند خلعتبری استقلال و پرسپولیس را این قدر بازی نداده بود. بازیکن فصل گذشته الوصل امارات برای حضور در لیگ ایران با تیم های مطرحی چون استقلال، پرسپولیس و سپاهان وارد مذاکره شد و در شرایطی که تنها چند قدم برای سرخابی شدن فاصله داشت به تیم زردپوش سپاهان پیوست تا به راحتی مدیران دو باشگاه سرخابی را سرکار گذاشته باشد

dr.che

عضو جدید
کاربر ممتاز
گزارش تمرین امروز پرسپولیس/ زاید تمرین کرد، ITC سوسا رسید/ معدنچی همچنان در انتظار

ارتش سرخ دات كام: تمرین امروز پرسپولیس پشت درهای بسته با حضور ایمون زاید برگزار شد. مرین تیم فوتبال پرسپولیس از ساعت 10 امروز پشت درهای بسته در ورزشگاه درفشی فر دنبال شد.

در این تمرین ایمون زاید پس از جلسه با ژوزه همراه با سایر قرمزپوشان به تمرین پرداخت و پا به توپ شد. او پس از بازگشت به ایران اولین تمرینش را انجام داد.

*مهرزاد معدنچی که قرار است چند جلسه با پرسپولیس ی ها تمرین کند و با نظر ژوزه جذب شود نیز در تمرین امروز حضور داشت. پرسپولیس ی ها برای عقد قرارداد با این بازیکن بر سر دو راهی هستند. اخباری مبنی بر مصدومیت معدنچی به گوش می رسد و به همین دلیل با درخواست مسئولان باشگاه وی برای روشن شدن آخرین وضعیت تست پزشکی داده است.

*ITC سوسا هافبک برزیلی پرسپولیس رسید.

*دروازه بان تیم "ب" پرسپولیس در تمرین امروز حضور داشت.

dr.che

عضو جدید
کاربر ممتاز
نوري: پرسپوليس براي هماهنگي 5 هفته زمان مي خواهد/ اگر استقلال ستاره دارد ما هم داريم

ارتش سرخ دات كام: محمد نوري هافبك پرسپوليس معتقد است كه اين تيم در حال حاضر شرايط خوبي دارد. او اميدوار است كه با پرسپوليس قهرماني در ليگ را تجربه كند و تيمش را يكي از مدعيان جدي مي داند. در حالي كه زمان زيادي تا شروع ليگ برتر باقي نمانده است نوري در مورد شرايط پرسپوليس و مسائل مختلف ديگر به سوالات پاسخ مي دهد.
وضعيت پرسپوليس چطور است؟
شرايط خوبي داريم. همه چيز راضي كننده است و اميدوارم هم شروع خوبي داشته باشيم و هم يك پايان خوب.
پرسپوليس از اينكه سرمربي اش دير انتخاب شد ضرر نخواهد كرد؟
به هر حال ما تلاش مي كنيم. اين درست است كه سرمربي دير انتخاب شده ولي حالا ما يك مربي خوب و باكلاس داريم كه قطعا مي تواند به پرسپوليس كمك كند.
كار كردن با ژوزه مانوئل چطور است؟
ژوزه هم مربي خوبي است و هم آدم خوبي و با بازيكنان رابطه خوبي برقرار كرده است.
به نظر مي رسد پرسپوليس در هفته هاي ابتدايي امتياز از دست بدهد. قبول داري؟
شايد امتياز از دست بدهيم و شايد اكثر امتيازها را بگيريم. پرسپوليس از لحاظ بازيكن و مربي دچار تغييرات زيادي شده و فكر مي كنم براي هماهنگي به 4 يا 5 هفته زمان احتياج داريم.
مثل اينكه قرار است در پست هافبك دفاعي بازي كني؟
اين موضوع بستگي به سيستم سرمربي دارد و من هر جا كه مانوئل بخواهد بازي مي كنم.
از بازي در پست هافبك دفاعي استقبال مي كني؟
من مهم نيستم بلكه تيم مهم است. همه ما بايد جمع شويم و براي موفقيت پرسپوليس تلاش كنيم. من در اين چند سال پشت مهاجمان بازي كرده ام ولي مشكلي براي بازي در پست هافبك دفاعي ندارم.
به نظر مي رسد امسال استقلال اصلي ترين رقيب شما براي قهرماني است؟
استقلال، ****ان، تراكتور و چند تيم ديگر هستند كه رقيبان ما محسوب مي شوند.
خيلي ها معتقدند خط هافبك استقلال خيلي قوي تر از پرسپوليس است، نظر تو چيست؟
خط هافبك ما هم قوي است. اصلا بحث مقايسه مطرح نيست ولي آنها بازيكن ملي پوش دارند و ما هم داريم، آنها ستاره دارند و ما هم داريم. من معتقدم در زمين مسابقه اسم ها فوتبال بازي نمي كنند.
بازي با نفت آبادان در گرماي وحشتناك اين شهر را چطور مي بيني؟
من 2 سال پيش در چنين فصلي در ابادان بازي كردم. شرايط واقعا سخت است ولي بايد امتياز بگيريم

dr.che

عضو جدید
کاربر ممتاز
رئیس کمیته اقتصادی باشگاه پرسپولیس: هواداران از طریق دفاتر پیشخوان می توانند کارت هواداری دریافت کنند

ارتش سرخ دات كام: رئیس کمیته اقتصادی باشگاه پرسپولیس گفت: خریداری کارت های هواداری از سوی هواداران پرسپولیس به منزله اعلام حمایت آنها از خریدهای صورت گرفته توسط باشگاه است. دکتر فرهاد بیاشاد با اعلام این مطلب افزود: در شرایطی که باشگاه پرسپولیس با فشارهای مختلفی روبرو است و سردار محمد رویانیان تلاش می کند در کنار حل مشکلات مالی، مانع از تاثیر جریان سازی ها برای متوقف کردن حرکت حرفه ای و نوگرایانه پرسپولیس شود، پشتگرمی باشگاه به حمایت همه جانبه هواداران آن است که از مهمترین مصادیق آن دریافت کارت های هواداری است.

وی در خصوص چگونگی دریافت این کارت ها گفت: باشگاه پرسپولیس امکان عرضه کارت های هواداری را از طریق سایت رسمی باشگاه، دفاتر پیشخوان دولت و تکمیل فرم ثبت نام مندرج در روزنامه پرسپولیس مهیا کرده است و در آینده نزدیک با افزودن خدمات جدید به دارندگان کارت های هواداری، در عمل بیش از هزینه ای که برای خریداری آنها هزینه می شود، به دارندگان آن باز می گردد. از این رو امیدواریم هواداران پرسپولیس با مشارکت در این طرح به تیم محبوب خود یاری برسانند.

dr.che

عضو جدید
کاربر ممتاز
مایلی کهن در پرونده دایی محکوم شناخته شد

ارتش سرخ دات كام: وکیل علی دایی گفت: «مایلی کهن در جریان پرونده موکلم محکوم شناخته شده است.» عسکری پیش بین گفت: «در پرونده شکایت موکلم از محمد مایلی کهن، وی محکوم شده است.»

وی بدون ذکر نوع محکومیت مایلی کهن گفت: «وی پس از حکم بدوی تقاضای تجدید نظر کرده بود که در این مرحله نیز محکوم شد.»

وکیل دایی خاطرنشان کرد: «فکر کنم رأی صادره به خود ایشان هم ابلاغ شده باشد.»

dr.che

عضو جدید
کاربر ممتاز
سرنوشت تلخ بازیکنان مازاد پرسپولیس

ارتش سرخ دات كام: باشگاه پرسپولیس پس از پایان فصل گذشته فهرستی بلند بالا از بازیکنان مازاد اعلام کرد که از میان این جمع بزرگ تنها محمد نصرتی توانست به یکی از سه تیم بالای جدول لیگ بپیوندد!
پس از پایان مسابقات فصل گذشته بود که لیست 10 نفره مشترک مصطفی دنیزلی و محمد رویانیان برای آغاز فصل جدید لیگ برتر منتشر شد و بیش از 15 بازیکن پرسپولیس عملا در لیست مازاد قرار گرفتند.
مهدوی کیا، کریمی، نوری، غلامرضا رضایی، علی عسگری، فشنگچی، نورمحمدی، نوروزی، پولادی و زاید 10 بازیکنی هستند که برای فصل بعد مورد تایید قرار گرفتند و بعدها از میان بازیکنان خط خورده سامان آقازمانی، سیف الهی، داستانی و جواد کاظمیان نیز به این جمع اضافه شدند. اما سرخپوشان ناکام که فصل اسفباری را سال گذشته برای ارتش سرخ رقم زدند و لیگ را با رتبه دوازدهمی به پایان رساندند پس از جدایی از این تیم سرنوشت نیکی پیدا نکردند. از میان بازیکنان فصل قبل پرسپولیستنها محمد نصرتی بود که توانست به یک تیم مدعی بپیوندد و با قراردادی یک ساله بار دیگر به تراکتورسازی تبریز بازگشت.
آسمیر آودوکیچ بوسنیایی را هم می توان تا حدودی در کنار نصرتی به حساب آورد چرا که با وجود پیشنهادهای داخلی به خاطر مسائل خانوادگی به کشور خودش بازگشت. در خط دفاعی شیث رضایی و مجتبی شیری برای امضای قرارداد منتظر پرسپولیس و مس کرمان ماندند و با مخالفت این دو باشگاه تا پایان فصل نقل و انتقالات بدون مشتری ماندند. این ها یا باید راهی دسته اول شوند یا تا مهلت نقل و انتقالات نیم فصل منتظر بمانند. شکوری به باشگاه قبلی خود سایپا بازگشت. الهایی راهی نفت آبادان شد و علیرضا محمد نیز پس از سال ها حضور در پرسپولیس به گهر زاگرس تازه لیگ برتری شده پیوست!
حسین هوشیار که با پرسپولیس قرارداد 2.5 ساله امضا کرده بود وقتی دید در فهرست پرسپولیس جایی ندارد به دسته پایین تر رفت و پیراهن ابومسلم مشهد را بر تن کرد. میثاق معمارزاده نیز تا آخرین روزها منتظر تمدید قرارداد با پرسپولیس بود و سرانجام بدون تیم ماند. گهر زاگرس مشتری جدی او بود که به جایی نرسید و برای دروازه بانی سراغ بیرانوند از نفت تهران رفت. مازیار زارع و حسین بادامکی هافبک های میانی پرسپولیس به دسته چک هدایتی لبیک گفتند و راهی ملوان بندرانزلی شدند. مهرداد اولادی هم وقتی دید باشگاه با جذب مهاجمان متعدد تمایلی به حفظ وی ندارد بار دیگر پای میز مذاکره با ملوانی ها نشست اما پیشنهاد زیر سقف ملوانی ها وی را راضی به امضای قرارداد نکرد تا مهاجم همیشه مصدوم فصل قبل پرسپولیس سرنوشتی نامعلوم در لیگ دوازدهم پیدا کند! صحبت هایی در خصوص بازگشت وی به پرسپولیس هم مطرح شده که چندان عملی به نظر نمی رسد.

اما عجیب ترین خرید فصل قبل استیلی ممدوتال نام داشت که هیچ کس نفهمید چطور به پرسپولیس آمد و چگونه از این تیم رفت! این بازیکن نیز پس از جدایی از جمع سرخپوشان سرنوشت نامعلومی پیدا کرد. وحید هاشمیان مهاجم با سابقه و خوش اخلاق دو فصل اخیر پرسپولیس نیز پس از عدم تمایل باشگاه به تمدید قراردادش از لیگ خارج شد و با باشگاه دیگری قرارداد نبست. صحبت هایی در خصوص پیوستن او به فولاد مطرح شد اما وحید به احتمال فراوان کفش های خود را برای همیشه آویزان خواهد کرد.
یک استثنا هم در میان بازیکنان فصل پیش پرسپولیس وجود دارد که نامش علیرضا حقیقی است و پیش از پایان فصل یازدهم از جمع سرخپوشان جدا شد و در تعطیلات نیم فصل راه روسیه و روبین کازان را در پیش گرفت و به این ترتیب می توان وی را موفق ترین بازیکن جدا شده فصل قبل پرسپولیس عنوان کرد

dr.che

عضو جدید
کاربر ممتاز
آیت اللهی: رویانیان نظرش را گفته است/اجازه برگزاری لیگ در ماه رمضان را از علما گرفته ایم

ارتش سرخ دات كام: نایب رئیس فدراسیون فوتبال در واکنش به اظهارات رویانیان گفت: با کسب اجازه از علما در ماه رمضان لیگ برتر را برگزار می کنیم. هادی آیت اللهی درباره اینکه با پایان فصل نقل و انتقالات آیا تخلفی صورت گرفته یا خیر تصریح کرد: تاکنون گزارشی مبنی بر تخلف از سوی باشگاهی به ما نرسیده است. تیم ها بعد از پایان ثبت قرارداد در هیئت فوتبال تا 72 ساعت بعد فرصت دارند این قراردادها را در سازمان لیگ ثبت کنند. یکشنبه آخرین فرصت تیم ها برای ثبت قراردادها در سازمان لیگ است.

وی درباره اظهارات رویانیان مبنی بر رفتن نزد علما برای شرکت نکردن در لیگ برتر در ماه رمضان اظهار داشت: رویانیان مختار است هر کاری که صلاح می داند انجام دهد. ما هم اجازه خودمان را از علما گرفته ایم که بازی ها را برگزار کنیم. این نظر شخصی رویانیان است و نظر هر کسی هم محترم است. ما لیگ را طبق اعلام قبلی از پنجشنبه هفته جاری آغاز می کنیم.

نایب رئیس فدراسیون فوتبال در ارتباط با اینکه آیا فدراسیون قرارداد حق پخش تلویزیونی را امضا کرده یا خیر گفت: امیدواریم در دو سه روز آینده شرایطی پیش آید که رضایت طرفین جلب شود و قرارداد را امضا کنیم.

dr.che

عضو جدید
کاربر ممتاز
جدول کامل نقل و انتقالات پرسپولیس 91+فهرست بازیکنان+شماره پیراهن

شماره بازیکن
1 شهاب گردان
2مهدی مهدوی کیا
4جلال حسینی
5سامان آقازمانی
6محسن بنگر
7حمیدرضا علی عسگری
8علی کریمی
9کریم انصاری فرد
10غلامرضا رضایی
11محمد قاضی
12ایمون زاید
13حسین ماهینی
14محمد نوری
15روبرتو سوسا
16مهرداد پولادی
17جواد کاظمیان
20علیرضا نورمحمدی
23امیرحسین فشنگچی
24هادی نوروزی
27روح الله سیف الهی
28مسعود داستانی
30محمدرضا خانزاده
31افشین اسماعیل زاده
35حسین کنعانی

dr.che

عضو جدید
کاربر ممتاز
**** تو پرسپولیسسسسسسسسسسسسسسسسسسسس

**** هااااااااااااااااااااا

****** اشغال عوضی.......

تیمت سوراخه

افسونی کل کل یادت نره!! این عواقبش

باید کل کل باز بمونه تا پدر این ********* رو در بیارم فهمیدی\\!!!
:mad:

با تو هم هستم ستی
:mad:

ای باو.
ارزش نداره که ی فوتبال.
بـــــــــــی خیال!!
و در آخر آینه; ;))

دوستان ی کم سانسور انجام دادم ولی پستش موند

آخرین ویرایش:

dr.che

عضو جدید
کاربر ممتاز
زارع : می خواهند به جای 150 میلیون، 14 میلیون به من بدهند/پرسپولیس امسال هم نتیجه نمی گیرد

ارتش سرخ دات كام:
هافبک تیم فوتبال ملوان گفت: 150 میلیون از پرسپولیس طلب دارم اما می خواهند 14 میلیون به من بدهند. مازیار زارع اظهار داشت: با توجه به پتانسیلی که در ملوان وجود دارد همان تیم دلخواه هواداران خواهیم شد. به این تیم بسیار امیدوارم اما باید کمی صبور باشیم چون کارمان را به دلیل مشکلاتی که داشتیم دیر شروع کردیم. هر روز که از لیگ برتر بگذرد شرایط مان بهتر خواهد شد.

وی درباره حضورش در ملوان گفت: پیشنهادهای خوبی داشتم اما باید دینم را به ملوان ادا می کردم. دو پیشنهاد بسیار خوب داشتم اما موقع اش بود که به تیم شهرم بیایم. دلیل اصلی بازگشتم به انزلی مردم خونگرم این شهر بود که همیشه من را شرمنده کرده اند.

زارع در خصوص طلبش از باشگاه پرسپولیس تاکید کرد: مگر می شود از باشگاه پرسپولیس طلب نداشته باشم؟ من از این باشگاه طلب دارم ولی متاسفانه آنهایی که در این تیم ماندند به یک شکل متفاوت جریمه شدند و امثال من که از این تیم رفته ایم به شکلی دیگر جریمه شدیم. 30 درصد جریمه باشگاه پرسپولیس را قبول ندارم، اگر این موضوع برای همه اتفاق بیفتد قبول خواهم کرد اما برای یکی، دو نفر نه.

هافبک ملوان ادامه داد: در بین فوتبالیست ها مسئله ای رایج است که اگر اتفاقی بیفتد به همدیگر می گویند و هیچ چیز مخفی نمی ماند چون همه با هم دوست و رفیق هستند. دوست داشتم وقتی به بازیکنی قول می دهند که 10 تا 15 درصد از قراردادش کسر شود با امثال من هم که از این تیم رفته ایم همین برخورد را کنند نه اینکه به دنبال این باشیم که آنهایی که در پرسپولیس نیستند 30 درصد و آنهایی که ماندند 10 تا 15درصد جریمه شوند. این موضوع عادلانه نیست.

وی خاطرنشان کرد: همین مسائل است که آه پشت سر پرسپولیس می ماند و باعث می شود این تیم خوب نتیجه نگیرد. من 150 میلیون از باشگاه پرسپولیس طلب داشتم ولی می خواهند به 14 میلیون بدهند. مطمئن باشید پرسپولیس در این فصل هم نتایج خوبی نمی گیرد. وقتی با این وضعیت به اداره مالیات می رویم باید 100 بار قسم بخوریم که مبلغ قراردادمان متفاوت با آنچه می گویند، است. آنها باورشان نمی شود و گمان می کنند مبالغ قرارداد ما به نوشته برخی رسانه ها یکسان است.

بازیکن فصل گذشته پرسپولیس یادآور شد: 150 میلیونی که از باشگاه پرسپولیس طلب دارم کجا، 14 میلیونی که می خواهند به من بدهند کجا؟ جریمه هم برای من در نظر گرفته اند. من به این موضوع اعتراض دارم فقط برای آنهایی که از این تیم رفته اند در نظر گرفته شد. این موضوع عادلانه نیست.

زارع در پاسخ به این سؤال که چرا از پرسپولیس رفتید و مصاحبه جنجالی انجام دادید گفت: این موضوع ربطی به این ماجرا ندارد. من همیشه بازیکنی هستم که حرف های خودم را می زنم و با هیچ کس رو در بایستی ندارم. به رویانیان اعتقاد دارم و او کارش را بلد است. در حال حاضر هم نه من به ایشان احتیاج دارم و نه ایشان به من احتیاج دارد. رویانیان در حال حاضر یکی از بهترین مدیران ایران است چون راه درآمد زایی را بلد است. من اگر حرفی زدم واقعیت داشته و واقعیت را خوب یا بد، باید پذیرفت.

بازیکن فصل پیش پرسپولیس درباره شرط کریمی برای تمدید قرارداد با پرسپولیس گفت: کریمی دوست صمیمی من است. من 4 ماه پیش تصمیم گرفته بودم از پرسپولیس بروم. یادتان است مقابل در ورزشگاه درفشی فر گفتم من را 4 ماه دیگر تحمل کنید می خواهم بروم. فوتبال من در پرسپولیس به بن بست خورده بود و نمی توانستم کاری کنم.

وی تاکید کرد: در پرسپولیس آن چیزی را که از تو می خواستند نمی توانستی پیدا کنی و از یک بازیکن توانایی اش را می گرفتند اما حالا به ملوان برگشتم و کم کم می خواهم همان بازیکنی شوم که در ملوان توپ می زدم و فوتبال خودم را بازی کنم. در ملوان همه برای گرفتن نتیجه جان می دهند. در ملوان حداقل فوتبالم را از من نمی گیرند و توانایی های من را نصف نمی کنند. برای بازیکنان پرسپولیس آرزوی موفقیت می کنم اما فوتبال یک بازیکن در این تیم نصف و شاید کمتر شود.

dr.che

عضو جدید
کاربر ممتاز

ارتش سرخ دات كام:
رييس كميته پزشكي و سلامت باشگاه پرسپوليس بسياري از مشكلات ورزش ايران را ناشي از بي توجهي به امور پزشكي مي داند؛ اينكه " ارزش يك پزشك در تيم هاي ليگ برتر از يك مترجم هم كم تر است!" .... پروفسور فرهاد فريد در گفت و گو نشست و پيرامون تحولات پزشكي در پرسپوليس ، وضعيت پزشكي و سلامتي بازيكنان اين تيم، تشكيل پرونده سلامت براي شركت در رقابت هاي ليگ برتر و ... سخن گفت:

* چگونه از عرصه ي پزشكي وارد دنياي مستطيل سبز شديد؟

بازيكن تيم هاي هرتابرلين ، فورينادو سلدورف بودم و طي سال هاي 1964 و 1965 به عضويت تيم هاي هرتابرلين و فورينادوسلدورف آلمان در آمدم، همچنين زماني كه «كارل هاينس رومينگه» تيم ليپشتات بود به عنوان پزشك تيم در فوتبال كلن آلمان فعاليت مي كردم. علاوه بر اين استاد ارتوپد دانشگاه بن نيز بودم. بازنشسته كه شدم در مدت حضورم در آلمان به عنوان متخصص ارتوپد، جراح استخوان، مفاصل و متخصص طب ورزشي ورزشكاران حرفه اي زيادي از ايران در آلمان را مداوا و درمان كردم.

* تمام تيم هاي بوندسليگا كادر پزشكي تخصصي دارند؟

ـ بله. اما اطلاعي ندارم كه از 18 تيم حاضر در رقابت هاي ليگ برتر ايران ، چند باشگاه داراي كادر پزشكي مجزا و جراح ارتوپد و متخصص طب ورزشي هستند. اما مي دانم كه تعدادي از تيم هاي ليگ برتر ايران تنها به يك پزشك و فيزيوتراپ اكتفا مي كنند و اگر در طول فصل جراحت زانو، رباط صليبي و مفاصل پيش آيد بايد براي MRI به كلينيك ديگري مراجعه كنند و زمان زيادي را براي تشخيص و اقدامات درماني و در نهايت عمل جراحي صرف كنند. در حالي كه وضعيت كادر پزشكي در فوتبال حرفه اي دنيا اين طور نيست و تيم هاي حرفه اي كادر پزشكي مجربي دارند و تجهيزات پيشرفته اي در اختيار آنا قرار دارد. من از آبان ماه سال 90، با كمك دكتر اميني و قياسي كه هر دو متخصص و جراح ارتوپد هستند، براي رسيدن به اين جايگاه كادرپزشكي را در پرسپوليس تشكيل داديم. در كادر پزشكي ما روانشناس هم حضور دارد. موضوعي كه «ژوزه مانوئل» سرمربي جديد تيم پرسپوليس در اولين برخوردش با من تاكيد بسزايي داشت. دو متخصص تغذيه، يك پزشك عمومي و متخصص طب ورزشي براي بررسي تست خون ورزشكاران از لحاظ آنتي دوپينگ، يك دكتر قلب و عروق براي انجام اكو، نارسايي هاي قلبي و تشخيص زودهنگام نارسايي هاي قلبي و عروقيمادرزادي ، دكتر ريه براي اندازه گيري حجم ريه و يك مربي آمادگي جسماني شروع، اتمام اين كارها در كلينيك تخصصي باشگاه پرسپوليس انجام مي شود.

* چيذري به عنوان رييس مربيان بدنساز تيم هاي پايه با پرسپوليس همكاري خواهد داشت؟

ـ چيذري مربي بدنساز پيشين تيم بسكتبال مهرام و يكي از سه بدنساز برتر كشور است كه در امر بدنسازي شش سال است با فوتباليست هاي تيم ملي و ليگ برتر كار مي كند و اشراف كامل به تمام فاكتورهاي بدنسازي فوتبال دارد. بنابراين با اعتقادي كه نسبت به كار وي داشتم از چيذري دعوت به همكاري در باشگاهپرسپوليس كردم، اگر چه با حضور سرمربي جديد پرسپوليس اين سمت از وي گرفته شد، اما با حكم رويانيانقرار بر اين است پس از اين به عنوان رييس مربيان بدنساز تيم هاي پايه در رده هاي نونهالان ، نوجوانان ، جوانان و حتي بزرگسالان در صورت نياز به تمرينات بدنسازي انفرادي با باشگاه پرسپوليس همكاري داشته باشد.

* آسيب هاي ورزشي در فوتبال خصوصا در ناحيه زانو و رباط در سال هاي اخير افزايش چشمگيري داشته است. براي كاهش اين روند چه برنامه اي را دنبال مي كنيد؟

ـ اولين باشگاهي هستيم كه كار پژوهشي در فوتبال انجام مي دهيم؛ من به عنوان رييس كميته پزشكي و سلامت باشگاه پرسپوليس تمريناتي را طراحي مي دهم. اين تمرين ها در آزمايشگاه دانشگاه مونيخ مورد بررسي قرار مي گيرد و پس از تاييد به وسيله ايميل به ما اطلاع داده مي شود. به اين ترتيب مشخص است كه هر كدام از اين مدل تمرين هاي جديد در جهت جلوگيري از آسيب ديدگي كدام عضله و تاندونيمناسب است. پرسپوليس در حال حاضر چندين بازيكن ملي پوش دارد كه علاوه بر شركت در رقابت هاي ليگ برتر ، بايد تيم ملي را نيز همراهي كنند. در نتيجه براي كاهش جراحت و آسيب ديدگي نياز به چنين بررسي هايي داريم تا بازيكنان به دليل حجم تمرينات تحت فشار بيش از اندازه قرار نگيرند.

* فيفا هم در همين راستا طرح 11+ را به تصويب رساند و اجرايي كرد. واقعا سرمايه گذاري در حوزه ي پزشكي ورزشي از لحاظ اقتصادي چه قدر مقرون به صرفه است؟

فدراسيون جهاني فوتبال هم در جهت جلوگيري و كاهش آسيب ديدگي ها در رقابت هاي فوتبال، از سال 2003 طرح 11+ را با ايده سپ بلاتر 11 تمرين ارائه كرد. هر كدام از اين تمرينات سه بار در هفته و به مدت دو دقيقه انجام مي شود. البته اين تمرينات در كنار ساير تمرينات پيش بيني شده است. دليل اتخاذ اين رويكرد از سوي فيفا آماري از ليگ هاي يك، دو و سه سوئيس بود. طبق آمار منتشر شده در سال 2003 ، 43 هزار مصدوميت كوچك و بزرگ در جريان تمرينات و مسابقات فوتبال در اين سه ليگ به وقوع پيوسته بود كه هزينه درماني آنها در سال بيش از 200 ميليون فرانك سوئيس بود. در سال 2010 و پس از اجراي طرح 11+ ذر تمرين، آسيب ديدكي ها با شدت بالاي 50 درصد كمتر شد. مصدوميت هاي سخت مانند پارگي رباط صليبيزانو هم 53 درصد كاهش يافت. از لحاظ اقتصادي هزينه اي كه در سال 2010 شركت هاي بيمه و باشگاه ها براي جراحت بازيكنان خود متقبل شده بودند، 80 ميليون فرانك سوئيس كاهش پيدا كرده بود كه اين امر از نظر اقتصادي براي باشگاه ها بسيار مهم است.

* حضور يك كادر پزشكي متخصص براي باشگاه ها چقدر هزينه دارد؟

ـ زانويي كه در اثر بازي فوتبال دچار خونابه مي شود، بدون شك تشخيص آن براي پزشك عمومي و حتي ارتوپد مشكل است و پزشك عمومي نمي تواند تنها با اكتفا كردن به اسپري در زمين بازي، بازيكن را دوباره راهي ميدان كند، بلكه نياز به يك ارتوپد فوق تخصص زانو، طب ورزشي و جراح آتروسكوپي است تا با تشخيص سريع مسير درمان زودتر انجام شود. البته داشتن چنين كادر پزشكي براي تمام باشگاه ها ميسر نيست و باشگاه ها مي توانند با برقراري ارتباط با باشگاه هايي مثل پرسپوليس كه داراي چنين كادر پزشكي است مسير درمان را كوتاه تر كنند. البته نكته حائز اهميت اين است كه ارزش پزشك تيم يا كادر پزشكي در ايران هنوز به معناي واقعي شناخته شده نيست. به عنوان مثال مترجم يك سرمربي خارجي اگر در سال 120 ميليون تومان بگيرد، پزشك همراه تيم كه صبح تا شب و در تمام اردوها حضور دارد، 40 ميليون توماندريافت مي كند. بنابراين اگر باشگاه ها به دنبال پيشرفت بازيكنان و تيم خود هستند بايد براي كادر پزشكي ارزش قائل شوند، چون كادر پزشكي به همان اندازه كادر فني براي تيم ارزش دارد. بايد ديدگاه مديران باشگاه ها را نسبت به اين موضوع تغيير داد، اين يكي از وظايف اصلي و مهم حضور من در باشگاه پرسپوليس است.

* در حالي كه كادر پزشكي بسياري از تيم ها تنها زماني وارد عمل مي شود كه مصدوميتي به وجود آمده باشد، اما به نظر مي رسد وظايف كادر پزشكي چيزي فراتر از درمان آسيب ديدگياست. كادر پزشكي پرسپوليس چه خدماتي به بازيكن ارائه مي دهد؟

ـ تيم پرسپوليس طي 11 سال گذشته فقط موفق به كسب دو قهرماني در رقابت هاي ليگ برتر شده است. در حالي كه اين تيم يك تيم جهاني است و در تمام دنيا طرفداران تيم پرسپوليس خواهان تماشاي بازي جوانمردانه قشنگ و مدرن از اين تيم هستند. از سوي ديگر در 9 ماه گذشته كه رويانيان مسئوليت كادر پزشكي و سلامت اين تيم را به من سپرد خود به درستي به جايگاه كادر پزشكي اشراف نداشت و اعتراف كرد كه من واقعا نمي دانستم كادر پزشكي چقدر در عملكرد و نتايج تيم نقش دارد. البته در باشگاهپرسپوليس با بازيكنان مطرح داخلي و خارجي كه امكان عقد قرارداد آنها يا ساير تيم ها وجود دارد قرارداد اوليه مي بنديم و براي آنها تبصره مي گذاريم كه اين قرارداد زماني نهايي مي شود كه تست پزشكي ـ ورزشي و سلامت آنها پاس شود و آي دي كارت سلامت خود را از طرف رييس كميته پزشكي و سلامت باشگاه پرسپوليس دريافت كرده باشند. همچنين براي سهولت كار بازيكنان ، در يك روز از تمام بازيكنان فوتبال MRI ، آزمايش تست خون، نوار قلب، ضربان قلب و عروق قبل از شروع تمرينات گرفته مي شود و فوتباليستها از نظر سيستم عضلاني، استخواني، ارتوپدي و طب ورزش مورد تست سلامت قرار مي گيرند و همه اين موارد در پرونده پزشكي و بانك اطلاعات كميته پزشكي و سلامت باشگاه ثبت مي شود.

* كيفيت نامناسب زمين چمن چه اندازه در افزايش آسيب ديدگي بازيكنان ايراني نقش دارد؟

ـ در اروپا و 53 درصد مصدوميت ها را آسيب ديدگي رباط صليبي زانو تشكيل مي دهد. در ايران اين ميزانآسيب ديدگي به دليل استاندارد نبودن زمين بازي و عدم انجام تمرينات درست بيشتر است. از سوي ديگر در جهت كاهش آسيب ديدگي هاي فوتبال بنا داريم كه كمك دانشگاه پژوهش در ورزش هر ساله كنفرانس بين المللي درباره آسيب ديدگي هاي فوتبال برگزار كنيم تا با آمار ثبت شده خود و با استفاده از تجربيات اساتيد خارجي انجمن پزشكي اطلاع رساني وسيعي داشته باشيم و بتوانيم جراحت ناشي از تمرين و مسابقات فوتبال در ليگ هاي مختلف برتر را به حداقل برسانيم . فيفا هم در جهت كاهش آسيب ديدگي هاي ناشي از فوتبال به تمام باشگاه ها اعلام كرده از بازيكنان خود تست پزشكي و سلامت بگيرند و به فدراسيون فوتبال ارائه دهند.

* نقش تمرينات مربيان در پيشگيري از آسيب ديدگي بازيكنان تا چه اندازه است؟ تمرينات ژوزه را چگونه ارزيابي مي كنيد؟

ـ طي نشستي كه با مانول ژوزه سرمربي پرتغالي پرسپوليس داشتم با او گفت و گو كردم. تمرينات وي حتي از لحاظ بدنسازي كاملا علمي است و اعتقاد زيادي به اجراي سيستم 11+ فيفا در تمرينات خود دارد و اين جاي اميدواري است. از طرف ديگر درست است وي نزديك به 66 سال سن دارد، اما به نظر مي رسد سن و سال تاثير زيادي در عملكرد و كارايي يك مربي ندارد. اگر ليگ هاي اروپايي را نيز بررسي كنيد مي بينيد مربي منچستر يونايتد به رغم اين كه 71 سال سن دارد اين تيم را با كمك آناليزورها و مغز متفكر خود در ليگ اروپا در جايگاه خوبي حفظ كرده است. خوشبختانه مانوئل ژوزه با وجود اين كه 66 سال سن دارد، اما پا به توپش خيلي خوب است و اميدوارم پرسپوليس را به جايگاه واقعي خود برساند.

* عوامل مصدوميت زاي فوتبال ايران كدامند كه باعث مي شود شمار زيادي مصدوم روي دست تيم ها بماند؟

ـ استاندارد نبودن زمين بازي، اجراي نادرست تمرينات، نداشتن مربي بدنساز آگاه به علم تمرين و اصول بدنسازي از جمله فاكتورهايي هستند كه در بروز و افزايش آسيب ديدگي ها در فوتبال تاثيرگذارند.خوشبختانه بالاي 70 درصد آسيب ديدگي ها به دليل كشيدگي تاندون، عضله، ضرب خوردگي، پيچ خوردگي و كشيدگي رباط ها است و نياز به عمل جراحي ندارد و تقريبا 30 درصد از جراحت ها مثل پارگي مينسك، رباط صليبي يا ACL در آسيب ديدگي ها رايج و نياز به عمل جراحي دارند.

* موضوع نگران كننده ي ديگر افزايش شمار مرگ ناگهاني در زمين فوتبال است كه خوشبختانههنوز در فوتبال حرفه اي ما رخ نداده است. درباره ي اين موضوع صحبت مي كنيد؟

قريب به اتفاق مرگ هاي ناگهاني ورزشكاران در حين بازي فوتبال ناشي از نارسايي هاي قلبي مادرزادينيست، چون نارسايي قلبي هميشه به خاطر مشكل قلبي نيست و در بيشتر مواقع بازيكن در شرايط مسابقه به دليل استرس و اضطراب زياد، استفاده نادرست از مكمل ها بدون نظارت كادر پزشكي و انجام تمرينات سنگين پيش از مسابقه دچار ايست قلبي و بالطبع مرگ ناگهاني مي شوند.

* وضعيت مصدومان پرسپوليس چگونه است؟

زماني كه فصل گذشته تيم پرسپوليس را در اختيار گرفتم 11 تا بازيكن مجروح داشت، اما هم اكنون با روشهاي علمي توانستيم اين ميزان را به حداقل برسانيم . به طوري كه در مقايسه با فصل گذشته هيچ بازيكن آسيب ديده در تيم پرسپوليس وجود ندارد و وضعيت خوبي در اين تيم حاكم است. تنها نگراني كه براي كادر پزشكي و كادر فني وجود دارد كمبود زمان تمرين كار با توپ، تاكتيك و تكنيك است به طوري كه دو هفته قبل از شروع فصل زمان كمي است كه بازيكنان با يكديگر هماهنگ شوند و در قالب يك تيم بازي خوبي را به نمايش بگذارند. بنابراين هواداران نبايد در يكي، دو هفته اوايل بازي انتظار بازي روان و قابل قبول از تيمپرسپوليس باشند، اما به عنوان رييس كميته پزشكي و سلامت باشگاه پرسپوليس اين نويد را مي دهم كهپرسپوليس امسال بالاي جدول خواهد بود و مانوئل ژوزه با مهره هايي كه در اختيار دارد يك تيم هماهنگ و خوبي روانه ميدان خواهد كرد.

* چرا پرسپوليس فصل پيش اين قدر مصدوم داد؟

ـ يكي از عوامل عدم نتيجه گيري تيم پرسپوليس در فصل گذشته نداشتن مربي بدنساز علمي و حاذق بود، به طوري كه دنيزلي اعتقادي به مربي بدنساز نداشت و تكنيك بازي با توپ را به كار بدنسازي بيشتر ترجيح مي داد و همين امر سبب بالا رفتن ميزان آسيب ديدگي بازيكنان تيم پرسپوليس در فصل گذشته رقابت هاي ليگ برتر شده بود، البته دنيزلي در اين زمينه تنها نبود، بلكه اكثر مربيان ليگ برتري نيز در اين باره با وي هم عقيده بودند، اما نتيجه آمارگيري نشان داد كه اگر آمادگي جسماني قبل از بازي با توپ انجام مي شد، آمارآسيب ديدگي ها فروكش مي كرد. قبل از شروع تمرينات تكنيكي و تاكتيكي در ابتداي امر بايد ورزشكار از نظر بدني آماده باشد و سپس پا به توپ بزند. حتي در اروپا نيز قبل از شروع تمرينات پا به توپ و تكنيكي و تاكتيكي دو تا سه هفته كار بدنسازي روي تيم صورت مي گيرد و پس از آن قبل از اين كه بازي رسمي خود را برگزار كند، يك بازي دوستانه انجام مي دهد و سپس وارد زمين بازي مي شود، اما در ايران نه تنها اين روند طي نمي شود، بلكه كار بدنسازي را نيز كمك مربي انجام مي دهد در حالي كه كار بدنسازي همانند كار سرمربي و كادر پزشكي علمي است و متخصص امر خود را مي طلبد.

* ميانگين بالاي سني بازيكنان پرسپوليس نگران كننده نيست؟

ـ ميانگين سني بازيكنان پرسپوليس زياد بالا نيست و درست است بازيكنان ي همچون سيد جلال حسيني، جواد كاظميان، مهدي مهدوي كيا و علي كريمي بالاي 30 سال هستند، ولي اين دليل نمي شود كه بگوييم رنج سني تمام بازيكنان بالا است، از طرفي در يك تيم 11 نفره بايد چند نفر بازيكن با تجربه وجود داشته باشد تا عملكرد بازيكنان جوان را كنترل و نظارت كنند تا تحت نظر آنها فرم بگيرند و كم كم به سمت جوانگرايي سوق پيدا كنند. در حقيقت امسال تلاش كرديم تلفيقي از يك تيم جوان و با تجربه را راهي ايران كنيم.

* قرارداد شما با پرسپوليس چند ساله است؟ آيا درصورت رفتن رويانيان وضعيت كادر پزشكي باشگاه حفظ خواهد شد؟

ـ هنوز قراردادم امضا نشده و روي ميز رويانيان است. البته سردار هميشه به من مي گويند براي كادر پزشكي و سلامت باشگاه ارزش ويژه اي قائل هستند، اميدوارم اين موضوع يادشان باشد و فراموش نكنند. معمولا قراردادها فصلي است، اما براي كادر پزشكي امكان دارد قرارداد سه تا پنج سال نيز طول بكشد، به هر صورت با زحماتي كه توسط ساير همكاران كادر پزشكي روي اين تيم كشيديم به دنبال آن هستيم تا جراحت و آسيب ديدگي بازيكنان را به حداقل برسانيم ، لذا به عنوان مدير سلامت تمام تيم هاي پايه از ردهنونهالان ، نوجوانان ، جوانان تا بزرگسالان را از نظر بعد سلامتي مورد بررسي قرار داده و سپس از طرف كميته پزشكي ـ سلامت باشگاه براي انها آي دي كارت سلامت صادر خواهيم كرد. اميدوارم بتوانيم كادرپزشكي ورزشي را در قالب هر تيم ليگ برتري جايگاه با ارزشي براي آن تعريف كنيم تا ارزش واقعي آن براي هر باشگاه مشخص شود.

dr.che

عضو جدید
کاربر ممتاز
رویانیان: در صورت اجازه علما در ماه رمضان در لیگ شرکت نمی کنیم

ارتش سرخ دات كام: مدیرعامل باشگاه پرسپولیس از سفرش به قم و شرکت نکردن در لیگ در ماه مبارک رمضان در صورت اجازه علما خبر داد. محمد رویانیان عنوان کرد: در هفته جاری نزد علمای قم مشرف خواهم شد و پس از ارائه توضیحات در صورت تاکید این عزیزان و اجازه آنها، در ماه مبارک رمضان در لیگ برتر شرکت نخواهیم کرد.

رویانیان ادامه داد: درباره این موضوع در آینده بیشتر با هواداران صحبت خواهم کرد و درباره تصمیم و دیدارهایم، مسائل را ریز به ریز توضیح خواهم داد. به دنبال حفظ ارزش های دینی و الهی هستیم و برای ما این موضوع اهمیت صد چندان دارد.

dr.che

عضو جدید
کاربر ممتاز
پروین و دوستان دوباره به سایه می روند؟ / مربی پرتغالی از شلوغی اطراف تیم گلایه دارد

ارتش سرخ دات كام: مانوئل خوزه معتقد است اطراف پرسپولیس باید خلوت شود. جمشید زارع قائم مقام پرسپولیس روز چهارشنبه از این باشگاه جدا شد.این اتفاق در حالی رخ داد که از هفته های گذشته شایعات زیادی در مورد اختلاف زارع و رویانیان مطرح بود و برخی رسانه ها خبر داده بودند که رویانیان دیگر قصد ندارد زارع درباشگاه پرسپولیس فعالیت کند. قائم مقام تیم که مثل همه اعضای دیگر باشگاه به کلی در جریان هیچ یک از اتفاقات این تیم نبود ، سرانجام پس از 2 ماه ، خودش تصمیم به استعفاء گرفت تا همچنان مشخص باشد رویانیان از میان اطرافیانش تنها با سعید شیرینی ، معاون اجرایی تیم در ارتباط است.

مدیرعامل پرسپولیس دو روز پیش در مصاحبه ای تاکید کرد که در آینده ای نزدیک، تغییراتی در باشگاه اعمال می شود و این در نوع خودش یک مصاحبه مهم و کلیدی بود. اما این تغییرات در کدام بخش ها رخ می دهد؟ یکی از مهمترین تغییرات در این باشگاه کاهش دوباره حضور علی پروین است. پروین رئیس کمیته فنی پرسپولیس به حساب می آید . او و تعداد زیادی از پیشکسوتان که این روزها در کمیته پیشکسوتان هستند ، خیلی اطراف تیم هستند. البته حضور آنها سر تمرینات و مصاحبه های شان در این باره که اقلا دو یا 3 هفته به مربی باید زمان داده شود چندان برای مربی جدید تیم خوشایند نبوده است. مانوئل خوزه به مسئولان باشگاه گفته که دوست دارد اطراف تیم خلوت باشد .اگر فراموش نکرده باشید پروین در یک مدت کوتاه هم از تمامی برنامه های باشگاه پرسپولیس بی خبر بود وحتی این موضوع با واکنش و مصاحبه های تند او همراه شد تا اینکه علی آقا مدتی پیش هنگام انتخاب سرمربی پرسپولیس دوباره وارد گود شد.

ازطرفی این اتفاق قابل پیش بینی است که یکی دیگر از تغییرات مورد نظر رویانیان در کمیته فنی باشگاه است . جمع کثیری از پیشکسوتان تیم در دفتر باشگاه با رویانیان دیدار دارند و این دیدار شاید نتیجه اش تعیین اعضای جدید کمیته فنی باشد. کمیته ای که در چارت احتیاراتش می آید نیازی نیست خیلی به سرمربی تیم نزدیک باشد!

dr.che

عضو جدید
کاربر ممتاز
ناصر ابراهیمی: شکایت نمی کنم، خواهش می کنم پولم رابدهید

ارتش سرخ دات كام: ناصر ابراهیمی پیشکسوت فوتبال گفت: بابت طلبی که از باشگاه پرسپولیس دارم شکایت نمی کنم ولی از آنها خواهش می کنم 39 میلیونم را بدهند تا دعای خیر پیشکسوتی همچون من پشت سرشان باشد. ناصر ابراهیمی افزود: در آستانه فصل دوازدهم لیگ برتر نمی توان گفت: که کدام تیم موفق ترین در فصل نقل و انتقالات بوده است چراکه موفقیت را باید از خود مربیان سوال کرد چون این قضیه به سلایق هر مربی بستگی دارد.

وی تصریح کرد: به طور مثال من نمی توانم بگویم که قلعه نوعی در تیم استقلال بهترین عملکرد را داشته است یا اینکه پرسپولیس ی ها بهترین تیم ها باید با توجه به آنچه مد نظر خود داشته اند مقایسه شوند.

وی ادامه داد: من هم سابقه بازیکنی و هم سابقه مربی گری را داشته ام و گمان می کنم پرسپولیس تقریباً به آن چه مد نظر داشته، رسیده است.

وی تأکید کرد: خریدهای میلیاردی و چند صد میلیونی پرسپولیس در پست هایی همچون دفاع وسط، دفاع راست و چپ خوب بوده است ضمن اینکه معتقدم اگر یک طراح به خط هافبک این تیم اضافه می شد شاهد پرسپولیس ی کامل بودیم.

وی ادامه داد: وجود هافبک طراح در یک تیم به قدری اهمیت دارد که استقلال زمانی که کیانوش رحمتی از این تیم رفت ضرر زیادی به آنها وارد شد و همین قضیه اهمیت حضور هافبک طراح وظیفه طراحی و بازسازی در تیم را دارد مشخص می کند.

*نقش تیموریان در استقلال بسیار پررنگ بود

وی با اشاره به تیم استقلال تهران عنوان داشت: معتقدم در استقلال وجود برخی بازیکنان تأثیر زیادی داشت از این جمله می توان به تیموریان اشاره کرد وی نقش عجیبی در تیم استقلال داشت و فصل گذشته حضور چشمگیری داشت.

*بهانه ای برای سرمربی پرسپولیس باقی نمانده است

وی در خصوص تیم پرسپولیس بیان داشت: با این تلاش هایی که در تیم پرسپولیس رخ داده است دیگر بهانه ای برای مربی این تیم باقی نمانده است.

وی تصریح کرد: سرمربی تیم پرسپولیس مربی موفق و با تجربه ای است و باید منتظر ماند و دید وی در فصل دوازدهم لیگ برتر با مهره های سرخش چه عملکردی خواهد داشت.

وی ادامه داد: به نظرم حداقل تا 5 هفته باید منتظر ماند تا هماهنگی میان بازیکنان سرخپوش با هم ایجاد شود.

*پرسپوایس در پرداخت مبلغ کم مشکل دارد

ابراهیمی در خصوص طلب از باشگاه پرسپولیس بیان داشت: چند روز دیگر دومین نامه ام را به باشگاه پرسپولیس می دهم هرگز از این باشگاه شکایت نمی کنم ولی خواهش می کنم 39 میلیون من را بدهند.

وی تصریح کرد: پرسپولیس با برخی بازیکنان قراردادهای میلیاردی می بندد ولی در پرداخت مبلغ کم مشکل دارد.

وی افزود: مسئولان این تیم باید تلاش خود را به کار ببندند تا دل گذشتگان و با سابقه های این تیم را به دست بیاورند و دعای خیر پشت سر این تیم باشد.

*عاشق تیم های جوان و گمنام هستم

ابراهیمی در خصوص تیم های حاضر در لیگ برتر عنوان داشت: من همیشه در دوران مربی گری خود عاشق تیم های جوان و گمنام بوده ان و هر تیمی هم که در آن حضور داشتم تیم جوانی بود و سعی در جذب بازیکنان جوان به تیم ها داشتیم و در هنگام همکاری با پروین هم تیم جوانی را تشکیل داده بودیم.

وی تصریح کرد: جوانگرایی در هر تیمی برای من قابل احترام است و فرقی نمی کند این جوانگرایی از سوی چه سرمربی باشد خواه جلالی باشد، خواه فرکت، خواه دیگران... وی تأکید کرد: ولی متأسفانه امروزه مربیان به دنبال سن بالاها هستند و کمتر ریسک می کنند و بازیکنان جوان را جذب می کنند.

وی ادامه داد: معتقدم بازیکنان هرچه سنشان بالا می رود کم کم دهانشان خوب کار می کند و لب ها باز و بسته می شوند. وی در پایان خاطرنشان کرد: امیدوارم لیگ دوازدهم لیگی پویا و با نشاط باشد.