سوالات و مشکلات کامپیوتری خود را در اینجا مطرح کنید!

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
برا چه استفاده هایی اپل میگیرن ؟

سلام...
مک به درد هیچ کاری نمی خوره...فقط سیستمش از ویندوز پایدار تر هستش و به قول بچه ها گفتنی کلاس داره....بیشتر کسایی میرن طرف مک که یا بخوان براش برنامه بنویسند و یا کارهای خاصی رو تحت اون برای مک انجام بدند.... که خوشبختانه شبیه ساز برای این کارها خیلی هستش...یه سرچی بزنی گیرت میاد...
ولی مک فقط برای پز دادن خوبه...
اصلا شما برای چی می خوای مک بگیری؟؟؟
با تشکر....

amir8809

عضو جدید
سلام...
خوب باید تویه بایوس رو بگردی ... ناراحت نباش..اگه گندی زدی میتونی بری و به حالت پیش فرض برشگردونی...
با تشکر....

نه گند که نخورده چون سی دی ویندوز اوریجینالشو دارم ولی میخام همین xp باشه...تو بایوس(صفحه آبیه) همه جارو گشتم نیست...راه دیگه نداره؟!

amir_hossein20

عضو جدید
هنگام بازی چک کن ببین پروسه ای از سی پی یو استفاده میکنه یانه؟؟؟
رزولوشن ویندوز یا بازی رو تغییر دادی؟؟؟
هنگام بازی ببین دمای سی پی یو رو چنده؟

فکر کنم این عکس بهترین چیزی بود که میتونستم برای جواب به سوال اولت بذارم

ضمنا رزولیشن را هم تغییر ندادم و دمای CPU را هم نمیدونم کجا باید ببینم!

amin88

عضو جدید
سلام
من یک عدد پرینتر hp laserjet 1200 series دارم.متاسفانه چون ویندوز سون 64 بیتی دارم، پرینتر نصب نمیشه.از سایت اچ پی هم درایورشو که نمیدونم درست بود دانلود کردم ولی باز نصب نشد!(اصلا سایت خوبی نیست)چجوری میتونم مشکلم را حل کنم؟لطفا کامل راهنمایی فرمایید.

آینا

عضو جدید
cpu fan error

cpu fan error

سلام
کامپیوترم یه مشکلی داره
وقتی روشنش میکنم قبل از اینکه ویندوز بالا بیاد پیغام
cpu fan error press f1 to resume

رو میبینم.فن کامپیوترم مشکلی نداره
نمیدونم باید چیکار کنم...........!!!!!!!!!!؟؟؟؟
حتما باید f1رو بزنم تا بقیه کار انجام بشه
لطفا راهنمایی کنید.........

.حسين

اخراجی موقت
سلام
کامپیوترم یه مشکلی داره

كامپيوتر من هم گاهي اين مشكل و ميده

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
کامپیوترم یه مشکلی داره

سلام...
تنظیمات بایوس رو به حالت پیش فرض برش گردون...
اگه نشد باید بری ببینی شاید تویه بایوش مشکلی پیش اومده...
با تشکر...

3ctor

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
کامپیوترم یه مشکلی داره

ببینید سیستم شما چند مرحله داره که باید به دقت اینایی رو که میگم انجام بدید :
1- تمام اتصالات فن رو چک کنید
2-جای سوکت فن در مادربرد رو تغییر بدید
3- خمیر سیلیکون زیر فن سی پی یو رو چک کن
4- دمای فن سی پی رو از تو بایوس چک کن و بهم بگو
و در مرحله آخر اینکه سوكت فن باید 4pin باشه اگه 3pin باشه این مشكل پیش میاد و روی مادربوردت هم باید رو سوكت 4pin كه بغلش نوشته cpu fan جا بزنی ایراد حتما یكی از این دو تا باید باشه جای دیگه دنبالش نگرد

3ctor

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه کار دیگه هم میتوی بکنی : برو ستاپ مادر بردت با همون کلید اف1 و بعد در قسمت تنطیمات دور فنت رو بزار رو حالت اتوماتیک احتمالا مشگل حل بشه خبرمون کن ببینم چیکار کردی....

iust2699

عضو جدید
با عرض سلام از مهندسان کامپیوتر سوالاتی دارم
1.نظرتان در مورد لب تاب های ایسر و ایسوس چیست؟
وایو همین طوری گرونه یا اینکه کیفیتی بالاتر دارد؟
3.شما کدام برند را پیشنهاد میکنید؟
وزن زیر2کیلو
قیمت 1الی1.2

آخرین ویرایش:

3ctor

عضو جدید
کاربر ممتاز
من عجله دارم میخوام برم ولی توی این برندهای که گفتید ایسوز هم از گارانتی خوبی داره پشتیبانی میشه هم قطعات سخت افزاریش عالیه توضیحات تکمیلی رو بعدا خدمتتون عرض میکنم

کربلایی

مدیر بازنشسته
سلام
من یک عدد پرینتر hp laserjet 1200 series دارم.متاسفانه چون ویندوز سون 64 بیتی دارم، پرینتر نصب نمیشه.از سایت اچ پی هم درایورشو که نمیدونم درست بود دانلود کردم ولی باز نصب نشد!(اصلا سایت خوبی نیست)چجوری میتونم مشکلم را حل کنم؟لطفا کامل راهنمایی فرمایید.

سلام
از اینجا دانلود کنید :
دانلود درایو پرینتر اچ پی

iust2699

عضو جدید
وزن زیر2کیلو
قیمت 1الی1.2

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
وزن زیر2کیلو
قیمت 1الی1.2
سلام...
مقاصدت از خرید لپ تاپ چیه؟؟؟
ایسر بهتره از نظر کارایی و ارزون بودن....ولی ایسوس خر کاره...
وایو هم الکی گرونه.... یکم کلاس کاری..همین...وگرنه در مقام مقایسه اچ پی بهتره...
وزن زیر ۲ کیلو.....برو سونی بخر...چون اون مدلی میشه مینی ... که سونی بهتره... ایسوس تازه داره میره توش....ایسر هم داره..ولی یکم کم گیر میاد...
حالا چقدر می خوای خرج کنی؟؟؟
با تشکر...

FTM2

عضو جدید
وزن زیر2کیلو
قیمت 1الی1.2
سلام
من خودم ایسوز دارم برای خریدنش هم خیلی تحقیق کردم ، سونی فقط پول مارکشو میخوره،ایسرم خوب نمیشناسم
مدل لب تاب من u41j هستش -14اینچ،2کیلو وزن،corei5،گرافیک 1g- با یه سونی که همین وزنو و امکانات رو داشت (که البته گرافیکش هم پایین تر) بود مقایسش کردم که اون 500تومن گرونتر بود
الان خیلی ازش راضی ام:D امیدوارم موفق باشی;)ا

iust2699

عضو جدید
لب تاپu41j
1.دستگاه سریع داغ می کند؟
2.باتری آن چند ساعت دوام میاورد؟
3قیمت؟

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
لب تاپu41j
3قیمت؟

سلام...
اصولا لپ تاپ ها یکم داغ می کنند... ولی با یه زیر لپ تاپی همه چیز حله...
اگه خیلی نگران مصرف باتری هستی باید لینوکس نصب کنی...
قیمتش هم یه سرچی بزن تویه اینترنت پیداش می کنی...
با تشکر...

3ctor

عضو جدید
کاربر ممتاز
لب تاپu41j
3قیمت؟
خوب دیروز من میخواستم در مورد برندهای پیشنهادیتون توضیح بدم که با کم بود وقت مواجعه شدم عذر خواهی میکنم .
عرض به خدمتتون که اول از از برند HP شروع میکنیم و معایب و محاسنش رو بر اساس تجربه شخصی خودم و دیگر همکاران خدمتون عرض میکنم
برند HP :اگر واقعا یک لپ تاپ قدرتمند می خواید چ پی یکی از بهترین انتخاب هاست. با پردازشگر نسبتا قوی و رم خوب به همراه یک هارد بالا تا با کمبود حافظه مواجه نشویدقیمتش نسبت به امکاناتی که در اختیارتون قرار می ده مناسبه اما همچنان کمی گران محسوب می شود.‏مزایا: ‏طراحی زیبا و باریک، نمایشگر با قابلیت نمایش 1080P و تمام اچ دی، دارای پورت USB 3‪.‬0‏ معایب: ‏فقط یک انتخاب برای پردازشگر گرافیکی اش وجود دارد. کیفیت کلیک پد چندان عالی نیست و عمر باطری اش کوتاه است.

برند Samsung : این لپ تاپ که به تازگی داره بازار ایران رو مال خود میکنه به داشتن امکانات عالی با یک طراحی زیبا و باکلاس مشهوره. با پردازشگر قوی رم بالا. من به عنوان یه کارشناس در حوزه کاری خودم میگم با این که لپ تاپ های سامسونگ تا به حال معمولا در گزینه های انتخابی ما قرار نمی گرفتند اما امسال تبدیل به محصولات محبوبمان شده اند و این شرکت با محصولات خوب خیز بزرگی برای گرفتن بازار برداشته است.مزایا: ‏طراحی متفاوت و زیبا، کیبورد عالی و تاچ پد بزرگ، پشتیبانی از Wireless Display اینتل، سویچ کارت گرافیک سریع و داشتن قیمت بسیار عالی نسبت به امکانات.‏
معایب: ‏طول عمر باطری متوسط، فاقد بلوتوث و کارت گرافیک نه چندان قدرتمند.

برند APPLY : حرف اول و آخر متعلق به اپل است. مدل ۱۵ اینچی مک بوک پرو با پردازشگر فوق العاده قوی و رم بسیار قوی و هماهنگ. البته مدل های جدید این برند همین چند روز پیش معرفی شده و باید منتظرباشیم که آیا مدل جدید باز هم کیفیت مدل های قدیمی رو داره یا نه...مزایا: ‏سرعت بالا در پردازش محاسباتی و گرافیکی به همراه سرعت فوق العاده در سوییچ بین دو پردازشگر گرافیکی.‏
معایب:‏بسیار گران و تقریبا جزو گران ترین لپ تاپ های موجود در بازار، فاقد پورت HDMI یا بلو-ری.

اینا برندهایی بود که زیاد استفاده میشه البته اگه برندهای دیگه هم خواستید براتون بررسیش رو میزارم ولی سوالی که این روزها زیاد از ما میشه اینکه لپ تاپ بخریم یا پی سی که این سوال بر میگرده به استفاده طرف مثلا آخرین باری که از من این سوال شد گفتم دیدگاه خودتون چیه گفت خوی لپ تاپ با کلاس تره!!منم گفتم همین؟ گفت آره بهش گفتم اگه دنبال کلاس هستید و هزینه با هزینه مالیش مشگلی ندارید تشریف ببرید تبلت بخرید که هم با کلاس تره هم تا چند ساله آینده کل بازار رو مال خودش میکنه ولی از بحث خارج نشیم .
عرض به خدمتتون در مورد این سوال که آیا پی سی بخرم یا لپ تاپ به بررسی اجمالی این دو میپردازیم :
خوب باید بگم اصلی ترین ویژگی لپ تاپ قابلیت حمل آسان (Portable بودن) ااونه . شما می تونید همه جا لپتاپ خودتون ببرید و از آن استفاده کنید . در واقع تا لپ تاپ نداشته باشید و از آن استفاده نکرده باشید نمی توانید به اهمیت این ویژگی پی ببرید و ویژگی دوم لپ تاپ خاصیت کار کردن بدون نیاز به برق مستقیم می باشد، که واقعا در طول سفر به این مهم پی میبرید و در آخر شکیل و زیبا بودن لپ تاپ ها نیز یکی از دلایلی است کاربران بسیار به آن توجه می کنند و همچنین بسیاری از کاربران برای تظاهر به وضعیت مالی خوب و یا متخصص بودن اقدام به خرید لپ تاپ می کنند! که در بالا خدممتون توضیح دادم!! ویژگی دیگر لپ تاپ های یکپارچگی آنهاست مانند بلوتوث و وب کم و مودم اینترنت، کارت شبکه، دی وی دی رایتر، بلندگو و حتی کارت تی وی . قابلیت اتصال وسایل جانبی مانند ماوس و کیبورد خارجی و همچنین دستگاههای سازگار با USB نیز از دیگر ویژگیهای اغلب لپ تاپهای موجود است . ولی معایبی که لپ تاپ ها دارن با وجودی که در گذشته امکان ارتقای نوتبوکها بصورت بسیار محدود امکانپذیر بود اما امروز ارتقای رم و هارد و درایو نوتبوکها به راحتی امکانپذیر است . اما هنوز ارتقای پردازشگر و کارت گرافیکی به سادگی امکانپذیر نیست و در حد بسیار محدودی وجود دارد .اما این موضوع در مورد پی سی ها بدینصورت مطرح نیست. پی سی ها قابلیت ارتقای بسیار بهتری دارند . بحث دیگه ای که میشه در مورد معایب لپ تاپ ها صحبت کرد قیمته.قیمت اصلی ترین ویژگی ای است که موجب پشیمان شدن کاربران از خرید لپ تاپ می شود. اما در حال حاضر قیمت لپ تاپ ها بسیار مناسب شده و شما می تونید با پانصد هزار تومان یک لپ تاپ با قابلیت نصب و اجرای قابل قبول ویندوز اکس پی خریداری کنید . و اینکه برای اینکه بیشتر سرتون در نیاورم در خاتمه صحبت هام به کارایی هاشون میپردازم یک لپ تاپ با قیمت حدود یک میلیون تومان در واقع کارایی یک PC با قیمت حدود پانصد هزار تومان را دارد و شما باید به این نکته توجه کنید که آیا حاضرید به ازای ویژگیهای لپ تاپ این مقدار هزینه اضافی بپردازید ؟ لپ تاپ برای کسانی که مدام بازیهای روز و جدید را خریداری و استفاده می کنند مناسب نیست چراکه بازیها، روز به روز به قدرت پردازش و سخت افزارهای قوی تری نیاز دارند و ممکن است لپ تاپ شما قابلیت اجرای همه نوع بازی را نداشته باشد (مگر آنکه بیش از ۲میلیون تومان هزینه کنید).ضمن آنکه برای لپ تاپها نمی توانید هاردهای با سرعت بسیار زیاد (مانند ۷۲۰۰ دور در دقیقه یا بالاتر) خریداری کنید و اغلب دارای هاردهای با سرعت ۵۴۰۰ دور در دقیقه می باشند لذا ناگزیر سرعتشان مقداری کمتر است .
از اینکه با شکیبایی و صبر کامل تموم مباحث رو خوندید ازتون کمال تشکر رو دارم و آرزو دارم که تونسته باشم در ضمینه خرید لپ تاپ یا PC خدمت شما دوستان کمکی هر چند کوچک کرده باشم .
با تشکر

roze+

عضو جدید
سلام من یک سوال از وبلاگ نویسی دارم دوستان راهنمایی کنن که می تونم اینجا سوالمو مطرح کنم یا نه که اگه نه آدرس جایی که باید سوالمو مطرح کنم بدید ممنون.
با سپاس از همه دوستان منتظر جوابتون هستم.

iust2699

عضو جدید
وزن زیر2کیلو
قیمت 1الی1.2

بالا