شما میگید عشق بهتر یا ازدواج؟؟؟؟

♥@SH!M♥

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اگر در زندگی به اهدافی که داری فکر کنی و برنامه داشته باشی برای رسیدن به اون اهداف شاید ازدواج جزء آخرین هدفات قرار بگیره . اگه نگاه کنی می بینی 80 درصد اونایی که ازدواج می کنن دیگه کاری نداشتن از بی هدفی و بیکاری ازدواج کردن که نتیجشو داریم می بینیم این روزا . پس باید برای کل زندگی برنامه داشت و هدفها رو اولویت بندی کرد اونموقع میبینی ازدواج اولویت چندان مهمی نداره پس به هدف های بزرگ برای رسیدن به جایگاه مناسب فکر کن مطمئن باش انتخاب مناسبی برای ازدواج و عشق خواهی داشت . نصیحت نبود

ازدواج هدف نیست که بخواد تو لیست هدفا قرار بگیره.........!!!
به نظرم اونا باید از بقیه ی جدا کرد و با یه دید دیگه بهش نگاه کرد.....آدم میتونه با ازدواج کردنم به خیلی از هدفهای بزرگش برسه....این حرف شما اینه که ازدواج مانع رسیدن به هدفاتون میشه؟؟؟؟؟....به نظرم این یه اشتباهه........خیلی از آدما وقتی ازدواج میکنن راهشون برای رسیدن به هدفشون هموارتر میشه........وبیشتر موفق ترن!!!!!!!
پس به ازدواج به دید یه هدف نگاه نکنید!!

♥@SH!M♥

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوس داشتن والاتر از عشق؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
خیلی خیلی مبهمه واسم.فک نمی کنم امکان داشته باشه.
فک کنم اگه دوس داشتن باشه عشق میاد.

من تاحالا عشقی (زمینی)ندیدم که سرانجامی داشته باشه.........ولی دوست داشتنای زیادی دیدم که به سرانجام های خوب رسیده..........درسته آدم اول کسی رو دوست داره ولی اومدن کلمه ی عشق وسط گاهی همه چی رو خراب میکنه....
شما بگو...عشق چیه؟؟؟عاشق واقعی کیه؟؟؟

mahz

کاربر حرفه ای
به نظر من نمیشه تو این زمونه هیچ کس رو شناخت همه یک نقاب به صورت دارن و چهره و ذات خودشون رو پشت اون پنهان میکنند و رفتارشون خیلی با دلشون فرق میکنه
تو این شرایط نه باید عاشق شد و نه باید ازدواج کرد
دیدم کسانی رو که بعداز یک هفته از ازدواجشون از هم جدا شدن
یا پسر و دختری رو که با شنیدن جمله عااشق شدم
یا دوستت دارم رفتارشون 180 درجه عوض شده در صورتی که خودشون بیش از 100 بار این جمله رو در مورد همون فرد استفاده کردن
تو این زمونه تنهایی بهتره

arash jon

عضو جدید
شاگردی از استاد پرسید:عشق چیست؟
گفت:به گندم زار برو و پر شاخوشه ترین شاخه را بیاراما هنگامعبور از گندم زار به باد داشته باش که نمی توانی به عقب برگردی تا خوشه ای بچینی.

arash jon

عضو جدید
شاگرد با حسرتپاسخ داد هیچ هر چه پیشتر می رفتم خوشه های پر پشت تری می دیدم و به امیدپیدا کردن پر پشت ترین خوشه تا انتهای گندم زار رفتم
استاد گفت :عشق یعنی همین

♥@SH!M♥

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
شاگردی از استاد پرسید:عشق چیست؟
گفت:به گندم زار برو و پر شاخوشه ترین شاخه را بیاراما هنگامعبور از گندم زار به باد داشته باش که نمی توانی به عقب برگردی تا خوشه ای بچینی.

خب بیا این چه عشقیه که تهش هیچی نیست!!!
تو این عشق چیزی جرط طمع نیست....
عشق مال قصه ها و داستاناست............این دوست داشتنه که واقعیه!!!!
هر وقت دوست داشتنو یاد گرفتیم می تونیم عاشق بشیم!!!!!!
ولی تو این دوره دختر پسرا فقط بلدن کلمه ی عشقو عاشقی رو بیارن.........درصورتی که این دوست داشتنه که محبتو به دلشون انداخته نه عشق.....
قدمت دوست داشتن از عشق بیشتره

mahz

کاربر حرفه ای
خب بیا این چه عشقیه که تهش هیچی نیست!!!
تو این عشق چیزی جرط طمع نیست....
عشق مال قصه ها و داستاناست............این دوست داشتنه که واقعیه!!!!
هر وقت دوست داشتنو یاد گرفتیم می تونیم عاشق بشیم!!!!!!
ولی تو این دوره دختر پسرا فقط بلدن کلمه ی عشقو عاشقی رو بیارن.........درصورتی که این دوست داشتنه که محبتو به دلشون انداخته نه عشق.....
قدمت دوست داشتن از عشق بیشتره
درسته قبول دارم حرفهای شما رو
اماا دنیا بدونه عشق نمییشه
هر کسی بااید عشق بشه
و تو عشق ادم پخته میشه و میتونه به عرش برسه

arash jon

عضو جدید
خوب دوس داشتن میتونه آنی باشه ولی عشق اینجوری تیس که.
درسته؟

♥@SH!M♥

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خوب دوس داشتن میتونه آنی باشه ولی عشق اینجوری تیس که.
درسته؟

خیلیها هم یه روز عاشقن روز بعد فارق.........
ولی اگه دوست داشتن از روی شناخت باشه میتونه تا اخر عمر باقی بمونه.....

عشق يك جوشش كور است و پيوندي از سر نابينايي. اما دوست داشتن پيوندي خود آگاه و از روي بصيرت روشن و زلال .
عشق بيشتر از غريزه آب مي خورد و هر چه از غريزه سر زند بي ارزش است و دوست داشتن از روح طلوع مي كند و تا هر جا كه يك روح ارتفاع دارد ، دوست داشتن نیز هنگام با او اوج می گیرد.

عشق در غالب دل ها ، در شكل ها و رنگهاي تقريبا مشابهي متجلي مي شود و داراي صفات و حالات و مظاهر مشتركي است ،اما دوست داشتن در هر روحي جلوه اي خاص خويش دارد و از روح رنگ مي گيرد و چون روح ها بر خلاف غريزه هاهر كدام رنگي و ارتفاعي و بعدي و طعم و عطري ويژه خويش را دارد مي توان گفت :
كه به شماره هر روحي ، دوست داشتني هست .

عشق با شناسنامه بي ارتباط نيست و گذر فصل ها و عبور سال ها بر آن اثر مي گذارد ،
اما دوست داشتن در وراي سن و زمان و مزاج زندگي مي كند و بر آشيانه بلندش روز و روزگار را دستي نيست .

عشق ، در هر رنگي و سطحي ، با زيبايي محسوس ، در نهان يا آشكار رابطه دارد . چنانچه شوپنهاور مي گويد:
شما بيست سال سن بر سن معشوقتان بيفزائيد ، آنگاه تاثير مستقيم آنرا بر روي احساستان مطالعه كنيد .
اما دوست داشتن چنان در روح غرق است و گيج وجذب زيبايي هاي روح كه زيبايي هاي محسوس را بگونه اي ديگر مي بيند .

عشق طوفاني و متلاطم و بوقلمون صفت است ، اما دوست داشتن آرام و استوار و پر وقار و سرشار از نجابت .

[/IMG]
[/IMG]
[/IMG]
[/IMG]
[/IMG]
[/IMG]
عشق با دوري و نزديكي در نوسان است . اگر دوري بطول انجامد ضعيف مي شود ، اگر تماس دوام يابد به ابتذال مي كشد . و تنها با بيم و اميد و اضطراب و ديدار وپرهيززنده و نيرومند مي ماند،
اما دوست داشتن با اين حالات نا آشنا است ، دنيايش دنياي ديگري است .

عشق جوششي يكجانبه است . به معشوق نمي انديشد كه كيست يك خود جوششي ذاتي است ، و از ين رو هميشه اشتباه مي كند و در انتخاب بسختي مي لغزد و يا همواره يكجانبه مي ماند و گاه ، ميان دو بيگانه نا همانند ، عشقي جرقه مي زند و چون در تاريكي است و يكديگر را نمي بينند ، پس از انفجار اين صاعقه است كه در پرتو رو شنايي آن ، چهره يكديگر را مي توانند ديد و در اينجا است كه گاه ، پس جرقه زدن عشق ، عاشق و معشوق كه در چهره هم مي نگرند ، احساس مي كنند كه هم را نمي شناسند و بيگانگي و نا آشنا يي پس از عشق درد كوچكي نيست .
اما دوست داشتن در روشنايي ريشه مي بندد و در زير نور سبز مي شود و رشد مي كند و ازين رو است كه همواره پس از آشنايي پديد مي آيد ، و در حقيقت در آغاز دو روح خطوط آشنايي را در سيما و نگاه يكديگر مي خوانند ، و پس از آشنا شدن است كه خودماني مي شوند .
دو روح ، نه دو نفر ، كه ممكن است دو نفر با هم در عين رو در بايستي ها احساس خودماني بودن كنند و اين حالت بقدري ظريف و فرار است كه بسادگي از زير دست احساس و فهم مي گريزد و سپس طعم خويشاوندي و بوي خويشاوندي و گرماي خويشاوندي از سخن و رفتار و آهنگ كلام يكديگر احساس مي شود و از اين منزل است كه ناگهان ، خودبخود ،دو همسفر به چشم مي بينند كه به پهندشت بي كرانه مهرباني رسيده اند و آسمان صاف و بي لك دوست داشتن بر بالاي سرشان خيمه گسترده است و افقهاي روشن و پاك و صميمي ايمان در برابرشان باز مي شود و نسيمي نرم و لطيف همچون روح يك معبد متروك كه در محراب پنهاني آن ، خيال راهبي بزرگ نقش بر زمين شده و زمزمه درد آلود نيايش مناره تنها و غريب آنرا بلرزه مي آورد .
دوست داشتن هر لحظه پيام الهام هاي تازه آسمانهاي ديگر و سرزمين هاي ديگر و عطر گلهاي مرموز و جانبخش بوستانهاي ديگر را بهمراه دارد و خود را ، به مهر و عشوه اي بازيگر و شيرين و شوخ هر لحظه ، بر سر و روي اين دو ميزند .

عشق ، جنون است و جنون چيزي جز خرابي و پريشاني فهميدن و انديشيدن نيست .
اما دوست داشتن ، در اوج معراجش ، از سر حد عقل فراتر مي رود و فهميدن و انديشيدن را نيز از زمين مي كند و با خود به قله بلند اشراق مي برد.

آخرین ویرایش:

arash jon

عضو جدید
درسته دوس داشتن نباشه عشق به وجود نمیاد ولی عاشقی یه چیزی که هیچ وقت متعدد نداره ولی دوس داشتن داره.نشنیدم کسی از عشق مثل دوس داشتن فارغ بشه.

♥@SH!M♥

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
پس به نظرتون حیف نیس عاشق خدا نشیم.

من منظورم عشق زمینی سرصحبت سر اینه.......تنها عشقی که باورش دارم همون عشق بخداست که به وجودش ایمان دارم
نمیدونم شاید شما راست میگینو من اشتباه....شاید بخاطر اینه که عاشق نشدم....راستش نمیخوامم باشم ترجیح میدم دوست داشتنو......

mahz

کاربر حرفه ای
من منظورم عشق زمینی سرصحبت سر اینه.......تنها عشقی که باورش دارم همون عشق بخداست که به وجودش ایمان دارم
نمیدونم شاید شما راست میگینو من اشتباه....شاید بخاطر اینه که عاشق نشدم....راستش نمیخوامم باشم ترجیح میدم دوست داشتنو......
میشی
گفتم دوست داشتن دیوانه وار رو میگن عشق
بسیار هم لذت بخشه
برات عشقی بزرگ
با اانسنی ببزرگ رو ارزو میکنم

joghd123

عضو جدید
کاربر ممتاز
سریتر یه نتیجه بگیرید چون من موندم الان برم عاشق بشم یا اول ازدواج کنم بعد عاشق شم:w01:.... تکلیفمو روشن کنید:weirdsmiley:
:w18:

mahz

کاربر حرفه ای
نمیدونم...ولی بنظرم اگه لایقه عشق باشی اونجوری نصیبت میشه!!!!
فقط میتونم بگم امیدوارم اینطور برا پیش بیاد!!
ممنونم
اما کی میدونه لایقه یا نه
انقدر دلم میسوزه میبینم 2 تا جوون با چه ذوقی میرن سر خونه زندگیشون
بعد یه مدت کوتاه مشکل پیداا میکنند
عشق چی میشه این وسط

myp2000

عضو جدید
هیچ کدوم

هیچ کدوم

باتوجه به مسایلی که واسه اطرافیانم رخ داده ،

به نظرم هیچ کدوم ..............

آخه هم از نوع ازدواجش دیدم هم عشقو عاشقی ...................

ولی هر کسی یه نظری داره ! ! !

mina jigili

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام بچه ها
نظر شخصیمو میگم.خواهش میکنم ناراحت نشید!
عشق یک توهم زنانست که این روزا همه گیر شده و دامن مردهارو هم گرفته.عشقی که منجر به گرفتن مهریه و دادن نفقه میشه عشقه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟مخصوصا اگه قیمت طلا بالا بره!
ازدواجم یه جور فرار از خود و تنهایه که عاقبتش تحمله کسیه که هیچ وجه و نیاز مشترکی باهاش نداری.هر دو طرف عاقبت پشیمون میشن حتی اگه همدیگرو بپرستن.چون همین دوست داشتن یا به اصطلاح عشق تبدیل میشه به مامانمو مامانتو آبجیت چی گفتو از این حرفا که انتهاش گریه ی خانم و گشنگی آقا میشه.بازم از دوستان عاشق پیشه عذر می خوام:gol:

دوست عزیزم امیدوارم بیای و نظرمو بخونی اگه بخوای همچین دیدگاهی داشته باشی پس بزار بهت 1واقعیتی را بگم که نه تقصیر مردهست و نه زن و اونم اینه که همه ما به دنبال خوشبختی هستیم ولی خودمون را گول میزنیم چون خوشبختی و کام روایی کامل وجود نداره و در کل عشق وجود نداره و آنچه به نام عشق خوانده می شود نیازی روحی برای گریز از تنهایی است و همین نیاز است که زن و مرد را وامی دارد که به هم نزدیک شوند و تشکیل کانونی با نام دوستی یا خانواده بدن.:gol:

mina jigili

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
حقیقتا معنای درستی از عشق ندارم،ولی من دوست داشتنو والاتر از عشق میدونم عشقو مثل آتشی میدونم که بلاخره یه روز خاموش میشه و فروکش میکنه......پس اعتقادی بهش ندارم
من میگم ازدواج.....چون ازدواجی هم میتونه قبلش دوست داشتنی باشه وهم بعدش مثل عشق هم نیست که تمومی داشته باشه...بین زن ومرد همشه یه دوست داشتن هست که میتونه بعد از ازدواج بیشترم بشه!

مرسی دوست عزیز منم یکجورایی عقایدم مثل خودته.:gol:

mina jigili

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوس داشتن والاتر از عشق؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
خیلی خیلی مبهمه واسم.فک نمی کنم امکان داشته باشه.
فک کنم اگه دوس داشتن باشه عشق میاد.

اگر کسی عاشق کسی باشه هرطور شده میخواد بدستش بیاره خیلی وقتها هم اگه نتونه بدستش بیاره بهش ضربه میزنه. ولی کسی که یکی را دوس داره حتی اگر هم به دستش نیاره بازهم دوسش داره.

mina jigili

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به نظر من نمیشه تو این زمونه هیچ کس رو شناخت همه یک نقاب به صورت دارن و چهره و ذات خودشون رو پشت اون پنهان میکنند و رفتارشون خیلی با دلشون فرق میکنه
تو این شرایط نه باید عاشق شد و نه باید ازدواج کرد
دیدم کسانی رو که بعداز یک هفته از ازدواجشون از هم جدا شدن
یا پسر و دختری رو که با شنیدن جمله عااشق شدم
یا دوستت دارم رفتارشون 180 درجه عوض شده در صورتی که خودشون بیش از 100 بار این جمله رو در مورد همون فرد استفاده کردن
تو این زمونه تنهایی بهتره

دیدتو مثبت تر کن دوستم.