گروه آمادگی برای کنکور ارشد کامپیوتر 89

jodi_111

عضو جدید
سلام دوستان خوبم
ضمن یه خسته نباشید جانانه به همه ی اونایی که دارن واسه ارشد میخونن
بچه ها من ترم آخر نرم افزارم واسه ارشد سال دیگه قصد خوندن دارم ازدوستان با تجربه می خوام اگه امکانش هست یه خورده راهنمایی کنن در مورد شروع کردن..اعتبار موسسه های کنکوری ومنابع مطالعاتی ...
یا علی

asieh

عضو جدید
کمک :کارشتاسی ارشد

کمک :کارشتاسی ارشد

سلام​
من میخوام برای ارشد بخونم ولی واقعا نمیدونم هر درسی رو از چه متبعی بخونم، راهیان ارشد،مقسمی... فقط خوندن این قسم کتابها کفایت میکنه؟ با چه درصدهایی شانس قبولی یه جای خوب وجود داره؟​
از مهندسای گرامی به خصوص دانشجوهای ارشد میخوام که کمکم کنن.​

russell

مدیر بازنشسته
خوب ، هر درس منابع و مراجع اصلی و دانشگاهی پیشنهادی برای ارشد داره که خیلی به خوندنشون توصیه میشه ... که تو پست اول تاپیک ارشد می تونی ببینیشون .

به جز این مراجع اصلی ، انتشاراتی مثل پوران پژوهش و راهیان ارشد که معروفتر هستن و کتاب هاشون بیشتر در دسترسه رو می شه اسم برد .
پوران پژوهش سابقه بیشتری داره ، و کتاباش نسبت به بقیه انتشارات مشابه بیشتر پیشنهاد می شن .
البته راهیان ارشد هم کتابهای خوبی داره .
فکر می کنم اگه بتونی کتابای راهیان ارشد و پوران پژوهش رو مطالعه کنی خیلی خوبه .
----------
بعضی از کتابای مقسمی مثل ساختمان داده مقسمی هم کتابای خوبی هستند .
البته بیشتر کتابای مقسمی برای کارشناسی ناپیوسته است .
------
جزوات موسسه هایی مثل پارسه و ماهان و سنجش تکمیلی هم هست . البته هزینه هاشون به نسبت خیلی زیادن .
آها ، راستی چندتا نمونه کارنامه ، سه تاشون مال همین امسال هست و یکی هم 86 .

دیگه خودتون ببینید دیگه ، برای یه رتبه خوب ، دروس مشترک و ریاضی خیلی تاثیر داره .
-----
خوب نمی دونم اینا به دردت می خوره یا نه . شما می تونی از اساتیدت و اونایی که ارشد قبول شدن کمک بگیری . متاسفانه اینجا هنوز کسی نیست که ارشد قبول شده باشه ..
البته امیدوارم شما جزوشون بشی و بیای بقیه رو راهنمایی کنی . ;)

آخرین ویرایش:

asieh

عضو جدید
بازم ممنونم

بازم ممنونم

سلام دوست عزیز
از راهنماییتون بخصوص کارنامه هایی که گذاشتید واقعا ممنونم. فقط میتونم بگم:
هزاران فرشته بوسه بر آن دست می زند که یک گره بسته از کار خلق وا کند
اره دوستان کارشناس ارشدمون یه کم کم لطفی می کنند اما ما مصرانه منتظرشون میمونیم

خوب ، هر درس منابع و مراجع اصلی و دانشگاهی پیشنهادی برای ارشد داره که خیلی به خوندنشون توصیه میشه ... که تو پست اول تاپیک ارشد می تونی ببینیشون .

به جز این مراجع اصلی ، انتشاراتی مثل پوران پژوهش و راهیان ارشد که معروفتر هستن و کتاب هاشون بیشتر در دسترسه رو می شه اسم برد .
پوران پژوهش سابقه بیشتری داره ، و کتاباش نسبت به بقیه انتشارات مشابه بیشتر پیشنهاد می شن .
البته راهیان ارشد هم کتابهای خوبی داره .
فکر می کنم اگه بتونی کتابای راهیان ارشد و پوران پژوهش رو مطالعه کنی خیلی خوبه .
----------
بعضی از کتابای مقسمی مثل ساختمان داده مقسمی هم کتابای خوبی هستند .
البته بیشتر کتابای مقسمی برای کارشناسی ناپیوسته است .
------
جزوات موسسه هایی مثل پارسه و ماهان و سنجش تکمیلی هم هست . البته هزینه هاشون به نسبت خیلی زیادن .
آها ، راستی چندتا نمونه کارنامه ، سه تاشون مال همین امسال هست و یکی هم 86 .

دیگه خودتون ببینید دیگه ، برای یه رتبه خوب ، دروس مشترک و ریاضی خیلی تاثیر داره .
-----
خوب نمی دونم اینا به دردت می خوره یا نه . شما می تونی از اساتیدت و اونایی که ارشد قبول شدن کمک بگیری . متاسفانه اینجا هنوز کسی نیست که ارشد قبول شده باشه ..
البته امیدوارم شما جزوشون بشی و بیای بقیه رو راهنمایی کنی . ;)

marshal.iran

عضو جدید
سلام دوستان.
من سال 84 فارغ التحصیل شدم. و وارد بازار کار شدم. الان تصمیم گرفتم واسه فوق بخونم. مشکلم اینه که تو این 4 سال خیلی از مباحث رو فراموش کردم. از دوستان می خوام که با کمک به من باعث بشند که روحیه درس خوندن در من ایجاد بشه. از سایت خیلی خوبتون هم تشکر میکنم.

asieh

عضو جدید
سلام
من ورودی 84 هستم ،خوب ما هم جزییات درسها رو فراموش کردیم چیزی که تو کنکور مهمه . بنابراین فکر نکنید که خیلی عقبید یا با ما فاصله دارید.خواستن توانستنه

ادموند اسپنسر مي گويد : "اين ذهن ماست که ما را شاد يا ناشاد ، بدبخت يا سعادتمند و غني يا فقير مي سازد

سلام دوستان.
من سال 84 فارغ التحصیل شدم. و وارد بازار کار شدم. الان تصمیم گرفتم واسه فوق بخونم. مشکلم اینه که تو این 4 سال خیلی از مباحث رو فراموش کردم. از دوستان می خوام که با کمک به من باعث بشند که روحیه درس خوندن در من ایجاد بشه. از سایت خیلی خوبتون هم تشکر میکنم.

هونام

عضو جدید
من چطور واسه کنکور ارشد خوندم؟

دوستان کم لطفی نکنن.تشکر و نظر فراموش نشه.

بعد اعلام نتایج کنکور ارشد هر کی من رو میبینه ازم برنامه و کتابهایی که خوندمو و هزار تا چیز دیگه میپرسه هر چی میگم بابا من زیاد نخوندم و برین از اونا که رتبه خوب آوردن بپرسید ول نمیکنند. واسه همین تصمیم گرفتم پستی در مورد اینکه چه جوری واسه کنکور ارشد کامپیوتر خوندم و چه کتابهائی رو خوندم، بنویسم، به نظر من اولین چیزی که لازمه تو هر کنکور و امتحان رقابتی و … اینه که بدونی بیشتر کسانی که تو امتحان شرکت میکنند سیاهی لشگرند و واسه دست گرمی میان امتحان پس قبول شدن تو این امتحان زیاد سخت نیست و با کمی تلاش میشه قبول شد...
حالا اگه کسی بخواد رتبه خیلی خیلی خوب کسب کنه و فقط به قبولی قانع نباشه، باید تلاش بیشتری بکنه. این از این
در مورد کنکور کامپیوتر چند نکته وجود داره

1. بدونی برای هر درسی چی بخونی و چطور بخونی که بعدا مفصل میگم
2. برای کسب رتبه خوب تو کامپیوتر باید درصد دروس عمومی خیلی خوب باشه یعنی بالای ۵۰%
3. هیچ درسی رو نباید سفید بزارید
4. درصد زبان خیلی تعیین کننده هست. مثلا واسه خود من حکم ناجی رو داشت
5. مهم نیست چقدر خوندید، مهم اینه که اون چیزی رو که خوندید، سر جلسه خوب بیاد بیارید
6. اگر دوستتون پارسال روزی n ساعت خونده دلیل نمیشه شما هم همونقدر بخونید.هر کسی ظرفیت خودشو داره و ممکنه کسی تو ۲ ساعت به اندازه ۱۰ ساعت یه فرد دیگه چیز یاد بگیره
7. من شخصا از نظر کمی خیلی کم خوندم و بیشتر از یک دور نخوندم اما حین مطالعه یادداشت برداری میکردم و اونها رو با جي۵ مرور میکردم. مرور خیلی مهمه
8. اواخر من فقط تست میزدم و مرور میکردم.تست های سالهای قبل رو میزدم و سعی میکردم از نظر زمانبندی و شرایط کنکور مثل کنکور ارشد تبعیت کنم.درصد میگرفتم و… برای تست های سالهای قبل کتاب بنفش مهندسی کامپیوتر انتشارات ارکان کتاب خیلی خوبیه اما اشکالش اینه که پارسال کمیاب بود و تست های چند سال اخیر رو نداشت.سعی کنید تهیه اش کنید
9. بعضی ها چند درس رو به موازات هم میخونند اما من تا یک کتاب رو تموم نمیکردم سراغ بعدی نمیرفتم.اگه قرار بود واسه درسی چند تا کتاب بخونم در هر زمان یکی رو میخوندم بعد میرفتم سراغ درس دیگه و دوباره میومدم سراغ کتاب بعدی اون درس. کل به نظرم بستگی به خود فرد داره ولی از نظر من روش خودم مفید تره چون در هر زمان تمرکز تو روی یک درس هست.البته این برای دور اول خوبه و اگه کسی بخواد چند بار دوره کنه در دورهای بعدی میتونه چند درس رو با هم دوره کنه
10. لازم نیست همون اول با برنامه سفت و سخت شروع کنید بلکه میتونید هفته اول با ۳+۱ شروع کنید که ۳ ساعت درس بخونید و ۱ ساعت هم زبان، هفته بعدش میتونید یک ساعت اضافه کنید و همین جوری ادامه بدید تا جائی که میتونید.(واسه خودم بیشتر از ۳ ساعت نشد!!!! ) مهم اینه که اهسته و پیوسته برید
خوب واسه هر درسی تک تک میگم چی خوندم و چی خوبه
زبان : من چون از قبل زبانم خوب بود دغدغه ای نداشتم اما واسه دوستان توصیه میکنم که کتاب ۵۰۴ رو بخونند و تا میتونند متون کامپیوتری از اینترنت بگیرند(بعضی مجلات مثل www.pcworld.com میتونه منبع خوبی باشه) و بخونند و تو خوندش هم زیاد دنباله ترجمه تک تک کلمات نباشند و سعی کنند مفهوم جملات رو خوب بفهمند. یادتون نره زبان فرّار هست و باید لغت های جدید رو مرور کنید تا یادتون نره.
• در مورد دروس
ریاضی من نظر نمیدم چون نتونستم بیشتر از ۱۰% بزنم اما همانطور که گفتم هیچ درسی رو سفید نزارید. معمول اینه که ۲ تا سوال آسان، ۲ تا متوسط و ۲ تا سخت میدن. ممکنه با اینکه چیزی نخوندید بتونید لااقل سوالهای آسون رو بزنید
ساختمان های گسسته: به نظرم کتاب ساختمان گسسته پوران پژوهش خیلی خوب و مختصر و مفید گفته و حتما بخونید.تست هم یادتون نره
ساختمان داده ها: من کتاب ساختمان داده ها در c++ نوشته هورویتس و سهنی رو خوندم اما برای مبحث پیچیدگی الگوریتم ها فصول ۱-۴ کتاب CLRS رو خوندم. توصیه میکنم CLRS رو از دست ندید.برای تست هم من پوران پزوهش رو زدم.بعضی از دوستان میگند که کتاب مقسمی هم خوبه اما من نخوندمش.البته نتونستم سوالهای امسال رو حل کنم یعنی نمیتونستم اصلا واسه مسئله راه حل پیدا کنم چه برسه درست حل کنم یا غلط!!! فکر کنم پارسال ساختمان سخت بود. در کل لازمه قدرت حل مسئله خوبی داشته باشید.
نظریه زبانها و ماشینها: این درس مورد علاقه من بود. برای نظریه من کتاب نظریه ماشین ها و اتوماتای لینز(ویرایش دوم) رو از اول تا آخرا خوندم البته زبان اصلی بود(دقت کنید که ترجمه موجود تو بازار ویرایش اول این کتاب است). تست هم تستای پوران پژوهش رو زدم.
مدارهای منطقی: به نظر من خوندن کتاب مانو وقت تلف کنی خواهد بود و کتاب مقسمی به نظرم کامل کامل مباحث رو پوششش داده.تست هم داره همین کتاب
معماری کامپیوتر: این درس هم مدار منطقی کتاب مقسمی رو پیشنهاد میکنم
سیستم عامل: باز هم کتاب مقسمی کامل گفته و نیازی به کتابهای مرجع استالینگ نیست.البته کتاب راهنمای شاوم در طراحی سیستم عامل با ترجمه کامران زمانی فر یادتون نره(توصیه اکید که این یکی رو بخونید). تست هم میتونید از پوران پژوهش استفاده کنید
طراحی کامپایلر: تنها کتاب موجود کتاب طراحی کامپایلر نوشته ای هو و… میباشد.تست هم کمه.خلاصه حسابی روش نیست. اما تست هاشزیاد سخت نیست و میشه زدشون.پارسال هم که خیلی گلاب بود
زبان های برنامه سازی: معروفه که ملت کتاب پرات رو میخونند اما من در کنار اون کتاب سبستا رو هم خوندم(به موازات هم)
طراحی الگوریتم:کتاب نئوپلیتان و کیومرث نعیمی معمولا واسه این که بدونید روش های حل مسئله چیست لازمه. اما بیشتر از کتاب خوندن باید بتونید مسئله خوب حل کنید.البته اگر مثل امسال همه سوالات از گراف ها نباشه!!!!
• و بالاخره
پایگاه داده ها:این هم از درسهای مورد علاقه من بود. برای پایگاه داده ها لازمه خوب بتونید sqlها رو تحلیل کنید و خوب بفهمید.برای این کار من از کتاب Database management systems نوشته Raghu ramakrishnan فصول مربوط به ۴-۶ رو توصیه میکنم. خیلی خوب sql ها و جبر رابطه ای رو توضیح داده است. اما هر کس پارسال کتاب پوران پژوهش رو خونده بود میتونست تست های ITو کامپیوتر رو خیلی راحت بزنه چون دقیقا از اون کتاب اومده بود.
در پایان متذکر میشوم که بنده به هیچ هنوان قصد تبلیغ کتاب های ذکر شده در این نوشته را ندارم و اکثر این کتاب های خطاهای فاحش چاپی و غیر چاپی دارند و من فقط اون چیزهایی که خودم خونده بودم رو نوشتم.
فعلا همینا به ذهنم رسید اگه چیزی جا افتاده باشه بعدا اضافه میکنم. موفق باشد.

پی نوشت۱:من شخصا در هیچ ازمون آمادگی مثل پارسه و… شرکت نکردم و فکر نمی کنم هم زیاد مفید باشه
پی نوشت۲:منظور از کتاب CLRS همان کتاب Introduction to Algorithms, 2/e است که در ایران هم به فارسی ترجمه شده است و هم افست انگلیسی آن موجود است.

abc_ramak

عضو جدید
کاربر ممتاز
مطالبتون مفید و امیدوار کننده بود :)
میتونم بپرسم رتبه شما چند شد؟ اگه بی ادبی نباشه :redface:

motahareh pak

عضو جدید
من می خواستم توی رشته ارشد IT شرکت کنم.خیلی مطالبت مفید بود . ولی کاش یکی بود که همین قدر کامل و جامع در مورد IT هم مطلب می نوشت.خیلی الان من گیج می زنم.کمک لازم دارم...
دوستان کم لطفی نکنن.تشکر و نظر فراموش نشه.

بعد اعلام نتایج کنکور ارشد هر کی من رو میبینه ازم برنامه و کتابهایی که خوندمو و هزار تا چیز دیگه میپرسه هر چی میگم بابا من زیاد نخوندم و برین از اونا که رتبه خوب آوردن بپرسید ول نمیکنند. واسه همین تصمیم گرفتم پستی در مورد اینکه چه جوری واسه کنکور ارشد کامپیوتر خوندم و چه کتابهائی رو خوندم، بنویسم، به نظر من اولین چیزی که لازمه تو هر کنکور و امتحان رقابتی و … اینه که بدونی بیشتر کسانی که تو امتحان شرکت میکنند سیاهی لشگرند و واسه دست گرمی میان امتحان پس قبول شدن تو این امتحان زیاد سخت نیست و با کمی تلاش میشه قبول شد...
حالا اگه کسی بخواد رتبه خیلی خیلی خوب کسب کنه و فقط به قبولی قانع نباشه، باید تلاش بیشتری بکنه. این از این
در مورد کنکور کامپیوتر چند نکته وجود داره

1.بدونی برای هر درسی چی بخونی و چطور بخونی که بعدا مفصل میگم
2.برای کسب رتبه خوب تو کامپیوتر باید درصد دروس عمومی خیلی خوب باشه یعنی بالای ۵۰%
3.هیچ درسی رو نباید سفید بزارید
4.درصد زبان خیلی تعیین کننده هست. مثلا واسه خود من حکم ناجی رو داشت
5.مهم نیست چقدر خوندید، مهم اینه که اون چیزی رو که خوندید، سر جلسه خوب بیاد بیارید
6.اگر دوستتون پارسال روزی n ساعت خونده دلیل نمیشه شما هم همونقدر بخونید.هر کسی ظرفیت خودشو داره و ممکنه کسی تو ۲ ساعت به اندازه ۱۰ ساعت یه فرد دیگه چیز یاد بگیره
7.من شخصا از نظر کمی خیلی کم خوندم و بیشتر از یک دور نخوندم اما حین مطالعه یادداشت برداری میکردم و اونها رو با جي۵ مرور میکردم. مرور خیلی مهمه
8.اواخر من فقط تست میزدم و مرور میکردم.تست های سالهای قبل رو میزدم و سعی میکردم از نظر زمانبندی و شرایط کنکور مثل کنکور ارشد تبعیت کنم.درصد میگرفتم و… برای تست های سالهای قبل کتاب بنفش مهندسی کامپیوتر انتشارات ارکان کتاب خیلی خوبیه اما اشکالش اینه که پارسال کمیاب بود و تست های چند سال اخیر رو نداشت.سعی کنید تهیه اش کنید
9.بعضی ها چند درس رو به موازات هم میخونند اما من تا یک کتاب رو تموم نمیکردم سراغ بعدی نمیرفتم.اگه قرار بود واسه درسی چند تا کتاب بخونم در هر زمان یکی رو میخوندم بعد میرفتم سراغ درس دیگه و دوباره میومدم سراغ کتاب بعدی اون درس. کل به نظرم بستگی به خود فرد داره ولی از نظر من روش خودم مفید تره چون در هر زمان تمرکز تو روی یک درس هست.البته این برای دور اول خوبه و اگه کسی بخواد چند بار دوره کنه در دورهای بعدی میتونه چند درس رو با هم دوره کنه
10.لازم نیست همون اول با برنامه سفت و سخت شروع کنید بلکه میتونید هفته اول با ۳+۱ شروع کنید که ۳ ساعت درس بخونید و ۱ ساعت هم زبان، هفته بعدش میتونید یک ساعت اضافه کنید و همین جوری ادامه بدید تا جائی که میتونید.(واسه خودم بیشتر از ۳ ساعت نشد!!!! ) مهم اینه که اهسته و پیوسته برید
خوب واسه هر درسی تک تک میگم چی خوندم و چی خوبه
زبان : من چون از قبل زبانم خوب بود دغدغه ای نداشتم اما واسه دوستان توصیه میکنم که کتاب ۵۰۴ رو بخونند و تا میتونند متون کامپیوتری از اینترنت بگیرند(بعضی مجلات مثل www.pcworld.com میتونه منبع خوبی باشه) و بخونند و تو خوندش هم زیاد دنباله ترجمه تک تک کلمات نباشند و سعی کنند مفهوم جملات رو خوب بفهمند. یادتون نره زبان فرّار هست و باید لغت های جدید رو مرور کنید تا یادتون نره.
• در مورد دروس
ریاضی من نظر نمیدم چون نتونستم بیشتر از ۱۰% بزنم اما همانطور که گفتم هیچ درسی رو سفید نزارید. معمول اینه که ۲ تا سوال آسان، ۲ تا متوسط و ۲ تا سخت میدن. ممکنه با اینکه چیزی نخوندید بتونید لااقل سوالهای آسون رو بزنید
ساختمان های گسسته: به نظرم کتاب ساختمان گسسته پوران پژوهش خیلی خوب و مختصر و مفید گفته و حتما بخونید.تست هم یادتون نره
ساختمان داده ها: من کتاب ساختمان داده ها در c++ نوشته هورویتس و سهنی رو خوندم اما برای مبحث پیچیدگی الگوریتم ها فصول ۱-۴ کتاب CLRS رو خوندم. توصیه میکنم CLRS رو از دست ندید.برای تست هم من پوران پزوهش رو زدم.بعضی از دوستان میگند که کتاب مقسمی هم خوبه اما من نخوندمش.البته نتونستم سوالهای امسال رو حل کنم یعنی نمیتونستم اصلا واسه مسئله راه حل پیدا کنم چه برسه درست حل کنم یا غلط!!! فکر کنم پارسال ساختمان سخت بود. در کل لازمه قدرت حل مسئله خوبی داشته باشید.
نظریه زبانها و ماشینها: این درس مورد علاقه من بود. برای نظریه من کتاب نظریه ماشین ها و اتوماتای لینز(ویرایش دوم) رو از اول تا آخرا خوندم البته زبان اصلی بود(دقت کنید که ترجمه موجود تو بازار ویرایش اول این کتاب است). تست هم تستای پوران پژوهش رو زدم.
مدارهای منطقی: به نظر من خوندن کتاب مانو وقت تلف کنی خواهد بود و کتاب مقسمی به نظرم کامل کامل مباحث رو پوششش داده.تست هم داره همین کتاب
معماری کامپیوتر: این درس هم مدار منطقی کتاب مقسمی رو پیشنهاد میکنم
سیستم عامل: باز هم کتاب مقسمی کامل گفته و نیازی به کتابهای مرجع استالینگ نیست.البته کتاب راهنمای شاوم در طراحی سیستم عامل با ترجمه کامران زمانی فر یادتون نره(توصیه اکید که این یکی رو بخونید). تست هم میتونید از پوران پژوهش استفاده کنید
طراحی کامپایلر: تنها کتاب موجود کتاب طراحی کامپایلر نوشته ای هو و… میباشد.تست هم کمه.خلاصه حسابی روش نیست. اما تست هاشزیاد سخت نیست و میشه زدشون.پارسال هم که خیلی گلاب بود
زبان های برنامه سازی: معروفه که ملت کتاب پرات رو میخونند اما من در کنار اون کتاب سبستا رو هم خوندم(به موازات هم)
طراحی الگوریتم:کتاب نئوپلیتان و کیومرث نعیمی معمولا واسه این که بدونید روش های حل مسئله چیست لازمه. اما بیشتر از کتاب خوندن باید بتونید مسئله خوب حل کنید.البته اگر مثل امسال همه سوالات از گراف ها نباشه!!!!
• و بالاخره
پایگاه داده ها:این هم از درسهای مورد علاقه من بود. برای پایگاه داده ها لازمه خوب بتونید sqlها رو تحلیل کنید و خوب بفهمید.برای این کار من از کتاب Database management systems نوشته Raghu ramakrishnan فصول مربوط به ۴-۶ رو توصیه میکنم. خیلی خوب sql ها و جبر رابطه ای رو توضیح داده است. اما هر کس پارسال کتاب پوران پژوهش رو خونده بود میتونست تست های ITو کامپیوتر رو خیلی راحت بزنه چون دقیقا از اون کتاب اومده بود.
در پایان متذکر میشوم که بنده به هیچ هنوان قصد تبلیغ کتاب های ذکر شده در این نوشته را ندارم و اکثر این کتاب های خطاهای فاحش چاپی و غیر چاپی دارند و من فقط اون چیزهایی که خودم خونده بودم رو نوشتم.
فعلا همینا به ذهنم رسید اگه چیزی جا افتاده باشه بعدا اضافه میکنم. موفق باشد.

پی نوشت۱:من شخصا در هیچ ازمون آمادگی مثل پارسه و… شرکت نکردم و فکر نمی کنم هم زیاد مفید باشه
پی نوشت۲:منظور از کتاب CLRS همان کتاب Introduction to Algorithms, 2/e است که در ایران هم به فارسی ترجمه شده است و هم افست انگلیسی آن موجود است.

sobhan5968

عضو جدید
سلام به همه شما دوستان عزیز:smile:

تاپیک خوبی هست:surprised:

شماها همتون ماشاا... با تجربه هستین:)

:cool:

خوب به هر حال
من الان دانشجوی ترم 2 کارشناسی ناپیوسته هستم:warn:

امسال هم واسه ارشد ثبت نام کردم !!!:surprised:;) اما چه کنم ؟؟؟!!!:confused:;):eek::biggrin:

امسال رو ازمایشی امتحان میدم چون تا اون تاریخی که اونا میخان فارغ التحصیل نیستم !!!:redface:
میخام ببینم چجوریه:heart:
من که ارشد ازاد نمیتونم برم(چون یه جیب پر پول میخاد:warn:) فقط باید به فکر دولتی باشم میگن خیلی سخته درسته ؟؟؟؟؟؟:)

اگه کسی بتونه کمکم کنه خیلی ممنون میشوم

atena967

عضو جدید
سلام بچه ها
منم از امروز که فکر میکنم 24 ابان باشه میخوام شروع کنم به خوندن واسه ارشد، البته امسال خیلی ناامیدم چون فکر می کنم خیلی دیره. برای همتون آرزوی موفقیت دارم:cry:

.:Shila:.

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها
منم از امروز که فکر میکنم 24 ابان باشه میخوام شروع کنم به خوندن واسه ارشد، البته امسال خیلی ناامیدم چون فکر می کنم خیلی دیره. برای همتون آرزوی موفقیت دارم:cry:

سلام
خوش اومدي
اينو بدون هيچ وقت براي هيچ چيزي دير نيست:w16:
اگه خوب بخوني ميتوني جبران كني
موفق باشي

8699

عضو جدید
دوستان من هنوز ترم سه هستم ولی عاشق دورنگریم و می خوام از همین حالا واسه ارشد تلاش کنم
منم با شمام:):):)

اورانوس2

عضو جدید
من می خواست امسال به صورت امتحانی در ارشد رایانه شرکت کنم و هدف قبولی ام
سال اینده است به نظر شما چکار کنم که از این امتحان ازمایشی بهترین استفاده را بکنم
1- از میان دروس ارشد کدام را انتخاب کنم که برای سال بعد از یکبار امتحان دادنشان بیشترین استفاده را کرده باشم
2- از میان جزوات کدام جزوه را محض امتحان بخوانم تا مفید واقع شود

maktitil

عضو جدید
من می خواست امسال به صورت امتحانی در ارشد رایانه شرکت کنم و هدف قبولی ام
سال اینده است به نظر شما چکار کنم که از این امتحان ازمایشی بهترین استفاده را بکنم
1- از میان دروس ارشد کدام را انتخاب کنم که برای سال بعد از یکبار امتحان دادنشان بیشترین استفاده را کرده باشم
2- از میان جزوات کدام جزوه را محض امتحان بخوانم تا مفید واقع شود

سلام
پیشنهاد میدم الان که به اندازه کافی وقت دارید ، دروس مشترک مخصوصا معماری رو خوب بخونید و از دروس ریاضیات ریاضی مهندسی و زبان رو هم قوی کنید. ولی مهم ترین دروس ، دروس مشترک هستند چون ضریب 4 داره.امیدوارم موفق باشید.

sahragol

عضو جدید
سلام امروز 26 دی هست و من طراحی الگوریتم ، معماری ، زبان عمومی ، مدار ، سیستم عامل ساختمان داده ،نصف هوش مصنوعی ، 1 فصل از 8 فصل گسسته ، 4/1 نظریه زبانها رو خوندم . به نظرتون قبول میشم؟ از اول بهمن هم فقط خونده هام رو مرور می کنم و تست زنی (البته هر روز 1 ساعت بیشتر نمی تونم بخونم) معدلم موثرم هم ،،/16 هستش بقیه چقد خوندن واسه سراسری انشا ا.. ظرفیت ها زیاد شه و همه قبول شند.
البته معدل کارشناسیم 91/17 فارغ التحصیل رتبه 1 هستم فک می کنین شانس قبولیم از آزاد بدون کنکور چقدره ؟
اصلا کسی اطلاع داره آزاد شرط معدل چطوری انتخاب می کنند (دانشجو رو) حق انتخاب شهر داریم یا خودشون می گن امتیازت به فلان جا می رسه؟
متشکرم انشا.. همه دکتری قبول شید!:smile:

maktitil

عضو جدید
سلام امروز 26 دی هست و من طراحی الگوریتم ، معماری ، زبان عمومی ، مدار ، سیستم عامل ساختمان داده ،نصف هوش مصنوعی ، 1 فصل از 8 فصل گسسته ، 4/1 نظریه زبانها رو خوندم . به نظرتون قبول میشم؟ از اول بهمن هم فقط خونده هام رو مرور می کنم و تست زنی (البته هر روز 1 ساعت بیشتر نمی تونم بخونم) معدلم موثرم هم ،،/16 هستش بقیه چقد خوندن واسه سراسری انشا ا.. ظرفیت ها زیاد شه و همه قبول شند.
البته معدل کارشناسیم 91/17 فارغ التحصیل رتبه 1 هستم فک می کنین شانس قبولیم از آزاد بدون کنکور چقدره ؟
اصلا کسی اطلاع داره آزاد شرط معدل چطوری انتخاب می کنند (دانشجو رو) حق انتخاب شهر داریم یا خودشون می گن امتیازت به فلان جا می رسه؟

سلام منم یه چیزایی خوندم اما هنوز خیلی درسا رو تموم نکردم و دوره نکردم.انشالا کسایی که زحمت میکشند قبولشند.
شما اگه فارغ التحصیل دانشگاه آزاد باشید و شاگرد اول یا دوم یا سوم باشید خود دانشگاهتون اگه ارشد داشته باشه میگیره یا نه اگه نداره با توجه به رتبه دانشگاهتون تو کل دانشگاه آزادها هرجایی از تهران تا قزوین و ... شما رو میگیره .البته برای این کار باید دفترچه بدون کنکور هم بگیرید و ثبتنام کنید.از آموزش دانشگاه هتون هم پیگیری کنید.
راستی شما امسال فارغ التحصیل شدید؟یا چند سال پیش ؟چون این هم مهمه.
برای بدون کنکور هم پارسال اینجوری بود که خودشون میگفتند کی کجا قبول شده و حق انتخاب دانشگاه برای بدون کنکوریا وجود نداشت.امسال رو نمیدونم.
موفق باشید

sahragol

عضو جدید
نه عزیزم من امسال فارغ التحصیل شدم . جاش مهم نیست قبول بشم هر جا شد میرم می خونم از امور فارغ التحصیلان هم پیگیری کردم پرونده ام را تهران فرستادند. متشکرم موفق باشید. راستی شما چقدر خوندید می خوام ببینم زیاد عقب موندم. البته من پارسال آزمایشی شرکت کردم همه تو 5 دیقه اول سالن رو ترک کردند. فک می کنم یه عده حتی 1 دور روی سوالها رو هم نخوندند. این به من امید میده تا با کمی تلاش با بقیه فرق داشته باشم. هدفم روحیه دادن بود موفق باشید.

jaho

عضو جدید
سلام دوست خوبم امیدوارم همون چیزی رو که دوست داری قبول بشی!:)w11:)
این معدل موثر که گفتی چه تفاوتی با معدل کارشناسی داره؟:w20:

maktitil

عضو جدید

دوست عزیز شرایط ثبت نام ارشد آزاد بدون کنکور تو روزنامه بازار کار نوشته.احتمالا تو همین چند روزه رو سایت دانشگاه آزاد هم میزارند.
موفق باشید

sahragol

عضو جدید
معدل موثر

معدل موثر

سلام دوست خوبم امیدوارم همون چیزی رو که دوست داری قبول بشی!:)w11:)
این معدل موثر که گفتی چه تفاوتی با معدل کارشناسی داره؟:w20:

کسانی که از کاردانی میان کارشناسی معدل موثر دخالت میدن تو کنکور
فکر می کنم معدل کل کاردانی و کارشناسی رو معدل می گیرند میشه معدل موثر شاید هم در صدی داشته باشه نمی دونم من که پارسال آزمایشی شرکت کرده بودم متوجه شدم که جای معدل به جای 91/17 عدد 16 وخرده را برام معدل زدن بعد فهمیدم که به خاطر ناپیوسته بودن کاردانی و کارشناسی معدل کاردانی رو هم یه جورایی دخالت دادن شده معدل موثر .ببخشید که اطلاعاتم کامل نیست:redface:

sahragol

عضو جدید
سلام به همه امروز 29 دی هستش و من علاوه بر اون درسهایی که قبلا گفتم درس نظریه زبانها و ماشینها 3/2 را خوانده ام دروس ریاضی را بی خیال شدم از 5 بهمن هم مرور می کنم بقیه در چه حالند؟هیشکی هیچ چی نخونده که پیام نمی ذارند؟

deansam

عضو جدید
می شه یکی کمک کنه بگه فرق بین آزاد قزوین و زنجان چه قدره؟
آیا قبولی در زنجان خیلی راحت تره؟
برای قبولی حتمی بهتره زنجانو بزنم؟
من تقریبا تمام درسامو تموم کردم اما یک فصل از معماری،منطقی،سیستم،نظریه ضعف دارم
ریاضیات محاسبات و گسسته را تمام کردم و نصف ریاضی مهندسی و نصف آمار رو هم خوندم

sahragol

عضو جدید

آفرین من فقط دروس مشترک رو خوندم ریاضیات سخت بود بی خیالش شدم دروس تخصصی فقط نصف هوش رو خوندم زبان هم اااای نمیشه گفت خوندم قزوین بورس نمی کنه
به نظرتون شبستر بزنم برا آزاد یا تبریز شانس کدوم بیشتره ؟؟

negin17h

مدیر تالارهای مهندسی کامپیوتر و رباتیکمتخصص #C
مدیر تالار

دروس مشترک خيلی مهمن چون بیشترین ضريب رو دارن و بعد تخصصی. اگه اينا رو خوب بزنی رياضی کمتر باشه بازم شانس خوبی داری. فقط 0 نزن. فرقشونو نميدونم :surprised:

sahragol

عضو جدید
سلام به همه
امروز 16 بهمن هست و من همه اونایی رو که قبلا خونده بودم فراموش کردم . از اول بهمن دارم درسها رو مرور می کنم ولی همه چی یادم رفته و تو این 15 روز فقط تونستم مدار منطقی رو مرور کنم معماری هیچ چی بلد نیستم بقیه درسهایی رو هم که پزش قبلا داده شده که خوندم همه فراموشم شده و هر کدوم رو باز می کنم که مرور کنم دارم از صفر یاد می گیرم
بد بخت شدم با این حافظه ایکه دارم
ارشد پپپپرررر

deansam

عضو جدید
من هم دیگه با اون سرعت و قدرتی که می خوندم نمی خونم
می دونم باورتون نمی شه اما الان سه هفته است که درسو ول کردم و دارم مدام فیلم می بینم و بازی کامپیوتری می کنم
و خودم می دونم استرسه
برای شما هم حتما همین طوره
اصلا نترس
همه را بلدی
فقط آروم باش
مثلا خود من، نشستم جزوه محاسباتم رو که خیلی توپم خوندم و بعد شروع کردم به تست زدن،اما می دونی چی شد؟ یکدفعه دیدم حتی یکدونشونم بلد نیستم ،خیلی ترسیدم،اما بعد با خودم گفتم این همش استرسه
چشمامو بستم،تمرکز کردم و دوباره شروع کردم ،و دیدم همه رو بلدم و درست می زنم،حتی یکدونه اشتباه هم نداشتم
برای شما هم حتما همین اتفاق افتاده
آرامشتو حفظ کن می بینی همه چیو بلدی
البته درسامون فراره مدام بخون، تا کنکور حل می شه
موفق باشی

ghanbarian_43

عضو جدید
من که ریاضیام خیلی ضعیفه ! امیدوارم بتونم 20 درصد بزنم ٫ پارسال هم به خاطر ریاضی قبول نشدم

ghanbarian_43

عضو جدید
من که ریاضیم خیلی ضعیفه فقط امیدوارم بتونم 20 درصد بزنم ٫ اگه بشه که نصف راه قبولیو رفتم ٫ پارسال هم به خاطر ریاضی قبول نشدم آخه منفی زدم !!!
انشالله که همه قبول میشیم استرس هم نداره

بالا