درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان
مهندسی شیمی امیر کبیر بهتره یا دانشگاه تهران؟
شرایط کاری این رشته چه طوره؟
من بین عمران خواجه نصیر و مهندسی شیمی این دو دانشگاه و نرم افزار بهشتی گیر کردم ؟
کدوم بهتره ؟!!!!!
تو رو به خدا کمکم کنید!!!!!!!!!!!!!!!!
من اگه جات بودم بدونه معطلی مهندسی شیمی امیرکبیر رو انتخاب میکردم....

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان
یک مطلب کامل میخواستم درباره فرایند شیرین سازی گاز که در صورت امکان با نمودار باشه .
خیلی ممنون موفق و پیروز باشید .
من از همین سایت یکی دانلود کردم عالی بود اما نمیدونم کجا بود....

xphoenix

عضو جدید
دوسته عزیز عجله نکن....
مهندسی شیمی ملموس ترین رشته ی مهندسیه....
اومدی ترم 5 میفهمی....
تا ترم 4 همش فقط آشنایی با ریاضیات و کلیاتی راجبه سیالات و ترمو میخونیم....
تا ترم 4 رشتمون شروع نشده و همون مهندسی مکانیکه در واقع.....
وقتی یونیت و راکتور پاس کردی میفهمی شیرین تر از مهندسی شیمی وجود نداره....
تازه وقتی به فرایند (پالایش و پتروشیمی و گاز ) برسی اونوقت حالیت میشه که ایده های جدیده صنعتی به ذهنت میرسه و دوس داری تحول ایجاد کنی.......
من عاشق رشتمم......
امیدوارم که همینطور باشه..البته منم شنیدم که ترم 5-6 دانشگاه تو رشته ما مهم اند..ولی انتظار داشتم تا همین الانشم حداقل به یه درک کلی رسیده باشم!!:(

rezab.z

عضو جدید
بررسی پارامتر های موثر بر نمک زدایی از آب توسط غشا

بررسی پارامتر های موثر بر نمک زدایی از آب توسط غشا

سلام دوستان
میخواستم اگه بشه راجع به این موضوع هرچه میدونید بیان کنید اگه بشه پی دی اف هم داشته باشین بذارین تا دانلود کنم
موضوع:بررسی پارامترهای موثر بر نمک زدایی از آب توسط غشا
البته بگم که موضوع پایان نامه هستش
ممنون میشم اگه اطلاعاتی یا پی دی افی داشته باشین ارائه بدین

amirfallah3301

عضو جدید
مدرک لیسانس شیمی

مدرک لیسانس شیمی

سلام خدمت تمام مهندسین عزیز
یه درخواستی داشتم
من می خوام ببینم مدرک لیسانس دانشگاه آزاد ، برا آزاد چه مدلیه ، ترجیحا لیسانس شیمی می خواستم
خواهشا اگه کسی لیسانسش رو گرفته و مدرکش پیشش هست ( یعنی دست دانشگاه و نظام وظیفه نیست) اعلام کنه ، یه کار کوچیک باهاش دارم
ممنون
امیدوارم مدیران محترم این پست رو به خاطر بی ربط بودنش حذف نکنند، درضمن اگه مدیران هم داشتند لطف کنند.:gol::gol:

javad_arash2003

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام خدمت تمام مهندسین عزیز
یه درخواستی داشتم
من می خوام ببینم مدرک لیسانس دانشگاه آزاد ، برا آزاد چه مدلیه ، ترجیحا لیسانس شیمی می خواستم
خواهشا اگه کسی لیسانسش رو گرفته و مدرکش پیشش هست ( یعنی دست دانشگاه و نظام وظیفه نیست) اعلام کنه ، یه کار کوچیک باهاش دارم
ممنون
امیدوارم مدیران محترم این پست رو به خاطر بی ربط بودنش حذف نکنند، درضمن اگه مدیران هم داشتند لطف کنند.:gol::gol:

سلام دوست عزیز میشه واضختر بگی منظورت از چطوریه یعنی چی ؟ نکنه می خوای مدرک .......... درست کنی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

javad_arash2003

عضو جدید
کاربر ممتاز
من اگه جات بودم بدونه معطلی مهندسی شیمی امیرکبیر رو انتخاب میکردم....

من هم تایید می کنم

به نظر من بدرده دختر نمیخوره!!!!!
ولی رشته خفنیه.....
سخت ولی جذاب و باکلاس....

دوست عزیزمون درست میگه واقعا رشته خیلی خوبیه اما به نظر میرسه واسه خانمها نه همونطور که می بینید توهمه اگهی ها فقط مرد می خوان

javad_arash2003

عضو جدید
کاربر ممتاز
من که می گم اول کار چون تو کار هم می تونی درس رو ادامه بدی مخصوصااین روزهاکه کار پیدانمیشه بهتره اول بری دنبال کار تا ارشد

javad_arash2003

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز همون طور که دوستان گفتند چند ترم اول مرور همون درسهای دبیرستان وقتی رفتی تودرس تخصصی می فهمی که چه رشته ای هست به هر حال امیدوارم موفق باشی

a_rudi

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
بياييد در ابتدا يك تعريف و درك تجسمي از مهندسي شيمي براي خودتون در نظر بگيريد،‌ بعد براي رسيدن به آخر مسير تصور كنيد چقدر بايد وقت صرف يادگيري اصول و مباني و دروس تخصصي بشه رو ببينيد.
كاملا متوجه خواهيد شد كه علم مهندسي شيمي (بله درسته علم مهندسي شيمي) فراتر از يك رشته دانشگاهي هستش.

بگذاريد با گذشت 13 سال از شروع اين راه باهاتون صحبت كنم.

مهندسي شيمي يعني اينكه يك شيميست ميتونه تو آزمايشگاه در شرايط كاملا كنترل شده و در مقياس مولكولي از تركيب چند ماده، چند ماده جديد به دست بياره،‌اما در واقع اين مقدار كم پاسخگوي نياز بشريت نيست.
براي تامين مقياس بالاي مواد ديگه اون ظروف شيشه‌اي و كوچك و هود و شرايط كاملا كنترل شده اصلا به كار نميان، پس چاره چيه؟

همونطور كه از كنار خيلي از تاسيسات پتروشيمي و پالايشگاهي و صنايع بزرگ مربوط ديگه با ماشين رد شديد يا تو تلويزيون ديد (حالا شايد بازديد از كارخونه هم داشتيد)، ميبينيد كه دستگاه‌ها و ظروف بسيار بزرگي كنار هم ايستادن يا مي‌چرخن كه كاملا فلزي هستند،‌ اطرافشون يه پوشش حلبي شكلي هم هست.
خب فكر مي‌كنيد ساختن يك ظرف بزرگ كار راحتيه؟ ميدونم جوابتون منفي هست.
حالا فرض كنيد اين دستگاه يا ظرف بزرگ با چندين تن يا بهتر بگ چند صد تن وزن روي زمين عادي كه نميتونه صاف بايسته.

اصلا بگيد ببينم ميشه همينجوري بي حساب و كتاب و بدون محاسبات پيچيده بيايم و يه دستگاه رو بسازيم، چه نيروهايي از خارج و داخل بهش وارد ميشن.

و ..........

علم شيمي از آزمايشگاه كه اومد بيرون، تبديل ميشه به علم مهندسي شيمي. علمي كه با درك واقعيت محيط اطراف و درك فرايند مورد نظر براي شما ماده مورد نظرتون رو به بهترين شكل موجود توليد ميكنه و نيازهاي آدمي رو پوشش ميده.
يك مهندس شيمي با اين تفاسير بايد نه تنها شيمي بدونه بلكه بايستي با اغراق بگم حتي شيمي هم ندونه مهم نيست. فيزيك، برق، الكترونيك، عمران، مكانيك، رياضيات، محاسبات عددي، عمليات واحدهاي شيميايي، مقاومت مصالح، استاتيك، سيالات، انتقال حرارت، انتقال جرم، انواع رياضي جات، كامپيوتر و خيلي از دروس ديگه رو بايد بدونه و بخونه و در آينده هم باهاشون سر و كار خواهد داشت.

ميتونم بگم دلچسب اما بيشتر در ايران كارهاي عملياتي انجام ميده اين مهندس تا طراحي صنعتي، ولي كلا رشته جذاب و جالبيه

فرض دانشجويان تازه وارد و اونهايي هم كه فعلا در انتظار هستن بر اين هستش كه مهندس شيمي بايد شيمي بخونه و بس، و اين كاملا غلطه.
:)

atefe24

عضو جدید
منم شدیدا موافقم باهاتون.واقعا رشته شیرینیه.منم کلاس یونیت و راکتور رو خیلی دوس داشتم ولی جرم رو خیلی خیلی بیشتر دوس داشتم.هر جلسه کلی مطلب جدید یاد میگرفتم و این برام خیلی لذت بخش بود.و شما دوست عزیز هم که سال دوم هستید مطمئن باشید سال بعد نظرتون عوض خواهد شد. من اونقدر به رشتم علاقه داشنم که به جای یک ماه سه ماه کارآموزی رفتم.اونوقت بود که فهمیدم کاربرد درسای شیرینی که خوندیم چیه! ایشالا شما هم موفق باشید

kebrit

عضو جدید
سلام دوستان
مهندسی شیمی امیر کبیر بهتره یا دانشگاه تهران؟
شرایط کاری این رشته چه طوره؟
من بین عمران خواجه نصیر و مهندسی شیمی این دو دانشگاه و نرم افزار بهشتی گیر کردم ؟
کدوم بهتره ؟!!!!!
تو رو به خدا کمکم کنید!!!!!!!!!!!!!!!!

واسه خانمها کامپیوتر خیلی بهتره - شهید بهشتی هم یه دانشگاه خوب و با کلاس بالاست - اگه علاقه داری برو شک نکن- عمران رو بیخیال شو چون خیلی فارغ التحیل داره و به درد خانمها زیاد نمیخوره ولی معماری اگه علاقه داشته باشی بد نیست - شیمی بدرد خانمها نمیخوره ( کار نداره) ---
در ضمن مهندسی شیمی - دانشگاه تهران از همه لحاظ نسبت به امیر کبیر سر تره ( اعتبار دانشگاه - محیط دانشگاه - آزمایشگاه و هیات علمی)

kebrit

عضو جدید
سلام دوستان
یک مطلب کامل میخواستم درباره فرایند شیرین سازی گاز که در صورت امکان با نمودار باشه .
خیلی ممنون موفق و پیروز باشید .

کتاب شیرین سازی گاز و مایع -- دکتر داریوش مولا کامله - هزار تا فرایند توشه - و صد البته کمپل

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام. یه مقاله از سیلیویکا میخواستم:
شبيه سازي وبررسي امكان سنجي جايگزيني حلال Sulfinol-M به جاي حلال MDEA توسط نرم افزار Aspen plus درواحدشيرين سازي گازپالايشگاه سرخس
حسن قنبرابادي ] - دانشجوي كارشناسي ارشد مهندسي شيمي دانشگاه ازاد اسلامي واحد شاهرود

roya.uut

عضو جدید
کمک خیلیییییییییییییییییی خیلی *** فوری ***

کمک خیلیییییییییییییییییی خیلی *** فوری ***

سلام به بر و بچ گل م.شیمی...بچه ها من به یه گزارش کارآموزی درمورد تولید کنسانتره آبمیوه نیاز دارم.
دوستان عزیزم خواهشا اگه کسی داره کمکم کنه... خیلی فوریه...خیلییییییییی:confused:
ممنون میشم

javad_arash2003

عضو جدید
کاربر ممتاز
درسته بستگی به شرکت داره اگه استخدامی نفت باشی بیشت راجع به پمپ ها برجها مبدلها و..... یعنی کتابهای عملیات واحد وحرارت

شرکت خصوصی هم که بیشتر سابقه کار می خواد و سوالات تخصصی و صنعتی می پرسن

javad_arash2003

عضو جدید
کاربر ممتاز
من هم شنیدم می گن راهیان بهتره ولی پیشنهاد اینه که از یک منبع نباشه مثلا راهیان و پارسه رو باهم بخونی خوبه

milad5ir

عضو جدید
با سلام، من این مقاله ها رو می خواستم اگه زحمتی نیست برام دانلود کنین، یکیش از wiley هستش یکی دیگش از springer، پیشاپیش ممنون

THE EFFECT OF BLUE LIGHT ON PLANTS AND MICROORGANISMS
http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1111/j.1751-1097.1982.tb02668.x/abstract

Optimum growth conditions and light utilization efficiency of Spirulina platensis
(= Arthrospira fusiformis) (Cyanophyta) from Lake Chitu, Ethiopia

http://www.springerlink.com/content/n5g61618x8178887/

پروزه

پروزه

سلام در مورد ساختار نانو در ریاضی.یعنی گراف ساختار هندسی نانو .بدست آوردن ساختار . شکل های هندسی و فرمولها با استفاده از ریاضی

che-engineer

عضو جدید
در خواست کمک

در خواست کمک

سلام دوستان
من نیاز فوری به وطالبی دیزمینه تولید سوخت پاک از ساقه و سبوس برنج دارم هرچی میگردم کمتر پیدا میکنم ممنون میشم اگه مطلبی دارین برام بفرستین یا راهنمایی کنین از کجا پیدا کنم بازم ممنون

آخرین ویرایش:

che-engineer

عضو جدید
سلام بچه ها
من نیاز فوری به مطالبی درمورد تولید سوخت پاک از ساقه و سبوس برنج دارم هرچی میگردم کمتر پیدا میکنم ممنون میشم اگه مطلبی دارین برام بفرستین یا راهنمایی کنین از کجا پیدا کنم بازم ممنون

Amir.Salehi

عضو جدید
چگونه متلب را به هایسیس مرتبط کنیم ؟

چگونه متلب را به هایسیس مرتبط کنیم ؟

سلام

خوبید دوستان

من می خوام برنامه متلب رو به هایسیس مرتبط کنم و دما فشار و ترکیبات را به یک جریان در هایسیس بفرستم و انتروپی را از هایسیس
گرفته و به متلب بیارم. در اصل می خوام انتروپی را محاسبه نکنم و از هایسیس کمک بگیرم. کسی می تونه کمک کنه ؟

mary90

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام سلام سلام
خوبید/
می شه لطفا یکی توضیح بده منظور از جابه جایی مثبت در پمپ ها چیه؟

negar.r68

عضو جدید
با سلام

با سلام

مقاله ای راجع به طراحی مبدل های حرارتی صفحه ای و کاربردهای آن می خواستم.

م.م.خ

عضو جدید
چطوری سرچ کنیم؟

چطوری سرچ کنیم؟

سلام خدمت دوستان عزیز
خواهشمند است فقط و فقط درخواست های خود را در اینجا مطرح نمایید
ضمنا قبل از ارسال پست موضوع خود را سرچ کرده تا از ارسال پستهای تکراری جلوگیری گردد

ببخشید چطوری سرچ کنیم که مطلب تکراری نباشه؟

rahim_mn

عضو جدید
سلام دوستان
از دوستان کسی مطلبی ، مقاله ای ،پروژه ای،چیزی در مورد روش های تولید اسید سولفوریک وکاربردهای آن نداره؟
ممنون میشم

toteshan8602

عضو جدید
سلام خدمت دوستان
چند تا مقاله در مورد نم زدایی از گاز طبیعی با استفاده از جداکننده های چرخشی مافوق صوت می خواستم.
ممنون میشم کمکم کنید.

roya.uut

عضو جدید
کی میگه مهندسی شیمی واسه خانوما خوب نیست!!!!؟!!!
اصلا هم اونجوریا که فکر می کنین نیست... جایی که من هستم تعداد افراد موفق خانوم توی این رشته بیشتر از آقایون هست... اتفاقا رشته ای هست که کاملا با روحیات خانوما می خونه... من که خیییییییییییییلی رشتمو دوسش دارم و اگه باز برمیگشتم عقب تر باز همینو انتخاب میکردم... به نظرم این که میگین کار هست،کار نیست ، این دقیقا برمیگرده به اینکه چقدر اطلاعات داری;)...

بالا