کدام گرایش ارشد مناسب رشته منه

omid34

عضو جدید
من لیسانس برق کنترل می خوانم اما به مکانیک اهم علاقه دارم .می تونم تغییر رشته بدم اما چون می تونم لیسانس با فوق لیسانس را با هم بخوانم . تصمیم دارم که همین لیسانس برق را بخوانم و ارشد را مکانیک بدم . اما چند تا سوال داشتم

1- ایامستقیم ارشد مکانیک رفتن مشکل ساز نیست با توجه به اینکه لیسانس مکانیک نداری ؟

2- کدام یکی از گرایشهای ارشد مکانیک را بخوانی بیشترین پوشش را برای لیسانشم داره یعنی در صورت نداشتن لیسانس با داشتن ان کافی هست
3-کدام یک از گرایشهای ارشد مکانیک بیشترین کاربرد یا فرصت شغلی یا تخصص را دارد منظور اینه که فقط اسم نیست بلکه به عنوان یه فن در جامعه بدرد می خوره و می گویند طرف فلان چیز را بلده یا هنر را دارد
4- من به ساخت روبات یا ماهواره یا مثلا فلان ماشین یا دستگاه که به عنوان تکنولوژی در تلویزیون نشان داده می شه علاقه دارم . ایا این گرایش طراحی کاربردی ارتباط تنگانگ با اینا داره

5- ترکیب لیسانس برق کنترل با فرضا ارشد مکانیک طراحی کاربردی چه اکسیر یا فاجعه ای می تونه بشه
ممنون می شم راهنمایی کنید

siavashbehzad1

عضو جدید
سالم بر دوست عزیز
من فکر میکنم رشته مکاترونیک واسه ارشدت انتخاب مناسبی باشه
تو ایرانم تا اونجایی که اطلاع دارم گرایش های مجموعه سیالات بازار کار بیشتری داره
به هر حال واسه ارشد باید درسایه رشته مکانیکو بخونی که خودش پوشش مناسبی واست محسوب میشه اگه اشتباه نکنم تو دوره ارشدم واست واحد اضافه میذارن که پاس کنی

Zaneti

مدیر تالار مهندسی مکانیک
مدیر تالار
درود
به نظر من هم بتونی بری مکاترونیک بهتره اما اگه می خوای مکانیک محض باشه به نظرم طراحی کاربردی به رشته برق نزدیکتره

kimia63

کاربر فعال تالار مهندسی مکانیک ,
سلام
بنده با نظر دوستان موافقم مکاترونیک بهترین انتخاب میتونه باشه موفق باشین!

omid34

عضو جدید
اره مکاترونیک انتخاب خوبی می تونه باشه ولی انچه من می دانم ازش اینه که فعلا یه اسم هستش و حتی درساشم معلوم نیست چی می خوانی و اخرش چی می شه . در ضمن بازار کار و اقتصاد شم فکر کنم پایین تر باشه از بقیه گرایشها .

ضمنا بواسطه کارم با شرکت گاز استانم رابطه دارم و قرار شده با مهندسای مکانیکش مشاوره کنم . از انجایی که فعلا از مکانیک
چیزای زیادی نمی دانم چه سوالاتی می تونم بپرسم . مثلا واقعیت یا کار گرایش مکانیک در بیرون چیه ؟ بازار کارشون ؟ هر کدام احتیاج
به چه تیپ ادمی داره ؟
سوالاتی که فکر می کنید به دردم بخوره برای انتخاب این رشته و مشورت چی می تونه باشه

آخرین ویرایش:

omid34

عضو جدید
چند تا سوال داشتم
1-ايا با توجه به اينکه من ميخوام در ارشد وارد رشته مکانيک بشم خلايي احساس نمي شه که من ليسانس مکانيک ندارم . هرچند که واحدهاي جبراني مي

زارن اما اين کافيه؟
2-باتوجه به اينکه پايه من مکانيک نبوده بهترين کاري که مي تونم براي قبولي در ارشد در دانگشاه بدرد بخور کنم چيه سرغ کمک درسي برم . تست بزنم يا

منابع مهم را بخوانم
3-در بين گرايشهاي ارشد من به طراحي کاربردي علاقه دارم بازار کارش نسبت به ساير گرايشها چطوريه و ايا منظور از اين گرايش طراحي هر وسيله يا ابزار

از سوزن گرفته تا ماهواره يا موشک هست ايا اين رشته مادر يا در برگيرنده رشته هايي مثل روباتيک است
4- همانطور که مي دانيد تحصيلات اکادميک صرف مدرک است اگه بخواي بيرون از دانشگاه خواهان داشته باشي يا بايد تجربه کاري داشته باشي يا مدرک

تخصصي دوره . براي طراحي کاربردي و مکانيک چه دورهاي تخصصي هست

Zaneti

مدیر تالار مهندسی مکانیک
مدیر تالار
چند تا سوال داشتم
1-ايا با توجه به اينکه من ميخوام در ارشد وارد رشته مکانيک بشم خلايي احساس نمي شه که من ليسانس مکانيک ندارم . هرچند که واحدهاي جبراني مي

زارن اما اين کافيه؟
2-باتوجه به اينکه پايه من مکانيک نبوده بهترين کاري که مي تونم براي قبولي در ارشد در دانگشاه بدرد بخور کنم چيه سرغ کمک درسي برم . تست بزنم يا

منابع مهم را بخوانم
3-در بين گرايشهاي ارشد من به طراحي کاربردي علاقه دارم بازار کارش نسبت به ساير گرايشها چطوريه و ايا منظور از اين گرايش طراحي هر وسيله يا ابزار

از سوزن گرفته تا ماهواره يا موشک هست ايا اين رشته مادر يا در برگيرنده رشته هايي مثل روباتيک است
4

درود
1 . نه خلاء خاصی اجساس نمی کنی
2 . اگه بتونی بری کلاس بهتره وگرنه بهتره اول مراجع را بخونی بعد تست زنی کنی
3 . اگه به خاطر بازار کار می خوای برای ارشد بهتر بی خیال بشی چون ارشد تا اونجا که من اطلاع دارم به بازار کار ربطی نداره رباتیک ترکیب مکانیک و برق هست اگه هدفت ربات ساختنه برو رباتیک

omid34

عضو جدید
3 . اگه به خاطر بازار کار می خوای برای ارشد بهتر بی خیال بشی چون ارشد تا اونجا که من اطلاع دارم به بازار کار ربطی نداره رباتیک ترکیب مکانیک و برق هست اگه هدفت ربات ساختنه برو رباتیک
بازار کار نه به ان معنا که در اگهی های استخدامی فقط لیسانس مکانیک را می گیرن و به ارشد کمتر کار دارند . چون برق و مکانیک را دوست دارم
و می خوام در حوزه مکانیک تخصص پیدا کنم و از طرفی نمی خوام عقب گرد کنم و لیسانسشو بخوانم می خوام ارشدشو بخوانم که تنها مدرکی از
مکانیک داشته باشم وگرنه می دانیم که انچه در دانشگاه خوانده می شه با بیرون تفاوت داره و باید در بیرون از دانشگاه دنبال تخصص باشی
بخاطر همین من می خوام با ارشد مکانیک برای تخصص و ان شالله کار دلخواه در ان حوزه شروع کنم . باز می پرسم گرایش طراحی کاربردی چیه و تفاوتش با مکاترونیک چیه ؟
برای پیشرفت توی این رشته باید زبان انگلیسی هم خوب باشه . ایا برای رشته های مهندسی برق یا مکانیک دوره های زبان خاصی هست یا اموزشگاهای زبان انگلیسی برایشان کافی هست .

omid34

عضو جدید
با توجه به اینکه بنده چندان اشنایی با مکانیک ندارم . می خوام منابع ارشد مکانیک و ضرایب دروس ان را برای گرایش طراحی کاربردی بگید چیه

Zaneti

مدیر تالار مهندسی مکانیک
مدیر تالار
بازار کار نه به ان معنا که در اگهی های استخدامی فقط لیسانس مکانیک را می گیرن و به ارشد کمتر کار دارند . چون برق و مکانیک را دوست دارم
و می خوام در حوزه مکانیک تخصص پیدا کنم و از طرفی نمی خوام عقب گرد کنم و لیسانسشو بخوانم می خوام ارشدشو بخوانم که تنها مدرکی از
مکانیک داشته باشم وگرنه می دانیم که انچه در دانشگاه خوانده می شه با بیرون تفاوت داره و باید در بیرون از دانشگاه دنبال تخصص باشی
بخاطر همین من می خوام با ارشد مکانیک برای تخصص و ان شالله کار دلخواه در ان حوزه شروع کنم . باز می پرسم گرایش طراحی کاربردی چیه و تفاوتش با مکاترونیک چیه ؟
برای پیشرفت توی این رشته باید زبان انگلیسی هم خوب باشه . ایا برای رشته های مهندسی برق یا مکانیک دوره های زبان خاصی هست یا اموزشگاهای زبان انگلیسی برایشان کافی هست .

ارشد نیست چون بیشتر بچه های ارشد وارد کارهای پژوهشی میشند
در مورد زبان باید بیشتر اصطلاحات را یاد بگیری .

omid34

عضو جدید
درود
1 . نه خلاء خاصی اجساس نمی کنی
من از مکانیک چیزی نمی دانم واقعا اگه اشدطراحی کاریردی برم به لحاظ تخصص خلای احساس نمی کنم . هرچند که می دانم واحد اضافه میدن و باید خودتم دنبالش باشی . همه اینا به کنار جامعه کاری با ارشد مکانیک که لیسانسش برق هست قبول میکنه . من می تونم به جای ارشد مکانیک کنار برق ، لیسانس مکانیک بخوانم .الان سر صحبت انتخاب تخصصی بین لیسانس یا ارشد مکانیک کنار لیسانس برقه

همناز

عضو جدید
[h=2]کدام گرایش ارشد مناسب رشته منه[/h]
جواب:
شکل دهی فلزات...

omid34

عضو جدید
این جوش و جوشکاری و واحدها یادوره های مربوط به ان در رشته مکانیک چی هستند. با ان تصوری که من از جوشکاری دارم جذابیت این رشته را ازم می گیره .