آزمون نظام مهندسی معماری آموزش و نقد معماری داخلی و دکوراسیون Revit-Rhino-3D Max-Vray-Autocad

نمايش نتايج 1 تا 5 از 5

تاپیک: آشنایی با وینیل، از مصالح جدید و مفید ساختمانی

 1. #1
  عضو فعال آواتار elnazzzzz
  رشته
  مهندسی معماری
  تاريخ عضويت
  2007/12
  محل سكونت
  مشهد
  امتیاز
  1525
  پست ها
  702

  پيش فرض آشنایی با وینیل، از مصالح جدید و مفید ساختمانی

  آشنایی با وینیل، ازمصالح جدید و مفید ساختمانی

  وینیلـقابلیت برگشت به چرخه محیطتولید وینیل یک فرایند تولید بسته اتوماتیک باتکنولوژی بالا است و تقریبا تمام ضایعات آن به چرخه تولید بازمیگردد. مطالعات نشانداده است که تولیدات وینیل تنها یکدرصد آلودگی کل ناشی از مصارف گاز و نفت را تولیدمیکنند و انرژی مصرف شده برای تولید وینیل سه برابر کمتر از انرژی مصرف شده برایتولیدات آلومینیومی است. همچنین مطالعاتی که توسط principia partners انجام گرفتهاست، نشان میدهد که بیش از 98 درصد وینیل موجود میتواندبه چرخه تولید بازگردد.
  ـ مقاومت و دواموینیل در مقایسه با سایر مواد بهکار رفته در ساختمانسازیدوام قابل قبولی دارد. یک مثال ساده در این مورد، پوششهای بام وینیلی میباشد. اینپوششهای تکلایه وینیلی، بیش از 30 سال عمر میکنند. وینیل بهترین انتخاب برایپوششکفها و پوشاندن دیوارهاست، بهخصوص در محلهای پر رفتوآمدی همچون مراکز بهداشتی. انتخاب لولههای pvc برای مواردی که لولهها زیر خاک قرار میگیرند بسیار بهصرفه است،چرا که بدون هرگونه نیازی به نوسازی، بدون ترک خوردن و زنگ زدن عمر میکنند.
  ـصرفه جویی در انرژیباتوجه به هدردهی انرژی کمتری که وینیل نسبت به سایر موادمشابه دارد، ازاین رو بیشترین مصرف را در زمینه ساخت درب و پنجره داشته است.
  ـمقاومت در برابر آتشسوزیمعمولا استفاده از محصولات ساختمانی وینیل کمترین درصدریسک را در بر دارد. وینیل نسبت به سایر مواد از مقاومت فوقالعاده بیشتری در برابرآتش دارد.
  سیستمهای جدید ساختمانی تولید شدهاز وینیل
  ترکیبات جدیدی که از وینیل بهدستمیآیند، امکان عرضه سازههای جدیدی را میدهد که میتوانند جای فلز و چوب را در بسیاریموارد بگیرند. royal building systems یکی از این نوع سیستمهای سازهای جدید است کهاز پیوند وینیلهای توخالی تولید میشود. داخل آن را با بتن پرنمودهو به عنوان دیوارآماده عرضه میشود. این سیستم، قابلیت آن را دارد که انجام هرگونه عملیات اجرایی درسطح آن انجامپذیر باشد. این سیستم در تمام دنیا، برای ساخت خانههای یک یا دوخانواری، ساختمانهای اداری، صنعتی و تجاری به کار میرود. مزایایی که این سیستمدارد، باعث میشود که بتواند در کشورهایی که تغییرات دمای آنها در طی سال زیاد است ودر معرض آسیبهای طبیعی مثل زمینلرزه، تندباد و سیلاب قرار دارند، بسیار مفید واقعشود. دیوارهای بهکار رفته در این سیستم، علاوه بر دارا بودن خاصیتهای وینیل، دربرابر موریانه نیز مقاومند.
  امروزه، تولید محصولات متنوعتر تشکیل یافته از وینیلو کاربردهای تازه و مختلف آنها، امکان انتخاب و گزینشبسیاری را در اختیار معماران وطراحان قرار میدهد.

 2. تشكرها از اين پست


 3. #2
  عضو فعال آواتار marali_64
  رشته
  مهندسی معماری
  تاريخ عضويت
  2008/11
  محل سكونت
  gorgan
  امتیاز
  513
  پست ها
  273

  Thumbs up وینیل

  ـقابلیتبرگشت به چرخه محیط


  تولید وینیل یک فرایند تولید بسته اتوماتیک با تکنولوژیبالا است و تقریبا تمام ضایعات آن به چرخه تولید بازمیگردد. مطالعات نشان داده استکه تولیدات وینیل تنها یکدرصد آلودگی کل ناشی از مصارف گاز و نفت را تولید میکنند وانرژی مصرف شده برای تولید وینیل سه برابر کمتر از انرژی مصرف شده برای تولیداتآلومینیومی است. همچنین مطالعاتی که توسط principia partners انجام گرفته است، نشانمیدهد که بیش از 98 درصد وینیل موجود میتواند به چرخه تولید بازگردد.

  ـ مقاومت ودوام

  وینیل درمقایسه با سایر مواد بهکار رفته در ساختمانسازی دوام قابل قبولی دارد. یک مثال سادهدر این مورد، پوششهای بام وینیلی میباشد. این پوششهایتکلایه...

  وینیلی، بیشاز 30 سال عمر میکنند. وینیل بهترین انتخاب برای پوششکفها و پوشاندن دیوارهاست،بهخصوص در محلهای پر رفتوآمدی همچون مراکز بهداشتی. انتخاب لولههای pvc برای مواردیکه لولهها زیر خاک قرار میگیرند بسیار بهصرفه است، چرا که بدون هرگونه نیازیبه نوسازی، بدون ترک خوردن و زنگزدن عمر میکنند.
  ـ صرفه جویی در انرژی
  باتوجه به هدردهی انرژی کمتری که وینیل نسبت بهسایر مواد مشابه دارد، ازاین رو بیشترین مصرف را در زمینه ساخت درب و پنجره داشتهاست.
  ـ مقاومت در برابر آتشسوزی
  معمولا استفاده از محصولات ساختمانیوینیل کمترین درصد ریسک را در بر دارد. وینیل نسبت به سایر مواد از مقاومتفوقالعاده بیشتری در برابر آتش دارد

  ترکیبات جدیدی که از وینیل بهدست میآیند، امکانعرضه سازههای جدیدی را میدهد که میتوانند جای فلز و چوب را در بسیاری مواردبگیرند. royal building systems یکی از این نوع سیستمهای سازهای جدید است که از پیوند وینیلهای توخالیتولید میشود. داخل آن را با بتن پرنمودهو به عنوان دیوار آماده عرضه میشود. اینسیستم، قابلیت آن را دارد که انجام هرگونه عملیات اجرایی در سطح آن انجامپذیر باشد. این سیستم در تمام دنیا، برای ساخت خانههای یک یا دو خانواری، ساختمانهای اداری،صنعتی و تجاری به کار میرود. مزایایی که این سیستم دارد، باعث میشود که بتواند درکشورهایی که تغییرات دمای آنها در طی سال زیاد است و در معرض آسیبهای طبیعی مثلزمینلرزه، تندباد و سیلاب قرار دارند، بسیار مفید واقع شود. دیوارهای بهکار رفته دراین سیستم، علاوه بر دارا بودن خاصیتهای وینیل، در برابر موریانه نیزمقاومند.

  امروزه،تولید محصولات متنوعتر تشکیل یافته از وینیل و کاربردهای تازه و مختلف آنها، امکانانتخاب و گزینشبسیاری را در اختیار معماران و طراحان قرار میدهد.


  آدما دو جور زندگی می‌کنن
  یا غرورشون رو زیر پاشون میذران و با انسان‌ها زندگی می‌کنن…
  یـــــــــــــــــــــا
  انسان‌ها رو زیر پاشون میذارن و با غرورشون زندگی می‌کنن…


 4. #3
  تازه وارد آواتار yasamin fakour
  رشته
  مهندسی معماری
  تاريخ عضويت
  2010/10
  امتیاز
  11
  پست ها
  2

  پيش فرض

  salam vinil mozoe tahghighe mane mamnon misham age dai in mored komakam konid
  va inke khode vinil chi hast va az chi tashkil mishe

 5. #4
  عضو فعال آواتار YA3_3PID
  رشته
  مهندسی معماری
  تاريخ عضويت
  2009/11
  امتیاز
  1475
  پست ها
  816

  پيش فرض

  نقل قول نوشته اصلي بوسيله yasamin fakour نمايش پست
  salam vinil mozoe tahghighe mane mamnon misham age dai in mored komakam konid
  va inke khode vinil chi hast va az chi tashkil mishe
  پلی وینیل کلراید (PVC) عبارت پی وی سی و وینیل بطور رایج نه تنها با مرجع پلیمر بلکه برای همه موادی که پلی وینیل کلراید یک سازنده آنست استفاده می‌شود. پلی وینیل کلراید پلاستیکی با موارد استفاده نامحدود است .در شرایط حاضر یکی از ارزشمندترین محصولات صنعت پتروشیمی ست .بطور عمومی بیشتر از 50% از پی وی سی ساخت بشر در ساختمان سازی استفاده می‌شود .زیرا پی وی سی ارزان بوده وبه سادگی سر هم بندی می‌شود. در سالهای اخیر پی وی سی جایگزین مواد ساختمان سازی سنتی نظیر چوب سیمان و سفال در بسیاری از مناطق شده است با وجود ظهور یک ماده ایده ال در ساختمان سازی همچنان نگرانی در رابطه با هزینه پی وی سی برای محیط زیست طبیعی و سلامتی انسان وجود دارد ...
  ادامه مطالب در [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ]

 6. تشكر از اين پست


 7. #5

  Thumbs up وینیل - قابلیت برگشت به چرخه محیط

  ـ قابلیت برگشت به چرخه محیط
  تولید وینیل یک فرایند تولید بسته اتوماتیک با تکنولوژی بالا است و تقریبا تمام ضایعات آن به چرخه تولید بازمیگردد. مطالعات نشان داده است که تولیدات وینیل تنها یکدرصد آلودگی کل ناشی از مصارف گاز و نفت را تولید میکنند و انرژی مصرف شده برای تولید وینیل سه برابر کمتر از انرژی مصرف شده برای تولیدات آلومینیومی است. همچنین مطالعاتی که توسط principia partners انجام گرفته است، نشان میدهد که بیش از ۹۸ درصد وینیل موجود میتواند به چرخه تولید بازگردد.  ـ مقاومت و دوام
  وینیل در مقایسه با سایر مواد بهکار رفته در ساختمانسازی دوام قابل قبولی دارد. یک مثال ساده در این مورد، پوششهای بام وینیلی میباشد. این پوششهای تکلایه…

  وینیلی، بیش از ۳۰ سال عمر میکنند. وینیل بهترین انتخاب برای پوششکفها و پوشاندن دیوارهاست، بهخصوص در محلهای پر رفتوآمدی همچون مراکز بهداشتی. انتخاب لولههای pvc برای مواردی که لولهها زیر خاک قرار میگیرند بسیار بهصرفه است، چرا که بدون هرگونه نیازی به نوسازی، بدون ترک خوردن و زنگ زدن عمر میکنند.


  ـ صرفه جویی در انرژی
  باتوجه به هدردهی انرژی کمتری که وینیل نسبت به سایر مواد مشابه دارد، ازاین رو بیشترین مصرف را در زمینه ساخت درب و پنجره داشته است.  ـ مقاومت در برابر آتشسوزی
  معمولا استفاده از محصولات ساختمانی وینیل کمترین درصد ریسک را در بر دارد. وینیل نسبت به سایر مواد از مقاومت فوقالعاده بیشتری در برابر آتش دارد.  سیستمهای جدید ساختمانی تولید شده از وینیل

  ترکیبات جدیدی که از وینیل بهدست میآیند، امکان عرضه سازههای جدیدی را میدهد که میتوانند جای فلز و چوب را در بسیاری موارد بگیرند. royal building systems یکی از این نوع سیستمهای سازهای جدید است که از پیوند وینیلهای توخالی تولید میشود. داخل آن را با بتن پرنمودهو به عنوان دیوار آماده عرضه میشود. این سیستم، قابلیت آن را دارد که انجام هرگونه عملیات اجرایی در سطح آن انجامپذیر باشد. این سیستم در تمام دنیا، برای ساخت خانههای یک یا دو خانواری، ساختمانهای اداری، صنعتی و تجاری به کار میرود. مزایایی که این سیستم دارد، باعث میشود که بتواند در کشورهایی که تغییرات دمای آنها در طی سال زیاد است و در معرض آسیبهای طبیعی مثل زمینلرزه، تندباد و سیلاب قرار دارند، بسیار مفید واقع شود. دیوارهای بهکار رفته در این سیستم، علاوه بر دارا بودن خاصیتهای وینیل، در برابر موریانه نیز مقاومند.
  امروزه، تولید محصولات متنوعتر تشکیل یافته از وینیل و کاربردهای تازه و مختلف آنها، امکان انتخاب و گزینشبسیاری را در اختیار معماران و طراحان قرار میدهد.  برگرفته شده از سایت : [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ]

تاپیک های مشابه

 1. مصالح جدید
  توسط maxer در تالار مصالح و دیتیل های ساختمان
  پاسخ ها: 6
  آخرین ارسال: 2014/7/09, 07:21 PM
 2. مصالح جدید
  توسط take off در تالار درخواست ها
  پاسخ ها: 2
  آخرین ارسال: 2010/7/07, 08:04 PM
 3. [استفاده از مصالح جدید به جای فولاد]► مقدمه
  توسط hamidelahi در تالار مصالح ساختمانی
  پاسخ ها: 0
  آخرین ارسال: 2010/4/07, 11:06 PM
 4. آشنایی با محیط و ابزارهای جدید Pro/ENGINEER Wildfire 5
  توسط yasser_proe در تالار نرم افزارهای مکانیک
  پاسخ ها: 0
  آخرین ارسال: 2010/1/21, 11:34 PM
 5. آشنايي با رده بندي خودروهای جدید دنیا و IAA 2009 چیست
  توسط yasser_proe در تالار مکانیک خودرو
  پاسخ ها: 0
  آخرین ارسال: 2009/10/30, 03:57 PM

برچسب های اين تاپیک

ثبت اين صفحه

ثبت اين صفحه

قوانين ارسال

 • شما نمی‌توانيد تاپيک جديد ارسال كنيد
 • شما نمی‌توانيد پاسخ ارسال كنيد
 • شما نمی‌توانید فایل ضمیمه ارسال كنيد
 • شما نمی‌توانيدنوشته‌های خود را ويرايش كنيد
 •