دو قدم مانده به افطار

HaQiQaT

عضو جدید
کاربر ممتاز
نظرتون چیه لحظات قبل افطار بیاییم اینجا از حال و احوالمون بگیم؟

یه کمم بزنیم تو سر و کله همدیگه تا غم تشنگی و گشنگی یادمون بره

اونایی هم که روزه نمیگیرن میتونن ابراز همدردی کنن و التماس دعا کنن،یا از حال و احوال خونشون اگه عده ایی روزه میگیرن بگن

خلاصه اینه اصا یه وضی درست کنیم :D

HaQiQaT

عضو جدید
کاربر ممتاز
عکسهای خوردنی و نوشیدنی لذیذ و خوشمزه هم میذاریم که دل همه کباب بشه :D

♥@SH!M♥

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نظرتون چیه لحظات قبل افطار بیاییم اینجا از حال و احوالمون بگیم؟

یه کمم بزنیم تو سر و کله همدیگه تا غم تشنگی و گشنگی یادمون بره

اونایی هم که روزه نمیگیرن میتونن ابراز همدردی کنن و التماس دعا کنن،یا از حال و احوال خونشون اگه عده ایی روزه میگیرن بگن

خلاصه اینه اصا یه وضی درست کنیم :D

اوکی داداش قبول................من هستم!!
فقط کاش این تاپیکو توی تالار زنگ تفریح زده بودی ..............
;)

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
سلام
فکر خوبیه

من یه پیشنهاد هم دارم .. اینکه بیایم بگیم این روز که روزه گرفتیم چه چیزی یادگرفتیم .. مثلا چقدر تونستیم صبور بودن رو تمرین کنیم .. چقدر تونستیم بجای فکر غذا , فکر دوست کنیم .. چقدر در روز , حس نزدیکی به معشوق رو چشیدیم و خیلی های دیگه:smile:

HaQiQaT

عضو جدید
کاربر ممتاز
تازه یه چی باحال،میتونید نصف شبا حدود ساعت 4 بشینید شبکه 2 برنامه سحر اولیها رو هم نگاه کنید :D

به جان بچم این مجریش رو من از قدیم و ندیم میشناسم،همون پارسال هم مانتو پوشیده بود،امسال چادر سر کرده اصا یه وضی.یعنی دهنم وا موند.

فکر کنم کم کم این مجریهای همه شبکه ها و بخشهای خبری دیگه چادری بشن.بابا خوبه مانتوهاشون هم تا زیر کفششونه :D

HaQiQaT

عضو جدید
کاربر ممتاز
من یکی شخصا اعلام میکنم تو این سالها که روزه گرفتم هیچیم تغییر نکرده و تاثیری روم نداشته،امیدوارم امسال فرجی بشه :D

تازشم اعتراف میکنم که از یه سال قبل سن تکلیف کامل روزه گرفتم تا به امروز،اما هیچوقت نماز نخوندم :biggrin:

مامانم میگه گفتن نماز و روزه.همون نگیری بهتره.دلت خوشه که فقط چیزی نمیخوری.میگه مسلمان پاک و پطیح(نمیدونم فارسیش چی میشه) هستی :cry:

منم میگم دلت پاک باشه،اگه به قبول کردن تو بود که روزگار ما سیاه بود :)

HaQiQaT

عضو جدید
کاربر ممتاز
جدا خوشبحال اونایی که تو آب و هوای خوب هستن.
مثلا همون شمالیها اما من یه آمار سردستی که گرفتم اگه بهشون برنخورده حتی نصفشون هم روزه نمیگیرن.
بچه ها باور کنید جنوب جدا گرماش سرطانزاس و کافیه همش نیم ساعت توی طول روز بری بیرون تا هلاک بشی.
یعنی هیچی به نفع ما نیست.بخوای شیشه دودی کنی درجا جریمت میکنن.اما یارو نمیدونه اما عقل کلی که تو تهران نشسته و این قانون رو تصویب کرده توی عمرش تو جنوب نیومده که اگه یه دقه ماشین رو بیرون وایسونی وقتی میری توش انگار رفتی توی کوره آجر پزی.
یا بازم با عرض پوزش از تهرانیهای سوسول،تا یه برف میاد یه هفته زمین و زمان رو تعطیل میکنن،اما ما اینجا اولای پاییز و آخرای بهار سر کلاسا از گرمای بالای 45 درجه میمیریم اما کسی نیست تعطیل کنه.
اصا دلمون خونه دیگه
مرغ هم نیست دیگه باید دلامون رو کباب کنیم جاش بخوریم :D

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
من یکی شخصا اعلام میکنم تو این سالها که روزه گرفتم هیچیم تغییر نکرده و تاثیری روم نداشته،امیدوارم امسال فرجی بشه :D

تازشم اعتراف میکنم که از یه سال قبل سن تکلیف کامل روزه گرفتم تا به امروز،اما هیچوقت نماز نخوندم :biggrin:

مامانم میگه گفتن نماز و روزه.همون نگیری بهتره.دلت خوشه که فقط چیزی نمیخوری.میگه مسلمان پاک و پطیح(نمیدونم فارسیش چی میشه) هستی :cry:

منم میگم دلت پاک باشه،اگه به قبول کردن تو بود که روزگار ما سیاه بود :)

روزی جوان بود که خیلی گناه میکرد ولی نمازش رو ترک نمیکرد .. پیامبر در مورد چنین فردی فرمود : روزی نمازش نجاتش می بخشه

نماز عالیترین شیوه بندگی خدا هست .. شاید سخت باشه ولی سخت بودنش رو خودمون میسازیم

اگر میخواهی ببینی چقدر کارهای روزانه ات درست هست ببین چقدر نمازت رو با خلوص میخوانی .. و اگر میخواهی ببینی نمازت چقدر درست هست ببین چقدر روی کارهات تاثیر میگذاره

شاید اولش یکم برات بی معنی باشه .. ولی به مرور توی ذهنت واقعیتها نقش میبنده

کوچکترین تاثیر نماز این هست که توی روز سه بار وضو میگیری و همیشه لباس و بدنت پاک هست (بقیه اش رو خود برو دنبالش:smile:)

HaQiQaT

عضو جدید
کاربر ممتاز
جایی که افتادم به پای تو،زیباترین جای نمازم بود

جایی که افتادم به پای تو،زیباترین جای نمازم بود

روزی جوان بود که خیلی گناه میکرد ولی نمازش رو ترک نمیکرد .. پیامبر در مورد چنین فردی فرمود : روزی نمازش نجاتش می بخشه

نماز عالیترین شیوه بندگی خدا هست .. شاید سخت باشه ولی سخت بودنش رو خودمون میسازیم

اگر میخواهی ببینی چقدر کارهای روزانه ات درست هست ببین چقدر نمازت رو با خلوص میخوانی .. و اگر میخواهی ببینی نمازت چقدر درست هست ببین چقدر روی کارهات تاثیر میگذاره

شاید اولش یکم برات بی معنی باشه .. ولی به مرور توی ذهنت واقعیتها نقش میبنده

کوچکترین تاثیر نماز این هست که توی روز سه بار وضو میگیری و همیشه لباس و بدنت پاک هست (بقیه اش رو خود برو دنبالش:smile:)

دقیقا درست میگیا

خودمم اعتقاد و همه چی دارم اما چون عادت نکردم حوصلم نمیشه

خیلیها رو میبینم هزار و یک کار بد انجام میدن.ربا میخورن و هزارتا چیز دیگه.اما مسجدشون رو حالا از روی ریا یا هر چی هست ترک نمیشه و یا کلا نماز خوندنشون،اینا رو میبینم روز به روزم وضعشون بهتر میشه و حتی دچار هیچگونه مشکل جسمی هم نمیشن.
بعد میگم خدایا ما هیچ غلطی نمیکنیم و داغونیم.
جدی جدی دارم پی میبرم که انگار خدا همه چی رو سوا کرده.
مثلا اینکه اگه رفیق من هزارتا غلط میکنه دلیل نمیشه امتحانش تجدید بشه.
اما به جان بچم ما کلی بخونیم اما اگه یه غلطی کنیم درجا درسمون رو میفتیم :cry:

اتفاقا هر سال میگم این ماه رمضونی دیگه نمازه رو هم میخونم اما هر سال میگذره و میگم قسمت نبود ایشاا... سال بعد:D

اما امسال دیگه تمام سعیمو میکنم که بخونم.

HaQiQaT

عضو جدید
کاربر ممتاز
اغا ما بدجور تشنمون میشه شماها چی؟

وگرنه گرسنگی روی ما اثری نداشته هیچوقت :D

خداوکیلی اونایی که روزه نمیگیرن هم بیان از خاطراتشون بگن بد نیستا

مثلا یکی از رفقای ما لامسب روزه نمیگیره اما میگه سر سفره افطار چطور له له میزنم و فیلم بازی میکنم که انگار دارم تلف میشم.بی شرف سحری رو هم از قلم نمیندازه.آخر ماه هم میگه عجب ماه پر فیضی بود فقط حیف که زود تموم شد :D

بعضی هم ظهراشون پامیشن میرن بیرون از شهر واسه خورد و خوراک :D

کلا هر کس دنیای جالب خودشو داره دیگه :D

HaQiQaT

عضو جدید
کاربر ممتاز
ميت بال چوبي

مواد لازم
گوشت چرخ كرده (مخلوط گوسفند و گوساله) / 500 گرم
پودر سوخاري / 70 گرم
پوست ليموترش (رنده شده) / 1 قاشق چايخوري
زيره (پودر شده )/ 1 قاشق چايخوري
پودر گشنيز / 1 قاشق چايخوري
سير (خرد شده)/ 1 حبه
تخم مرغ (زده شده )/ 1 عدد
روغن مايع مخصوص سرخ كردن
گوجه فرنگي / 2 عدد
جعفري (تازه و خرد شده )/ 1 قاشق سوپخوري
فلفل قرمز تند

طرز تهيه
در ظرفي مناسب گوشت را همراه پودر سوخاري ،‌ادويه ها ،‌سير و تخم مرغ كاملا مخلوط كنيد.
مخلوط به دست امده را به 12 قسمت مساوي تقسيم كنيد و ان ها را به شكل سوسيس هاي كوچكي فرم دهيد و ته هر كدام از ان ها يك خلال چوبي فرو كنيد.
در تابه اي مناسب ميت بال ها را سرخ كنيد و روي حوله كاغذي قرار دهيد تا روغن اضافي ان ها گرفته شود.
در ظرف ديگري گوجه فرنگي،‌جعفري و فلفل را مخلوط كنيد.

پيشنهاد:
اگه با بوي سير مشكل داريد، به جاي سير از كمي پودر سير استفاده كنيد
اين غذا رو هم با نون ميشه سرو كرد هم با برنج...
اگه گوجه ها رو حلقه حلقه كنيد و گريل كنيد طعم بهتري داره .
در كنار اين غذا سبزيجات گريل شده هم مطبوع هست.
هوموس هم در كنار اين غذا سرو ميشه

mohammad vaghei

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به علت آب افتادن دل کاربران و تضغیف روحیه قـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــفــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــل

HaQiQaT

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوبین همه؟

کسی تا امروز از این ماه آدم شده؟

یا اینکه نادرست شده؟:D

بیایین اعتراف کنید دیگه

بیایین که دیگه بعد از نسترن هیچی دیگه نمونده باقیا :D

میثم...

عضو جدید
کاربر ممتاز
من از این تاپیک خیلی خوشم اومده!
حس میکنم اینجا حداقل آدما خودشون هستن, امیدوارم همینطور بمونه و پر از اسپم و حرف های بیخودی نشه
ممنون استارتر;)

HaQiQaT

عضو جدید
کاربر ممتاز
میگم شماها غذای اصلیتون رو موقع افطار میخورین یا سحر؟

ما که همون افطاری هرچی هست میخوریم.بقیشم هر چی موند واسه سحر.