نوشته های ماندگار

سمانه آسمونی

عضو جدید
کاربر ممتاز
جان کافی (مایکل کلارک دانکن) :من خسته ام رییس! خسته از این راه! مثل یه پرستویی که توی بارون باشه! خسته از نداشتن رفیق، خسته از این که نمی فهمم از کجا اومدم و قراره کجا برم! و از همه بیشتر از زشتی هایی که این مردم با هم انجام میدن خسته ام رییس! از این همه درد و رنجی که توی این دنیاست خسته ام! انگار توی مغزم شیشه خورده ریخته باشن! می فهمی؟!!

مسیر سبز/ به کارگردانی فرانک دارابونت

سمانه آسمونی

عضو جدید
کاربر ممتاز
نوروز که قرن های دراز است بر همه جشنهای جهان فخر می فروشد از آن روست که یک قرارداد مصنوعی اجتماعی و یا یک جشن تحمیلی سیاسی نیست , جشن جهان است و روز شادمانی زمین , آسمان و آفتاب , و جوش شکفتن ها و شور زادن ها و سرشار از هیجان هر آغاز

دکتر علی شریعتی / کتاب کویر

افشـین

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
« شکوه و تقوی و شگفتی و زیبایی شور انگیز طلوع خورشید را باید از دور دید ؛
اگر نزدیکش رویم از دستش داده ایم ؛
لطافت زیبای گل در زیر انگشت های تشریح می پژمرد ؛
آه که عقل این ها را نمی فهمد ... »

کویر - دکتر شریعتی

سمانه آسمونی

عضو جدید
کاربر ممتاز
ما همه مان تنهاییم،نباید گول خورد،زندگی یک زندان است ،زندان هایی گوناگون. ولی بعضی ها به دیوار زندان صورت می کشند وبا آن خودشان را مشغول می کنند بعضی ها می خواهند فرار بکنند دستشان را بیهوده زخم می کنند و بعضی ها ماتم می گیرند ولی اصل کار این است که باید خودمان را گول بزنیم همیشه باید خودمان را گول بزنیم ولی وقتی می آید که آدم از گول زدن خودش هم خسته می شود...!

سه قطره خون_صادق هدایت

سمانه آسمونی

عضو جدید
کاربر ممتاز
«انسان برای آنكه جز "زنده بودن"، "زندگی كردن" را نیز بیاموزد، نیازمند دو زایش است؛

یكی زایش جسمی و دیگر، زایش روحی. بسیاری، تنها با زایش جسمی، "زنده‌اند" كه اینها زندگی نمی‌كنند،

... ولی معنای راستین "زندگی" را آن دسته از انسانها می‌چشند كه با زایش روحی خود زندگی می‌كنند.

انسان از زمانی موجودیت پیدا می‌كند كه به دنیا می‌آید و از زمانی آغاز به "زندگی" می‌كند كه روحش را به پرواز در آورد.»

کریستین بوبن/فراتر از بودن

افشـین

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
« جز با چشم دل هیچ چیز را چنان که باید نمی شود دید ؛ نهاد و گوهر را چشم سر نمی بیند! »

شازده کوچولو - آنتوان دوسنت اگزو په ری

سمانه آسمونی

عضو جدید
کاربر ممتاز
گذشته دروغی بیش نیست. خاطره بازگشت ندارد. هر بهار که می گذرد دیگر برنمی گردد و حتی شدیدترین و دیوانه کننده ترین عشق ها نیز حقیقتی ناپایدار است.

صد سال تنهایی / گابریل گارسیا مارکز

سمانه آسمونی

عضو جدید
کاربر ممتاز
[h=6]حق با بـهار بود.. با همان ساقه هاى لُخت! بر اين پـهنه ى خاك چيزى هست كه به رغم ما ادامه مى دهد؛ خـوب است كه جـلوه هاى بـودن را به غـم و شادى ما نبسته اند!!..[/h]آينه هاى دردار ـ هوشنگ گلشيرى

af.earthlover

عضو جدید
استاد میگوید دیدگانت را ببند و یا حتی با دیدگان گشوده ، گروهی از پرندگان را در پرواز تصور کن ... اکنون بگو چند پرنده دیدی ؟ پنج ؟ یازده ؟ شانزده پرنده ؟؟
پاسخ هرچه باشد و گفتن اینکه چند پرنده دیده شده ، بسیار دشوار است . در این تجربه ی کوچک ، یک چیز ، کاملا آشکار می شود ...می توان گروهی از پرندگان را تصور کرد اما تعیین تعداد پرندگان آن گروه از اختیار آدمی خارج است ، هرچه هم که آن صحنه ، مشخص ، واضح و دقیق باشد . باید پاسخی برای این پرسش وجود داشته باشد :
چه کسی تعداد پرندگانی را که در آن صحنه ظاهر شدند ، تعیین می کرد ؟
آن شخص تو نبوده ای !

مکتوب ، پائولو کوئیلو

سمانه آسمونی

عضو جدید
کاربر ممتاز
ای خدای کعبه :
این مردمی را که همه عمر , هر صبح و شام , در جهان رو به خانه تو دارند , رو به خانه تو می گریند و رو به خانه تو می میرند , این مردمی را که بر گرد , خانه ابراهیم تو طواف می کنند , قربانی جهل شرک و در بند جور نمرود مپسند

دکتر علی شریتی / کتاب نیایش / صفحه 129

Setayesh

مدیر تالار کتابخانه الکترونیکی
مدیر تالار
من احساس می كنم كه در آسمانهای برین ،

فرشتگان ، هنگامی كه با یكدیگر نجوا می كنند ،

در بین كلمات آتشین عشق خویش ،

نمی توانند كلمه ای بیایند كه به پایه نامِ"مادر" مقدس باشد...

{ادگار الن پو}

اساس دعا مبتنی بر دو اصل فقر و عشق
دکتر علی شریعتی

دوستان عزیزم
با سپاس از حضور گرمتون در این تاپیک
لطفا قبل از ارسال مطلب جدید پست اول رو حتما مطالعه کنید.
در اینجا قسمتی از متن کتاب یا فیلمنامه رو قرار میدیم.
پیروز باشید.

سمانه آسمونی

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگر بدانیم آدم ها واقعا چه فکر می کنند ، نمی توان با آن ها زندگی کرد.

( یادداشت ها - آلبر کامو - ترجمه خشایار دیهیمی )

سمانه آسمونی

عضو جدید
کاربر ممتاز
دلی که عشق ندارد و به عشق نیاز دارد آدمی را همواره در پی گم شده اش ملتهبانه به هر سو می کشد !؟ خدا ,آزادی , هنر و دوست در بیابان طلب بر سر راهش منتظرند . وی کوزه خالی خویش را از آب کدامین چشمه پر خواهد کرد ؟

دکتر علی شریعتی / کتاب گفتگوهای تنهائی

سمانه آسمونی

عضو جدید
کاربر ممتاز
ای خداوند : تو که همه فرشتگانت را در پای آدم به سجده افکندی , اینک نمی بینی که بنی آدم را در پای دیوان به خاک سجود افکنده اند ؟! آنان را از بند عبودیت بت های این قرن , که خود تراشیده ایم , به بندگی آزادی بخش عبادت خویش , آزادی ببخش

دکتر علی شریعتی / کتاب نیایش

سمانه آسمونی

عضو جدید
کاربر ممتاز
فقط کسانی که زیاد گریه کرده اند می توانند ارزش زیبایی های زندگی را درک کنند و از ته دل بخندند.گریه کردن آسان است ،اما خندیدن بسیار سخت.این حقیقت را خیلی زود می فهمی...

نامه به کودکی که هرگز زاده نشد
اوریانا فالاچی

سمانه آسمونی

عضو جدید
کاربر ممتاز
دلی كه حرف دارد مشتاق يافتن مخاطبی ست تا زندانيان معانی را كه در درون طغيان ميكنند و از خاموش مردن به وحشت افتاده‌اند آزاد كند.

دکتر علی شریعتی / هبوط در كوير

af.earthlover

عضو جدید
اگر خود را جای دیگران نگذاریم ، قضاوت کردن درباره ی آنها بسیار آسان است ...یک نمونه از این قضیه ، در کنگره ی حذب کمونیست شوروی سابق رخ داد ، هنگامی که نیکیتا خروشچف با تقبیح جنایت های استالین ، جهان را شگف زده کرد .
هنگام سخنرانی اش یک نفر از میان جمع فریاد برآورد :
رفیق خروشچف ، وقتی بی گناهان قتل عام می شدند ، شما کجا بودید ؟؟
خروشچف گفت : هر کس این را گفت ، از جا برخیزد ...
اما هیچ کس از جایش تکان نخورد .
خروشچف ادامه داد :خودتان به سوالتان پاسخ دادید . در آن زمان ، من در همان جایی بودم که اکنون شما هستید ...

دومین مکتوب ، پائولو کوئیلو

mani24

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
شعله منم وبوته خشک هم منم
پاره ای از من پاره دیگر را در کام می گیرد

جبران خلیل جبران کتاب ماسه وکف و خدایان زمین

سمانه آسمونی

عضو جدید
کاربر ممتاز
مثل هر آدم ضعیفی که در سختی‌ها بیشتر به یاد خدا می‌افتد و در بی‌کسی بیشتر می‌فهمد که خدا تنها کس هر کسی است، خدا را به روشنی و صراحت صبحی که دارد در برابر چشمهای منتظرم طلوع می‌کند، حس می‌کنم، می‌بینم، دستهای لطیف و حمایتگرش را بر روی شانه‌هایم لمس می‌کنم و از این همه لطف و مهر که به این بنده حقیر و بی‌ارج ارزانی داشته است غرق هیجان و خجالتم.

دکتر علی شریعتی _ با مخاطب‌های آشنا

Setayesh

مدیر تالار کتابخانه الکترونیکی
مدیر تالار
من برای شاد بودن به خودم دروغ میگم!

Memento - Christopher Nolan

هاردی: میخوام ازدواج كنم.

لورل: با كی ؟

هاردی: معلومه دیگه, با یه زن. .... مگه تو كسی رو دیدی كه با یه مرد ازدواج كنه ؟

لورل: آره

هاردی : كی ؟

لورل: خواهرم!