واقعا"برام سواله....... یکی به من بگه با کدوم ساز باید رقصید؟؟!!!

arghavantree

عضو جدید
امروز دیدم کانال قرآن یه خانمی دارند با صوت قرآن میخونند
یکدفعه یادم اومد که میگند زن وقتی داره نماز میخونه نباید صداش را نامحرم بشنوه ......حالا فرق قرآن با نماز یا تلاوتش چیه خدا میدونه

یادم اومد که تا همین چند سال پیش تو سینمای خودمون گردن خانوما نباید پیدا میشد اما الان گردن از حجاب حذف شده و براحتی نشون داده میشه

یادم اومد که تا همین چند وقت پیش که تو فیلمای قدیمی مثلا ماله 3 سال پیش میتونید ببینید که پای خانومهای خارجی سانسوره اما الان اونم دیگه سانسور نمیشه

یادم اومد و... و...

حالا سوال من اینه اگر اینا از دستوراته اسلامه پس چرا عوض شده چرا چند ساله پیش گناه بوده حالا دیگه نیست؟
اگرم دستوراته اسلام نیست پس چرا تحمیل میشه؟
واقعا با ساز کی باید رقصید؟

ensan1

عضو جدید
دستور رو ارباب و پادشاه به رعیت میده
خدا که پادشاه و ارباب انسان ها نیست که بخواد دستور بده ،رابطه بین انسان و خدا در اسلام یه چیز دیگه است
می بینید همین کلمه "دستور" چقدر تو تلویزیون تکرار میشه،که از فونداسیون(با توجه به هم رشته بودن گفتم:biggrin:) اشتباهه

هر افراطی تفریط هم به دنبال خودش میاره

پیشنهاد میکنم با ساز خودتون و دانایان مقبول برقصید....

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یکدفعه یادم اومد که میگند زن وقتی داره نماز میخونه نباید صداش را نامحرم بشنوه ......حالا فرق قرآن با نماز یا تلاوتش چیه خدا میدونه

یادم اومد که تا همین چند سال پیش تو سینمای خودمون گردن خانوما نباید پیدا میشد اما الان گردن از حجاب حذف شده و براحتی نشون داده میشه

یادم اومد که تا همین چند وقت پیش که تو فیلمای قدیمی مثلا ماله 3 سال پیش میتونید ببینید که پای خانومهای خارجی سانسوره اما الان اونم دیگه سانسور نمیشه

یادم اومد و... و...

حالا سوال من اینه اگر اینا از دستوراته اسلامه پس چرا عوض شده چرا چند ساله پیش گناه بوده حالا دیگه نیست؟

شما رو نمیشناسم!
اما مهم ترین دلیل برتری دین اسلام و جاودانه بودنش در این است که !

نسبت به زمان و وابسته مکان و شرایط خیلی از قوانین حتی تا 180 درجه تغییر می کنن!

اینجا جاش نیست وگرنه چنتا مثال هم می زدم!

*Essi*

اخراجی موقت

الان شما ناراحتین که چرا اسلام عزیز کامل اجرا نمیشه؟
یا اینکه ناراحتین چرا اجرا میشه؟

وقتی هرچی بهتون میگن و پشتش هم میگن خدا گفته مگه خدا بد شمارو هم میخواد، و همه وحشت برشون میداره و میگن نه، خدا سرور ماست ما بنده بدبخت و بی مقدارشیم.

با گذشت زمان هرچی بخوان میشه به خورد ملت ها داد، کافیه یک اهرم قدرتمند با قدرت قهریه بالا به نام خدا داشته باشی، هرکاری بخوای با عوام و حتی بسیاری از خواص بکنی.

ensan1

عضو جدید
شما رو نمیشناسم!

منظورتون رو نفهمیدم !جدی بود یا به طنز گفتید؟! چیزی که میگید درسته اما نه در مورد حجاب...

آخرین ویرایش:

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
منظورتون رو نفهمیدم !جدی بود یا به طنز گفتید؟!

جدی بود

شما اینو نمی دونستین که دینی که قرار هست دین جاودان باشه

یکسری از قوانینش رو می تونن نسبت به شرایط و... تغییر بدن!

یه مثال سادش زمان امام رصا بود که یادم نمیاد

اونایی که مد نظرم هست رو بچه های اینجا جنبشو ندارن که بگم!

onia$

دستیار مدیر تالار مدیریت

یادم اومد و... و...

تو مملکت ما هرچی به نفعشون باشه و مناسب زمان خودشون بدونن میشه جزو اسلام و باید رعایت بشه
نباشه هم تحمیل میشه

arghavantree

عضو جدید
تو مملکت ما هرچی به نفعشون باشه و مناسب زمان خودشون بدونن میشه جزو اسلام و باید رعایت بشه
نباشه هم تحمیل میشه

ممنون سونیا جان مثل اینکه فقط شما منظور من را درست فهمیدی.

حرف منم همینه چرا باید هر طوریکه دوست دارند اسلام را برامون تفسیر و تعیین تکلیف کنند؟

چرا هر دفعه کوک این ساز عوض میشه

حرف اصلیه من سر اسلام نیست چون هم خدا را قبول دارم هم اسلام واقعی را و هم دستوراتش را

اما چرا گناه تو مملکته ما هر روزی یک شکله ....تغییر شکل میده

*Essi*

اخراجی موقت

حرف منم همینه چرا باید هر طوریکه دوست دارند اسلام را برامون تفسیر و تعیین تکلیف کنند؟

پس دوست دارین چه کسی اسلام رو براتون تفسیر کنه؟

اون مدینه فاضله ای که شما از اسلام در ذهنتون دارین چه ویژگی هایی داره؟

اتفاقا باید هزار بار خدارو شکر کنین اینا اسلام واقعی رو مثل افغانستان و عربستان توی پوشش و مسائل زنان و موسیقی و....اجرا نمیکنند.

arghavantree

عضو جدید
شما رو نمیشناسم!

ببخشید اما اینی که الان داریم میبینیم ربطی به اسلام نداره اسلام فقط یک پوششه برای توجیحش
اینکه اسلام دینیه که جاودانه است و با شرایط زمانه تغییر میکنه ربطی به این بحث نداره
چون من از مواردی مثال زدم که نباید تغییر کنه چون در مورد حجابه زنانه که همه میدونیم در اسلام در موردش چی گفته شده

arghavantree

عضو جدید
پس دوست دارین چه کسی اسلام رو براتون تفسیر کنه؟

اون مدینه فاضله ای که شما از اسلام در ذهنتون دارین چه ویژگی هایی داره؟

اتفاقا باید هزار بار خدارو شکر کنین اینا اسلام واقعی رو مثل افغانستان و عربستان توی پوشش و مسائل زنان و موسیقی و....اجرا نمیکنند.

نه ایران نه عربستان نه افغانستان هیچ کدوم اسلام واقعی درش نیست لااقل من که ندیدم همه یه جای کارشون میلنگه
کجای قرآن گفته زن باید روبنده بزنه؟

*Essi*

اخراجی موقت
نه ایران نه عربستان نه افغانستان هیچ کدوم اسلام واقعی درش نیست لااقل من که ندیدم همه یه جای کارشون میلنگه
کجای قرآن گفته زن باید روبنده بزنه؟

همونجایی که گفته زن باید با مقنعه و مانتو فوتبال بازی کنه.
قرآن خیلی از جاهاش احکام مد نظرش رو ساده گفته، حتی شیوه نماز خواندن و روزه گرفتن و.... در قرآن نیست.

پوشش مو هم نیست، فقط سخنی از جلباب اومده که هرکسی هر طور خواسته جلباب رو تفسیر کرده.

یکی گفته گردی صورت، یکی گفته نه جلباب یعنی سرتا پای زن بره پشت پرده، اینا همش تفسیره.

توی اسلام واقعی که شما مدعی اش هستین حتی سابقه برگزاری کوچکترین انتخاباتی نداریم، همین سیستم عربستان امروزی.

انتخبات در ایران حتی به همین شکل فرمالیته اش، یک لطف بزرگه که اینا دارن میکنند و کاملا غیر اسلامیه، چون مسلمان موظف به اطاعت از اولی الامرش هست.
اولی الامر هم در انتخابش مردم نقشی نداشته و ندارند.

عرب ها خیلی بهتر هم قرآن رو میفهمند هم حقیقت دین خودشون رو، ما همیشه کاسه داغ تر از آش بودیم !!!

sahar hosseiny

عضو جدید
عزیزم مجبور نیستی با ساز اینا برقصی میتونی شنونده باشی میدونی اینا ساز زدن بلد نیستن وقتی کوک سازشون درمیره دیگه نمیتونن مثل اول کوکش کنن.

Paydar91

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
اینا چی میگن مقتضی به زمانند یه چیز توی همین مایه ها...
یه زمان بیلیارد و شطرنج هم حرام بود...
من که کاری رو خودم فکر کنم درسته انجام میدم به بقیه هم کار ندارم...
ما که عروسک خیمه شب بازی نیستیم...

*Essi*

اخراجی موقت
اینا چی میگن مقتضی به زمانند یه چیز توی همین مایه ها...
یه زمان بیلیارد و شطرنج هم حرام بود...
من که کاری رو خودم فکر کنم درسته انجام میدم به بقیه هم کار ندارم...
ما که عروسک خیمه شب بازی نیستیم...

چرا اتفاقا عروسک خیمه شب بازی هستیم، ولی عروسک گردان های ما یا برای ما به دلیل باورهامون قابل اعتمادند یا باور نداریم دارن مارو بازی میدن.

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بازم ازین بحثای اب دوغ خیاری.
هر دوطرف فکر میکنن همه چیز دونن.
اسلام چی ؟کشک چی؟مگه هر کی خودش گفت من نماد اسلامم باید قبول کرد.؟اگه اینقدر ساده لوحید که الام اینا رو پذیرفتید باید به سازشونم برقصی

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ببخشید اما اینی که الان داریم میبینیم ربطی به اسلام نداره اسلام فقط یک پوششه برای توجیحش
این تیکش تفسیر باه برای اقا اسی!

اینکه اسلام دینیه که جاودانه است و با شرایط زمانه تغییر میکنه ربطی به این بحث نداره
پس به چی ربط داره؟ شما از همین تغییرات سخن به میان اوردین دیگه!

چون من از مواردی مثال زدم که نباید تغییر کنه چون در مورد حجابه زنانه که همه میدونیم در اسلام در موردش چی گفته شده
تو تپیک همسایه اسی توصیح داد موصوع جلباب رو فکر کنم اگر اشتباه نکنم

اتفاقا حجاب هم تغییر می کنه! شاید چند روز دیگه اگر شد که نمیه چون دوستان جنبشو ندارن با مثال و... توصیح میدم!

تا یه مدت دیگه به کل حجاب حذف میشه ! و....

کسی حاصر هست شرط ببنده من 51 درصد به این حرفم اعتقاد دارم!

arghavantree

عضو جدید
بیخیال منظورمو یه جور دیگه گرفتند بعضیها

دعوا دارند انگار

هی روزگار....................

Sparrow

مدیر تالار مهندسی هوافضا
مدیر تالار

یادم اومد و... و...

سلام،
دستورات اسلام رو چه کسی تعیین می کنه؟ خدا و اسلام و کتاب الهی یا صدا و سیما و یه سری آدم که هر روز روی یک پاشنه می چرخن؟ سوالتون رو اگر به این شکل مطرح می کردید بهتر بود، اگر اسلام اینها رو میگه، پس اینها چی میگن؟ واقعیتش، من اول که عنوان تاپیک رو دیدم فکر کردم سوال در مورد موسیقی هست! :D
شما نه به ساز صدا و سیما کار داشته باش نه به ساز دیگران. ببین مرجع تقلیدت چی می گه. بعضی از علما با صدا و سیما و مسائل اون مشکل دارن. صدا و سیما برای این که بتونه با شبکه های ماهواره ای رقابت کنه، هر روز داره خط قرمزها رو عقب تر میبره اما برای یه مرجع تقلید، خط قرمز فرامین خداست.
یکی رو به عنوان مثال میارم:

در خصوص شنيدن و گوش دادن به نوارهاي مجاز، چنين استفتا شده است:
گوش دادن به نوارهايي که توسط وزارت ارشاد يا حوزه هنري سازمان تبليغات اسلامي تهيه مي‌شود و از نظر آنان مجاز است، چه حکمي دارد؟
اکثر مراجع تقليد در پاسخ اين استفتا فرموده‌اند: اگر مشتمل بر غنا و موسيقي لهوي باشد، حرام است.
و مقام معظم رهبري چنين مرقوم داشته‌اند:
«اگر فيلم‌ها يا نوارها به نظر مکلّف عرفاً مشتمل بر غنا يا موسيقي مطرب و لهوي مناسب با مجالس لهو و گناه باشد، توزيع و عرضه آنها و همچنين ديدن و گوش دادن به آنها براي او جايز نيست و مجرد تأييد برخي از ادارات مربوطه، زماني که مکلف در تشخيص موضوع با نظر تأييد کنندگان مخالف است، دليل شرعي براي جواز محسوب نمي‌شود». (منبع)
یا قضیه نشان دادن تصویر حضرت ابالفضل در سریال مختارنامه و جبهه گیری شدید برخی از مراجع. اینها نشون میده که هر تصویر، صوت و عملی از سوی صدا و سیما الزاماً مورد تایید دین و مراجع نیست.

.:ارمیا:.

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز

یادم اومد و... و...

عزیز دل انگیز!مگه تلویزیون و صدا و سیما مرجع تقلید ما هستند که بخوایم به سازشون گوش بدیم و در ادامه حتی برقصیم؟!!!
ما میتونیم امیدوار باشیم که حداقل اسما در جمهوری به ظاهر اسلامی به سر میبریم!!
شما یه نمونه از عملکرد صدا و سیما رو بیاب که اسلامیزه شده باشه...
تازه الان بهتر شده به نظرم....نگاهی به عملکرد عزیزان ارشادی در دهه ی 80 بندازی متوجه میشی که کمپلت داشتن اونوری میرفتن و اسلام جدیدی به خورد ملت میدادن!
الان شما به ساز احدی نرقص...خصوصا اگه اون احد صدا و سیما باشه...

بانو امین

مدیر تالار اسلام و قرآن
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
شما به ساز خدا برقص عزیزم نه به ساز تلویزیون... اینا که هر روز یه فیلمی دارن...

sabahat

عضو جدید
کاربر ممتاز
حالا نگیم حجاب حذف میشه...میتونیم بگیم دیگه باحجابا نمیتونن تو مملکت فعالیت کنن!(برعکس اون چیزی که بیشتر مردم میگن!)

ای بابا دنیا به سر خوبا می چرخه..

صاحب حجاب خانم فاطمه زهرا س هستند، خودشون هم هوای همه باحجابارو دارند.......اتفاقا همیشه جای حرف واسه اون کسی که حجاب (حیا) داره وجود داره....

یه ذره فک کنید....

.:ارمیا:.

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
ای بابا دنیا به سر خوبا می چرخه..

صاحب حجاب خانم فاطمه زهرا س هستند، خودشون هم هوای همه باحجابارو دارند.......اتفاقا همیشه جای حرف واسه اون کسی که حجاب (حیا) داره وجود داره....

یه ذره فک کنید....
بله در اون شکی نیست!!ولی اگه همش اینطوری فکر کنیم باید بگیم دنیا دست خداست پس چرا الان دنیا انقدر جهنمه؟!!
بعدشم شما تهران نیستی ببینی امثال ماها چی میکشیم...مباحث مهدویت همشون اشاره کردن به جاهلیت دوم...اینم همونه!!!
حرف شما مثل اینه که بگیم بابا صدر اسلام سایه ی پیامبر رو سر عمار و سمیه و بلال بوده...خب بوده ولی شری هم در کار بوده!
یه مثال میزنم با آدرس:
یه نفر در آموزشگاه سفیر میدان اول صادقیه(به عمد آدرس میدما!) به جرم!!!چادری بودن و هماهنگ نبودن با سایر تیچرها!به طور غیر مستقیم از فریضه ی تدریس اخراج میشه!
این است....اگه الگویی چون خانوم فاطمه ی زهرا نبود اون یارو باید تاحالا خودشو میکشت!!
جامعه داره بد جایی میره...قبول کنید!

پ.ن:من خودم چادریم...عاشقشم هستم...جلوی احدیم سر خم نمیکنم،سرمو بالا میگیرم با چادر راه میرم...پرواز میکنم...منظور من جامعه است که فقط اسم جمهوری اسلامی رو یدک میکشه،وبعد مشاهده میشه که همچین موسساتی وجود دارن که...!!یه لحظه این وضعیت رو با آرمانهای انقلاب مقایسه کن!

آخرین ویرایش:

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
عزيزم اگه بخواي با ساز اينا برقصي تا عمر داري بايد برقصي........