گفتگوی مرتبط با دروس برق،برنامه ریزی تحصیلی و کنکور کارشناسی ارشد 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

maryaser

عضو جدید
سری برق برگزار می کند...

کاربردی ترین همایش رایگان کارشناسی ارشد مهندسی برق در مشهد...
با حضور کلیه اساتید برجسته سری برق و دانشجویان ممتاز دانشگاه های مشهد...

زمان: چهارشنبه 5 تیر ماه 1392 ساعت 11:30
مکان: بلوار تلویزیون ، سالن همایش های ساپکو

همین امروز تماس بگیرید ....
0511-8465049 و 8403459-0511
poster hamayesh2.jpg

hassan javi

عضو جدید
سلام دوستان
من رشته ام مکانیکه میخواستم کلاس کنترل بچه های برق شرکت کنم ولی بین دو تا از استادها موندم به نظرتون کلاس استاد ابویی بهتره یا استاد سجادیان؟؟

saj2607

عضو جدید
برگزاری کلاسهای ارشد نصیر در شیراز با اساتید تهران زرگر-کریمی-تقدسی-با حضور اساتیداشرفیان و......دانش نوین شیراز+++++++++++همایش چهازرشنبه همین هفته با حضور اساتید..با نصیر تهران یا موسس ه دانش نوین شیراز تماس بگیرین

پویان ط

عضو جدید
با سلام خدمت سلاطین kvl و kcl .توی این چند سالی که در باشگاه بودم حقیقتا چیزهای زیادی یاد گرفتم و اطلاعات زیادی رو در رشته خودم در این تالار پیدا کردم که هنوزم به کارم میاد.قرار هست به زودیمشغول کاری خواهم شد که برای آینده علمی من خیلی مهم هستکارهای حول اون وقت خیلی زیادی رو از من میگیره.من به Ice Man عزیز قول همکاری حداقل 6 ماهه رو داده بودم ولی چه کنم که این کار به یکباره به من پیشنهاد شد و چون بسیار برای من مهم هست نمیتونم رهاش کنم.لذا همینجا از ادامه کار به عنوان دستیار مدیر تالار کنکور و تحصیلات تکمیلی استعفا داده و امیدوارم که مدیران و دوستان عزیز بنده رو درک کنند و از کارهایی که در این مدت برای نظم دهی به تالار انجام دادم راضی بوده باشند.سوالات آزمون اول تا حدود زیادی طراحی شده و مشکلی بابت اولین آزمون وجود نخواهد داشت.ادامه اجرای آزمونهای آزمایشی رو به آیدین عزیز که ایده اصلی رو هم خودش داده بود میسپرم و امیدوارم اگر در آزمون اول استقبال انجام بشه ادامه آزمون ها رو با قدرت تمام و سوالات بکر با همون تیم قبلی (به جز من) اجرا کنه.
انشاالله همگی دوستان راه درست را انتخاب نموده و با برنامه ریزی و یک هدف روشن به خواسته های خودشون جامه عمل بپوشونن.انشاالله مدیران تالار یک فرد شایسته رو به عنوان دستیار بعدی انتخاب کنند
موفق و موید باشید
با احترام
سلام گفته بودی بعد کتاب مومن زاده تقدسی پیشنهاد میشه.خود تقدسی تو سایتش گفته یکی از این دو کتابو بخونید.نظرت چیه. با تشکر.

mrfootball

عضو جدید
سرفصل های جدید طرح سوال و مواد امتحاني آزمون ارشد برق توسط شورای عالی برنامه ریزی اعلام شد.

بررسی سیستم های قدرت 1 هم که از ترم آینده با نام (تحليل سيستم هاي انرژي الكتريكي 1) که همون بررسیه یکه ولی آپدیت ها و سرفصل های جدید رو دریافت کرده! البته این این طرح بطور آزمایشی تو بعضی از دانشگاها مثل شریف این ترم اجرا شد و اونجا دانشجوها بجای بررسی 1 ، تبدیل انرژی 1 خوندن!
سرفصل های جدید درس بررسی سیستم های قدرت هم شامل بحث های کنترلی و ‫ﻣﻘﺪﻣﻪ اي ﺑﺮ ﺑﺎزار ﺑﺮق و ﺧﺼﻮﺻﯽ ﺳﺎزی میشه!!
  • . ﻣﺮﮐﺰ ﮐﻨﺘﺮل اﻧﺮژي شامل( ﻣﺮوري ﺑﺮ وﻇﺎﯾﻒ ﻣﺮﮐﺰ ﮐﻨﺘﺮل اﻧﺮژي ﺷﺎﻣﻞ ﭘﺨﺶ ﺑﺎر، ﻣﻼﺣﻈﺎت ﭘﺎﯾﺪاري، ﺗﺨﻤﯿﻦ ﺣﺎﻟﺖ، ﺣﻔﺎﻇﺖ، آﻧﺎﻟﯿﺰ‬ ‫ﺷﺮاﯾﻂ اﺿﻄﺮار ‪ AGC ،OPE‬‬)
  • . ﻣﻘﺪﻣﻪ اي ﺑﺮ ﺑﺎزار ﺑﺮق و ﺧﺼﻮﺻﯽ ﺳﺎزي‬

فک کنم بچه های شریف به جای ماشین هستش که تبدیل انرژی پاس میکنن!
شاید هم من دارم اشتباه میکنم و شما دُرُس میگی.
در کل این حرفا مهم نیس،بحث الان اینجا اینه که اگر قراره تغییری در کنکور 93 اعمال بشه سازمان سنجش باید رسماً اعلام کنه.نمیشه که هر کی از راه میرسه برای ما تصمیم بگیره!
حقیقتاً این انصاف نیست .
برای مثال بنده گرایش قدرت هستم.در دانشگاه وقتی مغناطیس پاس کردم،سرفصلی بنام"ﻣﯿﺪان ﻫﺎي ﻣﺘﻐﯿﺮ ﺑﺎ زﻣﺎن و ﻣﻌﺎدﻻت ﻣﺎﮐﺴﻮل" (که به تازگی اضافه شده) رو نداشتیم و کلاً تدریس نشد!
دیگه بگذریم از سرفصل های جدید درس بررسی که نمیدونم از کجا درآوردن!!!
الان تکلیف من چیه؟!
ما دروس دانشگاهیمون رو طبق سرفصل های قدیمی پاس کردیم(و اساتید هم طبق سرفصل های قدیمی تدریس کردن) و باید کنکورمون هم مثل سال های قبل باشه.
چه گیری کردیما!

alidodar1

عضو جدید
فک کنم بچه های شریف به جای ماشین هستش که تبدیل انرژی پاس میکنن!
شاید هم من دارم اشتباه میکنم و شما دُرُس میگی.
در کل این حرفا مهم نیس،بحث الان اینجا اینه که اگر قراره تغییری در کنکور 93 اعمال بشه سازمان سنجش باید رسماً اعلام کنه.نمیشه که هر کی از راه میرسه برای ما تصمیم بگیره!
حقیقتاً این انصاف نیست .
برای مثال بنده گرایش قدرت هستم.در دانشگاه وقتی مغناطیس پاس کردم،سرفصلی بنام"ﻣﯿﺪان ﻫﺎي ﻣﺘﻐﯿﺮ ﺑﺎ زﻣﺎن و ﻣﻌﺎدﻻت ﻣﺎﮐﺴﻮل" (که به تازگی اضافه شده) رو نداشتیم و کلاً تدریس نشد!
دیگه بگذریم از سرفصل های جدید درس بررسی که نمیدونم از کجا درآوردن!!!
الان تکلیف من چیه؟!
ما دروس دانشگاهیمون رو طبق سرفصل های قدیمی پاس کردیم(و اساتید هم طبق سرفصل های قدیمی تدریس کردن) و باید کنکورمون هم مثل سال های قبل باشه.
چه گیری کردیما!

حق با شماست تبدیل انرژی اسم یکی از فصل های ماشین 1 هستش. تو دانشگاه شریف این ترم اسم بررسیو گذاشتن تحلیل انرژی 1 هستش(تو پست قبلی اشتباها نوشتم تبدیل انرژی)
من این درس رو این ترم تو دانشگاه آزاد تهران جنوب با دکتر حقی فام داشتم ولی یه تعدادی از دوستام با دکتر خردمندی استاد دانشگاه شریف برداشته بودن که ایشون تو کلاس بهشون گفته بود تو شریف دارن بجای بررسی تحلیل انرژی درس میدن که همون بررسیه ولی کاملتر شده.
با این حال اگه درباره بررسی و تغییراتش سوالی دارین میتونین به وبسایت دکتر مرتضی خردمندی مراجعه کنین که اونجا ایمیلشم نوشته و خودتون میتونین سوالاتتون رو ازشون بپرسین (داخل سایت هم تو منوی کشویی برای دانشگاه شریف نوشتن تحلیل انرژی 1 و برای دانشگاه آزاد نوشتن بررسی سیستم 1)
www.kheradmandi.com

در مورد الکترومغناطیس هم بدلیل اینکه سرفصل هاش خیلی زیاده تو خیلی از دانشگاه ها وقت نمیکنن وارد قسمت مغناطیس بشن و نهایتا تا لاپلاس پوآسن یا روش تصویر درس میدن ،ولی خدا رو شکر به ما تا انتهای گشتاور های مغناطیسی گفتنو این قسمت هم که جدید گذاشتن اصلا از سرفصل های الکترومغناطیس نبوده و در درسی بنام میدان ها و امواج که فقط بچه های مخابرات دارن تدریس میشه.من نمیدونم که چه فکری کردن که این قسمت هم به مغناطیس اضافه کردن ولی هرچی باشه در کل ادامه الکترمغناطیس به حسای میاد و برای مطالعش میتونین به فصول 7 تا 10 کتاب چنگ مراجعه کنین (تجربه یکی از دوستای مخابراتیم تو دانشگاه این بوده که میدان کلا از مغناطیس آسونتره و ایشون مغناطیس رو 18.5 و میدان رو 20 شدن با یک استاد و به نظر من زیاد نباید از این بابت نگران بود)
از طرفی اگر بخوان امسال تغییرات رو اعمال کنن چون سال اولی میشه که این سرفصل اضافه شده به دلایلی مثل نبود نمونه تست برای برق و... سوالاش رو بسیار آسون و آبکی میدن (درحد حدسوالای سال اول بررسی 84)

آخرین ویرایش:

rezarst1911

عضو جدید
سلام دوستان
کسی جزوه ای برای الکترومغناطیس داره ؟
اگر دارید لطفا آپلود کنید برای ماهایی که نمیتونیم بریم کلاس.
:confused:

gelayol joon

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان...راستش چند تا پیشنهاد و توصیه دارم....

.
.
.
راستی دوستان یه پیشنهاد دارم دو تا تاپیک جدا گانه بزنیم اگه موافق بودید...
یکیش واسه روزایی باشه که هر کی ناامید میشه بیاد اون جا و بقیه یکم کمش کنند و بهش روحیه بدند و بدونیم این موارد برای هممون هست...درست مثل همین الان که خودم خیلی ناامید شدم بنا به دلایلی....
سلام.
این تاپیکی که میگید کجا هست و عنوانش چی هست. من واقعا نمیدونم با انرژی منفی هایی که از اطرافیان بهم میرسه چجور مبارزه کنم. از وقتی شروع کردم برای کنکور بخونم همه بهم حساس شدن. خدا نکنه یه جا یه اشتباهی کنم سریع میگن کنکورتم همینجوری میخوای بدی؟! نمیدونم این مسائل برا همه هست آیا ؟اونوقت چه کار میکنن؟

مهتاب 8797

عضو جدید
سلام دوستان
کسی جزوه ای برای الکترومغناطیس داره ؟
اگر دارید لطفا آپلود کنید برای ماهایی که نمیتونیم بریم کلاس.
:confused:

جزوه پارسه تو اینترنت هس سرچ کنی پیدا می کنی...اگه سخته واستون ایمیلتو بده واست بفرستم...من ازش راضی ام خوب توضیح داده...

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام.
این تاپیکی که میگید کجا هست و عنوانش چی هست. من واقعا نمیدونم با انرژی منفی هایی که از اطرافیان بهم میرسه چجور مبارزه کنم. از وقتی شروع کردم برای کنکور بخونم همه بهم حساس شدن. خدا نکنه یه جا یه اشتباهی کنم سریع میگن کنکورتم همینجوری میخوای بدی؟! نمیدونم این مسائل برا همه هست آیا ؟اونوقت چه کار میکنن؟

واکنش اطرافیان به شما تا حدودی تقصیر خود شماست! اگر شخصیت مستحکمی داشته باشید هیچ وقت کسی این حرفها رو به شما نخواهد زد.اگر کسی این حرفها رو به من میزد همون بار اول طوری دماغش رو میسوزوندم که دفعه بعد جز سلام کردن کاری باهام نداشته باشه.این که من توی اون مقاله در بهمن ماه در وبلاگم گفتم کنکور فقط درس نیست و باید روح قوی داشت همین بحث ها منظورم بود.اگر قرار باشه به هر بادی بلرزید باید از الان یه فکری به حالش بکنید.

rezarst1911

عضو جدید
جزوه پارسه تو اینترنت هس سرچ کنی پیدا می کنی...اگه سخته واستون ایمیلتو بده واست بفرستم...من ازش راضی ام خوب توضیح داده...

ممنون کتابشو دارم .
اونی که تو نت هستش کامل نیست یا من کاملشو پیدا نکردم.
منظورم جزوه کلاسی ارشد مغناطیس هستش .کسی نداره ؟

rezarst1911

عضو جدید
سلام.

جوابشون رو با بی محلی بده یا دیدی خیلی دخالت میکنن بگو خودتو چی شدید. کم نیار
اصلا لازم نیست کسی بدونه داری چه کار میکنی کسی پرسید بگو بیکاری
:biggrin:;)

پویان ط

عضو جدید
حق با شماست تبدیل انرژی اسم یکی از فصل های ماشین 1 هستش. تو دانشگاه شریف این ترم اسم بررسیو گذاشتن تحلیل انرژی 1 هستش(تو پست قبلی اشتباها نوشتم تبدیل انرژی)
من این درس رو این ترم تو دانشگاه آزاد تهران جنوب با دکتر حقی فام داشتم ولی یه تعدادی از دوستام با دکتر خردمندی استاد دانشگاه شریف برداشته بودن که ایشون تو کلاس بهشون گفته بود تو شریف دارن بجای بررسی تحلیل انرژی درس میدن که همون بررسیه ولی کاملتر شده.
با این حال اگه درباره بررسی و تغییراتش سوالی دارین میتونین به وبسایت دکتر مرتضی خردمندی مراجعه کنین که اونجا ایمیلشم نوشته و خودتون میتونین سوالاتتون رو ازشون بپرسین (داخل سایت هم تو منوی کشویی برای دانشگاه شریف نوشتن تحلیل انرژی 1 و برای دانشگاه آزاد نوشتن بررسی سیستم 1)
www.kheradmandi.com

در مورد الکترومغناطیس هم بدلیل اینکه سرفصل هاش خیلی زیاده تو خیلی از دانشگاه ها وقت نمیکنن وارد قسمت مغناطیس بشن و نهایتا تا لاپلاس پوآسن یا روش تصویر درس میدن ،ولی خدا رو شکر به ما تا انتهای گشتاور های مغناطیسی گفتنو این قسمت هم که جدید گذاشتن اصلا از سرفصل های الکترومغناطیس نبوده و در درسی بنام میدان ها و امواج که فقط بچه های مخابرات دارن تدریس میشه.من نمیدونم که چه فکری کردن که این قسمت هم به مغناطیس اضافه کردن ولی هرچی باشه در کل ادامه الکترمغناطیس به حسای میاد و برای مطالعش میتونین به فصول 7 تا 10 کتاب چنگ مراجعه کنین (تجربه یکی از دوستای مخابراتیم تو دانشگاه این بوده که میدان کلا از مغناطیس آسونتره و ایشون مغناطیس رو 18.5 و میدان رو 20 شدن با یک استاد و به نظر من زیاد نباید از این بابت نگران بود)
از طرفی اگر بخوان امسال تغییرات رو اعمال کنن چون سال اولی میشه که این سرفصل اضافه شده به دلایلی مثل نبود نمونه تست برای برق و... سوالاش رو بسیار آسون و آبکی میدن (درحد حدسوالای سال اول بررسی 84)

یاد دکتر خردمندی بخیر فوق العاده بود فرانسوی هم برامون صحبت میکرد سال 82 به عنوان جوانترین استاد شریف اونجا درس داده

پویان ط

عضو جدید
واکنش اطرافیان به شما تا حدودی تقصیر خود شماست! اگر شخصیت مستحکمی داشته باشید هیچ وقت کسی این حرفها رو به شما نخواهد زد.اگر کسی این حرفها رو به من میزد همون بار اول طوری دماغش رو میسوزوندم که دفعه بعد جز سلام کردن کاری باهام نداشته باشه.این که من توی اون مقاله در بهمن ماه در وبلاگم گفتم کنکور فقط درس نیست و باید روح قوی داشت همین بحث ها منظورم بود.اگر قرار باشه به هر بادی بلرزید باید از الان یه فکری به حالش بکنید.
سلام.سوال من درباره سیگنال رو دیدی.مهندس تقدسی میگه از رو دو منبع نخونید.

gelayol joon

عضو جدید
کاربر ممتاز
من فقط گفتم اطرافیان و اسمی از شخص نبردم.چون فکر میکردم شخصش مهم نیست وبیشتر نحوه مدیرت کردن روحیه خود آدم مهمه وگرنه جواب مردم رو میشه داد ...این حرفهارو مادرم بهم میزنند چجوری این کارو کنم مادرمه باید احترامشو کنم.
وگرنه با دوستان و اطرافیان شخصیتم جوری هست که کسی نتونه اظهار نظر کنه در مورد کارام .در ضمن دوست و آشنا رو میشه حذف کرد اما خانواده رو نه!
طرف ابیاری گیاهان دریایی واحد شاه وزوزک قبول میشه آنچنان خانواده به بچش افتخار میکنن و پزشو میدن بعد مادر منم میاد همچین آدمایی رو به رخ من میکشه! خوب من اگه میخواستم این جور چیزا که با سوت زدنم میتونستم برم ولی خودم نخواستم چون اهدافم بالاتر از این حرفها بود از طرفی برای رسیدن به اهداف بالا باید اراده وتلاش بالا داشت که من با اینم مشکلی ندارم ولی وقتی سرکوفت میزنند بهت آدم چیکار کنه یه وقتایی میگم نگا کن همه میرن دنبال هزار جور غلط کاری تو که میری دنبال درس باید از ترس سرکوفت شنیدن از مادرت حتی درس خوندنتم قایم کنی .آخه من چرا انقدر بدبختم
حرفتون در مورد روح قوی داشتن واقعا قبول دارم ولی نمیدونم چجوری ....

جوابشون رو با بی محلی بده یا دیدی خیلی دخالت میکنن بگو خودتو چی شدید. کم نیار
اصلا لازم نیست کسی بدونه داری چه کار میکنی کسی پرسید بگو بیکاری
:biggrin:;)
یه مدت بی صر و صدا میرفتم کتابخونه که اونم به مرحمت گزارشات یکی از آشنایان که تو کتابخونه بود لو رفت!

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان
من رشته ام مکانیکه میخواستم کلاس کنترل بچه های برق شرکت کنم ولی بین دو تا از استادها موندم به نظرتون کلاس استاد ابویی بهتره یا استاد سجادیان؟؟

اون زمانی که من پارسه میرفتم ابویی حل تمرین دکتر چاهد مطلق در پارسه بود و فوق العاده آدم آپدیت و با بار علمی بالایی بود.درس رو هم خیلی خوب توضیح میداد.دانشجوی دکتری دانشگاه شریف هم هست.اگر من بودم حتما ایشون رو انتخاب میکردم.

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من فقط گفتم اطرافیان و اسمی از شخص نبردم.چون فکر میکردم شخصش مهم نیست وبیشتر نحوه مدیرت کردن روحیه خود آدم مهمه وگرنه جواب مردم رو میشه داد ...این حرفهارو مادرم بهم میزنند چجوری این کارو کنم مادرمه باید احترامشو کنم.
وگرنه با دوستان و اطرافیان شخصیتم جوری هست که کسی نتونه اظهار نظر کنه در مورد کارام .در ضمن دوست و آشنا رو میشه حذف کرد اما خانواده رو نه!
طرف ابیاری گیاهان دریایی واحد شاه وزوزک قبول میشه آنچنان خانواده به بچش افتخار میکنن و پزشو میدن بعد مادر منم میاد همچین آدمایی رو به رخ من میکشه! خوب من اگه میخواستم این جور چیزا که با سوت زدنم میتونستم برم ولی خودم نخواستم چون اهدافم بالاتر از این حرفها بود از طرفی برای رسیدن به اهداف بالا باید اراده وتلاش بالا داشت که من با اینم مشکلی ندارم ولی وقتی سرکوفت میزنند بهت آدم چیکار کنه یه وقتایی میگم نگا کن همه میرن دنبال هزار جور غلط کاری تو که میری دنبال درس باید از ترس سرکوفت شنیدن از مادرت حتی درس خوندنتم قایم کنی .آخه من چرا انقدر بدبختم
حرفتون در مورد روح قوی داشتن واقعا قبول دارم ولی نمیدونم چجوری ....

یه مدت بی صر و صدا میرفتم کتابخونه که اونم به مرحمت گزارشات یکی از آشنایان که تو کتابخونه بود لو رفت!

شما باید با مادرتون صحبت کنید تا دیگه این رفتار رو انجام ندهند.
این مورد بیشتر در مورد دخترها رخ میده و از سوی مادرها.چون مادر و دختر با هم راحتتر هستند.با این وضعیتی که باهاش روبرو هستیم لیسانس حکم دیپلم رو داره و کار هم که میشه گفت نایاب هست.پس به ناچار باید ادامه تحصیل داد تا فرصتهای بهتری رو بدست بیارید.
این جور رفتارها نباید روی شما اثر بذاره هرچند میدونم کار سختی هست تحملش ولی باید تحمل کرد.

Joe_Bel

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سلام.سوال من درباره سیگنال رو دیدی.مهندس تقدسی میگه از رو دو منبع نخونید.

سلام
میدونم با آقا احسان بودی اما این سوال اینقدر تکراری بود که زورم اومد جواب ندم
خب، من آقای تقدسی به شدت قبولش دارم اما دیدگاه متفاوته ، آقای تقدسی به نظر بنده در اشتباه است چرا ؟ چون خودش یک استاد هستش و درسد کامل میدونه و یه کم در مورد کتاب راحتر نظر میده، من نظر و دیدگاه بچه ها برام مهمتره چون خودش همین امسال این راهو رفتن و وقتیم شروع کردن مثله خودمون بودن، اگر من دوباره وساه کنکور بخونم مطمئن باشید برای سیگنال 3 کتاب میخونم ، مومن زاده ، تقدسی و رضا کهن، و تست های تالیفی هم میخونم و چون درس جالب و روانیه حتما از هر کتاب چند بار میخونم این دیدگاه منه اما من اگر برای عموم صحبت کنم میگم دوتا کتاب بخونید

پویان ط

عضو جدید
دوست عزیز من یکبار یه پستی زدم و همه چیز رو برای شما شفاف توضیح دادم.هر طور که دوست دارید عمل کنید
بله گفتی.خیلی هم متشکرم ولی خود مهندس تقدسی گفت خوندن از رو دو منبع باعث سردرگمی میشه و همچنین گفته بود فرصت خوندن دو منبع به صورت خوب نیست.من نگفتم شما نگفتی.

پویان ط

عضو جدید
سلام
میدونم با آقا احسان بودی اما این سوال اینقدر تکراری بود که زورم اومد جواب ندم
خب، من آقای تقدسی به شدت قبولش دارم اما دیدگاه متفاوته ، آقای تقدسی به نظر بنده در اشتباه است چرا ؟ چون خودش یک استاد هستش و درسد کامل میدونه و یه کم در مورد کتاب راحتر نظر میده، من نظر و دیدگاه بچه ها برام مهمتره چون خودش همین امسال این راهو رفتن و وقتیم شروع کردن مثله خودمون بودن، اگر من دوباره وساه کنکور بخونم مطمئن باشید برای سیگنال 3 کتاب میخونم ، مومن زاده ، تقدسی و رضا کهن، و تست های تالیفی هم میخونم و چون درس جالب و روانیه حتما از هر کتاب چند بار میخونم این دیدگاه منه اما من اگر برای عموم صحبت کنم میگم دوتا کتاب بخونید
عزیزم اینطور که میگی باید درسا دیگه رو بذاریم کنار و کتابش رو هم بغل جوراب ها بذاریم http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/graduated.gif مگه چقدر وقت هست که ادم این همه کتاب بخونه یه دفعه دیدی سیگنالو مثل کنترل خیلی سخت دادن نصف زحمات بر باد میده

rezarst1911

عضو جدید
سلام دوستان من توی کنترل ضعیفم .
و توی ماشین میتونم بگم کارم خوبه اگر کسی میتونه کمکم کنه ممنون میشم .بهم پیام بده

Paydar91

کاربر ممتاز
سرفصل های جدید طرح سوال و مواد امتحاني آزمون ارشد برق توسط شورای عالی برنامه ریزی اعلام شد.
درس الکترومغناطیس بدلیل آسونی بیش از حدش سرفصل های درس میدان ها و امواج هم بهش اضافه کردن تا یه کم سخت بشه! ولی ظاهرا یادشون رفته درس میدان ها و امواج رو فقط بچه های مخابرات تو دوران کارشناسی پاس میکنن!
  • ﻣﯿﺪان ﻫﺎي ﻣﺘﻐﯿﺮ ﺑﺎ زﻣﺎن و ﻣﻌﺎدﻻت ﻣﺎﮐﺴﻮل شامل: ﻗﺎﻧﻮن ﻓﺎرادي و اﻟﻘﺎي اﻟﮑﺘﺮوﻣﻐﻨﺎﻃﯿﺴﯽ، ﺟﺮﯾﺎن ﺟﺎﺑﺠﺎﯾﯽ، ﻣﻌﺎدﻻت ﻣﺎﮐﺴﻮل ﺑـﺮاي‬ ﻣﯿﺪان ﻫﺎي ﻣﺘﻐﯿﺮ ﺑﺎ زﻣﺎن، ﺗﻮاﺑﻊ ﭘﺘﺎﻧﺴﯿﻞ اﻟﮑﺘﺮﯾﮑﯽ و ﻣﻐﻨﺎﻃﯿﺴﯽ، ﻣﻌﺎدﻟﻪ ﻣﻮج و ﻣﯿﺪان ﻫﺎي ﻫﺎرﻣﻮﻧﯿﮑﯽ، اﻣـﻮاج ﺻـﻔﺤﻪ اي در ﻣﺤـﯿﻂ ﺑـﺪون‬ ‫ﺗﻠﻔﺎت، اﻣﻮاج ﻋﺮﺿﯽ، ﻗﻄﺒﺶ ﻣﻮج، ﺗﻮان ﺣﻤﻞ ﺷﺪه ﺗﻮﺳﻂ ﻣﻮج و ﺑﺮدار ﭘﻮﯾﻨﺘﯿﻨﮓ، اﻧﻌﮑﺎس و اﻧﮑﺴﺎر اﻣﻮاج ﺻﻔﺤﻪ اي ﺗﺎﺑﺶ ﻋﻤـﻮدي و‬‫ﺗﺎﺑﺶ ﻣﺎﯾﻞ اضافات جدید در کنکور الکترومغناطیسه!
(متاسفانه هیچ کدوم از کتابهای الکترومغناطیس مهندسی موجود در بازار مبحث میدان رو پوشش نمیدن و فعلا تنها کتاب الکترومغناطیس کنکوری که این قسمت رو پوشش میده کتاب الکترومغناطیس مدرسان شریفه که فصل آخرش یعنی امواج الکترومغناطیسی شامل این مباحث میشه که تو کتاب نوشته جزو سرفصل های رشته برق نیست و فقط بچه های فیزیک باید بخونن ولی حالا میبینید که جزو سرفصل های رشته برق هم شده!)

آخه این چه وضعیه؟!من از بدشانسترین آدمام..........:(
امیدم به مغناطیس بود که................................از کجا اینارو بخونم و تسلط پیدا کنم؟!
واااااااااااااااااااااقعا ناراحت و ناامیدم.............................................

ضمن تشکر از دوستمون بابت اطلاع رسونیش...وقتی این پستو دیدم و نظرات بچه ها رو یاد کنکور دو سال پیش افتادم که زمزمه شده بودقراره سوال ها کاهش بیابه و از دو مرحله به یه مرحله کاهش پیدا کنه اون زمان هم بعضی ها چسبیدند به حاشیه ها و اخرش هم نتیجه ی خوبی نگرفتند....

دوستان یا اعمال نمیشه این تغییرات که چه بهتر
و اگه هم بشه مگه الان شما همه ی مباحث مثلا الکترو مغناطیس رو خوندید که الان این طوری حرف از غمگینی و ... میزنید...(این یعنی ول کردن اصل موضوع و چسبیدن به حاشیه)
ضمنا دوستانی که میگن بعضیا یادشون رفته که این درس رو فقط مخابراتی ها میخونند مثل این که قراره بعد این تغییرات این سر فصل ها توی درس الکترو مغناطیس درس داده بشه و اگه منظورتون برای بچه های امساله که این مبحثو نخوندند (درس مغناطیس کلا توی بیش تر دانشگاه ها مغناطیسش درس داده نمیشه و تا حد همون الکتریسیته تمومش میکنند این همه اساتید درس ندادند کلی سرفصل ها رو اینم روش ما که عادت کردیم پس چرا غصه )...

ضمنا کتاب اقای محمد رضا ایمانی دیباچه که برای رشته فیزیک نوشته شده تمامی این مباحث رو پوشش داده و تست های رشته ی فیزیک رو هم اورده و منم بهتون قول میدم اگه بخواد سوالی از این مباحث بیاد یا مشابه هموناست و یا از اون تست ها سخت تر نیست...توی کتاب مدرسان شریف هم که هست پس از این بابت نگران نباشید و اینو به فال نیک بگیرید
هر چند من راضی نیستم این طوری ولی مگه چند نفر از اونایی که میخوان امسال کنکور بدند اگه قرار بشه تغییرات اعمال بشه متوجه خواهند شد..اینم باعث میشه درصد مغناطیس بیش از پیش کمتر بشه و این به نفع شماها هستش و با زدن کم کم دو سه تست به ترازی میرسید در حد همون به قول بچه های این جا انفجار

Paydar91

کاربر ممتاز
سلام.
سلام دوست محترم
راستش هنوز این تاپیک زده نشده چون تازه اول راهیم ولی ایشالله اگه قسمت بشه در اینده این تاپیک با صحبت با مدیران زده خواهد شد...
خیلی ناراحت شدم معمولا همه بچه ها که درس میخونند یه حامی بزرگ به اسم خونواده دارند مخصوصا پدرو مادر و دعای اوناست که به نظرم باعث میشه شگفتی ها رقم بخوره ....
قطعا این مسایل برای همه نیست و خیلی ها هستند چون دارند درس میخونند پدر مادراشون بهشون نمیگن بالای چشمشون ابرو...ولی همیشه اونایی شگفتی ساز شدند که تحت فشار بودند و بهشون امیدی نبوده و میشند پدیده....
وقتی مادر شما هنوز با این که این قدر اطلاع رسانی شده و ... که بچه هاتون به هیچ وجه باکسی مقایسه نکنید ایشون این کار رو میکنند و ایشون با این سنشون این اخلاقو دارند و با توجه به وقت کمی که تا کنکور پیش رو داریم فکر کردن به این که بخواید شما مادرتون رو تغییر بدید یه اشتباه محضه چون هم نشدنیه توی این بازه ی کم و هم کلی انرژی بره و در تضاد با درس خوندن شماست ....
به نظرم بهترین کار اینه احترامشون رو حفظ کنید و به خدا بگید که با تموم این سختی ها دست از تلشا برنمیدارید باور کنید یه قدرتی بهتون داده میشه که حد نداره...
مثلا اگه بهتون میگن میخوای این جوری کنکور بدی...بگید اره میخوام این جوری کنکور بدم ...بقیش هرچی خدا بخواد همون میشه...
شما تلاش کنید شگفتی ساز بشید اون وقت میبنید چقدر برخورد اطرافیانمتون باهاتون فرق میکنه...اون قدر درگیر درس بشید که چیزی از این مسایل از ذهنتون رد نشه..
تریپ غم و غصه خوردن سبب میشه شما به مادرتون بگید اره من هیچی نبودم و شما درست پیش بینی میکردی...ولی اگه تلاش کنید وبه امید خدا موفق شید اون وقت شمایید که با عملتون نشون میدید کی اشتباه میکرد...

امیدوارم همیشه امیدتون پایدار باشه....
من خدا رو شکر همون چند روز یکم ناامید بودم اونم به خاطر نمره هام بود که به نظر خودم کم بود...دیدم با غصه که کاردرست نمیشه و با انرژِ دسوتان این جا اونو به کل فراموش کردم و دیگه اصلا سراغ پرتال دانشجوییم هم نمیرم ...
شما هر چی باعث میشه این طوری شید ازش دوری کنید...
در دریای حرفه ای درس خوندن غرق بشید.

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بله گفتی.خیلی هم متشکرم ولی خود مهندس تقدسی گفت خوندن از رو دو منبع باعث سردرگمی میشه و همچنین گفته بود فرصت خوندن دو منبع به صورت خوب نیست.من نگفتم شما نگفتی.

نه عزیز جان.به نظر من فرصت هست که شما هر منبع رو حتی 3 بار بخونی چه برسه به یکبار! باباجان من کتاب مهندس تقدسی رو اواخر مهر و اوایل آبان خریدم و تا کنکور 3 بار خوندمش.قبلش هم حدود 4 یا 5 بار کتاب مهندس مومن زاده رو خونده بودم.البته کتاب مهندس مومن زاده رو از زمان خرید فکر میکنم حدود 11 یا 12 بار خوندمش.
شما اگر بخوای میتونی هر کتاب رو دیگه 2 بار کامل با همه تستهاش بخونی.اینقدر به منابع گیر ندید بدجور ضرر میکنید،از من گفتن بود.تیر ماه شد هنوز درگیر منبع هستید. تعریف نمیخوام بکنم از خودم چون اصلا تعریفی نیستم ولی من سال پیش دقیقا توی همین تاریخ دروس ریاضی مهندسی و معادلات و سیگنال رو به طور کامل خونده بودمش گذاشته بودمش کنار و توی امتحانات ترمم بودم!!!

مهتاب 8797

عضو جدید
مهتاب جان سلام.برا سیگنال مومن زاده بهتره یا تقدسی

سلام.من خودم با توجه به تاپیکای دوستان اینجا کتاب خریدم.تجربه خودم:مومن زاده خیلی خوبهههههههههههه!!! من که عاشقشششششششششششش شدمممممممممممممممم.(تقدسی و نخریدم اگه وق شد اونو هم می خونم:smile:)ولی تقدسی رو هم بچه ها تعریف می کردن.تو پستای مختلف ببینی هس.اونایی که هر دو رو دیدن و خوندن گفتن ویزگی های هر کدوم چیه .ولی خودم مومن زاده می خونم.البته سیگنالم خوب نیس.(بعضی مطالبشو از دوستانم هم کمک می خوام تا توضیح کامل تری بدن).به نظر من با توجه به سطح علمی خودتون و راهنمایی دوستان درباره هر کتابو ویژگی هاش انتخاب کنین.ولی خب خود من تستای تقدسی که خودش تو وبسایتش می ذاره هم یه نگاه انداختم مفهومی و جالب بود.در مورد کتابش از دوستانی که خوندنش راهنمایی بخواه.البته من بانک تست مومن زاده رو هم خریدم.واسه انتشارات پورانه...فقط تسته ...ایشالله بعد یاد گرفتن کامل مفاااااااااااهیم:) احتمالا خیلی کمک کنه...(من خودم تو یونی درس خون نبودم واسه همین یه کم به توضیح مفاهیم بیشتر احتیاج دارم....)

و یه توصیه دوستانه که یکی از اعضای همین جا به من گفتن و منم به شما می گم.الان سوم تیره...اجازه ندین زمان خیلی بگذره و شما هنوز تو بند انتخاب کتاب واسه خوندن یا شروع باشین.تاپیک اینجا رو بخونین و با توجه به تجربه دوستان و شرایط خودتون از لحاظ سطح علمی برین سراغ خوندن...ایشااااااااااااااااااااله جزو رتبه برتراااااااااااااااااای سال بعد باشین:smile:و البته همه مووووووووون...بچه های برق باشگاه مهنسان مث یه خونوادن من که عاااااااااااشق همه تونم...ایشاللله همه رتبه هامون عااااااااااالی شه(با هم دعوا هم نکنیم)...

پویان ط

عضو جدید
سلام.من خودم با توجه به تاپیکای دوستان اینجا کتاب خریدم.تجربه خودم:مومن زاده خیلی خوبهههههههههههه!!! من که عاشقشششششششششششش شدمممممممممممممممم.(تقدسی و نخریدم اگه وق شد اونو هم می خونم:smile:)ولی تقدسی رو هم بچه ها تعریف می کردن.تو پستای مختلف ببینی هس.اونایی که هر دو رو دیدن و خوندن گفتن ویزگی های هر کدوم چیه .ولی خودم مومن زاده می خونم.البته سیگنالم خوب نیس.(بعضی مطالبشو از دوستانم هم کمک می خوام تا توضیح کامل تری بدن).به نظر من با توجه به سطح علمی خودتون و راهنمایی دوستان درباره هر کتابو ویژگی هاش انتخاب کنین.ولی خب خود من تستای تقدسی که خودش تو وبسایتش می ذاره هم یه نگاه انداختم مفهومی و جالب بود.در مورد کتابش از دوستانی که خوندنش راهنمایی بخواه.البته من بانک تست مومن زاده رو هم خریدم.واسه انتشارات پورانه...فقط تسته ...ایشالله بعد یاد گرفتن کامل مفاااااااااااهیم:) احتمالا خیلی کمک کنه...(من خودم تو یونی درس خون نبودم واسه همین یه کم به توضیح مفاهیم بیشتر احتیاج دارم....)

و یه توصیه دوستانه که یکی از اعضای همین جا به من گفتن و منم به شما می گم.الان سوم تیره...اجازه ندین زمان خیلی بگذره و شما هنوز تو بند انتخاب کتاب واسه خوندن یا شروع باشین.تاپیک اینجا رو بخونین و با توجه به تجربه دوستان و شرایط خودتون از لحاظ سطح علمی برین سراغ خوندن...ایشااااااااااااااااااااله جزو رتبه برتراااااااااااااااااای سال بعد باشین:smile:و البته همه مووووووووون...بچه های برق باشگاه مهنسان مث یه خونوادن من که عاااااااااااشق همه تونم...ایشاللله همه رتبه هامون عااااااااااالی شه(با هم دعوا هم نکنیم)...
بله عزیزم زمان مثل طوفان میگذره.هشتاد فحه اول کتاب تقدسی رو از سایتش دانلود کردم و خوندم. در مقایسه با مومن زاده مفهومی تر و کامل تره علت حجم بالای کتاب مومن زاده فونت بزرگ و فاصله بین خطوطه نه مطالبش.اگه تقدسی مثل مومن زاده می نوشت کتابش سه جلد میشد.بازم تشکر عزیزم

Paydar91

کاربر ممتاز
اندر بابا سیگنال .....
راستش در مورد سیگنال با وجود اقا احسان که درصد خوبی کسب کردند و راهنماییهاشون کارگشاست ترجیح میدادم چیزی نگم و لی منم نظرمو میگم شاید خالی از لطف نباشه....
.
.

من هم کتاب اقای تقدسی و هم کتاب اقای مومن زاده رو دارم و اون چیزی رو که از خوندن سرسری هر دود کتاب و خوندن عمیق هر دو فصل اول هر دو کتاب عایدم شده رو میگم....
کتاب اقای تقدسی:کتاب اقای تقدسی کتابی هستش که به نظرم چون ایشون میخوان در کلاساشون راحت باشند و از روی کتابشون تدریس کنند نوشته شده و این خودش هم یه مزیت داره و هم یه عیب و اما عیبش اینه که واسه کسایی که پایه ی خیلی ضعیف در این درس دارند شاید البته میگم شاید زیاد خوب نباشه واسه شروع و و مزیتش اینه که کتابی هستش که کلی نکته ی کنکوری توش هست که ادم میفهمه نه روش های سریع تری هم هست که ادم مثلا به جواب برسه ولی خب این موارد اثباتش نشده که حتما مطئنم ایشون اونا رو در کلاسشون اثبات میکنند و این طوری کتابشون رو کامل میکنند و من یه مثال عینی در اخر پستم بهتون میگم

کتاب اقایان مومن زاده و بخشی گلستانی:و اما این کتاب کاملا مشخصه که برای دانشجویان کتاب محور نوشته شده که از روی کتاب پیش برند و مثلا اگه ادم از روی یه کتاب دیگه خونده باشه میاد یه تست رو ببینه ایشون چطوری حل کردند زیاد متوجه نمیشه چون ایشون بر اساس درسنامه ی خودشون تست ها رو حل کردند و من اینو نپسندیدم شاید چون من یه طور دیگه سیگنال رو خوندم

و به طور کلی یه ایرادی که به کتاب اقای تقدسی هست اینه که تست ها همین طوری بدون ترتیب خاصی اومده و جواباش همون جا زیرش نوشته شده و در صورتی که کتاب اقایان مومن زاده و بخشی گلستانی این طوری نیست.
.
.
.یه مثال عینی...یه سوال هست که توی کنکور ازاد 90 هم اومده در اون جا دوره ی تناوب یک سیگنال کسینوسی گسسته که به توان دو رسیده رو خواسته خب:
در کتاب اقای تقدسی ایشون کاملا به صورت نکته وار گفتند این جور تست ها دوره ی تناوب ... رو بدست بیارید بعدش اگه مضرب 4 بود این میشه و اگه نبود اون میشه

خب همین مورد در کتاب اقایان مومن زاده و گلستانی کاملا اثبات شده و ایشون در کتابشون ابتدا به توان دو رسوندند و سپس یک به یک مقدار دهی کردند و دوره ی تناوب رو بدست اوردند
.
.
نتیجه:من چون سیگنال رو خیلی خوب خوندم و از نظر تشریح مشکل ندارم شکر خدا با کتاب اقای تقدسی مشکل ندارم و بر اسا اون میخونم و هر جا که مثل مثال فوق ایشون فقط بر اساس نکته یه چیز رو گفتند اگه خودم نتونم اثباتش کنم از روی کتاب اقایان مومن زاده و گلستانی نگاه میکنم و یه چیزایی تا حدود زیادی دستگیرم میشه
به هر حال من کتاب اقای تقدسی رو کنکوری تر میبینم و خیلی خوشم اومد
ببنید مثلا در تشخیص خواص دوستان صاحب نظر ترند ولی مثلا در مورد خواصی مثل خطی و حافظه دار بودن من اصلا نمیام مثلا الفا برابر کنم و ... این حرفا خیلی راحت میشه این خواصو چشمی تشخیص داد که این تشخیص با دو راه بدست میاد
یا اون قدر خودتون میخونید و به یه چیزایی میرسید ....
یا به کلاس کنکور میرید....
ولی بگم جزوه اقای دکتر شیرین ابادی مکمل خوبی میتونه در کنار کتاب اقای تقدسی باشه خیلی از مثلا پیدا کردن خاصیت ها و.. میتونید بعد خوندن کتاب اقای تقدسی به جزوه ایشون مراجعه کنید و خودتون بدون رفتن به هیچ کللاسی این لایه های مخفی رو کشف کنید....
..
...
....
حسن ختام این پستم که خیلی هم طولانی شد بگم که
مثلا من کتاب اقای کهن رو هم سر سری یه نگاه کردم و تفاوت زیادی ندیم با کتاب اقای تقدسی یه جورایی کتاب اقای تقدسی وقتی هست چرا اون...ادم بین خوب و خوب تر خوب تر رو انتخاب میکنه و این دلیلی بر بد بودن بقیه نیست...
ضمنا از من به شما وصیت
از اون جایی که خواص تبدیل فوریه و تبدیل لاپلاس و.... زیاده قطعا حفظ کردن جدا جد این ها کاری کاملا اشتباه و وقت گیره
کسی موفق هستش که بین تبدیل فوریه و سری فوریه پیوسته و تبدیل لاپلاس رابطه برقرار کنه که این رابطه در کتاب اقای تقدسی به چشم میاد.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا