[پروژه متره و برآورد]► ارائه و درخواست

yasser_eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
http://shegefti.persiangig.com/document/Post131/naghshe-Civil.mee.ir.zip

یک فایل شامل متره و برآورد یک پروژه ساختمانی مسکونی اسکلت فولادی شامل سه
طبقه با زیر بنای 375 متر مربع ( جمعا با احتساب کل سه طبقه ) دارای خرپشته می باشد.

این پروژه کامل بوده و دارای نقشه های معماری و اجرایی ، ریز متره و برآورد پروژه در قالب 3 فایل PDF می باشد.

این پروژه توسط دانشجوی دانشگاه آزاد واحد خرم آباد انجام شده است.

دانلود فایل ریز متره
دانلود فایل برآورد پروژه
دانلود فایل نقشه های معماری و اجرایی

VAHID33

کاربر فعال
درخواست پروژه متره

درخواست پروژه متره

سلام به همه بچه های انجمن
کسی نمی خواد به من یه پروژه متره بده. بد جوری لازم دارم.آخه این پروژه های داخل اینترنت تو خیلی ها ترم های قبل بردن. فرقی نمیکنه چند طبقه باشه.اگه کسی کمکم کنه یه جوری از خجالتش در میام.vahid863@yahoo.com
:cry::wallbash::crying:

آخرین ویرایش توسط مدیر:

sepehrkhosrowdad

مدیر بازنشسته
سلام آقا وحید!
من شاید بتونم کمکتون کنم، اما مردونه به 2تا سوالم باید جواب بدی:
1. چرا خودت انجام نمی دی؟!
2. چرا عمران می خونی؟!

omiyan

عضو جدید
ببخشید که میخوام اینو اینجا بنویسم شاید به خیلی از دانشجویان محترم بر بخوره و بگن که چون مشکل اونها رو ندارم خیلی درکشون نمیکنم اما به عنوان کسی که داره حدود 10 سال کار اجرایی میکنه و تا بحال مسئول دفتر فنی کارهاش هم بوده به همه شما عزیزان عرض میکنم قدم اول برای یادگیری متره و برآورد اینه که ساختمان را از پی و پی کنی در ذهنتون اجرا کنید و اونها رو مرحله به مرحله بر روی کاغذ بیارید و برای اینکه سر در گم نشید و رشته افکارتون پاره نشه پیشنهاد میکنم کتاب فهرست بها رو از صفحه اول باز کنید و کمی دقیق شروع به خواندن مطالب اون بکنید ، چیزهای جالبی پیدا میکنید که به حل مشکلات درسیتون هم کمک میکنه ، دومین مطلب اینکه برای یادگیری متره و برآورد بهترین پروژه کوچکترین پروژه اما کاملترین پروژه بهترین معلمه و اگه بهتون بر نمیخوره خیلی صریح باید بگم که اگه یک نمازخانه یا مسجد کوچک بین راهی و اگه صحبت بنده رو حمل بر بی ادبی نمیکنید حتی یک سرویس بهداشتی عمومی رو متره کنید از فونداسیون تا سقف و کاشیکاریو نما و ... متوجه میشید که در زمان خیلی کوتاه چیزهای زیادتری اید گرفتید تا اینکه زمان زیادی رو صرف متره ساختمون بزرگی بکنید که نقشه تیپ داره و فقط کلی زمان برای نوشتن مطالب تکراری ازتون میگیره ، من آماده ام که در تاپیکی که به اسم کمک برای متره ایجاد میکنم در حد توانم به شما دوستان و همکاران آینده کمک کنم >

SAW II

عضو جدید
درخواست پروژه برآورد

درخواست پروژه برآورد

سلام
دوستان اگر امکانش هست چند تا پروژه براورد از خانه های ببین 100 تا 150 متر اینجا قرار بدند
با تشکر از همگی

SAW II

عضو جدید
دوستان کسی نیست یک پروژه براورد داشته باشه؟
چقدر مهندس فعال اینجا ریخته !

middbox

کاربر بیش فعال
پروژه متره با زیر بنای 375 و 420 متر مربع اسکلت فلزی و بتنی ( به درخواست دوستان )

پروژه متره با زیر بنای 375 و 420 متر مربع اسکلت فلزی و بتنی ( به درخواست دوستان )

پروژه اول : فلزی

فایل شامل متره و برآورد یک پروژه ساختمانی مسکونی اسکلت فولادی شامل سه طبقه با زیر بنای 375 متر مربع ( جمعا با احتساب کل سه طبقه ) دارای خرپشته . این پروژه کامل بوده و دارای نقشه های معماری و اجرایی ، ریز متره و برآورد پروژه در قالب 3 فایل PDF می باشد. همچنین فایل Ecxel مربوط به ریز متره و برآورد رو قرار دادم فایل های Ecxel را Rename نکنید زیرا به هم مربوط اند و با تغییر پارامترها در برگه ریز متره ، شاهد محاسبه خود کار برآورد جدید خواهید بود. این پروژه توسط دانشجوی دانشگاه آزاد واحد خرم آباد انجام شده است.

لینک دانلودمتره اسکلت فولادی

پروژه دوم: بتنی

یک ساختمان چهار طبقه 16 واحدی با زیربنای 420 متر مربع اسکلت بتنی

دانلود فایل

پسورد فایل :

mahian90

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببخشید که میخوام اینو اینجا بنویسم شاید به خیلی از دانشجویان محترم بر بخوره و بگن که چون مشکل اونها رو ندارم خیلی درکشون نمیکنم اما به عنوان کسی که داره حدود 10 سال کار اجرایی میکنه و تا بحال مسئول دفتر فنی کارهاش هم بوده به همه شما عزیزان عرض میکنم قدم اول برای یادگیری متره و برآورد اینه که ساختمان را از پی و پی کنی در ذهنتون اجرا کنید و اونها رو مرحله به مرحله بر روی کاغذ بیارید و برای اینکه سر در گم نشید و رشته افکارتون پاره نشه پیشنهاد میکنم کتاب فهرست بها رو از صفحه اول باز کنید و کمی دقیق شروع به خواندن مطالب اون بکنید ، چیزهای جالبی پیدا میکنید که به حل مشکلات درسیتون هم کمک میکنه ، دومین مطلب اینکه برای یادگیری متره و برآورد بهترین پروژه کوچکترین پروژه اما کاملترین پروژه بهترین معلمه و اگه بهتون بر نمیخوره خیلی صریح باید بگم که اگه یک نمازخانه یا مسجد کوچک بین راهی و اگه صحبت بنده رو حمل بر بی ادبی نمیکنید حتی یک سرویس بهداشتی عمومی رو متره کنید از فونداسیون تا سقف و کاشیکاریو نما و ... متوجه میشید که در زمان خیلی کوتاه چیزهای زیادتری اید گرفتید تا اینکه زمان زیادی رو صرف متره ساختمون بزرگی بکنید که نقشه تیپ داره و فقط کلی زمان برای نوشتن مطالب تکراری ازتون میگیره ، من آماده ام که در تاپیکی که به اسم کمک برای متره ایجاد میکنم در حد توانم به شما دوستان و همکاران آینده کمک کنم >

البته مطالبی که فرمودید درسته ولی من از همون اول یه ساختمان 5 طبقه که فقط 3 طبقش تیپ بود شروع کردم و تا آخری خیلی عالی پیش رفت البته استاد خوبی هم داشتم.

Mehrdad.ne

کاربر فعال مهندسی عمران ,
سلام
کلیه فهرست بهای پایه رشته ها درسایت معاونت برنامه ریزی موجوداست .Tec.mporg.ir -لازم به ذکراست هنوزفهرست بهای پایه سال 1389 کلیه رشته هاازطرف سازمان ابلاغ ومنتشرنشده است

goldentruss

عضو جدید
ساختمان 3 طبقه بتنی
سه طبقه با برآورد کامل
تهیه و تنظیم : حسین نژادفرد

http://www.mediafire.com/?6fgpt275nik3y3p حجم : 2.6MB zip دانلود کمکی 4shared
به دلیل درخواست برخی دوستان برای دریافت فایل word و فایل نقشه اتوکد این پروژه ، در صورت نیاز از طریق ایمیل
با بنده تماس بگیرید و در متن میل عبارت سه طبقه بتنی را ذکر کنید تا بعد از دریافت شرایط ارسال خود پروژه برای شما در اسرع وقت ارسال شود

Mehrdad.ne

سلام ، متره و برآورد یک مسیر از راه بسته به طرح دارد : تعیین احجام خاکبرداری ، خاکریزی از روی پروفیل ها ، جنس زمین (سخت ، سنگی و..)، تعداد پل ها و ارتفاع آنها ، تونل و فاصله حمل خاک از محل قرضه ، دیوارچینی ،.. آنچه در متره مهم است انتخاب دقیق آیتم هاست.

sonia_pme

عضو جدید
می دونین من فقط می خوام روشش رو یاد بگیرم ...کلی پروژه متره از همینجا دانلود کردم ولی همشون پروژه کامل شده هستن و روشش رو توش ندارن
از اونجایی که استاد ما خیلی زحمت کش بودن فقط لطف کردن و اسم سر فصل ها ی فهرست بها رو بهمون گفتن واسه همین روش محاسبات رو می خوام
پروژه ی من ساختمون 2 طبقه ی سازه فلزی هستش

reza2011

عضو جدید
می دونین من فقط می خوام روشش رو یاد بگیرم ...کلی پروژه متره از همینجا دانلود کردم ولی همشون پروژه کامل شده هستن و روشش رو توش ندارن
از اونجایی که استاد ما خیلی زحمت کش بودن فقط لطف کردن و اسم سر فصل ها ی فهرست بها رو بهمون گفتن واسه همین روش محاسبات رو می خوام

سونيا جان من فكر ميكنم براي اينكه مراحل متره كردن رو ياد بگيري نياز به جزوه متره و بر آورد داري يا اينكه ميتوني كتاب هاي مرتبط با اين درس رو ابتدا مطالعه كني . در صورتيكه تمايل داشتي جزوات متره رو واست ميزارم تا مطالعه كني . ضمنا درس متره درسي هست كه براي اينكه ديد كاملي نسبت به تمام مباحث ارائه شده در آن داشته باشي بهتره كه كليه دروس فني رشته عمران نظير بارگذاري فولاد و بتن و روش هاي اجراي ساختمان رو پشت سر بگذاري و بعدا اقدام به برداشتن اين درس كني . در هر صورت براي اينكه بخواي روش محاسبه رو فرا بگيري اول بايد نقشه خونيت قوي باشه ... دوم يك جزوه يا چند جزوه و ترجيحا يك كتاب رو مطالعه كني و بعد ميتوني يك تاپيك جداگانه بزني و يك پروژه رو شروع به متره كني و هر جا هر سئوالي داشتي مطرح كني .. من تا جاييكه در توانم باشه كمك ميكنم . به هر روي نبايد انتظار اينو داشته باشي يك پروژه در اختيارت قرار بگيره كه همه چي گام به گام با جزئيات كامل در اون نوشته شده باشه ... معمولا پروژه ها بصورت فايل اكسل ارائه ميشه كه فقط نتايج محاسبات در اون وارد ميشه .

middbox

کاربر بیش فعال

دوست عزیز شما شروع کنید ما هم بهتون کمک میکنیم پروژتونم یه کم سخته البته اگه بتونی این پروژه رو انجام بدی اونوقت یه مترور خوب هستی، در ضمن شما که میگید استادتون چیزی بهتون یاد نداده، میدونید پروژه دانشجویی رو کسی قبول نداره ....
متره درس شیرینیه متره ای که برای پیمانکار انجام میدید با متره ای که برای کارفرما انجام میدید کلی فرق داره باید انعطاف داشته باشید ، میشه قانونا تو آیتم ها کاری کرد که پیمانکار سودش بیشتر بشه و همینطور بالعکس....

به هر حال اگه مشکلی داشتین تو این قسمت مشکلتونو مطرح کنید لینک

sonia_pme

عضو جدید
سونيا جان من فكر ميكنم براي اينكه مراحل متره كردن رو ياد بگيري نياز به جزوه متره و بر آورد داري يا اينكه ميتوني كتاب هاي مرتبط با اين درس رو ابتدا مطالعه كني . در صورتيكه تمايل داشتي جزوات متره رو واست ميزارم تا مطالعه كني . ضمنا درس متره درسي هست كه براي اينكه ديد كاملي نسبت به تمام مباحث ارائه شده در آن داشته باشي بهتره كه كليه دروس فني رشته عمران نظير بارگذاري فولاد و بتن و روش هاي اجراي ساختمان رو پشت سر بگذاري و بعدا اقدام به برداشتن اين درس كني . در هر صورت براي اينكه بخواي روش محاسبه رو فرا بگيري اول بايد نقشه خونيت قوي باشه ... دوم يك جزوه يا چند جزوه و ترجيحا يك كتاب رو مطالعه كني و بعد ميتوني يك تاپيك جداگانه بزني و يك پروژه رو شروع به متره كني و هر جا هر سئوالي داشتي مطرح كني .. من تا جاييكه در توانم باشه كمك ميكنم . به هر روي نبايد انتظار اينو داشته باشي يك پروژه در اختيارت قرار بگيره كه همه چي گام به گام با جزئيات كامل در اون نوشته شده باشه ... معمولا پروژه ها بصورت فايل اكسل ارائه ميشه كه فقط نتايج محاسبات در اون وارد ميشه .

دقیقا مشکل اینه که من این ترم درس بارگذاری رو برداشتم :D آره اگه جزوه داشته باشم خیلی خوب می شه. یه جزوه از نت پیدا کردم که تا فصل 8 رو داشت خیلی بهم کمک کرد ولی باقیشو ندارم...کتاب هم کتاب بدرد بخور ی پیدا نکردم...حالا علاوه بر این پروژه کلا می خوام متره رو یاد بگیرم چون تو کارم به زودی لازمم میشه... اگه زحمت جزوه رو بکشین ممنون میشم...

sonia_pme

عضو جدید
الان مثلا تو مرحله ی بتن درجا فقط باید حجم شناژ رو در آرم؟
یعنی از حجم کل ججم پی رو کم کنم؟
فصل 7 هم (کار های فولادی با میلگرد )اشکال زیاد دارم... بقیه فصلام کلا نمی دونم چین:D همرو دارم کشف می کنم کشفیاتمم اشتباه از آب در می یاد انگار!!!

Mehrdad.ne

با سلام
1- بایستی حجمی که بتن ریزی بشود محاسبه کنید مثلا سطح فونداسیون در ارتفاع پی ضرب می کنید سپس جاهائی که بتن ریزی نمی شود از حجم اولیه کم کنید.
2- شما باید حجم بتن مگر را نیز محاسبه کنید
3- قالب بندی را حساب کنید ( از فصل قالب فلزی ، فرض قالب فلزی است )
4- از روی لیستوفر و برش آرماتورها میزان میلگرد مصرفی محاسبه و از روی آیتم های فهرست بها بسته به نوع میلگرد آجدار یا ساده ، ( آجدار ) آیتم را انتخاب کنید. در ضمن پس از بدست اوردن طولها در وزن واحد میلگردها ضرب کنید تا برحسب کیلوگرم بدست آید.

reza2011

عضو جدید
همونطور كه قبلا هم يكبار گفتم پيشنهاد من به شما اينه كه يك تاپيك باز كنيد در تالار متره و بر آورد تحت عنوان انجام يك پروژه متره و بر آورد بطور كامل از ابتدا تا انتها .... ... نقشه هايي كه مورد نياز هست رو به تدريج با پيشرفت در پروژه آپلود كنيد ... به عنوان مثال براي متره گود برداري يك پلان از ابعاد زمين كافيست . براي متره كارهاي مرتبط به فونداسيون يك پلان فونداسيون و ليستوفر ( جدول مشخصات) مربوط به ميلگردها كافيست . براي متره يك اسكلت فلزي نياز به نقشه مقطع از ستونها و پلان ستون گذاري ميباشد . ...
و به همين شكل جلو ميريم ... من تا پايان بخش سفت كاري 100% با شما همراه هستم . در بخش هاي نازك كاري هم هم من هستم و البته دوستان عزيز و متخصص هم هستن و راهنمايي ميدن ... اين خيلي خوبه ... اگر دوست داشتيد من در خدمتم . موفق باشي .

يكي از وظايف ما مهندسين عمران اينه كه قبل از اجراي هر كار برآوردي از مصالح مورد نياز داشته باشيم . به عنوان مثال قبل از اجراي سراميك كف بايستي بطور دقيق ميزان سراميك مورد نياز با توجه به نقشه ها برآورد شده و با 10 درصد ضريب پرت مصالح سفارش جهت خريد محصول انجام ميگيرد . يكي ديگه از وظايف مرتبط با مهندس عمران محاسبه صورت وضعيت است . كه قبا از هر گونه محاسبه مالي بايد ابتدا حجم كار محاسبه شود . ضمنا صورت وضعيتي كه پيمانكار به دستگاه نظارت ميدهد با صورت وضعيتي كه پيمانكار در ارتباط با عوامل اجرايي كارگاه خود تهيه ميكند تفاوت بسيار است .

فعلا ما در اين تاپيك كه من پيشنهاد دادم قصد داريم متره كردن را بطور كامل هم فرا بگيريم و هم اموزش بديم .

sonia_pme

عضو جدید
همونطور كه قبلا هم يكبار گفتم پيشنهاد من به شما اينه كه يك تاپيك باز كنيد در تالار متره و بر آورد تحت عنوان انجام يك پروژه متره و بر آورد بطور كامل از ابتدا تا انتها .... ... نقشه هايي كه مورد نياز هست رو به تدريج با پيشرفت در پروژه آپلود كنيد ... به عنوان مثال براي متره گود برداري يك پلان از ابعاد زمين كافيست . براي متره كارهاي مرتبط به فونداسيون يك پلان فونداسيون و ليستوفر ( جدول مشخصات) مربوط به ميلگردها كافيست . براي متره يك اسكلت فلزي نياز به نقشه مقطع از ستونها و پلان ستون گذاري ميباشد . ...
و به همين شكل جلو ميريم ... من تا پايان بخش سفت كاري 100% با شما همراه هستم . در بخش هاي نازك كاري هم هم من هستم و البته دوستان عزيز و متخصص هم هستن و راهنمايي ميدن ... اين خيلي خوبه ... اگر دوست داشتيد من در خدمتم . موفق باشي .

يكي از وظايف ما مهندسين عمران اينه كه قبل از اجراي هر كار برآوردي از مصالح مورد نياز داشته باشيم . به عنوان مثال قبل از اجراي سراميك كف بايستي بطور دقيق ميزان سراميك مورد نياز با توجه به نقشه ها برآورد شده و با 10 درصد ضريب پرت مصالح سفارش جهت خريد محصول انجام ميگيرد . يكي ديگه از وظايف مرتبط با مهندس عمران محاسبه صورت وضعيت است . كه قبا از هر گونه محاسبه مالي بايد ابتدا حجم كار محاسبه شود . ضمنا صورت وضعيتي كه پيمانكار به دستگاه نظارت ميدهد با صورت وضعيتي كه پيمانكار در ارتباط با عوامل اجرايي كارگاه خود تهيه ميكند تفاوت بسيار است .

فعلا ما در اين تاپيك كه من پيشنهاد دادم قصد داريم متره كردن را بطور كامل هم فرا بگيريم و هم اموزش بديم .

پیشنهادتون خیلی عالی هست ولی باید پروژه رو شنبه تحویل بدم...واسه همین دارم از روی جداول چندتا پروژه ی دیگه پروژه خودم رو انجام می دم ...می خوام فعلا از شرش خلاص شم بعد اینکه تموم شد یه تاپیک باز می کنم و همراه شما دوستای عزیز یه پروزه جدید رو شروع می کنم تا یاد بگیرم(هم من هم کسایی که تو این درس مشکل دارن) بازم ممنون یکم از استرسم کم شد

علی صدقی

عضو جدید
من این ترم باید یک ساختمان را از خاک برداری تا نازک کاری واسه درسه اجرای متره و برآورد متره کنم البته کار گروهیه ولی می خواستم ببینم کسی هست که کمک و راهنماییم کنه؟
من نقشه برداری می خونم اما در اجرا یه ساختمان 7طبقه رو (اسکلت بتنی) رو با کمک دوستم انجام دادم و به نظر من اگه عمران بخونید و نقشه خوانی هم خوب باشه می تونید به راحتی این کار و انجام بدین اگه می خواین خوب یاد بگیرید باید از نزدیک کار های اجرا رو بلد باشی اگه سو الی داشته باشین می تون از دوستام بخوام که کمکتون بکنه
تجربیات خودم اینه که باید درهر ساختمان هر طبقه رو جداگانه حساب کنی و در فرم هایی که خودت از قبل در ایکسل طراحی کردی یادداشت بکنی

Mehrdad.ne

با سلام ، اول: باید فهرست بهای ابنیه سال 1388 که توسط معاونت برنامه ریزی ابلاغ شده ، تهیه فرمائید و از سایت TEC.MPORG.IR قابل دانلود می باشد ، دوم:َ نقشه های پروژه در دست باشد ، سوم :َ اجزای کار را ریزمتره نمائید (کلیه جزئیات ) و بعد خلاصه متره و.. چهارم : مطابق کارهای انجام شده از فهرست بهای ابنیه ، ردیف فهرست بها راپیدا نمائید و با قراردادن مقادیر جمع نهائی را انجام دهید

aaa20

عضو جدید
سلام می خواستم بدونم حق الزحمه نوشتن صورت وضعیت برای پیمانکار چقدره میترسم حقم ضایع شه . لطفا جواب بدین سریع تر ممنون.

middbox

کاربر بیش فعال
با سلام و احترام....

دوستان لینک پروژه اول ( فولادی ) اصلاح شد از اینجا یا اینجا میتونید دانلودکنید

لینک پروژه دوم ( بتنی ) مشکلی نداره

mostafa5804

عضو جدید
دانلود پروژه متره و برآورد مخزن بتنی و انتقال آب روستایی

دانلود پروژه متره و برآورد مخزن بتنی و انتقال آب روستایی

یک نمونه پروژه متره و برآورد یک مخزن 300 متر مکعبی آب و خط انتقال روستایی که شامل نقشه های اجرایی و فایل اکسل متره می باشد را می توانید در زیر دانلود کنید.

متره و برآورد یک مخزن 300 مترمکعبی آب و خط انتقال روستایی

دانلود متره مخزن 300 متر مکعبی بتنی از ایران سازه اینجا کلیک کنید... (سایت ایران سازه )

دانلود متره انتقال آب از ایران سازه اینجا کلیک کنید...(سایت ایران سازه )

دانلود از سرور کمکی

دانلود متره و برآورد مخزن

دانلود متره و برآورد خط انتقال آب

.

بالا