مصلحت و حقیقت

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تو بازیهای زندگی بار ها پیش میاد که انسان بین مصلحت و حقیقت گیر میکنه.
*
آیا شما یادتونه که کی دچار این تناقض شدین؟
*
آیا شده که حقیقت را فدای مصلحت نمائید؟
*
چطور شد که مجبور به این کار شدید؟
*
راه برگشتی هم هست؟
*
ارزش دفاع از حقیقت براتون تا کجاست؟

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
همه ایدئولوژی ها آنجا به پایان میرسند که پیروان آن ایدئولوژی مصلحت را فدای حقیقت کنند.

Sahar Gh

عضو جدید
کاربر ممتاز
کی تشخیص میده که مصلحتی که ما فک می کنیم واقعا مصلحته!!؟؟بیشتر اوقات حقیقت همون مصلحته.

• Like
واکنش ها: ayja

Sahar Gh

عضو جدید
کاربر ممتاز
میشه یه مثال بزنید؟

منظورم اینه که ما در حدی نیستیم که به همه جنبه ها بتونیم فکر کنیم و همه چیزو در نظر داشته باشیم و بعد بگیم مصلحت چیه.بالاخره نگفتن حقیقت از یه جایی در میره...حتی ممکنه بعد از سالها .
من معتقدم گفتن حقیقت بهترین راهه چه بسا موجب آزردگی بشه (البته در اکثر موارد نه همیشه).ولی با این که بعضی چیزارو نگیم، آره موافقم ...بعضی چیزا نگفتنش بهتره .حقیقت معناش فرق میکنه با خیلی چیزا..مثلا یکی می گفت هیچ وقت به همسرتون نگید که چند تا خواستگار داشتید کیا بودن یامثلا اگر از فامیل بودند که اوه اوه.چون تنش ایجاد می کنه .چون گفتنش هیچ فایده ای نداره .چون اتفاقی نیافتاده بوده که تبعاتی داشته باشه ...

• Like
واکنش ها: ayja

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
منظورم اینه که ما در حدی نیستیم که به همه جنبه ها بتونیم فکر کنیم و همه چیزو در نظر داشته باشیم و بعد بگیم مصلحت چیه.بالاخره نگفتن حقیقت از یه جایی در میره...حتی ممکنه بعد از سالها .
من معتقدم گفتن حقیقت بهترین راهه چه بسا موجب آزردگی بشه (البته در اکثر موارد نه همیشه).ولی با این که بعضی چیزارو نگیم، آره موافقم ...بعضی چیزا نگفتنش بهتره .حقیقت معناش فرق میکنه با خیلی چیزا..مثلا یکی می گفت هیچ وقت به همسرتون نگید که چند تا خواستگار داشتید کیا بودن یامثلا اگر از فامیل بودند که اوه اوه.چون تنش ایجاد می کنه .چون گفتنش هیچ فایده ای نداره .چون اتفاقی نیافتاده بوده که تبعاتی داشته باشه ...
اصولا مسائل خصوصی رو نباید گفت . چه حقیقت و چه مصلحت. گذشته انسان باید برا خودش محفوظ بمونه. مگه تو مواقعی که برای رفع سوء تفاهم که اونم باید با مصلحت گفته بشه همراه با مدیریت گفتار.

LE!L@

عضو جدید
تا حالا برام پیش نیومده امیدوارم هیچوقت هم پیش نیاد و باز هم امیدوارم اگر پیش اومد حقیقت رو انتخاب کنم.
اما تجربه ثابت کرده اکثر آدمها مصلحت رو انتخاب میکنن.

بالا