درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی

javad_arash2003

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها
از rapidshare چطوری میتونم دانلود کنم؟
مرسی
گل

سلام
خوب آدرس فایلت رو که دادی تو صفحه باز شده روی free کلیک کن بعد از اون زمانی که نشون میده و معکوس وار به صفر رسید روی download کلیک کنی دانلود شروع میشه
امیدوارم منظورت همین بوده

• Like
واکنش ها: bera

gharachorloo

عضو جدید
اره من هم دارم چیز خوبی یه
من "ALGEBRA FX2 PLUS" رو تایید میکنم واقعا ماشین حساب خوبیه و برای یک مهندس شیمی از کافی هم کافی تره.
مگه اینکه بخوای با ماشین حسابت کلاس بذاری که در اون صورت کلاس پد و خصوصا "تگزاس اینسترومنتس" راست کارته.

javad_arash2003

عضو جدید
کاربر ممتاز
من "ALGEBRA FX2 PLUS" رو تایید میکنم واقعا ماشین حساب خوبیه و برای یک مهندس شیمی از کافی هم کافی تره.
مگه اینکه بخوای با ماشین حسابت کلاس بذاری که در اون صورت کلاس پد و خصوصا "تگزاس اینسترومنتس" راست کارته.

منظور من هم همین ماشین حساب بود

toteshan8602

عضو جدید
سلام بچه ها.من نیاز فوری به یک پروژه برای درس محاسبات عددی(پیشرفته)دارم.باور کنید خودم دنبالش بودم ولی چیز بدردبخوری پیدا نکردم.لطفا کمکم کنید.وقت زیادی ندارم.ممنون

پس کجایید؟؟؟؟؟؟؟یکی به من کمک کنه.بخدا وقت زیادی ندارم...:(:(

AHMAD0000

عضو جدید
سلام دوستان.
من به جلسه مصاحبه علمی شرکت گاز دعوت شدم. اما نمی دونم چطور خودم رو آماده کنم و یا اینکه دقیقا چه چیزایی می پرسن...
رشتم هم فیزیک هست. هرجا گشتم در مورد این رشته چیزی پیدا نکردم.
از دوستان اگه کسی تجربش رو داره ( هر رشته ای ) خواهش می کنم راهنماییم کنه. متشکرم.

moein6788

عضو جدید
ببین وقتی جریان از یه سطح مقطع کوچیک وارد بزرگ می شه فشارش کم می شه درسته؟
طبق رابطه U1A1=U2A2 سرعتش هم کم میشه در حالیکه بر طبق برنولی رابطه فشار و سرعت معکوس
حالا بالاخره تو سیالات یا صنعت رابطه این دو کمیت چطوریه؟ممنون

به نکته ی باریکی توجه کردی...در انبساط دهنده ها به معادله ی برنولی باید جمله ی اتلاف هم اضافه کنی.این جمله باعث میشه نتونی رابطه ی دقیقی بین سرعت و فشار ازطریق برنولی پیدا کنی...اگه یادت باشه فرمولی برای محاسبه ی اتلاف در انبساط دهنده ها وجود داره...بزرگ یا کوچکی اتلاف به نسبت سطح مقطعها بستگی داره

GNMS

عضو جدید
پمپ به مایعات فشار(هد) میدهد...اتفاقا سرعت مایع را کم میکند که برای رفع این نقیصه لوله ی خروجی یک سایز کوچکتر از لوله ی ورودی به پمپ انتخاب میگردد

moein6788 عزیز با سلام

تا اونجایی که من میدونم قطر لوله ورودی رو زیاد انتخاب میکنند، چون سرعت مایع تو ورودی کم بشه و بدلیل رابطه برنولی، فشار در ورودی زیاد میشه و در نتیجه NPSH ورودی افت نکنه. نه بخاطر اینکه پمپ سرعت مایع رو کم میکنه.

GNMS

icegirl

عضو
هیئت علمی مهندسی شیمی...

هیئت علمی مهندسی شیمی...

سلام به همگی
یه سوال دارم
یه مهندس شیمی برای اینکه بتونه هیئت علمی شه چه شرایطی باید داشته باشه؟
حتما باید دکتری باشه؟

javad_arash2003

عضو جدید
کاربر ممتاز
اطلاعیه مهم ایامدیران تالار از ایران رفته اند یا ....

اطلاعیه مهم ایامدیران تالار از ایران رفته اند یا ....

سلام دوستان
چند وقتیه که از مدیران تالار مخصوصا پیرجو وحامد خبری نیست
شایعاتی در مورد خروج ایشان از ایران و یا حبس خانگی و .... پخش گردیده است
لطفا کسانی که از وضعیت ایشان اطلاعی در دست دارند حتما ما را در جریان اخرین وضعیت ایشان قرار دهند.
با تشکر
اعضای تالار مهندسی شیمی

MehD1979

متخصص زراعت و اگرواکولوژی
کاربر ممتاز
سلام به همگی
یه سوال دارم
یه مهندس شیمی برای اینکه بتونه هیئت علمی شه چه شرایطی باید داشته باشه؟
حتما باید دکتری باشه؟

بله//یا دانشجوی دکترا باشه که بورس اون دانشگاه شه و
موقعی که دکترا رو گرفت همونجا هیئت علمی شه//
سراسری به هیچ وجه نمیگیرن//
آزاد هم باید بری آزاد بخونی تا بشی//
بجزئ پیام نور که اونجام حقوقش کمتره//
ولی با ارشد میشه حق التدریسی استاد شی با آشنا بازی اونم//
پس بخون تا دکترا قبول شی خیلت راحت تره///اگه هدفت هیئت علمیه البته///

mohandes-87

عضو جدید

واقعاازتون ممنونم اگه مطلب دیگه ای هم داشتیددریغ نکنید

bhabdi

عضو جدید
سلام دوستان. من برای پروژه ارشدم احتیاج به جدول خواص ترمودینامیکی مخلوط آب و اتیلن گلیکول دارم. فکر می کنین همچین جدولی وجود داره؟ می خوام توش خواصی مثل آنتالپی و چگالی و ... باشه... از کجا پیدا کنم؟​

fci

عضو جدید
سلام
چند تا مقاله میخواستم در مورد کراکینگ و کاتالیست و ارتباط این دو با هم
باتشکر

از نظر اقتصادی
خبر خیلی خیلی جالبی بود

با این خبر میشه خیلی کارهای اقتصادی انجام داد

حیف که بیشتر از یک تشکر نمیتونم براتون انجام بدم

ولی در هر حال تشکر جات فراوان

باید بگردیم ببینیم هند چی میتونه به ایران بده که جای پول رو بگیره

تا بدهی شون تسویه بشه

a_rudi

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
سلام دوستان. من برای پروژه ارشدم احتیاج به جدول خواص ترمودینامیکی مخلوط آب و اتیلن گلیکول دارم. فکر می کنین همچین جدولی وجود داره؟ می خوام توش خواصی مثل آنتالپی و چگالی و ... باشه... از کجا پیدا کنم؟​
به نظرم بهترين مرجع نرم‌افزارها هستن مثل هايسيس خودمون

moein6788

عضو جدید
moein6788 عزیز با سلام

تا اونجایی که من میدونم قطر لوله ورودی رو زیاد انتخاب میکنند، چون سرعت مایع تو ورودی کم بشه و بدلیل رابطه برنولی، فشار در ورودی زیاد میشه و در نتیجه NPSH ورودی افت نکنه. نه بخاطر اینکه پمپ سرعت مایع رو کم میکنه.

GNMS

دوست عزیز GNMS
این صحبتای شما مربوط به قسمت مکش هست شاید درست هم باشه...من منظورم قسمت تخلیه هست...در هر صورت پمپها وسیله ای برای افزایش فشار مایعات هستند نه سرعت آنها

alidres

عضو جدید
پروژه

پروژه

تو رو خدا کمکم کنید چند روز بیشتر وقت ندارم موضوع پروزم در مورد تاثیر مواد شیمیایی افزودنی به اب برج های خنک کننده و تاثیر این مواد در کاهش خوردگی است:)

GNMS

عضو جدید
دوست عزیز GNMS
این صحبتای شما مربوط به قسمت مکش هست شاید درست هم باشه...من منظورم قسمت تخلیه هست...در هر صورت پمپها وسیله ای برای افزایش فشار مایعات هستند نه سرعت آنها

moein6788 عزیز با سلام

اولین حرفی هم که من گفتم این بود که هد رو زیاد میکنه، که این هد تبدیل به فشار میشه. اما وقتی قطر لوله کم باشه، مایع چاره ای نداره جز اینکه سرعتش بیشتر بشه. این اتفاقیه که در عمل میافته. شما میتونی قطر ورودی و خروجی رو یکسان بگیری، سرعت تغییر نکنه، یا حتی قطر خروجی رو بیشتر از قطر ورودی بگیری، سرعت کمتر بشه، و در ازاش فشار بیشتر. اما همیشه ترس این وجود داره که NPSH تو ورودی افت کنه.

GNMS

sasan_chemist

عضو جدید
درخواست کمک پروژه کارشناسی((حلالهای آلی))

درخواست کمک پروژه کارشناسی((حلالهای آلی))

سلام دوستای گلم
راستش من چند سال هست که به عنوان مصرف کننده این سایت آلی هستم
الانم پروژه کارشناسیم در مورد ((حلالهای آلی))هستش.و از شما کمک میخوام
من نمیدونستم درخواستمو کجا باید مینوشتم
لطفا کمکم کنید
ایمیلمم
sasan_chemist@yahoo.com
هستش
خواهشا کمکم کنید.

shahram1159

عضو جدید
ممنون از راهنماییتون پس به طور کلی تغییر فشار و سرعت در ورودی و خروجی پمپ به اینصورت هست اره؟
بعد از خروجی فشار نسبت به ورودی زیاد یعنی دلتا پی مثبت
و چون مقطع خروجی بزرگتره سرعت نسبت به ورودی کم
درست فهمیدم؟

shahram1159

عضو جدید
پمپ به مایعات فشار(هد) میدهد...اتفاقا سرعت مایع را کم میکند که برای رفع این نقیصه لوله ی خروجی یک سایز کوچکتر از لوله ی ورودی به پمپ انتخاب میگردد

اره اره تو یجا تو طراحی دیدم گفته بود مقطع خروجی کوچکتره
خوب حالا این کوچکی برای ثابت نگه داشتنه سرعته نسبت به ورودیه
یا درخروجی نسبت به ورودی علاوه به فشار سرعتم زیاد می شه؟

shahram1159

عضو جدید
راستی اگه به این سوالام جواب بدید ممنون می شم.
چطوریه که ناسلت با X نسبت مستقیم و با دلتا نسبت عکس داره تو کتاب راهیان خوندم
مگه این نیست که فاصله از اول صفحه با ضخامت لایه مرزی نسبت مستقیم داره و هر چه طول بیشتر شه ضخامت بیشتر می شه چطوریه ناسلت در انتهای صفحه زیاد میشه مگه نباید کم شه چون ظریب انتقال حرارت و گرما کم میشه که هر دو با ناسلت نسبت مستقیم دارند
لطفا راهنمایی کنین خیلی گیج شدم:surprised:
منظورم رابطه NU=2X/دلتا

بالا