:case:دریافت مشاوره در خصوص یک مشکل اجرایی در انبار

hparhizi

عضو جدید
دوستان سلام

خوشحالم که بعد از مدتها دوباره در خدمت شما هستم و میبینم که ظاهر سایت خیلی خیلی بهتر شده .

میخواستم برای یک مشکلی که برام پیش اومده از نظرات شما دوستان استفاده کنم
از دوستان با تجربه میخوام که در این زمینه اظهار نظر کنند :

من در حال حاضر تو یک شرکت صنایع غذایی تو شمال کشور مشغول به کار هستم و یکی از واحدهایی که تو این کارخونه زیر نظر منه انبار قطعات این شرکت هستش با بیش از 40000 قطعه اشتراکی و تخصصی

این انبار یک نفر سرپرست
یک نفر کارشناس انبار
و پنج نفر انبار در سطوح 1 الی 3 در دو شیفت 12 ساعته مشغول به کار هستن با این توضیح که در شیفت شب فقط دو نفر انبار دار بصورت گردشی حضور دارن وبقیه در شیفت روز فعالیت میکنن

حالا مشکلی که من با این افراد دارم میزان بالای مغایرت انبار هستش
مسلما بخشیش بعلت اشتباهات سهوی و بخش دیگرش تعمدی هستش

دیگه از تنبیه و کسر حقوق و توبیخ و هر کاری که در موردشون انجام دادم خسته شدم و تصمیمی هم در خصوص اخراجشون ندارم
ضمن اینکه سرپرست رو یکی از انباردارها ،که تقریبا مورد تائید مدیریت ارشد سازمانه دست گذاشته و اون رو مسبب تمام مشکلات معرفی میکنه ولی خودم هیچ اعتقادی به این مسئله ندارم

یعنی از یک طرف اگه قرار باشه اخراجی باشه نمیتونم هم همشون رو اخراج کنم شاید هم ممکنه تصمیم گیری خودم اشتباه بکنم و کسی رو به ناحق از نون خوردن بندازم

از طرف دیگه گنده کردن مسئله مثل تف سر بالا میمونه و در صورتیکه واحدهای دیگه از مشکلات موجود مطلع بشن در نهایت به ضرر کل واحد تموم بشه .

حالا میخواستم از دوستان سئوال کنم اگه شما جای من بودین چه راهکاری رو در نظر میگرفتین

آخرین ویرایش توسط مدیر:

jmie1980

عضو جدید
دوستان سلام

خوشحالم که بعد از مدتها دوباره در خدمت شما هستم و میبینم که ظاهر سایت خیلی خیلی بهتر شده .

میخواستم برای یک مشکلی که برام پیش اومده از نظرات شما دوستان استفاده کنم
از دوستان با تجربه میخوام که در این زمینه اظهار نظر کنند :

من در حال حاضر تو یک شرکت صنایع غذایی تو شمال کشور مشغول به کار هستم و یکی از واحدهایی که تو این کارخونه زیر نظر منه انبار قطعات این شرکت هستش با بیش از 40000 قطعه اشتراکی و تخصصی

این انبار یک نفر سرپرست
یک نفر کارشناس انبار
و پنج نفر انبار در سطوح 1 الی 3 در دو شیفت 12 ساعته مشغول به کار هستن با این توضیح که در شیفت شب فقط دو نفر انبار دار بصورت گردشی حضور دارن وبقیه در شیفت روز فعالیت میکنن

حالا مشکلی که من با این افراد دارم میزان بالای مغایرت انبار هستش
مسلما بخشیش بعلت اشتباهات سهوی و بخش دیگرش تعمدی هستش

دیگه از تنبیه و کسر حقوق و توبیخ و هر کاری که در موردشون انجام دادم خسته شدم و تصمیمی هم در خصوص اخراجشون ندارم
ضمن اینکه سرپرست رو یکی از انباردارها ،که تقریبا مورد تائید مدیریت ارشد سازمانه دست گذاشته و اون رو مسبب تمام مشکلات معرفی میکنه ولی خودم هیچ اعتقادی به این مسئله ندارم

یعنی از یک طرف اگه قرار باشه اخراجی باشه نمیتونم هم همشون رو اخراج کنم شاید هم ممکنه تصمیم گیری خودم اشتباه بکنم و کسی رو به ناحق از نون خوردن بندازم

از طرف دیگه گنده کردن مسئله مثل تف سر بالا میمونه و در صورتیکه واحدهای دیگه از مشکلات موجود مطلع بشن در نهایت به ضرر کل واحد تموم بشه .

حالا میخواستم از دوستان سئوال کنم اگه شما جای من بودین چه راهکاری رو در نظر میگرفتین

سلام دوست عزیز
می خواستم بدونم چه فرمهایی رو تو گردش داری ؟
یکی از نکات خیلی مهم توی انبار داری فرم ها و گردش کارهاست
واحد انبار مثل حسابداری می مونه
نباید چیزی بدون سند باشه
اگه فرمهاتو بهم بگی شاید بتونم کمکت کنم
یه مقدار سابقه کار تو این مورد دارم
منتظر جوابتون هستم

hparhizi

عضو جدید
سلام دوست عزیز
ممنون از توجهتون
در این انبار یه سیستم paperless در جریان هستش و هر فرمی که لازمه ،تو نرم افزار یکپارچه وجود داره

فرمهایی مثل درخواست کالا - حواله مصرف - رسید انبار - درخواست خرید و ...

کلا از لحاظ فرم فکر میکنم مشکلی وجود نداشته باشه بیشتر مسئله اعتماد بین پرسنل و جلوگیری از بروز خطای انسانی (عمدی یا سهوی)مطرح هستش .
من بیشتر برام مهمه که بدونم چطور باید نفرات رو کنترل کرد که :
1- بدون درخواست جنسی رو تحویل ندن .
2- راهی برای دزدی قطعات باز نباشه .
حالا اگه فکر میکنید باز هم لازمه که در خصوص فرمها توضیح بیشتری بدم در خدمتتون هستم .

hparhizi

عضو جدید
خیلی جالبه
یعنی این موضوع برای هیچکس جذابیت نداشته که اظهار نظری روش داشته باشه
58 نفر اومدن از تاپیک دیدن کردن فقط یه نفر اظهار نظر کرده
بحث بحث داغ و اجرایی در کار هستش

m.mahboubipour

عضو جدید
با توجه به مشكلي كه در انبار شما وجود داره من فكر ميكنم (البته بر اساس تجربيات مشابه) در مجموعه شما سيستمهاي مديريت كيفيت اجرا نشده يا اگر اجرا شده به خوبي پياده سازي نشده كه بايد اصلاحبشود
حالا در اين خصوص من مي توانم كمكت كنم، به آدرس زير ميل بزن تا پل ارتباطي را فراهم كنيم و راحتتر صحبت كنيم راستي يه شماره تماس هم برام بذار تا بهت زنگ بزنم

آخرین ویرایش توسط مدیر:

khademi.mansour

عضو جدید
سلام
می دونم که خیلی دیر شده برای جواب
ولی باید بگی بغیر از تجهیزات نرم افزاری از چه تجهیزات استفاده می کنی ؟ مثلاً بارکد خوان
برای برنامه ریزی از چه سیستمی استفاده می کنید ؟
بازگشت به انبار چه طور ؟
به من ایمل بزن شماره خودم رو به شما می دم تماس بگیر تا بیشتر بتونم مطلع بشم بلکه بتونم راهنمایی کنم

حتما در موضوه بنویس مشکل انبار

آخرین ویرایش توسط مدیر:
بالا