جوابیه تایپیک نظرسنجی کردن حجاب اختیاری باشه یا اجباری؟؟؟

3ctor

عضو جدید
کاربر ممتاز
تا اونجایی که ما خوندیم همه گفتن اختیاری، فقط معلوم نکردن اختیارش دست کی باشه!!!

پدر: دخترم من یه عمر با آبرو زندگی کردم بخدا مردم پشت سرم حرف میزنند، شوهر کردی هر کاری دلت خواست بکن!

برادر: آبجی، جون تو من به تو اطمینان دارم، این مردها نگاشون صاف و بی نظر نیست، من واسه خودت میگم!

دوست پسر: عسلکم، به خاطر من روسری سرت باشه چی میشه، آخه من دوست ندارم خوشگلی جیگرم رو هر کسی ببینه!

شوهر: ببین خانوم، تو الان دیگه شوهر داری خوبیت نداره در کل من غیرتم اجازه نمیده کسی تو رو بی حجاب ببنیه، اینجا که خونه بابات نیست...!!

الان تکلیف چیه دقیقا؟!!!

senaps

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام...
چالشی نیست....
خانوم عقل داره، حق انتخاب داره....
خونواده دست خود ادم نیست....بنابراین باید از بیشترین میزان ازادیی که میشه در خونواده بدست اورد استفاده کرد....
ولی شوهر کردن دست خود ادمه....با کسی ازدواج بکنن که سر این مسایل باهم تفاهم داشته باشن...
به همین سادگی...

3ctor

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام...
چالشی نیست....
خانوم عقل داره، حق انتخاب داره....
خونواده دست خود ادم نیست....بنابراین باید از بیشترین میزان ازادیی که میشه در خونواده بدست اورد استفاده کرد....
ولی شوهر کردن دست خود ادمه....با کسی ازدواج بکنن که سر این مسایل باهم تفاهم داشته باشن...
به همین سادگی...
درسته منم نمسگم خدایی نکرده عقل نداره ولی حق اختیار ازش سلب شده مشگل اینجاست که قابل حل نیست ....

Erfan_K

عضو جدید
کاربر ممتاز
همه زنا و مردا بیان تو میدون اصلی شهر و طی یک مراسم جشن با شکوه ، خانمایی که میخوان حجابشونو بردارند

البته لازم به ذکره که پیش نیاز برگزاری این جشن ، آماده سازی مردان و پسران اون شهر برای رویارویی با فرهنگ جدید هست که ماه ها طول میشکه
به موازات آن ، نیاز به آموزش روحی و فکری دختران و خانمایی هست که میخوان در یک جامعه ای که این فرهنگ رو تازه یادگرفته تردد کنند

آخرین ویرایش:

me.fatima

عضو جدید
کاربر ممتاز
سوالی که مطرح کردید جواب نداره....
مگه قبل از انقلا ب حجاب اختیاری نبود ؟
هیچ کس هم محدود نبود. هر کی دلش میخواست روسری سرش بود و بقیه هم .....
سنت جامعه هم ( که میگه مرد باید به زنش بگه چه جوری باشه ) هم نا خودآگاه تغییر میکرد....

تن های هرزه را سنگسار می کنند ،غافل از آنکه شهر پر از فاحشه های مغزی است!! بحث توی این باشگاه فایده نداره مشکل جای دیگس.

چه جمله ی قشنگ و کاملا درستی .

تکنو کرات

اخراجی موقت
سوالی که مطرح کردید جواب نداره....
مگه قبل از انقلا ب حجاب اختیاری نبود ؟
هیچ کس هم محدود نبود. هر کی دلش میخواست روسری سرش بود و بقیه هم .....
سنت جامعه هم ( که میگه مرد باید به زنش بگه چه جوری باشه ) هم نا خودآگاه تغییر میکرد....

چه جمله ی قشنگ و کاملا درستی .
بقیه جمله درست نیست؟

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من تیکه اولشو نگرفتم اما دارم به تیکه دومش نزدیک میشم

b65241

کاربر بیش فعال
حجاب باید اختیاری باشه چون خوب یا بدش متوجه اون شخص میشه و به دیگران ارتباطی نداره .اما در جامعه ی ما اجباریه و اختیار شخص دست خودش نیست مثلاً اگر موی دختری دیده بشه یک مرد حق داره موهاش رو بگیره و با لگد اونو داخل ماشین بندازه.این چیزی نیست که ما درباره اش نظر بدیم چون این حقو نداریم .باید جایی باشه که حق حرف زدن و اظهارنظر باشه اگر من گفتم اختیاری خوبه و همه قبول کردن به یه دردی بخوره.ولی اینجا به هیچ دردی نمیخوره.اگر مردها با موی زنها منحرف میشن.ما زنها هم میگیم که با موی شما منحرف میشیم و همه ی شما باید چادر بذارید.اما زورمون میرسه اینکارو بکنیم ؟اگر زورمون نرسه هیچ کس به حرفمون گوش میکنه؟

Paydar91

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
تکلیف اینه حجابو رعایت کنید فقط و فقط به خاطر این که خودتون به این نتیجه رسیدید که حجاب به نفع خودتونه.....

maryam_22

عضو جدید
کاربر ممتاز
تا اونجایی که ما خوندیم همه گفتن اختیاری، فقط معلوم نکردن اختیارش دست کی باشه!!!

پدر: دخترم من یه عمر با آبرو زندگی کردم بخدا مردم پشت سرم حرف میزنند، شوهر کردی هر کاری دلت خواست بکن!

برادر: آبجی، جون تو من به تو اطمینان دارم، این مردها نگاشون صاف و بی نظر نیست، من واسه خودت میگم!

دوست پسر: عسلکم، به خاطر من روسری سرت باشه چی میشه، آخه من دوست ندارم خوشگلی جیگرم رو هر کسی ببینه!

شوهر: ببین خانوم، تو الان دیگه شوهر داری خوبیت نداره در کل من غیرتم اجازه نمیده کسی تو رو بی حجاب ببنیه، اینجا که خونه بابات نیست...!!

الان تکلیف چیه دقیقا؟!!!
الان تكليف اينه كه ما خانومها بايد دهان مبارك خود را بسته و حجاب را كاملا رعايت فرماييم تا يه وقت خداي نكرده برادراي جامعه تحريك نشن ....:smile:

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
الان تكليف اينه كه ما خانومها بايد دهان مبارك خود را بسته و حجاب را كاملا رعايت فرماييم تا يه وقت خداي نكرده برادراي جامعه تحريك نشن ....:smile:

سود اصلیش تو جیب خودتون میره

black banner

عضو جدید
کاربر ممتاز
من فكر ميكنم ملت ما چپكي هستند

زمان پهلوي پدر / به زور كشف حجاب ميكردن و چادر رو از سر زن ها ميكشيدند : همه چادر ميپوشيدن هيچ ، رو پوش هم ميزدن مثل دزدان درياي فقط سوراخ چشم هاشون معلو بود

حالا ميگن بابا حجاب داشته باشيد (متعادل) همه ميخوان كشف حجاب كنن

كرم از درخته

خودمون درگيري داريم با افكار پريشانمون

b65241

کاربر بیش فعال
من فكر ميكنم ملت ما چپكي هستند

زمان پهلوي پدر / به زور كشف حجاب ميكردن و چادر رو از سر زن ها ميكشيدند : همه چادر ميپوشيدن هيچ ، رو پوش هم ميزدن مثل دزدان درياي فقط سوراخ چشم هاشون معلو بود

حالا ميگن بابا حجاب داشته باشيد (متعادل) همه ميخوان كشف حجاب كنن

كرم از درخته

خودمون درگيري داريم با افكار پريشانمون

چون هردوش زوره دوسته عزیز.

black banner

عضو جدید
کاربر ممتاز
چون هردوش زوره دوسته عزیز.

خب حداقلش اينه كه ما با خودمون رو راست نيستيم

نميدونيم چي ميخوايم / بر خلاف قوانيه سايته بخوام ريلكس حرف بزنم

فكر كن ؟ از ماست كه بر ماست

تا وقتي حتي به خودمون هم دروغ بگيم همه چيز بر ما جبر ميشه