ایرانی های خارج نشین!

omid_008

عضو جدید
سلام.من که الان چهار ساله مشهد درس می خونم.
بلاخره مترو ش باز شده. تغییر که زیاد کرده مشهد.میدون شهداش که به کل فرق کرده.اصلا بیای مشهد شهر رو نمی شناسی.خیلی هم شلوغه
:)

Azin*

عضو جدید
سلام.من که الان چهار ساله مشهد درس می خونم.
بلاخره مترو ش باز شده. تغییر که زیاد کرده مشهد.میدون شهداش که به کل فرق کرده.اصلا بیای مشهد شهر رو نمی شناسی.خیلی هم شلوغه
:)

آخیی...چه دلم گرفت یهو.. چقدر خاطره دارم از مشهد..خیلی‌ دوست دارم یک سفر بیام.. تا قسمت چی‌ باشه..

me.fatima

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان.. شبو روزتون بخیر. الان اینجا ساعت ۹ صبح هست و من هنوز در تخت خواب!‌ها ها...بچها بیان یکم از شهرتون، ایران و تهرون و مشهد بگین.. دوست دارم بدونم چقد فرق کرده.. از گرونی هاش بگین حتا.. مثلا الان گوشت کیلو چنده اونجا؟ میوه چی‌؟ اجاره خونه‌ها چجوریه؟ اینترنت بی‌ سیم پر سرعت هم اومده؟ نگین من چه پر رو‌ام اما دوست دارم بدونم..
قربون همگی‌
:*

اینو من جواب میدم : اینترنت بی‌ سیم پر سرعت هم اومده؟

آره خیلی وقته که اومده.
ولی ضریب نفوذ اینترنت هنوز بین ایرانیها خیلی پایینه. حداقل نسبت به اونجایی که شما هستید.

Mkvisual

عضو جدید
منم تگزسم که! بابا هرچی‌ ایرونیه یا تو لوس آنجلس یا تگزس! من هوستون ام. مرسی‌ بچه‌ها از خوش اومد گویی هاتون! بیاین جون من یکم از این تعارف‌های ایرانی واسم بکنین! من ۱۰ سال ایران نیومدم! دلم لک زده واسه این ایرونی‌ بازیها! مردیم بسکه هند و ژاپنی و ویتنامی اینجا دییدیم تو دیار کفّار! هها...

آیا شما جزوه جنبش تسخیر وال استریت هستید ؟! :| :دی

black banner

عضو جدید
کاربر ممتاز
خو وقتي اونجا هوا گرمه داري هلاك ميشي / بعد كارم نداري و بيكار / سرتم كلاه ميزارن(مطابق گفته هاتون)

پس چرا هنوز اونجا هستيد / بيا ايران حال كن / ما اينجا احمدي نجات داريم هر برج نفري 40 تومن بهمون ميده (دلت بسوزه) :دي

راستي سلام ، خوبي ؟؟؟ خوشي ؟؟؟ الان ساعت چنده ؟؟؟

black banner

عضو جدید
کاربر ممتاز
چقدر دير جواب ميدين

يعني اونجا هم اينترنت گازوئيلي هست ؟؟؟ سرعت پايينه ؟؟....

Azin*

عضو جدید
چقدر دير جواب ميدين

يعني اونجا هم اينترنت گازوئيلي هست ؟؟؟ سرعت پايينه ؟؟....

سلام. ممنون. من سرعت‌ام کم نیست اما چون نرم‌افزار فارسی نویس نداره کامپیوترم باید برم یک ساعت تو سایت بهنویس فینگلیش تایپ کنم که تبدیل کنه.

omid_008

عضو جدید
خب برو توی کنترل پنل و زبان فارسی رو فعال کن.کاری نداره

simiar

عضو جدید
منم تگزسم که! بابا هرچی‌ ایرونیه یا تو لوس آنجلس یا تگزس! من هوستون ام. مرسی‌ بچه‌ها از خوش اومد گویی هاتون! بیاین جون من یکم از این تعارف‌های ایرانی واسم بکنین! من ۱۰ سال ایران نیومدم! دلم لک زده واسه این ایرونی‌ بازیها! مردیم بسکه هند و ژاپنی و ویتنامی اینجا دییدیم تو دیار کفّار! هها...
البته کمی عجیب به نظر میاد که با وجود گذشت 10 سال هنوز کاملاً به ادبیات فارسی تسلط دارین!
من علاقه دارم شما هم از وضعیت اجتماعی اونجا بگین . مثلاً از وضعیت حقوق زنان و روابط خانوادگی ..

black banner

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام. ممنون. من سرعت‌ام کم نیست اما چون نرم‌افزار فارسی نویس نداره کامپیوترم باید برم یک ساعت تو سایت بهنویس فینگلیش تایپ کنم که تبدیل کنه.

عــــــــــجـــــــــــب !!!!!

Azin*

عضو جدید
البته کمی عجیب به نظر میاد که با وجود گذشت 10 سال هنوز کاملاً به ادبیات فارسی تسلط دارین!
من علاقه دارم شما هم از وضعیت اجتماعی اونجا بگین . مثلاً از وضعیت حقوق زنان و روابط خانوادگی ..

چندان عجیب هم نیست. فارسی زبان مادری ماست. البته ممکنه به لحاظه شنیدن و صحبت کردن مکرر انگلیسی کمو بیش در زبان فارسی از کلمات انگلیسی بیشتر استفاده کنیم اما طوری نیست که بخواد فراموش بشه. البته به خود شخص هم بستگی داره.. من کتابها و مقاله‌های فارسی هم زیاد میخونم و اخبار رو از سایت‌های ایرانی‌ هم دنبال می‌کنم.
در مورد موقعیت اجتماعی و حقو ق زنان هم خوب همه چیز سر جاشه تقریبا. البته زیاد نمی‌خوام وارد این مقوله بشم چون وارد مسائل حاشیه‌ای میشه و زیاد تمایلی برای بحث کردن ندارم اما به طور کل می‌تونم بگم اینجا هر کسی‌ سرش تو کار خودشه. کسی‌ به کسی‌ کاری نداره و اگر هم مشکلی‌ پیش بیاد حقوق شهروندیت محفوظه.

lars_manson2002

عضو جدید
کاربر ممتاز
چندان عجیب هم نیست. فارسی زبان مادری ماست. البته ممکنه به لحاظه شنیدن و صحبت کردن مکرر انگلیسی کمو بیش در زبان فارسی از کلمات انگلیسی بیشتر استفاده کنیم اما طوری نیست که بخواد فراموش بشه. البته به خود شخص هم بستگی داره.. من کتابها و مقاله‌های فارسی هم زیاد میخونم و اخبار رو از سایت‌های ایرانی‌ هم دنبال می‌کنم.
در مورد موقعیت اجتماعی و حقو ق زنان هم خوب همه چیز سر جاشه تقریبا. البته زیاد نمی‌خوام وارد این مقوله بشم چون وارد مسائل حاشیه‌ای میشه و زیاد تمایلی برای بحث کردن ندارم اما به طور کل می‌تونم بگم اینجا هر کسی‌ سرش تو کار خودشه. کسی‌ به کسی‌ کاری نداره و اگر هم مشکلی‌ پیش بیاد حقوق شهروندیت محفوظه.

سلام تو چند سالته؟! مجردی؟

me.fatima

عضو جدید
کاربر ممتاز
من هنوز با این نحوه سوال کردن کمی‌ مشکل دارم. چند سالته ، مجردی، اسمت چیه و اینگونه عناوین ولی‌ به هر حال جوابتون رو می دم. ۲۸ و بله مجردم. چطور مگه؟

شما از زندگی تو اونجا راضی هستید؟
یعنی اگه یکی بخواد بیاد اون ور تشویقش میکنید یا نه ؟ (من بیشتر از لحاظ شغلی پرسیدم )

اینجا که فقط بیکاری هست....

Major Geologist

کاربر فعال تالار موبایل ,
کاربر ممتاز
آذین کیبوردای اونجا حروف فارسی روش هست یا عربیه؟ همیشه این برام سؤال بود. می گفتم برم خارج چطوری فارسی تایپ کنم یا ببینم؟

ویسا

عضو جدید
سلام همشهری

خودم هواتو دارم ;)

امیدوارم دوباره بیای و اینجا کنار خودمون باشی.راستی اصلا چرا رفتی؟:smile:

Azin*

عضو جدید
سلام بچها مرسی‌ از همه. الان اینجا یک طوفانی شده!! . اگه منو طوفان برد بی‌ آذین شدین حلال کنین دیگه!‌ها ها
اما بریم سوال اصلی‌: بچه‌ها به نظر من اینجا برای ادامه تحصیل واقعا عالیه چون همجور موقعیت‌ای برات هست از لحاظ تحصیل. فرصت پیشرفت زیاد داری و خوب در کنارش تجربه‌های بزرگی‌ هم بدست میاری. بستگی به خود شخص داره البته.. اگر خیلی‌ پابند سنت‌های ایرونی باشی‌ شاید برات زندگی‌ کردن تو یک کشور دیگه سخت باشه. اگر هم اهل پیشرفت و ترقی‌ و آینده نگری باشی‌ که خوب این چیزا اصلا نباید مساله‌ای باشه برات و با تمام سختیش کار خو دتو میکنی‌ و به اون چیزی که می‌خوای سعی‌ میکنی‌ برسی‌. از لحاظ کار، بد نیست اما خوب برای دانشجوی تازه کار کمی‌ پیدا کردنش ساخته. بهترین بازار کار اینجا الان دست مهندسین برق و کامپیوتر هست و رشته های مربوط به مدیرت بازرگانی یا همون بیزینس. جالبه که بدونین مهندسین کامپیوتر حقوقشون از پزشک‌ها اینجا بیشتره! اینجا راحت میشه یک زندگی‌ ساده رو به حد ایده ال رسوند. قیمت اجاره‌ها تقریبا با ایران یکیه. ماشین مفت! من الان یک تویوتا کمری ۲۰۱۱ گرفتم با ۱۱ میلیون تا ۶ سال قسطی!‌ها ها.. از لحاظ لوازم خونگی هم همجورش هست.. از مدل بالا گرون تا دست دوم ارزون با کیفیت عالی‌.. خلاصه دق و دله خونه زندگی‌ رو زیاد نداریم اینجا. من کارای عکاسی می‌کنم که خوب در امدش بدک نیست. با عکاسی یک عروسی‌ ۳ ساعته, ۲-۳ میلیون تومن نقد در میاد به راحتی‌.
ولی‌ اول و آخرش همیشه یادمون باشه که یک ایرونی‌ هستیم و افتخاری واسه کشورو مملکتمون. همه ما دلمون می‌خواد یک روز برگردیم و همین امکانات رو در کشور خودمون ببینیم. به امید اون روز..آقا رفتین مشهد طرقبه و چالوس و دربند یاد من هم بکنین

omid_008

عضو جدید
طرز برخورد امریکایی ها با ایرونی ها چطوره؟شهروند درجه چند محسوب می شن؟

entezar89

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان، تاپیک معرفی‌ دوستان جدید ندارین؟ من آذین هستم از آمریکا. اینجارو اتفاقی‌ پیدا کردم. منم تو جمع دوستانه یا غیر دوستانه خودتون دوستانه بپذیرین دیگه! از خودم هم بخوام بگم، نمی‌دونم چی‌ باید بگم! من نه مهندسم نه دکتر! بنده دانشجوی هنرهای زیبا هستم و بیکار ولی‌ خوشحال و خوشبین! اوهوم
خوش اومدي
خوشحال وخوش بين چيه؟ به چي خوش بيني؟ واسه چي خوشحالي؟ ببخشيد ها ولي اينجا براي اين جور چيزا دليل لازم داريم.

Azin*

عضو جدید
طرز برخورد امریکایی ها با ایرونی ها چطوره؟شهروند درجه چند محسوب می شن؟

من تا حالا مشکلی‌ در برخوردشون با خودم و با ایرانی‌‌های اینجا ندیدم. اینجا یک کشوریه از از هفتادو دو ملت مهاجرو و دانشجو داره واسه همین زیاد مهم نیست که ملیتت چیه. تنها چیزی که ما ایرانی هارو از بقیه اقشار مهاجر جدا میکنه اینه که در سال ۲۰۰۵ یک تحقیق کلی‌ کردن و ملیت‌های ایرانی‌ در صدر تحصیل کرده‌ترین خارجی‌‌های مقیم آمریکا بودن. بچه‌های باهوش خیلی‌ زیاد داریم اینجا و خب طبعا مورد احترام هم هستن.

خوش اومدي
خوشحال وخوش بين چيه؟ به چي خوش بيني؟ واسه چي خوشحالي؟ ببخشيد ها ولي اينجا براي اين جور چيزا دليل لازم داريم.

سلام. ممنون. برای خوشحال و خوشبین بودن دلیل لازم نیست. جز لاینفک زندگیه. نباشه یکجای زندگیت میلنگه.

me.fatima

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچها مرسی‌ از همه. الان اینجا یک طوفانی شده!! . اگه منو طوفان برد بی‌ آذین شدین حلال کنین دیگه!‌ها ها
اما بریم سوال اصلی‌: بچه‌ها به نظر من اینجا برای ادامه تحصیل واقعا عالیه چون همجور موقعیت‌ای برات هست از لحاظ تحصیل. فرصت پیشرفت زیاد داری و خوب در کنارش تجربه‌های بزرگی‌ هم بدست میاری. بستگی به خود شخص داره البته.. اگر خیلی‌ پابند سنت‌های ایرونی باشی‌ شاید برات زندگی‌ کردن تو یک کشور دیگه سخت باشه. اگر هم اهل پیشرفت و ترقی‌ و آینده نگری باشی‌ که خوب این چیزا اصلا نباید مساله‌ای باشه برات و با تمام سختیش کار خو دتو میکنی‌ و به اون چیزی که می‌خوای سعی‌ میکنی‌ برسی‌. از لحاظ کار، بد نیست اما خوب برای دانشجوی تازه کار کمی‌ پیدا کردنش ساخته. بهترین بازار کار اینجا الان دست مهندسین برق و کامپیوتر هست و رشته های مربوط به مدیرت بازرگانی یا همون بیزینس. جالبه که بدونین مهندسین کامپیوتر حقوقشون از پزشک‌ها اینجا بیشتره! اینجا راحت میشه یک زندگی‌ ساده رو به حد ایده ال رسوند. قیمت اجاره‌ها تقریبا با ایران یکیه. ماشین مفت! من الان یک تویوتا کمری ۲۰۱۱ گرفتم با ۱۱ میلیون تا ۶ سال قسطی!‌ها ها.. از لحاظ لوازم خونگی هم همجورش هست.. از مدل بالا گرون تا دست دوم ارزون با کیفیت عالی‌.. خلاصه دق و دله خونه زندگی‌ رو زیاد نداریم اینجا. من کارای عکاسی می‌کنم که خوب در امدش بدک نیست. با عکاسی یک عروسی‌ ۳ ساعته, ۲-۳ میلیون تومن نقد در میاد به راحتی‌.
ولی‌ اول و آخرش همیشه یادمون باشه که یک ایرونی‌ هستیم و افتخاری واسه کشورو مملکتمون. همه ما دلمون می‌خواد یک روز برگردیم و همین امکانات رو در کشور خودمون ببینیم. به امید اون روز..آقا رفتین مشهد طرقبه و چالوس و دربند یاد من هم بکنین

خیلی ممنون از پاسخ به سوال.

من مدتی که اراده کردم بتونم پذیرش بگیرم. دلیل اصلی من هم اینکه اینجا واقعا هیچی وجود نداره ( بیکاری بیداد میکنه ..)
حرفاتون اراده من رو قوی تر کرد..:gol:
قدر زندگیتون هم داشته باشید.

omid_008

عضو جدید
برای کار بلد همه جا کار هست.اونجا هم فکر کنم باید حرفه خودتو خوب بلد باشی اینطور نیست؟
اونجا هم برای تطبیق دادن خود سختی های خودش رو داره اینو هم در نظر بگیرید.

me.fatima

عضو جدید
کاربر ممتاز
برای کار بلد همه جا کار هست.اونجا هم فکر کنم باید حرفه خودتو خوب بلد باشی اینطور نیست؟
اونجا هم برای تطبیق دادن خود سختی های خودش رو داره اینو هم در نظر بگیرید.

خب حرف درستی زدید.

ولی دوست من , من الان هرچی تو شهر خودم جستجو میکنم هیچ کاری نمیبینم.
جاوا یادگرفتم الان هرچی میگردم براش هیچ کاری وجود نداره.
چیزی که میخوان PHP هست که اون هم بلد نیستم (البته میخوام شروع کنم به یادگیری). ولی همون شرکت هایی که هم PHP میخوان کسی رو میخوان که حرفه ای باشه و چند سال سایقه کار.

خب منی که تازه از دانشگاه فارغ التحصیل شدم باید بالاخره از یه جا شروع کنم دیگه !
البته تو تهران میشه کار پیدا کرد ولی همه ی مردم ایران باید برن تهران زندگی کنن. چرا یه خرده به فکر اشتغال تو شهرای دیگه نیستن.مگه ایران فقط تهرانه !

شما خودت شاغلی ؟
اگه راهی داری بگو خوشحال میشم بشنوم تا از این وضع خلاص شم.

** ( الان شنیدم که خیلی از همکلاسی هام رفتند تهران برای کار. بقیه هم مثل موندند ناراحت از وضعشون ... )

omid_008

عضو جدید
خیلی متاسفم واسه چنین مملکتی که فقط پارتی می تونه کارتو راه بندازه.
من دنبال کار نگشتم به خاطر همین چنین مشکلی رو تجربه نکردم
سعی کنید حتما PHP رو یاد بگیرید.یه جا برین شده با پول کم فقط برای کسب تجربه و سابقه ی کار یه مدتی.یکمی سختی داره اولش ولی خب انشالله پایان شب سیه نزدیکی ه

Azin*

عضو جدید
آی‌ ملت، کسی‌ بیدار نیست؟ ببینم اینجا کسی‌ عکاسی هم میکنه؟ به صورت حرفه‌ای البته.