نمايش نتايج 1 تا 6 از 6

تاپیک: ستون گذاری !؟!؟!

پيش فرض ستون گذاری !؟!؟!

سلام . من مهندس عمران نیستم اما بنایی رو در حد دیوار چینی و کارهای کلی بلدم
    الان تصمیم به ساختن یه ساختمون یک طبقه تو شهرستان دارم و دارم سعی میکنم اطلاعاتم رو زیاد کنم
    الان مشکلی که دارم نقشه خوانی هست ! یعنی تا حد خوبی سعی کردم از مقالات و ... علائم و ... یه نقشه رو یاد بگیرم
    اما یه چیزی رو متوجه نمیشم اونم محل قرار گیری ستون هاست ...

کارهای مثل ریسمان کشی و مشخص کردن بر زمین و گودبرداری و پیاده کردن فونداسیون کلی رو بلدم اما چطوری میتونم از روی یه نقشه متوجه بشم که ستون های که در فونداسیون قرار میگیره
    دقیقا چه محل هایی هست و چه ارتفاعی داره ؟

2. تشكر از اين پست

عضو فعال آواتار دادآفرید رضایی
    رشته
    مهندسی عمران
    تاريخ عضويت
    2011/8
    محل سكونت
    ایران

پيش فرض

نقل قول نوشته اصلي بوسيله Bana8 نمايش پست
    الان تصمیم به ساختن یه ساختمون یک طبقه تو شهرستان دارم و دارم سعی میکنم اطلاعاتم رو زیاد کنم
    الان مشکلی که دارم نقشه خوانی هست ! یعنی تا حد خوبی سعی کردم از مقالات و ... علائم و ... یه نقشه رو یاد بگیرم

کارهای مثل ریسمان کشی و مشخص کردن بر زمین و گودبرداری و پیاده کردن فونداسیون کلی رو بلدم اما چطوری میتونم از روی یه نقشه متوجه بشم که ستون های که در فونداسیون قرار میگیره
    سلام دوست عزیز
    ستون گذاری ساختمان اصول و مشخصه ای داره همین طوری نمیشه گفت اما در سازه فلزی رعایت حداکثر 8 متر فاصله طولی ( توصیه میشه از 6 متر تجاوز نکنه) و همچنین بسته به میزان باربری و یک سری مسايل , نوع مقاطع مورد نظر استفاده میشه........
    معمولا محل ستون ها در نقشه های اجرایی با مربع مشکی مشخص میشه و معمولا از بر خورد آکس های افقی و عمودی محل ستون ها ایجاد میشه......
    اینها همه یه سری کلیات هستش ودارای مراحل محاسباتی هست.
    ويرايش شده توسط دادآفرید رضایی در 2011/10/17 در ساعت 03:59 PM
    دیروز همسایه ام از گرسنگی مرد ، در عزایش گوسفندها سربریدند.

دکتر شریعتی

[مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ]

4. تشكر از اين پست

عضو فعال آواتار دادآفرید رضایی
    رشته
    مهندسی عمران
    تاريخ عضويت
    2011/8
    محل سكونت
    ایران

پيش فرض

ساختمان 1 طبقه با ستون دوبل 14 (در صورت نیاز به بالا) و همچنین فونداسیون منفرد همراه با کلاف یا فونداسیون نواری میشه اجرا کرد..... ستون ها نیاز به ورق تقویتی ندارن مگه منطقه دارای زلزله های شدید باشه...

استفاده از مهار بند V شکل کافی می باشد....

اینها صرفا کلی بوده . باید شرایط محیط کاملا بررسی بشه....

خدا نگه دار
    دیروز همسایه ام از گرسنگی مرد ، در عزایش گوسفندها سربریدند.

دکتر شریعتی

[مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ]

6. تشكر از اين پست

پيش فرض

خیلی ممنون دوست عزیز . همین اطلاعاتی که دادید خیلی به دردم خورد ممنون

عضو فعال آواتار زيگورات
    رشته
    مهندسی عمران
    تاريخ عضويت
    2011/8
    محل سكونت
    كاشان

پيش فرض

دوست عزيز با سلام
    اگه اطلاعات شما اينقدر ضعيف است پيشنهاد ميكنم كار را به كاردان واگذار كني و يا قبل از اجرا به مراكز فني و حرفه ايي مراجعه نمايد.
    ايا كسي كه قصاب نباشه ميتواند يك گوسفند را سر ببرد . نه به خدا نميشه عمران هم مثل همون اول بايد يك سري دوره ها را بگذراني و سپس به اجرا اقدام نمائي.
    اميدوارم از سخنان من ناراحت نشويد.
    بر اساس تحقیق گسترده ای که در دانشگاه نیویورک انجام شده هر چه بیشتر کلم بروکلی خورده شود، خطر [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ] و راست روده در مردان کمتر می شود. کلم بروکلی با کاهش شیوع سرطان های حلق، [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ]، [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ]، پروستات، و [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ]مرتبط است.
    کلید ضد سرطان بودن کلم بروکلی مواد شیمیایی ضد سرطانی است که در آن وجود دارند.رجوع به تالار تغذيه

9. تشكر از اين پست

پيش فرض

سلام ممنون از جوابتون . ولی این مال چندین روز پیش بود الان در حد خیلی خوبی دارم پیشرفت میکنم و این نکات ابتدایی رو کامل یاد گرفت
    الان میتونم از پس کارهای مثل گودبرداری . اجرای بتون مگر . آکس بندی دقیق زمین . شناژ بندی و آرماتور گذاری به صورت دقیق بربیام
    فعلا هم دارم روی پی گذاری و بتن ریزی تحقیق میکنم
    یکسری مشکلات دیگه ای دارم که فکر کنم حداکثر تا چند هفته دیگه بتونم یه ساختمون رو با مدیریت کامل خودم تموم کنم

و يا قبل از اجرا به مراكز فني و حرفه ايي مراجعه نمايد.
    اتفاقا چندین ماه فنی و حرفه ای رفتم و نکات کلی رو میدونم اما اونجا فقط اسمش اینه که نقشه خوانی رو یاد میدن
    تو هر فنی و حرفه ای بری فقط دیوار چینی و کاشی کاری و درست کردن ملات و یه سری چیزهای ابتدایی بهت یاد میدن
    یعنی من تو این 1 هفته ای که خودم تحقیق کردم میتونم بگم 10 برابر چیزی که تو فنی و حرفه ای بهم یاد دادن یاد گرفتم
    ويرايش شده توسط Bana8 در 2011/10/22 در ساعت 12:35 AM

11. تشكر از اين پست

تاپیک های مشابه

1. پاسخ ها: 25
    آخرین ارسال: 2014/5/02, 08:01 AM
  2. سوپر پانل بی نیاز از ستون گذاری و قالب بندی
    توسط amin_amirlatifi در تالار فیلم ها و عکس های عمرانی
    پاسخ ها: 2
    آخرین ارسال: 2011/5/15, 01:26 PM

عبارت‌های مرتبط

ستون گذاری

ستون گذاری ساختماننحوه ستون گذاری ساختمانستونگذاریستون گذاری در ساختمان نحوه ستون گذاری در ساختماننقشه ستون گذاریستون گذاری کوباکس

ثبت اين صفحه

ثبت اين صفحه

قوانين ارسال

• شما نمی‌توانيد تاپيک جديد ارسال كنيد
  • شما نمی‌توانيد پاسخ ارسال كنيد
  • شما نمی‌توانید فایل ضمیمه ارسال كنيد
  • شما نمی‌توانيدنوشته‌های خود را ويرايش كنيد
  •