[ بررسی وضعيت درآمد رشته عمران ]

delf

عضو جدید
آيا يك مهندس عمران مي تواند درآمدي در حدود ماهي 10 ميليون تومان داشته باشد؟؟

آخرین ویرایش توسط مدیر:

anzalichi181

عضو جدید

الان که اوضاع حقوق اصلا خوب نیست
مطمئنا حقوق بالای 1.5 میلیون هم تو جاههایی میدن که یا آب و هوای خوبی نداره یا تجربه کاری بالایی میخواد
شما اگه حق امضا طرح و نظارت هم داشته باشی میانگین اون در آمد رو هم به حقوق ماهیانت اضافه کنی فکر نکنم مبلغ زیادی بشه
شاید تو کشورهای عربی مثل کویت و امارات چنین پولی بدن که من خبری ازش ندارم

mst_ab

عضو جدید
10 تومن برای یک مهندس عمران عدد بزرگی به حساب میاد، با توجه به اینکه مهندس داریم تا مهندس ولی باز هم همچین درآمدی برای یک ((مهندس)) تقریباً محال هست، اگر مهندس ((با سواد)) باشد و آپدیت،+ تجربه، شاید به 5-6 تومن برسه، البته من خودم هم خیلی خبر ندارم شاید یه مهندس هم پیدا بشه بتونه 30 تومن هم درامد داشته باشه! من دور و ور خودم رو نگاه کردم.... ، ولی همین قضیه زمانی که به یک دکتر عمران نگاه می کنید به راحتی به چند برابر این عدد که فرمودین میرسه!

kia112

عضو جدید
برای یک مهندس عمران اونم توشغل آزادغیرممکن وجودنداره بخصوص دریک مقطع زمانی ماننداجرای یک پروژه خاص من خودم شرکت دارم وپیش اومده که سودپروژه دریکسال برام بیشترازاینادرآمدداشته

nori2

عضو جدید
با سلام
این قدر حقوق هست اونم تو پیمانکاری البته اگه کارو با ضریب بالای بگیری

من مهندسایی رو میشناسم که بیشتر از اینا رو هم در میارن(نوش جونشون)
ولی نرمالش همون 1-1.5 تومن هست
به مادیات فکر نکن

javad.sh

عضو جدید

شدن که هر چی که ما بخوایم میشه
ولی به چه قیمتی ؟
درآمد 10 تومان واسه کسی که سرمایه نداره یعنی صرف کردن 100 درصد وقت

کار میکنیم که زندگی کنیم
نه اینکه زندگیمون رو فدای کار بشه

javad.sh

عضو جدید
برای یک مهندس عمران اونم توشغل آزادغیرممکن وجودنداره بخصوص دریک مقطع زمانی ماننداجرای یک پروژه خاص من خودم شرکت دارم وپیش اومده که سودپروژه دریکسال برام بیشترازاینادرآمدداشته

سرمایه شرکتتون چقدر هست ؟

آرانوس

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خوب این معلومه که کار نشد نداره.
واقعیتا رو هم نمیشه ندیده گرفت برای یه مهندس تازه کار که پشتوانه نداشته باشه یا چهارتا مهندس کارکشته مثه خودش دوروبرش نباشن خیلی سخته خوب
اگرم از اولش یه مهندس متخصص از نظر بار علمی باشی و با نرم آفزارای مهندسی به خوبی آشنا باشی باید کلی از زندگیتو بزاری برای کارت تا بتونی این درآمدو داشته باشی .
ولی همین که یه مدت بگزره و تجربه کاری داشته باشی و فوت و فنای کارو یاد بگیری و همچنین بتونی پروژه های بزرگ شرکت کنی به نظرم نشدنی نباشه.:smile:

simiar

عضو جدید
احتمالش صفر نیست ولی خیلی کمه ،
اگه مهندس عمرانی چنین درآمدی رو بخواد باید یه مقداری اخلاق و روش های درست کسب درآمد رو کنار بذاره.

آرانوس

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
احتمالش صفر نیست ولی خیلی کمه ،
اگه مهندس عمرانی چنین درآمدی رو بخواد باید یه مقداری اخلاق و روش های درست کسب درآمد رو کنار بذاره.
ولی به نظرم شاید اوایل نتونه این درآمدو داشته باشه ولی بعد از کسب تجربه،تخصص،مهارت و فوت وفنای کار نشد نداره البته در کنار اخلاق.
خوب اگه بخوای سریع میانبر بزنیم شاید کناز گذاشتن اخلاق بتونه راهکار باشه که اونوقت ارزشش رو نخواهد داشت

simiar

عضو جدید
ولی به نظرم شاید اوایل نتونه این درآمدو داشته باشه ولی بعد از کسب تجربه،تخصص،مهارت و فوت وفنای کار نشد نداره البته در کنار اخلاق.
خوب اگه بخوای سریع میانبر بزنیم شاید کناز گذاشتن اخلاق بتونه راهکار باشه که اونوقت ارزشش رو نخواهد داشت
موافقم که ممکنه از روشهای صحیح هم اتفاق بیفته.
ولی بازم میگم با توجه به شرایط فعلی و عدم تناسب تعداد مهندسا و بازار کار ، احتمالش اونقدر ضعیفه که بهتره این رؤیا رو از سر خارج کرد.
البته این تجربه ی شخصی منه ، من کسی رو ندیدم که با روش های درست در طول سابقه ی کاریش تونسته باشه به همچین درآمدی رسیده باشه.

آرانوس

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
موافقم که ممکنه از روشهای صحیح هم اتفاق بیفته.
ولی بازم میگم با توجه به شرایط فعلی و عدم تناسب تعداد مهندسا و بازار کار ، احتمالش اونقدر ضعیفه که بهتره این رؤیا رو از سر خارج کرد.
البته این تجربه ی شخصی منه ، من کسی رو ندیدم که با روش های درست در طول سابقه ی کاریش تونسته باشه به همچین درآمدی رسیده باشه.

یعنی اگه یه مدت سابقه،تجربهومهارت داشته باشی نمیتونی یه شرکت بزرگ داشته باشی که بتونی تو پروژه های مختلف با سود بالا شرکت کنی :surprised: البته منظورم این نیست که م=همه میتونن به راحتی برسن میگم نشد نداره ولی خوب هرکه طاووس خواهد جور هنودستان باید کشد:D زحمتش خیلی زیاد

simiar

عضو جدید
یعنی اگه یه مدت سابقه،تجربهومهارت داشته باشی نمیتونی یه شرکت بزرگ داشته باشی که بتونی تو پروژه های مختلف با سود بالا شرکت کنی :surprised: البته منظورم این نیست که م=همه میتونن به راحتی برسن میگم نشد نداره ولی خوب هرکه طاووس خواهد جور هنودستان باید کشد:D زحمتش خیلی زیاد
من تجربه ی شخصی خودم رو گفتم. نمیدونم 13 سال سابقه ی کار از نظر شما کمه یا زیاد ولی خودم و دوستان خودم رو که هم پایه ی خودم هستن، می بینم. به جرأت میگم که در طول این مدت شرافت مندانه کار کردم، زحمت زیادی کشیدم ولی هنوز به این سطحی که دوستان میگن نرسیدم.
اگه تمایل داشته باشین دقیق تر میگم.

آرانوس

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من تجربه ی شخصی خودم رو گفتم. نمیدونم 13 سال سابقه ی کار از نظر شما کمه یا زیاد ولی خودم و دوستان خودم رو که هم پایه ی خودم هستن، می بینم. به جرأت میگم که در طول این مدت شرافت مندانه کار کردم، زحمت زیادی کشیدم ولی هنوز به این سطحی که دوستان میگن نرسیدم.
اگه تمایل داشته باشین دقیق تر میگم.
خیلی هم خوشحال میشم از تجربیاتون استفاده کنیم

meshki_0pm0

عضو جدید
آره میشه.هیچ چیزی غیره ممکن نیست!
البته برای رسیدن به این مرحله و بالاتر یکم زمان و تجربه نیاز داره که یک مهندس عمران میتواند!!! :)

ali_60

عضو جدید
اگه حقوق بگیر باشه احتمالش پایین اما اگه پیمانکار باشه به صورت مقطعی میتونه

civilica2008

عضو جدید
سلام بچه ها
هیچ کاری نشد نداره ولی به نظر من ادم باید منطقی زندگی کنه.هدفش بزرگ باشه ولی اصل زندگی را فراموش نکنه.منظورم اینه سعی بکنه بهش برسه ولی نه به هر قیمتی.پول خیلی مهمه ولی پولا میخوای چیکار؟؟؟
میخوای که راحت زندگی کنی دیگه؟؟ نه که از صبح تا شب سگدو بزنی.نه؟؟؟
ممکنه بگید سگدو زدن نمیخواد. ادم با فکر و یا همون زرنگی و پروژه برداشتن که خودتون میگید پول پارو میکنه.
ولی به این فکر کردید که تو چه مملکتی زندگی میکنیم؟؟؟ جایی که پروژه های خفن کشور را میدند به ....... جایی که ارزشی برای سواد ادم قائل نیستند و و و ..... تازه مطمئن باشید اون کسی هم که پروژه برنمداره و به این پول میرسه حتی اگه زحمت بدنی نکشه کلی دغدغه فکری داره.کلی از وقتشا باید بذاره رو مسائل متفرقه و غیره. فکر نکنید دیگه میخوره و میخوابه و راحته.نه به نطر من اینطور نیست.
فکر نکنید من ذهنم بسته است.نه اینطور نیست. من خودم اعتقاد خیلی زیادی به این موضوع دارم که ادمایی که عرضه زیادی ندارند و بهتر بگم که توهین نباشه ادمایی که به قول امروزیا خیلی بچه زرنگ نیستند میرند سراغ درس تا پول دربیارند. صادقانه بگم پول در اوردن با درس خوندن زیاد هماهنگی نداره و اصلا غقلانی نیست. به نظر من اتفاقا تو این مملکت اگه ادم فکرش را درست به کار بندازه و ببینه در هر مقطعی باید کدوم راه را انتخاب کنه خیلی هم

خوب میشه پول دراورد ولی فکر نکنید بهترین راهش درس خوندنه نه شاید پرزحمت ترینش باشه.من فقط میگم تو زندگی هدف باید داشته باشیم. هدفت چیه؟؟ اینکه صبح تا شب فقط پول در بیاری؟؟ باید یه کم منطقی فکر کرد.

حالا اگه منظور شما از مهندس عمران یه پیمونکار باشه که سواد هم زیاد مهم نیست و همون به زرنگی طرف بستگی داره احتمالش که به این پول برسه خیلی زیادتر میشه.

اصلا چرا فقط تو ایرانا میبینید. من کساییا میشناسم که اونور توی دانشگاههای تاپ دارند مثلا عمران-سازه میخونند ولی به این پولایی که شما میگید کار نشد نداره و میشه و میشه نرسیدند(طبق رفاه زندگی و واحد خود پول اونور.منظورم رو عرفشه)
گفتم.من معتقدم میشه ولی چرا اصلا ما باید به این رقم فکر کنیم؟؟؟ سوال بهتر اینه که اصلا اینقدر که میگید میشه و میشه یه نفر که واقعا درامدش اینقدره بیاد و اینجا صحبت کنه.تا حالا هیچ کس نیومده بگه مثلا من به مدت 10 ساله که حقوقم تو این رنج و حتی بالاتره. اقا طوری نیست که.دیگه وقتی کسی به این مرحله برسه فکر نکنم براش مساله ای باشه که مثلا بقیه ازش جلو بزنند.پس بیاد و مطرح کنه.

من خودم به شخصه سعی خواهم کرد به پول خیلی زیادی برسم ولی دغدغه اصلی زندگیم نیست. بهتر بگم سوال اساسی من این نیست که ایا تو این مملکت میشه ماهی 10 میلیون یا 20 میلیون یا 100 میلیون پول دراورد.

alicad

عضو جدید
آره به نظر من به صورت مقطعی میشه اینکارو کرد هیچ ارتباطی هم به سرمایه نداره مثلا تو 6 ماه اول سال ماهی 10 تومن در بیاری ولی معلوم نیست تو 6 ماهه دوم هم بتونی یانه .
تو پول در اوردن در رشته عمران سه چیز مهمه اول همت و پشتکار دوم همت و پشتکار سوم همت و پشتکار .

a-m-kan

عضو جدید
وضعیت کاری

وضعیت کاری

سلام.یه سوال دارم
وضعیت کاری مهندس عمران در بخشهای مختلف چگونه است؟
منظور دفاتر مهندسی و نیز بخشهای محاسباتی و نیز اجرایی میباشد.

reza2011

عضو جدید
وضع كار در حال حاضر فاجعه انگيز هست ... شركتهاي ساختماني حداكثر بهره كشي و سوئ استفاده رو از مهندس بدبخت ميبرن و بعدش هم كه ديگه بهش هيچ احتياجي نداشتن اخراجش ميكنن . اين يك واقعيت تلخه كه هميشه وجود داشته . شما براي اينكه بتوني در يك شركت درست و حسابي استخدام بشي حتما بايد پارتي داشته باشي . اخه چند درصد مردم داراي پارتي هستن . حتي من يك شركتي مهندسي رو ميشناختم كه مدير عاملش يك روحاني بود :biggrin: .. حالا بازم 100 رحمت به اون .. وقتي مدير عامل عوض شد و مدير بعدي كه ظاهرا رشته حقوق خونده بود :biggrin: شد مدير عامل اول كاري كه كرد اين بود كه تمام مهندسا رو اخراج كرد و تزش اين بود كه مهندس در كارگاه باعث بالارفتن هزينه تمام شده كار ميشه .. خب پس وقتي بهايي واسه مهندس قائل نيستن خب چه انتظاري بايد داشت از كيفيت ساخت و ساز ؟؟؟

شركتهايي كه اكثريت مهندسين در اونها استخدام ميشن اكثرا حقوق رو با تاخير 3-4 ماه و تازه بعد از 3-4 ماه بخشي از حقوق ماههاي قبل رو تسويه ميكنن و ضمنا اضافه كاري رو قبول ندارن بعضا .

از دوستاني كه در شركت هاي مهندسي استخدام ميشن ميخوام كه هرگز اصل مدركشون رو در اختيار مدير عامل شركت قرار ندن چون بدون اينكه شما خبردار بشيد از مدرك شما جهت رتبه بندي شركتشون استفاده ميكنن .

در كل الان فقط كسايي راضي هستن كه در درجه اول سرمايه دارن و براي خودشون ساخت و ساز ميكنن ... و بعد هم كسايي كه در معدود شركتهاي قدرتمند ساختماني مشغول هستند .

بالا