احترام به حریم خصوصی افراد

احترام به حریم خصوصی افراد

• بله

رای: 72 88.9%
  • خیر

رای: 1 1.2%
  • بستگی به شرایط پیش رو و بوجود اومده داره

رای: 8 9.9%
  • سایر موارد

رای: 0 0.0%

• مجموع رای دهندگان
    81
  • نظرسنجی بسته .

یهودا

عضو جدید
سلام به نظر من در هر شرایط ودر هر مکانی که بودیم باید به حق دیگران احترام بگزاریم واز اینکه حقوق دیگران را ضایع کردیم خوشحال نشویم بلکه شرمنده باشیم.

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
اقا محمد ..مرسی از اینکه این همه وقت گذاشتید تا این تاپیک رو بزنید

به نظر من تمامی حرفای دوستان درسته ...این نظر سنجی نمیخاست ..یا اینکه باید گزینه هایش چیزایی دیگه بود ....از کلی نگری در بیاد

احترام به حقوق دیگران یک امری شخصیه ..یعنی به اون شخصی بر میگرده ..به شخصیتی که اون فرد داره و طرف مقابل

اگر کسی که بی احترامی به حقوق دیگران میکنه اگر شخصیت داشته باشد هرگز این کار رو نمیکنه

آن شخص مقابل هم اگر برای خود و زندگی خود ارزش قائل باشد ..طوری رفتار نمیکنه که اجازه به کسی دهد در زندگی او دخالت کند

به نطر من فقط شخصیت مهمه در این کار..

ولی ای کاش این بحث جزیی تر میشد..نه این همه کلی ..که همه دوستان فقط اومدن گفتم بله ..
سلام خیلی ممنون از نظراتتون ...........شاید در نگاه اول خیلی کلی بیاد .......ولی حقیقت امر تو گزینه سوم نهفته
یک نفر هم که زده خیر !!!!!!!

به نظرتون یعنی این شخص آیا به بقیه اجازه دخالت در حریم خصوصیشو میده

بحثهای جزیی تر انشالله در تاپیکهای دیگه ..........من فعلا میخواستم به خیلیها ثابت کنم ........نظرات چی هست ..........شاید در نگاه خیلیها همون گزینه اوله ..........
ولی همین گزینه اول .........به نظرم یه خورده جای سوال داره

یعنی از دید شما تحت هیچ شرایطی نبایستی به حریم خصوصی افراد وارد شد ؟
حتی اگه برای شما محرز شده باشه که اون طرف داره خرابکاری میکنه نه تنها ضد شما بلکه ضد جامعه آماری ما ؟

نکته دیگه ای هم که دوست داشتم دیده بشه ..........پستهایی که بعد اون زده شده در چارچوب:

نگاه قرآن .......نگاه علوم فقه و نگاه قانون به این قضیه

آخرین ویرایش:

behzadk2019

کاربر فعال تالار مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
اینجا یه قاعده هست
که میگه
حریم خصوصی دیگران مال شماست حریم خصوصی شما فقط مال خودتونه
البته این فقط در مورد بعضیا صدق میکنه

این بعضیها که گفتید میشه یکم جزیی تر بیان کنید؟؟؟

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
این کارو فقط مراجع قضایی و انتظامی اون هم با حکم میتونن انجام بدن.
وگرنه دخالت هر شخص حقیقی در حریم خصوصی افراد دیگر جامعه مصداق جرم تلقی میشه و اگه قوانین کشورمون در این زمینه محکم بود میشد اون فرد خاطی رو به مجازات نقض حریم خصوصیش رسوند...
اگر بخوایم در مورد اینجا هم حرف بزنیم، اگر ببینیم کسی داره خرابکاری میکنه خود شخص حق نداره دخالت کنه چون میشه قانون جنگل، سایت مدیر داره، خرابکاری هرکسی باید به اطلاع مدیر برسه، نه خودمون آستین بزنیم یه تعداد متعددی از افرادو حریم خصوصیشونو نقص کنیم تا ادبشون کنیم...
این همون جنگله که گفتم!
خب مصطفی عزیز ..........میتونیم این طور بگیم حتی اگر شما به کسی مشکوک هستین که داره خرابکاری میکنه نمیشه شما خودت مجری قانون بشی ...........حتی اگر اون خرابکاری در حد وسیع باشه و بدونیم که اگر شکمون درست باشه امنیت جامعه آماری ما رو زیر سوال میبره

بنابراین وظیفه ما اطلاع دادن به مجریان قانون جامعه آماریس که مثلا تو این باشگاه میشه مدیران .............باید در این حدم بمونه .........وظیفه ما بیش از این نیست ..........اگر در بین کاربران جامعه آماری بر این قضیه دامن زده بشه ............ از طرف افراد حاضر در جامعه آماری خود به خود سلب آرامش و امنیت برای جامعه رخ میده که قطعا هزینه های سنگین تری رو نسبت به خود اون حالت اولیه میتونه به بار بیاره .........فضایی ایجاد میشه که همه به هم شک میکنن و اخلاق در اون جامعه به نحوی گم میشه ........... و طبیعتا در چنین محیطی نمیشه حرف از دوستی و محبت و صداقت زد
قطعا بایستی این حق رو به نظرم به مسئولین داد که بعد از مشاهده این مسائل در عموم و ایجاد یک جو نامناسب با مسببین این ندانم کاری برخورد کنن البته بر پایه عدالت
.
.
.
فکر میکنم شش نفری هم که به گزینه سه رای دادن .........از مدیران باشگاه باشن
چون من اونها رو دعوت کردم

اما یک نفری که زده خیر ..............خیلی دلم میخواد مرد ( مردانگی ) باشه و بیاد از گزینش دفاع کنه ...........اگه به حرفش معتقده
بسم الله این گوی و میدان

آخرین ویرایش:

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
این تاپیک ایجاد شده برای بحث کردن در مورد یک معضل اجتماعی که متاسفانه شاهدش هستیم

بنابراین اصلا به مسائلی که بعضیها فکر میکنن مربوط نمیشه و در جهت حمایت هیچ کسی نیست .............اگر مسائلی در اون باره دیده بشه

...........به خصوص همراه با توهین ، فحاشی و تخریب حال از طرف هر کس میخواد باشه حتی نزدیکترین دوستان من قطعا برخورد خواهد شد
و اولین شخص برخورد کننده شک نداشته باشید که بنده خواهم بود

سعی کنیم در یک محیط دوستانه و احترام آمیز به بحث در مورد اصل موضوع مطرح شده در تاپیک بپردازیم

تشکر از خوانندگان و نویسندگان عزیزی که با رعایت احترام به قوانین شخصیت والا و ارزنده خودشون رو نشون میدن :smile::gol:

یکبار عرض کردم ...............این تاپیک هرگز اجازه درست کردن فضای توهین آمیز و تخریب و تهمت و افترا رو به هیچ کس نمیده و با مسببین اون برخورد خواهد شد

قطعا در فضای مسالمت آمیز و با آرامش میشه حرفهای منطقی زد نه از روی احساسات حرف زدن ........بنابراین در این زمینه احساسات رو باید کنار گذاشت

بنابراین خواهشا رعایت کنید ................... در ضمن بارها گفتم این مسئله یک معضل اجتماعیس و میخوایم راهکارهای واقعی رو در این به باره بهش بپردازیم و به بحث بزاریم

با تشکر :gol:
استارتر تاپیک

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام
استارتر عزیز حرف شما زمانی درسته که نقض کننده حریم خصوصی دیگران واقعا و با صداقت قصدش ایجاد ارامش و اصلاح امور باشه ولی وقتی کسی با حرفهای فریبنده و جامعه پسند سعی داشته باشه تا به هر نحوی از انحا در حریم خصوصی کسی رخنه کنه و از هر عملی هم برای این کار سر باز نزنه تکلیف چیه ؟؟

اگر قرار باشه من نوعی بر فرض خطایی کنم و شما نوعی که همردیف من هستین به خودتون اجازه بدین دست به خطای بزرگتری بزنید و حریم خصوصی منو نقض کنید کار کدوم یک بدتره ؟؟

اگر در پشت شعار های فر یبنده هدف دیگری دنبال بشه چی ؟؟؟؟ اگر اونایی که حریم خصوصیشون نقض شده واقعا خرابکاری نکرده باشند که هیچ بلکه برعکس به هر بهانه ای سعی شده باشه پاشون تو ماجرا کشیده شده باشه چی ؟؟؟؟

وقتی یک خطا ( در صورت صحت ادعا نه غرض ورزی و کینه توزی ) به مدیران بالاتر گزارش نشه و خود فرد با توجیه عملش حریم خصوصی دیگران رو نقض کنه و به این کار افتخار هم کنه حکمش چیه ؟؟؟

اگر بعد از مشخص شدن مسائل کار نقض حریم خصوصی افراد دیگه باز هم ادامه داشته باشه چی ؟؟؟؟

اگر نقض حریم خصوصی ابعاد بالاتری بخودش گرفت چی ؟؟؟؟
سلام
درست متوجه نشدم ........اون جامعه آماری رو اون شخص داره اداره میکنه ...........چرا باید خودش دس به کاری بزنه که جامعه نسبت بهش بدبین بشه ....... در شرایطی که قطعا میدونه اگه فضای جامعه ملتهب بشه خود اون شخص و ریاستش به خطر میفته ...........قطعا اگه خود اون فرد بالادست یا زیردستانش که میشه گفت مجریان قانون هستن به همچین کاری دست زده باشن ظن و گمانی برده اند حال ممکنه درست باشه یا غلط .........ولی برای رفع اون شک مجبورن ........باشد اگه این کار رو نکنن رخنه های خطرناک تری در جامعه اش بوجود بیاد

دقت نکردین چی گفتیم ........... گفتیم مجریان قانون .......نه اعضای اون جامعه ..........و اتفاقا گفتیم که اعضای جامعه حق همچین کاری رو تحت هیچ عنوان ندارن و به قول مصطفی اگر این چنین بشه میشه قانون جنگل !!!!!!! ولی قطعا مسئولین بالارتبه این حق رو دارن ........چون ریاست خودشون هم به آرامش اعضاشون وابسته است ........و اگر به فرض محال خرابکاری هم در کار نباشه ..........اقدام اونها برای آگاهی کامل یافتن از اون شک قابل توجیه به نظرم
مثلا هین اقدامات نیروی انتظامی در قبال اراذل اوباش .........قطعا مجبورن که برای جلوگیری از خطرهای احتمالی بعدی حریمهای خصوصی اون اشخاص رو بشکنن
اینیکه پررنگ کردم متوجه نشدم ........... گفتم حتی اگه فرضیشون اشتباه باشه حداقلش اینه که مطمئن میشن البته احتمالا خساراتی رو هم در صورت معلوم شدن باید بپردازن

این اقدام در این باره محکومه و اقدام مشابهی که ممکنه از فرد آسیب دیده انجام بشه .........قطعا فرد آسیب دیده خودشو نباید جای مجری قانون ببینه

قطعا همه اون افراد شکایت میکنن ولی از راه قانونیش باید وارد بشن .......نباید این چنین فکر کنن که اگر با مجریان قانون همکاری داشته باشن بدین معنی هست که دارن طرف مقابل رو میفروشن !!!!!!! مثلا وقتی تو این باشگاه دکمه گزارش هست ........در صورت مشاهده تخلفی اطلاع بدن .......اینگونه فکر نکنن که این یعنی جاسوس بودن ، ناظم بودن و این الفاظ بچه گانه
به این فکر کنن که هر چه دیرتر اقدامات انجام بدن ممکنه بدتر خواهد شد ........از همون اول بایستی دس به کار شد ...........قبل از اینکه در فضا گرد و غبار فراروانی ایجاد بشه ..........و تشخیص حقیقت سخت بشه

قطعا اگر قبل از اینکه کار به جاهای باریک بکشه اون مسئله به مجریان اطلاع داده بشه ........... دیگه به این مرحله به نظرم نمیرسه

آخرین ویرایش:

ZEUS666

عضو جدید
سلام

احتیاجی نیست

نمی خواهم بیشتر از این ناخواسته درگیر بشید . پستم رو هم خودم ویرایش کردم . این موضوعی نیست که بشه در موردش بحث کرد حداقل نه اینجا

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز
محمدجان قبلا توو تالار گفت و گوی آزاد نظرسنجیات رو می ذاشتیا :smile:

EECi

مدیر بازنشسته
سلام

در کل برای حفظ امنیت کلی جامعه باید اطلاعات شخصی بررسی شود. این یک واقعیت هست...
ولی این کار می تونه بصورت کد بندی شده صورت بگیره که در صورت احتمال خرابکاری ( مثل حملات تروریستی) اون فرد مشخص بشه.
پس اطلاعات شخصی باید کاملا محرمانه بمونه و این اطلاعات مورد سو استفاده قرار نگیره
:gol:

EECi

مدیر بازنشسته
مثلا منظورتون شنود تلفن و خوندن ایمیل ها و نامه ها و اینهاست؟

درسته همین ها
ببینید واقعیت هست... امنیت به این راحتی ها بدست نمیاد...
ولی گفتم راه داره... این کار بصورت هوشمند انجام بگیره...کد بندی بشه. اطلاعات بیرون راه پیدا نکنه. در کشور های امن بدون شک همین روش پیاده می کنن

EECi

مدیر بازنشسته
یعنی شما فکر می کنید همه کشورها برای تامین امنیتشون همین کارو میکنن؟
مثل کاری که تو آمریکا انجام میشه مثلا...

باید این کار را بکنند مصطفی جان
حتی در خود کشور ما. چون امنیت جامعه مهمه... زندگی اکثریت مهمه. در کشور هایی مثل عراق یکی از دلایلی که این همه نا امنی وجود داره، یکیش مدیریت نکردن ارتباطات هست...

mec1386

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

در کل برای حفظ امنیت کلی جامعه باید اطلاعات شخصی بررسی شود. این یک واقعیت هست...
ولی این کار می تونه بصورت کد بندی شده صورت بگیره که در صورت احتمال خرابکاری ( مثل حملات تروریستی) اون فرد مشخص بشه.
پس اطلاعات شخصی باید کاملا محرمانه بمونه و این اطلاعات مورد سو استفاده قرار نگیره

از نظر من این دخالت مسقیم در خصوصی ترین قسمت زندگی فرد است
به هیچ وجه هم قابل قبول برام نیست
وقتی شنود صورت بگیره دیگه کد بندی و....معنی خاصی نمیده و هر کس (در شرایط لازم)امکان این خواهد داشت که به اطلاعات شخصی
افراد دسترسی پیدا کنه حتی اگه به بهترین نحو کد بندی یا رمز گذاری شده باشه

EECi

مدیر بازنشسته
از نظر من این دخالت مسقیم در خصوصی ترین قسمت زندگی فرد است
به هیچ وجه هم قابل قبول برام نیست
وقتی شنود صورت بگیره دیگه کد بندی و....معنی خاصی نمیده و هر کس (در شرایط لازم)امکان این خواهد داشت که به اطلاعات شخصی
افراد دسترسی پیدا کنه حتی اگه به بهترین نحو کد بندی یا رمز گذاری شده باشه

ببینید وقتی یک سیستم هوشمند تمام گفتگو ها را شنود می کند میشه از جنایات احتمالی جلوگیری کرد... همه چی اثار خوب و بدی داره ... ولی باید قبول کنیم سود این مورد خیلی بیشتر از زیانش هست.
من بحثم سو استفاده از این اطلاعات شخصی نیست دوست من

Ali Talash

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نمی خوام خودمو خیلی متدین جلوه بدم
اما اون دیشو ماهواره‌ای که شما میگی به جامعه هم ربط داره چه بسا تاثیر داره رو شما نوعی!!
چند تا مثل من و شما میشیم جامعه دیگه!!!
درضمن خیلی از برنامه های ماهواره به دوراز دین ماست!!! بعضی از شبکه ها همش در حال مسخره کردن دین و.....ما هستن که برا من و شما جذابن!!!مثل برنامه من و تو
شاید حرف شما درست باشه ولی این راه حل نیست.... فقط پاک کردن صورت مسله ست...

Ali Talash

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خب حالا اگر ما اطلاع دادیم به مدیران اون جامعه آماری! ولی بی توجهی مطلق نشون دادن، در ادامه، حریم خصوصی های بیشتری نقض شد، باید چه کنیم؟
برای حفظ آرامش و امنیت افراد حاضر در جامعه آماری، بگیم همه چی آرومه؟

فکر کنم وظیفه ی ما فقط اطلاع رسانی هست...
حالا اگه رسیدگی بشه بهتر اگه نشد از دست ما کاری ساخته نیست...

khanum gol

عضو جدید
نمی خوام خودمو خیلی متدین جلوه بدم
اما اون دیشو ماهواره‌ای که شما میگی به جامعه هم ربط داره چه بسا تاثیر داره رو شما نوعی!!
چند تا مثل من و شما میشیم جامعه دیگه!!!
درضمن خیلی از برنامه های ماهواره به دوراز دین ماست!!! بعضی از شبکه ها همش در حال مسخره کردن دین و.....ما هستن که برا من و شما جذابن!!!مثل برنامه من و تو

ببخشید فکر نمیکنم صحبتهای شما زیاد با موضوع این تاپیک ارتباط داشته باشه!!!!
به نظر من حریم خصوصی هر کس به خودش مربوطه. در یک جامعه هر کس با هر عقاید اجتماعی وسیاسی و مذهبی
غیره وجود داره و میتونه این عقاید تا جایی که به حریم دیگران لطمه نخوره بیان کنه.البته این فقط یک جنبه از مسئله حریمه....

kambadena

کاربر بیش فعال
به نظر من حریم خصوصی هر کس به خودش مربوطه. در یک جامعه هر کس با هر عقاید اجتماعی وسیاسی و مذهبی
غیره وجود داره و میتونه این عقاید تا جایی که به حریم دیگران لطمه نخوره بیان کنه.البته این فقط یک جنبه از مسئله حریمه....
کاملا صحیحه
اما مسئله اینجاست که حد حریم دیگران رو کی تعیین می کنه؟
تا چه حدی به حریم دیگران آسیب نمیرسه؟

آوای علم

مدیر تالار مشاوره
مدیر تالار
از تاپیک خوبتون ممنون

امیدوارم بحث پرباری را د رتالار پیش رو داشته باشیم

پست ها بررسی شد...

sacred

عضو جدید
کاربر ممتاز

ارتباط داره!!! خوب دوستمون مطرح کردند.
و هر کسی ممکنه فک کنه کاری که میکنه درسته و به جامعه صدمه‌ای نمیزنه اما این تصور همیشه درسته؟؟؟

sacred

عضو جدید
کاربر ممتاز
شاید حرف شما درست باشه ولی این راه حل نیست.... فقط پاک کردن صورت مسله ست...

من این روش و تایید نکردم اما خب میگم اونا هم(مامورین که میریزن تو خونه ها و دیش جمع میکنن که الان کم شده خیلی)باسه خودشون دلیل دارن....
هر چند که این کار بی فایده است...
نمی تونیم که جلوی اونایی که این برنامه های تخریب کننده و این جور چیزای که برضد ماست رو میسازند و به حریم خصوصی کشور ما نزدیک میشن(قابل توجه اون دوستمون که می گفت ربط نداره) رو بگیریم پس مجبوریم به مردم فشار بیاریمو....

آخرین ویرایش:

Ali Talash

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من این روش و تایید نکردم اما خب میگم اونا هم(مامورین که میریزن تو خونه ها و دیش جمع میکنن که الان کم شده خیلی)باسه خودشون دلیل دارن....
هر چند که این کار بی فایده است...
نمی تونیم که جلوی اونایی که این برنامه های تخریب کننده و این جور چیزای که برضد ماست رو میسازند و به حریم خصوصی کشور ما نزدیک میشن(قابل توجه اون دوستمون که می گفت ربط نداره) رو بگیریم پس مجبوریم به مردم فشار بیاریمو....

درسته...
الان عقیده هامون نزدیک تر شد...

آوای علم

مدیر تالار مشاوره
مدیر تالار
پست ها ی نامربوط به تاپیک وپست هایی که نقل وقول گرفته بودند حذف شد

در صورت ارسال پست سیاسی برخورد می شود

parisa.66

عضو جدید
خب حریم خصوصی از اسمش مشخصه دیگه وقتی از کلمه خصوصی استفاده می کنیم یعنی مختص خود افراد هست.دخالت تو حریم خصوصی افراد ممنوعه توضیحات قرآنی و فقهی استارتر هم فکر کنم گواه بر این مسئله باشه.یه کم متعجب شدم کسی که گزینه دوم رو انتخاب کرده به دیگران اجازه دخالت تو حریم شخصیش رو میده؟!

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
اول از همه چیز معذرت میخوام از نبودن چند روزم ..........
و تشکر کنم از دوستان و خانم مدیر عزیز این تالار که تاپیک خودشون رو بسیار خوب در خانه خودشون مدیریت کردن
.
.
.
شما هم دوست عزیز درست میگین ........ولی عقاید وقتی در جمع وارد بشه از حیطه خصوصی بودن خارج میشه و میشه همون حرف شما به حریم دیگران لطمه نزنه

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
محمدجان قبلا توو تالار گفت و گوی آزاد نظرسنجیات رو می ذاشتیا :smile:
سلام بهنام جان

خب اون موقع حقیقتش من نمیدونستم تالارهایی مثل تالار هنر و مشاوره وجود داره
مسئله بعدی هم اینکه به نظرم این موضوع به این تالار بیشتر میومد

به هر حال اونجا هم انشاالله تاپیک قرار میدم ...........نظرسنجیم مناسب اونجا میذاریم:smile:

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من نظر سنجی مشکل داره و من در اون شرکت نکردم
سلام آیدین جان .......جدی ؟
خب گزینه چهار رو برادرم به همین خاطر قرار دادم;) ............البته با توجه به پستی که شما دادین به نظرم اومد موافق یکی از گزینه ها باشین

خب حال که این جور نیست .........خیلی هم خوشحال میشم ایراد نظرسنجیم رو از نگاه شما بدونم و اینکه گزینه مورد علاقه شما چه بود

و از انتقاد شما تجربه کسب کنم و در آینده استفاده :smile:

بازم ممنون از نظراتت:gol::gol::gol: