[ نرم افزارهای مورد نیاز مهندس عمران جهت یاد گیری ] مشاوره

rose_Sefid

عضو جدید
بچه ها اين يك برنامه خيلي به درد بخور شامل برنامه هاي اجرايي و كنترلي سازه هستش به نظر من برنامه مفيديه اميدوارم خوشتون بياد (منبع پارسي گلد)

پیوست ها

• zaghlal design.rar
    2 مگایابت · بازدیدها: 5

pari2009

عضو جدید
راهنمایی

راهنمایی

سلام خوبین
mikhastam begam man alan ke ta mehr bikaram chi kar konam
che chizayi be dardam mikhore bekhonam ye amadegi nesbi dashte basham bara daneshgah
che darsi
che narmafzari?
.. chand mah ham ke dars nakhondim
montazeram
: efelan

rasool.civil

مدیر بازنشسته
سلام خوبین
mikhastam begam man alan ke ta mehr bikaram chi kar konam
che chizayi be dardam mikhore bekhonam ye amadegi nesbi dashte basham bara daneshgah
che darsi
che narmafzari?
.. chand mah ham ke dars nakhondim
montazeram
: efelan
سلام
لطفا سوالات و درخواستهاتون رو در تالار درخواستها بیان کنید
و فارسی تایپ کنید

saeedrdn

عضو جدید
[ کاربرد رایانه در رشته عمران ]

[ کاربرد رایانه در رشته عمران ]

سلام
ترم یکی هستم و تازه در برنامه نویسی رو گرفتم. استادمون یه کنفرانس از من می خواد درباره کاربرد کامپیوتر و رشته خودم یعنی عمران.
دوستان می دونم که میدونید! پس لطفا یه راهنمایی کنید در رابطه با کاربرد کامپیوتر در عمران یه توضیحی بدید.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

mahian90

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
ترم یکی هستم و تازه در برنامه نویسی رو گرفتم. استادمون یه کنفرانس از من می خواد درباره کاربرد کامپیوتر و رشته خودم یعنی عمران.
دوستان می دونم که میدونید! پس لطفا یه راهنمایی کنید در رابطه با کاربرد کامپیوتر در عمران یه توضیحی بدید.

خب کامپیوتر در مهندسی عمران کاربرد های زیادی داره. مثلا تحلیل و طراحی سازه ها. قبلا برای یه ساختمون 2 طبقه کلی باید محاسبات میکردی تازه اگه درست میبود اما الان با برنامه های پیشرفته اطلاعات رو میدی برات ساختمون رو تحلیل میکنه.

در کارهای دیگه هم مثل نقشه برداری. برای کشیدن نقشه های مثلا توپوگرافی فکر میکنم اگه کامپیوتر نباشه غیر ممکن هست و خیلی چیزای دیگه

alone__boy

عضو جدید
سوال درمورد نرم افزار های تخصصی عمران

سوال درمورد نرم افزار های تخصصی عمران

سلام...
قبل از پرسیدن سوالم عذر خواهی کنم اگه جای مناسب تاپیک نزدم...
از مهندسین عزیز سال داشتم....میخواستم ببینم یعنی بپرسم نرم افزار های مهم رشته عمران چنتاس....کی باید یاد بگیرمشون........بعد کدوم در اولویت قرار داره.....
فقط اتوکد بلد ام....اونم 2بعدی...لازمه 3بعدی هم یاد بگیرم یا بجاش 3d maxیاد بگیرم..؟؟
راستی هنوز دانشجو ام....سال سوم....کی برم etabs , sap ,safe رو یاد بگیرم..؟؟یعنی چه درسایی رو باید پاس کرده باشم تا این نرم افزار هارو یاد بگیرم....
یه سوال دیگه x steel..چیه...؟/؟
ببخشید سوالم زیاد شد گفتم همرو باهم بپرسم....:smile:خیلی خیلی ممنون

moahce

عضو جدید
نرم افزارهای مورد نیاز در رشته مهندسی عمران

نرم افزارهای مورد نیاز در رشته مهندسی عمران

سلام.
به قول مجری های تلوزیون سوال خیلی خوبی پرسیدی!
بستگی داره که حیطه کاری آینده تون توی چه شاخه ایی از رشته عظیم عمران باشه ، اما به طور معمول اینا هستن :
1- اتوکد ( فقط 2 بعدی ) برای رسم نقشه های سازه یا رسم نقشه های معماری یا خیلی از کارهای دیگه به نظرم یه برنامه حیاتیه برای رشته عمران , و حتی رسم اطلاعات نقشه برداری حاصله از دوربین تئودولیت و حتی رسم کروکی - همین الان باید بلد باشی.
2- word و Excel هم 100 درصد بلد باش . Excel توی متره و برآورد خیلی به کار آدم می یاد - همین الان باید بلد باشی..
3- برنامه ETABS و SAFE هم برای طراحی و محاسبات سازه ساختمانی بتنی و فولادی به کار می یاد که به نظر من بتن 1 و فولاد 1 رو که پاس کردی بیفت دنبالش ولی استادما دکتر رحامی می گفتش که وقتی دکمه آنالیز برنامه ETABS رو می زنین مثل اینه که از درس استاتیک تا پروژه ها از جلوتون رد میشه تا اینکه آنالیز 100 درصد بشه - برنامه Safe هم هیچی نداره.
4-LOOP و SEWER یا بعضی ها می گن EPANET به درد طراحی شبکه آب و فاضلاب می خوره که همون موقع که درس و گرفتی باید یاد بگیری.
5- MICROSOFT PROJECT برنامه مدیریت پروژه که به درس اصول مدیریت ساخت مربوطه .، میگن پول خوبی میشه ازش درآورد.
6- LAND فک کنم همین بود برای پروژه راه بدرد می خوره ولی همون موقع یاد میگیری که باهاش کار کنی ، من کلا پروژه راهمو با اتوکد کشیم پدرم دراومد شما این کارو نکن .
7- اگه رفتی توی کار پیمانکاری کار با نرم افزار فارسی "تدبیر" هم خیلی خوبه برای آنالیز مناقصه و تهیه صورت وضعیت به درد می خوره حسابی ، ولی خوب یه خورده گرونه 500 هزار تومنه فک کنم ، اگه گیر بیاری برای پروژه متره خیلی خوب میشه - زمان درس متره میشه باهاش کار کرد .
8- نرم افزار سازه 80 برای انتقال اطلاعات طراحی به اتوکد و نرم افزار سازه نگار هم برای سازه فلزی اگه همون زمان که پروژه انجام میدی اینم یاد بگیری خیلی خوب میشه ..
9- در مورد 3dmax هم اینو بگم به نظر بنده ما که رشته عمران هستیم واقعا نیازی نداریم که بیایم برنامه های مثل 3dmax رو یاد بگیریم اصلا به هیچ جای رشته ما نمی خوره ، مثلا می خواین بشینین نمای یه ساختمونو طراحی کنین یا فضای داخل یه آپارتمونو طراحی کنین ( منظورم طراحی گرافیکی نه طراحی معماری) ، به عنوان فردی که در زمان دانشجویی تصمیم داشتم 3dmax و cad 3d یاد بگیریم به شما می گم که کلا این موضوع برای ما رشته عمرانیها سودی نداره اگر چه برای رشته معماریها سود آوره ، البته نظر شخصی من بود .
امیدوارم مفید بوده باشه.

alone__boy

عضو جدید
واقعا ممنونم....خیلی جامع و کامل توضیح دادید.....یه سری هاشو اصلا من نمیدونستم خیلی ممنونم...:smile:
فقط چنتا سوال دیگه...
اطلاعاتی درباره xsteel ندارید..؟؟
سوال دوم هم اینکه sap چیه و کی برم یاد بگیرم...
راستی چرا گفتید که safe هیچی نداره از لحاظ آموزشی گفتید یا کارایی....کجا استفاده میشه....
بازم ممنونم..:gol::gol:

moahce

عضو جدید
سلام
درمورد xsteel نه متاسفانه ...
Etabs و Safe خیلی به هم شبیه اند و شما مسلما بعد از یادگیری etabs به سراغ safe می رید( روالشه ) .
کسی که etabs بلد باشه safe براش چیزی نیست یعنی زمان کمی برای فهمیدن صرف safe می کنین .
پس منظورم کارایی نبوده .
ضمنا مثل اینکه sap جا مونده ...
sap برای آنالیز و طراحی سازه های خاص به کار میره مثل سازه های کابلی و خرپا و هر چیزی که باید ساخته بشه و به ما عمرانیها مربوطه ، حتی باهاش ساختمون هم طراحی می کنن ولی رایج نیست که از sap برای ساختمون استفاده بشه ، اینو خود شرکت سازنده هم فهمیده و برنامه etabs رو بیرون داده.
توی دانشگاه ما sap رو برای درس کاربرد کامپیوتر در مهندسی عمران درس دادن. برای مقطع کارشناسی و کارهای بیرون فکر نکنم به کار بیاد .

sepehrkhosrowdad

مدیر بازنشسته
سلام
اگر به پاسخ های قبلی بخوام اضافه کنم مثلاً برنامه ی ساده اکسل برای متره و بر آورد بسیار یاری رسان ه و آدم رو از کلی حساب و کتاب رها می کنه.

alone__boy

عضو جدید
ممنون مدیر جان......پیشنهاد دارید برای الانم که دانشجو هستم و نرم افزاری رو لازمه یاد بگیرم از وقتم استفاده کنم....

moahce

عضو جدید
ای خـــــــــــــــــــــدا...
دوست عزیز لطفا به لینک زیر سر بزن تا بدونی کاربرد کامپیوتر در رشته عمران چیه :
http://www.www.www.iran-eng.ir/show...-تخصصی-عمران?p=3346226&highlight=#post3346226

alone__boy

عضو جدید
سلام...هرکدوم از این دوره ها رو هم اگه اطلاعاتی دارید ممنون میشم برام توضیح بدید...خیلی ممنون...

• [FONT=&quot]بارگذاري و آشنايي با سيستم هاي سازه اي(توام با مرور کامل مبحث6 مقررات ملي و استاندارد2800)[/FONT]
  • [FONT=&quot]طرح و محاسبه سازه هاي بتن مسلح بر اساس آيين نامه بتن ايران[/FONT] وACI
  • [FONT=&quot]طرح و محاسبه سازه هاي فولادي بر اساس مبحث 10 مقررات ملي و [/FONT] AISC
  • [FONT=&quot]طراحي اتصالات جوشي با نرم افزار[/FONT] Connection
  • [FONT=&quot] طراحي و نقشه کشي سازه هاي فولادي با استفاده از نرم افزار [/FONT] Xstee[FONT=&quot]l[/FONT]
  • [FONT=&quot]برنامه ريزي و كنترل پروژه هاي عمراني با نرم افزار [/FONT] [FONT=&quot]primavera[/FONT]

alone__boy

عضو جدید
کلا هر اطلاعاتی که دارید دیگه....مثلا[FONT=&quot]primavera چی هست.....یا نرم افزار های دیگه که تو دوره های دیگه نام برده...؟؟؟
ممـــــــنون[/FONT][FONT=&quot]...:gol:
[/FONT]

simiar

عضو جدید
کلا هر اطلاعاتی که دارید دیگه....مثلا[FONT=&quot]primavera چی هست.....یا نرم افزار های دیگه که تو دوره های دیگه نام برده...؟؟؟[/FONT]
[FONT=&quot]ممـــــــنون[/FONT][FONT=&quot]...:gol:[/FONT]
نرم افزار primavera مربوط به کنترل پروژه میشه ولی توی پروژه های بزرگ مثل سدسازی و یا پروژه های بزرگ نفت و گاز کاربرد داره که برنامه اش گرونه ، به نظر من یاد گرفتنش خوبه ولی واسه یه دانشجو شاید اهمیت کمتری داشته باشه ، به جای اون همونطور که همکارمون maohce گفت MICROSOFT PROJECT رو که توی بازار به اون MSP هم میگن ، یاد بگیر بعدش اگه نیاز شد برو سراغ primavera . خیلی به درد میخوره.شما میتونی etabs رو هم تا مرحله تحلیل استاتیکی یاد بگیری ولی به قول همکارمون اگه زلزله رو یاد بگیری میتونی تحلیل دینامیکی اونو هم مسلط بشی.

توصیه من به شما اینه که حتماً نرم افزار ها رو یاد بگیر ولی بیشتر تمرکزتو روی درسهات بذار و عمیق اونا رو یاد بگی چون تک تک دروس مفید هستند . الان رایج شده که میگن هر کسی ETABS بلد باشه دیگه نیازی به سواد آنچنانی نداره!! در صورتیکه اینطور نیست و همچین مهندسی هیچ وقت تو کارش پیشرفت نمیکنه. در واقع یه مهندس طراح خوب باید اصول و آیین نامه های به روز شده رو بلد باشه.

ETABS فقط عمرانی هست ولی SAP بقیه ی شاخه های مهندسی رو هم شامل میشه ، SAP گسترده تره و از مفاهیم finite element به طور مستقیم تری استفاده میشه و برای سازه های خاص مثل دودکش و ... از SAP کاربرد داره ولی کاربرد ETABS بیشتر در ساختمان است، تشخیص اینکه هر دو رو یاد بگیری یا نه با خودته.

rasool.civil

مدیر بازنشسته
سلام...هرکدوم از این دوره ها رو هم اگه اطلاعاتی دارید ممنون میشم برام توضیح بدید...خیلی ممنون...

• [FONT=&quot]بارگذاري و آشنايي با سيستم هاي سازه اي(توام با مرور کامل مبحث6 مقررات ملي و استاندارد2800)[/FONT]
  • [FONT=&quot]طرح و محاسبه سازه هاي بتن مسلح بر اساس آيين نامه بتن ايران[/FONT] وACI
  • [FONT=&quot]طرح و محاسبه سازه هاي فولادي بر اساس مبحث 10 مقررات ملي و [/FONT] AISC
  • [FONT=&quot]طراحي اتصالات جوشي با نرم افزار[/FONT] Connection
  • [FONT=&quot] طراحي و نقشه کشي سازه هاي فولادي با استفاده از نرم افزار [/FONT] Xstee[FONT=&quot]l[/FONT]
  • [FONT=&quot]برنامه ريزي و كنترل پروژه هاي عمراني با نرم افزار [/FONT] [FONT=&quot]primavera[/FONT]

سلام
بارگذاری که پیش نیازه و ادامش که آشنایی با سیستم های سازه ای هست هم یه الزامه
یعنی اگه اینارو خوب یاد نگیرید که اصلا طراحی نمیتونید انجام بدید
دوره های طراحی هم خیلی خوبه هم طراحی فولادی هم بتنی
اگه دستی باشه که دیگه بهتر دیدتون باز میشه و بعد با نرم افزار راحت میتونید کار کنید
در مورد نقشه کشی با xsteel هم میشه گفت تقریبا بهترین نرم افزار ترسیم سازه های فولادی هست
نرم افزار conection هم حتما لازم میشه اگه بخواید کارای فولادی انجام بدید چون بعد طراحی خود سازه تازه باید اتصالات رو طراحی کنید
البته برای ترسیم و طراحی سازه فولادی یه نرم افزار ایرانی هم داریم به اسم سازه نگار
یه کم قیمتش بالاس ولی دیگه کار رو راحت کرده و کامل بر اساس آیین نامه های ایرانه
حدود 800 هزار تومنه
پریماورا هم نرم افزار مدیریت و کنترل پروژه هست
اونم خیلی کاربردیه
با این نرم افزار قبل از اینکه کار شروع بشه برنامه ریزی میکنیم که کار از کجا و کی و با چه هزینه ای شروع و تمام بشه

mahian90

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان عزیز

خوشهالم که بعد از چند ماه سوت و کوری بعد عیدی یه جنبو جوشی تو تالار هست

من یه سوال داشتم و اون هم اینکه من اتوکد 2 بعدی رو خوب بلدم ولی از 3 بعدی هیچی نمیدونم. برم دنبال یاد بگیرم یا برای ما دانشجویان و مهندسین آینده عمران کاربردی نیست؟

ehsanj3092

عضو جدید
سلام دوستان عزیز

من یه سوال داشتم و اون هم اینکه من اتوکد 2 بعدی رو خوب بلدم ولی از 3 بعدی هیچی نمیدونم. برم دنبال یاد بگیرم یا برای ما دانشجویان و مهندسین آینده عمران کاربردی نیست؟
اگه یه پل عابر پیاده بهت بدن طراحی کنی باید 3بعدیشم طراحی کنی 3بعدی اتوکد خیلی جالبتراز 2بعدیشه

rasool.civil

مدیر بازنشسته
سلام دوستان عزیز

سلام
بسته به این داره که بعد بخوای چه کاری انجام بدی
یاد گرفتنش که ضرر نداره ولی اگه واسه فقط کارای معماری و طراحی داخلی و این حرفا بخوای به نظر من revit architecture رو یاد بگیرید

mahian90

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
بسته به این داره که بعد بخوای چه کاری انجام بدی
یاد گرفتنش که ضرر نداره ولی اگه واسه فقط کارای معماری و طراحی داخلی و این حرفا بخوای به نظر من revit architecture رو یاد بگیرید

نه منظورم اینکه بقیر از کارهای معماری برای ما عمرانی ها چه کاربردی داره؟

rasool.civil

مدیر بازنشسته
نه منظورم اینکه بقیر از کارهای معماری برای ما عمرانی ها چه کاربردی داره؟
بعضی وقتها ممکنه مجبور بشی واسه اینکه یه دتایل مفهوم باشه یه نقشه سه بعدی براش بکشی که گویا باشه
معمولا تو سازه های فولادی بیشتر اتفاق میوفته
ولی کاربرد دیگه ای نه
حداقل واسه من که نداشته

mahian90

عضو جدید
کاربر ممتاز
بعضی وقتها ممکنه مجبور بشی واسه اینکه یه دتایل مفهوم باشه یه نقشه سه بعدی براش بکشی که گویا باشه
معمولا تو سازه های فولادی بیشتر اتفاق میوفته
ولی کاربرد دیگه ای نه
حداقل واسه من که نداشته

خوب پس میزارم برای آخر آخر

ebrahim110

عضو جدید
لیست نرم افزارهای به درد بخور عمران همراه با توضیحات

لیست نرم افزارهای به درد بخور عمران همراه با توضیحات

This are the links to software’s which are useful for civil engineers
  • 3D Nature’s World Construction Set
    - photorealistic 3D terrain visualization for cartography,
    architecture, civil engineering, golf, forestry and land planning.
  • 3D Structural Modeling Software – 3D+
    -An AutoCAD based parametric modeling, analysis, design and drawing system for structural engineers. Includes program description with downloadable videos. Offers online ordering and technical support.
  • Archon Engineering
    - makers of civil and mechanical engineering software, specializing in
    finite element analysis tools
  • ASCAD
    - software for civil engineers and land-surveyors that automates the
    implementation production rules for laying out civil engineering
    drawings. From CADCOM.
  • ARTS hydraulic design software
    - A graphical hydraulic design package covering waterhammer, water/wastewater treatment design, open channel flow and pipe networks.
  • Autodesk Civil
    - builds on Autodesk Land Desktop with tools that automate civil
    engineering tasks and enhance collaboration on projects from
    transportation engineering to hydraulics, site development to hydrology
  • AutoTURN
    - CAD-based software for simulating vehicle maneuvers for transportation
    design, by Transoft Solutions
  • AutoTURN Aircraft – CAD-based
    software simulation tool used to evaluate aircraft and vehicle movements
    at airports, by Transoft Solutions
  • BOSS International
    - makers of civil engineering software for groundwater, surface water
    and terrain modeling, plus applications for hydrology and wastewater
    treatment
  • CAiCE Software Corporation
    - makers of civil software automation tools for survey, civil design,
    construction and drainage engineers
  • Carlson Software
    - makers of several AutoCAD-compatible surveying, mining, GIS and
    civil engineering applications, including SurvCADD, SurvStar and
    Carlson Survey
  • CDS
    - a suite of civil design and survey software for Cogo, contouring,
    subdivision and roadway design. Free 60-day trial. From Foresight
    Software.
  • Construsoft
    - Offers the programs : Xsteel, a 3D modeling system for steel structures; Powerframe, for analyzing structures in steel, concrete and timber and Powerplate, to analyze plates with using the finite element method (FEM). Description of programmes and services offered. Examples of structures developed with these programmes.
  • DTWARE Engineering Software
    - Software for column and continuous beam analysis.
  • Eagle Point Software
    - architectural, civil and construction software, including AutoCAD add-ons
  • ELPLA
    - to analyze and design slab foundations and to determine contact
    pressures, settlements, moments and shear forces of slab foundations
    by the method of finite elements.
  • engineering-software.com
    - engineering software store features a wide selection of products
    with downloadable demos of most products. From KRC Technologies Inc.
  • Ezicad
    - integrated package for cogo and contour routines and road design.
    Download the program for a free 14-day tryout.
  • Geocomp Systems
    - makers of software for survey, civil design, volume estimation and setout
    projects, including Geocomp, GeoCalc and Geonav
  • GEOPAK – suite of civil engineering
    software for surveying and roadway design
  • Geotechnical and Geoenvironmental Software
    Directory

- lists more than 1,300 programs, plus more than 700
    worldwide suppliers and publishers of these programs
  • Haestad Methods
    - computer modeling applications for hydrology and hydraulics, including
    WaterCAD, SewerCAD, StormCAD, CivilStorm and Darwin Optimizer for water resources
    (WaterCAD
    reviews
    ,
    CivilStorm reviews)
  • Highway Safety Analysis
    Software

- traffic accident studies program includes including data entry, summary by
    accident categories, collision diagrams and safety benefits evaluation. From
    X32 Group, Inc.
  • IcoMap
    - converts paper land records into vector-based parcel maps. From UCLID
    Software.
  • Inlet Master
    - a hydraulic program to help design and analyze the performance of
    storm drain Inlets, which allows the analysis of a complete network of
    inlets. From AMC Inc.
  • InRoads – handles
    multiple aspect of civil engineering projects including road design,
    corridor design, road widening, road resurfacing, landfill design, and
    building site design, by Bentley
  • MWH Software – creators of water distribution software
  • ParkCAD – CAD-based
    software for generating conceptual parking lot designs, doing what-if
    scenarios, by Transoft Solutions
  • Performance of Reinforced Concrete
    - The Java Applet predicts the structural performance of reinforced concrete panels.
  • PGSuper
    - can be used to design and check precast-prestressed girder bridges
    in accordance with the AASHTO LRFD Bridge Design Specification. Free.
  • Rcolumn
    - Analyzes reinforced concrete columns for biaxial bending in accordance with the provisions of the AASHTO and ACI Codes for Working Stress, Service Load, and Load Factor designs. Features, screenshots and download.
  • Rockmate Technical
    Services

- makers of software for the environment, vehicle tracking, surveying,
    security, explosives and the extractive industries
  • Rockgrout - Animated and interactive programs explaining the design and construction of cement grouting. Includes an instructive game in which an imaginary hole is ‘grouted’.
  • RockWare Inc.
    - makers of more than 200 applications for geological, hydrological
    and other related earth-science disciplines
  • SiteComp
    - stand-alone surveying and civil engineering software provides for
    contouring, legal description writing, and site, road and utility
    design and is compatible with DWG, DGN, DXF and ASCII formats. From
    SiteComp, Inc.
  • Skjeggedal Consulting
    - Offers Areas, a program for calculation of section properties of steel beams. Screenshots and free demo download.
  • Soakaway Design
    - Wastewater system design, includes rainfall map for the UK.
  • Software Solutions
    - Providing software solutions for both industrial and commercial engineering applications.
  • Spencer Engineering Software.
    - For the evaluation and selection of standard open-web steel joists for floor and roof construction, including joist/slab vibration analysis.
  • SPLASHS With Ripple-Thru -
    relationship-based design software for civil engineers and teams
    designing roads, sites, sewer lines and storm drains
  • Structural Analysis Software – S-Frame
    - A fully integrated suite of structural analysis and design software solutions, from entry-level 2D frame analysis to advanced non-linear 3D finite element analysis.
  • The Engineer’s Document and Design System
    -Structural Calculation Software within Microsoft Word, to integrating analysis and designc calculations. With a comprehensive set of libraries for many specialties. Description of programme and libraries. Online demo.
  • Topocad
    - CAD program for surveying, design, engineering and mapping. From
    Chaos Systems.
  • VisionCivil
    - VisionCivil, The Civil Engineering Software for AutoCAD or MicroStation environments. DTM, COGO, TIN, String and Connectivity Manager, etc.
  • Wallingford Software
    - makers of software for the water industry, including data management
    and network modeling software to support planning and operations in
    water distribution, sewerage provision and river management and
    coastal engineering
  • X32 Group, Inc
    - Highway safety analysis software for traffic accident studies, which includes data processing and filtering, accident summary, collision diagram, calculating accident rates and estimating safety benefits.

• Primus-DCF is a free and complete software that allows Engineers, Architects, Surveyors and building contractors to easily create bills of quantities and estimates for the building industry through a very user-friendly interface. Your monitor becomes your desktop where you will be able to open Price Books, Price Lists, Estimates and Bills of Quantities, consult them, insert, modify or copy parts of data from a source document to a destination document, and easily modify data with simple Drag&Drop operations. Thanks to the WYSIWYG (What You See Is What You Get) technology, the document that you see while editing is exactly the same document you will get printed on paper. You can have different documents on your monitor and operate on any of them wherever you want by simply pointing your mouse cursor on the part you want to modify allowing you to work in a more direct and intuitive way. Furthermore, the DCF (Document Computation Format) format can be modified for free thanks to Primus. This revolutionary format allows you to easily transmit Bills of Quantities and Estimate documents: send, receive, publish on the Internet, copy to hard disk (CD, USB Memory, floppy disk, etc). All the information in your document will be contained in one unique compressed file that can be also easily exported and edited in Word and Excel. No large sized database structures but just one small sized easy to manage compressed file! With Primus-DCF you can also take-off measurements directly from your AutoCAD drawing file with a very powerful feature that recognizes the drawing entities and automatically sends the measurements to the associated Price List Item in PriMus-DCF. This additional feature allows you constantly keep under control the Bill of Quantities and Estimate’s budget as the design phase progresses, updating all data in realtime!
    Click here to download

middbox

کاربر بیش فعال
پرکاربردترین نرم افزار رشته مهندسی عمران؟

پرکاربردترین نرم افزار رشته مهندسی عمران؟

به نظر شما كدام نرم افزار در رشته عمران كاربرد بيشتري دارد و اينكه يه مهندس عمران كدام نرم افزارها را با توجه به اولويت بايد ياد بگيرد....

auto cad-etabs-sap2000-safe

mst_ab

عضو جدید
اتوکد ابزار کار هست، مثل خودکار بیک می مونه! هر رشته ای و هر مدرکی که داشته باشی باید اتوکد رو یاد بگیری، از بین اون 3 تای دیگه Etabs و Safe فکر می کنم کاربرد بیشتری دارن. هر چند که کار شما با یک نرم افزار بسته به کار واقعیتون داره.ولی عموماً این 2 تا کاربرد بیشتری دارن.

بالا