بحثهای قدیمی تالار اصلی مهندسی صنایع

وضعیت
موضوع بسته شده است.

hilda

عضو جدید
با سلام.
براي عضويت در گروه نخست بايد درباره ي آن گروه چيزهايي بياموزيم:

1)تعيين انتظارات گروه نخستين اولويت است.

ادامه دارد.....

آخرین ویرایش توسط مدیر:

just in time

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
با سلام.
براي عضويت در گروه نخست بايد درباره ي آن گروه چيزهايي بياموزيم:

1)تعيين انتظارات گروه نخستين اولويت است.

ادامه دارد.....
باسلام
چطوری میشه انتظارات گروه رو تعیین کرد؟
باید بهش یه مفهموم کیفی داد و یا یه عدد کمی؟
بزرگترین انتظار به عنوان برآیند انتظارات در نظر گرفته میشه و یا میانگین و یا ...؟
با اختلاف سلیقه ها در مورد انتظارات چه باید کرد؟
چگونه می توان انتظارات را مدیریت کرد؟
نتیجه این همه آنالیز از تعیین سطح انتظارات چیه؟
اینا همش سوالات منه توی این زمینه فکر کنم بحث راجع به این موضوع به من یکی خیلی کمک می کنه.
بااحترام

شادی نیازی

عضو جدید
بحث این هفته

بحث این هفته

سلام
دیدم تالار خیلی راکده پس یک موضوع انتخاب کردم تا شاید یک ذره به خودتون بیایید.
موضوع جالبی استو.البته لازم به جستجو در اینترنت نیست بلکه بهتر است ابتدا اطلاعات اولیه کسب کنید و بعد نظراتو را بنویسید تا در مورد ان بحث کنیم.
البته انمیدوارم مدیر تالار اقای ولایتی در این بحث شرکت و مثل همیشه با توجه به مسائل به ان سمت و سوی درستی بدهند
ممنون

aliktric

عضو جدید
سلام
دیدم تالار خیلی راکده پس یک موضوع انتخاب کردم تا شاید یک ذره به خودتون بیایید.
موضوع جالبی استو.البته لازم به جستجو در اینترنت نیست بلکه بهتر است ابتدا اطلاعات اولیه کسب کنید و بعد نظراتو را بنویسید تا در مورد ان بحث کنیم.
البته انمیدوارم مدیر تالار اقای ولایتی در این بحث شرکت و مثل همیشه با توجه به مسائل به ان سمت و سوی درستی بدهند
ممنون

بااحترام

بحثتون کو؟

درود بر پارسیان

hilda

عضو جدید
ادامه..

ادامه..

سلام.

2)نقش خود را در فعالیت های گروه مهم تلقی کنیم.
با احترام.

شادی نیازی

عضو جدید
اول از خودم

اول از خودم

تيمعبارتست از يك گروه دو يا چند نفره از افراد كه بطور مستقيم با يكديگر تعامل برقرارمي كنند و به منظور رسيدن به هدف ، كارها را هماهنگ مي نمايند . در تعريف فوق سهنكته وجود دارد
1-اول آنكه حداقل دو نفر بايد حضور داشته باشند .
2-اعضاءبايد بطور منظم تعامل برقرار كنند و كارهايشان را بصورت هماهنگ انجام دهند .
3-اعضاء بايد داراي هدف مشترك باشند .

just in time

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
یه شروع خوب

یه شروع خوب

باسلام
شروع خوبی بود من از شما به خاطر این بحث ممنونم .
این بحث رو یه هفته دیگه تمدید کنیم ، و هر کسی هم توی این بحث اطلاعات خوبی داد من بهش امتیاز می دم(تکراری نباشه).
از همه هم دعوت می کنم که توی بحث شرکت کنند ، فکر می کنم خانم هیلدا هم توی این بحث یه مطالبی شروع کرده بودن.
به هر حال من برای امتیاز دادن از شما ( خانم نیازی ) شروع می کنم.
بااحترام
من تاپیک شما رو با تاپیک خانم هیلدا ترکیب کردم چون فکر می کنم کاملا موضوع ها با هم مرتبط هستند.

آخرین ویرایش:

bardinova

مدیر بازنشسته
==========> 1

==========> 1

فرد در گروه شخصیت جدیدی پیدا می کنه . رفتار فردی رو نمیشه به هیچ صورت به فعالیت گروهی نسبت داد . خود شما ، شخصیتی متفاوت در کارهای انفرادی با کارهای گروهی دارین . پس باید سعی کنیم برای بررسی کار گروهی ، از فردی نگری فاصله بگیریم و رفتار افراد رو بر اساس نگرش گروهی اونها بررسی کنیم . بیاین اول گروه رو تعریف کنیم : دو یا چند نفر که یه رابطه متقابل با هم دارن و دور هم جمع میشن تا به هدف خاصی برسن . یه سئوال ! : چرا اکثر افراد تمایل دارن که در قالب گروه کار کنن ؟ (خودم بهتون جواب میدم ! . اما جوابی که میدم تماما جنبهء مثبت قضیه رو نشون میده ! . منفیها رو میذاریم واسه بعد !) .

1) فرد در گروه احساس امنیت میکنه 2) فرد خواستار رسیدن به مقام و مرتبه هست که در گروه این مسئله تامین میشه. 3) فرد احساس ارزش شخصی میکنه. 4) فرد با ایجاد روابط به وابستگیهای مطلوب خودش میرسه. 5) فرد در سایه جمع به قدرتی برسه که انفرادی به اون نمیرسیده. 6) فرد میتونه به اهداف مطلوب گروه که به احتمال زیاد اهداف مطلوب خودش هم هست برسه .

در موردش بیشتر صحبت میکنیم . مبحث گروه بخشی از مباحث رفتار سازمانی و مدیریت منابع انسانی هست . اطلاعات زیادی در این مورد دارم که در موردش با هم صحبت میکنیم .

hilda

عضو جدید
سوال از شما؛جواب از ما

سوال از شما؛جواب از ما

باسلام
چطوری میشه انتظارات گروه رو تعیین کرد؟
باید بهش یه مفهموم کیفی داد و یا یه عدد کمی؟
بزرگترین انتظار به عنوان برآیند انتظارات در نظر گرفته میشه و یا میانگین و یا ...؟
با اختلاف سلیقه ها در مورد انتظارات چه باید کرد؟
چگونه می توان انتظارات را مدیریت کرد؟
نتیجه این همه آنالیز از تعیین سطح انتظارات چیه؟
اینا همش سوالات منه توی این زمینه فکر کنم بحث راجع به این موضوع به من یکی خیلی کمک می کنه.
بااحترام
با سلام.
تشكيل هر گروهي در پي دستيابي به هدفي است.اعضاي گروه توافق ميكنند كه تمامي تلاش و توان خود را براي رسيدن به هدف مورد نظر،بكنند.
در اينجاست كه انتظارات تعيين مي شود يعني اعضاي گروه بهترين برنامه را با مهارت و تخصص لازم دنبال مي كنند.
هر فردي تخصص خاص خودش را دارد كه در پست مربوطه مشغول به فعاليت
مي شود.انتظاري كه كل گروه از او دارد ،انجام وظايف محوله به بهترين نحو است.
انتظارات به افراد انگيزه مي دهد كه نقش خود را در گروه مهم تلقي كنند . در غير اينصورت نسبت به روند عمليات بي تفاوت مي شوند.
ميزان وظايف محوله به توان اجرايي شخص و تسلط بر كار ،بستگي دارد(اين يعني مفهوم كمي انتظار)
انجام كار با كيفيت مطلوب ،بازده مناسبي را در پي خواهد داشت.(مفهوم كيفي انتظار)
مهمترين بخش مديريت است.مدير يعني مجموعه اي از شناخت،تسلط،تجربه و آگاهي نسبت به نحو كار و هدف تعيين شده.مديريت با برنامه ريزي صحيح و با شناخت از توانايي اعضاي گروه و تجربه داشتن از بهترين و مطلوبترين راه ممكن براي رسيدن به هدف،اقدام به تقسيم وظايف كرده و بر روند كار اجرايي تسلط دارد.
گروه متشكل از اعضايي با سلايق گوناگون است ولي علتي كه آنها را در كنار هم قرار مي دهد همان هدف مشترك است.بهترين راه براي اجتناب از اختلاف سليقه كه منجر به هرج و مرج مي شود،مشورت است.از بين تمامي نظرات بيشترين راي انتخاب مي شود كه البته نظر نهايي توسط مدير تاييد مي شود.
نتيجه تمام اين تجزيه و تحليل ها (آناليز)پيدا كردن بهترين راهكار براي رسيدن به مطلوب نهايي از پيش تعيين شده(هدف) است.
با احترام.

hilda

عضو جدید
ادامه...

ادامه...

با سلام.
3)نقش گروه را در مقياس هاي بزگتر كار ها بيابيد.

4)تعيين كنيد كه گروه شما با كدام بخش كاري متناسب است.

با احترام.

bardinova

مدیر بازنشسته
==========> 2

==========> 2

خب ... در مورد تعریف گروه و اینکه چرا افراد دوست دارن که در قالب یک گروه کاراشون رو انجام بدن صحبت کردیم . حالا میرسیم به این مطلب که گروهها رو میشه به چند دسته تقسیم کرد . انواع گروه رو میشه اینطور اسم برد :

1) گروه رسمی : معمول ترین نوع گروه همین گروه رسمی هست . گروه رسمی همون ساختار سازمانی یه مجموعه یا سازمان هست . منظور بر میگرده به گروههای کاری که توسط سازمان تشکیل میشه . رفتار فرد و رفتار گروه ، هر دو ، قبلا تعریف و تعیین میشه . هدف و حتی مسیر رسیدن به هدف هم (عموما) توسط سازمان به گروه تزریق میشه .

2) گروه غیر رسمی : این گروهها همیشه توی سازمان تشکیل میشه . اینها بدون ساختار هستن و عموما سازماندهی نشدن . این گروهها واکنش طبیعی افراد به نیازهای اجتماعیشون هست . (مثلا یه عده هر روز ناهار رو با هم میرن میخورن)

3) گروه حاکم : این گروه رو نمودار سازمانی مشخص و به بقیه افراد (زیردستان) تحمیل میکنه . (مثلا گروه معاونین یا گروه هیئت مدیره)

4) گروه تخصصی : این گروه رو افرادی تشکیل میدن که یه هدف مشخص در سازمان دارن . فرق این گروه با گروههای رسمی در یه نکته مهم هست . گروه تخصصی به چارت سازمانی محدود نمیشه . همه افراد از همه بخشها و دپارتمانهای سازمان میتونن یه گروه تخصصی رو ایجاد کنن . این رو بگم هر گروه حاکم یه گروه تخصصی هست ، اما عکسش صادق نیست . (مثلا یه تیم واسه بررسی یه چیزی تشکیل میشه که از اون چندتا کارشناس از بخش مهندسی و چندتا از بخش مالی و چندتا از جاهای دیگه هستش)

5) گروه ذی نفع : افرادی که با گروه حاکم (یا تخصصی) نسبی داشته باشن ، و حتی نداشته باشن ! ، برای رسیدن به یک هدف خاص (عموما هم یک نه چندان دور) دور هم جمع میشن . (مثلا یه نفر اخراج میشه و گروهی برای حمایت از اون تشکیل میشه)

6) گروه دوستی : ساده ترین نوع گروه . فقط چندتا وجه مشترک ساده لازم هست تا گروه دوستی تشکیل بشه . (مثلا یه عده دور هم یه گروه تشکیل میدن و هر هفته فوتبال بازی میکنن)

بعدا در مورد مفاهیم اصلی گروه حرف میزنیم . (من دارم دقیقا به همون ترتیبی که برای این مقول درست هست مطالب رو جلو میبرم . فکر کنم اینجوری از جسته و گریخته شدن اونها جلوگیری میشه)

just in time

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
گروه یعنی همون آسپرین

گروه یعنی همون آسپرین

باسلام
اول بگم من به نفرات زیر امتیاز دادم بابت این تاپیک:خانم هیلدا ، خانم نیازی و آقای باردونیوا
در مورد کار تیمی و یا کار گروهی باید بگم که من به عنوان تزریق آسپرین به سازمان بهش نگاه می کنم.اینکه تئوری شناوری وارد بحث سازمان ها شده و سازمان ها میل به سمت چارت های باز و مستقل با خود مختاری زیاد دارن به این معنیه که همه سازمان ها دارن هر لحظه به موضوع کار گروهی(البته با مفهوم کار تیمی) و فوایدش پی میبرن.
اما شما با تشکیل یک گروه ، به دستاوردهای چشمگیری می رسید.اما با توجه به اینکه گروه تشکیل شده از آدم ها در نتیجه شخصیت آدم ها ، در ایجاد یک گروه موثره ، گفتم ایجاد گروه به این معنی که اگه شما بخواین یک گروه تشکیل بدید ، تجمع شخصیت ها بسیار مهمه ، ولی اگر بخواین وارد یک گروه بشین شخصیت گروه شکل گرفته و شخصیت انسان ها توی اون حل شده.
یه چیزه دیگه می دونید که این آسپرین سازمان توسط ما صنایعی ها تقریبا درست شده ، پس همه محاسن و معایب اون رو میدونیم که اقدام به تجویز اون توی سازمان می کنیم ، پس باید بهتر از همه بتونیم گروه موفق درست کنیم.
نظر: بهتر از تجارب و یا مطالعات مون به صورت تحلیلی بحث کنیم نه تئوریکال.
بااحترام

مریم راد

عضو جدید
کاربر ممتاز
تیم موفق

تیم موفق

یک تیم موفق!
ساختن و جمع و جور کردن یک گروه خوب مسئله ای چالش انگیز است.
نیازمند برنامه ریزی هوشیارانه و دقیق است. سه درس اصلی این است:
با اعضاء صادق باشید، به آنها فرصت عمل دهید، و آنها را تشویق کنید.
اولی به آنها هدف می دهد، دومی به آنها توانایی عمل می دهد و آخری
باعث می شود که حتی روزهای تعطیل هم سر کار حاضر باشند.
توصیه هایی به مدیر برای رسیدن به موفقیت:
1. از بهترین افراد استفاده کنید.
2. کارها را برحسب مهارت و انگیزه تخصیص دهید
3. تعادل ایجاد کنید
4. ترکیب تیم را کنترل کنید
5. امتیاز بدهید، سرزنش نکنید
6. با اعضاء تیم مهربان باشید
7. عملکردهای تیم را مداوماً مرور کنید.
به نظر من نوع رابطه مدیر و اعضا از مهمترین ویژگی های یک
تیم موفق می باشد که راه حل ان هم موجود است.
البته مورد 2 در تاپیکی که خانم هیلدا عنوان کرده اند به بحث گذاشته شده است.
که متاسفانه از ان جایی که اعضا تنها حرف می زنند به ان توجه نکرده اند.
افسوس که بنده تخصصی در رشته شما ندارم.امیدوارم با توجه به اینکه در
کنکور ارشد رشته صنایع را انتخاب کرده ام کارت افتخاری تالار نصیبم گردد
که هنوز به ان توجهی نشده است.
ادامه دارد...
با احترام

آخرین ویرایش توسط مدیر:

hilda

عضو جدید
نظام مدیریتی مشارکتی.

نظام مدیریتی مشارکتی.

با سلام.
فکر مدیریت مشارکتی(Participative Management)ابتدا توسط نویسندگان آمریکایی و برای اولین بار در ژاپن مورد استفاده قرار گرفت و از آنجا به سازمانهای تجاری آمریکا و اروپا راه یافت.
به طور خلاصه موارد زیر در نظام مشارکت باید مورد توجه قرار گیرد:
- هر پیشنهاد یک طرح کوچک یا بزرگه شمار می آید که باید از زوایای زیر بررسی شود:
بررسی فنی،علمی و اجرایی،یعنی از این سه جنبه ،آیا قابل اجرا و انجام هست و آیا نیاز به آموزش جدیدی برای کارکنان دارد؟
-برای بهروری بهتر ،افکار یادداشت شود ،در پرونده ای ثبت و مرور گردد،سپس به صورت پیشنهادی کامل ارائه گردد.
برخی روشهای موثر برای ایجاد فضای خلاقیت عبارتند از:
-تبدیل محیط کار به محیط خانواده.
-انجام تبلیغات فرهنگی برای نظام مشارکت.
-پشتیبانی مدیریت از پیشنهاد های کارکنان
-برگزاری جشنواره های اهدای جایزه به بهترین پیشنهاد دهندگان
-اجرای پیشنهاد های قابل اجرا.
ادامه دارد.....

hilda

عضو جدید
ادامه.....عضو بهتر گروه....

ادامه.....عضو بهتر گروه....

با سلام.

5)چگونگی مشارکت گروه در راستای اهداف سازمانی را دریابید.

6)انتظارات ویژه خود را به عنوان عضوی از گروه بیابید.

7)از رهبر گروه درباره ی مسوولیتها و انتظاراتی که از شما میرود پرسش کنید.
ادامه دارد...........

hilda

عضو جدید
نظام مديريتي مشاركتي2

نظام مديريتي مشاركتي2

با سلام.
اعتماد به نفس ،يعني ايمان به اينكه :<<مي توانيم>>،ما را براي انجام كارها توانا مي كند.
اين واژه عامل اجراي صدها طرح نيمه تمام صنعتي است كه در ابتدا غير قابل اجرا به نظر مي آمدند.
برخي دستاورد هاي كار گروهي:
تمرين دموكراسي،رعايت آزادي افراد در صحبت كردن و چالش گفتگو ،افزايش دامنه بردباري و شكيبايي،تقويت روحيه سازماني و استواري و وفاداري در كار.
اعتقاد نداشتن به شكست ،يكي از ويژگيهاي افراد موفق است.چون در فرهنگ انسانهاي موفق ،شكست به معني كسب تجربه است.انسانهاي موفق مي گويند :براي دستيابي به هر موفقيت بايد 99 شكست را تجربه كرد.هر شكست به منزله بالارفتن از پله هاي نردبان هدف است.
گاهي ممكن است گروه هايي كه براي مشاركت سامان مي يابند،خود دچار نابساماني شوند.تجربه نشان مي دهد بارها اتفاق افتاده است گه گروه ها به خاطر كوتاهي در حل و فصل مشكلات اعضاي گروه ،فرو پاشيده اند،از اينرو لازم است پيش از آنكه اين مسائل روي كار تاثير نامطلوب بگذارند،بر طرف سازند.
ادامه دارد....

hilda

عضو جدید
عضو بهتر گروه.......

عضو بهتر گروه.......

با سلام.

8)انتظاراتي را كه از هر پستي در سازمان مي رود، روشن كنيد.

9)اهداف گروه را پشتيباني كنيد.اگر با جهتي كه گروه پيش رو دارد،موافق نيستيد،زمان گفتگو در اين باره هنگام هدف گذاري است.

10)وقتي اعضاي گروه ،اهداف را تعيين كردند و به توافق رسيدند ،شما وظيفه داريد و مجبور هستيد كه از اين اهداف پشتيباني كنيد.

ادامه دارد....

mahtabi

مدیر بازنشسته
بهتر از تجارب و یا مطالعات مون به صورت تحلیلی بحث کنیم نه تئوریکال.
با سلام:
من میخوام راجع به تجربه ی شخصی خودم در مورد گروه و اداره ی گروه صحبت کنم.داستان از اونجا شروع میشه که یکی از اساتیدم خواست واسش یه تیم از بچه های صنایع جمع کنم.
بچه ها هدف تیم ما این بود که همگی در تمام زمینه ها اطلاعاتی داشته باشیم اما هر کدوم در یک زمینه ی خاص کار کنیم.من گروه رو جمع کردم 7 نفر بودیم که البته از لحاظ روحیات سعی کردم همه در یه سطح باشن .بیشتر از همه به برقراری ارتباط با هم توجه کردم ....
اگه مایل بودین بگید تا بقیشم بگم:gol:
با احترام

just in time

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
بهتر از تجارب و یا مطالعات مون به صورت تحلیلی بحث کنیم نه تئوریکال.
با سلام:
من میخوام راجع به تجربه ی شخصی خودم در مورد گروه و اداره ی گروه صحبت کنم.داستان از اونجا شروع میشه که یکی از اساتیدم خواست واسش یه تیم از بچه های صنایع جمع کنم.
بچه ها هدف تیم ما این بود که همگی در تمام زمینه ها اطلاعاتی داشته باشیم اما هر کدوم در یک زمینه ی خاص کار کنیم.من گروه رو جمع کردم 7 نفر بودیم که البته از لحاظ روحیات سعی کردم همه در یه سطح باشن .بیشتر از همه به برقراری ارتباط با هم توجه کردم ....
اگه مایل بودین بگید تا بقیشم بگم:gol:
با احترام
باسلام
شروع ش خوب بود ، ادامه بدید تا ببینیم قراره به کجا ختم بشه؟
بااحترام

mahtabi

مدیر بازنشسته
ادامه

ادامه

با سلام:
من امتحان دارم یا همه ؟اخه اینجا خیلی خلوت شده!
و اما ادامه:
ما کارمون رو با ایزو شروع کردیم،3 هفته رو به جمع اوری اطلاعات و یکدست کردن بچه ها گذروندیم مطلب از اینترنت میگرفتیم یا جزوه های دوره های ایزو... بعد دور هم میشستیم و راجع بهشون بحث می کردیم .تک تک بندای استاندارد رو بحث کردیم و بعد از این مدت به تجزیه وتحلیل شرکت و بخش های مختلفش پرداختیم من به بچهها گفتم هر کسی سعی کنه از سازمان هایی که میتونه نظام نامه یا روش اجراییشون رو بیاره تا روشون صحبت کنیم و خلاصه اینکه بعد 1 ماه روش های اجرایی و فرم ها رو تدوین کردیم.
میخوام اینو بگم که ما کاملا با هم در ارتباط بودیم و تمام فرایند هارو به بحث میذاشتیم و حتی این که کی بیایم و بریم.
اما متاسفانه در اکثر گروه ها یکسری دخالت ها ، هر چندم کوچیک باعث از هم پاشیدن گروه میشه.ببینید ما یه گروه بودیم که همه در یک سطح و تقریبا روحیات یکسان داشتیم .بدون بحث های حاشیه ای اما مدیر 2 نفر رو در اواخر کار اضافه کرد که اصلا با بچه ها نمیخوندن و من همش در رفع مشکلات اون دو نفر با بچه ها بودم اینکه اونا رو به سطح بچه ها رسوندم باعث شد بچه ها احساس بطالت کنن و...و بالاخره هم از گروه رفتن اما دیگه دیر شده بود و بچه ها سرد شده بودن.من یسری عوامل رو لیست کردم که بعدا میذارم
با احترام

just in time

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
با سلام:
من امتحان دارم یا همه ؟اخه اینجا خیلی خلوت شده!
و اما ادامه:
ما کارمون رو با ایزو شروع کردیم،3 هفته رو به جمع اوری اطلاعات و یکدست کردن بچه ها گذروندیم مطلب از اینترنت میگرفتیم یا جزوه های دوره های ایزو... بعد دور هم میشستیم و راجع بهشون بحث می کردیم .تک تک بندای استاندارد رو بحث کردیم و بعد از این مدت به تجزیه وتحلیل شرکت و بخش های مختلفش پرداختیم من به بچهها گفتم هر کسی سعی کنه از سازمان هایی که میتونه نظام نامه یا روش اجراییشون رو بیاره تا روشون صحبت کنیم و خلاصه اینکه بعد 1 ماه روش های اجرایی و فرم ها رو تدوین کردیم.
میخوام اینو بگم که ما کاملا با هم در ارتباط بودیم و تمام فرایند هارو به بحث میذاشتیم و حتی این که کی بیایم و بریم.
اما متاسفانه در اکثر گروه ها یکسری دخالت ها ، هر چندم کوچیک باعث از هم پاشیدن گروه میشه.ببینید ما یه گروه بودیم که همه در یک سطح و تقریبا روحیات یکسان داشتیم .بدون بحث های حاشیه ای اما مدیر 2 نفر رو در اواخر کار اضافه کرد که اصلا با بچه ها نمیخوندن و من همش در رفع مشکلات اون دو نفر با بچه ها بودم اینکه اونا رو به سطح بچه ها رسوندم باعث شد بچه ها احساس بطالت کنن و...و بالاخره هم از گروه رفتن اما دیگه دیر شده بود و بچه ها سرد شده بودن.من یسری عوامل رو لیست کردم که بعدا میذارم
با احترام
باسلام
راجع به تشکیل گروه گفتید ، راجع به عملکرد گروه هم گفتید ، ولی راجه به قالب گروه نگفتید.
فکر نمی کنید قالب و ساختار گروه می بایست طوری می بود که هر فرد تازه واردی رو شکل بده.پس به نظرم برای ادامه در مورد رفتار اجتماعی گروه و قالب ش هم توضیح بدید.خیلی تجربه تون خوبه.بحث شما که تموم شد من هم موضوعی برای گفتن دارم.
بازم امتیاز حق شماست.

mahtabi

مدیر بازنشسته
با سلام:
راستش من دقیق منظورتون رو از قالب نفهمیدم اما این گروه ما از بچه های تازه فارغ التحصیل و دانشجوی صنایع با مهارت های مختلف تشکیل می شد و من با نظرتون موافقم که گفتید باید گروه پذیرش عضو جدید داشته باشه اما دقت کنید که این گروه حالت تحقیقاتی و مطالعاتی داشت و کارا زمان دار بود تا ما به مباحث دیگه هم برسیم،برای رسیدن به زمان مطلوب مورد نظر باید اعضا حد المقدور ثابت باشند ولی کلا باید گروه انعطاف داشته باشه که با تغییر کوچکی به هم نریزه.اما من علل شکست رو اینا میدونم:

1.نبود یک رییس در خارج گروه (چوی ما دو تا رییس داشتیم که هر کدوم یه نظر میدادن بدون مشورت با هم!)
2.جابجایی مکرر مکان گروه(4 بار)
3.اضافه کردن افرادی که هیچ گونه تعهدی به گروه حس نمیکنن و هدف خودشون رو به گروه ترجیح میدن، در حالی که باید هدف همه در یک جهت باشه.
4.در اختیار نداشتن یک فرد حرفه ای در زمینه ی تحقیق گروه(چون قرار بود! که یک نفر از برون سازمان برای تدریس و اموزش به ما بعد از فعالیت های خودمون اورده شه که...)

منتظر نظراتتون هستم (خصوصا جناب ولایتی)

اديب

عضو جدید
سلام

سلام

سلام به تمام دوستان .
ايا كسي هست كه فعاليت گروهي جديدي رو پيشنهاد بده ؟

m@hy@r

عضو جدید
سلام
باز اینجا سکوت و کور شد:(
بچه ها یه بحث رو باز کنین تا از این حالت بیرون بیاد;)

hilda

عضو جدید
نظام مديريتي مشاركتي 3

نظام مديريتي مشاركتي 3

با سلام.
چنانچه در مجموعه يا سازماني از مشاركت استفاده شود،موارد بسياري از جمله موارد زير قابل مشاهده است:
- زير دستان و مديران به پيروان و رهبران تبديل خواهند شد.
- كاركنان همه سطوح،توان و علايق خود را بازبيني مي كنند تا با باز شناسي آنها ،بالندگي و شكوفايي را آغاز كنند.
- آموزش و يادگيري به امري مهم تبديل مي شود و به عنوان يك ضرورت به آن نگاه خواهند كرد.
- اختيارات در سطح گسترده اي واگذار مي شود ، اما مسئوليت نهايي كل سازمان با مدير است.
- سازمان هاي آرماني يك شبه خلق نمي شوند ،اما اين روش به ايجاد سريعتر آنها كمك مي كند،چون همه احساس مي كنند سلول مفيدي از يك پيكره هستند.
* موفقيت در اجراي برنامه ها مستلزم دقت در ارزيابي ، آموزش پيوسته ،باز سازي مستمر روشها،كسب اعتماد همه سطوح سازمان،استفاده بهينه از بهترين روشها ي مديريت منابع انساني و توجيه همزمان به همه عوامل دخيل در نظام مشاركت است و سر انجام اساسي ترين مرحله،تشخيص موقعيت سازمان و تدوين برنامه متناسب با آن است.
با احترام.

hilda

عضو جدید
عضو بهتر گروه.......

عضو بهتر گروه.......

با سلام.

11)به اعضاي گروه كمك كنيد.

12)پيشنهاد بدهيد و ايده هايتان را براي فعاليت گروه به كار بگيريد. هر گاه با مشكلي روبرو مي شويد ،تمام فكرتان را براي حل آن به كار بيندازيد.گله و شكايت از مشكل را كنار بگذاريد و در عوض به فكر چاره جويي براي مشكل اصلي و ريشه آن باشيد.

13)كمك ديگران را قبول كنيد.(از رهبر گروه و ديگر اعضاي گروه)

mahtabi

مدیر بازنشسته
با سلام:
راستش من دقیق منظورتون رو از قالب نفهمیدم اما این گروه ما از بچه های تازه فارغ التحصیل و دانشجوی صنایع با مهارت های مختلف تشکیل می شد و من با نظرتون موافقم که گفتید باید گروه پذیرش عضو جدید داشته باشه اما دقت کنید که این گروه حالت تحقیقاتی و مطالعاتی داشت و کارا زمان دار بود تا ما به مباحث دیگه هم برسیم،برای رسیدن به زمان مطلوب مورد نظر باید اعضا حد المقدور ثابت باشند ولی کلا باید گروه انعطاف داشته باشه که با تغییر کوچکی به هم نریزه.اما من علل شکست رو اینا میدونم:

1.نبود یک رییس در خارج گروه (چوی ما دو تا رییس داشتیم که هر کدوم یه نظر میدادن بدون مشورت با هم!)
2.جابجایی مکرر مکان گروه(4 بار)
3.اضافه کردن افرادی که هیچ گونه تعهدی به گروه حس نمیکنن و هدف خودشون رو به گروه ترجیح میدن، در حالی که باید هدف همه در یک جهت باشه.
4.در اختیار نداشتن یک فرد حرفه ای در زمینه ی تحقیق گروه(چون قرار بود! که یک نفر از برون سازمان برای تدریس و اموزش به ما بعد از فعالیت های خودمون اورده شه که...)

منتظر نظراتتون هستم (خصوصا جناب ولایتی)

ظاهرا کسی از ارایه این مطلب خوشش نیومد.:cry::cry::cry:

mahtabi

مدیر بازنشسته
با سلام:
بچه ها بحث رو ادامه بدین ، خواهشا نذارین تالار راکد شه.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا