تفاوت دختر در ایران و آمریکا...

anoeil

کاربر فعال تالار مدیریت ,
کاربر ممتاز
آمريکا

جنس: دختر

مکان: شمال اورگان، غرب ولايات المتحده

تحصيلات: فوق ليسانس رشته زيست شناسي، ليسانس بيوشيمي، دانشجوي دکتراي ميکروبيولوژي

موضوع پايان نامه: تاثير ميکرو ارگانيک هاي هوازي در محافظت گياهان شاخه کريپتوناموس در برابر گرمايش جهاني

يک صحنه در حال فعاليت: دراز کشيده روي سينه، پاها باز … در حال فيلمبرداري از تغييرات سبزينه يک گياه ??? سانتي متري در اراضي حفاظت شده نوادا… به مدت ? ساعت.

فعاليت هاي اجتماعي: عضو انجمن طرفدارن محيط زيست دختر زير سي سال غرب آمريکا، عضو گروه حاميان طبيعت وحش اورگان، سخنران اجلاس ماهيانه گروه دانشجويان حافظ محيط زيست، عضو انجمن فارغ التحصيلان ارشد زير سي سال، صاحب سايت اجتماعي “فمينيست هاي مذکر گرا” ، شعار نويس گردهمايي هاي بزرگ کاليفرنيا….

آخرين باري که يک مجله مد را ورق زد: سه سال پيش…وقتي که در اتاق انتظار دفتر يک وکيل زن نشسته بود.

نوع لباس: شلوار جين..کفش کوهنوردي..تي شرت سفيد با نوشته Peace Now

نوع آرايش: ترم سوم دانشگاه فهميد مانيکور پديکور چيست!!

قد: مايکل جکسون منهاي ?? سانت

تاثير وزني: روي کاپوت بيفتد موتور پايين مي آيد

تعداد اس ام اس دريافتي: روزي سه تا

موضوع قالب اس ام اس: “رسيدي خونه عزيزم؟”

موضوع جالب روي دست: موي بلند در ناحيه ساعد

موسيقي مورد علاقه: کانتري

بيماري يا نارسايي: عطسه زياد موقع طلوع آفتاب

محتويات داخل کوله: دستمال کاغذي، گوشي موبايل بلک بري، لپ تاپ، دفتر يادداشت، عينک دودي، دو سه تا خودکار، يک هندبوک رفرنس گياه شناسي.. بليط مترو

--------------------

ايران

جنس: دختر

مکان: شمال غرب تهران، ايران

تحصيلات: فوق ديپلم برق شاخه الکترونيک ، دانشجوي ليسانس کامپيوتر شاخه نرم افزار

موضع پايان نامه: تاثير زبان برنامه نويسي C پلاس پلاس بر روابط دختر و پسر

يک صحنه در حال فعاليت: دراز کشيده به پشت روي تخت، با خودکار اشعار ترانه جديد امينم روي ساعد دست نوشته مي شود.

فعاليت هاي اجتماعي: تجمع در يک ??? با همکلاسي ها و کل کل دست فرمان با پسري که تويوتا کمري دارد.

آخرين باري که يک مجله مد را ورق زد: ديشب، ساعت دوازده و نيم…. در خانه دانشجويي دوستان و همين الان

نوع لباس: شلوار پلنگي گشاد، تي شرت مشکي با عکس “?? سنت” ، کتاني به سايز ??

نوع آرايش:

لب : بريتني

مو: کامرون دياز

تتو ابرو: آنجلينا جولي

سايه: شقايق فراهاني

سينه: رنه زوئلنگر

قد: يک چهار پايه + ?? سانت

تاثير وزني: روي کاپوت ماشين بيفتد…. دوباره بر مي گردد بالا !

تعداد اس ام اس دريافتي: روزي ??? تا

موضوع قالب اس ام اس: جغرافيا،فمينيسم، حکومت، لباس، جک، جواهر شناسي، عشق، روابط زن و شوهر، شب، ،سلامت جسمي روحي و کلمات قصار آنتوني رابينز

موضوع جالب روي دست: جاي تيغ روي مچ

موسيقي مورد علاقه: هيوي متال

بيماري يا نارسايي: سوء تغذيه، ميگرن مزمن، افسردگي شديد، زخم معده، پوکي استخوان، ريزش مو، عرق کف دست، پرخاشگري

محتويات داخل کوله: کبريت، چاقو، ام پي تري پلير، گيم دستي پلي استيشن، لاک ناخن، استون، رژ، جزوه دانشگاه،مهره مار، يک اتود،

سي دي آهنگ هاي دي جي مرتضي و زد بازي ، يک بسته اولترا لايت !

delsey

عضو جدید
چه آواتار قشنگی داری.....
عزززززززززییییییزززززززممممممم..........:love::love::love::love:

Dokhtar khanoom

عضو جدید
میبینم که علاوه بر دخترای ایران دخترای امریکارم عین کف دستت میشناسی!
از دخترای اوگاندا چه خبر؟!

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
تفاوت شرایط و موقعیت اجتماعی دختران ایرانی و امریکایی رو هم بگیم بد نیست;)

t3teknik

عضو جدید
کاربر ممتاز
بدور از مزاح نگاه کنیم این یک واقعیته!!.(تلخ و شیرینش ، هرچی که به مذاقت خوش اومد :D)

amirdolu2

عضو
چقدر خوب بود عنوان تاپیک این بود که تفاوت زندگی خانم ها در آمریکا و ایران و بررسی طرز فکر آنها نسبت به هر موضوعی.

و در واقع فرهنگ اونا با ما؟

به نظر من خیلی مقایسه ما با آمریکا سخته و باید خیلی مسایل را در نظر بگیریم.

Faezeh77

عضو جدید
چقدر خوب بود عنوان تاپیک این بود که تفاوت زندگی خانم ها در آمریکا و ایران و بررسی طرز فکر آنها نسبت به هر موضوعی.

و در واقع فرهنگ اونا با ما؟

به نظر من خیلی مقایسه ما با آمریکا سخته و باید خیلی مسایل را در نظر بگیریم.

هیچ ربطی نداره که ما بخوایم فقط خانومارو به این موضوع بست بزنیم درسته خیلی چیزاش به اونا برمیگرده
اما مهمترین چیز میدونین چیه اینکه اونا هرکاری میکنن تو دینشون هس اما ما هرکاری میکنیم خلاف دینمونه پس درنتیجه ما صددرجه از اونا بدتریم

amirdolu2

عضو
هیچ ربطی نداره که ما بخوایم فقط خانومارو به این موضوع بست بزنیم درسته خیلی چیزاش به اونا برمیگرده
اما مهمترین چیز میدونین چیه اینکه اونا هرکاری میکنن تو دینشون هس اما ما هرکاری میکنیم خلاف دینمونه پس درنتیجه ما صددرجه از اونا بدتریم

حرفمتون از نظر من غلطه.

اگه شما تعریف دین را می دونستید این حرف را نمیزدید.دین چیست؟

اونها (اکثریت شان)پیرو ماتریالیسم یا ماده گرایی هستند.و اصلا دین ندارند ...

بله این درسته که ما به دینمون عمل نمیکنیم ولی این دال بر این نیست که آنها خیلی از ما بهترند.شاید در عرصه صنعتی و خیلی چیزهای دیگه پیش افتادند ولی روی بعد فرا ماده و متافیزیک اگه بخواهیم ما میتونیم از اونا بهتر باشیم.

Faezeh77

عضو جدید
حرفمتون از نظر من غلطه.

اگه شما تعریف دین را می دونستید این حرف را نمیزدید.دین چیست؟

اونها (اکثریت شان)پیرو ماتریالیسم یا ماده گرایی هستند.و اصلا دین ندارند ...

بله این درسته که ما به دینمون عمل نمیکنیم ولی این دال بر این نیست که آنها خیلی از ما بهترند.شاید در عرصه صنعتی و خیلی چیزهای دیگه پیش افتادند ولی روی بعد فرا ماده و متافیزیک اگه بخواهیم ما میتونیم از اونا بهتر باشیم.

من مثالمو که همون حجاب هس میزنم تاشاید متوجه منظورم بشین

amirdolu2

عضو
من مثالمو که همون حجاب هس میزنم تاشاید متوجه منظورم بشین

شما میفرمایید بی حجابی توی دین اونا هست و به آن عمل میکنند حال حجاب در دین ما هست و به آن عمل نمیکنیم.

اتفاقا خیلی ربطی به دین نداره در قانون کشور حجاب هست مردم رعایت میکنند و در قانون کشور اونا این نیست خوب به آن عمل هم نمیکنند.

Faezeh77

عضو جدید
شما میفرمایید بی حجابی توی دین اونا هست و به آن عمل میکنند حال حجاب در دین ما هست و به آن عمل نمیکنیم.

اتفاقا خیلی ربطی به دین نداره در قانون کشور حجاب هست مردم رعایت میکنند و در قانون کشور اونا این نیست خوب به آن عمل هم نمیکنند.

ببین دوست عزیز به روایتی بی حجابی بهتر از بد حجابی هس
اونا تو کشورشون حرفی از حجاب نیس پس رعایتم نمیکنن اما ماهاکه به ظاهر مسلمونیم و اسلاممون میگه حجاب چرا وضع جامعمون و حجاب و آرایش دخترای جامعمون اینه؟؟؟؟

anahita1370

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تفاوت بین پسراشونم بذاری بدک نیست.نقد کردن هم جنسات کار جسورانه تریه.

عزیزم همین که بخواییم سیر تحول پسر ایرانی را برسی کنیم کفایت میده

مقایسه کردن با آمریکایی ها پیش کششون.....خخخخخخخ

amirdolu2

عضو
ببین دوست عزیز به روایتی بی حجابی بهتر از بد حجابی هس
اونا تو کشورشون حرفی از حجاب نیس پس رعایتم نمیکنن اما ماهاکه به ظاهر مسلمونیم و اسلاممون میگه حجاب چرا وضع جامعمون و حجاب و آرایش دخترای جامعمون اینه؟؟؟؟

این که بی حجابی بهتره از بد حجابی را منم قبول دارم.دلیلش هم خیلی واضحه.
اما به نظر من حقیر اینکه چرا دخترای جامعه ما از حجاب دارن فاصله میگیرند علت های متفاوتی دارد که شاید
1-نرسیدن به بلوغ فکری و نفهمیدن چرایی حجاب در جامعه

2-بروز حس خودنمایی و جلب توجه و رقابت با سایر همنوعان خود در این مساله

3-تماشای برنامه های مخرب ماهواره ای و القای این تفکر که حجاب محدودیت است.

4-و....
میتواند باشد.

Faezeh77

عضو جدید
اما به نظر من حقیر اینکه چرا دخترای جامعه ما از حجاب دارن فاصله میگیرند علت های متفاوتی دارد که شاید

4-و....
میتواند باشد.

بله صحبت های شما کاملا متینه ومن چون دخترم همنوعای خودمو میشناسم
چون آدمای باحجاب روز به روز دارن تحقیر میشن و من خودم به شخصه این تحقیرو واسه خودم میپذیرم خدارای با حجاب مثبت تلقی میشن و از بیشتر جمع هارونده میشن دخترای باحجاب چراغ سر میدونا نمیدن و پسرارو جذب خودشون نمیکنن و..... بازم بگم؟؟
واسه همین بی حجابا نمیخوان باحجاب شن

amirdolu2

عضو
بله صحبت های شما کاملا متینه ومن چون دخترم همنوعای خودمو میشناسم
چون آدمای باحجاب روز به روز دارن تحقیر میشن و من خودم به شخصه این تحقیرو واسه خودم میپذیرم خدارای با حجاب مثبت تلقی میشن و از بیشتر جمع هارونده میشن دخترای باحجاب چراغ سر میدونا نمیدن و پسرارو جذب خودشون نمیکنن و..... بازم بگم؟؟
واسه همین بی حجابا نمیخوان باحجاب شن

بله در واقع همین طور است.

ولی در مجموع شاید این برگرده به سیاست های کلان، بالارفتن سن ازدواج (که عامل مهمی هست.)،مسئولین و اینکه تفکر، از جامعه ما رخت بربسته است.

شاید اگر با هر دختر خانمی یک سری از مسایل گفته بشه و در واقع در جهت تبیین موضوع کارهایی انجام بشه.میتوان امیدوار بود به تغییر جامعه .که همانا
"انّ الله لایغیّر ما بقوم حتّی یغیّروا ما بانفسهم"

Faezeh77

عضو جدید
بله در واقع همین طور است.

ولی در مجموع شاید این برگرده به سیاست های کلان، بالارفتن سن ازدواج (که عامل مهمی هست.)،مسئولین و اینکه تفکر، از جامعه ما رخت بربسته است.

شاید اگر با هر دختر خانمی یک سری از مسایل گفته بشه و در واقع در جهت تبیین موضوع کارهایی انجام بشه.میتوان امیدوار بود به تغییر جامعه .که همانا
"انّ الله لایغیّر ما بقوم حتّی یغیّروا ما بانفسهم"

احسنتم:D

عشقولانه

کاربر بیش فعال
والا ما که هنوز شمال شهر خودمونم نرفتیم چه برسه به شمال تهران و دراز کشیدن و ازین حرفا.......:(

rahino

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز

4-و....
میتواند باشد.

سلام علیکم
من با شما کاملا موافقم
فائزه خانوم هم تا حدودی درست میگن
اینکه شروع کننده ی محترم مقایسه کردند رو من نمیدونم بر اساس چه منبعی نوشتن
اما ایشون براورد نکردن که جقدر بچه ی بدون پدر در همین ایالات متحده وجود دارند یا چقدر آمار خود کشی اونجا بالاست یا اینکه این آدمایی که بهشون اشاره دارند چقدر از لحاظ روانی سالم هستند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
من شمال تهران رو هرگز ندیدم و علاقه ای به دیدنش هم ندارم اما اینجور مقایسه بیشتر شبیه طنز هست تا واقعیت
در رابطه با حجاب و دیده نشدن با حجابها باید بگم که من کاملا مخالفم چون من از وقتی حجابم رو بیشتر گرفتم مردای بیشتری مجذوب من شدند منکه همون آدم قبلی بودم پس چیزی که عوض شده بود نوع پوششم بود در ضمن مردان دوست دارند خودشان کاشف چیزی باشند نه اینکه طرف خودشو برای این جنس مکشوف کنه
اما متاسفانه این تهاجم فرهنگی که حتی به روستاهای دور افتاده ی ما هم رسوخ کرده بد جور داره میتازه و مردان ما را بیغیرت و زنان ما را بیحیا کرده
من زندگی هایی رو میشناسم که به خاطر بیحجابی خانوم از هم پاشیده

سیّد

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دختر امریکایی معرفتش بیشتر از دخترای ایرانه

محمودپور

عضو جدید
کاربر ممتاز
استارتر خیلی اغرقه که یک چنین موضوعی رو به همه نسبت داد، همه جا خوب و بد هست. البته با توجه به این که آمریکا از نظر اقتصاد و علم و ... خیلی جلوتر از ماست فکر کنم اونها خوبشون بیشتر باشه.