لطفا سوالات خود را پيرامون مسائل شيميايي در اين تاپيك مطرح كنيد

fa7alveh

کاربر ممتاز تالار شیمی
دست توش زیاد میشه ؟
شما حتما یک تحقیق راجع به پذیرش سالانه ی مهندسی تکنولوژی الکترونیک انجام بدین تا به رشتتون امیدوار بشید:)
رسما پر پذیرش ترین رشته ی دانشگاهی ایرانه :biggrin: من عاشق رشتم هستم .تنها دلیلم همینه وگرنه الکترونیک خوندن غیر منطقیه توی ایران.

راستش فقط بهش میگن اسید :confused: اسم بازاریشه دیگه! توی لوازم الکترونیک فروشی ها هم فقط همین 1 مدل اسید هست.:(

نه از نظر دیگه ای گفتم،اینجا مثلاً اسپم کردن جایز نیست :D
ایشالله که درست باشه
موفق و سرزنده باشین :gol:

~Alchemist~

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
دست توش زیاد میشه ؟
شما حتما یک تحقیق راجع به پذیرش سالانه ی مهندسی تکنولوژی الکترونیک انجام بدین تا به رشتتون امیدوار بشید:)
رسما پر پذیرش ترین رشته ی دانشگاهی ایرانه :biggrin: من عاشق رشتم هستم .تنها دلیلم همینه وگرنه الکترونیک خوندن غیر منطقیه توی ایران.

راستش فقط بهش میگن اسید :confused: اسم بازاریشه دیگه! توی لوازم الکترونیک فروشی ها هم فقط همین 1 مدل اسید هست.:(
امیدوارم انگلیسی ات خوب باشه، اینم دستورالعمل تهیه اسید
Choose your etching acid. Ferric chloride is a common choice for an etchant. However, you can use Ammonium Persulfate crystals or other chemical solutions. No matter what choice for the chemical etchant, it will always be a dangerous material, so besides following the general safety precautions mentioned in this article, you should
also read and follow any additional safety instructions that come with the etchant

Prepare the acid etchant . Depending on the acid etch that you choose, there might be additional instructions. For example, some crystallized acids require being dissolved in hot water, but other etchants are ready to use.

• If you are using the acid etching method, you need to take the following precautions:
    • Always store your acid in a safe cold place. Use glass containers.
    • Label your acid and store it somewhere out of the reach of children.
    • Do not dispose of your used acid in the home drains. Instead store it and when you have some amount of used acid, take it to your recycling center/dangerous waste disposal facility.
    • Use gloves and air masks when working with acid etchants.
    • Be extremely careful when mixing and stirring the acid. Do not use metallic objects and do not put the container on the edge of the disk.
  • http://en.wikipedia.org/wiki/Iron(III)_chloride
  • http://en.wikipedia.org/wiki/Ammonium_persulfate
  • http://www.youtube.com/watch?v=43Xsh9J7S-g

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
درود دوستان گرامی
دستور عمل کارکردن با دستگاه اسپکتوفتومتر Cl 14D رو میخوام
دستگاهم این شکلیه
DSC02263.jpg
DSC02264.jpg

لطفا اگه کسی فوت و فنشو بلده یادم بده
با چه کیت هایی باید باهاش کار کرد؟
سپاس :gol:

• Like
واکنش ها: Beat

~Alchemist~

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
درود دوستان گرامی
دستور عمل کارکردن با دستگاه اسپکتوفتومتر Cl 14D رو میخوام
دستگاهم این شکلیه
مشاهده پیوست 164378
مشاهده پیوست 164379

لطفا اگه کسی فوت و فنشو بلده یادم بده
با چه کیت هایی باید باهاش کار کرد؟
سپاس :gol:
این دستگاه یووی ت خیلی قدیمیه محسن!
میتونی دانشگاه هایی که نوع جدیدتری دارن بری کار کنی و واقعا لذت ببری، من تو لیسانس با این کار کردم خیلی خطا داره
ولی برای اینکه بدونی چطوری کار میکنه
اول دستگاه را روشن کن و توی محل قرار دادن سمپل که سمت چپ قسمت پایینیش هست چیزی نذار. توی این حالت در تمام طول موج ها، میزان عبور باید 100 درصد و میزان جذب 0 باشه.
بعد باید حلالی که نمونه ت توش حل شده را بذاری و توی تمام طول موج ها جذب را 0 و عبور را براش 100 تعریف کنی
بعد باید نمونه اصلی را بذاری
با اون پیچ wavelength میتونی طول موج را براش تعریف کنی که عددش را توی صفحه ی مانیتورینگ ش میبینی، با تعریف هر طول موج یه عدد مربوط به جذب و یک عدد مربوط به عبور توی صفحه مانیتورینگ ش میبینی که به ترتیب absorption و transmittance هستن.

باز میگم محسن، این دستگاه خیلی کارت را سخت میکنه، دستگاه های جدید باقلوان

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
این دستگاه یووی ت خیلی قدیمیه محسن!
میتونی دانشگاه هایی که نوع جدیدتری دارن بری کار کنی و واقعا لذت ببری، من تو لیسانس با این کار کردم خیلی خطا داره
ولی برای اینکه بدونی چطوری کار میکنه
اول دستگاه را روشن کن و توی محل قرار دادن سمپل که سمت چپ قسمت پایینیش هست چیزی نذار. توی این حالت در تمام طول موج ها، میزان عبور باید 100 درصد و میزان جذب 0 باشه.
بعد باید حلالی که نمونه ت توش حل شده را بذاری و توی تمام طول موج ها جذب را 0 و عبور را براش 100 تعریف کنی
بعد باید نمونه اصلی را بذاری
با اون پیچ wavelength میتونی طول موج را براش تعریف کنی که عددش را توی صفحه ی مانیتورینگ ش میبینی، با تعریف هر طول موج یه عدد مربوط به جذب و یک عدد مربوط به عبور توی صفحه مانیتورینگ ش میبینی که به ترتیب absorption و transmittance هستن.

باز میگم محسن، این دستگاه خیلی کارت را سخت میکنه، دستگاه های جدید باقلوان
دستت درد نکنه
علی جان جدیداش 25-26 میلیون قیمتشه
فعلا همینو دم دست دارم
بابت راهنماییت سپاسگزارم
حالا مسئله ی اصلی اینه که اگه بخوام مقدار کلسیم و آهن و اینا رو توی یه حلال رو بدست بیارم باید چیکار کنم؟؟؟؟
اینو بگو:)

آخرین ویرایش:

~Alchemist~

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
دستت درد نکنه
فعلا همینو دم دست دارم
بابت راهنماییت سپاسگزارم
حالا مسئله ی اصلی اینه که اگه بخوام مقدار کلسیم و آهن و اینا رو توی یه حلال رو بدست بیارم باید چیکار کنم؟؟؟؟
خواهش میکنم ;)
با یووی میخوای تعیین کنی؟
تکنیک های زیادی برای تعیین عناصر هست
مثلا مقدار کلسیم و منیزیم را با تیتراسیون با EDTA تعیین میکنند.
http://www.outreach.canterbury.ac.nz/chemistry/documents/calcium.pdf

اینم یه مقاله که مثلا عناصر مختلف موجود توی نمونه ش را تعیین کرده، روش هاشو میتونی استفاده کنی.
http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/0003269767901789

آخرین ویرایش:

~Alchemist~

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
یووی!!!!
اون دستگاهی که هست از قرمز تا بنفش فقط کار میکنه
حداکثر طول موجش 900 نانومتر ه هاااااااااا
خب آره
اینی هم که داری همین طوریه دیگه، نیست؟ محدوده ش رانمیدونم
محسن اینم یه تکنیک دیگه برای تعیین کلسیم با یووی
http://sphinxsai.com/vol3.no2/chem/chempdf/CT=20(629-635)AJ11.pdf

اینم برای آهن با فیلم
http://www.youtube.com/watch?v=NoFGd8tWXAc
http://www.tandfonline.com/doi/abs/10.1080/00387010701293583?journalCode=lstl20
http://www.biblioteca.uma.es/bbldoc/articulos/16723284.pdf

آخرین ویرایش:
  • Like

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
خواهش میکنم ;)
با یووی میخوای تعیین کنی؟
تکنیک های زیادی برای تعیین عناصر هست
مثلا مقدار کلسیم و منیزیم را با تیتراسیون با EDTA تعیین میکنند.
http://www.outreach.canterbury.ac.nz/chemistry/documents/calcium.pdf

اینم یه مقاله که مثلا عناصر مختلف موجود توی نمونه ش را تعیین کرده، روش هاشو میتونی استفاده کنی.
http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/0003269767901789
عزیز من
میخوام با این دستگاه این کارو انجام بدم
روش های دیگه رو که خودم بلدم!!

~Alchemist~

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
عزیز من
میخوام با این دستگاه این کارو انجام بدم
روش های دیگه رو که خودم بلدم!!
محسن جان اساس کار با یووی میزان جذب یا عبوره
حالا برای اندازه گیری میزان آهن یا کلسیم یا هر ماده ی دیگه ای باید اول بدونی که هر عنصری که داری، با چی کمپلکس رنگی میده که عناصر دیگه نمیتونن این کمپلکس را تشکیل بدن
مثلا، همونطور که گفتم برای کلسیم از ادتا استفاده میکنن، شما هم میتونی طبق دستورالعمل هایی که هست (فکر کنم مقدار اضافه تر از ادتا باید بریزی) کمپلکس را بسازی و طول موجی که این کپملکس توش جذب داره را به دستگاه بدی (این طول موج را میتونی با سرچ دربیاری) بعد بر اساس میزان جذب به غلظت پی ببری.
یا مثلا برای آهن، 1و10-فنانترولین میریزی تا یه کمپلکس نارنجی تشکیل شه که توی بازه ی پی اچ 2 تا 9 پایداره. روش کار را توی مطلب زیر میتونی بخونی. منتها آهن یه خاصیتی داره که آهن II و آهن III داریم . برای تعیین مقدار آهن با این شیوه اول باید با هیدروکسیل آمین قلیایی تمام آهن III نمونه را به II تبدیل کنی.
. Prepare the following solutions: [/INDENT]1. 5 ppm iron standard. Pipette 5 mL of the provided 100 ppm standard into a 100 mL
volumetric flask. Add 1 mL of the hydroxylamine solution, 10 mL of the
1,10-phenanthroline solution, and 8 mL of the acetate buffer. These volumes can be
delivered with a graduated cylinder. Dilute the solution to the mark with reagent-grade
water and allow it to stand for 10 minutes.
2. Test solution of unknown. In a 100 mL volumetric flask, pipette 5 mL of your unknown
solution prepared in Part A, 2 mL of 50% (w/w) NaOH, 1 mL of the hydroxylamine
solution, 10 mL of the 1,10-phenanthroline solution, and 8 mL of the acetate buffer
solution. Dilute the solution to the mark with reagent-grade water and allow it to stand for
10 minutes.
3. Matrix blank. Add 1 mL of the hydroxylamine solution, 10 mL of the 1,10-phenanthroline
solution, and 8 mL of the acetate buffer to a 100 mL volumetric flask and dilute to the
mark with reagent-grade water.
2. The instructor will review the operating procedures of the UV-visible spectrometer with you.
3. Using the matrix blank as the spectral background (P0 in Eq. 1), collect spectra of the 5 ppm
iron standard and the test solution of the unknown. Identify the wavelength of maximum
absorbance (λ max). Record the absorbance at this wavelength for both solutions.[/INDENT]
اگه متنش قاطی شده از لینک زیر ص 4 را بخون
http://www.phy.ohiou.edu/~small/c325/experiment1.pdf

آخرین ویرایش:

Beat

متخصص محیط زیست
کاربر ممتاز
دستت درد نکنه
فعلا همینو دم دست دارم
بابت راهنماییت سپاسگزارم

می تونی از این کتاب استفاده کنی. تمام جزییات هم نوشته. این دستگاهت هم واسه زمان مصدقه !!!! :D

standard methods for the examination of water and wastewater

alisaw

عضو جدید
کاربر ممتاز
درود:gol:

سوال در مورد باتری ها:
- از نظر شیمیایی تفاوت باتری های آلکالین ، لیتیوم ، لیتیوم پلیمر ، نیکل کادمیوم ، اسید ، اکسید و ... با هم دیگه چیه؟
- دقیقا طبق چه فرآیندی این مواد شیمیایی باعث تولید ولتاژ الکتریکی میشن ؟
- فرق باتری های Rechargeable با دیگر باتری ها از نظر شیمیایی چیه ؟
- اینکه از سیب زمینی و لیمو و بعضی گیاهان دیگه میشه ولتاژ الکتریکی گرفت دلیلش چیه؟
- و سوال آخر اینکه : خوبین ؟ خوش میگذره ؟

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
درود:gol:

سوال در مورد باتری ها:
- از نظر شیمیایی تفاوت باتری های آلکالین ، لیتیوم ، لیتیوم پلیمر ، نیکل کادمیوم ، اسید ، اکسید و ... با هم دیگه چیه؟
- دقیقا طبق چه فرآیندی این مواد شیمیایی باعث تولید ولتاژ الکتریکی میشن ؟
- فرق باتری های Rechargeable با دیگر باتری ها از نظر شیمیایی چیه ؟
- اینکه از سیب زمینی و لیمو و بعضی گیاهان دیگه میشه ولتاژ الکتریکی گرفت دلیلش چیه؟
- و سوال آخر اینکه : خوبین ؟ خوش میگذره ؟
درود
تفاوت باتری هایی که نالم بردی تو الکترود هاشونه (کاتد و آندشونو میگم)
فرآیند اکسید و احیا که یکی در آند و دیگری در کاتد اتفاق میوفته باعث انتقال الکترون در سیم متصل کننده ی الکترود ها و در نتیجه ایجاد ولتاژ الکتریکی میشه
باتری های rechargable باتری های گالوانی ای هستن که تا وقتی یکی از الکترود هاش اکسیدشه کار میکنه و وقتی تعطیل شد اونو به جریان برق وصل میکنن و بعد اتصال به جریان برق نقش یه پیل البکترولیزی رو بازی میکنه و فرآیند اکسید شدنش برعکس میشه
دلیل ایجاد جریان بین اینایی که گفتی اختلاف پتانسیل بین عناصر موجود در این سیب زمینی و ایناست
و سوال آخر:
قربونت بد نیستم
خودت خوبی؟

alisaw

عضو جدید
کاربر ممتاز

سلام ممنون از راهنمایی .

این فرآیند هارو که گفتی باید برم تحقیق کنم اینجوری نمیشه :w10:

این اختلاف پتانسیل بین عناصر این گیاهان جواب برقیشه که ، جواب شیمیایی بده خوب ! :redface:
انرژی سیبزمینو الکتریک :biggrin:

بازم سپاس:gol:

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام ممنون از راهنمایی .

این فرآیند هارو که گفتی باید برم تحقیق کنم اینجوری نمیشه :w10:

این اختلاف پتانسیل بین عناصر این گیاهان جواب برقیشه که ، جواب شیمیایی بده خوب ! :redface:
انرژی سیبزمینو الکتریک :biggrin:

بازم سپاس:gol:
این فرآیند اکسیداسیون و احیا در موردش به اندازه ی کافی مطلب هست و میتونی پیدا کنی
در مورد اختلاف پتانسیل باس بگم که بهش پتانسیل اکسیداسیون و یا پتانسیل اکسید و احیا هم میگن
هر عنصری برا خودش یه پتانسیلی داره (پتانسیل فقط اونی که شما برقیا میبینین نیست)
معمولا پتانسیل عناصر رو نسبت به یه الکترود استاندارد که از گاز هیدروژن در فشار 1 بار و تحت کاتالیزور پلاتین ه میسنجن و پتانسیل هیدروژن رو صفر در نظر میگیرن و برای بقیه پتانسیل بدست میارن
حالا وقتی 2 تا الکترود از 2 جنس انتخاب میکنی اختلاف پتانسیلی که ایجاد میکنه همون تفاضل بین پتانسیل های ثبت شده برای اونا نسبت به الکترود هیدروژن ه
جدول پتانسیل هاش هم تو نت هست
اما معمولا تو باتری های دست ساز یک تا 2 دهم ولتاژش کمتر از اونی که ثبت شده به دست میاد
اونم بخاطر مقاومت وسایل مورد استفاده و ناخالصی موجود تو مواد مورد استفادست
پیروز باشی:)

تو این کتابه که گفتی در مورد همین دستگاهه که مال دوران مصدقه س؟:biggrin:
کتابه سرجمع 46 صفس دیگه؟

آخرین ویرایش:

Beat

متخصص محیط زیست
کاربر ممتاز
کتاب
که واسه روشهای اندازه گیری پارامترهایی که گفتی هست. هرچیزی رو که میخوای اندازه گیری تو آب در این کتاب هست. از کلسیم و منیزیم و آهن گرفته تا شاخص های آب مثل COD BOD TOC و حتی روشهای بیولوژیکی

46 صفحه؟؟؟؟؟
نه بابا 2 یا 3 هزار صفحه باید باشه .

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
کتاب
که واسه روشهای اندازه گیری پارامترهایی که گفتی هست. هرچیزی رو که میخوای اندازه گیری تو آب در این کتاب هست. از کلسیم و منیزیم و آهن گرفته تا شاخص های آب مثل COD BOD TOC و حتی روشهای بیولوژیکی

46 صفحه؟؟؟؟؟
نه بابا 2 یا 3 هزار صفحه باید باشه .
منکه دسترسیم محدوده (اخیرا هم لطف کردن IP مو زدن:()
شما که دسترسیت بالا ه میتونی برام لینک دانلودشو بذاری؟
بعدشم من گیرم کار کردن با این دستگاه عهد دوغی ه!

• Like

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
منکه دسترسیم محدوده (اخیرا هم لطف کردن IP مو زدن:()
شما که دسترسیت بالا ه میتونی برام لینک دانلودشو بذاری؟
بعدشم من گیرم کار کردن با این دستگاه عهد دوغی ه!

سلام ..محسن جان

بفرما .. لینک پر سرعت ...
standard methods for the examination of water and wastewater :

http://www.mediafire.com/download/a...and_Wastewater)-Amer_Public_Health_Assn_(.pdf

Kaulitz

کاربر فعال
سلام دوستان عزیز.
کتابی دارین که بهم معرفی کنین که توش درباره ی گرین اسیدها شرح
کامل داده باشه ؟:gol:

~Alchemist~

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام دوستان عزیز.
کتابی دارین که بهم معرفی کنین که توش درباره ی گرین اسیدها شرح
کامل داده باشه ؟:gol:
من که نتونستم در این مورد کتابی پیدا کنم!
یه سوال دارم ازت
میشه ریشه ی این سوالت را بگی، آخه سرچ که میکردم به چند تا نکته برخوردم،
Green Acids or Acid green
Acid green را اگه منظورت باشه Acid red و Acid blue و.... هم هستش
یا منظورت همونی هستش که دوستان توضیح دادن؟

Kaulitz

کاربر فعال
سلام دوست عزیز
منظورم اسیدهایی است که از طبیعت گرفته میشن همون طور که دوستان اشاره کردن

Behnam Irani

عضو جدید
سلام
دوستان به یک محصول حاصل از ترکیب مواد مختلف نیاز دارم که بتونه نیازهای زیر رو در یک محصول و یکجا برآورده کنه

1- پودر باشد و حل شونده در آب (یعنی قبل از استفاده با آب مخلوط شه).
2- ضد زنگ و ضد اکسایش فلزات فولادی و کروم .
3- دارای حالت چربی(روانسازی جامد) ملایم جهت روانکاری فلزات بعد از تماس با مایع ناشی از حل شدن پودر در آب.
4-
چربی بجای مانده از بند 3 نباید مانند چربی های ناشی از روغنهای پایه نفتی و هیدرو کربنی مستعد جذب گرد و غبار باشد .
5- قابلیت حل کنندگی و پاک کنندگی کلیه آلاینده ها اعم از رسوبات فسفری و رسوبات هیدرو کربنی مانند گریس و روغن.
6- محلول ترجیحا بی رنگ و یا شیری رنگ باشد .

در کل محلول باید در ضمن پاکنندگی رسوبات و ذرات هیدرو کربنی روی فلزات حالت روانسازی را هم تواما داشته باشد

ممنون میشم که بهم کمک کنید
با تشکر

vida90

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام خوبید؟
کسی میتونه یک مقدار درمورد آنالیز IRبهم اطلاعات بده که چیه.و وقتی برای نمونه ای این آنالیزو براش میگیریم دقیقا چه اطلاعاتی رو بهمون میده.
ممنون

ghxzy

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
سلام خوبید؟
کسی میتونه یک مقدار درمورد آنالیز IRبهم اطلاعات بده که چیه.و وقتی برای نمونه ای این آنالیزو براش میگیریم دقیقا چه اطلاعاتی رو بهمون میده.
ممنون
سلام تو خوبی؟
IR یا طیف فروسرخ گستره ای از طول موجهاست که در این ناحیه ارتعاشات مولکولی جذب دارن و بیشتر برای مواد الی و شناسایی گروه های عاملی استفاده میشه (تجزیه کیفی) اما برای تجزیه کمی و تعیین غلظت هم میتونه بکار بره
وقتی از یه ماده طیف IR میگیری یه سری جذب بهت میده (مثله نوار قلب) که باید اینا رو تفسیر کنی هر ماده و هر پیوندی در یه ناحیه خاص جذب میده و این جذبها مثل اثر انگشت منحصر بفرد هستن و معمولا جذب ها روی هم تاثیر هم می ذارن،که تشخیص ماده به مهارت شخص در تفسیر این جذب ها بستگی داره
معمولا با تست IR یه تست NMR هم میگیرن چون این دو تست مکمل هم هستن و تفسیر منحنی های جذب رو تسهیل میکنه

آخرین ویرایش:

vida90

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام تو خوبی؟
IR یا طیف فروسرخ گستره ای از طول موجهاست که در این ناحیه ارتعاشات مولکولی جذب دارن و بیشتر برای مواد الی و شناسایی گروه های عاملی استفاده میشه (تجزیه کیفی) اما برای تجزیه کمی و تعیین غلظت هم میتونه بکار بره
وقتی از یه ماده طیف IR میگیری یه سری جذب بهت میده (مثله نوار قلب) که باید اینا رو تفسیر کنی هر ماده و هر پیوندی در یه ناحیه خاص جذب میده و این جذبها مثل اثر انگشت منحصر بفرد هستن و معمولا جذب ها روی هم تاثیر هم می ذارن،که تشخیص ماده به مهارت شخص در تفسیر این جذب ها بستگی داره
معمولا با تست IR یه تست NMR هم میگیرن چون این دو تست مکمل هم هستن و تفسیر منحنی های جذب رو تسهیل میکنه
اوهوم ممنون عزیزم
منم خوبم مث همیشه

~Alchemist~

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام
دوستان به یک محصول حاصل از ترکیب مواد مختلف نیاز دارم که بتونه نیازهای زیر رو در یک محصول و یکجا برآورده کنه

1- پودر باشد و حل شونده در آب (یعنی قبل از استفاده با آب مخلوط شه).
2- ضد زنگ و ضد اکسایش فلزات فولادی و کروم .
3- دارای حالت چربی(روانسازی جامد) ملایم جهت روانکاری فلزات بعد از تماس با مایع ناشی از حل شدن پودر در آب.
4-
چربی بجای مانده از بند 3 نباید مانند چربی های ناشی از روغنهای پایه نفتی و هیدرو کربنی مستعد جذب گرد و غبار باشد .
5- قابلیت حل کنندگی و پاک کنندگی کلیه آلاینده ها اعم از رسوبات فسفری و رسوبات هیدرو کربنی مانند گریس و روغن.
6- محلول ترجیحا بی رنگ و یا شیری رنگ باشد .

در کل محلول باید در ضمن پاکنندگی رسوبات و ذرات هیدرو کربنی روی فلزات حالت روانسازی را هم تواما داشته باشد

ممنون میشم که بهم کمک کنید
با تشکر
سوال سختیه
برای اینکه ترکیباتی که معمولا توی آب میتوانند حل بشن، همین که آب داشته باشن خب به فلز آسیب میزنه
ولی دو تا گزینه به نظرم رسید
اولی اتیلن گلیکوله که خودتون اونو به عنوان ضد یخ میشناسید ولی متاسفانه مایع است.
دومی که به نظرم بهتره، یکم پودر صابون درست کن، اتیلن گلیکول بریز روش (البته نه زیاد) بعد یکم محلول فلورسین تهیه کن (داروخانه ها دارن)
اینارو با هم قاطی کن، صابون خاصیت شویندگی داره، اتیلن گلیکول انحلالیت چربی ها را بالا میبره، فلورسین هم ضد زنگه

mehrdad_63

عضو جدید
سلام دوستان . بچه ها ميتونيد براي ساخت اسيد لاكتيك به من كمك كنيد؟ ترجيحا تخمير نباشه و به شكل سنتز مصنوعي باشه بهتره . من ميخوام اين ماده رو براي اهداف تجاري توليد كنم ممنون ميشم كمكم كنيد

Kaulitz

کاربر فعال
سلام.
یه سوال ساده داشتم: (ببخشید من پایم ضعیفه:()

ببخشید دوستان ، پلی هیدروکسی الکل چیه؟

استادم گفته ساختار و اطلاعات راجع بهش جمع کنم , ولی تنها چیزی که پیدا کردم ایته که یه مولکول الکله که بیش از 1 گروه هیدروکسی داره!
پس با این حساب خیلی چیزا می تونه باشه. می شه راهنماییم کنید. (اگه بتونین چند تا از موادی که پلی هیدروکسی الکل محسوب می شنم بهم بگین خیلی ممنون می شم)
:gol::gol::gol:

اینو از یه مقاله پیدا کردم ، اینا همشون هیدروکسی الکلند؟http://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/icon_gol.gif
1.jpg

آخرین ویرایش:

sama_ch

عضو جدید
سلام دوستان خوبم کسی میتونه در مورد سنتز ترکیبات دی تیوکاربامات سیلسیم دار کتاب ، مقاله یا مطلب برای من پیدا کنه خیلی بهش نیاز دارم مرسی :(