زلزله تهران را جدی بگیریم!!!!!!!!!

2Khtar-taje-sar

عضو جدید
مثلث حیات کجاس؟؟؟؟:cry::w10:

سایت خبری hipersian میگوید:

همانگونه كه مستحضريد همكنون به عنوان نكات ايمني هنگام زلزله اينگونه آموزش داده مي شود كه افراد در زير ميز و يا چارچوب در پناه بگيرند اما به تجربه و با آزمايشات شبيه سازي شده نشان داده شده است كه وقتي ساختمان فرومي ريزد و سقف پائين مي آيد، ميزها نيز له شده و فشرده مي شوند و بدين ترتيب افرادي كه در زير ميز پناه گرفته شده اند له شده و جان خود را از دست مي دهند . همچنين چارچوبهاي در نيز يا به طرف داخل خراب شده و يا به طرف خارج . و در هر دو صورت افراد در زير آنها جان خود را از دست مي دهند . اشيائي مانند ميزكار و نيمكت توانائي تحمل وزن يك ساختمان را ندارند . اين وسايل به منظور نگهداري اشياء كوچكي طراحي شده اند و بديهي است كه چنين وسايل شكننده اي له شده و افرادي كه زير آنها پناه گرفته اند نيز جان خود را از دست خواهندداد .
چه ( What):
آقاي داگلاس كاپ با توجه به تجربيات ( به عنوان رئيس پرتجربه ترين تيم جهان ) ، تخصص و انجام آزمايشات شبيه سازي زلزله، آموزشهاي فعلي نكات ايمني هنگام زلزله را رد كرده و مكانهاي جديدي را معرفي مي نمايد و ايشان معتقد است كه با قرار گرفتن در اين مكانهاي جديد %90 تلفات جاني به صفر خواهد رسيد . ايشان اين مكانهاي جديد را با عنوان " مثلث حيات " نامگذاري كرده و بيان مي كند كه هنگام فروريختن ساختمانهاي اسكلت بتوني و اسكلت فلزي، فضاهاي خالي كه به اندازه ي كافي بزرگ بوده و بتواند بدن يك انسان را پوشش دهد، در كنار اشياء حجيم و مستحكم تشكيل مي شوند . اشيائي مانند تخت خواب، خودرو، كاناپه، يخچال و ماشين لباس شوئي، فضائي خالي در كنار خود بعد از فروريختن ساختمان ايجاد مي كنند .
چگونه ( How)
در ساختمانهاي اسكلت فلزي و اسكلت بتوني هنگامي كه ساختمان فرو مي ريزد، وزن سقفي كه برروي اشياء و اسباب و اثاثيه ي منزل فرود مي آيد، باعث له شدن آنها گرديده و فضائي خالي را در كنار آن اجسام ايجاد مي نمايد . اين فضا چيزيست كه من آنرا " مثلث حيات " ناميده ام . هرقدر آن شيء بزرگتر و مقاومتر
باشد كمتر فشرده شده و بنابراين فضاي ايجادشده بزرگتر بوده و احتمال نجات يافتن و حتي زخمي نشدن افرادي كه از اين فضاها براي ايمني و حفظ جان خود استفاده نموده اند، بيشتر مي گردد .
نتيجه گيري ( Conclusion)
هدف اين مجموعه ارائه ي اطلاعاتي است كه در زلزله، تلفات جاني 98 درصد كنوني را به 90 درصد بازماندگان تغييردهد .همكنون به اينصورت آموزش داده مي شود كه در هنگام زلزله در زير ميز و يا چارچوب در پناه بگيرند كه هر دو اين مكانها خطرناك بوده و باعث مرگ افراد مي شود اما در عوض در كنار اشياء مستحكم و بزرگ، فضائي تشكيل مي شود كه نام آنرا مثلث حيات گذاشته اند . و افراد مي توانند با قرارگيري در اين فضاها جان خود را نجات دهند .
حالا کمتر میترسین نه؟:w47::w01:

آخرین ویرایش:

someone-x

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی برام گنگ بود
شایدم هوشم مشکل داره دقیقا کجا میتونه باشه
و فکر میکنم چون انعطاف عجیبی دارم بهدرد من بخوره
من یه جورایی تاشو هستم اگه میشه بگین کجا برم امتحان کنم .
سپاس از نوشته سودمندت

foodtechnology

عضو جدید
کاربر ممتاز

EAS

عضو جدید
مرسی جالب بود ، ولی زلزله ی تهران بیشتر سیاسیه تا واقعیت .;)

EAS

عضو جدید
:eek:

یعنی چی سیاسیه، وقتی رو گسله چه ربطی به سیاست داره؟
من نخواستم رک بگم ، این که رو گسله درست ولی از کجا معلوم امروز بیاد ، فردا بیاد و یا این گسل ما از جاش تکون هم نخوره .امیدوارم که فهمیده باشین چی میگم.

IMDB

عضو جدید
کاربر ممتاز
من نخواستم رک بگم ، این که رو گسله درست ولی از کجا معلوم امروز بیاد ، فردا بیاد و یا این گسل ما از جاش تکون هم نخوره .امیدوارم که فهمیده باشین چی میگم.

من چن روزه دوزاریم سوراخ شده...
پیشگیری از زلزله در تمومه دنیا هست حالا چجوری؟
تغییر در ایین نامه های ساختمانی و مقامسازی سازه ها در برابر زلزله، اموزش مردم در برابر حوادث غیر مترقبه از جمله زلزله
حالا چرا تو تهرون بحثش داغه فقط یه دلیل داره، ساختو سازه بی رویه وغیر استاندارد (به قوله معروف غیر مهندسی)
فک نمیکنم ربطی به سیاست داشته باشه
هیچکس نمیتونه بگه دقیقا کی میاد درست.. ولی میشه گفت مثلا برابر یه زلزله ای با سطح خطر 2درصد در 50 سال چقد تخریب و یا خسارت مالی و جانی خواهیم داشت
بعضی ها میگن خانمان برانداز تقریبا کل مردم تهران :eek::surprised:

درسته... خانمان برانداز، تهران زلزله بیاد یعنی کل ایران اومده

EAS

عضو جدید
من چن روزه دوزاریم سوراخ شده...
پیشگیری از زلزله در تمومه دنیا هست حالا چجوری؟
تغییر در ایین نامه های ساختمانی و مقامسازی سازه ها در برابر زلزله، اموزش مردم در برابر حوادث غیر مترقبه از جمله زلزله
حالا چرا تو تهرون بحثش داغه فقط یه دلیل داره، ساختو سازه بی رویه وغیر استاندارد (به قوله معروف غیر مهندسی)
فک نمیکنم ربطی به سیاست داشته باشه
هیچکس نمیتونه بگه دقیقا کی میاد درست.. ولی میشه گفت مثلا برابر یه زلزله ای با سطح خطر 2درصد در 50 سال چقد تخریب و یا خسارت مالی و جانی خواهیم داشت

درسته... خانمان برانداز، تهران زلزله بیاد یعنی کل ایران اومده
خوب حالا باید تخلیه کرد ؟:surprised: ایمن سازی کار بهتری نیست ؟

IMDB

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب حالا باید تخلیه کرد ؟:surprised: ایمن سازی کار بهتری نیست ؟

تخلیه شده؟:D
بابا ملت با این حرفا که خام نمیشن، با این همه مزایایی که دولت برای خروج از تهران در نظر گرفتن فقط 3000 رفتن:D
قبل از ایمن سازی باید تمرکز امکاناتو از تهران خارج کن، مقاومسازیم در مراحل بعد

foodtechnology

عضو جدید
کاربر ممتاز
بزرگترین ساختمان ضد زلزله جهان

ترمینال جدید فرودگاه Sabiha Gökçen استانبول ، بزرگ ترین ساختمان امن دنیا در برابر زلزله است. همانطور که در عکس بالا می بینید, این ساختمان با بیش از ۱۸۶ هزار متر مربع داربست حمایت می شود، هرچند که همه این مصالح بر روی یک اسکیت چرخدار زمین شناختی (گسل) بنا شده اند.

تمامی بار این بنا بر دوش ۳۰۰ isolator ای است که در آن به کار رفته است. این یاتاقان های عظیم به ساختمان امکان می دهند که در زمان زلزله با تاخیر و هم جهت با آن به حرکت درآید. اگر بدانید که استانبول در سال ۱۹۹۹ یکی از بدترین زلزله های ۳۰ سال گذشته را با قدرت ۷.۹ ریشتر از سر گذرانده است، آن گاه بهتر می توانید دلیل طراحی چنین بنای ضد لرزه ای توسط مهندسان ترک را درک کنید.

2Khtar-taje-sar

عضو جدید
خیلی برام گنگ بود
شایدم هوشم مشکل داره دقیقا کجا میتونه باشه
و فکر میکنم چون انعطاف عجیبی دارم بهدرد من بخوره
من یه جورایی تاشو هستم اگه میشه بگین کجا برم امتحان کنم .
سپاس از نوشته سودمندت

عکسا رو یه نیگا بندازین میفهمین کجاس:)
امتحان نمبخاد:D

2Khtar-taje-sar

عضو جدید
تخلیه شده؟:D
بابا ملت با این حرفا که خام نمیشن، با این همه مزایایی که دولت برای خروج از تهران در نظر گرفتن فقط 3000 رفتن:D
قبل از ایمن سازی باید تمرکز امکاناتو از تهران خارج کن، مقاومسازیم در مراحل بعد

چرا هر دوتاشو با هم پیش نبرن؟:whistle:

بالا