راهنمایی.

مجیدرحیمی

عضو جدید
1- اگه بخوام اب تو 70سانتیگراد بجوشونم باید از چه وسیله ای استفاده بکنم؟
2. چرا برای کولر گازی از R22 استفاده میکنند اخه فشار کاری امونیاک بالاتره؟مثلا دمای 90 درجه فشار امونیاک 5115.3 و برای R22 4442.5 میباشد .اصلا چرا ازمبرد R12 یا R134A استفاده نکردن دلیل خاصی داره؟
3. سیکل گرمایشش اسپیلیت چه جوری میشه ؟اواپراتور نقشش چه جوری میشه ؟
4.هرچی از سطح دریا بالاتر میریم اب زودتر به جوش میاد .چرا اون وقت برا پخت غدا یا مثل سیب زمینی به علت نیاز به زمان بیشتر سخت تر میشه یا تخم مرغ در ارتفاع بیشتر از سطح دریا در حالت اب پز سفت نمیشه؟
5. 1 بار گیج معادل چند کیلو پاسکاله ؟

مجیدرحیمی

عضو جدید
بعضی از دوستان لطف دارن این تایپکو میبینن و چون مطلب خوبی برا دانلود توش نیست و فقط جنبه پرسشو پاسخ داره ازش رد میشن. منظورم ان 31 نفری که دیدن فعلا .دوستان من 4 سال مکانیک خودرو خوندم هنرستانو کاردانی الان دارم کارشناسی سیالات میخونم .اینو به جرات میگم اگر سوالی بلد باشم جواب میدم .بلا نسبت بعضیا ماها فقط دوست داریم اطلاعات بگیریم.یه حرف دوستانه به بعضیا دانلود کردن مهم نیست که بریم از هرچیزی و مطلبی که فکر کنیم خوبه دانلود کنیم .مهم خوندن اونه

من جواب این سوالو میرم پیدا میکنم ودیگه تایپک سوال نمیذارم تواین انجمن دوستانی که تاسیسات خوندن فقط خوندن به عمل که میکشه یادوست ندارن از چیزی که بلدن بگن یا بلد نیستن اینو بدون رودربایستی گفتم

امیر افشار

عضو جدید
کاربر ممتاز
1- اگه بخوام اب تو 70سانتیگراد بجوشونم باید از چه وسیله ای استفاده بکنم؟
2. چرا برای کولر گازی از R22 استفاده میکنند اخه فشار کاری امونیاک بالاتره؟مثلا دمای 90 درجه فشار امونیاک 5115.3 و برای R22 4442.5 میباشد .اصلا چرا ازمبرد R12 یا R134A استفاده نکردن دلیل خاصی داره؟
3. سیکل گرمایشش اسپیلیت چه جوری میشه ؟اواپراتور نقشش چه جوری میشه ؟
4.هرچی از سطح دریا بالاتر میریم اب زودتر به جوش میاد .چرا اون وقت برا پخت غدا یا مثل سیب زمینی به علت نیاز به زمان بیشتر سخت تر میشه یا تخم مرغ در ارتفاع بیشتر از سطح دریا در حالت اب پز سفت نمیشه؟
5. 1 بار گیج معادل چند کیلو پاسکاله ؟

سلام ورودتونو تبریک میگم ایشالله کنار هم چیزای زیادی یاد بگیریم
1- برای جوشاندن آب تو دمای70 درجه باید فشار وارده بر سطح مایع رو به شدت کم کنید مثلا همون طور که گفتید بالای کوه
2- نمی دونم شاید به خاطر محیط زیست
3- این سیکل تمام کولرهای و یخچالهاست نه فقط اسپلیت گاز در کپرسور فشرده میشه و از طریق لوله به اواپراتور میرسه فقط قبل از اواپراتور یه شیری هست به نام اکسپیشن ولو که وظیفش انبساط گاز مبرد هستش و گاز برای انبساط به گرما نیاز داره واسه همین سرما تولید میکنه
4- اونم شرمنده حضور ذهن ندارم

بالا