کارنامه ها و رتبه های کنکور ارشد 90

وضعیت
موضوع بسته شده است.

milad636

عضو جدید
با سلام مهندس یوسف تیار عزیز

من با رتبه ذکر شده زبر و با توحه به افزایش سهمیه ها اصلاً جایی ممکنه قبول بشم ، خواهش میکنم راهنمایی بفرمایید.
الکترونیک 3500 و غیرانتفاعی 600
مخابرات 3000 و غیرانتفاعی 800
کنترل 3600 و غیرانتفاعی 500
پزشکی 3400
مکاترونیک 2400

HESLER

عضو جدید

من با رتبه ذکر شده زبر و با توحه به افزایش سهمیه ها اصلاً جایی ممکنه قبول بشم ، خواهش میکنم راهنمایی بفرمایید.
پزشکی 3400
مکاترونیک 2400

ببین عزیزم قبلا که بهت توضیح دادم که!! با یه حساب سر انگشتی با توجه به افزایش تقریبی 35 درصدی ظرفیت.رتبه 3000 معادل 2000 سال قبله...پارسال دوستم با رتبه 2100 مخابرات شبانه قبول شد.پس اینقدر نا امید نباش .انشاا...قبولی

HESLER

عضو جدید
جون مادرتون یکی جواب بده :........................
باتوجه به افزایش ظرفیت 35 -40 درصدی .از حدود 2100 به 3200 نفر............................................ ................!!!!!!!
با 2300 پزشکی. 2400کنترل .2700 مخابرات.2800الکترونیک . امیدی به قیولی شبانه هست.؟؟؟؟؟؟
پارسال با 2150 ملت شباته تفرش مخابرات قبول شدن الان که 45 درصد زیاد شده به نظرتون باید چطوری انتخاب رشته کنم
>>>>>>یعنی 1600 پارسال میشه 2400 امسال>>>>>>>>

آخرین ویرایش:

amir_65m

عضو جدید
با سلام
می خواستم بدونم هزینه شبانه دانشگاههای تهران چنده واینکه خوابگاه می دن یا نه؟در مورد دانشگاه عباسپور هم اگه اطلاعاتی دارید ممنون می شم بهم بگید

MASS59

عضو جدید
با سلام
می خواستم بدونم هزینه شبانه دانشگاههای تهران چنده واینکه خوابگاه می دن یا نه؟در مورد دانشگاه عباسپور هم اگه اطلاعاتی دارید ممنون می شم بهم بگید

سلام
در مورد شهریه خودتون میتونید از جدول شهریه شبانه مخصوص به هر دانشگاه محاسبه کنید
24واحد تئوری فرض کنید و تز و سمینار 8 واحد پایان نامه(مطمئن نیستم سمینار هم جزء پایان نامه حساب بشه)
شهریه ثابت هر ترم رو هم نوشته-متوسط 4 ترم حساب کنید
معمولا نصف پولش رو وام میدن بهتون و نصف دیگه اش رو هر ترم خودتون باید بدبد.که اونم اگر براتون مشکل هست, میتونید کاری مثل تدریس در دانشگاه آزاد یا علمی کاربردی و....پیدا کنید
در مورد خوابگاه هم اونهایی که خواگاه به شباه نمیدن توی دفترچه جلوی کد اون نوشته فاقد خوابگاه
علم و صنعت و امیرکبیر پارسال به شبانه ها خوابگاه نمیدادن.امسال البته چیزی ننوشته.ولی برای اطمینان با اداره خوابگاههای اون دانشگاهخ مورد نظر تماس بگیرید. شمارش رو از سایت دانشگاه میتونید پیدا کنید

MASS59

عضو جدید
باتوجه به افزایش ظرفیت 35 -40 درصدی .از حدود 2100 به 3200 نفر............................................ ................!!!!!!!
با 2300 پزشکی. 2400کنترل .2700 مخابرات.2800الکترونیک . امیدی به قیولی شبانه هست.؟؟؟؟؟؟
پارسال با 2150 ملت شباته تفرش مخابرات قبول شدن الان که 45 درصد زیاد شده به نظرتون باید چطوری انتخاب رشته کنم

اینکه چطوری انتخاب رشته کنید ربطی به رتبه تون نداره.شما فرض کنید که رتبه تون طوری هست که همه انتخابها رو میارید.پس ببینید به ترتیب دوست دارید اول کدوم رو بیارید,بعد....البته اگر انتخابهاتون بیش از 100 تا میشه, اونهایی که مطمئن هستید نمیارید رو کنار بگذارید
احتمال قبولی شبانه پزشکی شهرستان دارید

mehdidadkhah

عضو جدید
دوستان به نظر شما 1600 قدرت شبانه جایی قبول میشه ؟(مالک اشتر یا ...)
اگه شبانه را بیاریم و بعد نخواهیم که بریم یک سال محرومیت از کنکور داره ؟(تو دفترچه ننوشته )

mehdidadkhah

عضو جدید
قابل توجه قدرتی ها))))))))))))))))
کسی از دوستان اطلاعاتی در مورد مرکز بین المللی علوم و تکنولوژی پیشرفته و علوم محیطی داره؟اینکه سطح علمی چطوره؟مدرکش معتبره یا نه ؟و اصولا رشته انرژی های تجدید پذیر به درد آینده کاری میخوره ؟

sia9999

عضو جدید
كسي در مورد دانشگاه عباسپور خبر داره كه چه جور دانشگاهيه ؟ مثلا نسبت به دانشگاه هاي خوب شهرستان بهتره يا نه؟ با رتبه 670 قدرت مي تونم اونجا قبول شم؟

MohandesSaem

کاربر بیش فعال

پزشکی 3400
مکاترونیک 2400

سلام...
شانستون متاسفانه کمه دوست عزیز...ولی شبانه شهرستان های دور مثل یزد و زاهدان و بیرجند.....شبانه مالک اشتر و غیرانتفاعی ها....
موفق باشید.
لطفا یک پست را دوستان چند بار پشت سرهم نذارند!......با تشکر.

MohandesSaem

کاربر بیش فعال

سلام...
شبانه شهرستان دور برای مخابرات و الکترونیک ممکنه شانس داشته باشید چون مخابرات آخرین گرایشی است که تکمیل و پر میشه و غیرانتفاعی هاهم بله حتما شانس دارید.

MohandesSaem

کاربر بیش فعال
با سلام

سلام...
حدود ترمی 1/5 میلیون....شبانه خوابگاه متاسفانه نمیدن....در انتهای دفترچه شماره 2 از صفحه 160 به بعد تا انتهای دفترچه هر دانشگاه ذکر شده است.
دانشگاه عباسپور وابسته به وزارت نیرو است که البته قراره که به وزارت علوم تحویل داده شود...خوبه ولی نه در حد دانشگاه های مطرح تهران و مطرح شهرستان...از دانشگاه های عادی شهرستان بهتره.
موفق باشید.

MohandesSaem

کاربر بیش فعال
دوستان به نظر شما 1600 قدرت شبانه جایی قبول میشه ؟(مالک اشتر یا ...)
اگه شبانه را بیاریم و بعد نخواهیم که بریم یک سال محرومیت از کنکور داره ؟(تو دفترچه ننوشته )

سلام...
شاید برای شبانه شهر های دور مثل بیرجند و تفرش و زاهدان و شهرکرد و اهواز و ملایر و غیرانتفاعی هاهم به احتمال زیاد بله میارید....قدرت زود تکمیل و پر میشه....مثل مخابرات نیست که با رتبه های بالاهم پذیرفته میشند....و شبانه مالک اشتر...البته مالک اشتر بیشتر به مصاحبش توجه میکنه که در چندتا پست قبل تر توضیح دادم که خودتون را برای اون تیپ سوالات اگر خواستید بزنید آماده کنید....

شبانه محرومیت نداره..... روزانه اگر قبول بشید و نرید محرومیت داره.... ارگان های نظامی هم بعدا برای مصاحبه فراخوان میدن که اگر نخواستید میتونید که نرید....ولی اگر رفتید و قبول شدید....نمی تونید جای دیگه و دانشگاه دیگه برید.
موفق باشید.

MohandesSaem

کاربر بیش فعال
چند توصیه به همه جهت انتخاب رشته :
1 - علاقه در انتخاب شما بسیار نقش مهمی را باید داشته باشد
2- اگه برای شما مساله مالی مهم نیست شبانه های دانشگاههای خوب را بالاتر از روزانه دانشگاههای بدتر بزنید
3- شریف و تهران دو دانشگاه استثنا هستند که شبانه آنها نسبت روزانه همه دانشگاهها در اولویت است
4- در انتخابها اولویت انتخاب مهم نیست ( مثل دانشگاه آزاد نیست)
5 - شانس قبولی برای رتبه های بالای 3000 تقریبا صفر است ( یعنی کسی که رتبه 4000 شده دیگه امیدی نداشته باشه)

از این 100 انتخاب میتوانید که 20 الی 30 تای اول را بر اساس علاقه و حتی کمی بالاتر از حد رتبه خودتون دانشگاه هارو انتخاب کنید و 50 تای بعد را با توجه به رتبه خودتون و منطقی انتخاب کنید و 20 تای آخر راهم کمی پایین تر حتی ....

شبانه ها معمولا خوابگاه نمیدن....در انتهای دفترچه شماره 2 در صفحات 160 الی آخر هر دانشگاه توضیح داده شده است....بعضی از دانشگاه ها با توجه به کمبود امکانات روزانه راهم براساس اولویت و رتبه خوابگاه واگذار میکنند....ولی اکثرا روزانه خوابگاه میدن....

شهریه شبانه هرچه دانشگاه معتبرتر و قوی تر باشه شهریه شبانش بالاتره....ولی میانگین حدود هر ترم 1/5 میلیون است.

گرایش مخابرات آخرین گرایشی است که تکمیل میشه....گرایش قدرت زود پر میشه....پس رتبه این دو گرایش را نخواهید باهم برابر در نظر بگیرید.

در مورد دانشگاه های نظامی دقت کنید به توضیحات در کنار همون کدرشته و توضیحات در انتهای دفترچه بعضیهاشون را نمی توانید که انتخاب کنید و بزنید و بورسیه ارگاه خاصی هستند که صرفا شاغلین اون ارگان و با سابقه کار در اون ارگان می توانند که انتخاب نمایند.
و به این خاطر هست که کسی نمیتونه بزنه ....
ولی مالک اشتر و دانشکده اطلاعات و بعضی کد رشته شهید ستاری میشه زد.

حداکثر دو کد رشته از این رشته هارا میشه انتخاب کرد و نه بیشتر....پس دقت فرمائید.

موفق باشید زیر سایه خانم فاطمه زهرا

شاد باشید و دیگران راهم شاد کنید.

یا حق.

mohammad47

عضو جدید
امسال تو گرایش قدرت 5 تا غیر انتفاعی اومدن ! هر کدوم هم 19 نفر میگیرن یعنی 95 نفر
به نظر ظرفیت ها امسال خیلی زیاد شدن
و به احتمال زیاد چون الان دارن روی غیر انتفاعی ها سرمایه گذاری میکنن سال آینده بیشتر هم میشن !

mehdidadkhah

عضو جدید
اگر کسی رشته های موارد خاص(مثل مالک اشتر)را قبول بشه و یکی از الویت های بعدی مالک اشتر راهم قبول بشه سازمان سنجش صرفا آن رشته موارد خاص را به عنوان قبولی و اعلام برای مصاحبه رد میکنه یا اینکه در صورت پذیرفته نشدن در مصاحبه سراغ الویت بعدی خواهد رفت ؟؟؟با تشکر

galaxia

عضو جدید
دوستان ی سوال دارم

این درسته که اگه تو فرم انتخاب رشته مثلا ی نفر با رتبه 1000 و تو انتخاب چهلمش، شبانه تفرش قبول بشه و ی نفر دیگه با رتبه 1500 تو انتخاب دومش تو همون گرایش اما جای بهتری قبول بشه. یعنی ممکنه زودتر پر بشه؟
همچین اتفاقی ممکنه بیفته؟؟؟

mehdidadkhah

عضو جدید
دوستان ی سوال دارم

این درسته که اگه تو فرم انتخاب رشته مثلا ی نفر با رتبه 1000 و تو انتخاب چهلمش، شبانه تفرش قبول بشه و ی نفر دیگه با رتبه 1500 تو انتخاب دومش تو همون گرایش اما جای بهتری قبول بشه. یعنی ممکنه زودتر پر بشه؟
همچین اتفاقی ممکنه بیفته؟؟؟

اولویت افراد با رتبه ای که کسب می کنند و تقدم و تاخر کد ها اولویت محسوب نمی شود .

maniya_scrt

عضو جدید
سلام.من قبلا كارناممو زده بودم صفحه 2 ، الان با افزايش ظرفيتا با 460 مهندسي پزشكي فكر مي كنين تهران قبول مي شم؟

HESLER

عضو جدید
كسي در مورد دانشگاه عباسپور خبر داره كه چه جور دانشگاهيه ؟ مثلا نسبت به دانشگاه هاي خوب شهرستان بهتره يا نه؟ با رتبه 670 قدرت مي تونم اونجا قبول شم؟
اشتباه نکنید.شهید عباس پور (آب و برق)دانشگاه بسیار خوب و مجهزیه.اساتید خوبی داره.خیلی از اونها رو حتی تو تلویزیون میارن.
برادرم و یکی از دوستانم تو همون دانشگاه مکانیک و عمران می خوندن.هر دو سربازی عمریه گرفتن و تو همون وزارت نیرو استخدام شدن.دیگه چی می خواین؟؟؟!!!!!!

milad636

عضو جدید
باسلام
ولی دوست عزیز با توجه به تعداد مجاز شده های هر رشته رتبه متفاوت هست
مثلاً در الکترونیک رتبه 3000 با توجه به اینکه 15000 نفر مجاز شدن( در یک پنجم اول) فرق میکنه با رتبه 3000 قدرت که 8000 نفر مجاز شدن و یا 3000 مکاترونیک که 6000 نفر مجاز شدن
اینطوری نیست
5 - شانس قبولی برای رتبه های بالای 3000 تقریبا صفر است ( یعنی کسی که رتبه 4000 شده دیگه امیدی نداشته باشه)

آخرین ویرایش:

گرایش مخابرات آخرین گرایشی است که تکمیل میشه....گرایش قدرت زود پر میشه....پس رتبه این دو گرایش را نخواهید باهم برابر در نظر بگیرید.

سلام...
درسته تفاوت داره و خود ایشون هم در ادامه اشاره کردن و خوب بود که توجه میکردین شما دوست عزیز به ادامه مطلب ایشون که با رنگ قرمز مشخص کردم.

milad636

عضو جدید
سلام...
درسته تفاوت داره و خود ایشون هم در ادامه اشاره کردن و خوب بود که توجه میکردین شما دوست عزیز به ادامه مطلب ایشون که با رنگ قرمز مشخص کردم.

من درخصوص اولویت انتخاب که شما و دوست خوبمون اشاره کردن ، نگفتم
منظور من تفاوت بین رتبه هاست ( با توجه به تفاوت گنجایش دانشگاهها) ، نه اولویت انتخاب داوطلبان و پر شدن ظرفیت هر رشته ( اول قدرت بعد الکترونیک و ...)

mehdidadkhah

عضو جدید
توجه دارید امسال همه گیر دادند به تفرش ...
چون میگن آخر از همه دانشگاه ها پر میشه
اما کسی به این توجه نمیکنه که زندگی توی این شهر اگه اهل شهر نباشی تماما افسردگی ( دپرسی) به همراه داره

abbas65

عضو جدید
با سلام و خسته نباشید من 2423 برق قدرت شدم آیا امیدی به قبولیم هست و اگر هست کجا(غیر از غیرانتفاعی) و اینکه کجا بشه بهتره و به چه ترتیبی انتخاب کنم؟ لطفا هر کی میدونه کمکم کنه. ممنون

HESLER

عضو جدید
با سلام و خسته نباشید من 2423 برق قدرت شدم آیا امیدی به قبولیم هست و اگر هست کجا(غیر از غیرانتفاعی) و اینکه کجا بشه بهتره و به چه ترتیبی انتخاب کنم؟ لطفا هر کی میدونه کمکم کنه. ممنون

منم رتبم 2400 کنترل شده . دادم انتخاب رشته کنن برام گفتن شاید شبانه راه دور قبول شی.(شاید)
ولی من می گم همه در اشتبان چون همه ظرفیتا 45 درصد زیاد شدن یعنی 2400 امسال معادل 1700 پارساله پس امید هست خوبم هست!!!!!!
...........................هرکی با حرفم در مورد معادل سازی رتبه امسال و پارسال موافقه نظر بده........................
........................................................................................................................................................
...........................تواین بازه زمانی فکر میکنم بیشتر در مورد این موضوع بحث شه بهتره.........................

آخرین ویرایش:

max2007

عضو جدید
کنکور 90

کنکور 90

سلام میخواستم بدونم با رتبه 700 کنترل (مخابرت و الکترونیک هم همین طور) بهترین رشته و دانشگاهی که میتونم برم چیه؟با دو درس ماشین و الکترونیک سفید این رتبه رو اوردم می صرفه یک سال دیگه بمونم واسه تهرون بخونم؟

barghi67

عضو جدید
سلام دوستان
با دیدن رتبه ام شوک بهم وارد شد
انتظارش رو نداشتم ولی می خوام قبول شم و امسال برم
رتبه ام 2457 الکترونیک شده به نظر شما شانس قبولی دارم شبانه
؟
لطفا فقط بچه های سه رقمی و دو رقمی رو راهنمایی نکنید
اونا خوب معلومه می تونن قبول شن حالا بحث بحث بالا ی 1000 هستش
ممنونم

efa_67

عضو جدید
سلام میخواستم بدونم با رتبه 700 کنترل (مخابرت و الکترونیک هم همین طور) بهترین رشته و دانشگاهی که میتونم برم چیه؟با دو درس ماشین و الکترونیک سفید این رتبه رو اوردم می صرفه یک سال دیگه بمونم واسه تهرون بخونم؟
سلام دوست عزیز
میشه لطف کنید درصدهاتون را برامون بزارید
با تشکر

MASS59

عضو جدید
سلام دوستان
با دیدن رتبه ام شوک بهم وارد شد
انتظارش رو نداشتم ولی می خوام قبول شم و امسال برم
رتبه ام 2457 الکترونیک شده به نظر شما شانس قبولی دارم شبانه
؟
لطفا فقط بچه های سه رقمی و دو رقمی رو راهنمایی نکنید
اونا خوب معلومه می تونن قبول شن حالا بحث بحث بالا ی 1000 هستش
ممنونم

سلام دوست عزیز
علت اینکه کسی جرات نمی کنه در مورد رتبه شما نظر قطعی بده این هست که رتبه شما با توجه به افزایش ظرفیت امسال, رتبه مرزی هست و واقعا کسی نمیتونه نظر قطعی بده
ولی احتمال زیادی وجود داره که الک شبانه شهرستانهای دور بیارید. همینطور اگر رتبه مهندسی پزشکی تون هم در همین حدود باشه اون هم احتمال قبولی شبانه شهرستان مثل شیراز رو دارید(مهندسی پزشکی برای ادامه تحصیل خارج از کشور عالی هست)
و اگر بین الملل رو بخواید احتمال زیاد میارید
همینطور روزانه غیرانتفاعی سجاد مشهد(واقعا دانشگاه غیر انتفاعی خوبی هست)

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا