خودکشی

المینا

عضو جدید
سلام
گاهی زندگی اونقدر برای آدم سخت میشه که تنها راه برای خلاصی ازش رو خودکشی میبینه!:cry:
یکی از دوستام میگه من از آدمایی که خودکشی میکنن بدم میاد.....:(
اما من دلم میسوزه براشون.....به این خاطر که وقتی طرف حاضره خودش زندگی رو از خودش بگیره حتما اوضاعش خیلییییییییییی بد بوده...تازه این درحالیه که اون دنیا هم عاقبت خوبی در انتظارش نیست.....چون خدا خودش میگه که از خودکشی نمیگذره!
اما گاهی باخودم فکر میکنم که خدا بزرگتر از این حرفاست.....اون درک میکنه اگرچه ممکنه حقوبهشون نده....اما اینطور نیست که هیچوقت ازشون نگذره!:(
شماچی فکر میکنید؟؟؟؟؟
آیا همیشه راهی برای نجات ادم از بدبختی هست؟؟؟؟؟؟
آیاهمیشه کساییکه خودکشی میکنن ضعیف هستن؟؟؟
آیا خدامیبخشه کسایی رو که خودکشی کردن؟؟؟
.
.
.
.
امروز خبر دار شدیم که یکی از آدمای بدبخت خودشوکشت.....رگ دستشو زده بود:cry:
برای آمرزش روحش دعا کنید....شک ندارم خدا وقتی تعداد آمرزش خواهان برای یه نفر زیاد میشه میبخشتش....حتی اگه همچین گناهی مرتکب شده باشه.
اللهم عجل لولیک الفرج

behnam.95

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
وای ناراحت شدم..خدا رحمتش کنه

هیچ وقتی نباید آدم نا امید بشه.هیمشه یه راهی برای فرار از بدبختی و سختی هست

زندگی خیلی مشکل داره اما باید با شجاعت در مقابلش ایستادگی کنی...

هر کسی که نا امید میشه فکر خودکشی به سرش میزنه..نا امید نباید بشی

aphrodait

عضو جدید
واقعا متاسفم
خدا رحمتش کنه
خودکشی کار ادمای ضعیفه، کسانی که حتی تحمل کوچکترین سختی ها رو ندارن.
خدا خودش خودکشی رو منع کرده و جزو گناهان کبیره هست ، چون مدت زندگی که براش تعیین شده رو از خودش می گیره.
خدا هر بنده ای رو که بیشتر دوست داره، بیشتر امتحانش می کنه تا ببینه چند مرده حلاجه.
صبر ایوب یادتون باشه اون همه سختی، بدبختی،.... فکر نمی کنم تا الان کسی اون همه بلا یکجا سرش اومده باشه.
این رو هم باید بگم که خدا سر هیچ کس بلا نمیاره این اعمال ما هستند که به صورت بلا بر سر ما می ایند.
شما فکر می کنید چرا توی کشورهای غیر مسلمان امار خودکشی بالاست؟؟؟
این امار تو کشور ما هم داره میره بالا. جای تفکر داره چون عده ای نقش مسلمان نماها رو بازی میکنند...
امیده که به زندگی معنی میده...

آخرین ویرایش:

Sarp

مدیر بازنشسته
از کسی که هی ساز ناامیدی میزنه خوشم نمیاد
یه حس بدی نسبت بهشون دارم

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
خودکشی فقط نتیجه ضعف نیست... اختلالات روانی نظیر افسردگی تاثیر مستقیم تو افزایش میل به خودکشی دارن... بجای اینکه اطرافیانمون رو ضعیف بدونیم به احوالشون دقت کنیم و در موارد بیماریهای روانی کمکشون کنیم... چون آزاردهنده ترین و سختترین انواع بیماریها هستن...

alborz_2000

اخراجی موقت
من به خودکشی ایینی(مثل سپوکو و هاراگیری در فرهنگ سامورایی ها) اعتقاد دارم ولی این لوس بازیایی که بقیه در میارن واسم خیلی مسخرست. خودکشی باید برای اعاده شرف و حیثیت، پاک کردن ننگ گناه و ... باشه نه بخاطر اینکه تو زندگی داره به کسی فشار میاد.

لوتوسو

عضو جدید
من فکر می کنم این کار ناسپاسی محضه:exclaim:
ناسپاسی از نعمت زندگی که خدا به انسانش داده و لایقش کرده که بتونه طعم زندگی رو بچشه،اونم با دو هدیه بزرگتر:عقل و اختیار!
:w42:پس عقل رو واسه چی دادن؟؟؟واسه این که وقتی به بن بست رسیدی یه راه فرار بتونی پیدا کنی نه این که از اختیارت سوء استفاده کنی و جا بزنی!!
قبول دارم گاهی زندگی بی نهایت سخت می شه!:cry:گاهی خارج از تحمل ادمه!ولی قبول کنین همیشه راهی هست!این ماییم که می خوایم مظلوم نمایی کنیم که هیچ راهی نیست!

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
بابک جان پستایی که ما اینا زده بودیم، کاملا مرتبط با موضوع تاپیک بود، چرا حذفشون کردی؟

mojtabanokhodian

عضو جدید
خدا رحمتش كند.ولي گناهي كرد كه به نوعي خيانت در امانت محسوب ميشه.هر گناهي مي كرد اگر حق ناس نبود با پشيماني حقيقي بخشيده ميشد ولي اين گناه كي مي خواد ابراز پشيماني كنه؟ بعد از اينكه دير شده و به سراي باقي رفت؟

me-myself

عضو جدید
کاربر ممتاز
خودکشی فقط نتیجه ضعف نیست... اختلالات روانی نظیر افسردگی تاثیر مستقیم تو افزایش میل به خودکشی دارن... بجای اینکه اطرافیانمون رو ضعیف بدونیم به احوالشون دقت کنیم و در موارد بیماریهای روانی کمکشون کنیم... چون آزاردهنده ترین و سختترین انواع بیماریها هستن...

موافقم
بعضی ها عادت دارن زیاد از کلمه ی ضعیف استفاده کنن
مهمترین عامل خودکشی بیماری افسردگیه
افسردگی به صورت حمله بروز میکنه یعنی طرف ممکنه چند حمله ی افسردگی طی زمان مشخصی داشته باشه واسه همین هم اینجور آدما بعضی وقتا حالشون بهتره بعضی وقتا بد تر
نصیحت کردن کسی که از خودکشی حرف میزنه یا اقدام به خودکشی میکنه فایده نداره مخصوصا اگه بخوای به طرف بگی که تو ضعیفی و خودکشی کار آدمای ضعیفه
اینا رو میگم چون خودم تجربه داشتم
تجربه ی افسردگی شدید و تصمیم به خودکشی
الان میفهمم که هیچ مشکلی ارزش این کار رو نداره ولی وقتی کسی افسرده هست شاید کوچیکترین مشکلات براش مثل یه کوه باشه اینقدر از نظر عصبی و روحی طرف داغونه و اینقدر احساس بدی داره که چاره ای جز مرگ نمیبینه و دست به همچین کاری میزنه
اطرافیان همچین آدمایی اگه میخوان مشکلات طرف رو بدتر نکنن فقط و فقط باید مراعات کنن و نذارن طرف ناراحت بشه و با مهربونی طرف رو تشویق کنن که بره پیش یه روانشناس یا روانپزشک
متاسفانه گاهی یه افسردگیه کوچیک ناشی از یه مشکل به خاطر رفتار نادرست اطرافیان تبدیل میشه به یه افسردگیه حاد که نتیجش فکر کردن به خودکشیه
همون چیزی که اون موقع واسه من اتفاق افتاد

king man

عضو جدید
به نظرمن کسی که خود کشی کرد جاش ته جهنمه باید در مقابل مشکلات کمر راست کردو ایستاد

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
کمتر کسی هست که تو زندگیش حداقل یه بار به خودکشی فکر نکرده باشه... فقط جرات اعتراف می خواد

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
موافقم
بعضی ها عادت دارن زیاد از کلمه ی ضعیف استفاده کنن
مهمترین عامل خودکشی بیماری افسردگیه
افسردگی به صورت حمله بروز میکنه یعنی طرف ممکنه چند حمله ی افسردگی طی زمان مشخصی داشته باشه واسه همین هم اینجور آدما بعضی وقتا حالشون بهتره بعضی وقتا بد تر
نصیحت کردن کسی که از خودکشی حرف میزنه یا اقدام به خودکشی میکنه فایده نداره مخصوصا اگه بخوای به طرف بگی که تو ضعیفی و خودکشی کار آدمای ضعیفه
اینا رو میگم چون خودم تجربه داشتم
تجربه ی افسردگی شدید و تصمیم به خودکشی
الان میفهمم که هیچ مشکلی ارزش این کار رو نداره ولی وقتی کسی افسرده هست شاید کوچیکترین مشکلات براش مثل یه کوه باشه اینقدر از نظر عصبی و روحی طرف داغونه و اینقدر احساس بدی داره که چاره ای جز مرگ نمیبینه و دست به همچین کاری میزنه
اطرافیان همچین آدمایی اگه میخوان مشکلات طرف رو بدتر نکنن فقط و فقط باید مراعات کنن و نذارن طرف ناراحت بشه و با مهربونی طرف رو تشویق کنن که بره پیش یه روانشناس یا روانپزشک
متاسفانه گاهی یه افسردگیه کوچیک ناشی از یه مشکل به خاطر رفتار نادرست اطرافیان تبدیل میشه به یه افسردگیه حاد که نتیجش فکر کردن به خودکشیه
همون چیزی که اون موقع واسه من اتفاق افتاد

ایشالا دیگه اینجور اتفاقات واسه شما پیش نیاد
اینی که شما میگید درسته، ولی واسه بعضی موارد صدق نمیکنه
اینی که شما گفتید، این نوع افسردگی به مرور زمان پیش میاد و به مرور زمان هست که طرف افسردگی حاد میگیره ولی تو بعضی از موارد خودکشی ها به خاطر تصمیمات لحظه ای و اتفاقات لحظه ای هستش
در این نوع خودکشی ها ، ضعف طرف هست که تحمل درد و زجر رو نداره و این جور کارها رو انجام میده
نگید که همیشه هیچ وقت عامل ضعف تاثیر نداره
داره

me-myself

عضو جدید
کاربر ممتاز
ایشالا دیگه اینجور اتفاقات واسه شما پیش نیاد
اینی که شما میگید درسته، ولی واسه بعضی موارد صدق نمیکنه
اینی که شما گفتید، این نوع افسردگی به مرور زمان پیش میاد و به مرور زمان هست که طرف افسردگی حاد میگیره ولی تو بعضی از موارد خودکشی ها به خاطر تصمیمات لحظه ای و اتفاقات لحظه ای هستش
در این نوع خودکشی ها ، ضعف طرف هست که تحمل درد و زجر رو نداره و این جور کارها رو انجام میده
نگید که همیشه هیچ وقت عامل ضعف تاثیر نداره
داره

فکر میکنی ضعف از چی ناشی میشه؟؟؟؟

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
افسردگی طوری وارد زندگی آدم می شه که حتی ممکنه هیچکس نه خودت و نه اطرافیانت متوجه نشن... کم کم همه ی ذهنتو می گیره... طوری می شه که همه فکر می کنن این شخصیت توئه و تو ذاتن همینطوری هستی و اصلا کسی فکر هم نمی کنه شاید بیمار باشی... من تو یکی از عزیزترین افراد زندگیم دیدم اینو...

chehresaz

عضو جدید
افسردگی طوری وارد زندگی آدم می شه که حتی ممکنه هیچکس نه خودت و نه اطرافیانت متوجه نشن... کم کم همه ی ذهنتو می گیره... طوری می شه که همه فکر می کنن این شخصیت توئه و تو ذاتن همینطوری هستی و اصلا کسی فکر هم نمی کنه شاید بیمار باشی... من تو یکی از عزیزترین افراد زندگیم دیدم اینو...

موافقم...

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
اولا چی شده تو اینقدر مودب شدی ؟؟؟؟:surprised:
ثانیا منظورم اینه که اون ضعف هم ناشی از اضطراب یا افسردگی میتونه باشه که خیلی راحت قابل درمانه

آخه میترسم تنبیه ام کنین :) چون نظر مخالف دادم :)

به نظر من دلیلشو دوستمون تو پست بالا دادن
ضعف ایمان

me-myself

عضو جدید
کاربر ممتاز

من خودم این تجربه ی تلخو داشتم و متاسفانه به جایی که درک بشم خیلی خیلی باهام بد رفتار شد
امیدوارم این اتفاق واسه هیچکس نیوفته

me-myself

عضو جدید
کاربر ممتاز
آخه میترسم تنبیه ام کنین :) چون نظر مخالف دادم :)

به نظر من دلیلشو دوستمون تو پست بالا دادن
ضعف ایمان

ایمان به چی یا کی؟
همه چیز دلیل دینی نداره
خیلی ها هم هستن که اصلا ایمان ندارن ولی خود کشی هم نمیکنن

siavash@dt

عضو جدید
نه آقا هیچم ازین خبرا نیست،کی میگه بعد از خود کشی جات جهنمه؟اصلا خود کشی یک نعمته که خدا به انسان داده!

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
ایمان به چی یا کی؟
همه چیز دلیل دینی نداره
خیلی ها هم هستن که اصلا ایمان ندارن ولی خود کشی هم نمیکنن
اشتباه ما اینه که ایمان رو به دین ربط میدیم
در حالی اصلا ربطی نداره
یک آدم بی دین هم میتونه ایمان داشته باشه