درخواست نمونه سوالات مصاحبه استخدامي شركت نفت برای مهندسی مکانیک سیالات

mojtaba.baharani

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان گلم
اگر کسی خودش یا دوست و آشنایی از مهندسین مکانیک استخدام شرکت نفت شده اند لطف کند و در مورد سوالات روز مصاحبه مرا راهنمایی کند:gol::gol::gol::gol:

farzad8362

عضو جدید
استخدامی شرکت نفت_مهندسی مکانیک

استخدامی شرکت نفت_مهندسی مکانیک

با سلام
دوست عزیز منم مهندسی مکانیک خوندم و تو مرحله اول آزمون استخدامی شرکت نفت قبول شدم. اگه تونستی اطلاعی راجع به مراحل بعدی استخدامی کسب کنی ممنون میشم منم خبر کنی.

alborz_3000

اخراجی موقت
بچه ها من هرکی رو دیدم تو آزمون شرکت نفت قبول شده، در حالی که هرکی تو ازمون گاز شرکت کرده رد شده. تا حالا کسی ندیدم که تو نفت قبول نشده باشه، قائدتا سختیش تو مصاحبشه

sayal205

عضو جدید
سلام دوست عزیز.من توی دوتا مصاحبه شرکت نفت و گاز خطوط لوله قبول شدم.روز مصاحبه تورو به کمیته مکانیک راهنمایی میکنن.یه میز که 4 یا 5 نفر مقابلت نشستن.همه 4نفر همه مهندس مکانیک هستن و اکثرا سابقه کار بالایی دارن .سوالات هر دوجا تقریبا نزدیک به هم بود.هر نفر یه موضع رو ازت میپرسه.مثلا یکی سوال سیالات رابطه افت قشار؟و fاز کجا بدست میاد؟یکی رابطه پمپها رو میپرسه دوپمپ موازی و سری.یکی زبان(توقسمت زبان فرق میکردن شرکت گاز یه متن تخصصی دادن که 3 خط بخونم معنی کنم و تعدادی کلمه پرسیدن ولی نفت کتاب شیگلی بود بعد کتاب رمان ازین کوچیکا و بعدش چندتا سوال در حد پایه خودتو معرفی کن بچه کجایی کجا درس خوندی... ولی حتما زبانت رو تو مکالمه قوی کن.)بعد دوبار سوال ترمو و انتقال حرارتی اسون.راستی اگه کار علمی مقاله چیزی داری با خودت ببر کمکت میکنه.بعدشم در صورت بودن نفر 5 سوالات روانشناسی.بچه چندمی؟دستمزدت رو چطور خرج میکنی و ازین چرتو پرتا و بعدش تمام حدودا 20 تا 25 دقیقه طول میکشه .هرجارو بلدی برو به اون سمت ازت میپرسن مثلا سیالات رو بهتر واردی یاجامدات؟حرارت با ترمو.نگران نباش اسونه امیدوارم موفق بشید.

mojtaba_63

عضو جدید
سلام برای مصاحبه نفت در مورد کارآموزی سوال می کنن یا بروزه یا هر دو؟ در مورد کامبیوتر چطور؟چند در صد از داوطلب رد میشن؟اگه آسون باشه که همه باید قبول بشن.در مورد زبان تخصصی چطوری خدمون آماده کنیم من زبانم خیلی ضعیفه ممگنه به خاطر زبان ردم کنن؟
خدا یه نفر کمک کنید منون میشم

mojtaba.baharani

عضو جدید
من شنیدم نصف افراد رد میشن
و زبان هم براشون خیلی مهمه مثلا ميخواند که كارآموزيتو به انگليسي براشون توضيح بدي.
ولي اينم شنیدم که واسه نتيجه نهايي نمره ازمون كتبي.ازمون روانشناسي و تست هوش. مصاحبه همش با هم جمع ميشه

h_jaffari2000

عضو جدید
براي مصاحبه به نكات زير دقت كن:
1- اولا سعي كن مصاحبه رو كنترل كني
2- سعي كن موضوع رو ببري سمت دانسته هاي خودت
3- تا ميتوني به فرمولها و روابط اتكا كن
4- سعي كن سوالات رو ربط بدي يه پايان نامه ات كه ثابت بشه پايان نامه ات توي صنعت نفت كاربردي
5- قبل از اين كه بري يك رزومه انگليسي از خودت آماده كن
6- در مورد نرم افزارهاي مكانيك تا ميتوني اغراق كن بگو كاملا مسلط هستم پيگيري نميكنن
7- word- excell-access-powerpoint-internet رو هم ميپرسند كه 15 امتياز داره
ديگه چي شنبه برو قبولي ديگه

حمید غضنفری

عضو جدید
سلام
منم تو مرحله اول قبول شدم. 4شنبه هم مصاحبه دارم.
اما...
شنیدم حقوق و مزایا تو شرکت نفت اونجور که همه میگن نیست خیلی پایین تر از این حرف هاست. کسی اینجا نیست که بدونه واقعا تو شرکت نفت چه خبره؟
اینم چند تا لینک در این مورد
www.bmi.ir/Forums/ShowPost.aspx?PostID=6089
www.naftnews.net/view-257.html

راستی فکر میکنین شرکت نفت ارزششو داشته باشه من ارشدمو ول کنم برم اونجا؟؟؟؟؟؟؟؟؟/
لطفا راهنمایی کنین من سر دو راهی موندم

آخرین ویرایش:

mojtaba.baharani

عضو جدید
براي مصاحبه به نكات زير دقت كن:
1- اولا سعي كن مصاحبه رو كنترل كني
2- سعي كن موضوع رو ببري سمت دانسته هاي خودت
3- تا ميتوني به فرمولها و روابط اتكا كن
4- سعي كن سوالات رو ربط بدي يه پايان نامه ات كه ثابت بشه پايان نامه ات توي صنعت نفت كاربردي
5- قبل از اين كه بري يك رزومه انگليسي از خودت آماده كن
6- در مورد نرم افزارهاي مكانيك تا ميتوني اغراق كن بگو كاملا مسلط هستم پيگيري نميكنن
7- word- excell-access-powerpoint-internet رو هم ميپرسند كه 15 امتياز داره
ديگه چي شنبه برو قبولي ديگه

سلام
ممنون بابت راهنماییت
ولی راهنمایی شما نقل نوش دارو پس از مرگ سهراب واسه من دارد
چون من 2 روز قبل از اینکه شما این پست را بگذارید مصاحبه شدم
ولی دقیقا همین نکاتی که شما گفتید را رعایت کردم
واسم دعا کنید
بازم ممنونم

mojtaba.baharani

عضو جدید
سلام
منم تو مرحله اول قبول شدم. 4شنبه هم مصاحبه دارم.
اما...
شنیدم حقوق و مزایا تو شرکت نفت اونجور که همه میگن نیست خیلی پایین تر از این حرف هاست. کسی اینجا نیست که بدونه واقعا تو شرکت نفت چه خبره؟
اینم چند تا لینک در این مورد
www.bmi.ir/Forums/ShowPost.aspx?PostID=6089
www.naftnews.net/view-257.html

راستی فکر میکنین شرکت نفت ارزششو داشته باشه من ارشدمو ول کنم برم اونجا؟؟؟؟؟؟؟؟؟/
لطفا راهنمایی کنین من سر دو راهی موندم
سلام دوست عزیز
ببین دوستم
منم ترم 3 ارشدم
تو دانشگاه امیرکبیر هم دارم درس میخونم
ولی این نکته را مد نظر داشته باش که الان در موقعیت کنونی کشور جوانان لیسانس و فوق لیسانس بیکار زیاد هستند
من خودم 3 ماه دنبال کار گشتم
ولی همه یا میگن سابقه کار میخواهیم یا میگن بهت زنگ میزنیم و یا معرف میخواهند
پس درسته حقوق و مزایای کارمندان شرکت نفت تا موقعی که رسمی نشوند بالا نیست
ولی پس از اینکه رسمی بشود حقوق و مزایا چند برابر میشود
حالا شما اگه مشکل مالی ندارید و خیالتون جمع است که بعد از فارغ التحصیلی دغدغه ی پیدا کردن کار ندارید با خیال راحت بنشینید ارشدتونا تموم کنید
و اگر خلاف این است سعی کنید پایان نامه تونا از همین الان شروع کنید و اون را جلو ببرید تا قبل از شروع به کار خیلی از کارهاتون جلو افتاده باشد
در کل توکلتون به خدا باشد
انشاالله که اوضاع بر وفق مرادتان پیش رود

h_jaffari2000

عضو جدید
كجا مصاحبه داديد؟ رشته تون چي بود؟ زياد نگران نباشيد از هر 2 نفر يك نفر قبوله. مصاحبه علمي 100 نمره داره كه 70 نمره فني هست 15 نمره زبان و 15 نمره كامپيوتر. بايد توي مصاحبه هم حداقل 40 كسب كنيد وگرنه نمره كتبي اصلا بررسي نخواهد شد.

h_jaffari2000

عضو جدید
شما تل حالا توي گرماي 65 درجه بودي؟ من با فوق ليسانس مكانيك از يكي از 4 دانشگاه خوب ايران توي نفت 5 ساله دارم با اين شرايط كار ميكنم و تازه يك ميليون حقوق ميگيرم . كمپرسور پمپ و پايپينگ رو هم حرفه اي هستم دست به آچارم هم عاليه توي قطر 10 يرابر اين به مهندس مثل من حقوق ميدن.

mojtaba.baharani

عضو جدید
كجا مصاحبه داديد؟ رشته تون چي بود؟ زياد نگران نباشيد از هر 2 نفر يك نفر قبوله. مصاحبه علمي 100 نمره داره كه 70 نمره فني هست 15 نمره زبان و 15 نمره كامپيوتر. بايد توي مصاحبه هم حداقل 40 كسب كنيد وگرنه نمره كتبي اصلا بررسي نخواهد شد.
سلام
رشته ی من مهندسی مکانیک سیالاته
مصاحبه ام هم پالایشگاه شازند اراک بود
راستش حدود 30 تا سوال ازم پرسیدن که من به جز 4 تاش که ناقص جواب دادم همه را درست جواب دادم چونکه کارآموزیم تو پالایشگاه بود و تقریبا همه ی سوالات اونا هم مربوط بود به قسمت utiity که من کارآموزیما توش گذرونده بودم
زبان هم یه متن خیلی ساده ی تخصصی بهم دادند وگفتند بخوان و ترجمه کن
در مورد کامپیوتر هم ازم پرسیدن چه نرم افزار تخصصی بلدی منم گفتم آباکوس که یه سوال ازش پرسیدن که منم جواب دادم و خودشون تائید کردند که درست جواب دادم
آزمون کتبی را هم خیلی خوب دادم
حالا به نظر شما قبول میشم؟
یه سوال: حقوق پالایشگاه برای یک تازه استخدام چقدره؟
آخه من پالایشگاه را انتخاب کردم نه مناطق عملیاتی را
اصلا انتخابم درست بوده؟

mojtaba.baharani

عضو جدید
شما تل حالا توي گرماي 65 درجه بودي؟ من با فوق ليسانس مكانيك از يكي از 4 دانشگاه خوب ايران توي نفت 5 ساله دارم با اين شرايط كار ميكنم و تازه يك ميليون حقوق ميگيرم . كمپرسور پمپ و پايپينگ رو هم حرفه اي هستم دست به آچارم هم عاليه توي قطر 10 يرابر اين به مهندس مثل من حقوق ميدن.
فرمایش شما دوست عزیز متین است ولی آیا با گفته های من تناقضی دارد
من فقط واقعیتی که میبینم را گفتم
باز هم از راهنماییهای شما ممنونم

h_jaffari2000

عضو جدید
از هر 2 نفر يك نفر قبول ميشه تازه قبول شده ها اوضاع علميشون خراب بوده هركي يه كم علميش خوب بوده حتما قبول ميشه مطمن باش قبولي در ضمن اراك خيلي بهتر تر از جنوبه چون واقعا سخته مناطق جنوبي كار كني امتيازش هم در حد ناچيزيه پايه حقوق ليسانس مكانيك هم در حدود 270 هست كه دريافتي در حدود 650 داره

mojtaba.baharani

عضو جدید
از هر 2 نفر يك نفر قبول ميشه تازه قبول شده ها اوضاع علميشون خراب بوده هركي يه كم علميش خوب بوده حتما قبول ميشه مطمن باش قبولي در ضمن اراك خيلي بهتر تر از جنوبه چون واقعا سخته مناطق جنوبي كار كني امتيازش هم در حد ناچيزيه پايه حقوق ليسانس مكانيك هم در حدود 270 هست كه دريافتي در حدود 650 داره
خیلی ممنون از اینکه جواب دادی
اما خودمونیم حقوقش واقعا کمه
یه سوال دیگه:
برای زندگی در اراک به مجردها خونه میدن یا به متاهلا یه به هیچ کدوم
شرمنده اینقدر سوال میپرسم

h_jaffari2000

عضو جدید
شما 2 سال آزمایشی استخدام میشید بعد از 2 سال رسمی میشید توی این 2 سال خوابگاه میدن مثلا هتل یا مهمانسرایی اینجور چیزا بعد از 2 سال 10 میلیون میدن بری خونه اجاره کنی همین . خونه شاید 15 سال بعد استخدامت تازه اگه امتیازت خوب باشه موفق باشی جوون

sasams

عضو جدید
سلاممنم تو مرحله اول قبول شدم. 4شنبه هم مصاحبه دارم.اما...شنیدم حقوق و مزایا تو شرکت نفت اونجور که همه میگن نیست خیلی پایین تر از این حرف هاست. کسی اینجا نیست که بدونه واقعا تو شرکت نفت چه خبره؟اینم چند تا لینک در این موردwww.bmi.ir/Forums/ShowPost.aspx?PostID=6089www.naftnews.net/view-257.htmlراستی فکر میکنین شرکت نفت ارزششو داشته باشه من ارشدمو ول کنم برم اونجا؟؟؟؟؟؟؟؟؟/لطفا راهنمایی کنین من سر دو راهی موندم
اگه طرف رسمی باشه ، حالا بسته به سمت و پست کاریش حقوقش هم فرق میکنه مثلا بین آشنایان ما از حقوق یک و نیم میلیونی هست تا حقوق هفت میلیونی

sadeghforghani

کاربر فعال
سلام دوست عزیز
ببین دوستم
منم ترم 3 ارشدم
ولی این نکته را مد نظر داشته باش که الان در موقعیت کنونی کشور جوانان لیسانس و فوق لیسانس بیکار زیاد هستند
حالا شما اگه مشکل مالی ندارید و خیالتون جمع است که بعد از فارغ التحصیلی دغدغه ی پیدا کردن کار ندارید با خیال راحت بنشینید ارشدتونا تموم کنید
و اگر خلاف این است سعی کنید پایان نامه تونا از همین الان شروع کنید و اون را جلو ببرید تا قبل از شروع به کار خیلی از کارهاتون جلو افتاده باشد
سلام دوست عزیز
ببین دوستم
منم ترم 3 ارشدم

سلام
حقوق و مزایا قبل و بعد از رسمی شدن تفاوت چندانی ندارد مجتبی جان
بنده فارغ التحصیل پلی تکنیک بودم و به صورت نخبگی و با مدرک فوق لیسانس جذب نفت شدم
در ضمن برای کار در مناطق عملیاتی، سختی کار را هم در نظر بگیرید
اولا که 14 روز کار و 14 روز استراحت هستی
ثانیا منطقه بد آب و هواست
ثالثا احتمال آلودگی شیمیایی بالایه
رابعا هر لحظه خطر نشتی گازهای سمی هست که حتی یک نفس از اون می تونه آدم رو خشک کنه
خامسا ....
کلا اینو ازمن داشته باش که هیچ جا پول مفت به کسی داده نمیشه و بابت کاری که میکنی و شرایط خاصش پول میگیری
یا علی

mahmoodras

عضو جدید
سلام دوستان کسی راجع به مصاحبه چیزی میدونه چطور میتونم خودمو واسا مصاحبه92 آماده کنم؟

saman3sot

عضو جدید
سلام دوستان من رشته صنایع شیمیایی هستم در واقع زمانی که ازمون کتبی میدادیم با مکانیک یکی بود برای مصاحبه احتیاج به کمک دارم کسایی که سابقه مصاحبه رو دارن هر سوالی در مورد تخصصی زبان کامپیوتر و ... یادشونه مطرح کننه ممنون میشم

انیشتن

عضو جدید
خوشبحالتون منم کارمیخوام توشرکت نفت کسی خبرم نکرد برا امتحان ترم سوم ارشد میرم خوشبحالتون کاش منم جنوب کار می کردم

mahmoodras

عضو جدید
دوستان به نظرم این قسمت کسی زیاد سر نمی زنه من یه تاپیک جدید توی قسمت آزمون های استخدامی ایجاد میکنم همه بریم اونجا.

whmadmad

عضو جدید

سوالات مصاحبه استخدامی سراسری و رسمی شركت نفت سال 87 رشته مهندسی مكانیك پرسیده بودند :

1. زمانیكه یك شیر آب باز می كنیم آب به صورت یك ستون مخروطی شكل فرو می ریزد. چرا اینگونه می شود و قطر ستون آب كاهش می یابد ؟

مصاحبه استخدامی سراسری و رسمی شركت نفت سال 88 رشته مهندسی مكانیك

1. پدیده كاویتاسیون چیست ؟

مصاحبه استخدامی شركت فاتح صنعت كیمیا – شیراز سال 89

1. بازده مبدل حرارتی چگونه بدست می آید ؟
  2. ایجاد رسوب در لوله های مبدل حرارتی باعث كاهش قطر لوله ها و همزمان كاهش رینولدز جریان می شود چگونه با كاهش رینولدز بازده افزایش می یابد؟

مصاحبه استخدامی تولیدی ماء الشعیر برنطین – مرودشت فارس سال 89

1. ارتباط سرعت زاویه ای بین سه چرخدنده درگیر با هم با قطر چرخدنده ها چه رابطه ای است ؟

مصاحبه استخدامی شركت مهندسی جهاد تحقیقات فارس – شیراز سال 89

1. عدد رینولدز چیست ؟
  2. سطح بی اثر چیست ؟
  3. نیروی شناوری چیست ؟
  4. عیوب جوش چیست؟ چند نمونه است ؟ نام ببرید ؟
  5. در نورد یك ورق فولادی ارتباط میان قطر رول و طول ورق چگونه است ؟
  6. تغییر شكل پلاستیك چیست؟
  7. انواع چرخدنده ها را نام ببرید ؟

کتاب مصاحبه حضوری و تست های هوش نفت و گاز و پتروشیمی و نیروگاه اتمی

اطلاعات کافی در مورد این کتاب رو در ادرس زیر مطالعه نمایید

vzshop.ir

بالا